TASR

Bývalý šéf RTVS a Markízy Václav Mika zvažuje kandidatúru na bratislavského primátora

Václav Mika zvažuje, že bude na konci roka kandidovať za primátora Bratislavy. Bývalý generálny riaditeľ RTVS hovorí, že zatiaľ nie je definitívne rozhodnutý.

Václav Mika. Foto N - Tomáš Benedikovič

Prvým oficiálnym kandidátom na primátora hlavného mesta je architekt, mestský aktivista a hudobník Matúš Vallo.

Vallo už informoval, že v roku 2018 chce spolu s viac než 60 odborníkmi vydať knižný plán Bratislavy a kandidovať na primátora Bratislavy.

Súčasný bratislavský primátor Ivo Nesrovnal povedal, že momentálne vôbec nerozmýšľa nad otázkou svojej kandidatúry. „Mojím cieľom je splniť najviac z toho, čo som Bratislavčanom sľúbil, teda naplniť môj program a vyriešiť hlavné bratislavské problémy,“ povedal.

Bývalý primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik, ktorý v novembri 2017 neuspel v boji o kreslo šéfa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), zvažuje, akým spôsobom sa zapojí do komunálnych volieb. „Nemám ešte definitívne rozhodnutie. Padnúť by malo do marca,“ povedal.

Boj o primátorské kreslo zvažuje aj starosta bratislavských Vajnôr a bratislavský mestský poslanec Ján Mrva, ktorý získal v novembrových voľbách župana dobrý výsledok. Už skôr ho ako svojho kandidáta pripustila časť opozície. „V priebehu januára by malo padnúť rozhodnutie,“ povedal Mrva.

Starostka bratislavskej Karlovej Vsi a poslankyňa hlavného mesta Dana Čahojová tiež potvrdila, že diskutuje o prípadnej kandidatúre na post primátorky Bratislavy. „Keďže sa so mnou o tom určití ľudia rozprávajú, som nútená to zvažovať,“ povedala. Bližšie však záležitosť komentovať nechcela.

Medzi možnými kandidátmi sa spomína aj poslanec Národnej rady a poslanec hlavného mesta Ján Budaj. „Takéto rozhodnutie som neurobil. Zatiaľ by som sa nechcel k tomu vyjadriť,“ povedal.

Komunálne voľby sú na konci tohto roka.

Rozhovor s Václavom Mikom spred roka si prečítate tu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Víkendová predpoveď počasia: Výrazné ochladenie so sebou prinieslo výdatné zrážky. Tie budú sprevádzať aj najbližšie dni, počas ktorých teplota nevystúpi na viac ako 22 stupňov.

François Kollar: V daždi. Zdroj – SNG/Web umenia

Predpoveď počasia: Naďalej bude chladnejšie s teplotami od 17 do 22 stupňov, na severe od 12 do 17 stupňov. Premenlivá oblačnosť, miestami dážď, na hrebeňoch Tatier sneženie. (shmú)

Dnešné očakávané udalosti:

  • súd bude rozhodovať o väzbe na Mariana Kočnera a Pavla Ruska
  • premiér Pellegrini bude v Sobotných dialógoch v RTVS

Najčítanejšie

| |