Fiat Chrysler presunie výrobu veľkých nákladných áut Ram z Mexika do Michiganu. Automobilka to robí, pretože sa obáva, že USA vypovedajú dohodu o voľnom obchode NAFTA a musela by za autá platiť pri dovoze clo.

Ram od FCA. foto – fca

Do závodu v Michigane investuje automobilka miliardu dolárov.

V Mexiku bude ďalej vyrábať komerčné autá určené na globálny trh. V americkom závode by malo vzniknúť 2500 pracovných miest, píše Reuters. (reuters, čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Svet

K útoku na prehliadke v Iráne sa prihlásilo protivládne hnutie Ahvázsky národný odpor. K útoku došlo v Ahváze na juhozápade krajiny, hlásia po ňom 24 mŕtvych a desiatky zranených. (čtk)

V Mníchove sa začal pivný festival Oktoberfest slávnostným narazením prvého pivného sudu. 185. ročník podujatia potrvá do 7. októbra, organizátori očakávajú 6 miliónov návštevníkov. Najlacnejšie litrové pivo stojí tento rok 10,70 eura. (čtk)

Foto – ap

V Moskve zadržali dvoch aktérov protestu na podporu ukrajinského režiséra Olega Sencova, ktorý už vyše 130 dní v ruskom väzení drží protestnú hladovku. Sencova ako odporcu anexie Krymu v Rusku odsúdili na 20 rokov. (echo moskvy)

Najčítanejšie

| |