Najvyšší kontrolný úrad tento rok preverí, ako hospodária štátne aj mestské lesy, a pozrie sa aj na škandál s eurofondmi na vedu.

NKÚ v plánoch na tento rok píše, že „preverí financovanie a čerpanie financií na jednotlivé projekty naviazané na vedecké parky a výskumné centrá, a zároveň či poskytnuté prostriedky splnili svoj účel“.

Kontrolóri spúšťajú aj „komplexnú kontrolu zameranú na hospodárenie nielen štátnych, ale aj mestských a obecných lesov. Kontrolóri sa sústredia na hospodárenie štátnych podnikov, nakladanie s drevom a obhospodarovanie lesov, ako aj realizáciu politiky lesného hospodárstva a plnenie úloh vyplývajúcich z Národného programu využitia potenciálu dreva SR a Národného lesníckeho programu SR, či na program starostlivosti o lesy“, píše NKÚ v pláne na tento rok.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Utajovanie rigoróznych prác je netradičné, hovoria o prípade Andreja Danka rektor Univerzity Komenského Karol Mičieta a odborník na záverečné práce Dušan Katuščák. „Neviem si predstaviť, čo môže byť predmetom utajenia v takejto práci, ktorá mala byť o verejnej správe,“ povedal Katuščák.

Najčítanejšie

| |