Splnomocnec vlády pre Rómov a podpredseda Mosta Ábel Ravasz protestuje proti Kaliňákovmu návrhu o osadách. „Odmietam zákony, ktoré páchateľov rozdeľujú na základe príslušnosti k etnickej menšine.“

„Vonkoncom nerozumiem tomu, ako môže mať kriminalitu samotná rómska osada, ako je v názve navrhovanej zákonnej úpravy. Na tlačovke zazneli aj návrhy preventívnych opatrení, sú však len v závoze oproti represívnym,“ reaguje Ravasz na včerajšiu tlačovku ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Tibora Gašpara pred rómskym getom v Krompachoch, kde ohlásili viaceré opatrenia namierené proti Rómom.

Ravasz hovorí, že ich odborníkov na prípravu zákona ani neoslovili a vôbec o tom ešte nediskutovali v koalícii. „Aj preto chcem podčiarknuť, že využijeme celý zákonodarný proces na pripomienkovanie tohto návrhu.“

„Každopádne – minister vnútra sa musí rovnako riadiť vládnym programom, ako napríklad ja, a zosúladiť si svoje návrhy s jeho znením,“ povedal Ravasz.

Viac o Kaliňákových opatreniach čítajte v Newsfiltri: Kaliňák po roku opäť vyhlásil vojnu osadám.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Generálna prokuratúra ohlásila na pondelok tlačovku, na ktorej bude informovať o výsledkoch preskúmania trestných vecí týkajúcich sa farmárov. Konferencia začína o 10:30, vystúpia na nej generálny prokurátor Jaromír Čižnár a jeho námestník Peter Šufliarsky.

Najčítanejšie

| |