Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

Veterná búrka v Európe si vyžiadala už najmenej 4 obete v Holandsku, Belgicku a Taliansku. Amsterdamské letisko Schiphol zrušilo na hodinu všetky lety. Prudký vietor narušil prevádzku aj na niektorých holandských diaľniciach, v nemeckom Severnom Porýní-Vestfálsku zastavili železničnú dopravu. (guardian)

Foto – ap

Sýria pohrozila zostrelením tureckých lietadiel, ak Turecko začne sľubovanú ofenzívu proti cezhraničnému sýrskemu Afrínu. Podľa Turecka patria kurdské skupiny, ktoré Afrín kontrolujú, k teroristickým organizáciám. (čtk)

Trump odmietol, že by zmenil názor na stavbu hraničného múru s Mexikom. Ohradil sa tak proti tvrdeniu personálneho šéfa Bieleho domu Johna Kellyho, podľa ktorého sa prezidentov názor na prisťahovalectvo a na stavbu hraničného múru „vyvíja“. Trump na twitteri napísal, že za múr zaplatí Mexiko. (bbc)

Rakúsky kancelár Kurz vyhlásil, že rozdeľovanie utečencov na základe kvót nie je vhodným prostriedkom na riešenie migračnej krízy. „Nenahovárajme si, že tým vyriešime migračnú otázku.“ (dpa)

Najčítanejšie

| |