Basketbalisti Clevelandu premárnili 22-bodový náskok

a podľahli Indiane 95:97. Finalista predchádzajúceho ročníka NBA sa trápi: prehral 8 z posledných 11 stretnutí.

Cleveland viedol v prvej štvrtine 32:10, 22-bodový náskok si držal aj v druhej časti, ale sľubné vedenie napokon premárnil.

Nepomohlo mu ani 27 bodov, 11 asistencií a osem doskokov LeBrona Jamesa.

V drese Pacers sa najviac darilo Darrenovi Collisonovi, ktorý zaznamenal 22 bodov.

NBA – piatok: Charlotte – Utah 99:88, Indiana – Cleveland 97:95, Washington – Orlando 125:119, Atlanta – Brooklyn 105:110, Milwaukee – Golden State 94:108, Minnesota – New York 118:108, New Orleans – Portland 119:113, Denver – Memphis 87:78, Phoenix – Houston 95:112 (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Prvá tretina zápasov v základných skupinách MS vyšla jasne najlepšie celkom z Európy. Krajiny, ktoré zastrešuje UEFA získali v priemere viac ako dva body na zápas, celky z Ázie, ktoré sú v tabuľke druhé, dosiahli 1,2 bodov na zápas.

Na MS sa začal zápas Portugalska s Marokom. Portugalci v prvom zápase po hetriku Ronalda remizovali so Španielskom 3:3, Maroko prehralo s Iránom po vlastnom góle 0:1. Duel B-skupiny vysiela Dvojka.