Andrej Danko vyhlásil, že podporí exekučnú amnestiu.

„Generálny pardon musí prísť,“ povedal v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Ministerstvo spravodlivosti v súčasnosti chystá návrhy, ako by amnestia mohla vyzerať. Koalícia by z nich v najbližších mesiacoch mala vybrať ten, ktorý predloží do parlamentu. „Chcel by som zastaviť exekúcie hlavne pre ľudí, ktorí sa pre ne nemôžu zamestnať,“ povedal Danko.

Exekučnú amnestiu chce podporiť aj opozičné hnutie Sme rodina. Predseda Boris Kollár v relácii pripomenul, že túto tému tlačili už pred voľbami. „Keď sme však potom predložili naše návrhy do parlamentu, koalícia za ne nehlasovala a pripravila svoje vlastné,“ povedal Kollár.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Exekučná amnestia

Odmeny exekútorov nebudú oslobodené od DPH. Parlament neprijal návrh novely exekučného poriadku od hnutia Sme rodina. Tí tak chceli zabezpečiť zníženie nákladov na exekúciu pre dlžníkov o 20 percent. (tasr)

Exekučná amnestia už závisí len od konečnej dohody koaličných partnerov. Ministerka spravodlivosti Žitňanská pracovný návrh predstavila, ale rozhodnutie je už len na lídroch vládnych strán. Žitňanská verí, že v januári bude jasné, ako sa dohodli.

Najčítanejšie

| |