Tisíce ľudí protestovali v centre Viedne proti novej rakúskej vláde, ktorej súčasťou je aj pravicovo-populistická strana FPÖ. Na demonštrácii sa ozývala kritika, že nový kabinet kancelára Sebastiana Kurza má rasistické, ultrapravicové a neofašistické tendencie. 

Foto – AP

„Títo noví fašisti neovládnu našu krajinu,“ vyhlásil počas protestu Michael Genner z Platformy pre humánnu azylovú politiku. Na manifestácii sa zúčastnili aj stúpenci krajnej ľavice.

Podľa polície sa demonštrácia zatiaľ zaobišla bez násilností. Protestujúci pochodovali centrom Viedne na Námestie hrdinov pred Hofburgom. (dpa, tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

Rusko sa zrejme nezapojí do amerického projektu budovania vesmírnej stanice obiehajúcej okolo Mesiaca, hoci sa na tom vlani s Američanmi dohodlo. Vyhlásil to šéf ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos Dmitrij Rogozin. Rusko podľa neho vytvorí vlastnú stanicu, prípadne sa dohodne s partnerskými štátmi zo zoskupenia BRICS. (čtk)

Proti dôchodkovej reforme dnes protestovalo asi 10-tisíc ľudí v Moskve, akciu organizovali komunisti. Vláda chce, aby ženy odchádzali do penzie o osem rokov neskôr, muži o päť. Prezident Putin po prvých protestoch navrhol posunúť hranicu pri ženách iba o päť rokov. (čtk)

K útoku na prehliadke v Iráne sa prihlásilo protivládne hnutie Ahvázsky národný odpor. K útoku došlo v Ahváze na juhozápade krajiny, hlásia po ňom 24 mŕtvych a desiatky zranených. (čtk)

Najčítanejšie

| |