Liam Neeson varoval pred excesmi pri obviňovaní celebrít zo sexuálneho obťažovania.

65-ročný britský herec povedal, že ide „tak trochu o hon na čarodejnice“.

„Máme tu ľudí, známych ľudí, ktorí sú zrazu obvinení, že nejakému dievčaťu siahli na koleno, a zrazu sú vyradení z programu,“ uviedol Neeson známy okrem iného z filmu Schindlerov zoznam.

Konkrétne sa zastal hereckého kolegu Dustina Hoffmana, ktorý tiež patrí medzi hollywoodske hviezdy obvinené z nevhodného správania.

„Netvrdím, že som urobil niečo také ako on. Očividne obchytkával niečie prsia. Ale čo urobil, je prehrešok dieťaťa,“ uviedol.

Hoffmana už zo sexuálneho obťažovania obvinilo päť žien, herec však ich tvrdenia odmietol ako nepravdivé. Prehrešky sa údajne stali pred zhruba 30 rokmi.

Neeson pripúšťa, že podobné prípady sa dejú, a to nielen v Hollywoode. „V centre pozornosti je teraz Hollywood, ale ide o záležitosť aj iných odvetví. Keď napríklad zistíte, ako sa so ženami zaobchádza na farmách, na rančoch, je to hrôza,“ upozornil herec. (čtk, guardian)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Kultúra, Svet

V rámci boja proti organizovanej kriminalite zhabala nemecká polícia v Berlíne libanonskému rodinnému klanu 77 nehnuteľností. Členov rozvetvenej rodiny polícia podozrieva z vrážd a lúpeží vrátane minuloročnej krádeže stokilogramovej zlatej mince z berlínskeho múzea. (spiegel, čtk)

Víťaz slovinských volieb a predseda SDS Janez Janša nemá dostatočnú podporu na vytvorenie vlády. Oznámil to prezidentovi Borutovi Pahorovi. SDS, ktorá v kampani stavila na protiimigračnú tému, pozvala na rokovania všetky strany. Väčšina koalíciu odmietla. (reuters, čtk)

Najčítanejšie

| |