Liam Neeson varoval pred excesmi pri obviňovaní celebrít zo sexuálneho obťažovania.

65-ročný britský herec povedal, že ide „tak trochu o hon na čarodejnice“.

„Máme tu ľudí, známych ľudí, ktorí sú zrazu obvinení, že nejakému dievčaťu siahli na koleno, a zrazu sú vyradení z programu,“ uviedol Neeson známy okrem iného z filmu Schindlerov zoznam.

Konkrétne sa zastal hereckého kolegu Dustina Hoffmana, ktorý tiež patrí medzi hollywoodske hviezdy obvinené z nevhodného správania.

„Netvrdím, že som urobil niečo také ako on. Očividne obchytkával niečie prsia. Ale čo urobil, je prehrešok dieťaťa,“ uviedol.

Hoffmana už zo sexuálneho obťažovania obvinilo päť žien, herec však ich tvrdenia odmietol ako nepravdivé. Prehrešky sa údajne stali pred zhruba 30 rokmi.

Neeson pripúšťa, že podobné prípady sa dejú, a to nielen v Hollywoode. „V centre pozornosti je teraz Hollywood, ale ide o záležitosť aj iných odvetví. Keď napríklad zistíte, ako sa so ženami zaobchádza na farmách, na rančoch, je to hrôza,“ upozornil herec. (čtk, guardian)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Kultúra, Svet

Izraelská armáda zbúrala na Západnom brehu dom pravdepodobného palestínskeho atentátnika. Ahmad Kunba čelí obvineniam, že je súčasťou teroristickej bunky, ktorej členovia v januári zastrelili rabína. Pred vojenským súdom bola naňho vznesená obžaloba. (dpa)

Najčítanejšie

| |