Pokračuje pojednávanie v kauze Mýtnik, vypočúvajú Suchobu

Michal Suchoba a František Imrecze na súde. Foto N - Veronika Prušová
Michal Suchoba a František Imrecze na súde. Foto N - Veronika Prušová
 • pojednávanie pokračuje vypočutím kľúčového svedka Suchobu
 • na súde druhý deň vypovedal kľúčový svedok kauzy František Imrecze

Michal Suchoba tvrdí, že obžalovaný právnik Martin Bahleda ho viackrát žiadal, aby riešil daňové problémy, ktoré mali firmy Jozefa Brhela a Juraja Širokého v Česku. „Robili niečo v súvislosti s vratkami daní,“ dodal Suchoba. Bahleda vo firmách zastupoval Brhelovcov. Súd odročil pojednávanie v kauze Mýtnik na 1. a 2. februára.

Bahleda je v kauze Mýtnik obžalovaný z legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Ako právnik v mene Jozefa Brhela mladšieho zakladal firmy Allexis Group a Allexis Assets, ktoré v konečnom dôsledku profitovali na utajených tendroch k informačným systémom pre finančnú správu.

Pojednávanie bude vo februári pokračovať výsluchom jedného z kľúčových svedkov Suchobu. Po ňom by mal vypovedať bývalý sekčný šéf finančnej správy Daniel Čech.

Nahrávka medzi Marianom Kočnerom a kajúcnikom Michalom Suchobom sa v kauze Mýtnik na súde nebude prehrávať. Na pojednávaní o tom informoval predseda senátu Ján Hrubala. Kočner si Suchobu nahral v septembri 2015.

Suchoba si od Kočnera prišiel pýtať peniaze za to, že finančná správa mu nebude kontrolovať dane. Kočner mu povedal, že nechce platiť veľa, lebo má všetko dohodnuté s Ficom a v minulosti pomohol aj mecenášovi Smeru Jurajovi Širokému.

Michal Suchoba nevie, v akom stave je jeho trestné stíhanie z januára, vie však, že ho aktualizovali o ďalšie trestné činy. Odsúdený nebol a neuzavrel ani dohodu o vine a treste.

Suchobova vec v kauze Mýtnik (aj Imreczeho) je vylúčená na samostatné konanie.
Suchoba sa priznal a tvrdí, že vypovedá rovnako ako obvinený aj ako svedok.

Michal Suchoba potvrdzuje výpoveď ďalšieho kľúčového svedka Františka Imreczeho zo stredy o tom, ako sa dostal do čela finančnej správy. „Fero ma informoval, že Robo Kaliňák mu ponúkol post prezidenta finančnej správy,“ vypovedal Suchoba.

Imrecze pôvodne pôsobil v súkromnom IT sektore. V roku 2012 však uvažoval o politickej či diplomatickej kariére.

Vypovedal, že cez svoju manželku sa skontaktoval s exministrom vnútra Kaliňákom. Jeho manželka sa totiž poznala s Imreczeho ženou.

Vyslal signál, že „by prijal nejakú relevantnú prácu vo verejnej sfére“.

Z Imreczeho sa nakoniec stal prezident finančnej správy. Z jeho výpovede vyplýva aj to, že ako prvý ho kvôli „kompenzácii“ platu poslal za Jozefom Brhelom práve Kaliňák.

Oligarcha platil prezidentovi finančnej správy ročne 200-tisíc eur, čím mu dorovnával plat, pretože po prechode zo súkromného do štátneho sektora platovo klesol zo zhruba 15-tisíc eur o dve tretiny.

Spoločné podnikanie Jozefa Brhela a Michala Suchobu sa skončilo v roku 2020. Bolo to po tom, ako mala firma Allexis problém získať previerku Národného bezpečnostného úradu, vypovedal Suchoba na súde. Keď meškala Allexisu previerka, išiel to Suchoba riešiť s Brhelom.

Ten hneď priamo pred ním niekomu zatelefonoval.

„Neviem však komu, lebo mu nedvihol dotyčný telefón,“ povedal podnikateľ, ktorému sa Brhel vzápätí ozval, že už sa dovolal, aby sa teda za ním znovu zastavil.

O tri dni sa teda Suchoba k Brhelovi vrátil. „Za milión eur to sprocesujeme,“ povedal mu oligarcha pri stretnutí.

Vtedy si Suchoba povedal, že „stačilo“.

Brhelovi obhajcovia opakovane žiadajú na súde, aby ako dôkaz prehral nahrávku medzi mafiánom Marianom Kočnerom a dnešným svedkom Michalom Suchobom. Hovorí na nej totiž, že za úplatok niekoľko miliónov eur vie „upratať“ vratky DPH na finančnej správe. O tom, či nahrávku senát pripustí, zatiaľ nerozhodol.

Prokurátor si myslí, že táto nahrávka nesúvisí s konaním, a nevidí dôvod, aby sa stala dôkazom v kauze Mýtnik.

Nahrávku si nahral Kočner v septembri 2015.

Predseda senátu Ján Hrubala povedal, že o pripustení či nepripustení nahrávky rozhodnú podľa priebehu výsluchu svedka Suchobu.

IT podnikateľ Michal Suchoba na súde opísal, ako sa pred ôsmimi rokmi dostal do konfliktu s Jozefom Brhelom mladším. Ten totiž ako zástupca svojho otca v Allexise poúčal Suchobu, aké auto si môže kúpiť z firemných peňazí.

Brhel mladší totiž vo firme figuroval ako „kontrolór, aby žiadne finančné prostriedky náhodou niekam neutiekli“, opisoval úlohu oligarchovho syna Suchoba.

Keď mu v roku 2014 oznámil, že si chce kúpiť nové auto, tak Brhelovi mladšiemu pripadala jeho požiadavka príliš drahá.

„Ohradil sa, že ich manažéri majú maximálny budget na auto 80-tisíc eur,“ opísal konflikt Suchoba, ktorý sa ihneď ohradil, že Brhel mladší mu nebude hovoriť, aké auto si môže kúpiť.

„Ty mi nebudeš hovoriť, aké auto si môžem kúpiť, lebo ty si mi nezaplatil za firmu ani euro. Nebudeš ma nacvičovať,“ reprodukoval hádku z roku 2014 Suchoba na súde a povedal, že odvtedy s Brhelom mladším odmietol komunikovať.

Brhelovci sa podľa svedka Michala Suchobu nepodieľali na procese implementácie IT procesov na finančnej správe. „Absolútne nijako,“ povedal Suchoba.

Pojednávanie v kauze Mýtnik pokračuje dnes výsluchom jedného z kľúčových svedkov Michala Suchobu, ktorý už v stredu opísal, ako sa obžalovaný oligarcha Jozef Brhel „natlačil“ do jeho firmy Allexis. „Bolo to čisté výpalníctvo,“ skonštatoval Suchoba.

Okrem Suchobu už vypovedal aj bývalý šéf finančnej správy František Imrecze, za ktorého éry podľa vyšetrovania Allexis profitoval na utajených tendroch k informačným systémom.

Brhel je v kauze obžalovaný z korupcie, ale aj legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Z legalizácie je obžalovaný aj jeho syn Jozef Brhel mladší.

Okrem nich sa obžaloba týka bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana Gregu, ako právnika Brhelovcov Martina Bahledu, ale aj Miroslava Slahučku – priateľa guvernéra NBS Petra Kažimíra. Z korupcie je obžalovaný aj bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc.

Doposiaľ na súde zaznelo:

 • Imrecze so Suchobom opísali vplyv Brhela na exministra financií Petra Kažimíra, bez ktorého súhlasu by Allexis nemohol získať na finančnej správe žiadnu zákazku;
 • obaja vypovedali aj o úplatku, ktorý si vypýtal Kuruc;
 • opísali aj to, ako Kažimír za Imreczem poslal svojho priateľa Slahučku, aby si pýtal províziu z projektu eKasa;
 • obžalovaní svoju vinu popierajú, v rámci výpovedí len prečítali svoje stanoviská a odmietli odpovedať na akékoľvek otázky.

Zásadný vplyv Jozefa Brhela na tendre na finančnej správe potvrdil na pojednávaní v kauze Mýtnik už druhý svedok, podnikateľ Michal Suchoba. Už v utorok rozprával takmer identicky o vplyve mecenáša Smeru aj bývalý šéf finančnej správy František Imrecze.

Pojednávanie v kauze Mýtnik predseda senátu Ján Hrubala prerušil do štvrtka, keď bude pokračovať výsluchom Michala Suchobu. „Únava je zrejme jediné, čo nás núti teraz prerušiť pojednávanie,“ vysvetlil Hrubala. Upozornil, že výsluch svedka bude zrejme pokračovať ešte niekoľko hodín.

Jozef Brhel bol perfektne krytý, nikto nevedel, že je spoluvlastníkom spoločnosti Allexis, priznal na súde Michal Suchoba, ktorý predtým opísal, ako sa oligarcha do jeho firmy natlačil. Suchoba hovoril aj o tom, že sa im vlastne podarilo klamať aj pri zápise do Registra partnerov verejného sektora, pretože Brhel nefiguroval ani medzi konečnými užívateľmi výhod. 

Keď sa Michal Suchoba sťažoval Františkovi Imreczemu na to, že Jozef Brhel mu chce vstúpiť do firmy, tak ho poslal za Robertom Kaliňákom, vtedajším ministrom vnútra. „Fero ma poslal za Kalim, lebo Kali bol vždy ten férový,“ citoval Imreczeho odporúčanie svedok.

Pri tejto zmienke zaznel v súdnej sieni smiech. „Prepáčte“, ospravedlnil sa obžalovaný Jozef Brhel mladší, ktorému však predseda senátu Ján Hrubala povedal, že „neprepáčim.“ Upozornil ho, že nebude takéto reakcie tolerovať. „Nesmiete prejavovať emócie, hlavne nie smiechom,“ povedal Hrubala.

Suchoba vysvetlil, že sa s Kaliňákom poznal z minulosti, pretože v 90. rokoch minulého storočia spolu hrávali hokej na kolieskových korčuliach. „Vtedy sa tímy delili férovo, čo sa nestávalo vtedy, keď sme hrávali hokej s Brhelovcami,“ vypovedal Suchoba.

Posťažoval sa, že keď už hokej prestal hrávať Brhel starší, tak sa hráči delili tak, že traja bývalí profesionáli hrali s Brhelom mladším a proti nim „my – dedinská partia.“

Kaliňák po celý čas tieto slová počul. Je advokátom obžalovaného Radka Kuruca.

Z výpovede Michala Suchobu vyplýva, že o výhodnosti projektov Allexisu presvedčil Františka Imreczeho, ale problém bol s rozpočtovým opatrením. Bez súhlasu ministra financií, ktorým bol v tom čase (roky 2012 – 2013) Peter Kažimír. „Od Kaža sa vrátil s tým, že Allexis a moja osoba nikdy nebudú dodávať informačné systémy na finančnú správu,” vypovedal Suchoba.

Kažimír však vraj ponúkol aj „ľahké riešenie“. Stačilo, aby sa Suchoba spojil s oligarchom spájaným so Smerom Jozefom Brhelom. „Nech sa ohlásim u Brhela, on má riešenie,“ odkázal Kažimír Suchobovi.

Tým riešením malo byť „rozdelenie firmy.“ Suchobovi malo ostať 40 %, Brhel mal získať rovnaký podiel a Kažimír 20 %. Brhel povedal, že ak vstúpi do Allexisu, tak „všetko bude fungovať“. S takýmto riešením Suchoba nesúhlasil.

Nakoniec toto rozdelenie firmy skončilo podielom 50 : 50 pre Suchobu a Brhela. 

Michal Suchoba začal svoju výpoveď tým, že je vyštudovaný jadrový fyzik a „ítečkár“. „Moje rozhodovanie je preto veľmi jednoduché,“ povedal a vysvetlil tým to, prečo sa rozhodol po obvinení spolupracovať s políciou.

V uznesení o obvinení si totiž prečítal, že v prípade vypovedajú bývalí sekční šéfovia finančnej správy Daniel Čech a Martin Fleischer, ale aj bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó. „Oni vedeli o všetkom, čo sa na finančnej správe dialo,“ povedal Suchoba.

V danej situácii si uvedomil, že má len tri možnosti. Buď bude bojovať za oslobodenie a tvrdiť, že to, čo sa stalo, sa nestalo. Alebo sa prizná alebo sa prizná a bude spolupracovať. Rozhodol sa pre tretiu možnosť, hoci jeho advokát mu pôvodne radil, aby konvertoval na islam, čo „by mi vraj v Spojených arabských emirátoch zabezpečilo imunitu“.

Práve tam totiž Suchobu obvinenie začiatkom minulého roka zastihlo. Ako vysvetlil, v Emirátoch žije aj s rodinou od roku 2019. 

Z reakcie Jozefa Brhela na výpoveď Františka Imreczeho vyplýva, že podľa neho ho vlastne z ničoho neusvedčuje. Odmietol, že by mal nejaký vplyv na verejné obstarávania na finančnej správe. „Nijako som do nich nezasahoval, čiže ani táto hypotéza sa nepotvrdzuje,“ povedal Brhel starší.

K obžalobe z toho, že dostal z verejných obstarávaní na finančnej správe úplatok 35-tisíc eur, povedal, že je to absurdné. „Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale predpoklad, že by som sa ulakomil na 35-tisíc eur, mi pripadá absolútne absurdné. Boli tam rádovo vyššie sumy,“ dodal v reakcii na výsluch Imreczeho.

Výsluch bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho sa po necelých dvoch dňoch skončil. V súdnej sieni ho na mieste pre svedka vystriedal podnikateľ, rovnako spolupracujúci obvinený Michal Suchoba, ktorého firma Allexis na tendroch na finančnej správe profitovala.

Bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc po výsluchu Františka Imreczeho reagoval s tým, že rozumie tomu, že svedok je pod vysokým tlakom. „Rozumiem, že bol pod enormným tlakom vo väzbe, viacerí máme osobnú skúsenosť s väzbou. Ale nerozumiem, ak do reálneho deja vnáša vymyslené príbehy,“ povedal Kuruc.

František Imrecze nepovažuje tendre na IT systémy pre firmu Allexis za predražené. Bývalý šéf finančnej správy o tom vypovedal na súde, hoci kauza Mýtnik je postavená na tom, že týmito tendrami spôsobili obžalovaní škodu štátu 45 miliónov eur, a to práve predražením zákaziek.

„Musím povedať, že vždy prebiehali normálne, vecné, korektné cenové rokovania s dodávateľom aj rokovania o rozpočtových krytiach s ministerstvom financií,“ vypovedal Imrecze.

Povedal, že s Allexisom dohodli obvyklú cenu za hodinovú odmenu na človeka. „Tá cena bola obvyklá, dokonca nižšia ako u iných lokálnych dodávateľov,“ povedal svedok.

Žiaden z obžalovaných nevyužil možnosť klásť svedkovi Františkovi Imreczemu otázky. Mali na to právo po tom, ako skončili s výsluchom ich obhajcovia.

Bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc si podľa Františka Imreczeho vypýtal úplatok dvakrát po 60-tisíc eur priamo vo svojej kancelárii. Počas svojej výpovede na súde vypovedal, že sa to udialo niekedy v období „skorej jesene 2017“, presne si už nespomenul.

Kurucov advokát David Lindtner chcel vedieť, prečo Imrecze meno jeho klienta nespomenul v prvých výpovediach, ale až krátko pred tým, ako sa vlani dostal z väzby na slobodu. „Nespomínam si, ako som vypovedal ako obvinený v jednotlivých časoch,“ reagoval Imrecze.

Ten vypovedal o tom, že Kuruc si vypýtal úplatok za podporu legislatívnej zmeny k projektu eKasa. Dvakrát po 60-tisíc eur mu podľa neho vyplatil podnikateľ Michal Suchoba, ktorého firma Allexis projekt zabezpečovala.

Bývalý šéf finančnej správy vypovedal aj o tom, že neskôr mu Kuruc aj Suchoba ústne, nezávisle od seba potvrdili, že odmena pre štátneho tajomníka bola vyplatená.

Advokát Lindtner chcel vedieť, kedy sa to stalo. Imrecze si už však presne nespomenul. Hovoril o tom, že to bolo po podpísaní dodatku k rámcovej zmluve s Allexisom, ktorý sa týkal eKasy. Advokát v tom videl rozpor, pretože dodatok bol podpísaný vo februári 2018, ale Imrecze pôvodne vypovedal, že mu vyplatenie úplatku potvrdili v septembri, najneskôr októbri 2017.

„Dnes si už nepamätám danú výpoveď. V danom termíne vždy vypovedám tak, ako sa mi tie veci vybavujú. Rozhovorov s Radkom Kurucom na túto tému bolo viac,“ reagoval svedok. V jednom rozhovore sa ho pýtal, či komunikuje so Suchobom a či tá komunikácia prebieha dobre. Imrecze pripustil, že sa mu nejaké okolnosti vtedy priradili k jednému časovému obdobiu a teraz k inému.

Imrecze však trval na tom, že skutok sa v dejovej línii stal tak, ako vypovedal.

Kauza Mýtnik – čo potrebujete vedieť

Kauza podľa obžaloby odhaľuje vplyv oligarchu Jozefa Brhela na finančnú správu v ére, keď jej v rokoch 2012 až 2018 šéfoval František Imrecze. Týka sa najmä predražených tendrov na IT systémy, na ktorých profitovala firma Michala Suchobu Allexis. Práve Imrecze a Suchoba sú kľúčovými svedkami tejto kauzy.

Imrecze začal na Špecializovanom trestnom súde vypovedať v utorok a jeho výsluch pokračuje ešte aj dnes.

Doposiaľ okrem vplyvu Brhela na uzavretie zmlúv s Allexisom Imrecze opísal:

 • ako mu oligarcha doplácal ročne 200-tisíc eur k platu, keďže platovo po nástupe na finančnú správu po príchode zo súkromnej sféry výrazne klesol;
 • ako sa stretával s Brhelom na 10. poschodí Hotela DoubleTree Hilton, kde mal oligarcha kancelárie;
 • ako o tomto vplyve vedel vtedajší minister financií Peter Kažimír (Smer) a ako ho za Brhelom kvôli dorovnaniu poslal bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer);
 • ako za ním prišiel Kažimírov priateľ Miroslav Slahučka, ktorý si pýtal províziu 200-tisíc eur za schválenie rozpočtového opatrenia k eKase;
 • ako si bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc vypýtal za podporu eKasy úplatok.

V kauze sú okrem Jozefa Brhela staršieho obžalovaní: 

 • jeho syn Jozef Brhel mladší,
 • Milan Grega, bývalý šéf IT sekcie na finančnej správe;
 • právnik Martin Bahleda;
 • architekt Miroslav Slahučka;
 • bývalý štátny tajomník ministerstva financií Radko Kuruc.

Exšéf finančnej správy František Imrecze na súde povedal, že chodieval za Jozefom Brhelom do jeho kancelárií v hoteli DoubleTree Hilton tak, „aby nebol videný“. Aby za ním išiel, ale opatrne, mu povedal vtedajší minister financií Peter Kažimír (Smer).

Na týchto stretnutiach Imrecze Brhela staršieho informoval o vývoji projektov s firmou Allexis.

Brhelovho obhajcu Jozefa Kleberca zaujímalo, ako sa mu podarilo chodiť na tieto stretnutia nenápadne. „Nemaskoval som sa. Vždy som zaparkoval čo najbližšie, rýchlo som vošiel do hotela, zabočil vľavo a vyviezol sa súkromným výťahom,“ odpovedal Imrecze.

František Imrecze na súde vysvetľuje, že bez vplyvu oligarchu Jozefa Brhela staršieho na Petra Kažimíra by sa Allexis nedostal k zákazkám u daniarov. Rovnako by sa to neudialo, ak by sa majiteľ Allexisu Michal Suchoba nedohodol s Brhelom, že mu umožní kapitálový vstup do firmy.

Bývalý šéf finančnej správy tak odpovedal na otázku Brhelovho advokáta Michala Mandzáka, či sa vie vyjadriť k dôkazu, ktorý preukazuje, že v rámci finančnej kontroly z roku 2017 bol kontrolovaný aj dodatok k rámcovej zmluve s firmou Allexis.

„Takáto základná finančná kontrola sa k zmluvám s Allexisom vykonávala,“ uviedol Imrecze.

Vysvetlil, že tým, že sa vplyv Brhela prejavil, tak mohli obstarať informačné systémy od Allexisu vo vyhradenom režime. Následne všetko ohľadom zmlúv s Allexisom spracovávali podľa Imreczeho „úplne štandardne ako pre akýkoľvek iný projekt“.

Proces v kauze Mýtnik pokračuje výsluchom kľúčového svedka, kajúcnika Františka Imreczeho. Na súd bol už predvolaný aj ďalší kajúcnik Michal Suchoba, ktorého však senát požiadal, aby z pojednávacej siene odišiel.

„Na niekoľko hodín sa môžete vzdialiť od súdu,“ povedal Suchobovi predseda senátu Ján Hrubala s tým, že by nemal byť ďalej ako na vzdialenosť do desiatich minút od Špecializovaného trestného súdu.

Znamená to, že skôr ako popoludní sa jeho výsluch neočakáva.

František Imrecze. Foto N - Veronika Prušová

Nové na Dennikn.sk

15:06Firemný newsfilter: Čipová hrozba narastá, z húfnic pre Ukrajinu môžeme získať už 200 miliónov a covidoví podnikavci krachujú 14:34Vývoj bojov (337. deň): Úspechy mu otvárajú cestu do Kremľa. Ako Prigožinovi vojaci bojujú na Ukrajine a prečo sa im darí 13:15Nikto nesmie ponižovať svätých, povedal Erdogan po pálení koránu v Štokholme. Zamietne preto Švédsku vstup do NATO? 12:57Diabolský následok arizácií: vyvezení Židia si za smrť v lágroch „priplatili“ sami  12:51Hovorí o horoskopoch a nosí sošku Jezuliatka. Babiš sa už možno chystá na parlamentné voľby 12:02Nový „revolučný“ grafikon je miestami príliš našponovaný, vlaky nestíhajú podľa neho jazdiť 11:40MediaBrífing: Influenceri zisťujú, že sa na nich vzťahuje aj štátna regulácia, nielen pravidlá YouTubu 11:33Nepokoje 11:32Sprenevera, „nenávisť k Maďarom“ a záhadné zmiznutie v Pešťbudíne pred rakúsko-uhorským vyrovnaním 11:30Expolitik Peter Weiss: Ponuka kandidovať za prezidenta zatiaľ neprišla (+ video) 11:14Britský štátny tajomník: Západné tanky zmenia priebeh vojny. Ukrajine budeme pomáhať, kým bude treba 11:00Danglár: Predčasné predčasné voľby 11:00Týždeň v práve Rada Procházku: Poďakovanie záchrancom Slovenska 10:41Henry Rollins: Pôsobenie v kapele bolo pre mňa vždy gladiátorským športom 10:32Silná územná samospráva je poistkou demokracie a úspechu Slovenska 10:23Ako spoznať dobrú školu, keď chcete viac ako len jednotku z matematiky a prvé miesta v rebríčkoch 09:26Influencerov vystrašila nová oznamovacia povinnosť. Týka sa len tých, ktorí chcú na videách zarábať, vraví odborník na mediálnu reguláciu 09:18Stretnú sa dvaja Švajčiari, agent ŠtB a Andrej Babiš. Ako došlo k ovládnutiu Agrofertu 09:18Svetový newsfilter: Tanky pre Ukrajinu ukazujú, čo sa zmenilo v pohľade Západu na Putina 09:06Hiking basecamp: Zimný Sninský kameň, Poľana na snežniciach aj Dedečkova chata s deťmi 08:53Týždeň v európskej ekonomike: Ceny elektriny v Európe majú upokojiť dlhodobé zmluvy s výrobcami 07:09Ráno s NHL: Koľko pesničiek Pearl Jamu sa dá prepašovať na hokejový štadión? 07:00Odborník radí, ako kupovať jazdený elektromobil: skúste aj v Rakúsku a skontrolujte baterku 06:43Ekonomický newsfilter: Rusi nahradili európsky tovar čínskym, my ich plyn stále nakupujeme vo veľkomVčera 23:47Prokurátorky navádzali súdy, aby odmietli prípady Kováčika, Výboha a Pčolinského. Ich šéf Žilinka to zahmlievaVčera 22:32Znudení a nervózni. Piati Rusi ušli pred vojnou a teraz žijú na kórejskom letiskuVčera 20:28Toto vystrihneme: Ako správne držať Hlúpy januárVčera 19:54Newsfilter: Krajina, kde sa riešia problémy na poslednú chvíľu. Alebo aj neskôrVčera 18:57Prezidentka napadla paragraf 363 na Ústavnom súde. Vidí zásah do nezávislosti súdnej mociVčera 18:46Graf dňa: Akcie Tesly vystrelili nahor, Musk sľubuje, že s predajom áut po zľavách problém nebude