MS vo futbale: Argentína má tretí titul, Francúzsko zdolala 4:3 po penaltách, Messi najlepším hráčom turnaja

Foto - TASR/AP
  • finále MS vo futbale: Argentína - Francúzsko 4:3 po penaltách

Lionel Messi je tretím argentínskym kapitánom, ktorý prevzal trofej pre víťaza MS vo futbale. V roku 1978 bol kapitánom argentínskej reprezentácie Daniel Passarella, v roku 1986 zas Diego Maradona.

Lionel Messi získal Zlatú loptu pre najlepšieho hráča MS vo futbale. 35-ročný Argentínčan dal na turnaji sedem gólov a zaznamenal aj tri asistencie.

Najlepším strelcom MS v Katare bol francúzsky útočník Kylian Mbappé. Hráč PSG strelil na turnaji osem gólov, pričom tri dal vo finále proti Argentíne.

Najlepším brankárom turnaja bol Emiliano Martínez z Argentíny.

Argentína vyhrala futbalové MS po 36 rokoch. Lionel Messi jej pomohol k tretiemu titulu siedmimi gólmi. Vo finále proti Francúzsku skóroval aj Ángel Di María, ktorý po finále ukončil reprezentačnú kariéru.

Argentínski futbalisti sú majstri sveta. Vo finále zdolali Francúzsko 4:3 po penaltách. Lionel Messi strelil dva góly a premenil aj pokutový kop. Argentína získala tretí titul.

Argentína vyhrala MS v rokoch 1978 a 1986. Odvtedy Argentínčania postúpili do finále ešte dvakrát, v roku 1990 prehrali so západným Nemeckom 0:1 a vo finále si zahrali aj v roku 2014, keď ich opäť zdolalo Nemecko 1:0 po predĺžení.

Francúzsko zaznamenalo druhú prehru vo finále MS a nestalo sa iba treťou krajinou v histórii MS, ktorej sa podarilo obhájiť titul. Dodnes sa to podarilo iba Talianom v rokoch 1934 a 1938 a Brazílii v rokoch 1958 a 1962.

V úvodnom polčase mala Argentína hru pod kontrolou. Francúzi za 45 minút ani raz neohrozili brankára Martíneza. Najväčšiu šancu si Francúzi vytvorili v 20. minúte, keď po centri Griezmanna hlavičkoval Giroud, no pomohol si pri zakončení faulom.

O tri minúty neskôr Argentína skórovala. Di María sa z ľavej strany dostal do vnútra šestnástky, kde ho fauloval Dembelé, a rozhodca odpískal pokutový kop. Zahrával ho Messi, ktorý oklamal Llorisa. Francúzsky brankár sa hodil do opačnej strany.

V 36. minúte si Argentína vytvorila ďalšiu šancu. V strede ihriska sa dostal k lopte Messi a jedným dotykom poslal prihrávku na Álvareza, ktorý následne vysunul Mac Allistera a ten prihral voľnému Di Maríovi v pokutovom území. Hráč Juventusu potom skóroval.

Francúzski futbalisti v 2. polčase zvýšili aktivitu, no dlho nevedeli prekonať obranu Argentíny. Až v 68. minúte sa dostali k prvej strele. Mal ju Kolo Muani, no netrafil bránu. O dve minúty neskôr zakončoval aj Mbappé, no jeho strela tiež neletela na bránu.

No hráč PSG vo finále skóroval. V 79. minúte fauloval Otamendi Kola Muaniho a rozhodca odpískal penaltu. Mbappé ju premenil. O dve minúty neskôr ten istý hráč vyrovnal. Mbappého do šance poslal Coman a strelou k vzdialenej žrdi prekonal Martíneza.

Francúzsko ani Argentína v riadnom hracom čase nerozhodli a predlžovalo sa. V predĺžení najskôr skóroval Messi, ktorý v 109. minúte zakončil akciu svojich spoluhráčov. K Messimu sa dostala lopta po zásahu Llorisa po strele Martíneza.

Francúzi však opäť vyrovnali. Po priamom kope Francúzov zahral rukou vo vlastnej šestnástke Montiel, rozhodca odpískal ďalšiu penaltu v prospech Francúzska. Zahrával ju opäť Mbappé a tretím gólom v zápase vyrovnal na 3:3. O víťazovi tak museli rozhodnúť pokutové kopy.

Mbappé úvodnú penaltu premenil, no Comanovu jedenástku vychytal argentínsky brankár a Tchouameni netrafil bránu. Za Argentínu postupne skórovali Messi, Dybala, Paredes a Montiel.

Tretie miesto na MS v Katare už včera získali chorvátski futbalisti po víťazstve nad Marokom 2:1. (fifa)

Finále MS vo futbale:

Argentína – Francúzsko 4:3 po penaltách (2:0)
Góly: 23. Messi (pen.), 36. Di María, 109. Messi – 80. Mbappé (pen.), 82. Mbappé, 118. Mbappé (pen.)

Finále futbalových MS medzi Argentínou a Francúzskom za stavu 3:3 rozhodnú pokutové kopy. Na začiatku 2. predĺženia najskôr skóroval Lionel Messi, no v 117. minúte vyrovnal Kylian Mbappé, ktorý vo finále strelil hetrik.

Francúzski futbalisti vyrovnali vo finále MS na 3:3 v 117. minúte. Druhý pokutový kop v ich prospech rozhodca odpískal po ruke Gonzala Montiela. Kylian Mbappé úspešnou penaltou zaznamenal hetrik vo finále MS.

Argentína vyhráva nad Francúzskom 3:2 v 2. predĺžení finále MS vo futbale, opäť skóroval Lionel Messi. 35-ročný Argentínčan zakončil akciu svojich spoluhráčov strelou do prázdnej brány.

Francúzsko ani Argentína neskórovali v 1. predĺžení finále MS vo futbale, skóre je stále 2:2. Aktívnejší v 1. predĺžení boli Francúzi, ale vytvorili si len jednu streleckú príležitosť. Argentína vystrelila dvakrát.

Vo finále medzi Francúzskom a Argentínou sa bude predlžovať za stavu 2:2. Francúzi dvakrát skórovali v 2. polčase. Oba góly, ktoré delili len dve minúty, dal Kylian Mbappé. Lionel Messi neskóroval v závere nadstaveného času.

Francúzsko vyrovnalo vo finále MS proti Argentíne na 2:2. V 81. minúte po druhýkrát v zápase skóroval Kylian Mbappé. Tentokrát zakončil francúzsku akciu po prihrávke Kingsleyho Comana.

Futbalisti Francúzska znížili skóre zápasu na 1:2 po góle Kyliana Mbappého z penalty. Rozhodca ju odpískal v 79. minúte po faule Nicolása Otamendiho na Randala Kola Muaniho.

Francúzsky futbalista Kylian Mbappé sa v 70. minúte finále MS dostal k prvému zakončeniu. Hráč PSG vystrelil z hranice pokutového územia, no lopta neletela na bránu. Bola to iba druhá francúzska strela vo finále.

Francúzski futbalisti ani po hodine hry vo finále MS ešte nezaznamenali strelu na bránu. Zverenci Didiera Deschampsa v 2. polčase zvýšili aktivitu, no obrana Argentíny im zatiaľ neponúkla žiadnu šancu na zakončenie.

Oba tímy vstúpili do 2. polčasu v rovnakých zostavách, ako ukončili 1. polčas. Vo francúzskom tíme už chýbali Olivier Giroud a Ousmane Dembélé, ktorých ešte v 41. minúte nahradili Marcus Thuram a Randal Kolo Muani.

Futbalisti Argentíny vyhrávajú nad Francúzskom 2:0 po úvodnom polčase finále MS. Za Argentínu skórovali Lionel Messi z pokutového kopu a Ángel Di María. Francúzi v 1. polčase ani raz nevystrelili.

Argentínski futbalisti vedú v 36. minúte 2:0. Do rýchleho protiútoku sa zapojili Lionel Messi, ktorý poslal prihrávku na Alexisa Mac Allistera. Ten následne loptu poslal na Ángela Di Maríu a 34-ročný hráč Juventusu prekonal brankára Huga Llorisa.

Argentína vyhráva v 23. minúte finále MS nad Francúzskom 1:0. Úvodný gól zápasu dal Lionel Messi z pokutového kopu. Ten odpískal poľský rozhodca Szymon Marciniak po zákroku Ousmana Dembélého na Ángela Di Maríu.

V 8. minúte finále MS argentínsky futbalista Cristian Romero v súboji narazil do francúzskeho brankára Huga Llorisa, ten bol následne dve minúty ošetrovaný na ihrisku. Po ošetrení naďalej pokračoval v zápase. Romero za svoj zákrok nedostal žiadnu kartu.

Lionel Messi nastúpil vo finále MS v Katare na rekordný 26. zápas v rámci finálových turnajov MS, prekonal tak zápis Nemca Lothara Matthäusa. Messi nechýba v základnej zostave Argentíny, ktorá vo finále hrá proti obhajcom titulu z Francúzska.

Prehľad hráčov s najviac odohratými zápasmi na MS:

• 26 Lionel Messi (Argentína – 2006, 2010, 2014, 2018, 2022)
  • 25 Lothar Matthäus (Nemecko – 1982, 1986, 1990, 1994, 1998)
  • 24 Miroslav Klose (Nemecko – 2002, 2006, 2010, 2014)
  • 23 Paolo Maldini (Taliansko – 1990, 1994, 1998, 2002)
  • 22 Cristiano Ronaldo (Portugalsko – 2006, 2010, 2014, 2018, 2022) (tasr)

Víťaz finálových MS získa takmer 40 miliónov eur. Na predchádzajúcich MS v Rusku získalo víťazné Francúzsko o štyri milióny eur menej. FIFA rozdá z peňažného fondu zúčastneným krajinám viac ako 400 miliónov eur, pričom všetky tímy dostanú viac ako osem miliónov.

Zdolaný finalista získa finančnú odmenu vo výške približne 28 miliónov eur. Tretie Chorvátsko dostane 25 miliónov eur a štvrté Maroko 23 miliónov.

FIFA zaznamenala za štyri roky spojené s organizáciou MS v Katare príjmy väčšie ako sedem miliárd eur, pričom väčšina z nich pochádzala z vysielania a zo sponzorských zmlúv. (tasr)

Začalo sa finále futbalových MS medzi Argentínou a Francúzskom. Argentína postúpila do finále po víťazstve nad Chorvátskom 3:0. Francúzi zdolali v semifinále Maroko 2:0. Priamy prenos vysiela Šport RTVS.

Argentínski futbalisti môžu dnes získať tretí titul majstrov sveta. Argentína vyhrala futbalové MS v rokoch 1978 a 1986. Tretí titul môže získať aj Francúzsko, ktoré hrá v Katare v pozícii obhajcov titulu. Francúzi vyhrali MS v rokoch 1998 a 2018.

Tréner argentínskych futbalistov Lionel Scaloni urobil pred finále MS jednu zmenu v zostave oproti semifinále. Do základu sa vrátil Ángel Di María, ktorý nahradil Leandra Paredesa. Di María bol naposledy v základnej zostave ešte v skupinovom zápase proti Poľsku.

Aj tréner Francúzska Didier Deschamps musel urobiť dve zmeny. Dayot Upamecano nahradí na pozícii stopéra chorého Ibrahima Konatého a Youssoufa Fofanu v strede ihriska zastúpi Adrien Rabiot.

Argentína: Em. Martínez – Molina, C. Romero, Otamendi, Tagliafico – Di María, de Paul, Fernández, Mac Allister – Messi, J. Álvarez

Francúzsko: Lloris – Koundé, Varane, Upamecano, T. Hernández – Tchouaméni, Rabiot – Dembélé, Griezmann, Mbappé – Giroud

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v prejave pred finále MS vo futbale vyzval k celosvetovému mieru. „Tieto MS znovu ukázali, že rôzne krajiny a národnosti môžu rozhodnúť, kto je najsilnejší v hre na zelenom ihrisku, nie na červenom bojisku,“ povedal.

Tiež uviedol, že na rozdiel od futbalu sa vojna nemôže skončiť remízou. „Ukrajina sa usiluje o mier viac ako čokoľvek iné. Tribúny štadiónov sa po zápase vyprázdnia rovnako ako mestá po vojne. Preto sa vojna musí skončiť a majstrom sa musí stať mier.“ (online)

Gareth Southgate zostane trénerom anglickej futbalovej reprezentácie aj po MS. Podľa britských médií v najbližších dňoch oznámi svoje rozhodnutie Anglickej futbalovej asociácii. Angličania na MS vypadli vo štvrťfinále po prehre s Francúzskom 1:2.

„Sme skutočne šťastní, že Gareth Southgate bude vo svojej funkcii pokračovať a povedie anglické mužstvo aj na Eure 2024. On a aj jeho asistent Steve Holland majú od nás plnú podporu,“ uviedla Anglická futbalová asociácia vo vyhlásení.

52-ročný tréner má zmluvu platnú do roku 2024. Southgate pred MS čelil kritike za nevýrazné výkony tímu v Lige národov. Angličania obsadili v 3. skupine A-kategórie Ligy národov posledné miesto a vypadli do béčka. (tasr, telegraph)

Lionel Messi sa dnes v očiach mnohých môže konečne definitívne stať najlepším futbalistom histórie, práve titul majstra sveta mu chýba v porovnaní s Diegom Maradonom. V Katare sledujeme nového Messiho – hru zmenil vzhľadom na vek, no stal sa aj väčším lídrom mimo ihriska.

Dnes je na programe finále MS vo futbale medzi Francúzskom a Argentínou. Francúzi môžu byť prvými úspešnými obhajcami titulu od roku 1962, keď sa to podarilo Brazílii. Argentína sa pokúsi získať svoj tretí titul, prvý od roku 1986. Finále sa začína od 16.00 h.

Chorvátsko vybojovalo v Katare svoju tretiu medailu v histórii MS. V roku 1998 získalo bronz vo Francúzsku, keď v zápase o 3. miesto porazilo Holandsko (2:1), pred štyrmi rokmi v Rusku prehralo vo finále s Francúzskom (2:4).

Futbalisti Chorvátska končia na MS tretí po výhre nad Marokom 2:1. Maroko napriek prehre dosiahlo najlepší výsledok afrického tímu v histórii majstrovstiev. Chorváti získali medaily na druhých MS po sebe.

Obidva tímy predvádzali v úvodnom polčase aktívny výkon. Chorváti strelili prvý gól zápasu v 7. minúte, keď sa presadil hlavou Gvardiol, ktorý zakončil akciu po štandardnej situácii. Maroko vyrovnalo o necelé dve minúty, rovnako po štandardnej situácii skóroval hlavou Dari.

V polovici 1. polčasu sa dostal k strele Modrić, no Bounou jeho pokus vyrazil a následne brankár Maroka nedovolil zakončiť ani Livajovi. Potom si vypracovalo šancu aj Maroko, ale na Hakimiho center z pravej strany si nenabehol dobre En-Nesyri. Potom poslal Chorvátov do vedenia technickou strelou Oršić, ktorý v 42. minúte obstrelil Bounoua.

Chorvátsky tím v 2. polčase využil svoj náskok, kontroloval priebeh a Maročanov nepúšťal do gólových príležitostí. Maroko si napokon vypracovalo gólovú príležitosť v 75. minúte. Útočník En-Nesyri sa ocitol pred brankárom Livakovićom, ktorý jeho pokus z bezprostrednej blízkosti zneškodnil. Tesne predtým spadol v pokutovom území Maroka Gvardiol, ale rozhodca nechal hru pokračovať a nevyužil ani VAR. Chorváti v závere predviedli svoje skúsenosti a svoj náskok udržali do konca zápasu.

Chorváti skončili pred štyrmi rokmi na MS v Rusku druhí po finálovej prehre s Francúzskom. Bronzové medaily získali v roku 1998 vo Francúzsku, keď v zápase o 3. miesto porazili Holandsko.

Maroko sa ako prvý africký tím na MS prebojoval do semifinále a následne hral zápas o 3. miesto. (fifa)

Zápas o 3. miesto na MS v Katare:

Chorvátsko – Maroko 2:1 (2:1)
Góly: 7. Gvardiol, 42. Oršić – 9. Dari. Rozhodovali: Al-Jassim – Al Marri, Al Maqaleh (všetci Kat.); ŽK: Ounahi, Amallah. 44 137 divákov.

Chorvátsko: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Perišić – Majer (66. Pasalić), Modrić, Kovačić, Oršić (90.+5. Jakić) – Kramarić (61. Vlašić), Livaja (66. Petković)

Maroko: Bounou – Hakimi, El-Yamiq (66. Amallah), Dari (64. Benoun), Attyat-Allah – Amrabat – El Khannous (56. Ounahi), Sabiri (46. Chair) – Ziyech, En-Nesyri, Boufal (64. Zaraoury)

Maroko si napokon vypracovalo gólovú príležitosť v 75. minúte. Útočník En-Nesyri sa ocitol pred brankárom Livakovićom, ktorý jeho pokus z bezprostrednej blízkosti zneškodnil. Tesne predtým spadol v pokutovom území Maroka Gvardiol, rozhodca však nechal hru pokračovať a nevyužil ani VAR.

Gvardiol v pokutovom území Maroka. Foto - TASR/AP

Chorváti kontrolovali priebeh 2. polčasu a Maroko nepúšťali do gólových príležitostí. Tréner Maroka v 68. minúte už vyčerpal všetkých päť povolených striedaní, dôvodom boli aj zranenia niektorých hráčov.

Chorváti boli na začiatku 2. polčasu nebezpečnejší, ale tečovaná Oršićova strela aj zakončenie Livaju skončili mimo brány.

Šanca Marka Livaju. Foto - TASR/AP

Chorvátsko vyhráva po 1. polčase nad Marokom 2:1. Chorváti sa dostali do vedenia v 7. minúte po góle Gvardiola, takmer okamžite vyrovnal Dari a druhý chorvátsky gól pridal na konci polčasu Oršić. Oba tímy hrali aktívne a vypracovali si niekoľko šancí.

Chorvátski futbalisti vyhrávajú nad Marokom 2:1. V 42. minúte ich poslal do vedenia technickou strelou Oršić, ktorý obstrelil marockého brankára Bounoua.

Mislav Oršić oslavuje gól. Foto - TASR/AP

O 6 minút neskôr vystrelil spoza pokutového územia kapitán Chorvátov Modrić, Bounou jeho pokus vyrazil a potom brankár Maroka nedovolil zakončiť ani Livajovi. Šancu si vypracovalo aj Maroko, ale na Hakimiho center z pravej strany si nenabehol dobre En-Nesyri.

Modrićova strela. Foto - TASR/AP

Chorváti sa snažili pridať aj druhý gól. V 18. minúte obrana Maroka zablokovala Oršićovu strelu a následne hlavičkoval do stredu brány Kramarić, ale s jeho pokusom nemal Bounou problémy.

Chorvátsko remizuje po deviatich minútach s Marokom 1:1. V 7. minúte sa presadil hlavou chorvátsky obranca Gvardiol, ktorý zakončil akciu po štandardnej situácii. O necelé dve minúty vyrovnal rovnakým spôsobom Dari.

Gvardiol strieľa hlavou prvý gól Chorvátska. Foto - TASR/AP

Na futbalových MS v Katare sa začal zápas o 3. miesto medzi Chorvátskom a Marokom. Víťazstvo by pre Chorvátsko znamenalo medailu na druhom svetovom šampionáte za sebou. Maroko sa môže stať prvým africkým tímom, ktorý na MS získa medailu.

Chorvátsko a Maroko nastúpia proti sebe druhýkrát na MS v Katare, vo svojom úvodnom zápase v F-skupine remizovali 0:0. Maroko neskôr skupinu vyhralo so ziskom siedmich bodov, druhé Chorvátsko potrebovalo na postup 5 bodov.

Tréner chorvátskej reprezentácie Zlatko Dalić urobil oproti semifinále päť zmien. V zápase o 3. miesto nastúpi aj 20-ročný obranca Joško Gvardiol, ktorého trápilo menšie zranenie. V marockom tíme nastali tri zmeny; v útoku budú opäť hrať Ziyech, En-Nesyri, Boufal.

Chorvátsko: Livaković – Stanišić, Šutalo, Gvardiol – Orsić, Modrić, Kovačić, Majer, Perišić – Kramarić, Livaja

Maroko: Bounou – Hakimi, Dari, El-Yamiq, Attiyat-Allah – Ziyech, Khannouss, Amrabat, Sabiri, Boufal – En-Nesyri

Tréner Maroka Walid Regragui priznal pred stretnutím MS vo futbale proti Chorvátsku únavu tímu, ale aj motiváciu uspieť. „Sobotný zápas bude o psychike. Máme viacero zranených hráčov a dochádzajú nám sily. Chceme však zvíťaziť a chcem dať šancu aj náhradníkom,“ povedal 47-ročný tréner.

Podľa chorvátskeho útočníka Andreja Kramarića má zápas o 3. miesto veľkú prestíž. „Ak získate pre svoju krajinu medailu na MS, stanete sa nesmrteľnými. Tak to berú Maročania a tak to berieme aj my,“ uviedol hráč Hoffenheimu, ktorý na šampionáte doteraz strelil 2 góly a bol v národnom tíme aj pred štyrmi rokmi, keď Chorvátsko získalo strieborné medaily. (tasr)

Luka Modrić musel počas vojny utekať do podzemných úkrytov, starého otca mu zabili srbskí vojaci. „Bol to určite jeden z faktorov, ktoré z neho spravili jedného z najlepších na svete,“ spomína kamarát z detstva. Chorvátsko čaká v sobotu o 16.00 h súboj o bronz na MS v Katare.

Marocký tréner odviedol výnimočnú prácu, v jeho štýle sú aj prvky Mourinha a Guardiolu, tvrdí Philipp Lahm. „Walid Regragui úspešne prispôsobil hru svojho tímu hernej kultúre Európanov,“ komentuje pred záverom futbalových MS.

Na futbalových MS v Katare je dnes od 16:00 h na programe zápas o 3. miesto medzi Chorvátskom a Marokom. Chorváti prehrali v semifinále s Argentínou 0:3, Maroko podľahlo Francúzsku 0:2. Finále sa bude hrať v nedeľu v rovnakom čase.

Hoci boli favoritmi, Francúzi proti Maroku nechceli držať loptu, hovorí Marek Sapara. „Uvedomili si, že až také držanie lopty nepotrebovali,“ doplnil ho Ján Kocian. „Bezhlavé útočenie na turnaji nikdy neviedlo k úspechu,“ myslí si Samuel Slovák.

Kľúčom Francúzov k obhajobe možno nebude Kylian Mbappé, ale Antoine Griezmann. 31-ročný futbalista prijal úlohu pracovať hlbšie v ihrisku, vypomáhať viac defenzíve a následne vytvárať príležitosti pre spoluhráčov. „Výnimočný, inteligentný a nesebecký hráč,“ reagovala reportérka Sky Sports Melissa Reddy.

Tréner Maroka Walid Regragui bol spokojný s výkonom tímu, aj keď Maroko nedokázalo vyrovnať: „V druhom polčase sme sa usilovali o vyrovnanie, no inkasovali sme druhý gól. Na adresu svojho tímu však môžem vysloviť iba jedno slovo – bravo. Dali sme do toho všetko.“ (tasr)

Svoj prvý gól na šampionáte strelil francúzsky obranca Theo Hernandez: „Dostať sa dvakrát za sebou do finále MS je niečo neuveriteľné. Bolo to náročné, no odviedli sme skvelú robotu. Finále proti Argentíne bude veľkolepé. Urobíme všetko pre to, aby sme získali titul.“ (tasr)

Vo finále MS vo futbale nastúpia v nedeľu od 16.00 h Francúzsko s Argentínou, oba tímy doteraz získali po dva tituly svetových šampiónov. V zápase o 3. miesto budú hrať v sobotu v rovnakom čase Chorvátsko a Maroko.

Ak Francúzi vo finále porazia Argentínu, budú prvým tímom za posledných 60 rokov, ktorý obhájil titul majstrov sveta. Naposledy to dokázala Brazília (1958, 1962). Didier Deschamps by tak zároveň napodobnil Taliana Vittoria Pozza, ktorý v rokoch 1934 a 1938 získal ako tréner s Talianskom dva tituly za sebou. (fifa)

Nové na Dennikn.sk

12:47Markíza a JOJ majú o výraznú konkurenciu menej. Prečo skončil ČT Sport na Slovensku a prečo sa už nevráti 11:03Centrum vzdialenej galaxie dostalo podľa vedcov štikútku. Čo to znamená pre vesmír? 10:29Chcete hrať na bicie nástroje? Michal Fedor radí, ako začať, a odporúča aj dobré video školy a aplikáciu na ladenie bubnov 09:49Našu rodinu spája tisíc vecí, prečo by ju mala rozdeliť politika? Psychológ radí, ako prežiť rodinné hádky o voľbách 09:47Korčokovo momentum: Zo zaplnených námestí glosuje paniku v Pellegriniho štábe (reportáž) 08:55Samurajský epos Shogun má novú verziu. Patrí medzi najsledovanejšie seriály rovnako ako tá prvá z 80. rokov 08:48Učil nás, ako a prečo sa mýlime. Kahneman získal nobelovku za ekonómiu, hoci ju nikdy neštudoval 08:15Svetový newsfilter: Putin dostal teroristov do zvláštnej situácie, Islamský štát sa znovu prihlásil k útoku 08:00Maďarskí autonomisti volia Pellegriniho 07:52Špehovanie a sabotáž – prečo sú čínske elektrické autá smrteľnou hrozbou 07:31Manžel je stále nervózny, chybu hľadá len vo mne alebo v synovi. Máme sa preto rozísť? 07:16Ráno s NHL: 19-ročný hráč by nemal fyzicky dominovať. Slafkovského zlepšenie nie je len o bodochVčera 21:52Hiking basecamp: Kam sa vybrať na veľkonočné túry s deťmiVčera 20:34Newsfilter: Pellegrinimu pomáhajú slamení panáci, len ten Harabin nie a nie zabraťVčera 19:41Hudobníčka Kim Gordon: prototyp seniorky, ktorou chcete byťVčera 19:04Autori projektu Umenie mesta v Bratislave by s maliarmi 19. storočia našli spoločnú rečVčera 18:54V budúcnosti môžu byť aj klasické eurofondy podmienené reformamiVčera 18:33Pellegrini ešte nemá fotku s Ficom ani Dankom. Video mu nakrútili Cibulková a Végh, problémy má s HarabinomVčera 18:25Graf dňa: Benzín a nafta prudko zdraželi, tankovanie za hranicami sa oplatíVčera 18:12Pellegriniho let už je súčasťou kampane. Na čo všetko ešte neodpovedáVčera 18:07Hlasu daroval 110-tisíc. Súdu tvrdil, že zarába málo, keď štyri roky predtým syn od neho žiadal výživnéVčera 17:57Гром гремит дико над Татрами, остановимся, братьяVčera 16:35Problém troch telies a príbeh zo zákulisia prezidentskej kampane (+ ďalšie tipy Čo pozerať)Včera 16:33Martina Mlčúchová fotí koncerty aj festivaly, jej osobitý rukopis ocenili na súťažiach v zahraničíVčera 16:33Ľudí vystrašila štúdia, podľa ktorej je prerušované hladovanie zlé pre srdce. Lekár Bajer: Názor mi nezmenilaVčera 16:31Kanibal, sériový vrah a môj priateľ. Výnimočná česká krimi sa pýta, prečo zlo treba pochopiťVčera 16:11Ukrýval sa na maďarskej ambasáde, od priateľa Orbána zjavne žiadal azyl. Pred čím uteká bývalý prezident Brazílie?Včera 16:00Ivan Korčok: Kolektívnu vinu odmietam, ale aj to, ak sa o Slovensku hovorí ako o odtrhnutom územíVčera 15:31Keď budeme všetci ticho, tak im to prejde, hovoria ľudia z Bibiany, ktorí dávajú výpovedeVčera 15:01Prezident Pellegrini? Profesionálny podpisovač (udalosti týždňa)