Petr Pavel je novým českým prezidentom, osobne mu gratulovala aj Čaputová

Foto - Gabriel Kuchta/Deník N
Foto - Gabriel Kuchta/Deník N
  • Petr Pavel zvíťazil s 58,32 % hlasov
  • volilo ho 3,35 milióna ľudí, viac ako Zemana pred 5 rokmi
  • účasť dosiahla 70 %, najviac za posledných 25 rokov
  • pozrite si výsledky na podrobnej mape
  • ako prebiehala kampaň pred druhým kolom

Denník New York Times české voľby komentuje slovami, že politický nováčik porazil populistického veľkopodnikateľa. Pavlovo víťazstvo podľa novín znamená neúspech populizmu a upevňuje pozíciu Česka ako „rozhodného podporovateľa Ukrajiny“.

Babišova taktika pripomínala Orbánovu

NY Times píše, že Babišova taktika v predvolebnej kampani kopírovala tú, ktorú používa jeho bývalý spojenec Viktor Orbán. Ten vlani v apríli oslavoval jasné víťazstvo po tvrdeniach, že jeho hlavný politický súper chce poslať maďarských vojakov bojovať na Ukrajinu proti Rusku.

„Ale tento argument nezafungoval Babišovi v Českej republike, ktorá má oveľa rozmanitejšie médiá ako Maďarsko, kde Orbánova vládna strana Fidesz a jej podnikateľskí spojenci majú pod pevnou kontrolou televíziu a väčšinu ďalších zdrojov informácií,“ analyzuje denník.

Zemanovi sa nepodobal ani jeden

The New York Times pripúšťa, že ani Pavel, ani Babiš nemajú spoločný príklon na Východ doterajšieho prezidenta Miloša Zemana, ale ich súboj predstavoval jasný konflikt politických štýlov – „neokázalého pragmatizmu a nespútaného populizmu“.

Konflikt medzi oboma mužmi bol podľa denníka prvým z viacerých tohtoročných dôležitých hlasovaní vo východnej a v strednej Európe a „dôležitým testom, či kedysi stúpajúca vlna populizmu v Európe dosiahla vrchol“.

Test populizmu na Slovensku a v Poľsku

NY Times si všíma aj slovenské predčasné voľby. Píše, že na Slovensku by po nich mohol nájsť pôdu pod nohami antisystémový populizmus, čo otvára cestu k možnému návratu Roberta Fica k moci.

„Zásadným testom však budú voľby tento rok na jeseň v Poľsku, najľudnatejšej krajine regiónu, ktorej od roku 2015 vládne hlboko konzervatívna a nacionalistická strana Právo a spravodlivosť,“ pripomína denník.

WP si všíma Zelenského gratuláciu

Ďalší vplyvný denník Washington Post konštatuje, že 61-ročný Pavel vystrieda kontroverzného Zemana v prevažne ceremoniálnej, no prestížnej funkcii. „Očakáva sa, že jeho zvolenie upevní západnú orientáciu krajiny po Zemanovom desaťročí v úrade,“ napísal denník.

The Washington Post si zároveň všimol, že Pavlovi na Twitteri v češtine pogratuloval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Česko je odhodlaným podporovateľom Ukrajiny v jej boji proti ruskej invázii,“ píše denník a dodáva, že práve vojna na Ukrajine bola jednou z hlavných tém predvolebnej kampane. (čtk)

Prekvapivá návšteva Zuzany Čaputovej v štábe Petra Pavla bol nápad samotnej prezidentky. „Myslím si, že tušila, že aj tu sa podarí niečo dôležité pre našu krajinu a dôjde k zmene po mnohých rokoch. Sama vie, aké zložité je takúto zmenu vybojovať, chcela vyjadriť podporu,“ opisuje okolnosti jej cesty šéfka Pavlovej kampane.

Foto - Deník N/Gabriel Kuchta

Zuzana Čaputová uvítala nápad Petra Pavla vycestovať na Ukrajinu spoločne. Nový český prezident bude v nedeľu telefonovať s Volodymyrom Zelenským a predebatujú aj túto možnosť. (deník n)

Kampaň Andreja Babiša sa otočila proti nemu, hovorí politológ Lukáš Jelínek. Vysvetľujeme štyri faktory, ktoré rozhodli české prezidentské voľby. Babišovi sa nepodarilo zjednotiť ani radikálnych voličov, polovica z nich volila Petra Pavla.

Českého prezidenta Miloša Zemana výsledok volieb prekvapil. Pre rádio Frekvence 1 povedal, že nečakal taký náskok Petra Pavla. Ten zvíťazil nad Andrejom Babišom o 16 percentuálnych bodov.

Andrej Babiš napriek výraznej prehre označuje volebný výsledok za veľký úspech. Inak bola atmosféra v štábe hnutia ANO celé poobedie vlažná. Keď Babiš začal hovoriť, ako mu v kampani uškodili médiá, manželka Monika mu zašepkala, aby prestal. „Áno, už budem dobrý,“ odpovedal.

Foto: Tomáš Hrivňák, Denník N

Gratuláciu Petrovi Pavlovi zaslal aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. „Naše krajiny spájajú spoločné, hlboko európske hodnoty, ako aj podpora Ukrajiny,“ napísal Macron, ktorý sa krátko pred voľbami stretol s Andrejom Babišom. Pavlovi odkázal, že je v Paríži vítaný.

Český premiér Peter Fiala zablahoželal v štábe Petrovi Pavlovi k víťazstvu. „Stelesňuje hodnoty, ktoré považujem za dôležité pre budúcnosť,“ povedal Fiala. Potvrdil, že sa s Pavlom stretne v nasledujúcich týždňoch a dohodnú sa na podobe spolupráce.

Volodymyr Zelenskyj v češtine zablahoželal Petrovi Pavlovi k zvoleniu za prezidenta. Napísal, že jeho víťazstvo bolo presvedčivé, a ocenil jeho podporu Ukrajine. Dodal, že sa teší na osobnú spoluprácu.

„Úprimne blahoželám generálovi Pavlovi k presvedčivému víťazstvu vo voľbách prezidenta Českej republiky. Oceňujem vašu podporu Ukrajine a nášmu boju proti ruskej agresii. Teším sa na našu úzku osobnú spoluprácu v prospech národov Ukrajiny a Českej republiky a v záujme zjednotenej Európy,“ napísal Zelenskyj na Twitteri.

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová zablahoželala Petrovi Pavlovi a ocenila jeho diplomatické skúsenosti z vojenského výboru NATO.

„Vítam vašu vernosť našim európskym hodnotám. Vaše drahocenné skúsenosti v oblastiach bezpečnosti, obrany a medzinárodných vzťahov budú dôležité pre zachovanie a posilňovanie európskej jednoty v podpore Ukrajiny,“ napísala.

Ku gratulácii sa pridala aj predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová. „Jedinou cestou vpred je zjednotená Európa, ktorá bráni demokraciu, právny štát a podporuje Ukrajinu proti nezákonnej agresii,“ napísala na Twitteri. (čtk, deník n)

K víťazstvu v českých voľbách Petrovi Pavlovi zablahoželali aj Eduard Heger a Boris Kollár. Heger na Facebooku zverejnil fotku Pavla s manželkou a napísal „Gratulujem.“ Kollár uviedol, že dúfa, že Pavlova voľba ešte viac utvrdí vzťahy medzi Českom a Slovenskom.

Petrovi Pavlovi zagratuloval aj súčasný český prezident Miloš Zeman: „Vážený pán prezident, blahoželám vám k víťazstvu v demokratických voľbách. Prajem vám, aby ste boli dobrým prezidentom Českej republiky,“ napísal Zeman v gratulačnom liste. (tasr)

Petr Pavel zvíťazil aj v oboch volebných obvodoch na Slovensku. V Bratislave volilo 722 českých voličov, Pavlovi dalo svoj hlas 88 percent z nich. Na vojenskej základni v Lešti odvolilo 348 českých občanov, Pavel tam vyhral s 85 percentami.

Náskok Petra Pavla pred Andrejom Babišom je vyše 958-tisíc hlasov. Zrátané sú už všetky okrsky, Petr Pavel zvíťazil s 58,32 percenta hlasov, volilo ho 3,358 milióna voličov, Andrej Babiš získal 2,4 milióna hlasov. Účasť dosiahla 70,25 percenta voličov, v Česku prišlo na voľby viac voličov len pri parlamentných voľbách v rokoch 1996 a 1998. 

Prezidentka Zuzana Čaputová prišla osobne pogratulovať Petrovi Pavlovi do jeho pražského štábu. „Myslím si, že na svete nie sú dva národy, ktoré sú si také blízke ako Česi a Slováci. Teším sa, že v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a jej sila pramení v pokoji,“ povedala Čaputová.

Zapriala Česku, aby sa nikto necítil ako porazený a bral to ako príležitosť na spoluprácu.

Už predtým na Twitteri napísala, že sa teší na spoluprácu, spoločné stretnutia a česko-slovenské iniciatívy. „Spolu s Vami zvíťazila nádej, že slušnosť a pravdivosť môžu byť silou.“

Podľa jej hovorcu Martina Strižinca myšlienka vzišla priamo od Čaputovej. „Bol to spontánny nápad pani prezidentky,“ napísal pre Deník N.

Petr Pavel pre ČT povedal, že príchod prezidentky Čaputovej bol pre neho prekvapením a dozvedel sa o ňom na poslednú chvíľu. Dodal, že pre neho bola v kampani inšpiráciou. Na úspešnej Pavlovej kampani sa podieľali aj marketéri Michal Repa a Martin Burgr, ktorí boli predtým súčasťou aj Čaputovej tímu.

Foto - Gabriel Kuchta/Deník N

Andrej Babiš po troch otázkach ukončil tlačovú konferenciu. Na poslednú otázku Martina Řezníčka z Českej televízie, či bude poslancom, povedal, že sa „čuduje, že sa po tej debate ešte dovoľuje opýtať“. Řezníček moderoval záverečnú debatu medzi Pavlom a Babišom na ČT.

Petr Pavel je osobnosť, ktorá chápe význam partnerstva a spojenectva, vraví minister zahraničných vecí Rastislav Káčer. „Osobnosť, ktorá vie, aké dôležité je spoločne komunikovať a hľadať riešenia, ale zároveň rozumie rizikám a hrozbám, ktorým dnes spoločne čelíme,“ uviedol Káčer, ktorý pôsobil aj ako veľvyslanec v Česku. 

Strana Hlas-SD zagratulovala Petrovi Pavlovi k zvoleniu za českého prezidenta. Podpredseda strany Erik Tomáš predtým v relácii TV Markíza Na telo vyhlásil, že by v druhom kole volil Andreja Babiša.

„Česká republika je najbližším partnerom Slovenska, spája nás spoločná minulosť, aktívna spolupráca počas existencie oboch samostatných republík a veríme, že aj novozvolený prezident Petr Pavel prispeje k ďalšiemu rozvoju intenzívnej spolupráce medzi oboma národmi,“ uviedol Hlas v stanovisku zaslanom médiám. 

Andrej Babiš uznal porážku v prezidentských voľbách a zagratuloval Petrovi Pavlovi. „Chcel by som mu popriať, aby bol prezidentom všetkých občanov Českej republiky, aby vnímal ich problémy a aby bojoval za záujmy Českej republiky,“ povedal.

„Chcel by som poprosiť všetkých našich podporovateľov a všetkých našich fanúšikov, aby akceptovali, že som prehral a že máme nového prezidenta,“ uviedol na tlačovej konferencii Babiš.

O sebe tvrdí, že dosiahol „famózny výsledok“, keďže ho volilo viac voličov ako vládnu päťkoalíciu v parlamentných voľbách.

Petr Pavel na otázku, či už mu pogratuloval Andrej Babiš, povedal, že nevie, pretože na neho nemá telefónne číslo.

Jediným volebným okrskom v zahraničí, kde nevyhral Petr Pavel, je zatiaľ ambasáda v Moskve. Voľby tam dopadli remízou.

Kým Petr Pavel plnil námestia, Andrej Babiš sa stretol so stalinistom a nepočúval ani vlastných poradcov. Opisujeme, ako prebiehalo štrnásť dní medzi prvým a druhým kolom volieb a čo ich rozhodlo. Pavel reagoval s humorom aj na falošné správy o svojom úmrtí.

Petr Pavel bol počas kampane stelesnením slušnosti, píše podpredseda SaS Branislav Gröhling. Poprial víťazovi českých volieb, aby bol prezidentom všetkých a dokázal spájať rozdelenú spoločnosť.

Zuzana Čaputová zagratulovala Petrovi Pavlovi k zvoleniu za českého prezidenta. „Spolu s Vami zvíťazila nádej, že slušnosť a pravdivosť môžu byť silou. Teším sa na našu spoluprácu, spoločné stretnutia a česko-slovenské iniciatívy,“ napísala na Twitteri. 

Víťaz českých volieb Petr Pavel sa poďakoval nielen svojim voličom, ale všetkým, ktorí prišli k voľbám. „V tejto krajine nevidím víťazných alebo porazených voličov. Vyhrali hodnoty ako pravda, dôstojnosť a rešpekt,“ povedal po tom, čo predstúpil pred svojich podporovateľov.

„Vnímam to tak, že nie sú víťazní a porazení voliči. Musíme sa spoľahnúť jeden na druhého a som si úplne istý, že väčšina voličov sa stotožňuje s hodnotami, o ktorých som hovoril. Som pripravený komunikovať s každým, kto chce riešiť naše problémy, či už je z vládnej koalície alebo opozície,“ povedal Pavel.

Česi si podľa Pavla zaslúžia republiku, ktorá sa nebude vyznačovať ,blbou‘ náladou, ale bude krajinou pohody. „Myslím, že na to máme,“ uviedol po zvolení.

Po víťaznej reči sa poďakoval svojej manželke Eve aj svojmu tímu, v ktorom väčšinu tvoria ženy. Osobitne vyzdvihol aj slovenských marketérov Michala Repu a Martina Burgra. Tí predtým pomáhali s kampaňou aj Zuzane Čaputovej.

Petr Pavel už získal viac hlasov ako Miloš Zeman pri prezidentských voľbách v roku 2018. Sčítaných je 92 percent hlasov, Pavel ich získal 2,88 milióna a dosiahne aj trojmiliónovú hranicu. Jeho náskok pred Andrejom Babišom je momentálne vyše 738-tisíc hlasov. (čt24) 

Vyzerá to tak, že sme na začiatku konca éry Andreja Babiša v českej politike, hovorí český premiér Petr Fiala. „Môže to však byť dlhé a bolestivé,“ povedal na tlačovej konferencii. Fiala pôjde osobne pogratulovať Petrovi Pavlovi.

„Išlo o najhoršiu kampaň našej novodobej histórie, populizmus sa priamo prepojil s extrémizmom. To je mimoriadne nebezpečné,“ hovoril Fiala.

„Gratulujem Petrovi Pavlovi k zvoleniu za v poradí štvrtého prezidenta Českej republiky. Je to mimoriadne dôležitá správa v tejto ekonomicky náročnej dobe,“ uviedol premiér. (čt, deník n)

Zvolenie Petra Pavla je dobrou správou nielen pre Česko, ale aj pre nás na Slovensku, píše predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. „Oceňujem, že sa postavil klamstvám, populizmu a neuhol pri obhajobe pomoci pre Ukrajinu. To všetko nás spája. Musím oceniť aj jeho neútočnú politiku a rešpekt k hodnotám férovosti a spravodlivosti pre všetkých ľudí bez rozdielu.“ 

Novým českým prezidentom sa stane Petr Pavel, Andrej Babiš je na ceste stať sa českým Ficom, predpovedajú politológ i novinárka. „V Babišovej kampani som mala často déjà vu z Fica a Ľuboša Blahu pred Prezidentským palácom a Národnou radou, ako brnkajú na najnižšie pudy ľudí,“ vraví Ivana Svobodová z Respektu.

Petr Pavel. Foto - Gabriel Kuchta/Deník N

Petr Pavel už vedie vo všetkých krajských mestách okrem Ostravy, v Prahe má zatiaľ 78 percent hlasov. Sčítaných je 75 percent okrskov, Petr Pavel už prekročil hranicu dvoch miliónov hlasov a vedie so ziskom 56 percent. (čt24)

Petr Pavel vyhráva vo väčšine volebných okrskov, dokonca sa mu darí vyhrávať aj na vidieku, ukazujú volebné mapy po sčítaní 63 percent okrskov. Babišovi sa darí predovšetkým v pohraničí.

Výsledky prezidentských volieb sú pre ANO „jednoznačným úspechom“, vyhlásil v štábe Andreja Babiša podpredseda hnutia Karel Havlíček. „Našli sme odvahu postaviť nášho kandidáta, hoci mu nedávali veľkú šancu postúpiť do druhého kola,“ povedal. Dodal, že ANO bola jediná strana, ktorej kandidát sa dostal až do finále.

Petr Pavel kandidoval ako občiansky kandidát, Babiš ho však počas celej kampane nazýval kandidátom vládnej päťkoalície.

České prezidentské voľby sprevádza aj vysoká volebná účasť, po zrátaní 60 percent okrskov dosahuje 69,5 percenta. Hranicu 70 percent hlasov v akýchkoľvek českých voľbách účasť prekročila naposledy v roku 1998 v parlamentných voľbách. (čt24) 

Sledujte výsledky druhého kola českých prezidentských volieb na podrobnej mape. Po sčítaní polovice hlasov vedie Petr Pavel so ziskom 54,91 percenta a pred Andrejom Babišom má náskok 195-tisíc hlasov. Očakáva sa, že vo veľkých mestách sa rozdiel ešte zväčší.

V štábe Petra Pavla podporovatelia nahlas tlieskajú a pískajú. Po 40 percentách sčítaných hlasov vedie Petr Pavel nad Andrejom Babišom o 10 percentuálnych bodov, rozdiel je vyše 130-tisíc hlasov.

Podľa predpovede umelej inteligencie Blindspot sa českým prezidentom stane Petr Pavel. Získať by mal 58,32 percenta hlasov, Andrejovi Babišovi Blindspot predpovedá zisk 41,68 percenta. (blindspot)

Andrej Babiš dostal od svojich najbližších spolupracovníkov informáciu, že už nemôže vyhrať, píše Deník N. Expremiérovi teraz chystajú ďakovnú reč a blahoželanie pre Petra Pavla. V hre je aj možnosť, že by Babiš išiel Pavlovi pogratulovať do jeho volebného štábu.

Danuše Nerudová zablahoželala Petrovi Pavlovi k víťazstvu v českých prezidentských voľbách. „Vrátili sme srdce na Hrad,“ napísala neúspešná kandidátka z prvého kola na Twitteri.

Petr Pavel smeruje k výhre v českých prezidentských voľbách, po zrátaní 20 percent okrskov vedie s 53,86 percenta hlasov nad Andrejom Babišom. České médiá Pavla už označujú za víťaza. (deník n

Foto - Deník N/Gabriel Kuchta

Sčítavanie hlasov v českých prezidentských voľbách postupuje rýchlym tempom. Po zrátaní desiatich percent hlasov vedie Petr Pavel s 53,5 percenta, volebná účasť predstavuje zatiaľ 69 percent. (čt24) 

Z českých okrskov prichádzajú prvé výsledky, po sčítaní prvého percenta hlasov vedie Petr Pavel s 52 percentami. Volebná účasť je zatiaľ 70 percent. (čt24) 

Petr Pavel na otázku, či v kampani urobil nejakú chybu, odpovedal, že je to teraz zbytočné hodnotiť. „Myslím, že teraz už je to všetko v rukách ľudí,“ povedal po príchode do svojho volebného štábu. Výsledky okomentuje na tlačovej konferencii medzi treťou a štvrtou poobede. (deník n)

Podporovatelia v štábe Petra Pavla prirovnávajú svojho kandidáta k Zuzane Čaputovej. „Vždy sme chceli mať prezidentku ako je Zuzana Čaputová. Nemyslím tým ženu a blondínu, ale niekoho, kto je občiansky kandidát a nie kariérny politik. Toto sa nám zosobnilo v Petrovi Pavlovi,“ hovorí podporovateľ Michael Jenis.

Volebné miestnosti v Česku sa zatvorili, začína sa sčítavanie hlasov. Na Pražskom hrade nahradí Miloša Zemana jeden z dvojice Petr Pavel – Andrej Babiš. 

Situácia v štábe Andreja Babiša na Chodove na okraji Prahy je pokojná. Akreditovalo sa asi 240 novinárov, ktorí sú oddelení od politikov. Babišov príchod sa očakáva po 15.00. Petr Pavel má štáb v pražskom Fóre Karlín, prísť by mal už krátko po zatvorení volebných miestností.

Účasť v druhom kole prezidentských volieb v Českej republike sa predpoludním blížila k 60 percentám. To je podľa ČT24 viac než v rovnakom čase v prvom kole. Vtedy napokon volebná účasť presiahla 68 percent.

V Česku sa opäť otvorili volebné miestnosti, pokračuje 2. kolo prezidentských volieb. Voliči si do 14.00 môžu vybrať, či zahlasujú za expremiéra Andreja Babiša alebo generála vo výslužbe Petra Pavla. Výsledky budú známe popoludní.

Český premiér Petr Fiala už odvolil, hlas odovzdal Petrovi Pavlovi. Fiala dúfa, že účasť na 2. kole prezidentských volieb bude vysoká. Zároveň verí, že voličov neodradila drsná kampaň.

„Videli sme kampaň, pri ktorej sa používali útoky na ľudské vášne, rozdeľovanie spoločnosti. Mala za cieľ odradiť menej rozhodnutých voličov. Vyzývam občanov, aby šli voliť,“ vyhlásil český premiér. (tasr)

Andrej Babiš v záverečnom týždni kampane hovoril o horoskopoch a nosil sošku Pražského Jezuliatka. Podľa niektorých komentátorov sa už zmieril s prehrou a pripravuje sa na najbližšie parlamentné voľby. Českom sa medzičasom šíril hoax o úmrtí Petra Pavla.

Andrej Babiš nikdy nepriznal, ako ovládol Agrofert a kde na to vzal peniaze. Deník N preto zmapoval príbeh, v ktorom okrem Babiša vystupujú aj dvaja Švajčiari a agent ŠtB. Dodnes nie je jasné, či sa Babišovi podaril extrémne výhodný nákup alebo mal aj iné príjmy než tie, ktoré uvádzal.

Ilustrácia - Petr Polák/Deník N

Nové na Dennikn.sk

15:01Ficovi voliči súhlasia aj s kratším premlčaním znásilnenia, váhajú len pri vraždách 14:57Carlson obdivuje moskovské metro a obchod ako kedysi Julius Fučík 14:31Vývoj bojov (734. deň): Ako Rusi uvažujú o jadrových zbraniach a ako sa ukrajinská armáda svojimi akciami priblížila k ich použitiu 14:12Off the Ice: Chicago zažilo návrat legiend 14:12Zelený newsfilter: Konšpirovaním o vojakoch na Ukrajine ohrozuje Fico aj presadzovanie požiadaviek slovenských farmárov 13:12Alfa samec Kmotrík ml. mi pripomína Matoviča, vraví expert na komunikáciu 12:04Richard Stanke: Slovensku akoby vyhovovalo žiť v korupcii 11:38Nie je dôležitý papier, ale to, čo na ňom je, hovorí Boris Kvasnica, reštaurátor starých tlačí a umeleckých diel 11:36Podstatou vládnej koalície je surovosť. A chce ňou nakaziť všetkých 10:52Nenápadná zmena v manažmente CME môže priniesť väčšie pohyby v Markíze. Prichádza Mužík 10:24Ako vyplniť daňové priznanie a vyťažiť maximum zo štátnych bonusov (návod pre živnostníkov) 10:21Sexuálne násilie sa začína tam, kde sú nám naši sexuálni partneri ľahostajní, hovorí výskumníčka Valkovičová a vyberá päť kníh k téme 09:47Ako bude vyzerať Múzeum Andyho Warhola po rekonštrukcii za 12 miliónov eur (+ foto) 08:29Robotický had či puška, ktorá strieľa za roh. Ako sa Izrael chce dostať k lídrovi Hamasu ukrytému v tuneloch? 08:00Tichý boj o Markízu. Mimo kamier sa začal zápas o najsledovanejšie televízne správy 07:58Pediatrička Jaššová: Hovoriť s rodičmi pacientov ma naučila online poradňa. Lekár nepotrebuje prísny výraz, ale empatiu 07:52Neustále myšlienky na možné zlyhanie v práci a v rodine ma ničia. Ako sa popasovať so strachom? 06:32Ekonomický newsfilter: Investori Slovensku stále veria, ale nie je to lacné 06:21Ráno s NHL: Tentoraz sa už Arizona zo Slafkovského nesmiala. S Cooleym sme ho porovnali v 20 štatistikáchVčera 22:11Žilina volala aj do Bayernu, ale zachovala sa inak ako veľkokluby. Tri slová Denisa Vavra rezonovali v jej šatniVčera 20:54Bývalý minister obrany Naď: Slovensko už pre Fica vynechávajú z uzavretých skupín v NATO a EÚVčera 19:27Talenty za miliardu zatiaľ zlyhávajú. S takouto Chelsea by nič špeciálne nespravil ani Guardiola, myslí si bývalý hráčVčera 19:11Newsfilter: Fico sa už aj v zahraničí správa ako doma na SúmračnejVčera 18:58Nemala by sa zamietať liečba 34-ročnej matke 4-ročnej dcéry, hovorí hudobníčka Stanka. Za tri dni jej ľudia poslali takmer 300-tisíc eurVčera 18:56Graf dňa: Maďarská centrálna banka urýchľuje pokles úrokov, hoci inflácia ešte pôjde nahorVčera 18:33Môžem zbohatnúť na umelej inteligencii? Skúste použiť tú vlastnúVčera 18:32Salutoval, poučoval novinárku a vybral sa za Zemanom. Čo robil Fico na samite V4Včera 18:17Vláda si na schôdzu do Michaloviec nesie aj stimul pre nového investora. Ten však dostane menej, než čakalVčera 18:05Prečo sa oplatí sledovať, čo sa deje v galérii v Banskej ŠtiavniciVčera 18:04Čo všetko ovláda Brhel, najbohatší z oligarchov, ktorých zachraňuje Ficova vláda