Prezidentka hovorí o skorších voľbách, chaos v parlamente podľa nej nevyrieši úradnícka vláda

Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto - TASR
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto - TASR
 • prezidentka vyzvala politikov na zastavenie chaosu alebo schválenie skoršieho termínu predčasných volieb
 • pri zmene termínu volieb je kľúčový postoj SaS a OĽaNO, ktoré aj po výzve odmietli meniť predchádzajúce rozhodnutia
 • poslanci ani na dvakrát neotvorili schôdzu iniciovanú Smerom k zmene termínu volieb na jún a presunuli ju na piatok
 • Sulík je stále za september a tvrdí, že tento termín aspoň ukáže, aký je Matovič: „aby národ pochopil“, že si nemá voliť „šašov“
 • v klube SaS však nemajú jednotný názor, za skoršie voľby je určite poslanec Krúpa, zmenu termínu pripúšťal aj Dostál
 • prezidentka sama priamo termín volieb ovplyvniť nemôže, no situáciu by mohlo zmeniť, keby vymenovala úradnícku vládu
 • teoreticky by to mohlo prinútiť OĽaNO i SaS, aby za voľby v júni hlasovali, no v skutočnosti nie je jasné, ako by sa zachovali
 • prezidentka však jasne povedala, že riešením chaosu nie je úradnícka vláda, na ktorej vymenovanie ju vyzvali Hlas a Smer

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) nevidí dôvod na júnový termín predčasných volieb. Poslankyňa Mária Kolíková (SaS) odmietla, že by liberáli pri podpore septembrového termínu kalkulovali s prípadným nárastom volebných preferencií. Povedali to v relácii TV Joj Na hrane.

„Termín je v rámci časového priestoru, ktorý si stanovila pani prezidentka,“ uviedla Kolíková.

To, že prezidentka Čaputová v januári akceptovala septembrový termín predčasných volieb, ju však prekvapilo. Zároveň podľa Kolíkovej nenastali také okolnosti, aby liberáli v piatok v parlamente podporili návrh Smeru na voľby v júni. Poukázala i na to, že rozdiel medzi oboma termínmi je len v jednej parlamentnej schôdzi.

Mikulec nevidí zmysel v prípadnom posune predčasných volieb zo septembra na jún. „Termín bol dohodnutý. Som človek, ktorý sa snaží dohody dodržiavať, a tak ich aj vnímam,“ zdôraznil.

Matovičov návrh na vyplácanie 500 eur za účasť v najbližších parlamentných voľbách nie je podľa Mikulca vykonateľný. „Tento návrh nebol komunikovaný s ministerstvom vnútra, hoci sa v ňom hovorí, že by malo ministerstvo vnútra vyplácať 1,5 miliardy eur,“ podotkol. (tasr)

Dvaja hlavní aktéri politickej krízy SaS a OĽaNO ešte stále strácajú voličov. V prieskume agentúry AKO pre reláciu Na hrane televízie Joj od januára padli viac ako o percentuálny bod. Vedie Hlas (takmer 19 percent), nasleduje Smer (16), zosilnelo Progresívne Slovensko (13,7). Projekt Mikuláša Dzurindu – Modrá koalícia – dosiahol v meraní výsledok 1,3 percenta.

Matoviča podľa Sulíka treba nechať vyčíňať, píše v Newsfiltri Tomáš Gális. „Na dianie v parlamente sa SaS pozerá spôsobom, že čím horšie, tým lepšie. Presnejšie, čím viac sa šašo znemožní, tým viac ľudí ho prekukne. Takýto postoj sa naozaj ťažko komentuje. To sa podľa nich Matovič ešte neznemožnil dostatočne a treba ho vážne nechať rozhadzovať peniaze na vlastnú kampaň, „aby národ pochopil“? Sulík bude mať v kampani svojho života čo vysvetľovať. Hádam to päť percent voličov pochopí.“

Zvýšenie a rozšírenie odvodu regulovaným firmám by podľa predkladateľa Milana Vetráka prinieslo na budúci rok 135 miliónov eur. Tento rok by to bolo len deväť miliónov eur. Poslanec OĽaNO sa odvolal na prepočty analytikov ministerstva financií.

Z poslancových slov vyplynulo, že prerátaval pôvodný návrh aj so svojím vlastným pozmeňovacím návrhom, ktorý by z odvodu vyňal médiá a SkyToll. Nerátal teda zrejme rozšírenie odvodu na banky, ktoré navrhol nezaradený poslanec Martin Čepček s podporou ďalších poslancov OĽaNO.

Na zodpovedné správanie vyzval premiér Eduard Heger (OĽaNO) poslancov a politických lídrov parlamentných strán. Predvolebnú kampaň by si mali podľa neho robiť z peňazí strany a nie štátnej peňaženky. „Zažívame narastajúci počet poslaneckých návrhov, ktoré sa vezú na vlne politického populizmu a hazardujú s verejnými financiami.“

Celé vyhlásenie:

Parlament sa za posledné týždne stal arénou predvolebného zápasu.

Zažívame narastajúci počet poslaneckých návrhov, ktoré sa vezú na vlne politického populizmu a hazardujú s verejnými financiami.

Chcem pripomenúť poslancom a politickým lídrom, že v decembri parlament schválil rozpočet ústavnou väčšinou, ktorý jasne definuje, na čo sú peniaze v tomto roku určené.

Každý výdavok nad jeho rámec musí byť opodstatnený, dôkladne premyslený a krytý príjmami.

Dôrazne sa ohradzujem voči obvineniam opozície, že za tento stav môže vláda, ktorá údajne vyvoláva chaos. Nie, ten takzvaný chaos a cirkus je na inej pôde. Je na pôde parlamentu.

Vláda, naopak, funguje a správa sa zodpovedne a podľa dohody sa koordinujeme aj s pani prezidentkou.

Vláda z ústavy nemá právo obmedziť poslancov, aby predkladali návrhy zákonov.

Preto opätovne vyzývam poslancov a politických lídrov jednotlivých parlamentných strán, aby sa správali zodpovedne a predvolebnú kampaň robili z peňazí strany a nie štátnej peňaženky.

Asociácia zamestnávateľských zväzov hovorí, že ak bude chaos v parlamente pokračovať, mali by sa predčasné voľby konať skôr. Posledné poslanecké návrhy sú podľa nej „za hranicou únosnosti“ a „hazardujú so stabilitou krajiny“.

Najväčšie zamestnávateľské združenie napísalo, že súhlasí s dnešným vystúpením prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá vyzvala parlament, aby zastavil chaos alebo schválil skorší termín volieb.

Líder OĽaNO Igor Matovič v uplynulých dňoch navrhol 500-eurové odmeny za účasť vo voľbách a znížiť platy poslancom na úroveň priemernej mzdy.

Poslanci nedávno odhlasovali obnovenie bezplatných školských obedov a možnosť viacnásobnej valorizácie dôchodkov za rok v prípade vyššej inflácie.

Poslanec Smeru Ladislav Kamenický navrhol bankám vyšší odvod, ktorý by podľa neho priniesol 300 až 350 miliónov eur ročne. Rozšírenie odvodu regulovaných firiem aj na banky navrhol i poslanec Martin Čepček podporovaný zákonodarcami z OĽaNO, ale v nižšom objeme.

Marián Viskupič zo SaS Kamenického návrh kritizoval; tvrdil, že poslanci Smeru chcú zdaniť „všetko, čo sa hýbe“. Navrhovanú sadzbu tri percentá mesačne označil za extrémnu.

Poslanec SaS Juraj Krúpa hovorí, že urobí všetko pre to, aby boli voľby už v júni. V klube podľa informácií Denníka N nie je jednotný názor na termín predčasných volieb. Dnes sa poslanci neprezentovali a pomohli tak zablokovať otvorenie mimoriadnej schôdze o tejto téme. (sme, n)

Prezidentka odpovedá na výzvy na úradnícku vládu vyhlásením, že „nezodpovedné a populistické návrhy niektorých poslancov v parlamente nezastaví vláda bez parlamentnej podpory“.

Zuzana Čaputová v novom stanovisku uviedla, že vyzvala politických lídrov buď k zastaveniu legislatívnej parlamentnej smršte, alebo skoršiemu termínu volieb.

Do Národnej rady sa svoju výzvu predniesť nechystá, verí, že k politickým lídrom sa dostane. Pellegriniho Hlas ju predtým vyzval, aby vystúpila v parlamente a požiadala poslancov o zmenu termínu volieb.

„Situácia v parlamente v súčasnosti viac pripomína chaos ako zodpovednú správu vecí verejných. Legislatívna parlamentná smršť z posledných dní ohrozuje ústavné princípy aj verejné financie. Preto som vyzvala politických lídrov, aby váhou svojej autority túto smršť v parlamente zastavili alebo sa dohodli na skoršom termíne predčasných volieb,“ povedala Čaputová.

„Pre politický chaos je príznačné, že ma dnes k vymenovaniu úradníckej vlády vyzvali strany, ktoré ešte včera tvrdili, že by jej za žiadnych okolností nevyslovili dôveru,“ povedala v narážke na Hlas a Smer.

„Nezodpovedné a populistické návrhy niektorých poslancov v parlamente však nezastaví vláda bez parlamentnej podpory. Tie môžu zastaviť iba parlamentní lídri a dohoda na skoršom termíne predčasných volieb, po ktorom volám konzistentne od decembra, keď vláde bola vyslovená nedôvera. Dohodu politických strán na septembrovom termíne som pripustila iba preto, že inak hrozilo neprijatie zmeny ústavy a ďalší polrok by sa o predčasných voľbách vôbec nemohlo rozhodovať,“ dodala prezidentka. (n, tasr)

Prezidentka nemôže priamo ovplyvniť zmenu termínu volieb, situáciu by mohlo zmeniť, keby vymenovala úradnícku vládu. Vyzvali ju na to Hlas aj Smer, Igor Matovič zasa hovorí, že v takom prípade by OĽaNO hlasovalo za čo najskoršie voľby.

Richard Sulík odmieta, že by SaS chcela zvolať vlastnú schôdzu k predčasným voľbám v júni. Pokiaľ by prezidentka vymenovala úradnícku vládu a OĽaNO podporí voľby v júni, bude to podľa neho nová situácia, ktorej sa prispôsobia.

Pokiaľ by prezidentka vymenovala úradnícku vládu, poslanci OĽaNO by hlasovali za čo najskoršie predčasné voľby. Novinárom to povedal predseda hnutia Igor Matovič.

O mimoriadnej schôdzi k zmene termínu volieb zo septembra na jún sa bude hlasovať v piatok po 11.00. Na začiatku schôdze k tejto otázke nebol parlament ani druhýkrát uznášaniaschopný, tretí pokus má byť zajtra.

SaS odmietla Ficovo tvrdenie, že chce na budúci týždeň zvolať mimoriadnu schôdzu k voľbám v júni. Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová to označila za nezmysel a hry Smeru.

Mimoriadnu schôdzu parlamentu k termínu predčasných volieb v júni stále neotvorili. Robert Fico tvrdil, že chce na budúci týždeň takýto návrh predložiť SaS, zvolali preto poslanecké grémium, aby sa veci vysvetlili.

Parlament nebol uznášaniaschopný na začiatku mimoriadnej schôdze k tomu, aby boli predčasné voľby v júni. V sále sa prezentovalo len 65 poslancov, potrebných bolo 76 hlasov. Ďalší pokus bude o pol hodiny.

Naživo: Poslanci hlasujú, či budú na mimoriadnej schôdzi rokovať o zmene termínu volieb na jún

Strana Za ľudí uviedla, že nebude podporovať „cirkus“ Smeru s júnovým termínom volieb. „Okrem toho z hľadiska legislatívnej smršte je úplne jedno, či voľby budú v júni alebo v septembri, pretože všetky dôležité parlamentné schôdze prebehnú do júna,“ dodala strana v stanovisku. (tasr)

Igor Matovič ohlásil na 15.00 tlačovku k termínu volieb. OĽaNO už predtým v stanovisku uviedlo, že prezidentka „vytvára chaos“ svojou požiadavkou na skoršie voľby.

OĽaNO tvrdí, že prezidentka svojou požiadavkou na skoršie voľby „vytvára chaos“. Poslanci hnutia nepodporia otvorenie dnešnej mimoriadnej schôdze k zmene termínu volieb.

„Nerozumieme otočke prezidentky Zuzany Čaputovej o 180 stupňov, keďže sama iniciatívne septembrový termín ponúkla ako akceptovateľnú možnosť, na ktorú nadviazala dohoda bývalých koaličných strán,“ uviedlo OĽaNO v stanovisku.

„Vyhovárať sa na prípadnú poslaneckú iniciatívu poslancov nie je zo strany prezidentky poctivé, keďže skorší termín nezabráni žiadnej poslaneckej iniciatíve a hlavne, ona ako prezidentka má pri každom návrhu v rukách právo veta. Pani prezidentka takýmto konaním zbytočne vnáša chaos do spoločnosti a nahráva tak mafiánom a extrémistom v súčasnej opozícii,“ dodalo hnutie.

Poslanec PS Tomáš Valášek povedal, že plánuje podporiť júnový termín volieb. „Ak tu má ďalších osem mesiacov trvať bezvládie a legislatívna smršť, ktorú rozpútal Igor Matovič, doplatíme na to všetci,“ poznamenal. (tasr)

Poslanci Sme rodina podporia otvorenie mimoriadnej schôdze o júnovom termíne volieb a budú hlasovať za tento termín. Predseda Sme rodina Boris Kollár zopakoval, že od začiatku chceli čo najskorší termín volieb.

„Predseda hnutia Sme rodina od samého začiatku deklaroval čo najskoršie konanie predčasných volieb, dôkazom čoho bolo aj hlasovanie hnutia za májový aj júnový termín,“ uviedla jeho hovorkyňa. (tasr)

Nezaradený poslanec Miroslav Kollár, ktorý je z Modrej koalície, neodmieta prehodnotenie septembrového termínu volieb. „Nechce sa mi hlasovať so Smerom a fašistami, na druhej strane fakt je, že každým dňom ľudia začínajú chápať, že čím skôr budú voľby, tým lepšie,“ povedal.

Parlament by mal podľa neho rozhodnúť dnes alebo v piatok, či budú voľby v júni, lebo potom treba skôr odovzdať kandidátne listiny. V prípade volieb 24. júna by to bolo najneskôr do 26. marca.

Modrej koalícii, ktorú formuje bývalý expremiér Mikuláš Dzurinda, by to podľa Kollára neskrížilo plány. „Všetci, ktorí majú byť pripravení, budú pripravení aj na júnové voľby,“ povedal Kollár.

Pellegriniho Hlas vyzval prezidentku, aby dnes vystúpila v parlamente a požiadala poslancov o zmenu termínu volieb. „Túto žiadosť by mala podporiť jasným vyhlásením, že ak návrh na júnový termín volieb neprejde, odoberie poverenie vláde Eduarda Hegera.“

Hlas poslal vyjadrenie médiám ešte pred tlačovou besedou Smeru, ktorý chce po mimoriadnej schôdzi o voľbách v júni urobiť tlačovú besedu s názvom „Výzva prezidentke Čaputovej na vymenovanie úradníckej vlády a zastavenie chaosu v krajine“.

Peter Pellegrini hovorí, že pokiaľ sa nepodarí presadiť skorší termín predčasných volieb, bude to zodpovednosť SaS.

„Ak SaS nezmení svoj postoj, preberá plnú zodpovednosť za ďalšie vyčíňanie Igora Matoviča, za pokračovanie hlbokej politickej krízy a za neschopnú vládu, ktorá zlyhala vo všetkých oblastiach,“ dodal Pellegrini.

Shooty: Politická práca

Poslanec Milan Vetrák (OĽaNO) v parlamente povedal, že strana nemusí hlasovať za prelomenie veta prezidentky na zavedenie špeciálnej dane „z rúry“, ktorú by mal platiť Eustream. Zareagoval tak na možnosť, že by poslanci neschválili novelu o mimoriadnom odvode pre regulované firmy.

Sadzba dane pre Eustream je 6000 eur za kilometer plynovodu. V rokoch 2023 až 2025 by štát získal 126,3 milióna eur. Opätovné neschválenie novely by znamenalo aj koniec návrhov SaS na zrušenie koncesionárskych poplatkov a nové registračné poplatky za autá.

Predčasné voľby a nový termín – čo vieme:

 • prezidentka žiada skorší ako septembrový termín volieb, súčasnú situáciu označila za neúnosnú
 • Sulík trvá na už schválenom septembrovom termíne a hovorí, že požiadavke Čaputovej nerozumie
 • predseda SaS tvrdí, že sa aspoň ukáže, aký Matovič je: „aby národ pochopil“, že si nemá voliť „šašov“
 • Matovič obvinil prezidentku, že sa riadi prieskumami, a avizoval v priebehu dneška tlačovku
 • postoj SaS a OĽaNO je kľúčový – na schválenie nového termínu je totiž potrebných 90 hlasov
 • o 14.00 sa má začať mimoriadna schôdza k júnovému termínu volieb, zrejme sa ju nepodarí otvoriť

Smer ohlásil na poobedie tlačovú besedu, ktorú strana nazvala „výzva prezidentke Čaputovej na vymenovanie úradníckej vlády a zastavenie chaosu v krajine“.

Poslanci SaS nepodporia otvorenie mimoriadnej schôdze, na ktorej sa má hlasovať o skorších voľbách. Podľa nich to nie je spôsob, ako sa vyhnúť parlamentnej smršti, ktorá by tu bola aj do skorších volieb. Richard Sulík tvrdí, že sa aspoň ukáže, aký je Igor Matovič. „Aby národ pochopil, že si do parlamentu má voliť ľudí konzistentných v názoroch a nie šašov,“ povedal.

Podľa Richarda Sulíka sa situácia v parlamente, naopak, upokojuje a „šaškovanie Igora Matoviča“ nie je dôvod na skoršie voľby.

Sulík tvrdí, že sa nechce „plašiť“, a hovorí, že bude rešpektovať dohodu koalície na 30. septembri. Pripúšťa však, že ak koalícia začne znova rokovať o skoršom termíne, tak s tým SaS bude súhlasiť.

„Treba ho nechať vyčíňať. Nech vidia, aký je,“ hovorí Sulík s narážkou na Matoviča.

Sulík povedal, že SaS nepodporí otvorenie ani druhej z dvoch dnešných mimoriadnych schôdzí – o poskytnutí migov Ukrajine. Obe schôdze navrhli poslanci Smeru.

Richard Sulík trvá na septembrovom termíne volieb a hovorí, že nerozumie požiadavke prezidentky na skoršie voľby, keďže na septembri sa dohodli aj s ňou. „Neviem, prečo sa rozhodla konať tak, ako si želá Robert Fico,“ povedal o Zuzane Čaputovej.

„Nemáme dôvod sa plašiť len preto, že Robert Fico si želá skorší termín,“ povedal predseda SaS s tým, že septembrový termín bol kompromisom medzi stranami bývalej koalície.

Sulík hovorí, že prezidentka má právomoc nepodpísať ktorýkoľvek zákon – napríklad aj obedy zadarmo a zmenu valorizácie dôchodkov.

Vysvetľuje tiež, že pri prelomení veta prezidentky treba 76 hlasov poslancov, na rozdiel od bežného schvaľovania zákonov, keď stačí väčšina prítomných poslancov.

Poslanecký náhradník OĽaNO Sebastián Kozarec sa už tretíkrát vrátil do parlamentu. Miesto sa uvoľnilo, keď sa Richard Nemec stal štátnym tajomníkom ministerstva školstva.

Kozarec bol najprv náhradníkom za vtedajšieho ministra Mareka Krajčího, potom aj za Jána Heráka ktorý sa vzdal mandátu. Naposledy musel odísť v decembri, keď skončil ako minister Igor Matovič. (tasr)

Gábor Grendel nemá problém s tým, aby boli voľby v júni, OĽaNO o tom podľa neho bude rokovať. Zatiaľ nevie kedy. „Od začiatku si myslím, že septembrový termín po tom, čo vláda stratila legitimitu, nebol rozumný,“ povedal.

Podpredseda parlamentu by uprednostnil, keby sa v rámci bývalej koalície uzavrela dohoda, ak má byť skorší termín.

Septembrový termín rešpektoval, lebo sa taká dohoda uzavrela.

Na schválenie júnového termínu volieb je v parlamente potrebných 90 hlasov, kľúčový je postoj SaS a OĽaNO. Ak by mali byť voľby 24. júna, za čo sú Smer, Hlas či Sme rodina, musel by ich predseda parlamentu vyhlásiť najneskôr 6. marca.

Strany by v takom prípade museli odovzdať kandidátky najneskôr 26. marca.

Martin Klus povedal, že vzhľadom na dianie v parlamente dáva čoraz väčší zmysel hovoriť o skoršom termíne volieb, hoci on sám bol proti samotným predčasným voľbám. Nezaradený poslanec sa ešte plánuje radiť, či zahlasovať za skorší termín; konkrétne spomenul Budajovu platformu poslancov, ktorí odišli z OĽaNO.

Ondrej Dostál (SaS) hovorí, že septembrový termín bol schválený po dohode, ale pripustil aj podporu skoršieho termínu. Predseda SaS Richard Sulík sa k požiadavke prezidentky zatiaľ nevyjadril, urobí to až po predpoludňajšom hlasovaní v parlamente.

Čaputová dala SaS poslednú šancu zastaviť toto trápenie, píše šéfredaktor Matúš Kostolný. „Už po pár týždňoch bezvládia je jasné, že to je dôležité. Lebo každý deň bezvládia je hrozbou pre budúcnosť Slovenska.“

Igor Matovič obvinil prezidentku, že chce skorší termín volieb, lebo sa riadi prieskumom. Líder OĽaNO pripomenul, že Zuzana Čaputová so septembrovým termínom súhlasila. Zároveň ohlásil v priebehu dňa tlačovku.

Prezidentka pôvodne žiadala voľby v prvej polovici roka, neskôr však vyhlásila, že ak sa strany zhodnú iba na septembri, je to pre ňu stále akceptovateľná možnosť.

SaS bude na poslaneckom klube riešiť požiadavku prezidentky na skorší termín volieb, povedala Jana Bittó Cigániková. Sama je zatiaľ za to, aby boli voľby v septembri. „Uzavrela sa taká dohoda a nech sa dovtedy ukáže, aký je Igor Matovič šašo. Nemá hlasy na schválenie svojich návrhov,“ uviedla.

Poslankyňa SaS Vladimíra Marcinková si takisto myslí, že by mal zostať septembrový termín aj preto, lebo s tým už počítajú štátne orgány.

„V parlamente nie sú len návrhy pána Matoviča. My pracujeme a dávame zmysluplné návrhy. Aj ja osobne predkladám návrhy, ktoré pomôžu ľuďom,“ povedala.

Prezidentka pôvodne v decembri žiadala voľby v prvej polovici roka. V polovici januára však vyhlásila, že ak sa strany zhodnú iba na septembri, je to pre ňu stále akceptovateľná možnosť. Vládu však varovala, že ju môže kedykoľvek odvolať.

Prezidentka žiada skorší ako septembrový termín predčasných volieb vzhľadom na súčasnú politickú situáciu. Zuzana Čaputová ju opísala ako „charakterizovanú legislatívnou parlamentnou smršťou, ohrozujúcou ústavné princípy a verejné financie“.

Pre krajinu je podľa nej takáto situácia neúnosná. „Dianie v parlamente pripomína skôr chaos než zodpovednú správu vecí verejných,“ vyhlásila Čaputová a od politických lídrov žiada nápravu.

Predčasné voľby majú byť 30. septembra. Opozícia žiadala skorší – májový, resp. júnový termín volieb; za konanie volieb do konca prvej polovice roka sa prihovárala aj prezidentka. Bola však ochotná akceptovať aj septembrový termín, ak by bol jediným, na ktorom by sa našla zhoda.

S návrhom na konanie volieb 24. júna inicioval mimoriadnu schôdzu Smer, rokovanie sa začne popoludní. (tasr)

Foto - TASR

Nové na Dennikn.sk

17:05Shooty: Špeciálna hybridná operácia 15:30Tibor Gašpar tvrdí, že syn má na to viesť SIS: Polovica šéfov nemala za sebou to, čo on 15:01Kam smerujeme? 14:05Aj Maďari bojujú za Ukrajinu. Známy profesor zo zákopov odkazuje Ficovi, nech si spomenie na rok 1968 13:35Focus: Korčok má v prvom kole Pellegriniho na dohľad, v druhom stále zaostáva 11:39Danglár: Otec a syn 11:32Od ženy dostáva správy, ako sa s dcérou schovávajú v kúpeľni. Sudakov aj napriek záujmu veľkoklubov zostáva na Ukrajine 11:31Komunisti mu zničili kariéru, ale Jožo Barina s hudbou neskončil 10:23Boxová ulička: Nové monoposty očami Mária Keszeliho + čo ukázali predsezónne testy 08:41Ako Kmec demaskoval Fica 08:41Európa a svet potrebujú, aby Ukrajina zvíťazila 08:27Manželka väzneného Kara-Murzu: Jedno výročie sme oslavovali v nemocnici, keď sa po otrave prebral z kómy 08:23Šimon Nemec po zápase proti Slafkovskému: Keď tak veľmi chce moju hokejku, musím mu jednu dať 07:00Ráno z New Jersey: Po prehre za Slafkovským nechoďte. Ako to vyzeralo na štadióne po zápase proti NemcoviVčera 15:55Mínometník od Avdijivky: Väčšinou nevidím, či trafím cieľ. Rusi však nie sú len potrava pre deláVčera 15:20Pozor na slabého mužaVčera 14:56Ja som v Pezinku neskončil, ale znova začal, hovorí dramaturg o pobyte v psychiatrickej nemocniciVčera 14:30Realitný fond HB Reavisu doženie investorom straty do troch rokov, hovorí budúci správcaVčera 13:40Nová riaditeľka Metropolitného inštitútu Bratislavy: Základom nášho úspechu budú dáta, musíme hovoriť rečou politikovVčera 11:20High 5ive: Keď sa priatelia stávajú rodinou. Trochu avantgardy do toho života!Včera 11:09Majdan a Revolúcia dôstojnosti – ako vznikol ukrajinský politický národVčera 11:07O postsedliackych horníkoch a dolníkochVčera 09:32Temná triáda – o lotroch, ktorí sa nevzdaliVčera 09:29Mier Amerike, vojna susedomVčera 08:29Jednu pepperoni alebo ako sa o najtajnejších spravodajských dôstojníkoch dozviete z databázy donášky pizzeVčera 07:56Marián Leško: Toto je brutálny útok na našu ústavnosťVčera 06:43Nie dva, ale desať rokov vojny na Ukrajine: na začiatku bol zlý odhad a zbabelý prezidentVčera 06:24Ráno z New Jersey: Slafkovský a Nemec začínali ako deti, pre ktoré chceli rodičia viac. Dnes proti sebe druhý raz nastúpia v NHL23.02 22:30Ružička? Ďalší Galchenyuk, akoby Coyotes nemali aj bez toho dosť problémov, pripomína arizonský novinár23.02 21:43Toto vystrihneme: Základy praktickej filozofie so Samom Kováčikom