Biden už odcestoval z Kyjiva. Oznámil novú vojenskú pomoc pre Ukrajinu

Foto - ap/tasr
Foto - ap/tasr

V Zaporižskej oblasti sa objavili vagnerovci. Počas víkendu sa objavilo video s približne 40 autobusmi, ktoré okolo dvetisíc žoldnierov vysadili v Melitopole. Rozpútalo to nové kolo špekulácií, že tam Rusi pripravujú útok. Triezvejšie hlasy tvrdia, že naň nemajú v oblasti dosť síl.

Na Donbas prichádza odmäk a s ním aj veľa blata, na nový ruský útok je už možno neskoro. Východ Ukrajiny čakajú tri dni silných mrazov, ale už v sobotu Bachmutu predpovedajú plus 13 stupňov a aj nasledujúce dni výrazne nad nulou.

Tri roky väzenia hrozia ruskému vojenskému lekárovi za to, že odmietol odísť na Ukrajinu. Ešte ako medik ošetroval vojakov, ktorí sa nakazili koronavírusom, za čo ho vyznamenali medailou ministerstva obrany.

O prípade informoval advokát a ochranca ľudských práv Pavel Čikov, špecializujúci sa na podobné prípady.

Poručík armádnej zdravotníckej služby Denis Vasiljev vlani absolvoval vojenskú medicínu so špecializáciou všeobecného lekárstva. Od minulého leta slúžil pri Severnej flotile vojenského námorníctva.

Vasiljev hneď po absolvovaní školy požiadal o prepustenie z ozbrojených síl, ale nestihol tento krok dotiahnuť do konca pred vyhlásením „čiastočnej“ mobilizácie, ktorá odchod z ozbrojených síl v podstate znemožnila.

Veliteľstvo zdravotníckej služby Severnej flotily mu ponúklo preloženie k jednotke slúžiacej na súostroví Zeme Františka Jozefa v Severnom ľadovom oceáne, s čím súhlasil. Ale skôr ako rozkaz na preloženie do polárnej posádky ho zastihol rozkaz, ktorý ho posielal do oblasti bojov na Ukrajine.

Tento rozkaz lekár s odvolaním sa na osobné presvedčenie odmietol splniť, dodal Čikov s tým, že lekár teraz čelí stíhaniu. Za nesplnenie rozkazu v čase mobilizácie mu hrozí spomínaný trest. (čtk)

Nemecko chce zvýšiť kapacity na výcvik ukrajinských vojakov, vyhlásil minister obrany Boris Pistorius. Viacerí sa v Nemecku učia ovládať tanky Leopard 2 či bojové vozidlá pechoty Marder.

V Münsteri, kde výcvik prebieha, bol minister spoločne s ukrajinským veľvyslancom v Nemecku Olexijom Makejevom a s Vladimirom Kličkom, ktorý je bratom kyjivského starostu Vitalija Klička. Obaja vyzvali Nemcov a Európanov, aby Ukrajine a jej armáde v boji s Ruskom dôverovali.

„Výcvikové kapacity sme rozšírili a budeme v tom ďalej pokračovať,“ vyhlásil bez spresnenia Pistorius. Dodal, že síce existujú personálne hranice, armáda ich však doteraz nedosiahla.

Nemecko sa rozhodlo poskytnúť ukrajinskej armáde 14 moderných tankov Leopard 2A6 a 40 bojových vozidiel pechoty Marder, s dodaním sa počíta do konca marca. (čtk, dpa)

Bachmutu hrozí akútne riziko zo severu, na juhu úspešný protiútok Rusov vrátil o kúsok späť. Padlo predmestie Paraskovijivka a Rusi sa tlačia ďalej na juh pomedzi obce Berchivka a Jahidne. Rusi už konšpirujú, že brániace sa jednotky budú musieť mesto opustiť a teraz im to zakázali len pre Bidenovu návštevu.

Vývoj bojov (361. deň): Rusi vraj plánujú masové nasadenie letectva. Ak sa to stane, pôjde o prejav zúfalstva, nie sily. V tomto štádiu vojny môže Rusko využívať letcov na útoky proti infraštruktúre a ničenie cieľov na fronte a tesne za ním, no ani jedno by nedokázali splniť bez masakra vo svojich radoch. Putinovi by to vojnu nevyhralo.

Su-34. Foto - Wikipédia

USA vopred informovali Rusko o návšteve Joea Bidena v Kyjive. Stalo sa tak iba pár hodín pred odletom amerického prezidenta, oznámil bezpečnostný poradca prezidenta Jake Sullivan. Dodal, že hoci sa návšteva plánovala mesiace, záverečné rozhodnutie padlo len v piatok.

Sullivan oznámil, že Biely dom Rusko o Bidenovej ceste informoval ešte pred jeho odletom z Washingtonu z „dekonfliktných“ dôvodov.

Podpredseda ruskej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev vyhlásil, že Biden dostal pred svojou cestou na Ukrajinu záruky bezpečnosti. Nespresnil však, kto ich americkému prezidentovi poskytol.

„Biden, ktorý vopred dostal bezpečnostné záruky, sa nakoniec vydal do Kyjiva. Sľúbil veľa zbraní a prisahal vernosť neonacistickému režimu až za hrob,“ tvrdil Medvedev. (čtk, bbc)

V Spojených arabských emirátoch sa začal medzinárodný zbrojársky veľtrh IDEX. Množstvo produktov od útočných pušiek kalašnikov až po raketové systémy ponúka aj Rusko. V minulosti na akciu prišiel napríklad čečenský vodca Ramzan Kadyrov.

Veľtrh v Abú Zabí patrí medzi najväčšie na svete, očakáva sa 130-tisíc návštevníkov. Tento rok bude tovar vystavovať zhruba 1350 podnikov.

Rusko čelí pre svoju agresiu voči Ukrajine sankciám západných krajín. (čtk, ap)

Aj Ukrajinci mali svojho Jana Palacha. „Preč s komunistickými okupantmi! Nech žije slobodná Ukrajina! Preč s okupantmi Československa!“ kričal horiaci Vasyľ Makuch v roku 1968 v centre Kyjiva. V nemocnici zomrel. „Vždy otvorene hovoril, že nepatrí sebe ani svojej rodine a že na prvom mieste bude preňho vždy myšlienka slobodnej Ukrajiny,“ hovorí jeho praneter Iryna Hajova.

Vasyľ Makuch. Pamätná doska na jednom z domov na Chreščatyku. Foto - Wikipédia

Na Ukrajine treba počítať aj s variantmi, ktoré nie sú také pozitívne, vyhlásil novozvolený český prezident Petr Pavel. Podľa neho to však neznamená, že Západ by vopred vnímal možnosť „nie úplného víťazstva“, je však dobré byť na to pripravený.

„Ako hovorí staré príslovie – kto je pripravený, nie je zaskočený – a my by sme sa rozhodne nemali nechať zaskočiť,“ dodal.

Jeho slová v Mníchove o pripravenosti na horšie varianty sa nepáčili ukrajinskému ministrovi zahraničných vecí Dmytrovi Kulebovi, podľa ktorého je dôležité v Ukrajinu veriť a nie ju pripravovať na horšie scenáre. „Pred rokom tu v Mníchove veľmi málo ľudí verilo, že vôbec prežijeme,“ povedal Kuleba.

Pavel svoj postoj vysvetľoval tým, že dáva prednosť realistickému pohľadu a analýzam založeným na faktoch. „Je určite dobré, keď budeme všetci chcieť dosiahnuť to najlepšie,“ povedal. (tasr)

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj tvrdí, že rusko-ukrajinské hranice sa musia vrátiť do stavu z roku 1991. Rusko by sa tak podľa väzneného politika muselo vzdať aj Krymu, ktorý v roku 2014 anektovalo. Navaľnyj to vtedy neodsúdil, za čo na Ukrajine dodnes čelí kritike.

Čínska podpora Ruska by podľa Volodymyra Zelenského viedla k svetovej vojne. „Pre nás je dôležité, aby Čína nepodporovala Ruskú federáciu v tejto vojne. Vlastne by som ju chcel mať na našej strane. V tejto chvíli si však nemyslím, že je to možné,“ povedal ukrajinský prezident. (reuters)

Šesť vojakov zomrelo počas požiaru v kryte na západe Ruska. Incident sa stal neďaleko hraníc s Ukrajinou. Vojaci spôsobili výbuch, keď sa snažili ráno zakúriť pomocou horľaviny.

Ruské ministerstvo obrany dodalo, že požiar vznikol v dôsledku hrubého porušenia bezpečnostných predpisov. (čtk, tass)

Japonsko prisľúbilo Ukrajine ďalšiu pomoc za 5,5 miliardy dolárov. „Stále je potrebné pomáhať ľuďom, ktorých živobytie zničila vojna, a obnoviť zničenú infraštruktúru,“ povedal premiér Fumio Kišida. (afp)

Joe Biden už odcestoval z Kyjiva. Prezident USA strávil v hlavnom ukrajinskom meste päť hodín. Nie je jasné, kam Biden aktuálne mieri, no cesta do Kyjiva predchádzala plánovanej trojdňovej návšteve Poľska.

Biden sa v Kyjive stretol s svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským a ohlásil ďalšiu americkú vojenskú pomoc pre Ukrajinu. (čtk, guardian)

Návšteva Joea Bidena v Kyjive je signál, že Ukrajina už nie je považovaná za zónu ruského vplyvu, hovorí expert Volodymyr Horbač. Pre amerického prezident a Západ je podľa neho neprípustné nechať Ukrajinu Rusku. „Vladimir Putin si myslel, že Ukrajina je slabá a Západ rozdelený. Čertovsky sa mýlil,“ povedal Biden na návšteve.

Bidenova cesta do Kyjiva Putinovi jasne naznačila, že sa ho nikto nebojí, vyhlásil Dmytro Kuleba, ukrajinský minister zahraničných vecí. Návštevu amerického prezidenta v čase ruskej invázie označil za historickú.

„Táto návšteva je víťazstvom ukrajinského ľudu a prezidenta Zelenského. Odohrala sa napriek všetkému a v záujme ukrajinského víťazstva a celého slobodného sveta. Je to jasný signál – nikto sa vás nebojí, „oznámil šéf ukrajinskej diplomacie.

Moskva zatiaľ oficiálne na cestu Bidena do Kyjiva nereagovala. (čtk, guardian)

Angela Merkelová naletela ruským komikom, ktorí sa v telefonáte vydávali za Petra Porošenka. Časti z rozhovoru dvojica Vovan a Lexus zverejnila, ale Merkelová im nič zvláštne nepovedala. Na niektoré otázky, napríklad o svojom dôchodku, odmietla odpovedať úplne.

„Môžem potvrdiť telefonát s volajúcim, ktorý sa vydával za bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka,“ uviedla Merkelovej hovorkyňa, podľa ktorej sa telefonát uskutočnil 12. januára.

„Haló. Je tam Petro Porošenko?“ pýta sa bývalá dlhoročná kancelárka svojho partnera na začiatku telefonátu. Potom s ním rozoberá vojnu na Ukrajine a hovorí o súdržnosti Západu pri podpore Ruskom napadnutej krajiny. „Sme priatelia, chceme vám pomôcť,“ poznamenala napríklad.

Ku koncu rozhovoru je podľa DPA zrejmé, že Merkelovej sú niektoré otázky nepríjemné, napríklad tá o jej dôchodku, a tak na ne neodpovedá. O rozhovore a dojmoch z neho neskôr podľa hovorkyne informovala nemecké ministerstvo zahraničia.

Vovan a Lexus už v minulosti nachytali napríklad poľského prezidenta Andrzeja Dudu, a to dokonca dvakrát. Raz sa vydávali za generálneho tajomníka OSN Antónia Guterresa, druhýkrát za francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Obeťou ich žartov sa stal aj niekdajší britský minister zahraničia Boris Johnson alebo práve Porošenko. (čtk)

Americké médiá opisujú, ako sa Bidenova návšteva Kyjiva do poslednej chvíle držala v tajnosti. Nezvyčajná je najmä v tom, že sa Biden vydal do vojnovej zóny, nad ktorou nemajú USA žiadnu kontrolu, čo sa u jeho predchodcov nestalo v Iraku ani Afganistane.

Biden odletel prezidentským špeciálom Air Force One z Andrewsovej základne v nedeľu o 4.15 h miestneho času. Novinári, ktorí s ním leteli, nemohli mať so sebou žiadne zariadenia.

Biely dom dokonca zverejnil na dnes harmonogram, podľa ktorého mal byť prezident vo Washingtone. V harmonograme Bidenových aktivít návšteva Kyjiva nefigurovala a predstavitelia Bieleho domu minulý týždeň niekoľkokrát zdôraznili, že cesta hlavy štátu na Ukrajinu sa neplánuje.

Naposledy sa však americký prezident ukázal na verejnosti v sobotu večer, keď išiel vo Washingtone na večeru so svojou ženou Jill. Biely dom potom v nedeľu večer zverejnil Bidenov pondelkový harmonogram, podľa ktorého mal byť prezident dnes ešte vo Washingtone a až večer sa vydať do Varšavy, kde sa podľa skorších správ médií mal stretnúť s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. No v čase, keď Biely dom harmonogram zverejnil, bol Biden už vo Varšave. Odtiaľ sa vlakom vybral do Kyjiva.

Nepripomína to Irak ani Afganistan

Bidenova cesta na Ukrajinu bola prísne utajovaná z bezpečnostných dôvodov. Súčasná návšteva na Ukrajine je nezvyčajná v tom, že sa americký prezident vydáva do vojnovej zóny, nad ktorou nemajú USA žiadnu kontrolu. Tým sa podľa amerických médií líši od predchádzajúcich ciest amerických prezidentov do Iraku či Afganistanu.

Zelenskyj pozval Bidena na Ukrajinu približne pred rokom, keď sa pri ukrajinských hraniciach zhromažďovali ruské sily. Po ruskom vpáde na Ukrajinu americkí predstavitelia prezidentovu návštevu Ukrajiny opakovane vylúčili.

Biden v minulosti Ukrajinu už niekoľkokrát navštívil, ale odkedy zastáva úrad prezidenta Spojených štátov, je to prvýkrát. Naposledy bol v Kyjive ako americký viceprezident v roku 2017.

Pri jeho súčasnej ceste ho sprevádza bezpečnostný poradca Bieleho domu Jake Sullivan, zástupkyňa personálneho šéfa Bieleho domu Jen O’Malleyová Dillonová a Bidenova osobná asistentka Annie Tomasiniová. (čtk, nytimes, cnn)

EÚ varuje Čínu, že dodávky zbraní Rusku by boli „červenou čiarou“. „Povedal mi, že sa to nechystajú urobiť. My však zostaneme ostražití,“ povedal šéf diplomacie Josep Borrell po víkendovom rozhovore s čínskym diplomatom Wang Im. (afp)

Joe Biden v Kyjive pripomenul obavy spred takmer roka, že ruská armáda by mohla rýchlo dobyť ukrajinskú metropolu. „O rok neskôr Kyjiv drží. Ukrajina drží. Demokracia drží. Američania držia s vami a svet drží s vami.“

Kremeľ zatiaľ nekomentoval návštevu Joea Bidena v Kyjive, podľa analytikov však bude Moskva na túto cestu pozerať ako na potvrdenie toho, že Rusko nebojuje len proti Ukrajine, ale aj proti kolektívnemu Západu na čele s USA.

Vladimir Putin v utorok vystúpi pred oboma komorami ruského parlamentu s prejavom o stave krajiny, očakáva sa teda, že po Bidenovej návšteve bude v prejave obzvlášť útočný smerom k Západu. (guardian)

Ruská invázia na Ukrajinu – súhrn posledných udalostí:

  • prezident USA Biden je na nečakanej návšteve Kyjiva
  • Ukrajine prisľúbil novú pomoc za pol miliardy dolárov
  • zahŕňať má muníciu do HIMARS-ov, delostreleckú muníciu, protitankové systémy či letecké radary
  • návšteva sa deje v čase blížiaceho sa 1. výročia ruskej invázie
  • USA čoskoro prijmú aj ďalšie protiruské sankcie
  • Biden a Zelenskyj rokovali aj o zbraniach s dlhým doletom
  • v Bruseli sa stretávajú ministri zahraničných vecí EÚ, niektorí žiadajú zabezpečiť pre Ukrajinu spoločný nákup munície
Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj počas prekvapivej návštevy amerického prezidenta v Kyjive. Foto - TASR/AP

Veríme, že rok 2023 bude rokom víťazstva, vyhlásil Volodymyr Zelenskyj po rokovaniach s Joeom Bidenom v Kyjive. Dodal, že USA a Ukrajina zdieľajú spoločnú víziu a že urobí všetko pre to, aby demokratický svet „zvíťazil v tejto historickej bitke“.

Zelenskyj dodal, že rokovania s Bidenom boli „plodné“. „Viem, že Ukrajine bude poskytnutý veľmi významný balík podpory, ktorý bude jasným signálom, že ruská agresia nemá šancu,“ povedal Zelenskyj. „Ukrajina je vám vďačná, pán prezident,“ povedal Bidenovi. (sky news)

Hovorca nemeckej vlády uvítal pondelkovú cestu Joea Bidena na Ukrajinu. Steffen Hebestreit dodal, že návšteva je „dobrý signál“. (guardian)

Joe Biden ocenil hrdinský boj Ukrajincov napriek nedostatku ich vojenských skúseností. „Opäť (vyjadrujem) obdiv ľuďom na Ukrajine, obyčajným, pracovitým občanom, ktorí nikdy necvičili v armáde, ale spôsob, akým do toho vstúpili, je viac než hrdinský a myslí si to celý svet.“ (bbc)

Na výročie ruskej invázie na Ukrajinu sa na Námestí Nežnej revolúcie v Bratislave uskutoční podujatie Slovensko pre Ukrajinu. Cieľom piatkovej benefičnej akcie je okrem iného podporiť aj ukrajinské siroty.

Estónsko chce prostredníctvom spoločného nákupu dodať Ukrajine milión delostreleckých nábojov kalibru 155 mm za štyri miliardy eur. Minister zahraničných vecí Urmas Reinsalu varuje, že Ukrajine táto munícia dochádza.

Vyhlásil to v pondelok, keď sa ministri EÚ stretávajú v Bruseli na diskusii o spoločnom obstarávaní zbraní, munície a vojenskej techniky.

Rusko v súčasnosti vypáli na Ukrajine denne toľko striel, koľko ich EÚ vyrobí za mesiac, poznamenal estónsky minister. Dodal, že pri súčasných možnostiach by Únii trvalo šesť rokov, aby zabezpečila potreby Ukrajiny.

„Toto je úplne neprijateľné,“ povedal Reinsalu. Vyhlásil, že ho veľmi znepokojujú možné plány Číny poskytovať Rusku zbrane, ale dúfa, že Čína „nezaujme tento postoj“. (tasr, dpa)

Podľa Joea Bidena je dôležité, aby bol prezident USA na výročie ruskej invázie priamo na Ukrajine. Dodal, že je dôležité, aby bolo jasné, že neexistujú žiadne pochybnosti o podpore USA.

„Napriek všetkým nezhodám, ktoré máme v našom Kongrese v niektorých otázkach, existuje významná zhoda o podpore pre Ukrajinu. Nie je to len o slobode na Ukrajine, je to o demokracii vo všeobecnosti,“ vyhlásil Biden.

Biely dom v tlačovom vyhlásení dodal, že Biden prišiel do Kyjiva, aby potvrdil „neoblomný a trvalý záväzok ukrajinskej demokracii, suverenite a územnej celistvosti“.

„Keď Putin pred takmer rokom spustil svoju inváziu, myslel si, že Ukrajina je slabá a Západ rozdelený. Myslel si, že vydrží dlhšie ako my. Nemohol sa viac mýliť,“ uviedol Biden.

Americký prezident potvrdil, že sa stretne s prezidentom Zelenským a jeho tímom. Zároveň uviedol, že oznámi ďalšie dodávky kľúčovej pomoci Ukrajine. Spomenul delostreleckú muníciu, protitankové strely či radary pre protivzdušnú obranu, ktoré majú pomôcť chrániť ukrajinské nebo pred bombardovaním.

Tiež podľa vyhlásenia cez týždeň oznámi ďalšie sankcie pre elity a spoločnosti, ktoré pomáhajú ruskej vojnovej mašinérii. (white house/twitter, guardian)

Joe Biden oznámil nový balík vojenskej pomoci pre Ukrajinu v hodnote 500 miliónov dolárov aj ďalšie protiruské sankcie. Detaily plánuje uviesť ešte dnes počas návštevy Kyjiva.

Podľa Bieleho domu bude pomoc zahŕňať muníciu do systému HIMARS, protipancierové systémy či radary. (čtk, sky news)

Video: Prekvapivá návšteva Joea Bidena v Kyjive sa odohráva za zvuku sirén.

Americký prezident Joe Biden pricestoval do Kyjiva vlakom, cesta z poľských hraníc trvala niekoľko hodín, píšu noviny The New York Times. Cesta bola do poslednej chvíle utajená z bezpečnostných dôvodov.

Biely dom v nedeľu večer zverejnil program prezidenta, podľa ktorého mal pondelok stráviť vo Washingtone a až večer mal odletieť do Poľska, kde mal pristáť v utorok ráno na dvojdňovú návštevu. Biden však už bol vtedy na ceste. (nytimes)

Prezident USA Joe Biden nečakane pricestoval do Kyjiva, stretol sa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Biden je na návšteve Ukrajiny prvýkrát od začiatku ruskej invázie.

Návštevu potvrdil na sociálnych sieťach aj Zelenskyj. „Joseph Biden, vitaj v Kyjive. Tvoja návšteva je extrémne dôležitým znamením podpory pre všetkých Ukrajincov,“ dodal ukrajinský prezident.

Biden a Zelenskyj sa stretli krátko po pristátí. Amerického prezidenta spozorovali blízko Chrámu sv. Michala, kde si uctil pamiatku padlých obrancov Ukrajiny. Pri Múre pamäti si tiež vencom a chvíľou ticha uctili ukrajinských vojakov zabitých od roku 2014.

Prezidenti sa rozprávajú najmä o ruskej invázii či o dodávkach vojenskej a humanitárnej pomoci, okrem iného diskutujú aj o zbraniach s dlhým doletom.

Podľa harmonogramu čakala amerického prezidenta trojdňová návšteva Poľska, namiesto toho však navštívil Kyjiv.

Minulý týždeň pritom Biely dom vyhlásil, že americký prezident počas svojej návštevy Poľska nemá v pláne prekročiť ukrajinské hranice. (sky news, guardian)

Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj. Foto - Telegram Volodymyra Zelenského

V Kyjive aktuálne platia bezprecedentné opatrenia. Špekuluje sa, že ho navštívi americký prezident Joe Biden, ktorý by mal dnes prísť na plánovanú trojdňovú návštevu susedného Poľska.

Na Námestí nezávislosti, Majdane, sa rozozvučali aj sirény, píše reportér Denníka N Mirek Tóda.

Ukrajina oznámila, že v Kyjive očakávajú návštevu jedného z „hlavných“ západných partnerov Ukrajiny. V hlavnom meste bolo doobeda zablokovaných niekoľko ulíc najmä v blízkosti železničnej stanice a amerického veľvyslanectva.

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí zatiaľ neuviedlo, na koho presne čakajú.

Americký prezident Joe Biden práve dnes pricestuje na trojdňovú návštevu susedného Poľska, je tak možné, že zavíta aj priamo na Ukrajinu, ktorú USA vojensky významne podporujú. Túto verziu však zatiaľ oficiálne úrady nepotvrdili. (pravda)

Nové na Dennikn.sk

17:05Shooty: Špeciálna hybridná operácia 15:30Tibor Gašpar tvrdí, že syn má na to viesť SIS: Polovica šéfov nemala za sebou to, čo on 15:01Kam smerujeme? 14:05Aj Maďari bojujú za Ukrajinu. Známy profesor zo zákopov odkazuje Ficovi, nech si spomenie na rok 1968 13:35Focus: Korčok má v prvom kole Pellegriniho na dohľad, v druhom stále zaostáva 11:39Danglár: Otec a syn 11:32Od ženy dostáva správy, ako sa s dcérou schovávajú v kúpeľni. Sudakov aj napriek záujmu veľkoklubov zostáva na Ukrajine 11:31Komunisti mu zničili kariéru, ale Jožo Barina s hudbou neskončil 10:23Boxová ulička: Nové monoposty očami Mária Keszeliho + čo ukázali predsezónne testy 08:41Ako Kmec demaskoval Fica 08:41Európa a svet potrebujú, aby Ukrajina zvíťazila 08:27Manželka väzneného Kara-Murzu: Jedno výročie sme oslavovali v nemocnici, keď sa po otrave prebral z kómy 08:23Šimon Nemec po zápase proti Slafkovskému: Keď tak veľmi chce moju hokejku, musím mu jednu dať 07:00Ráno z New Jersey: Po prehre za Slafkovským nechoďte. Ako to vyzeralo na štadióne po zápase proti NemcoviVčera 15:55Mínometník od Avdijivky: Väčšinou nevidím, či trafím cieľ. Rusi však nie sú len potrava pre deláVčera 15:20Pozor na slabého mužaVčera 14:56Ja som v Pezinku neskončil, ale znova začal, hovorí dramaturg o pobyte v psychiatrickej nemocniciVčera 14:30Realitný fond HB Reavisu doženie investorom straty do troch rokov, hovorí budúci správcaVčera 13:40Nová riaditeľka Metropolitného inštitútu Bratislavy: Základom nášho úspechu budú dáta, musíme hovoriť rečou politikovVčera 11:20High 5ive: Keď sa priatelia stávajú rodinou. Trochu avantgardy do toho života!Včera 11:09Majdan a Revolúcia dôstojnosti – ako vznikol ukrajinský politický národVčera 11:07O postsedliackych horníkoch a dolníkochVčera 09:32Temná triáda – o lotroch, ktorí sa nevzdaliVčera 09:29Mier Amerike, vojna susedomVčera 08:29Jednu pepperoni alebo ako sa o najtajnejších spravodajských dôstojníkoch dozviete z databázy donášky pizzeVčera 07:56Marián Leško: Toto je brutálny útok na našu ústavnosťVčera 06:43Nie dva, ale desať rokov vojny na Ukrajine: na začiatku bol zlý odhad a zbabelý prezidentVčera 06:24Ráno z New Jersey: Slafkovský a Nemec začínali ako deti, pre ktoré chceli rodičia viac. Dnes proti sebe druhý raz nastúpia v NHL23.02 22:30Ružička? Ďalší Galchenyuk, akoby Coyotes nemali aj bez toho dosť problémov, pripomína arizonský novinár23.02 21:43Toto vystrihneme: Základy praktickej filozofie so Samom Kováčikom