Richard Sulík

Fico sa v záverečnom slove na TA3 prihovoril za to, aby voliči volili Smer alebo Hlas. Tieto strany označil za záruku stability. Sulík sa nepriamo obrátil na voličov Demokratov, Modrých a ďalších strán, ktoré sú pod piatimi percentami. Vyzval ich, aby „to hodili SaSke“. „Je to lepšie ako nechať hlas prepadnúť,“ dodal Sulík.

Jaroslav Haščák tvrdí, že sa mu v roku 2022 sprostredkovane ozval vtedajší minister financií Igor Matovič a žiadal ho o stretnutie. Bývalý spolumajiteľ Penty stretnutie odmietol, keďže podľa neho je predseda OĽaNO toxický.

Som v kontakte s pánom Haščákom, povedal Richard Sulík na komunikáciu, ktorú v nedeľu zverejnil líder OĽaNO Igor Matovič. Zverejnená komunikácia je podľa predsedu SaS zmanipulovaná.

Kvôli Matovičovi stojíme nad priepasťou, ale Sulík ešte môže urobiť múdre rozhodnutie, píše v Newsfiltri Monika Tódová o komunikácii so šéfom Penty, ktorú zverejnil Matovič. „Ak by Sulík ešte naozaj chcel SaS pomôcť, nič mu nebráni, aby sa teraz ospravedlnil a urobil vyhlásenie, že po voľbách končí ako predseda strany, zostane jej radovým členom, ktorý bude napr. dohliadať na to, aby bol program SaS stále najlepší.“

Komunikácia, ktorú mal údajne Sulík s Haščákom, uzatvára problematickú kampaň SaS. Strana menila témy, vizuál aj názov. Po piatich mesiacoch kampane už nie sú Saska, na bilbordoch nie sú bosí, ale hlásajú ekonomický rast a boj za spaľovacie motory.

Igor Matovič tvrdí, že SIS sa nevie „nabúrať“ do aplikácie WhatsApp, takže nemohol mať Sulíkovu komunikáciu s Jaroslavom Haščákom od nej. Vravel, že jeho zdroj informácií mu dovolil skopírovať si jednu časť komunikácie zadarmo.

Ľudia zo SaS tvrdia, že komunikácia Richarda Sulíka s Jaroslavom Haščákom nie je autentická, predseda SaS už mlčí. „Nemám vedomosť o tom, že by tento prepis bol pravdivý,“ hovorí štvorka kandidátky SaS Mária Kolíková.

Ako keby nestačilo povedať, že Matovič je klamár a podrazák, kritizuje Jana Shemesh reči o psychiatrických pacientoch v slovenskej politike. „Už nestačí povedať, že oponent je bezcharakterný. Treba mu dať aj diagnózu.“

Študenti sa vrcholových politikov pýtali aj to, s akou literárnou postavou sympatizujú. Richard Sulík si vybral Robinsona Crusoea. „Keď som bol tínedžer, veľmi ma nadchýnalo, ako si sám poradil na opustenom ostrove. Nakoniec ho zachránili, ale bojoval,“ hovorí Sulík.

Matovič a Sulík to dokázali, Fico sa teší, píše Matúš Kostolný v komentári. „Matovič sa teší, ako sa pomstil Sulíkovi. My ostatní si môžeme povedať, že sa výrazne zmenšila nádej na vládu bez Fica.“

Igor Matovič obvinil Richarda Sulíka z toho, že takmer pokazil investíciu Volkswagenu. Na tlačovke s názvom Vlastizrada okrem toho tvrdil, že predseda SaS odmietol, aby štát odkúpil podiel v U. S. Steel Košice.

Richard Sulík v rozhovore s troma študentmi hovoril o tom, ako vyrastal v Nemecku. Chcel sa stať vedcom v Siemense či pilotom v leteckej spoločnosti Lufthansa. „Vybrali ma 9. novembra 1989, v deň pádu Berlínskeho múru,“ povedal Sulík s tým, že sa napokon vrátil žiť na Slovensko.

Richard Sulík v rozhovoroch so študentmi potvrdil povesť excelového rozmýšľania. Správny výsledok matematickej úlohy povedal takmer okamžite. Ale na otázku, ako by mali mladí ľudia nadväzovať priateľstvá po covide, zareagoval, že im radiť netreba. „Majú k dispozícii dosť technologických možností,“ povedal.

Jaroslav Haščák v stanovisku nepoprel súkromné správy s Richardom Sulíkom, no očakáva, že polícia začne trestné stíhanie pre korupciu, ktorej sa dopustila osoba, ktorá Igorovi Matovičovi ponúkla za milión eur komunikáciu v Sulíkovom mobile. Podľa šéfa Penty by mala polícia konať aj voči Matovičovi pre neoznámenie tohto trestného činu.

Igor Matovič sa víkend pred voľbami pokúsil pochovať Richarda Sulíka a jeho SaS, komentuje Newsfilter. „Matovič priznal, že nemá žiadny relevantný dôkaz, že to, čo zverejňuje, je naozaj komunikácia Sulíka s Haščákom. Preto ak by to Sulík vzápätí poprel, vyzeralo by to ako obyčajný podlý útok šesť dní pred voľbami a ďalší dôkaz, prečo by mal predseda OĽaNO v politike skončiť.“ Sulík však súkromné správy šéfovi Penty nepoprel.

Podľa Igora Matoviča niekto ponúka na predaj za milión eur kompletnú kópiu všetkých údajov na telefóne Richarda Sulíka, ktorú urobili 15. októbra 2020. Predseda OĽaNO tvrdí, že ju nekúpil, len do nej nahliadol a na základe časti komunikácie obvinil Sulíka, že v roku 2020 pomáhal Jaroslavovi Haščákovi z Penty.

Richard Sulík sa odmietol vyjadriť k pravosti správ medzi ním a Jaroslavom Haščákom, ktoré zverejnil Igor Matovič. Novinári nemali možnosť klásť otázky, predseda SaS zdôraznil, že k správam sa neplánuje vyjadriť „ani dnes, ani zajtra“.

Igor Matovič obvinil Richarda Sulíka, že pomáhal Jaroslavovi Haščákovi z Penty v súvislosti s dofinancovaním zdravotných poisťovní. Podľa neho to dokazujú súkromné správy Sulíka a Haščáka, ku ktorým mal prístup. Matovič má iba kópiu časti komunikácie, nemá však žiaden iný dôkaz, ktorý by potvrdzoval jej pravosť.

Nové .pod lampou: Richard Sulík rozpráva o tom, kto vyhrá voľby a prečo treba SaS znovu zachraňovať.

Richard Sulík odkazuje mladým, že na nadväzovanie vzťahov majú sociálne siete. V seriáli Študenti sa pýtajú politikov odpovedal na otázku, ako si mladí majú hľadať kamarátov po covide, takto: „Nemyslím si, že mladým ľuďom treba radiť, čo majú robiť. Majú k dispozícii dosť technologických možností.“

Spúšťame seriál Študenti sa pýtajú politikov: na otázky mladých ľudí odpovedali Richard Sulík, Igor Matovič, Tomáš Drucker a Tamara Stohlová. Sulík počíta najrýchlejšie, Matovič nás skúsil rozhodiť a Drucker rozpráva ako chatbot, hodnotia študenti rozhovory.

Richard Sulík hrá pre svoje publikum už 15 rokov scénku o spravodlivom mužovi, ktorý verí v slobodu a lepšie ako iní rozumie tomu, čo robí, hodnotí Konštantín Čikovský jeho výkon z debaty na Joj. „Je to prehnané, miestami už smiešne, ale tak poctivo konzistentné a predpovedateľné, že napokon je to v tejto dobe určitým spôsobom znova plus.“

SaS vyzvala lídrov strán, ktoré v prieskumoch dlhodobo nemajú štyri percentá, aby odstúpili z volieb. Podľa výsledkov Ipsosu pre Pravdu sú to napríklad Demokrati, Aliancia, Modrí či Maďarské fórum. Richard Sulík to odôvodňuje tým, že Robert Fico je hrozbou spoločnosti a nesmie zostaviť vládu.

Najdôveryhodnejším zahraničným politickým lídrom je pre Richarda Sulíka Mateusz Morawiecki. „Spolupracoval som s Poliakmi, keď sme sa snažili zabezpečiť jadrové palivo počas krízy, a mám veľmi dobré skúsenosti s poľským premiérom, lebo na čom sme sa dohodli, to dodržal a bol veľmi korektný,“ hovorí. (napunk)

Robert Fico odmieta, že by jeho návšteva Valalikov, kde vzniká nový závod Volva, súvisela s kritickými článkami v zahraničných médiách. Reportéri BBC či New York Times upozornili na hrozbu Ficovho návratu. „S tým to nesúvisí,“ povedal predseda Smeru v RTVS s tým, že chce oceniť profesionalitu pri príprave fabriky.

Hranice treba chrániť pred utečencami, zhodli sa Richard Sulík s Robertom Ficom. SaS však odmieta mimoriadnu schôdzu, na ktorej by poslanci zaviazali vládu konať. „Ste právnik a matador v parlamente, tak viete, že nad vládou, ktorej poslanci nevyjadrili dôveru, nemá parlament kontrolu,“ povedal Ficovi Sulík.

Richard Sulík svojimi vyjadreniami o ľadovcoch a Grónsku spochybňuje závažnosť klimatickej krízy, píše Zelený newsfilter. Družice a teplomery pritom ukazujú, že situácia sa zhoršuje. Oteplenie o 1,5 stupňa Celzia dosiahneme podľa aktuálnych prepočtov o 11 rokov.

SaS tvrdí, že má iba jednu červenú čiaru, ktorou je zvyšovanie daní. Richard Sulík po predstavení programu nechcel odpovedať na to, koho by si vybral spomedzi Petra Pellegriniho a Igora Matoviča: „Akoby ste chceli, aby som si vybral medzi dvoma obľúbenými chorobami.“

Richard Sulík sľubuje, že vďaka opatreniam z programu SaS dokážu zvýšiť priemernú mzdu z 1400 eur na takmer 1900 eur na konci volebného obdobia. „Žijeme v dobe, keď sa rozmohla mentalita rozdávania. Nedá sa takto fungovať, rozdávaním putujeme na koniec Európy,“ povedal.

Vodík v doprave veľkú budúcnosť nemá, hoci mnohí sú presvedčení o opaku. Vysvetľujeme, prečo sú elektromobily efektívnejšie a lacnejšie než vodíkové autá a čo zostalo zo Sulíkovho miliardového plánu.

Richard Sulík (SaS) hovorí, že pokiaľ sa budú dodržiavať pravidlá, nemajú prečo odchádzať z nasledujúcej vládnej koalície. V TA3 povedal, že najprv bude treba nastaviť jasné pravidlá a SaS ich bude potom striktne dodržiavať.

Richard Sulík v rubrike Áno/Nie nevedel odpovedať, či by Michal Šimečka bol lepším premiérom ako Peter Pellegrini. „Michal Šimečka nemá praktické skúsenosti, na vládnutie treba dlhoročné skúsenosti. Zároveň hovorím, že Progresívne Slovensko je pre nás prirodzený partner,“ povedal Sulík v Na telo. (markíza)

SaS nekomunikuje s Modrými či Demokratmi o odstúpení z volieb. „Voliči majú svoj vlastný rozum. Keď budú vidieť, že Demokrati sú stále na troch percentách, tak nebudú chcieť svoj hlas zahodiť,“ povedal Richard Sulík.

Andrej Danko vyhlásil, že za osem rokov je možné dostavať celú diaľničnú sieť na Slovensku. Dosiahnuť to chce zmenou stavebného zákona a zrýchlením vyvlastňovania, avizoval aj pôžičku na úrovni 10 miliárd eur, ktoré by sa použili na diaľnice.

Michal Šimečka aj Richard Sulík sú za zmenu paragrafu 363, no nepodporujú jeho úplné zrušenie. Líder SaS v RTVS povedal, že jeho strana opakovane navrhovala zúženie na prípady, kde to bolo oprávnené. Sulík spomenul prípad bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý podľa neho nemal stráviť mesiace vo vyšetrovacej väzbe, no považuje za nesprávne, že generálny prokurátor ho zároveň zbavil obvinení.

Richard Sulík nevidí dôvod hodnotiť, či bolo správne, že polícia prišla po Tibora Gašpara skoro ráno. „Pokiaľ viem, dvere mu nevyvalili. Neviem posúdiť, prečo 4.40 h je ten najsprávnejší čas. Možno by pán Gašpar prišiel aj sám, ale jednoducho je tam aj nejaký moment prekvapenia,“ hovorí Sulík v RTVS o konaní polície. K jej postupu sa nechce vyjadrovať ani predseda PS Michal Šimečka.

Predseda SaS Richard Sulík tvrdí, že maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó komentovaním práce slovenských orgánov činných v trestnom konaní prepásol príležitosť mlčať. Maďarský politik povedal, že zadržaný kandidát Smeru Tibor Gašpar je terčom honu.

Peter Pellegrini vo svojej knihe Slovensko vlastnou cestou píše, že jeho politický príbeh možno vyzerá ako z gýčového amerického filmu, ale vraj nikdy za nikým nedoliezal a nedoprosoval sa o funkcie. Robertovi Ficovi nijakú kapitolu nevenoval, hoci s ním bol v Smere 20 rokov. Spomína, že keď si už nevedeli poradiť, tak údajne padalo odporúčanie: „Pošlite tam Pelleho, on to urobí dobre.“

Líder OĽaNO Igor Matovič sa pustil do letnej kampane s vyše 50-ročným Fiatom 500, s ktorým ide bojovať proti „SmeroHlasnej mafii“. Hnutie nakúpilo viacero takýchto áut v Taliansku, Matovič neprezradil podrobnosti o ich nákupe.

Igor Matovič vo vyše 50-ročnom aute Fiat 500. Foto - FB I. Matoviča

Politici naplno odštartovali predvolebnú kampaň. Igor Matovič láka na staré fiatky ako bojovník proti mafii, svoj sľub o zhabaní Počiatkovej vily nespomína. Peter Pellegrini rozdáva svoju knihu, Smer sa objavil pri dobytku, členovia Demokratov a Republiky v plavkách. SaS to skúša kuchárskou knihou Richarda Sulíka.

Igor Matovič to skúša na voličov starými Fiatmi 500, predseda Sme rodina Boris Kollár sa ukázal aj na lesníckej akcii. Podpredseda Smeru Richard Takáč zašiel medzi dobytok a šéf Hlasu Peter Pellegrini rozdáva ľuďom svoju knihu Slovensko vlastnou cestou. Foto – Facebook I. Matoviča, Sme rodina, R. Takáča, P. Pellegriniho

Predseda SaS Richard Sulík vraví, že v rámci slovenskej účasti na Expo Dubaj došlo k chybám v účtovaní. Detailne sa vyjadrí, až keď bude správa z kontroly Najvyššieho kontrolného úradu. „Áno, priznávam, zjavne tam bolo niečo zle zaúčtované. Ale ja som nebol na ministerstve, aby som robil účtovníka,“ povedal v TA3.

Ministerstvo hospodárstva postúpilo polícii a úradom výsledky dvoch vnútorných auditov slovenskej účasti na Expo Dubaj. Audity prebiehali ešte za bývalého ministra Karla Hirmana, ktorý kritizoval svojho predchodcu Richarda Sulíka.

Richard Sulík povedal Borisovi Kollárovi, že by mal odstúpiť z funkcie za to, že pred 12 rokmi fyzicky napadol expartnerku Barboru Richterovú a dnes opakuje, že by to spravil znova. Kollára to nahnevalo a opakoval, že sa snažil chrániť svojho malého syna, keď ho Richterová pri ich vzájomnom konflikte odhodila.

Boris Kollár vyhlásil, že Zuzana Čaputová bola najlepšou prezidentkou v histórii Slovenska. „I keď sa nezhodneme v kultúrno-etických otázkach, musíme si vážiť, čo urobila pre Slovensko.“ Sme rodina podľa neho nepostaví vlastného prezidentského kandidáta, nevylúčil ani podporu pre Ivana Korčoka.

Boris Kollár označil sobotný pokus o puč v Rusku za dôkaz rozvratu ruskej spoločnosti a bezpečnostných zložiek. „Najslabší článok je vedenie Ruska, ktoré zdrhlo. Keď 20-tisícová banda ohrozí Moskvu, čo chcú dosiahnuť na Ukrajine? Je len otázka času, kedy Ukrajina Rusov vypráši,“ povedal predseda parlamentu.

Ste najlepšou hlavou štátu, akú sme na Slovensku mali, reagoval predseda SaS Richard Sulík na rozhodnutie Zuzany Čaputovej opäť nekandidovať na post prezidentky.

Richard Sulík označil nevyslovenie dôvery vláde za politickú chybu. ,,Keby mala vláda dôveru, parlament by mal nad ňou kontrolnú moc, napríklad v prípade, že nejaký minister výrazne pochybí. Národná rada sa teraz zbavila akéhokoľvek dosahu na vládu a prenechala to prezidentke,“ povedal predseda SaS.

Richard Sulík dúfa, že budúca vláda nevznikne za cenu toho, že sa nebudú riešiť práva LGBTI+ ľudí. „Už som povedal, že pôjdeme do takej vlády, ktorá zlepší život homosexuálnym párom. V nejakej forme. V akej, to teraz neviem presne povedať, bude to závisieť od vyjednávania.“

Richard Sulík nesúhlasí s kritikou Ivana Mikloša, že je v téme spaľovacích motorov a migrantov populista. „Evidentne kampaňuje za stranu Mikuláša Dzurindu a kope do SaS, kde len vie,“ hovorí Sulík a Miklošovi pripomína aj kauzu Gorila.

Je racionálne nehodiť to vo voľbách strane, ktorá je na dvoch alebo troch percentách, vraví predseda SaS Richard Sulík v rozhovore. Nepovažuje za zmysluplné teraz sa rozprávať o prieskumoch, dôležitý je podľa neho program. „Neverím im, ale nie v zmysle, že by agentúry podvádzali, ale nálady sa budú meniť.“

Nové na Dennikn.sk

Včera 21:53Lekárka o liekoch na chudnutie typu Ozempic: Je to radikálne riešenie porovnateľné s operáciou na zmenšenie žalúdkaVčera 21:44Šimečka ako terč, Fico skúša úsmevy, Pellegrini sa stráca. Shemesh, Chorvatovič, Bella, Obradovič a Koník hodnotia debatu TA3Včera 20:26V Česku si mysleli, že Fico už skončil. Medzi Babišom a ním vidia jeden dôležitý rozdielVčera 20:00Cez Šamorín a Rio až k veľkému maratónskemu rekordu. Etiópčanke pomohli aj 500-eurové topánkyVčera 19:35Newsfilter: Pellegrini chce Lipšicov úrad rovno zrušiť, Fico by mal radšej nového KováčikaVčera 19:24Posledný Focus pred voľbami: Smer zostáva prvý, tesne pred druhým PS. OĽaNO rastieVčera 19:16Danglár: Predvolebný sľubVčera 18:01Graf dňa: Na presmerovanie exportu ropy nemá Rusko dosť tankerov Včera 17:13Milena, ktorá si písala denník chudobnej matky, ďakuje darcom. Pomôžme spolu aj ďalším rodinám, hovoríVčera 16:54Rusi sa snažia vyvrátiť správy o smrti admirála Čiernomorskej flotilyVčera 16:48A načo je vlastne Fico?Včera 16:48Slovensko našich otcov (a matiek)Včera 16:46Aké je to zažiť štátny bankrot? Lucia z Grécka opisuje úpadok, ktorý hrozí aj SlovenskuVčera 16:43Shooty: Tisíc odtieňov hnedejVčera 16:21Smeru spieva Modus, PS a SaS podporili herci a herečky. Nekalkulujeme, chceli sme urobiť aspoň niečo, vraviaVčera 15:49Katalánski separatisti si pýtajú vysokú cenu za podporu vlády. Dnes amnestia, zajtra nové referendum?Včera 15:48Lobing automobiliek bol silnejší než argument, že výfukové plyny zabíjajú desaťtisíce ľudíVčera 15:48Pražský Lunchmeat Festival opäť oslavuje progresívnu elektronickú hudbu a digitálne umenieVčera 15:39Východniari získavajú ďalšiu veľkú investíciu z globálneho automobilového biznisu. Štát z nej má zaplatiť až polovicuVčera 14:59Myšlienka OSN nie je prežitá, hovorí diplomat Matulay, ktorý reprezentuje Slovensko v ŽeneveVčera 14:28Akou prioritou sú pre politikov inovácie?Včera 14:14Vývoj bojov (580 deň): Ako prvá svetová s kamerami na helmách. Ukrajinskí vojaci opisujú oslobodenie AndrijivkyVčera 13:51Kostoly boli stroje na chlad, aj dnešné budovy musia byť klimatické, tvrdí architekt Philippe RahmVčera 13:15Čo čaká prírodu po voľbách: Smer o prírode nič nehovorí, PS chce jednotnú správu lesov, SNS zrušiť ministerstvoVčera 12:53Ako sa rozhodli nerozhodnutí: Od Matoviča k Ficovi, od malých strán k PS. A volička Republiky ide proti satanistomVčera 12:52Príbehy prvovoličov po dvoch mesiacoch: Študent prešiel od Republiky k SNS, zdravotná sestra vstúpila do Sme rodinaVčera 12:35Ako to číta Ivan Mikloš: Prečo nedostatok politickej slobody vedie k zaostávaniu a chudobeVčera 12:04Chcete vedieť, či je huba jedovatá? Ochutnajte ju! Ako to vyzerá, keď sa umelá inteligencia vydáva za knižných autorovVčera 11:56Triezvy pohľad na program politických strán – alkohol nie je veľká téma, spotreba u nás výrazne stúpaVčera 11:02Pod slnkom Jany Shemesh: Zakrúžkovala som ženy, už od toho však veľa nečakám