Veronika Remišová

Veronika Remišová si nemyslí, že by zákon, ktorý by reguloval politické televízne debaty, viedol k väčšej objektivite. Igor Matovič ho aj napriek tomu, že viacerí koaliční partneri s týmto jeho návrhom nesúhlasia, chce predložiť do parlamentu.

Veronika Remišová nechcela komentovať návrh koaličných partnerov na zníženú DPH na plyn. „Nechala by som to v rovine koaličnej rady. Vyjasníme si to v koalícii, a ak sa na tom zhodneme, tak to budeme komunikovať.“ Povedala, že ceny plynu sa budú zvyšovať od budúceho roka a vláda s tým bude musieť niečo robiť.

Naživo: Vicepremiérka Veronika Remišová počas rokovania vlády.

Ministerky Natália Milanová a Veronika Remišová sa sporia o to, čo robiť s nelegálnym obsahom na Facebooku. Kým ministerstvo kultúry chce problém riešiť čo najskôr v novej mediálnej legislatíve, ministerstvo investícií je proti, chce, aby sme počkali na európsku legislatívu, a chystá vlastný zákon.

Veronika Remišová tvrdí, že Dušan Kováčik sa spreneveril svojmu poslaniu strážcu zákona. Odsúdenie bývalého špeciálneho prokurátora je podľa nej symbolom, že roky nedotknuteľní „šéfovia“ skorumpovaného systému sa teraz musia obávať spravodlivosti.

Parlament Veronike Remišovej zrýchlene schválil zmeny v pravidlách čerpania eurofondov. Aj po skončení pandémie bude možné jednoduchšie meniť niektoré výzvy, prípadne navyšovať sumy. Podľa vicepremiérky novela pomôže aj v prípadoch, keď schválené financie nepokrývajú napríklad zvýšené ceny stavebných materiálov.

Remišová vraví, že balík pre rodiny podporili, mali však pripomienku k príspevkom na voľnočasové aktivity. „Smerovala k tomu, že pri krúžkoch treba pamätať aj na ťažko postihnuté deti, aby aj ony mohli profitovať z tohto príspevku.“

Čím bližšie sme ku koncu volebného obdobia, tým sa hodnoty Sme rodina približujú k strane Smer, hovorí Veronika Remišová. „Je tu nejaká politická realita a s takouto politickou realitou treba dovládnuť bez zbytočných vyhrážok a dva roky sa snažiť presadiť čo najlepšie veci na zlepšenie Slovenska.“

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N - Tomáš Benedikovič

Predĺženie električky do Petržalky sa podľa vicepremiérky Veroniky Remišovej nepodarí vybudovať do roku 2023. „Keďže sa to nedokončí, niekto iný sa bude musieť zriecť peňazí z budúcich eurofondov. To vidím ako problém,“ hovorí v podcaste V redakcii.

Nechcem, aby SaS odišla z koalície. Preto aj napriek tomu, že v tomto prípade s SaS nesúhlasím, právo veta sa má rešpektovať, hovorí Veronika Remišová. Vicepremiérka dúfa, že veto SaS bude akceptovať aj Igor Matovič.

Veronika Remišová dúfa, že koalícia sa budúci týždeň dohodne na podpore pre rodiny. „Pevne verím, že aj strana SaS sa za tieto opatrenia postaví,“ povedala. Vicepremiérka považuje za nekonštruktívne, keď každú chvíľu nejaký koaličný politik hovorí o odchode z koalície. (rtvs)

Smer podľa Juraja Blanára nepodporí daňový bonus, ak sa na tom nedohodne koalícia. „Ak nie ste schopní vládnuť, vzdajte sa,“ povedal v diskusnej relácii Sobotné dialógy s vicepremiérkou Veronikou Remišovou.

Každý piaty slovenský senior sa nikdy nestretol s pojmom dezinformácia alebo hoax. Tretina nevie povedať, ktoré médium je dôveryhodné alebo nedôveruje žiadnemu, ukázal prieskum spoločnosti CallQuest, ktorý si objednalo ministerstvo investícií a informatizácie.

Štát chce vyškoliť 172 800 seniorov na používanie informačných a komunikačných technológií, absolventom kurzov rozdá tiež tablety. Projekt za zhruba 70 miliónov eur je súčasťou slovenskej časti plánu obnovy.

Ministerka Veronika Remišová (Za ľudí) predpokladá, že balík opatrení za miliardu eur na toto zasadnutie vlády nepôjde. Vysvetľuje to podmienkou SaS, aby mohla obsadiť miesto predsedu Protimonopolného úradu. „Dozvedela som sa to na poslednú chvíľu. Načo sú rokovania v pondelok do jednej v noci, keď na druhý deň neplatia?“

Vicepremiérka Veronika Remišová v Deň víťazstva nad fašizmom kritizuje Putina za rozpútanie vojny na Ukrajine. „Je hrozné, že práve vodca ruského národa, ktorý v 2. svetovej vojne položil takú obrovskú obetu, vrátil po vyše 70 rokoch vojnu do Európy.“

Veronika Remišová vyzvala poslancov, aby sa nedali oklamať Robertom Ficom. „On nie je žiadny politický väzeň, jeho kumpáni sú vo väzbe, pretože kradli. Všetci naši poslanci budú hlasovať za to, aby Robert Fico čelil spravodlivému procesu,“ uviedla predsedníčka Za ľudí.

Strana Za ľudí je síce najmenšia koaličná strana, no nevypovedá to nič o jej reálnej sile, vyhlásila na programovom sneme predsedníčka Veronika Remišová. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) vidí v strane Za ľudí spojencov. „V kľúčových veciach ste na správnej strane dejín,“ odkázal strane.

Vicepremiérka Veronika Remišová po správe o obvinení Roberta Fica vyzvala predsedu Smeru, aby sa vzdal poslaneckého mandátu. „Konečne prišli na rad tí, ktorí sú v štruktúre postavení najvyššie. Fico by sa nemal skrývať za poslanecký mandát a mal by sa ho vzdať.“

Ministerka Veronika Remišová chystá zákon o opatreniach proti šíreniu nedovoleného obsahu. Štátu má pomôcť v boji proti dezinformáciám a nenávisti, zodpovednosť za ich šírenie majú niesť digitálne platformy.

Najviac peňazí z 13 miliárd nových eurofondov by malo ísť na zelené investície. Súvisí to aj s vojnou na Ukrajine. Naopak, na tradičnú slovenskú prioritu, budovanie ciest a diaľnic, pôjde menej zdrojov ako v minulosti.

Vláda schválila investičný strategický rámec na čerpanie eurofondov na roky 2021 až 2027 vo výške asi 13 miliárd eur. Najväčšie investície (4,2 miliardy eur) pôjdu na priority spojené s klimatickou krízou, so zelenou transformáciou a s energetickou bezpečnosťou a nezávislosťou.

Ministerka Veronika Remišová nepodporila na vláde menovanie novej šéfky Správy štátnych hmotných rezerv Silvie Zarembovej. Na koaličnej rade chce ešte hovoriť o tomto návrhu SaS a odchádzajúceho šéfa správy Jána Rudolfa, ktorý ju kritizuje.

Ministerstvo investícií chce naučiť 170-tisíc seniorov používať počítače a internet, úspešným absolventom rozdá tablety. Projekt za 70 miliónov sa financuje z plánu obnovy. Pilotná fáza sa začne na jar 2022, hlavná fáza na jeseň.

Podľa vicepremiérky Veroniky Remišovej nie je namieste kritizovať premiéra Eduarda Hegera za to, že nešiel do Kyjeva. Urobil podľa nej rozhodnutie v danom čase a s danými informáciami o bezpečnostných rizikách. (markíza)

Parlament schválil zákon, ktorý určuje pravidlá čerpania nových eurofondov na obdobie do roka 2027. Koordinačným orgánom bude ministerstvo investícií, platobným ministerstvo financií.

Ministerka Veronika Remišová chce rozdať seniorom 170-tisíc tabletov. „V rámci nášho projektu umožníme 170 000 seniorom účasť na bezplatných IT školeniach, aby lepšie porozumeli online svetu. Úspešným absolventom kurzu odovzdáme aj špeciálne nakonfigurované tablety,“ povedala.

Ministerstvo investícií a informatizácie chystá nový zákon, ktorý má zvýšiť povinnosti veľkých online platforiem v boji proti dezinformáciám a nenávistným prejavom. „Zakrátko predstavíme konkrétny legislatívny zámer,“ povedala ministerka Veronika Remišová (Za ľudí).

Veronika Remišová (Za ľudí) vyzvala na urýchlené prijatie Ukrajiny do EÚ. Urobila to na samite ministrov EÚ zodpovedných za politiku súdržnosti.

Vláda by dnes mala rokovať aj o zákonoch o správnych súdoch. Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) kritizuje ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (za SaS), že koaličným partnerom poslala návrh zákona o polnoci. „Takto sa to nerobí,“ povedala.

Veronika Remišová si nemyslí, že chýbajúci podpredseda parlamentu je v súčasnosti problém, ktorý treba ihneď riešiť. „Vám sa zdá, že je ochromený parlament, ktorý má troch podpredsedov, ktorí musia pracovať osem hodín ako normálny občan?“ pýtala sa novinárov predsedníčka Za ľudí.

Za ľudí bude súhlasiť s dodatkom koaličnej dohody, ak dostane záruky, že sa bude riešiť reforma prokuratúry, úprava paragrafu 363, preukazovanie pôvodu majetku aj hmotná zodpovednosť verejných funkcionárov. „Chceme záruky, že sa na týchto kľúčových zákonoch začne robiť,“ povedala predsedníčka strany Veronika Remišová.

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová poslala list generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi so zoznamom obetí okupácie v roku 1968. Z Remišovej kancelárie Žilinkovi poslali omylom aj koncept tohto listu, ktorý bol preškrtaný. Generálny prokurátor sa jej za to na Facebooku vysmial. Remišová mu pod status napísala, že takéto veci sa stávajú.

Vyzerá to skôr ako odkaz bývalej spolustraníčke, komentuje Newsfilter hlasovanie Za ľudí o reforme súdov. „Remišová nie je ani natoľko kolegiálna, aby zabezpečila štyri hlasy zo svojho mikroklubu pre jednu z najdôležitejších zmien, ktoré mala táto vláda v pláne.“

Vladimír Ledecký (za SaS) povedal, že protikorupčné sľuby Veroniky Remišovej oddnes už nemôže brať vážne. Bývalý poslanec Za ľudí takto reagoval na hlasovanie o krajských súdoch. Ledecký pripomenul, že v parlamente neprešiel jeden z najdôležitejších zákonov súdnej reformy.

Vládna koalícia sa podľa Veroniky Remišovej dohaduje aj na ďalšej pomoci súvisiacej s infláciou. V balíku opatrení, o ktorom sa diskutuje, sa podľa nej nachádza aj jednorazová pomoc pre zraniteľných ľudí.

Najvyššiu dôveru vo vláde majú minister Ján Budaj a premiér Eduard Heger, ktorým verí približne tretina voličov. Ukázal to prieskum Focusu pre Na telo. Posledný je Igor Matovič s dôverou 13 percent voličov, neverí mu 85 percent respondentov. Vo všeobecnosti platí, že nedôvera voči ministrom je pri každom výrazne vyššia ako dôvera.

Ak chce Maroš Žilinka robiť politiku, mal by podľa Veroniky Remišovej okamžite rezignovať a dať si prihlášku do niektorej spriaznenej politickej strany, menovala Smer a Kotlebovcov.

Líderka Za ľudí Veronika Remišová privítala rozhodnutie prezidentky vo veci obrannej dohody s USA. „Ide o dôležitý signál pre štáty NATO, ktoré dohodu už podpísali. Strana Za ľudí obrannú dohodu s USA podporí aj v parlamente.“

Vicepremiérka Remišová sa nečuduje, že Richard Sulík považuje myšlienku disciplinárne stíhať generálneho prokurátora za cestu do Ruska za prehnanú. „Nesúhlasím, no nečudujem sa, pretože práve u Richarda Sulíka loboval za podporu pána Žilinku podnikateľ Gučík. Naša strana Za ľudí na rozdiel od strany SaS za Žilinku nehlasovala,“ napísala.

Veronika Remišová kritizuje Žilinkovu návštevu Moskvy. Generálny prokurátor podľa nej verejne pošliapal hodnoty ľudských práv a mal by byť disciplinárne stíhaný.

Strana Za ľudí je stabilná, má stovky členov a nerozpadla sa, tvrdí Veronika Remišová. Strana má podľa nej aj vysoký potenciál rastu. Vicepremiérka zároveň v rozhovore pre TASR povedala, že nedávny rozkol v strane by spätne riešila oveľa skôr.

Veronike Remišovej prešiel s pripomienkou na vláde návrh, ktorý stanovuje kompetencie pri čerpaní eurofondov na roky 2021 až 2027. Centrálnym koordinačným orgánom bude Remišovej ministerstvo investícií. Slovensko získa z „bežných“ eurofondov zhruba 13 miliárd eur. (tasr)

Obce a mestá sa budú môcť uchádzať o peniaze z eurofondov na voľnočasové športové haly. Podmienkou bude, aby boli určené aj na amatérsky šport a umožnený bol aj bezplatný vstup.

Aj vicepremiérka Veronika Remišová je za otvorenie gastroprevádzok pre ľudí, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali covid. Podľa nej je očkovanie jediná cesta proti koronavírusu aj vzhľadom na nový variant omikron. „Ľudia sa môžu sami rozhodnúť, ale nemôžeme dovoliť, aby sa likvidovala ekonomika a likvidovali sa prevádzky.”

Najväčšie sumy z dodatočných 123 miliónov eur na verejnú dopravu u ministerky Remišovej smerujú prímestským autobusovým dopravcom na nákup nových vozidiel. Najviac, vyše 32 miliónov eur, dostane košický Eurobus, nasledujú SAD Lučenec a Poprad s vyše 13 miliónmi.

ZMOS nesúhlasí s návrhom zvýšiť spolufinancovanie eurofondových projektov cezhraničného rozvoja z 5 na 10 percent. Medzi žiadateľmi zvyknú byť aj mestá a obce. (tasr)

Vicepremiérka Veronika Remišová povedala, že je spokojná, že vláda počíta s uvoľňovaním pre zaočkovaných. Dodala, že konkrétne opatrenia odkomunikuje minister zdravotníctva, detaily nechcela prezradiť.

Naživo: Veronika Remišová po rokovaní vlády.

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie pristúpilo do Národnej platformy pre rozvoj umelej inteligencie na Slovensku – AISlovakIA. Tá podporuje spoluprácu medzi výskumnými inštitúciami na Slovensku, vrátane Slovenskej akadémie vied, a súkromným sektorom.

Najčítanejšie teraz

Manuál proti trollom: Bývalý diplomat ukazuje, ako by reagoval na fámy typu „Putina provokovalo NATO“Priaznivci Putina a odporcovia USA na proteste Smeru z januára tohto roka. Foto N – Tomáš BenedikovičŠimečka, Kostolný: Matovič je hrozbou pre demokraciu (+ video)Foto N - Tomáš BenedikovičRamsay nepovedal, či zostane. Slafkovský: Neviem, či by som tu bol, keby som mal dom v teplučku na FlorideFoto - TASR/Martin BaumannDve mladé sestry klamstvom nalákali zo Španielska do Pakistanu a tam ich zavraždili zo cti. Obetí môže byť ročne tisícSestry Abbasové boli rezidentky Španielska pôvodom z Pakistanu, ktoré šesť mužských príbuzných zavraždilo zo cti. Foto: TwitterMediaBrífing: Ruský propagandista ukázal najväčší mínomet, Ukrajina vraj zbraň vďaka tomu zničilaFoto - Telegram/KotsnewsBola by vražda Putina v súlade s vierou? Môže obeť vojny konať v duchu oko za oko, zub za zub? Vysvetľuje katolícky kňazFoto N - Tomáš BenedikovičVývoj bojov (92. deň): Ukrajina stratila Lyman, teraz Rusi znova skúsia prekročiť smrteľne nebezpečnú riekuFoto - Twitter, Michael A. HorowitzAk Dedoles ozdravíme, všetci sa dostanú k svojim peniazom, hovorí majiteľ o pláne na reštrukturalizáciuJaroslav Chrapko. Foto – Dedoles/Miro NôtaDvanásť tipov, čo pozerať na Netflixe, HBO Max, DAFilms a ďalších streamingových službáchNavaľnyj - príbeh ruského opozičného lídra ako dokumentárny triler. Foto - HBO MaxNewsfilter: V tejto krajine je radosť korumpovať, Zoroslav Kollár vám to potvrdí   Foto N - Tomáš BenedikovičUkrajinská historička: Ukrajinci sú národ vojsko. Predurčila nás na to už naša geografiaOlesja Isajuk. Foto - archív O. I.Všetko máme, ale duša zostala doma. Čoraz viac Ukrajiniek odchádza zo Slovenska domovAko je možné, že Zoroslav Kollár dostal trest 70-tisíc eur? Čo to znamená pre Pčolinského? (otázky a odpovede)Zoroslav Kollár. Foto N - Tomáš BenedikovičGyimesi chce s exkotlebovcom Tarabom zakázať dúhové vlajky na úradoch, neoznámil to ani v klube OĽaNOKoaličný poslanec György Gyimesi (OĽaNO) a opozičný poslanec Tomoáš Taraba (Život). Foto - koláž, TASRČeský týždeň: Docent na lavičke sexuálne napadol študentku, fakulta ho ihneď vyhodilaMasarykova univerzita v Brne. Foto - Tomáš Hrivňák/Denník N

Nové na Dennikn.sk

PM:33Železnice rušia niektoré víkendové rýchliky. A hrozí, že onedlho navrhnú škrtnúť skoro tretinu vlakov PM:35Košický newsfilter: Ceny bytov na Terase sa približujú bratislavskému Ružinovu PM:014. časť čítania na pokračovanie z dejín Ruska: Lenin vo vlaku, Stalin na čele a Hitler pred Moskvou PM:45Psychedelikum v hubách má potenciál preprogramovať mozog a liečiť depresiu PM:31Ukrajinská historička: Ukrajinci sú národ vojsko. Predurčila nás na to už naša geografia PM:21Gyimesi chce s exkotlebovcom Tarabom zakázať dúhové vlajky na úradoch, neoznámil to ani v klube OĽaNO PM:19Vyhoďte Putina, nie Puškina AM:59Na Ukrajine ťažko definovať, čo je víťazstvo a čo porážka AM:23Rocková hudba ešte nie je mŕtva, ukazujú novinky Jacka Whitea aj The Black Keys AM:53Dve mladé sestry klamstvom nalákali zo Španielska do Pakistanu a tam ich zavraždili zo cti. Obetí môže byť ročne tisíc AM:44Šimečka, Kostolný: Matovič je hrozbou pre demokraciu (+ video) AM:21Jürgen Klopp: Nie som génius, skôr svetový rekordér v počte prehratých finále (rozhovor) AM:41Dvanásť tipov, čo pozerať na Netflixe, HBO Max, DAFilms a ďalších streamingových službáchVčera PM:05Dvojaká cena za pohonné hmoty: takéto niečo sme už mali, akurát vtedy sme boli za železnou oponouVčera PM:04Čo vieme o Holého nájomných bytoch a čo nie je vôbec jasné (otázky a odpovede)Včera PM:02Za víťaza nového mýtneho tendra vyhlásili CzechToll, sestru SkyTollu. Serióznych konkurentov NDS odplašilaVčera PM:34Newsfilter: V tejto krajine je radosť korumpovať, Zoroslav Kollár vám to potvrdí   Včera PM:34Slovensko zníži závislosť od ruského plynu, no nie o dve tretiny, ale zatiaľ o jednu. Noví dodávatelia sú Nórsko a „rôzne“ krajinyVčera PM:31Kde sa stala chyba pri masakri? Kým policajti hodinu čakali na posily, útočník sa zamkol v triede a zabíjalVčera PM:49Dve roviny jedného príbehuVčera PM:45Môžeš byť fašista, bigamista… dôležité je iba to, že si za rodinu (udalosti týždňa)Včera PM:43Philipp Lahm píše: Na finále Ligy majstrov sa teším, no za vojny si ho bezstarostne neužijemVčera PM:31Teória veľkej výmeny je najmä veľký klamVčera PM:07MediaBrífing: Ruský propagandista ukázal najväčší mínomet, Ukrajina vraj zbraň vďaka tomu zničilaVčera PM:34Kandidáti na šéfa RTVS sú známi: Rezník opäť kandiduje, súperí s Búzom, Machajom aj s kandidátom OĽaNO za poslancaVčera PM:30Ako je možné, že Zoroslav Kollár dostal trest 70-tisíc eur? Čo to znamená pre Pčolinského? (otázky a odpovede)Včera PM:23Firemný newsfilter: Priblížili sme sa k zisku viacerých megainvestícií a dve osobnosti domáceho biznisu nahradili dedičiaVčera PM:11Biela légia, spravodlivosť a hrozba klérofašizmuVčera PM:42Český týždeň: Docent na lavičke sexuálne napadol študentku, fakulta ho ihneď vyhodilaVčera PM:48Pre Kováčika nebude problém zaplatiť trest 100-tisíc. Doteraz bral plat, od zadržania zarobil 40-tisíc