ŠK Slovan Bratislava

V zápase na ihrisku Olympiakosu v drese Slovana exceloval Giorgi Čakvetadze, ktorý mal ponuku aj od Bayernu Mníchov. Odveta sa hrá zajtra o 20.30. Tréner Vladimír Weiss st. tvrdí, že mu „sám vyhral“ skupinu Ligy národov, keď viedol Gruzínsko. Do Slovana prišiel reštartovať svoju kariéru po zraneniach kolena.

Disciplinárna komisia UEFA po treste pre Slovan Bratislava rozhodla aj o sankciách pre maďarský Ferencváros. Oba tímy dostali tresty za správanie svojich fanúšikov počas dvojzápasu 2. predkola Ligy majstrov na ihrisku v Budapešti.

Kondičný tréner futbalového Slovana Bratislava vysvetľuje, že mnohí stále veria mýtu, že tím, ktorý má loptu, nemusí behať. „Tak to nie je. Moderný futbalista je pohybový hybrid,“ hovorí Roman Švantner, ktorý na konferencii v Lyone priamo od lekára Liverpoolu počul, aký zlý vplyv má letné turné po svete na hráčov.

Slovan Bratislava v prípade postupu cez Olympiakos čaká v play-off Európskej ligy horší z dvojice Maccabi Haifa a Apollon Limassol. Lepší z dvojice bude hrať v 4. predkole Ligy majstrov. Úvodný zápas by Bratislavčania odohrali na štadióne súpera.

Futbalisti Slovana Bratislava skončili v Lige majstrov. V 2. predkole prehrali v odvete na domácom štadióne s Ferencvárosom 1:4, v úvodnom zápase Slovan zvíťazil v Budapešti 2:1. Slovenský majster pokračuje ďalej v Európskej lige.

Foto - TASR/Martin Baumann

Futbalisti Slovana Bratislava prehrávajú po 1. polčase s Ferencvárosom 0:2. V drese maďarského majstra sa presadili Boli a Zachariassen, Slovan potrebuje v 2. polčase streliť gól, aby vyrovnal skóre z úvodného zápasu.

Začal sa odvetný zápas medzi futbalistami Slovana Bratislava a Ferencvárosom. Slovan v úvodnom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov zvíťazil v Budapešti 2:1, priamy prenos vysiela Šport RTVS. (uefa)

Fanúšikovia Slovana hľadali priaznivcov Ferencvárosu v utorok večer v centre Bratislavy. Ultras maďarského klubu spolu s fanúšikmi Rapidu Wien na nich pritom čakali na inom mieste mimo hlavného mesta, kde sa so Slovákmi chceli pobiť, ale k bitke nakoniec nedošlo.

Futbalisti Slovana Bratislava odohrajú v sobotu zápas proti Michalovciam na domácom štadióne. Únia ligových klubov odsúhlasila dohodu medzi klubmi o zmene poradia ich vzájomných zápasov vo Fortuna lige. Dôvodom je, že Slovan nastúpi uprostred budúceho týždňa v 3. predkole Ligy majstrov alebo Európskej ligy. (fortunaliga)

V okolí Národného futbalového štadióna bude pred i po stredajšom zápase Slovan Bratislava – Ferencváros platiť zákaz alkoholu. Rozhodla o tom mestská časť Bratislava-Nové Mesto, na území ktorej sa štadión nachádza.

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali nad Ferencvárosom 2:1 v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov. V 70. minúte strelil úvodný gól domáci Zachariassen, Slovan otočil výsledok zásluhou Kashiu a Barseghjana.

Slovan Bratislava remizuje s Ferencvárosom 0:0 po 1. polčase v predkole Ligy majstrov. Najväčšiu šancu Slovana mal v 6. minúte Medveděv, ktorý netrafil zblízka odkrytú bránu, domáci Zachariassen o tri minúty neskôr trafil hlavou do brvna.

Štadiónom Ferencvárosu znejú zo sektorov ultras viaceré národnostne zamerané urážky v rodných jazykoch jednotlivých fanúšikov. Domáci v 30. minúte rozprestreli aj transparent v angličtine: Stolen land, stolen symbols, no history, fu*k Slovakia.

Ultras fanúšikovia Ferencvárosu pred zápasom so Slovanom urobili choreo s nápisom „Nezabudli sme, 1992“. Narážajú na udalosti spred 30 rokov, keď policajti v Bratislave násilne zasiahli proti priaznivcom Fradi. Ultras Slovana lomcujú s plotom vo svojom sektore. V tretej minúte zápasu zaznel neďaleko sektora Slovana výbuch petardy, teraz v ich sektore horia sedačky a stúpa dym.

Foto N - Michal Červený

Začal sa zápas medzi Slovanom Bratislava a Ferencvárosom. Prvé stretnutie 2. predkola futbalovej Ligy majstrov sa hralo v Budapešti. Priamy prenos vysiela Dajto. (uefa)

Fanúšikovia Slovana 20 minút pred zápasom na ihrisku Ferencvárosu vyprázdnili svoj sektor, zostal v ňom len Daniel Antošík so slovenskou vlajkou. Ako jediný bol v sektore Slovana aj pred 30 rokmi, keď Slovan hral proti Ferencvárosu. Momentálne žije v Argentíne, na cestu do Budapešti sa mu vyskladali fanúšikovia.

Najväčšia skupina fanúšikov Ferencvárosa sa sústreďuje na to, aby sa nenechala počas futbalového zápasu proti Slovanu vyprovokovať. Ak sa dnes večer niečo stane, tak za tým bude skôr jedna z menších skupín, myslí si Szebasztián Huber, redaktor portálu o Ferencvárosi.

Zo zápasu Slovan – Ferencváros z roku 1992 má časť maďarskej spoločnosti dodnes „traumu“. HistoryLab spomína na zrejme najrizikovejší duel na Slovensku v 20. storočí. „To, čo po ňom v Maďarsku nasledovalo, možno nazvať agresívnou protislovenskou hystériou.“ Oba tímy sa stretnú znova dnes večer v predkole Ligy majstrov.

Polícia v Budapešti zadržala páchateľa, ktorý v utorok hodil kameň na autobus futbalistov Slovana Bratislava. Tridsaťročný muž Gábor Cs. sa k činu priznal, polícia ho obvinila z vandalizmu a narušenia verejného poriadku.

Dnešný súper Slovana v 2. predkole Ligy majstrov Ferencváros Budapešť je najväčší maďarský klub. Štadión mu postavil štát, riadi ho viceprezident Fideszu, no prosperuje už bez dotácií. Medzi vojnami bol jedným z najlepších klubov sveta, potom mu komunisti zmenili farby a nakoniec po revolúcii vypadol do druhej ligy.

Futbalistov Slovana Bratislava v prípade postupu do 3. predkola Ligy majstrov čaká víťaz dvojzápasu FK Karabach – FC Zürich. Prvé zápasy 3. predkola sa odohrajú 2. a 3. augusta, odvety sa uskutočnia 9. augusta.

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali s Podbrezovou 1:2 v úvodnom kole Fortuna ligy. Obhajcovia titulu prehrávali v 48. minúte o dva góly, no v 84. minúte znížil Dávid Holman. V ďalších zápasoch Trnava zdolala Zlaté Moravce 2:0 a Trenčín remizoval so Žilinou 0:0. (fortunaliga)

Slovan Bratislava obmedzil predaj lístkov na zápas proti Ferencvárosu, lebo sa bojí, že sa zopakuje rok 1992. Policajti vtedy brutálne zasiahli proti maďarským fanúšikom, Slováci im demolovali autá. „Bol to jeden z najväčších festivalov primitívneho nacionalizmu, aký Slovensko zažilo,“ hovorí editor Denníka N Marek Chorvatovič, ktorý na zápase bol ako divák.

Takto to vyzeralo ešte pred začiatkom zápasu. Foto - archív TASR

Futbalový Slovan Bratislava uzamkol predpredaj lístkov na druhé predkolo Ligy majstrov proti Ferencvárosu Budapešť, ktoré sa uskutoční v stredu 27. júla. Aby lístky nevykúpili fanúšikovia súpera, dostanú sa k nim len permanentkári a tí, ktorí boli na Slovane v nedávnej minulosti.

Futbalisti Slovana Bratislava postúpili do 2. predkola Ligy majstrov. Bratislavčania v odvete porazili Dinamo Batumi 2:1 po predĺžení. Víťazný gól strelil Vladimír Weiss mladší v 123. minúte priamou strelou z rohového kopu. Súperom Slovana v ďalšom kole bude Ferencváros Budapešť.

Futbalisti Slovana Bratislava remizujú s Dinamom Batumi 0:0 po úvodnom polčase v odvete 1. predkola Ligy majstrov. Bratislavčania v prvej polovici zápasu nevystrelili na bránu súpera ani jednu strelu. Juraj Kucka hrá od 26. minúty so žltou kartou. (uefa)

Slovan Bratislava bol favorit, no remizoval s Dinamom Batumi v 1. predkole Ligy majstrov. Klub je, zdá sa, v kríze: trénera Weissa najprv vyhodili, potom sa vrátil a riaditeľ Kmotrík ml. sa sťažuje, že ľudia nechodia na štadión. „Niečo musí byť zle, ak je to takto,“ hovorí.

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali s Dinamom Batumi 0:0 v úvodnom zápase 1. predkola Ligy majstrov. Bratislavčania hrali od 42. minúty v početnej výhode, no gól streliť nedokázali. Odveta je na programe o týždeň 13. júla v Gruzínsku.

FOTO TASR - Pavel Neubauer

Futbalisti Slovana Bratislava remizujú s Dinamom Batumi 0:0 po 1. polčase v 1. predkole Ligy majstrov. Bratislavčania hrajú od 42. minúty v presilovej hre po červenej karte Mamuku Kobakhidzeho. Slovanisti prestrieľali svojho súpera 3:2.

Podľa trénera Vladimíra Weissa staršieho mali futbalisti Slovana Bratislava málo času na prípravu pred zajtrajším zápasom 1. predkola Ligy majstrov. „Osem hráčov malo v júni reprezentačné povinnosti a ja som dostal koronavírus hneď po skončení sezóny,“ uviedol 57-ročný tréner.

Slovan Bratislava získal gruzínskeho futbalového reprezentanta Giorgiho Čakvetadzeho. Do tímu slovenského majstra prichádza z Gentu na ročné hosťovanie, Čakvetadze odohral v gruzínskej reprezentácii 14 zápasov a dal päť gólov.

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava získal venezuelského útočníka Erica Ramireza na ročné hosťovanie. 23-ročný hráč bol druhým najlepším strelcom Fortuna ligy v sezóne 2020/2021, keď ako hráč Dunajskej Stredy strelil 16 ligových gólov.

Športový newsfilter: Futbalový Slovan Bratislava, ktorý angažoval Juraja Kucku, je stále na predaj. Jeho majiteľ Ivan Kmotrík st. vysvetlil aj to, prečo sa jeho hráči nepostavili pred transparent Stop vojne. Podľa neho by tým „kvalita športového vyžitia išla dole“.

Futbalový klub Slovan Bratislava získal po Jurajovi Kuckovi aj belgického obrancu Siemena Voeta. 22-ročný odchovanec 18-násobného belgického majstra Club Bruggy podpísal so Slovanom trojročný kontrakt.

Futbalový reprezentant Juraj Kucka bude pôsobiť v Slovane Bratislava, so slovenským majstrom podpísal dvojročnú zmluvu. Kucka v minulej sezóne hrával za Watford v Premier League.

Juraj Kuck. Foto - TASR/Pavel Neubauer

Futbalistov Slovana Bratislava v prípade postupu do 2. predkola Ligy majstrov čaká víťaz dvojzápasu Tobol Kostanaj – Ferencváros. Prvé zápasy 2. predkola sa odohrajú 19. a 20. júla, odvety sa uskutočnia 26. a 27. júla.

Futbalisti Slovana Bratislava nastúpia v prvom predkole Ligy majstrov proti gruzínskemu klubu Dinamo Batumi. Úvodný zápas sa bude hrať 5. alebo 6. júla v Bratislave. Odveta bude na programe o týždeň neskôr.

Vladimír Weiss starší bude pokračovať vo funkcii trénera futbalistov tímu ŠK Slovan Bratislava. Obe strany sa dohodli na predĺžení spolupráce o jeden rok. Klub pritom pred tromi dňami informoval o ukončení spolupráce.

Vladimír Weiss st. skončil na poste trénera futbalistov Slovana Bratislava. Bývalý reprezentačný tréner Slovenska a Gruzínska mal so Slovanom podpísanú zmluvu do konca sezóny 2021/22, obe strany sa na jej predĺžení nedohodli.

Futbalový klub Slovan Bratislava musí zaplatiť pokutu 3-tisíc eur za správanie fanúšikov vo finále Slovenského pohára. Rozhodla o tom Disciplinárna komisia SFZ, ktorá uložila pokutu aj klubu Spartak Trnava vo výške 5-tisíc eur.

Zhabaná mačeta a oslava medzi kukláčmi. Aj také bolo finále Slovnaft Cupu, v ktorom futbalisti Spartaka Trnava prerušili dominanciu Slovana. Výhre podriadili všetko, zmenili systém, kapitána a radili sa aj v prvoligovom nemeckom klube Eintracht Frankfurt.

Pri derby Slovan – Trnava sa kedysi hovorilo o vysokej futbalovej kvalite, dnes o obavách z chuligánov, všíma si rubrika Ofsajd. „Cudzinci v tímoch ani nechápu, o čom je toto derby,“ hovorí Miroslav Karhan. „Dnes nemá ani jeden z klubov jasne definovanú identitu,“ tvrdí Samuel Slovák.

Futbalisti Trnavy remizovali s Ružomberkom 0:0 v 3. kole skupinovej časti o titul vo Fortuna lige. Trnava tak zostala na 2. pozícii o bod pred Ružomberkom. Naďalej vedie Slovan Bratislava, ktorý je o 13 bodov pred Trnavou. (fortunaliga)

Futbalisti Slovana Bratislava sa v semifinále Slovenského pohára stretnú s AS Trenčín. Rozhodol o tom piatkový žreb. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Spartak Trnava a FK Senica.

Futbalisti Slovana Bratislava budú hrať vo štvrťfinále Slovenského pohára proti Zlatým Moravciam. Ďalšie štvrťfinálové dvojice tvoria AS Trenčín – MFK Skalica, FK Senica – FK Pohronie a hráči Spartaka Trnava nastúpia proti víťazovi zápasu medzi MŠK Žilina a KFC Komárno.

Slovan Bratislava priviedol hráča z Atlética Madrid, s Ivanom Šaponjićom chce zopakovať úspech z minulosti, keď zo strateného talentu Andraža Šporara spravil hráča, ktorý strieľal dôležité góly, a so ziskom ho aj predal, píše Lukáš Vráblik.

ŠK Slovan Bratislava získal 24-ročného útočníka Ivana Šaponjića. Srbský futbalista naposledy pôsobil v Atléticu Madrid, za ktorý odohral v La Lige dva zápasy. „Chceme spoločne reštartovať jeho kariéru. Som presvedčený, že skrýva v sebe ešte veľký potenciál,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Nigérijský futbalista Ezekiel Henty odchádza zo Slovana Bratislava na hosťovanie do saudskoarabského klubu Al-Hazem F.C. „Ponuka je aj v zmysle následnej opcie na prestup zaujímavá pre klub i hráča,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Holandský futbalista Joeri de Kamps nebude v jarnej časti Fortuny ligy hrávať za Slovan Bratislava. Odchádza na polročné hosťovanie do Sparty Rotterdam. Súčasťou dohody s účastníkom Eredivisie je aj opcia na prestup.

Futbalisti Trnavy vyhrali na ihrisku Serede 1:0 v 19. kole Fortuna ligy a stiahli stratu na vedúci Slovan Bratislava, ktorý v nedeľu bude hrať v Žiline, na tri body. Vo zvyšných sobotňajších zápasoch vyhrali Michalovce nad Zlatými Moravcami 1:0, Trenčín prehral v Senici 0:1 a Pohronie remizovalo s Liptovským Mikulášom 2:2. (fortunaliga)