Zoroslav Kollár

Dovolací senát Najvyššieho súdu dnes nerozhodol o dovolaní prokurátora, ktorým namietol odsúdenie Petra Gašparoviča a Ladislava Vičana. Bývalého šéfa kontrarozviedky a expolicajta vlani v marci odsúdil Najvyšší súd na mierne tresty vďaka tomu, že im prekvalifikoval skutok z prijímania úplatku na nepriamu korupciu. Práve to prokurátor namietol v dovolaní.

Podľa Milana Krajniaka je zjavné, že za antikampaňou voči Sme rodina je podnikateľ Zoroslav Kollár. Na internete sa objavilo video Emy Ferusovej, ktorá tvrdí, že ju Kollár poslal dvakrát na potrat.

Vyšetrovateľ navrhuje znovu obžalovať exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského v jeho prvej kauze s úplatkom 20-tisíc eur, píše Sme. Minulý týždeň mu pribudlo nové obvinenie v kauze Rozuzlenie.

Odsúdený Tomáš Rajecký vraví, že stretnutie Borisa Kollára s mafiánom Piťom na Kube nebola náhoda, ale Kollár ich tam pozval na dovolenku. Rajecký v rozhovore pre Aktuality hovorí, že na Kube bol spolu s nimi aj vo chvíli, keď Kollár napadol ďalšiu z partneriek. Snaží sa to dokázať aj na detektore lži.

Podnikateľ Zoroslav Kollár popiera, že by bol zapojený do sporu Barbory Richterovej a Borisa Kollára. „O politiku som sa nikdy nezaujímal a v súčasnosti nevidím dôvod na to, aby som zmenil svoj postoj,“ tvrdí Zoroslav Kollár.

Vyšetrovateľ uzavrel návrhom na podanie obžaloby prípad Zoroslava Kollára, jeho priateľa, bývalého bratislavského sudcu Richarda Molnára a advokáta Tomáša Kuláka. O návrhu rozhodne prokurátor. (aktuality)

Slovenská firma Mobility & Innovation Production, ktorá vyvíja vodíkové a elektrické autobusy, chce tento rok rozbehnúť ich predaj. Majiteľmi sú Rudolf Hrubý z Esetu a Pavel Čulík, blízky oligarchovi Zoroslavovi Kollárovi. Čulík s Hrubým ovládajú aj pretekársky okruh Slovakia Ring, ktorého investorom bol Kollár.

Špecializovaný trestný súd vrátil špeciálnej prokuratúre obžalobu bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Prokurátor môže proti rozhodnutiu podať sťažnosť, o ktorej by v takom prípade rozhodoval ešte Najvyšší súd.

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský. Foto N - Tomáš Benedikovič

Mafián Tomáš Rajecký, ktorý sa priznal ku korupcii, vydal policajtom 90-tisíc eur. Potvrdil to prokurátor Peter Kysel, ktorý čakal, že Rajecký aj Zoroslav Kollár sa priznajú oveľa skôr.

Peňažný trest pre Zoroslava Kollára je plne v súlade so zákonom, povedal prokurátor špeciálnej prokuratúry Peter Kysel. Práve on uzavrel s obvineným Kollárom dohodu o vine a treste, na základe ktorej si minulý týždeň vypočul právoplatný trest.

Košická krajská prokuratúra zrušila obvinenie Borisa Beňu a Ľudovíta Makóa z krivej výpovede v prípade Vladimíra Pčolinského. Denníku N to potvrdil Makoóv právny zástupca Zoltán Perhács. Prokuratúra taktiež zastavila samotné trestné stíhanie.

V tejto krajine je radosť korumpovať, Zoroslav Kollár vám to potvrdí, píše Newsfilter. „Trest 70-tisíc je pre človeka jeho statusu smiešny. Teraz nejde ani o to, že patrí medzi najbohatších ľudí na Slovensku a takáto ‚pokuta‘ ho rozhodne nezabolí, ale o mieru nebezpečnosti jeho konania.“

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic odsúdenie ani trest pre Zoroslava Kollára nekomentuje, keďže Kollár je ďalej trestne stíhaný v inej trestnej veci pod dozorom prokurátora špeciálnej prokuratúry.

Pripravili sme odpovede na základné otázky o prvom treste pre Zoroslava Kollára. Prečo dostal len peňažný trest? Môže žiadať odškodné za 16 mesiacov, ktoré si odsedel vo vyšetrovacej väzbe? Čo znamenajú jeho slová, že nikoho neudal?

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský považuje dohodu o vine a treste Zoroslava Kollára za „pozoruhodnú“. Na rozhodnutie súdu reagoval s tým, že rovnako ako odsúdený Kollár si myslí, že „budúcnosť bude ešte veľmi zaujímavá a prekvapivá, okrem iného aj preto, lebo poznám jeho výpovede veľmi detailne a viem, čo z nich vyplýva“.

Video: Zoroslav Kollár po priznaní úplatku: Nie som kajúcnik, nikoho som neudal, nikoho neusvedčujem.

Zoroslav Kollár hovorí, že nikoho neudal, zároveň sľubuje vojnu a zaujímavú budúcnosť. Tvrdí, že proti nikomu zo svojich známych a priateľov nevypovedal a nikomu nechcel ublížiť. „Toto je skončenie bitky a nie skončenie vojny. Budúcnosť bude pre všetkých, vrátane vás novinárov, ešte zaujímavá,“ dodal. Opakoval, že Pčolinského nikdy osobne nestretol, teda mu ani nedal úplatok. Priznal, že úplatok dal Makóovi.

Naživo: Po rozhodnutí súdu o vine a treste pre Zoroslava Kollára.

Zoroslav Kollár dostal trest 70-tisíc eur. Ak nezaplatí, pôjde do väzenia na 14 mesiacov. Dohodu, ktorú uzavrel s prokurátorom, schválil súd, rozhodnutie je právoplatné. Kollára odsúdili v kauze podplácania bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského a krytia nelegálnej výroby cigariet.

Zoroslav Kollár minulý týždeň obišiel na súde s peňažným trestom 70-tisíc eur za dva korupčné prípady. Foto N - Tomáš Benedikovič

Prokurátor navrhol odsúdiť Zoroslava Kollára na súhrnný peňažný trest 70-tisíc eur. Ak by ho zmaril, náhradný trest by bol 14 mesiacov. Keďže ide o dohodu o vine a treste, Kollár s týmto trestom súhlasil. Bude na sudkyni Ružene Sabovej, či dohodu schváli.

Zoroslav Kollár prišiel na Špecializovaný trestný súd, s novinármi sa nechcel pred rozhodnutím vôbec rozprávať. Sudkyňa Ružena Sabová dnes posúdi dohodu o vine a treste, ktorú Kollár uzavrel 6. mája s prokurátorom.

Vplyvný konkurzný právnik Zoroslav Kollár sa v Pčolinského kauze priznal k poskytnutiu úplatku 40-tisíc eur. Tvrdí, že nevie, u koho peniaze skončili. Foto N - Tomáš Benedikovič

Naživo: Zoroslav Kollár prišiel na Špecializovaný trestný súd.

Priznanie a dohoda o vine a treste môže Zoroslavovi Kollárovi priniesť nižšie tresty. Zrejme sa mu podarilo dosiahnuť prekvalifikovanie skutkov, z ktorých je obvinený – hrozilo mu desať až pätnásť rokov.

Dohoda o vine a treste Zoroslava Kollára komplikuje situáciu Vladimírovi Pčolinskému, na ktorého už v prípade korupcie podali obžalobu. S políciou spolupracuje aj Kollárov komplic z kauzy nelegálnych cigariet Tomáš Rajecký, ktorý zasa vypovedal v prípade Roberta Fica a Roberta Kaliňáka.

Zoroslav Kollár uzavrel dohodu o vine a treste s prokurátorom, priznal sa k podplácaniu v kauze exšéfa SIS. Televízii Markíza to potvrdil jeho advokát Adrián Kucek. Bližšie však nepovedal, na čom presne sa s prokurátorom dohodli. Dohodu musí ešte schváliť súd. Rozhodovať by sa o nej malo koncom budúceho týždňa. (tv noviny)

Prokurátor špeciálnej prokuratúry nechce verejne hodnotiť aktivitu obvineného Vladimíra Pčolinského, ktorý dnes na sociálnej sieti zverejnil časti výpovedí Zoroslava Kollára.

Zoroslav Kollár vypovedal v kauze Pčolinského, že úplatok 40-tisíc eur dal Ľudovítovi Makóovi. Či peniaze skončili aj u Pčolinského, vraj netuší. Vyplýva to z kópie Kollárovej výpovede, ktorú zverejnil Pčolinský. Podľa tohto dokumentu Kollár dal Makóovi peniaze ako „poďakovanie za upratanie problému“, čím myslel SIS.

Zoroslav Kollár sa chce dohodnúť na vine a treste iba v prípade Vladimíra Pčolinského. V aférach spojených so sudcami – Búrka a Víchrica – Kollár postoj nezmenil, trvá na svojej nevine. Figuruje aj v prípade spojenom s ilegálnou výrobou cigariet, kde je spolu s mafiánom Tomášom Rajeckým.

Vladimír Pčolinský po priznaní Zoroslava Kollára ku korupcii reaguje, že Kollár priznal iba úplatok Makóovi. „Makó za ním chodil a strašil ho, že ho SIS robí a že on to vyrieši,“ tvrdí Pčolinský.

Peter Pellegrini nechcel komentovať správu o tom, že sa Zoroslav Kollár priznal k podplácaniu v kauze Vladimíra Pčolinského. „Počul som to tri minúty pred tým, ako som šiel na tlačovú konferenciu. Musíte prihliadnuť aj na to, že naše vyjadrenia vychádzajú z aktuálnych informácií. Toto je informácia čerstvá.“

V kauze Vladimíra Pčolinského nastal zvrat, Zoroslav Kollár sa priznal k podplácaniu a tri nezávislé zdroje pre portál Aktuality.sk potvrdili, že Kollár chce s prokurátorom uzavrieť dohodu o vine a treste.

Vladimír Pčolinský je stíhaný, že zobral úplatok od vplyvného konkurzného právnika Zoroslava Kollára (vpravo). Foto N - Tomáš Benedikovič a Plus 1 deň/Ján Zemiar

Video: Vladimír Pčolinský opisuje stretnutie, na ktorom mal Makó jemu a Borisovi Beňovi ponúknuť úplatok od Zoroslava Kollára.

Tomáš Rajecký ostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd, ktorý zamietol jeho sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu. Rajecký je obvinený z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Najvyšší súd potvrdil rozhodnutie o odmietnutí obžaloby na Zoroslava Kollára v kauze krytia výroby nelegálnych cigariet. Zhodol sa so Špecializovaným trestným súdom, že v tomto prípade došlo k porušeniu práva na obhajobu. Kollárov advokát si totiž nemohol na záver vyšetrovania naštudovať spis. V termíne, ktorý určila vyšetrovateľka, bol totiž doma s covidom.

Zoroslav Kollár a Robert Fico môžu oslavovať, píše v Newsfiltri Tomáš Gális. „Fico, ktorý sa Kollára zastal len tento týždeň, môže byť spokojný. Ak ho v najbližších hodinách opätovne nezadržia, bude môcť oslavovať aj samotný Kollár. Nám ostatným nezostáva nič iné, len dúfať, že po šestnásťmesačnej väzbe má prokuratúra nazbieraných dosť dôkazov a Kollár využije čas na slobode skôr na rekonvalescenciu než na čosi nekalé.“

Zoroslav Kollár ide na slobodu, rozhodol o tom Najvyšší súd. Senát 4T na neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 1. februára a prepustil Kollára z dôvodu pochybenia v prípravnom konaní na slobodu.

Bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského a právnika Zoroslava Kollára obvinili pre korupciu. Obhajcovia Kollára vyhlásili, že ide o opätovné obvinenie v kauze, ktoré zrušila vlani v auguste generálna prokuratúra.

Sudkyňa Ružena Sabová odmietla obžalobu na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého, pretože obhajca, ktorý mal covid, si nemohol naštudovať spis. Prokurátor s jej rozhodnutím nesúhlasil, rozhodovať bude teda ešte Najvyšší súd. Ak odmietnutie obžaloby potvrdí, prípad sa vráti na súd, až keď vyšetrovateľka vytknutú chybu napraví.

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová odmietla obžalobu na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého. Informovali o tom ich obhajcovia, ktorí tvrdia, že obvineným neumožnili riadne záverečné preštudovanie spisu a došlo preto k závažnému procesnému pochybeniu.

Špecializovaný trestný súd potvrdil, že dnes dostal obžalobu podanú na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého. „Vec bola pridelená zákonnému sudcovi, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom zákonnom postupe,“ potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková. Podľa informácií Denníka N obžaloba pripadla sudkyni Ružene Sabovej.

Na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého podali obžalobu za zločin prijímanie úplatku spáchaný formou účastníctva za obdobie od roku 2019 do februára 2020. Státisícové úplatky súviseli s nelegálnou výrobou cigariet. Hrozí im až 15 rokov väzenia aj prepadnutie majetku.

Najvyšší súd predĺžil do 20. februára 2022 väzbu Zoroslava Kollára, obvineného v prípade ilegálnej výroby a distribúcie čiernych cigariet. Senát rozhodoval na podklade sťažnosti prokurátora. (tasr)

Ústavný súd zamietol sťažnosť Zoroslava Kollára voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu, ktorý potvrdil jeho vzatie do väzby, ako zjavne neopodstatnenú.

Bývalý námestník SIS Boris Beňa tvrdí, že po tom, čo zobral spolu s Vladimírom Pčolinským úplatok za zastavenie sledovania Zoroslava Kollára, museli zastaviť odpočúvanie jeho mobilu, pretože na ňom hovoril otvorene. Vtedajší šéf tajnej služby Vladimír Pčolinský odmieta, že by sa nechal podplatiť, a zostáva preňho záhadou, prečo Beňa poza jeho chrbát odpočúvanie už po jednom dni zastavil.

Vladimír Pčolinský a Boris Beňa prichádzajú s rôznymi verziami, ako to bolo so zastavením odpočúvania mobilu podnikateľa Zoroslava Kollára. Ak by sa rozbehlo znovu vyšetrovanie, z týždenných správ SIS sa dá spätne zistiť, kto z nich je bližšie k pravde. Podľa Beňu podnikateľ na čísle, ktoré po dni prestali odpočúvať, hovoril otvorene, podľa Pčolinského sa tam nič podstatné nedozvedeli.

Kľúčovou otázkou kauzy Vladimíra Pčolinského je, kedy sa dozvedel o zastavení odpočúvania telefónu podnikateľa Zoroslava Kollára. V týždennej správe, ktorú šéf SIS dostáva na stôl, informácia o zastavení odpočúvaného mobilu Kollára bola. Pčolinský tvrdí, že ju v množstve informácií prehliadol, jeho námestník Boris Beňa hovorí, že predčasné ukončenie odpočúvania bolo v správe zvýraznené.

Vladimír Pčolinský a Boris Beňa. Foto N - Tomáš Benedikovič

Právnik Zoroslav Kollár zostáva vo väzbe aj napriek zrušeniu obvinenia v kauze Pčolinský. Do väzby ho vzali v inej kauze.

Podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár už nečelí obvineniu z podplácania. Zrušenie obvinenia exšéfovi SIS Vladimírovi Pčolinskému znamená, že v jeho trestnej veci už nie je stíhaný ani Kollár, ktorý mu mal úplatok odovzdať.

V Španielsku chytili Tomáša Rajeckého, známeho z mafiánskych zoznamov. Spoločne s podnikateľom Zoroslavom Kollárom čelia obvineniam, že kryli nelegálnu výrobu cigariet. (noviny.sk)

Obvinený vplyvný právnik Zoroslav Kollár zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu, ktorý na neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť prokurátora aj Kollára.

Nové na Dennikn.sk

16:08Britský profesor, ktorý zažil Mečiara aj Fica: Slovensko je príliš odolné, aby sa orbanizovalo 16:05Keď si rodič siahne na život, nemôžeme dieťaťu klamať, vraví farárka z poradne pre pozostalých 15:11Prvá zaťažkávacia skúška pre novú vládu bude rozpočet, hovorí šéf vládnych analytikov (+ podcast) 14:52Hlavne aby nezmizla radosť 14:25Vývoj bojov (586. deň): Ako Rusi pod Robotynym vybudovali pevnosť, na ktorej stojí ukrajinská ofenzíva 14:22Ľudí posudzujeme podľa vzhľadu. Nie je na tom nič skvelé, ale taká je realita, vraví módna novinárka 13:34Azerbajdžan vyhral. Z Náhorného Karabachu už utiekli takmer všetci Arménci 13:25Andrej Danko má v parlamente klub bitkárov (a nie je osamotený) 13:03Sociálna poisťovňa oznamuje podnikateľom, aké odvody budú platiť od októbra 12:17Prvý krok po voľbách? Stáť pri prezidentke 11:59Tak teda nech ten Fico vládne. Vybojoval si to 11:22Korupcia, zadlžovanie alebo orientácia na Rusko. V čom by bol návrat Smeru najväčšou pohromou? 11:21Sociológ Vašečka: Fico vie, ako presvedčiť Pellegriniho, aby s ním vládol (+ video) 09:53Športový newsfilter: Šatan, Gáborík a Valábik spomínali na staré zlaté časy, keď šikana zoceľovala 09:42Mala ísť študovať do Británie, ale proste zmizla. Čínsky režim si s tvárou hnutia #MeToo poradil po svojom (profil týždňa) 08:45Firemný newsfilter: Štát oceliarňam najväčšie prianie nesplní a v desiatke najstratovejších firiem najviac mrazí z vodohospodárov 08:35Ako poraziť chronickú prokrastináciu? Odstrániť vyrušenia nemusí stačiť, hovorí psychológ 07:43Starajte sa o svoje zuby a ďasná. Ich stav môže ovplyvniť aj váš mozog 07:34Chýbajú tréningový objem aj motivácia. Kedy je vhodné zrušiť prípravu na maratón 07:29Každý deň som sa musel trikrát pomodliť. Ako rodinné tajomstvo spustilo moje OCD a čo mi nakoniec pomohlo 06:33Ekonomický newsfilter: Dve dobré správy pre ekonomiku a jedna menej dobrá pre veľkú časť voličovVčera 19:56Psychológ Bednařík: Moja mama bola prvá, ktorá mi počas volebnej noci vyčítala, že som zahodil svoj hlasVčera 19:00Volebný newsfilter: Vládu chce zostaviť Fico aj Šimečka, ale rozhodnú Pellegrini a MajerskýVčera 18:02Ukrajinský politológ: Proruská vláda na Slovensku by bola pre Kyjiv vážnou ranouVčera 17:55Porazenými volieb sú aj Maďari. Najpočetnejšia menšina nebude mať zastúpenie v parlamente ani v tomto volebnom obdobíVčera 17:48Strany a ich bašty: Smer obstál aj v Bratislave, OĽaNO ovládlo rómske osady, Danko bodoval tam, kde kedysi KotlebaVčera 17:12Robert Kaliňák je späť a plný energie, v Hlase má veľa dobrých známychVčera 16:43On nás varoval a je pripravený to plniťVčera 16:30PS sa musí pokúsiť zabrániť návratu Fica. Za akúkoľvek cenuVčera 16:06Teraz sa kufre nebalia. Szomolányi, Petková, Štrasser a Hudák hodnotia slovenské voľby