Zoroslav Kollár

Slovenská firma Mobility & Innovation Production, ktorá vyvíja vodíkové a elektrické autobusy, chce tento rok rozbehnúť ich predaj. Majiteľmi sú Rudolf Hrubý z Esetu a Pavel Čulík, blízky oligarchovi Zoroslavovi Kollárovi. Čulík s Hrubým ovládajú aj pretekársky okruh Slovakia Ring, ktorého investorom bol Kollár.

Špecializovaný trestný súd vrátil špeciálnej prokuratúre obžalobu bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Prokurátor môže proti rozhodnutiu podať sťažnosť, o ktorej by v takom prípade rozhodoval ešte Najvyšší súd.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Mafián Tomáš Rajecký, ktorý sa priznal ku korupcii, vydal policajtom 90-tisíc eur. Potvrdil to prokurátor Peter Kysel, ktorý čakal, že Rajecký aj Zoroslav Kollár sa priznajú oveľa skôr.

Peňažný trest pre Zoroslava Kollára je plne v súlade so zákonom, povedal prokurátor špeciálnej prokuratúry Peter Kysel. Práve on uzavrel s obvineným Kollárom dohodu o vine a treste, na základe ktorej si minulý týždeň vypočul právoplatný trest.

Košická krajská prokuratúra zrušila obvinenie Borisa Beňu a Ľudovíta Makóa z krivej výpovede v prípade Vladimíra Pčolinského. Denníku N to potvrdil Makoóv právny zástupca Zoltán Perhács. Prokuratúra taktiež zastavila samotné trestné stíhanie.

V tejto krajine je radosť korumpovať, Zoroslav Kollár vám to potvrdí, píše Newsfilter. „Trest 70-tisíc je pre človeka jeho statusu smiešny. Teraz nejde ani o to, že patrí medzi najbohatších ľudí na Slovensku a takáto ‚pokuta‘ ho rozhodne nezabolí, ale o mieru nebezpečnosti jeho konania.“

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic odsúdenie ani trest pre Zoroslava Kollára nekomentuje, keďže Kollár je ďalej trestne stíhaný v inej trestnej veci pod dozorom prokurátora špeciálnej prokuratúry.

Pripravili sme odpovede na základné otázky o prvom treste pre Zoroslava Kollára. Prečo dostal len peňažný trest? Môže žiadať odškodné za 16 mesiacov, ktoré si odsedel vo vyšetrovacej väzbe? Čo znamenajú jeho slová, že nikoho neudal?

Bývalý šéf SIS Vladimír Pčolinský považuje dohodu o vine a treste Zoroslava Kollára za „pozoruhodnú“. Na rozhodnutie súdu reagoval s tým, že rovnako ako odsúdený Kollár si myslí, že „budúcnosť bude ešte veľmi zaujímavá a prekvapivá, okrem iného aj preto, lebo poznám jeho výpovede veľmi detailne a viem, čo z nich vyplýva“.

Video: Zoroslav Kollár po priznaní úplatku: Nie som kajúcnik, nikoho som neudal, nikoho neusvedčujem.

Zoroslav Kollár hovorí, že nikoho neudal, zároveň sľubuje vojnu a zaujímavú budúcnosť. Tvrdí, že proti nikomu zo svojich známych a priateľov nevypovedal a nikomu nechcel ublížiť. „Toto je skončenie bitky a nie skončenie vojny. Budúcnosť bude pre všetkých, vrátane vás novinárov, ešte zaujímavá,“ dodal. Opakoval, že Pčolinského nikdy osobne nestretol, teda mu ani nedal úplatok. Priznal, že úplatok dal Makóovi.

Naživo: Po rozhodnutí súdu o vine a treste pre Zoroslava Kollára.

Zoroslav Kollár dostal trest 70-tisíc eur. Ak nezaplatí, pôjde do väzenia na 14 mesiacov. Dohodu, ktorú uzavrel s prokurátorom, schválil súd, rozhodnutie je právoplatné. Kollára odsúdili v kauze podplácania bývalého šéfa SIS Vladimíra Pčolinského a krytia nelegálnej výroby cigariet.

Zoroslav Kollár minulý týždeň obišiel na súde s peňažným trestom 70-tisíc eur za dva korupčné prípady. Foto N - Tomáš Benedikovič

Prokurátor navrhol odsúdiť Zoroslava Kollára na súhrnný peňažný trest 70-tisíc eur. Ak by ho zmaril, náhradný trest by bol 14 mesiacov. Keďže ide o dohodu o vine a treste, Kollár s týmto trestom súhlasil. Bude na sudkyni Ružene Sabovej, či dohodu schváli.

Zoroslav Kollár prišiel na Špecializovaný trestný súd, s novinármi sa nechcel pred rozhodnutím vôbec rozprávať. Sudkyňa Ružena Sabová dnes posúdi dohodu o vine a treste, ktorú Kollár uzavrel 6. mája s prokurátorom.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Naživo: Zoroslav Kollár prišiel na Špecializovaný trestný súd.

Priznanie a dohoda o vine a treste môže Zoroslavovi Kollárovi priniesť nižšie tresty. Zrejme sa mu podarilo dosiahnuť prekvalifikovanie skutkov, z ktorých je obvinený – hrozilo mu desať až pätnásť rokov.

Dohoda o vine a treste Zoroslava Kollára komplikuje situáciu Vladimírovi Pčolinskému, na ktorého už v prípade korupcie podali obžalobu. S políciou spolupracuje aj Kollárov komplic z kauzy nelegálnych cigariet Tomáš Rajecký, ktorý zasa vypovedal v prípade Roberta Fica a Roberta Kaliňáka.

Zoroslav Kollár uzavrel dohodu o vine a treste s prokurátorom, priznal sa k podplácaniu v kauze exšéfa SIS. Televízii Markíza to potvrdil jeho advokát Adrián Kucek. Bližšie však nepovedal, na čom presne sa s prokurátorom dohodli. Dohodu musí ešte schváliť súd. Rozhodovať by sa o nej malo koncom budúceho týždňa. (tv noviny)

Prokurátor špeciálnej prokuratúry nechce verejne hodnotiť aktivitu obvineného Vladimíra Pčolinského, ktorý dnes na sociálnej sieti zverejnil časti výpovedí Zoroslava Kollára.

Zoroslav Kollár vypovedal v kauze Pčolinského, že úplatok 40-tisíc eur dal Ľudovítovi Makóovi. Či peniaze skončili aj u Pčolinského, vraj netuší. Vyplýva to z kópie Kollárovej výpovede, ktorú zverejnil Pčolinský. Podľa tohto dokumentu Kollár dal Makóovi peniaze ako „poďakovanie za upratanie problému“, čím myslel SIS.

Zoroslav Kollár sa chce dohodnúť na vine a treste iba v prípade Vladimíra Pčolinského. V aférach spojených so sudcami – Búrka a Víchrica – Kollár postoj nezmenil, trvá na svojej nevine. Figuruje aj v prípade spojenom s ilegálnou výrobou cigariet, kde je spolu s mafiánom Tomášom Rajeckým.

Vladimír Pčolinský po priznaní Zoroslava Kollára ku korupcii reaguje, že Kollár priznal iba úplatok Makóovi. „Makó za ním chodil a strašil ho, že ho SIS robí a že on to vyrieši,“ tvrdí Pčolinský.

Peter Pellegrini nechcel komentovať správu o tom, že sa Zoroslav Kollár priznal k podplácaniu v kauze Vladimíra Pčolinského. „Počul som to tri minúty pred tým, ako som šiel na tlačovú konferenciu. Musíte prihliadnuť aj na to, že naše vyjadrenia vychádzajú z aktuálnych informácií. Toto je informácia čerstvá.“

V kauze Vladimíra Pčolinského nastal zvrat, Zoroslav Kollár sa priznal k podplácaniu a tri nezávislé zdroje pre portál Aktuality.sk potvrdili, že Kollár chce s prokurátorom uzavrieť dohodu o vine a treste.

Vladimír Pčolinský a Zoroslav Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič a Plus 1 deň/Ján Zemiar

Video: Vladimír Pčolinský opisuje stretnutie, na ktorom mal Makó jemu a Borisovi Beňovi ponúknuť úplatok od Zoroslava Kollára.

Tomáš Rajecký ostáva vo väzbe, rozhodol Najvyšší súd, ktorý zamietol jeho sťažnosť proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu. Rajecký je obvinený z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Najvyšší súd potvrdil rozhodnutie o odmietnutí obžaloby na Zoroslava Kollára v kauze krytia výroby nelegálnych cigariet. Zhodol sa so Špecializovaným trestným súdom, že v tomto prípade došlo k porušeniu práva na obhajobu. Kollárov advokát si totiž nemohol na záver vyšetrovania naštudovať spis. V termíne, ktorý určila vyšetrovateľka, bol totiž doma s covidom.

Zoroslav Kollár a Robert Fico môžu oslavovať, píše v Newsfiltri Tomáš Gális. „Fico, ktorý sa Kollára zastal len tento týždeň, môže byť spokojný. Ak ho v najbližších hodinách opätovne nezadržia, bude môcť oslavovať aj samotný Kollár. Nám ostatným nezostáva nič iné, len dúfať, že po šestnásťmesačnej väzbe má prokuratúra nazbieraných dosť dôkazov a Kollár využije čas na slobode skôr na rekonvalescenciu než na čosi nekalé.“

Zoroslav Kollár ide na slobodu, rozhodol o tom Najvyšší súd. Senát 4T na neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudkyne pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu z 1. februára a prepustil Kollára z dôvodu pochybenia v prípravnom konaní na slobodu.

Bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského a právnika Zoroslava Kollára obvinili pre korupciu. Obhajcovia Kollára vyhlásili, že ide o opätovné obvinenie v kauze, ktoré zrušila vlani v auguste generálna prokuratúra.

Sudkyňa Ružena Sabová odmietla obžalobu na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého, pretože obhajca, ktorý mal covid, si nemohol naštudovať spis. Prokurátor s jej rozhodnutím nesúhlasil, rozhodovať bude teda ešte Najvyšší súd. Ak odmietnutie obžaloby potvrdí, prípad sa vráti na súd, až keď vyšetrovateľka vytknutú chybu napraví.

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová odmietla obžalobu na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého. Informovali o tom ich obhajcovia, ktorí tvrdia, že obvineným neumožnili riadne záverečné preštudovanie spisu a došlo preto k závažnému procesnému pochybeniu.

Špecializovaný trestný súd potvrdil, že dnes dostal obžalobu podanú na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého. „Vec bola pridelená zákonnému sudcovi, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom zákonnom postupe,“ potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková. Podľa informácií Denníka N obžaloba pripadla sudkyni Ružene Sabovej.

Na Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého podali obžalobu za zločin prijímanie úplatku spáchaný formou účastníctva za obdobie od roku 2019 do februára 2020. Státisícové úplatky súviseli s nelegálnou výrobou cigariet. Hrozí im až 15 rokov väzenia aj prepadnutie majetku.

Najvyšší súd predĺžil do 20. februára 2022 väzbu Zoroslava Kollára, obvineného v prípade ilegálnej výroby a distribúcie čiernych cigariet. Senát rozhodoval na podklade sťažnosti prokurátora. (tasr)

Ústavný súd zamietol sťažnosť Zoroslava Kollára voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu, ktorý potvrdil jeho vzatie do väzby, ako zjavne neopodstatnenú.

Bývalý námestník SIS Boris Beňa tvrdí, že po tom, čo zobral spolu s Vladimírom Pčolinským úplatok za zastavenie sledovania Zoroslava Kollára, museli zastaviť odpočúvanie jeho mobilu, pretože na ňom hovoril otvorene. Vtedajší šéf tajnej služby Vladimír Pčolinský odmieta, že by sa nechal podplatiť, a zostáva preňho záhadou, prečo Beňa poza jeho chrbát odpočúvanie už po jednom dni zastavil.

Vladimír Pčolinský a Boris Beňa prichádzajú s rôznymi verziami, ako to bolo so zastavením odpočúvania mobilu podnikateľa Zoroslava Kollára. Ak by sa rozbehlo znovu vyšetrovanie, z týždenných správ SIS sa dá spätne zistiť, kto z nich je bližšie k pravde. Podľa Beňu podnikateľ na čísle, ktoré po dni prestali odpočúvať, hovoril otvorene, podľa Pčolinského sa tam nič podstatné nedozvedeli.

Kľúčovou otázkou kauzy Vladimíra Pčolinského je, kedy sa dozvedel o zastavení odpočúvania telefónu podnikateľa Zoroslava Kollára. V týždennej správe, ktorú šéf SIS dostáva na stôl, informácia o zastavení odpočúvaného mobilu Kollára bola. Pčolinský tvrdí, že ju v množstve informácií prehliadol, jeho námestník Boris Beňa hovorí, že predčasné ukončenie odpočúvania bolo v správe zvýraznené.

Vladimír Pčolinský a Boris Beňa. Foto N - Tomáš Benedikovič

Právnik Zoroslav Kollár zostáva vo väzbe aj napriek zrušeniu obvinenia v kauze Pčolinský. Do väzby ho vzali v inej kauze.

Podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár už nečelí obvineniu z podplácania. Zrušenie obvinenia exšéfovi SIS Vladimírovi Pčolinskému znamená, že v jeho trestnej veci už nie je stíhaný ani Kollár, ktorý mu mal úplatok odovzdať.

V Španielsku chytili Tomáša Rajeckého, známeho z mafiánskych zoznamov. Spoločne s podnikateľom Zoroslavom Kollárom čelia obvineniam, že kryli nelegálnu výrobu cigariet. (noviny.sk)

Obvinený vplyvný právnik Zoroslav Kollár zostáva vo väzbe. Rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu, ktorý na neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť prokurátora aj Kollára.

Zoroslav Kollár sa chcel vyhnúť väzbe kauciou. Po rozhodnutí Najvyššieho súdu z konca marca vedel, že 100-tisíc eur nebude stačiť. Skúsil to s 300-tisíc eurami, ale ani tie sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová neakceptovala.

Situácia Zoroslava Kollára sa zhoršila, tentokrát je vo väzbe za krytie výroby ilegálnych cigariet. Za branie úplatkov mu hrozí desať- až pätnásťročný trest. Pôvodne ho obvinili zo zasahovania do nezávislosti súdu, kde sa horná sadzba pohybovala v jeho prípade do ôsmich rokov.

Z korupcie obvinený Zoroslav Kollár podal na Ústavný súd ďalšiu sťažnosť. Pre výroky Daniela Lipšica z minulosti namieta zaujatosť celej špeciálnej prokuratúry. Sťažnosť zverejnil web sudcu Petra Šamka Právne listy. Kollár už s jednou sťažnosťou na Ústavnom súde neuspel, rozhodoval o nej jeho predseda Ivan Fiačan.

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Ružena Sabová vzala Zoroslava Kollára do väzby. Dôvodom je obava, že by mohol ovplyvňovať svedkov alebo pokračovať v trestnej činnosti. Kollára cez týždeň prepustili po tom, čo mu už súdy nepredĺžili väzbu, orgány činné v trestnom konaní ho ale znovu zadržali.

Davida Lindtnera a Zoroslava Kollára dnes prepustili z väzby na slobodu, Kollára však podľa Joj hneď opäť zadržali a aktuálne s ním prebieha výsluch v Bratislave.  Obaja sú obvinení v kauze Víchrica.

Väčšinu ústavných sťažností väzobne stíhaných ľudí Ústavný súd odmietne, tvrdí predseda súdu Ivan Fiačan. On sám takto odmietol sťažnosť Zoroslava Kollára, teraz má na stole sťažnosť Norberta Bödöra. Z činnosti pre zločineckú skupinu obžalovaný advokát Martin Ribár bol podľa neho vo väzbe príliš dlho.

Nové na Dennikn.sk

08:48Nohavica konšpiruje aj o páde rakety. Odkedy prijal Putinovu medailu, klesá nižšie a nižšie 06:34Ekonomický newsfilter: Kolaps zdravotníctva sa odkladá, ale rozpočtové provizórium je čoraz reálnejšie 06:00300 slov z MS: Nemcov zachránil muž s problémovým kolenomVčera 21:04300 slov o Vlhovej: Najlepšia bola posledná a najhoršia prvá. Podmienky pokazili súboj so ShiffrinovouVčera 19:54Nikdy som si nemyslel, že vyletím do vesmíru, hovorí muž s amputovanou nohou. Stane sa prvým parastronautomVčera 19:52Hrozby trestu smrti, opakované znásilnenie a terorizovanie detí. Iránsky režim chce revoltu umlčať brutalitouVčera 19:49Белорусский дневник: Так будет в Беларуси мобилизация по примеру России или нет?!Včera 19:43Bieloruský denník: Uskutoční Bielorusko mobilizáciu podľa vzoru Ruska alebo nie?!Včera 19:11Týždňový newsfilter: Matovič neprišiel a zrazu bola dohodaVčera 17:31Ubližovať nám môžu aj traumy, o ktorých si myslíme, že ich máme dávno za sebou, hovorí psychiater HaštoVčera 17:11Danglár: Demokrati všetkých krajín, zomrite!Včera 17:06Lekárski odborári vravia, že Matovič síce chýbal, ale dohodu musel odobriť. S Hegerom riešili aj úplatkyVčera 16:45Shooty: Tajomstvo negociácieVčera 16:04EzraVčera 15:00Hráči sa postavili za ľudí, som im vďačný. Ale nepíšte moje meno, prosím, hovorí iránsky novinárVčera 14:54Ako Poľsko buduje cesty k Tatrám. Oproti vlakom stále vyhrávajú autáVčera 12:35Nedeľná nekázeň: Pseudovedecká podpora dogiem je životunebezpečnáVčera 11:09Katar si majstrovstvá sveta kúpil, to už mala FIFA radšej vybrať Irán, hovorí politológVčera 10:27Košické kreatívne centrum za 18 miliónov: Namiesto modernej budovy je zatiaľ len prázdny areál a halda sutínVčera 07:00Stačilo pár dní, aby FIFA ukázala svoju tvár. Dúhové pásky však nosia odvážne ministerkyVčera 06:38300 slov z MS: Lionel Messi opäť zachránil Argentínu, keď to potrebovala26.11 21:18Vláda sa dohodla s lekármi, hromadné odchody z nemocníc už nehrozia26.11 20:37300 slov o Vlhovej: Síce štvrtá, no tak dobre v Killingtone ešte nešla. A zmenšila manko na vlažnú Shiffrinovú26.11 16:49Eustreamu chcú zobrať polovicu zisku, daň pre Slovnaft pripravujú nanovo26.11 16:00Chcel Charles zosadiť kráľovnú? A oklamal britský novinár princeznú Dianu? Čo je pravda a čo lož v seriáli The Crown26.11 14:29Ruské zločiny z roku 201426.11 14:26Nadstranícka dohoda je mŕtva. S výnimkou Číny26.11 14:11Veriaca queer žena: Kňaz mi povedal, že podstatné je, aké ovocie nám prinášajú vzťahy, ktoré máme26.11 13:22Autor Vývoja bojov Pataj: Zvrat vo vojne priniesli západné raketomety26.11 12:00Budeme vás brániť pred nacistami, kam by si šla, povedal jej ruský vojak. Ukrajinka Nasťa spomína na útek z Chersonu