Futbal

Fínsky futbalista Glen Kamara sa sťažoval, že ho rasisticky urazil hráč Čiernej Hory v zápase Ligy národov. Podľa fínskych médií incident už vyšetruje UEFA. 26-ročný stredopoliar v minulom roku obvinil z rasistického útoku aj českého futbalistu Ondřeja Kúdelu.

Diváci v Bratislave včera sledovali svetový futbal, na Národnom futbalovom štadióne odohrali prípravný zápas Uruguaj a Kanada. V drese Kanady hral na voľnej pozícii Alphonso Davies z Bayernu, za Uruguaj Federico Valverde z Realu. Skóroval Darwin Núñez z Liverpoolu, ktorému prihral 35-ročný Luis Suárez.

Futbalisti Španielska zvíťazili v Portugalsku 1:0 a postúpili na finálový turnaj Ligy národov. Víťazný gól strelil v 88. minúte Álvaro Morata, Španieli vyhrali 1. skupinu A-divízie o jeden bod pred Portugalskom. Česko prehralo vo Švajčiarsku 1:2 a zostúpilo do B-divízie. Na finálovom turnaji bude hrať aj Chorvátsko, Taliansko a Holandsko. (uefa)

Futbalisti Uruguaja vyhrali v prípravnom zápase nad Kanadou 2:0, stretnutie sa hralo na NFŠ v Bratislave. Góly strelili v 1. polčase Nicolás De La Cruz a Darwin Núñez. Obe krajiny sa predstavia na tohtoročných MS v Katare. (espn)

Slovenskí futbalisti do 21 rokov sa neprebojovali na ME 2023. V odvetnom barážovom stretnutí prehrali s Ukrajinou 0:3, keď v 2. polčase strelil hetrik Danylo Sikan. Slováci v úvodnom zápase zvíťazili 3:2.

Slovenskí futbalisti do 21 rokov remizujú po 1. polčase s Ukrajinou 0:0. V druhom barážovom zápase o postup na ME 2023 mal zo Slovákov najväčšiu šancu Tomáš Suslov, ktorý v 10. minúte z bezprostrednej blízkosti neprekonal ukrajinského brankára.

Začal sa zápas slovenských futbalistov do 21 rokov proti Ukrajine o postup na ME 2023. Slováci v úvodnom barážovom stretnutí vyhrali v Žiline 3:2, odveta sa hrala v poľskom meste Bielsko-Biała. Priamy prenos vysiela JOJ Šport. (uefa)

Vyššie nasadení v žrebe kvalifikácie futbalového Eura ako Slováci budú aj hráči Luxemburska či Faerských ostrovov. Slováci sa môžu dostať do náročnej skupiny: napríklad s Talianskom, Francúzskom, Švédskom a Tureckom. Možná je aj jednoduchšia alternatíva: Poľsko, Fínsko, Čierna Hora a Faerské ostrovy.

Slovenskí futbalisti budú pri žrebe kvalifikácie Euro 2024 nasadení v piatom koši. Po výkonoch v C-divízii Ligy národov klesli v nasadzovacom rebríčku UEFA na 41. miesto, čím vypadli zo 4. výkonnostného koša.

Futbalisti Talianska zvíťazili v Maďarsku 2:0 a postúpili na finálový turnaj Ligy národov, Maďarsko obsadilo v 1. skupine A-divízie 2. miesto. Anglicko remizovalo s Nemeckom 3:3 a zostúpilo do B-divízie. (uefa)

Ústredným motívom novej autobiografie Zlatana Ibrahimoviča Adrenalín je starnutie, nie urážky súperov či trénerov ako v predošlej oceňovanej knihe Ja som Zlatan Ibrahimovič. „V poriadku, vzdávam sa. Mám štyridsať. Som boh. Som však aj boh, ktorý starne. A moje telo už nie je to, čo bývalo,“ znejú prvé slová v knihe.

Najlepšiemu iránskemu futbalistovi Sardarovi Azmounovi hrozí koniec v reprezentácii, lebo verejne vystúpil na podporu iránskych žien. „Hanbite sa za zbabelé zabíjanie ľudí a nech žijú iránske ženy!“ napísal na sociálnej sieti hráč Bayeru Leverkusen.

Podcast Športového newsfiltra: Výkon Petra Sagana na majstrovstvách sveta zniesol prísne kritériá, čo sa však už nedá povedať o futbalistoch v Lige národov. Vypočujte si aj o konci kariér Zdena Cháru a Rogera Federera.

Koniec Ivana Kmotríka ml. v Slovane ukázal, kto bol v klube skutočným šéfom. Keď vyhodil trénera Vladimíra Weissa st., ten bol o pár dní späť, píše Športový newsfilter. Kmotríka ml. si aj tak budeme najviac pamätať podľa toho, že hajloval.

Holandskí futbalisti zdolali Belgicko 1:0 v A-divízii Ligy národov. Holanďania so 16 bodmi vyhrali 4. skupinu. Do B-divízie vypadol Wales po prehre s Poľskom 0:1. V 1. skupine zvíťazili Chorváti nad Rakúskom 3:1 a Dánsko porazilo Francúzsko 2:0. (uefa)

Slovenskí futbalisti remizovali s Bieloruskom 1:1 v záverečnom zápase tohtoročnej Ligy národov. Jediný slovenský gól dal Adam Zreľák po hodine hry. Slováci obsadili v 3. skupine C-divízie 3. miesto.

Foto - TASR/Jaroslav Novák

Futbalisti Slovenska prehrávajú s Bieloruskom 0:1 po úvodnom polčase zápasu Ligy národov. Slováci dali gól v 33. minúte, no pre ruku Róberta Boženíka ho rozhodca po konzultácii so systémom VAR neuznal. Bielorusi skórovali v 45. minúte. Po rohu zakončoval Ivan Bachar.

Slovenská futbalová reprezentácia nastupuje na svoj posledný zápas v tohtosezónnej Lige národov. V srbskom meste Bačka Topola hrá proti Bielorusku. Nový tréner Francesco Calzona dal v útoku príležitosť Dávidovi Ďurišovi z MŠK Žilina, ktorý nastupuje v základe A-tímu prvý raz v kariére. Zápas vysiela Sport1. (uefa)

Futbalová osemnástka prehrala s rovesníkmi z Fínska 1:3. Na Memoriáli Václava Ježka v českom Brumove Slováci najprv zdolali USA 1:0, potom remizovali s Mexikom 1:1 a napokon prehrali s Fínmi. (tasr)

Švajčiarski futbalisti porazili Španielsko 2:1 v 5. kole A-divízie Ligy národov. Švajčiari sa so šiestimi bodmi posunuli na 3. miesto v 2. skupine. Na posledné miesto v skupine sa prepadli Česi po prehre s Portugalskom 0:4. O tri dni sa tak Česko a Švajčiarsko stretnú v záverečnom zápase o udržanie sa v A-divízii Ligy národov. (uefa)

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona povedal pred zápasom s Bieloruskom, že má pozitívnu náladu. „Výber hráčov na zápas bude ťažký. Po piatom a šiestom tréningu som videl u všetkých veľkú vôľu pracovať. Všetci sú zdraví a vo forme,“ povedal Talian.

Slovenskí futbalisti do 19 rokov zvíťazili nad Arménskom 2:0 v zápase 12. skupiny prvej fázy kvalifikácie ME 2023. O víťazstve Slovenska rozhodla pasáž hry medzi 71. a 77. minútou, keď skórovali Artur Gajdoš a Andy Masaryk. Slováci majú po dvoch zápasoch štyri body a sú prví v skupine. Nemecko má však zápas k dobru. (uefa)

Iránski futbalisti využívajú svoj vplyv na protest proti miestnym politickým špičkám, píše rubrika Ofsajd. „Aspoň sme potešili srdcia niektorých ľudí. Čo ste dokázali vy?“ pýta sa Ali Karimi, bývalý hráč Bayernu Mníchov.

Maďarskí futbalisti vyhrali v Lipsku nad Nemeckom 1:0 a naďalej vedú 3. skupinu A-divízie Ligy národov. V záverečnom zápase skupiny im na postup medzi štyri najlepšie tímy stačí v pondelok remizovať s Talianskom, ktoré vyhralo nad Anglickom rovnako 1:0. Angličania zostúpia do B-divízie. (uefa)

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vyhrala 1. zápas baráže o postup na ME nad Ukrajinou 3:2. O zápase rozhodla pasáž v úvode 2. polčasu, keď dva góly strelil Dávid Strelec. Aj tretí gól Slovákov zaznamenal stabilný člen reprezentačného A-mužstva Tomáš Suslov.

Dávid Strelec počas zápasu. Foto - TASR/Erika Ďurčová

Futbalisti do 21 rokov po úvodnom polčase 1. zápasu baráže o postup na ME remizujú s Ukrajinou 1:1. V Žiline sa najprv presadil Tomáš Suslov, ktorý po nepremenenej penalte dorazil loptu do siete. Ukrajinci vyrovnali vďaka úspešnej dorážke po zahratí priameho kopu. Presadil sa Viunnyk. (uefa)

Anglická futbalová asociácia obvinila Cristiana Ronalda za incident z apríla tohto roka, keď portugalský futbalista vyrazil fanúšikovi telefón z ruky. „Správanie útočníka po skončení zápasu bolo nevhodné a/alebo násilné,“ uvádza sa vo vyhlásení FA.

Futbalista Kyle Lafferty bol vyradený zo zostavy Severného Írska na zápasy Ligy národov pre nevhodný slovník pri fotení s fanúšikom. 35-ročný útočník sa vyjadril hanlivo na adresu katolíkov a írskych nacionalistov, keď zistil, že s ním pózujúci muž je priaznivcom Celticu.

15 španielskych futbalistiek odmieta hrať v národnom tíme, kým bude jeho trénerom Jorge Vilda. Oznámili to e-mailom Španielskej futbalovej federácii. Vedenie zväzu im odkázalo, že nedovolí hráčkam zasahovať do výberu trénera.

Rudolf Hrubý poprel, že s Ivanom Kmotríkom rokuje o kúpe futbalového Slovana Bratislava. „S pánom Kmotríkom sa občas stretávame, ale o kúpe Slovana sme sa nikdy nebavili,“ povedal majiteľ hokejového Slovana.

Svetová antidopingová agentúra zaradí liek proti bolesti Tramadol na zoznam zakázaných látok od roku 2024. „Vedecké štúdie financované WADA potvrdili potenciál lieku zvýšiť fyzickú výkonnosť športovcov,“ uviedol hovorca antidopingovej agentúry.

Na futbalový zápas Slovenska s Azerbajdžanom prišli necelé tri tisícky divákov. Videli tragický prvý polčas, ale aj prvé náznaky nového systému, ktorý chce zaviesť tréner Francesco Calzona. Prinášame vyjadrenia nového trénera aj taktickú analýzu jeho prvého zápasu.

Futbalisti Chorvátska zvíťazili v A-divízii Ligy národov nad Dánskom 2:1 a dostali sa na čelo 1. skupiny o bod pred svojho súpera. Francúzsko v rovnakej skupine zdolalo Rakúsko 2:0, Holandsko vyhralo vo 4. skupine v Poľsku 2:0. (uefa)

Slovenskí futbalisti prehrali v Lige národov s Azerbajdžanom 1:2. Erik Jirka v 90.+3. minúte vyrovnal z penalty na 1:1, o dve minúty neskôr za hostí strelil víťazný gól Hodžat Haghverdi. Slováci pod vedením nového trénera Francesca Calzonu klesli v skupine C-divízie na 3. miesto.

Foto - TASR/Martin Baumann

Slovenskí futbalisti prehrávajú po 1. polčase s Azerbajdžanom 0:1, jediný gól strelil v 44. minúte Renat Dadašov. Slováci mali dve šance, ale Erik Jirka sa nepresadil hlavou z bezprostrednej blízkosti a Matúš Bero trafil strelou spoza pokutového územia do brvna.

Začal sa zápas slovenských futbalistov v C-divízii Ligy národov. V Trnave nastúpili proti Azerbajdžanu, ktorý v júni zdolali 1:0. Slovákom patrí v tabuľke 2. miesto a už nemôžu postúpiť do B-divízie, Azerbajdžan je tretí. Priamy prenos vysiela Šport RTVS. (uefa)

Slovenskí futbalisti nastúpia proti Azerbajdžanu v bráne s Marekom Rodákom, v útoku budú hrať Martin Regáli, Róbert Boženík a Erik Jirka. Slováci prvýkrát nastúpia pod vedením nového trénera Francesca Calzonu. Zápas C-divízie Ligy národov sa v Trnave začína o 20.45 h.

Slovenskí futbalisti stratili šancu na postup do B-divízie Ligy národov. Rozhodlo o tom víťazstvo Kazachstanu nad Bieloruskom 2:1, Kazachstan tak vyhral 3. skupinu C-divízie.

Martin Dúbravka nebude chytať za futbalovú reprezentáciu v Lige národov. Brankár Manchestru United sa v anglickom klube zranil ešte pred príchodom na reprezentačný zraz a nestihol sa vyliečiť. V zápasoch proti Azerbajdžanu a Bielorusku ho nahradil František Plach.

Ivan Kmotrík ml. skončil vo funkcii generálneho riaditeľa futbalového Slovana Bratislava. „Po udalostiach z uplynulého piatka, keď bol prepustený prakticky celý môj tím najbližších spolupracovníkov, si ďalej neviem predstaviť svoje pokračovanie vo funkcii generálneho riaditeľa,“ uviedol Kmotrík ml.

Tréner Francesco Calzona dnes prvýkrát povedie slovenskú futbalovú reprezentáciu. Na zápas proti Azerbajdžanu v Lige národov má až osem hráčov z Fortuna ligy. Niežeby v minulosti nedostali šancu všetci kvalitní, no rozdiel je v tom, že Calzona si vyberá hráčov pre svoj aktívny štýl hry, píše Lukáš Vráblik.

Futbalisti Škótska zdolali Ukrajinu 3:0 v dohrávke 2. kola B-divízie Ligy národov. Lyndon Dykes skóroval dvakrát, jeden gól dal John McGinn. Škóti po štyroch zápasoch vedú 1. skupinu s deviatimi bodmi, Ukrajina je druhá so siedmimi bodmi. (uefa)

Prvý veľký prestup moderného futbalu sa začal lžou ako zo sitkomu: bývalý portugalský futbalista predstieral, že mu agent Luísa Figa nezložil telefón. To stálo na začiatku jeho prestupu z FC Barcelona do Realu Madrid. Dokument Netflixu ukazuje aj to, že na Figovu „zradu“ doplatila aj jeho rodina.

Slovenskí futbalisti do 19 rokov remizovali s Bieloruskom 1:1 v úvodnom zápase kvalifikácie ME. Bielorusi viedli po góle Artsioma Šumanskiho v úvode 2. polčasu. Za Slovensko vyrovnával Artur Gajdoš. Ďalší zápas odohrajú Slováci s Arménskom 24. septembra. (uefa)

Osem národných futbalových zväzov z Európy požaduje od FIFA, aby kapitáni ich tímov mohli na MS v Katare nosiť dúhové pásky v tvare srdca. Chcú tak poukázať na porušovanie ľudských práv zo strany hostiteľskej krajiny, ktorá považuje homosexualitu za ilegálnu.

Milan Škriniar bude kapitánom slovenskej futbalovej reprezentácie v dvojzápase Ligy národov. Slovenskí futbalisti odohrajú ďalšiu fázu Ligy národov proti Azerbajdžanu vo štvrtok 22. septembra o 20.45 hod v Trnave a o tri dni neskôr proti Bielorusku o 18.00 hod v srbskom meste Bačka Topola.

Slovenský futbalista Ondrej Duda je akcionárom druholigového FC Košice. 27-ročný hráč nemeckého klubu 1. FC Kolín pôsobil v Košiciach v rokoch 2011 až 2014. Práve z Košíc prestúpil do Legie Varšava, neskôr hral aj za Herthu Berlín. (tasr)

Cristiano Ronaldo povedal, že nemyslí na koniec kariéry. „Moja cesta sa ešte neskončila. Chcem sa zúčastniť na tohtoročných MS v Katare a na ME 2024 v Nemecku. Cítim veľkú motiváciu a moje ambície sú stále dostatočné,“ skonštatoval Portugalčan na odovzdávaní cien Portugalskej futbalovej federácie.

Anglický klub FC Chelsea ukončil zmluvu s obchodným riaditeľom Damianom Willoughbym. Ten bol podľa hovorcu londýnskeho klubu usvedčený z posielania nevhodných a obťažujúcich správ. Hovorca klubu dodal, že Willoughby správy posielal ešte pred príchodom do Chelsea. (tasr, reuters)

UEFA potvrdila, že Rusko nezasiahne do kvalifikácie na futbalové Euro. Nebude ani súčasťou žrebu skupín, ktorý je na programe 9. októbra 2024 vo Frankfurte. Všetkým ruským tímom bolo pozastavené členstvo vo februári po invázii na Ukrajinu.

Nové na Dennikn.sk

10:01Premiérku chcú zosadiť už po troch týždňoch. Paniku v Británii spôsobuje aj padajúca libra 09:49Je zle, ale skúsme sa ešte vzchopiť 08:39Je niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí vidieť film Piargy 07:56Hrozí Taliansku „Mussolini v sukni“? 07:47Philipp Lahm: Federer nie je iba investícia, vyrástol v spoločnosti a potom jej to vrátil. Preto ho všetci milujú 07:20Alphonso Davies v Bratislave ukázal, ako sa vyvíja post krajného obrancu. Kanada a Uruguaj priniesli svetový futbal 06:43Ekonomický newsfilter: Reálne mzdy na Slovensku klesnú aj budúci rok, ekonomika sa tesne vyhne recesii 06:05Jeden nevydarený zápas a debatuje sa o farme. Pri Slafkovskom môžu porušiť 20-ročný úzus 06:00Hlasovanie o odvolaní Matoviča bude tesné. Rozhodnúť môžu nezaradení, ale aj jednotlivci zo Sme rodinaVčera 20:19Hirman prekopal Sulíkove zákony tak, že Slovenské elektrárne hrozia bankrotom a zastavením dohodnutej lacnej elektrinyVčera 19:39Newsfilter: Fico podporil rozšírenie NATO a neriskuje tým vôbec ničVčera 19:10Úroky na hypotéky by sa mohli v budúcom roku ustáliť okolo 3,5 %, hovorí hlavný ekonóm Tatra bankyVčera 18:42Slovensko podľa Čechov nezvláda nelegálnu migráciu, zavádzajú hraničné kontrolyVčera 18:41V akciách by mali mať dôchodkové úspory aj 54-roční a starší, hovorí Šebo z plánu obnovyVčera 18:21Zatepliť, vymeniť kotol alebo spotrebiče? Domácnosti hľadajú spôsoby, ako ušetriťVčera 18:00Bývalému šéfovi PPA pomohol k miestu vybavovač. Partika na súde vysvetľoval bezúročné pôžičky od spoluobžalovanéhoVčera 17:48Pink Floyd ponúkajú nový spôsob, ako si vypočuť ich slávny albumVčera 17:32Medzi poslednými, ale hladko. Poslanci súhlasili so vstupom Fínska a Švédska do NATOVčera 17:00Shooty: Absolútny víťaz voliebVčera 16:55Rola intelektuálov v krízových časochVčera 16:52Ako na očkovanie: kedy sa bude dať objednať na termín a sú už vakcíny na omikron BA.4-5?Včera 16:26Svoju flanérsku vášeň prenášajú do kníh: Košice majú ďalší atlas umeniaVčera 15:25Vyzerá to na sabotáž, vinník neznámy. Plyn z plynovodov Nord Stream uniká na troch miestachVčera 15:18Ministrom školstva sa môže stať Ján Horecký. Nepodporil štrajk učiteľov, chcel stiahnuť šlabikár s rozvedenou rodinouVčera 15:02Po zápase spravil gesto, ktoré preberali aj v zámorí. Z Tatara je definitívne mentor Slafkovského, Nemca a MešáraVčera 14:23Ivan Šimko: KDH by sa malo zaoberať Dzurindovou ponukou, nie je dôvod báť sa (+video)Včera 14:00Vývoj bojov (215. deň): Ukrajinský postup na severe je vykúpený krvácaním na juhuVčera 13:52Graf dňa: Úročenie vkladov obyvateľov by už mohlo stúpnuť, banky si medzi sebou požičiavajú drahšieVčera 13:02Vyššie je aj Luxembursko. Slovenský futbal spadol do piateho výkonnostného košaVčera 12:27V jednoizbovom byte začala zachraňovať zranené holuby. Deratizéri ich nechávajú zomierať v klietkach