Slovan pod Kmotríkovcami

Garantuje uzamknutý predaj Slovana s Ferencvárosom bezpečnosť? Odborník postup chápe, ale vidí určité riziko. „Ak má Slovan uzamknutý predaj iba cez kódy, nemôžeme úplne vylúčiť možnosť, že sa k lístkom dostane fanúšik Ferencvárosa cez známeho,” hovorí Matej Očenáš z cestovnej kancelárie FutbalTour.

Slovan Bratislava bol favorit, no remizoval s Dinamom Batumi v 1. predkole Ligy majstrov. Klub je, zdá sa, v kríze: trénera Weissa najprv vyhodili, potom sa vrátil a riaditeľ Kmotrík ml. sa sťažuje, že ľudia nechodia na štadión. „Niečo musí byť zle, ak je to takto,“ hovorí.

Športový newsfilter: Futbalový Slovan Bratislava, ktorý angažoval Juraja Kucku, je stále na predaj. Jeho majiteľ Ivan Kmotrík st. vysvetlil aj to, prečo sa jeho hráči nepostavili pred transparent Stop vojne. Podľa neho by tým „kvalita športového vyžitia išla dole“.

Fanúšik futbalového Slovana v rozhovore hovorí o poslednom štvrťstoročí klubu: po ktorých štyroch udalostiach klub strácal fanúšikov, aj ktorí hráči boli najviac, ale aj najmenej obľúbení. „Na Kozáka možno pokrikovali na štadióne, ale na Ujlakyho aj na ulici. Počul som historku, že mu dokonca nadávali v nákupnom centre,“  vraví Juraj Babjak.

Dlhoročný fanúšik Slovana hovorí, prečo ho nevymenil za kvalitnejšiu ligu doma v obývačke, a tvrdí, že Ivan Kmotrík klubu jednoznačne pomohol. „Sympatie ku klubu a klubovému prezidentovi, to sú dve rozdielne veci,“ hovorí v rozhovore učiteľ Juraj Babjak, ktorý na Tehelné pole chodí 26 rokov.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Slovan sa stal jesenným majstrom Fortuna ligy aj vďaka zápasu, ktorý odkoučoval Ivan Kmotrík ml., za čo neskôr dostal dištanc. V Európe sú však aj excentrickejší majitelia: jeden po ihrisku chodil so zbraňou, druhý vlastní obraz, na ktorom je ako Ježiš.

Futbalový Slovan je jesenným majstrom, a to možno poslednýkrát pod majiteľom Ivanom Kmotríkom. Prečo za viac ako desať rokov neuspel? „Skúsenosť z hokejového Slovana ukazuje, že pri zaplnení štadióna viac ako na vlastníckom pozadí záleží na kvalite oboch tímov na ihrisku. A tu to mal Kmotrík objektívne ťažšie ako Široký,“ komentuje Michal Červený.

Ivan Kmotrík sa dohodol s bankami na postupnom splácaní úveru, z ktorého staval bratislavský futbalový štadión. Jeho firme tak nehrozí konkurz, v ktorom by vláda mohla štadión získať, ako už skôr naznačil premiér Igor Matovič.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Najlepším trénerom Slovana bol Vladimír Weiss, hovorí majiteľ klubu Ivan Kmotrík. „Dušan Galis je veľká trénerská osobnosť, ale ťažko byť naraz trénerom aj poslancom,“ hovorí. Dodáva, že si nie je istý, že vyhodenie Jána Kozáka ml. bolo správne rozhodnutie.

Ivan Kmotrík hovorí, že nebol nadšený, keď jeho syn hajloval. „Zrejme pre emócie a pocit krivdy sa chcel nemiestnym spôsobom postaviť na stranu fanúšikov,“ hovorí. Na otázku, či mu nedal klub ako hračku, odpovedá, že si nevie predstaviť nikoho, kto by do toho preňho dával viac energie.

Foto N - Peter Kováč

Ivan Kmotrík hovorí, že futbalový Slovan Bratislava už o rok nemusí byť jeho. „Som penzista, už ma to nenapĺňa,“ hovorí. Za jeden z dôvodov svojho odchodu označuje aj neustále pokuty, ktoré musí platiť za správanie sa fanúšikov.

Najčítanejšie teraz

Nové na Dennikn.sk

18:11Ani po zriadení ministerstva informatizácie Slovensko nedokáže držať krok s digitalizáciou v Európskej únii 17:43Minister financií navrhol sestrám vyššie mzdy, v Česku by aj tak zarábali viac 17:42Zelený newsfilter: Šéf inšpektorov životného prostredia ako agent polície pomohol v obvinení prominentných advokátov 16:54Ako berie duševná porucha kúsky identity: Pozerala som do každého zrkadla a bol z toho len plač 16:47Danglár: Športovci 15:43Týždeň v európskej ekonomike: Európa sa musí zbaviť telekomunikačnej závislosti od Číny 15:12Pavel Malovič: Každý deň sa musím niečo nové naučiť alebo vytvoriť. Inak neviem žiť 14:18Graf dňa: Slováci veria elektrine z jadra čoraz viac. Väčšina podporuje aj dokončenie Mochoviec 13:51Vývoj bojov (175. deň): Vojaci ukrajinskej medzinárodnej légie sa sťažujú na zlé zaobchádzanie a zločiny časti veliteľov 12:57Štúdia: Hladomoru by po totálnom jadrovom konflikte podľahli miliardy 12:49Ako porozumieť plaču bábätiek? Dá sa to naučiť jedine praxou, ukazuje štúdia 12:48Holandský výrobca dosiek na osadzovanie čipov si v Novej Dubnici postaví veľký závod za 25 miliónov 12:40Ťažký život nenahraditeľného Matoviča: Ešte aj platy sestier musí vypočítať sám 11:31Čo vedeli Američania pred vojnou: očakávali ruský útok, zo Zelenského mali obavy 11:14Strach, sliny a porno. Nevera a rozklad osobnosti v románe Ivany Dobrakovovej 10:07Matovič sa nemusí obetovať, aj keď by si to určite užíval 09:59Je najvyšší čas prestať vydávať Rusom turistické víza 09:57Ochrana prírody zvyšuje tržby hotelov, národným parkom by pomohli vstupné poplatky či daň za ubytovanie 09:37Zber bioodpadu odľahčil čierne nádoby. S výrobou hnojiva je však problém 09:33Košický primátor: Priznávam, že s akvaparkom som to neodhadol, teraz už termín otvorenia nesľúbim 09:16Klaustrofóbie alebo strachu z lietania sa zbavíte aj pomocou virtuálnej reality, ale psychológov budeme potrebovať aj naďalej 07:00Vinou Putina vedú kočovný život, Ukrajine pomáhajú futbalom. Šachtar Doneck osem rokov uteká pred vojnou 06:40Ekonomický newsfilter: Strane SaS neprekáža, že sa pre drastické šetrenie možno vypnú niektoré funkcie štátuVčera 20:55Kauzu Mýtnik odložili do skrine a my sme ju vytiahli, hovorí odchádzajúci šéf ÚVOVčera 20:02Newsfilter: Nehrajme s Matovičom hru o vete jeho balíčkaVčera 19:46Naozaj postrčenia nedokážu meniť ľudské správanie? Ako sa vyznať v spore o účinnosti vplyvnej vedeckej teórieVčera 18:50Za jeden deň šesť požiarov: plamene zničili v Bratislave aj úrodu hrozna, vinohradníci vyzývajú na pomocVčera 18:18Kľúčový liek, ktorý zachraňuje život pacientom s rakovinou kože, štát stále neuhrádza všetkýmVčera 18:11Za Škriniara zrejme nedostane Inter toľko, koľko by chcel. Prestup však stále nie je úplne vylúčenýVčera 17:58Koaličná kríza a požiadavky SaS maria šancu na zmenu dlhovej brzdy