Jaroslav Haščák

Pamela Záleská sa po článku v Plus 7 dní stala terčom niektorých členiek súdnej rady a Maroša Žilinku. Podľa textu z týždenníka Penty neumožnila obžalovanému členovi mafiánskej skupiny prestávku na inzulín. Zápis z pojednávania ukazuje, že to bolo inak. Sudkyňa rozhodovala aj o Jaroslavovi Haščákovi či Dušanovi Kováčikovi.

Predseda parlamentu Boris Kollár sa stretol s Jaroslavom Haščákom ešte raz po tom, ako ho pri poslednom stretnutí v roku 2020 zastihol Denník N. Priznal, že sa rozprávali aj o článkoch v jeho médiách. „To bola len taká debata,“ povedal. (markíza)

Haščákom opovrhujeme, ale novej nemocnici Bory prajeme všetko dobré, vravia komentátori Konštantín Čikovský a Filip Obradovič v podcaste V redakcii. Vzhľadom na to, koľko peňazí si Penta vytiahla z Dôvery, si však myslia, že by mala postaviť ešte aspoň jednu nemocnicu.

Súdna rada odmietla podnety Jaroslava Haščáka proti sudkyni Pamele Záleskej, ktorá ho v roku 2020 poslala do väzby. Sudkyňa hovorila na zasadnutí súdnej rady, že nespravila chybu vedome a účelovo.

Podnety Jaroslava Haščáka na sudkyňu Pamelu Záleskú nie sú dôvodné, rozhodla o tom súdna rada. Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v decembri 2020 vzala bývalého spolumajiteľa Penty do vyšetrovacej väzby.

OPRAVA: Dcéra generálneho prokurátora Kristína Žilinková nepodpísala kúpnu zmluvu na byt s Pentou 30. augusta 2021, teda deň predtým, ako Maroš Žilinka zbavil stíhania Jaroslava Haščáka podľa paragrafu 363, ako sme pôvodne zverejnili. Dňa 30. augusta 2021 ju povolil kataster zapísať ako vlastníčku bytu, kúpnu zmluvu podpísali o mesiac skôr. Vtedy – v júli 2021 – už mal Žilinka na stole Haščákovu žiadosť podľa paragrafu 363, ktorej napokon vyhovel. Za chybu sa ospravedlňujeme.

Niekdajší spolumajiteľ Penty Jaroslav Haščák odmieta, že by kúpa bytu Žilinkovej dcéry súvisela s rozhodnutím generálneho prokurátora, ktorým ho zbavil trestného stíhania cez paragraf 363. Tvrdí, že kúpna zmluva nebola podpísaná 30. augusta 2021, ako je uvedené v katastri, ale o mesiac skôr. Žilinka 31. augusta 2021 zrušil stíhanie Haščákovi.

Penta odmieta, že kúpa bytu Žilinkovej dcéry súvisela súvisela s rozhodnutím generálneho prokurátora, ktorým zbavil trestného stíhania Jaroslava Haščáka cez paragraf 363. V stanovisku uviedla, že celá transakcia týkajúca sa bytu sa začala v roku 2019, a preto „nemohla mať absolútne žiadnu súvislosť s neskorším zvolením pána Žilinku do pozície generálneho prokurátora“.

Dcéra generálneho prokurátora kúpila dvojizbový byt od Penty deň predtým, ako Maroš Žilinka zbavil trestného stíhania Jaroslava Haščáka pomocou sporného paragrafu 363. Žilinka vidí za otázkami snahu o jeho účelovú diskreditáciu. Tvrdí, že za byt riadne zaplatili 153-tisíc eur.

Maroš Žilinka a štvrť Bory v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves, kde si jeho dcéra kúpila byt od Penty. Foto N - Tomáš Benedikovič

Ústavný súd rozhodol o sťažnosti v prípade policajného zásahu v sídle Penty z decembra 2020. Uviedol, že súhlasom prokurátora s prehliadkou v sídle boli porušené základné práva sťažovateľov na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného života, ako aj ich právo na rešpektovanie súkromného a rodinného života.

Ústavný súd konštatoval porušenie práv bývalého spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka. Senát Ladislava Duditša, Libora Duľu a Miroslava Duriša vyhovel Haščákovej sťažnosti, ktorá sa týkala nedoručenia jeho listov rodine a blízkym v čase, keď bol v kolúznej väzbe.

Ústavný súd podľa právneho zástupcu Jaroslava Haščáka vyhovel jeho sťažnosti na konanie polície. Tá podľa súdu porušila Haščákove práva, keď dostatočne rýchlo a efektívne nepreverila pôvod a autentickosť nahrávok z kauzy Gorila.

Šéfka tímu Gorila Martina Babacsová z NAKA nesúhlasí s tým, že sa štát ospravedlnil Jaroslavovi Haščákovi za jeho prvé stíhanie. „Musela som vzniesť obvinenie, taký názor mám aj dnes. Ja som k tomuto návrhu dávala negatívne stanovisko,“ povedala Babacsová pre Postoj.

Ak sa polícia zmohla len na toto, tak je to naozaj hanba, komentuje obvinenie Jaroslava Haščáka jeho advokát Martin Škubla. „Hoci s obvinením nesúhlasíme, vítame možnosť po 10 rokoch sa konečne oboznámiť s obsahom spisu v základnom trestnom konaní Gorila a voči vzneseným podozreniam sa brániť, čo doteraz nebolo možné.“

Ak orgány prípad Jaroslava Hačšáka znova „pokašľú“, je to na pád ministra vnútra a policajného prezidenta, vyhlásil Boris Kollár. „Aby to nedopadlo ako minule, keď sme sa s veľkou potupou a hanbou museli ospravedlniť pánovi Haščákovi,“ dodal.

Jirko Malchárek podľa výpočtov Jaroslava Haščáka zarobil na províziách vo funkcii ministra hospodárstva takmer 11 miliónov eur. Zachytil to spis Gorila. Provízie Haščák delil aj s bývalou šéfkou FNM Annou Bubeníkovou.

Eduard Heger verí, že „aktuálni majitelia“ paragrafu 363 nechajú prípad Jaroslava Hačšáka rozhodnúť súdom. Obvinenie podľa premiéra dokazuje, že orgány spravodlivosti sú absolútne slobodné.

Polícia potvrdila obvinenie Jaroslava Haščáka. „V súvislosti s medializovanými informáciami môžeme uviesť, že v stredu 23. novembra tohto roka vyšetrovateľka špecializovaného tímu Gorila začala trestné stíhanie a zároveň obvinila sedem osôb,“ informovala.

Mária Kolíková povedala, že je rada, že sa pokračuje v trestnom stíhaní Jaroslava Haščáka. Tvrdí, že ako ministerka nemohla urobiť viac, keď generálny prokurátor Maroš Žilinka minulý rok zrušil základ pre trestné stíhanie a následne to urobili aj súdy.

Jaroslav Haščák o obvinení nemá informácie. „Nič nám nebolo doručené, nemáme o tom informáciu,“ reagovala pre médiá jeho manželka Valéria, ktorá ho ako advokátka zastupovala aj pri prvom obvinení.

Pred dvoma mesiacmi sa ministerstvo spravodlivosti v mene štátu ospravedlnilo Jaroslavovi Haščákovi za trestné stíhanie spred dvoch rokov a teraz ho NAKA obvinila opäť. Nové obvinenie sa takisto týka kauzy Gorila, ide však o iný skutok. Čoho konkrétne sa obvinenie týka, zatiaľ jasné nie je.

NAKA obvinila Jaroslava Haščáka, Jirka Malchárka, Annu Bubeníkovú a ďalších ľudí zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Informuje o tom portál Startitup. Obvinenie sa týka aj kauzy Gorila.

Jaroslav Haščák. Foto N - Tomáš Benedikovič

Ústavný súd odmietol dve sťažnosti Jaroslava Haščáka, ktoré podal proti postupu špeciálnej prokuratúry a NAKA, keď ho vyšetrovali pre kauzu Gorila. Sťažnosti sa týkali napríklad Haščákovho zadržania či domovej prehliadky.

Právnici Penty podali podnet na bezpečnostný výbor, chcú, aby preskúmal zákrok v sídle firmy z decembra 2020. Predseda výboru Juraj Krúpa zatiaľ nepovedal, či výbor zvolá.

Maroš Žilinka sa vyjadril k spornému paragrafu 363 a k ospravedlneniu Jaroslavovi Haščákovi za väzbu: „Nemyslíte si, že by sa mohli ospravedlniť mne? Ale to nenapadne nikoho. Ospravedlňujem sa, myslím, že predseda parlamentu to spomenul.“ Generálna prokuratúra pomohla Haščákovi pomocou paragrafu 363 a zbavila ho trestného stíhania v súvislosti s Gorilou.

Úrad špeciálnej prokuratúry vyhlásil, že v trestnej veci ‚nahrávok Gorila‘ sa naďalej vedie trestné stíhanie. Odmieta, že by prokurátor Ondrej Repa pochybil, keď navrhol vziať Jaroslava Haščáka do väzby.

Podobne ako Jaroslavovi Haščákovi sa ministerstvo spravodlivosti za posledné dva roky ospravedlnilo vo viac ako tridsiatich prípadoch. Od druhej polovice roka 2020 takisto vyplatilo odškodnenie v súvislosti s väzobným trestným stíhaním zhruba 248-tisíc eur.

Ondrej Dostál vysvetľuje ospravedlnenie Jaroslavovi Haščákovi aj tým, že rozhodnutia o jeho väzbe aj o stíhaní boli protizákonné. „Toto je situácia podobná, i keď nie identická, s obvinenými vyšetrovateľmi NAKA,“ povedal.

Ministerstvo spravodlivosti sa v mene štátu ospravedlnilo Jaroslavovi Haščákovi bez ohľadu na hroziaci súdny spor, v ktorom by expartner Penty žiadal miliónové odškodnenie. Podľa rezortu sú zákonné dôvody na to, že došlo k zásahu do  jeho práv. Štátny tajomník Ondrej Dostál (SaS) zdôraznil, že rezort sa neospravedlnil za celé trestné stíhanie Haščáka.

Skôr by som očakával, že sa Jaroslav Haščák ospravedlní štátu za to, čo sme počuli na nahrávkach Gorily, komentoval Michal Šipoš (OĽaNO) ospravedlnenie rezortu spravodlivosti za stíhanie a väzbu niekdajšieho spolumajiteľa Penty.

Naživo: Štátny tajomník ministerstva spravodlivosti Ondrej Dostál o ospravedlnení štátu podnikateľovi Jaroslavovi Haščákovi

Štát sa ospravedlnil Jaroslavovi Haščákovi za nezákonné stíhanie a väzbu, informoval o tom advokát spolumajiteľa Penty Peter Kubina. Ospravedlnenie podpísal štátny tajomník ministerstva spravodlivosti Ondrej Dostál (za SaS). Haščák vo vyhlásení uviedol, že ospravedlnenie prijíma.

Úrad špeciálnej prokuratúry k prípadu Haščák: Po preštudovaní zverejneného rozsudku Európskeho súdu pre ľudské práva vo veci Haščák proti Slovensku je zrejmé, že ESĽP nijakým spôsobom nespochybnil použiteľnosť zvukových nahrávok, ktoré boli zaistené v trestnej veci obžalovaného M. K. a spol.

Bývalý partner Penty Jaroslav Haščák čiastočne uspel so svojou sťažnosťou na Európskom súde pre ľudské práva, ktorá sa týka odposluchov z Gorily. Súd v Štrasburgu mu priznal odškodnenie 9750 eur, pričom Haščák požadoval 66-tisíc eur.

Haščák pripomína svojou žiadosťou o ospravedlnenie alebo miliónové odškodné Harabina, hovorí komentátor Marián Leško. Harabin robil prešľapy a médiá o nich informovali. „On nás za to žaloval, súdy rozhodovali v jeho prospech a on na tom zarábal. Toto bola podlá schéma, keď niekto zarábal na tom, že robil prešľapy, a ešte si z toho robil biznis. Je to niečo podobné,“ povedal Leško, podľa ktorého každý, kto si prečítal alebo vypočul Gorilu, vie, že nie je o čom diskutovať.

To, že Jaroslav Haščák žiada od štátu odškodné milióny alebo ospravedlnenie, je podľa Igora Matoviča obludné. „Som zvedavý, ako to dopadne. Úprimne ma mrzí postoj jeho právneho zástupcu, že ho zastupuje. Ja by som takého vagabunda nezastupoval,“ povedal Matovič v podcaste V redakcii o Petrovi Kubinovi z kancelárie Dentons.

Jaroslav Haščák žiada od štátu ospravedlnenie alebo milióny eur za nezákonnú väzbu a obvinenie. Jeho právny zástupca vyčíslil sumu od 13,5 do 16,8 milióna eur, závisieť bude od účtovej závierky Penty, pretože Haščák žiada o odškodnenie najmä v súvislosti s ušlým ziskom.

Špeciálny prokurátor Lipšic vyhlásil, že generálny prokurátor Žilinka mu ešte v lete povedal, „že v žiadnom prípade by sme nemali reagovať na politikov“. Lipšic povedal, že nevie, prečo teraz Žilinka na politikov reaguje a či zmenil názor. Žilinka komentuje politikov na svojom Facebooku po tom, ako ho kritizujú, teraz najmä za cestu do Ruska.

To, že advokát Peter Kubina začal zastupovať Jaroslava Haščáka v spore o náhradu škody za jeho väzbu, je pre komentátora Denníka N Romana Pataja ľudským sklamaním. „Zdôvodňuje to tým, že len napĺňa právo Haščáka na obhajobu. Keby som bol posledný advokát na svete a len tak sa dá to právo naplniť, tak by som Haščáka obhajoval aj ja,“ hovorí Pataj s tým, že toto nie je ten prípad. „Tento týždeň som zachytil, že Marek Para zastupuje mamu poškodenej z Miloslavova. Myslím, že preto, aby si zlepšil svoj imidž. Kubina urobil pravý opak,“ povedal Pataj. (v redakcii)

Ministerstvo spravodlivosti k žiadosti Haščáka o ospravedlnenie za väzbu aj obvinenie: „Vo  všeobecnosti platí, že v prípade posúdenia žiadosti ako dôvodnej je možné pristúpiť k poskytnutiu satisfakcie aj formou ospravedlnenia.“ Nie je však podľa neho závislá od skutočnosti, či osoba žiadateľa hrozí miliónovou žalobou, ale od posúdenia dôvodnosti žaloby.

Advokát Kubina hovorí, že akceptácia návrhu na ospravedlnenie pre Haščáka je „skutočne to minimum, čo by štát mal v takomto jednoznačnom prípade urobiť“. To, že obvinenie a väzba jeho klienta boli nezákonné, podľa neho potvrdzuje rozhodnutie Najvyššieho súdu o prepustení Haščáka z väzby, odmietnutie dovolania ministerky, ale aj rozhodnutie generálneho prokurátora o zrušení obvinenia.

Advokát Peter Kubina k zastupovaniu Jaroslava Haščáka: „Aj súper, ktorému publikum v aréne nefandí a netlieska, má právo na to, aby sa s ním hralo podľa pravidiel.“ Zastupovanie prevzal, lebo sa stotožnil s dôvodmi, pre ktoré sa rozhodol žiadať o náhradu škody od štátu. Kubina ako poškodených zastupuje aj rodičov Jána Kuciaka. V prípade jeho vraždy vypovedal Haščák ako svedok.

Ministerstvu spravodlivosti a generálnej prokuratúre hrozí žaloba o desiatky miliónov eur. Toľko by mala stáť náhrada škody za nezákonné obvinenie a väzbu Jaroslava Haščáka. Právny zástupca bývalého partnera Penty Peter Kubina však hovorí, že najskôr budú žiadať o ospravedlnenie. Žaloba o náhradu škody bude na rade až následne.

Advokát Peter Kubina z Dentons začal zastupovať spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka. Kubina, ktorý zastupuje aj rodičov Jána Kuciaka, kde vo veci jeho vraždy Haščák vypovedal ako svedok, to oznámil v tlačovej správe spolu s informáciou, že Haščák si bude od štátu nárokovať náhradu škody za jeho nezákonnú väzbu.

Decembrové predvedenie Jaroslava Haščáka do Penty. Foto N – Vladimír Šimíček

Jaroslav Haščák sa na Ústavnom súde sťažoval na osobnú prehliadku, ktorú musel podstúpiť po svojom zadržaní 1. decembra. Tvrdil, že bola neúčelná, lebo už predtým, pri vstupe do budovy NAKA, prešiel kontrolou. Ústavný súd mu preto v uznesení o odmietnutí sťažnosti vysvetlil, aký je rozdiel medzi kontrolou pri vstupe do budovy a osobnou prehliadkou.

Jaroslav Haščák sa na Ústavnom súde sťažoval, že zo zápisnice o jeho osobnej prehliadke nie je zrejmé, či ho prehliadal muž alebo žena. Senát Libora Duľu mu odpísal, že túto okolnosť mohol vnímať bezprostredne pri samotnom úkone. „Preto poukazovanie na znenie zápisnice, z ktorej nie je možné určiť pohlavie tejto osoby, vyznieva účelovo,“ vysvetlil. Haščákovu sťažnosť súd aj preto odmietol.

Najvyšší súd kritizuje Máriu Kolíkovú a tvrdí, že jej postup v dovolaní k Jaroslavovi Haščákovi je neakceptovateľný. Ministerka spravodlivosti chcela dosiahnuť, aby Haščák opäť skončil vo väzbe. Súd skonštatoval, že aj keby generálna prokuratúra nezrušila obvinenie, nebolo by ministerkino dovolanie úspešné.

Najvyšší súd formálne odmietol dovolanie ministerky spravodlivosti v prípade väzby Jaroslava Haščáka. Musel tak urobiť po zrušení trestného stíhania generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom.

Lórant Kósa na nahrávke hovoril aj to, že Haščák vyplatil Kočnerovi za Gorilu milión a Oskarovi Bereczkovi 250-tisíc v hotovosti a „ešte 200 úver“. Opisoval aj to, ako odovzdal kúsok z Gorily Haščákovmu obhajcovi Martinovi Škublovi.

Maroš Žilinka odmieta, že generálna prokuratúra pod jeho vedením zmenila postoj k známemu paragrafu 363, vďaka ktorému bolo pred pár dňami zrušené trestné stíhanie Vladimíra Pčolinského a Jaroslava Haščáka.

Najčítanejšie teraz

Týždňový newsfilter: Fico a Matovič hrajú s Ódorom každý svoju škaredú hruFoto N - Tomáš BenedikovičJe to každodenný tichý boj, hovorí abstinujúca alkoholička, ktorá nepije už šesť rokovIlustračné foto - JumpstoryV Kirgizsku som videl pastierov, páchli ťavím trusom a obdivovali vo výklade iPhony, vraví poľský spisovateľ Andrzej StasiukFoto N - Andrej BánUž nie si v aute, rád kritizuješ, Horner odvrkol Rosbergovi. V Španielsku fungovali vylepšenia Mercedesu a Ferrari rozdielneChristian Horner počas sobotňajšej kvalifikácie. Foto - Martin TrenklerAkoby menštruácia bolo zakázané slovo. Hráčka ju naznačila, komentátor skomolil a expertka obišlaOns Jabeurová. Foto - TASR/APPrieskum Focusu: Pri hranici zvoliteľnosti je päť strán. Demokrati nerastú, SNS ánoPočúvali sme chlapcov, ktorí nosia na tričku Andrewa Tatea. V mizogýnovi vidia novodobého rebelaNiektorí študenti, s ktorými sme hovorili, si dali vyrobiť tričko so svojimi hviezdami: zľava kanadský psychológ Jordan Peterson, mizogýn Andrew Tate, exprezident Trump, miliardár Musk a Andrewov brat Tristan TateTrpí smrteľnou chorobou, ale nevzdáva sa: Najviac frflú bohatí a zdraví. Odmietam byť negatívna, teším sa zo životaIveta Chamcová. Foto - archív I. CH.Komentátori Denníka N: Fica ženie pud sebazáchovy, môže dopadnúť ako MečiarFoto N - Tomáš BenedikovičSrvátkové nápoje nepotrebujete. Aj bez nich zrejme prijímate dostatok bielkovínFoto - CTRL A/UnsplashŽilinská diaľnica je naďalej suverénne najdrahšia, nafukuje sa aj cena ružomberského obchvatuAtómy, ktoré nás formujú, vznikli v umierajúcich hviezdach. Sme vesmír, ktorý skúma sám seba, hovorí astrofyzikAstrofyzik Ján Šubjak. Zdroj - archív J.Š.Ukrajinská autorka Kateryna Jehoruškina: Jednou z príčin vojny sú slová, významy a rozprávaniaUkrajinská spisovateľka a poetka Kateryna Jehoruškina. Foto - Maksym SosnovAko spoznáte vo vzťahu budúceho násilníka a manipulátora? Na začiatku si ženu až prehnane idealizuje, hovorí psychologičkaPsychologička Milota Dubovská. Foto N - Tomáš BenedikovičŽivot doma alebo v zariadení sociálnych služieb? Možnosť je často len jedna, tá horšiaViem čo urobím. Fotografia vznikla pre putovnú výstavu Národného projektu Deinštitucionalizácia
zariadení sociálnych služieb – Podpora transformačných tímov. Foto: Matúš Zajac

Nové na Dennikn.sk

19:52Už nie si v aute, rád kritizuješ, Horner odvrkol Rosbergovi. V Španielsku fungovali vylepšenia Mercedesu a Ferrari rozdielne 19:00Týždňový newsfilter: Fico a Matovič hrajú s Ódorom každý svoju škaredú hru 17:34Shooty: Nočná mora 17:29Akoby menštruácia bolo zakázané slovo. Hráčka ju naznačila, komentátor skomolil a expertka obišla 15:52V Kirgizsku som videl pastierov, páchli ťavím trusom a obdivovali vo výklade iPhony, vraví poľský spisovateľ Andrzej Stasiuk 13:32Prieskum Focusu: Pri hranici zvoliteľnosti je päť strán. Demokrati nerastú, SNS áno 13:32Nedeľná nekázeň: Mužská úradná cirkev, to sú hetero, homo aj trans, sú celibátni aj promiskuitní 11:58Ján Mičovský o kauze Vlčan: Nechcelo sa mi veriť, že v OĽaNO môžeme takto upadnúťVčera 15:07Vyberáme si ľudskosť alebo neľudskosťVčera 11:53Školský týždeň: Na učebnice pôjde najmenej peňazí za posledné rokyVčera 11:27Počúvali sme chlapcov, ktorí nosia na tričku Andrewa Tatea. V mizogýnovi vidia novodobého rebelaVčera 10:56Prečo Maďarsko púšťa na slobodu stovky prevádzačov? Môže byť za tým aj vydieranie EÚVčera 10:21High 5ive: Ako Hania Rani dostala Giacomettiho do klavíraVčera 07:57Komentátori Denníka N: Fica ženie pud sebazáchovy, môže dopadnúť ako MečiarVčera 07:31Na dôchodku vytvoril v svojej záhrade celý svet. Vo Východnej otvárajú unikátnu výstavu Martina Sabaku02.06 20:51Белорусский дневник: Лукашенко помиловал Протасевича, ради которого захватил самолет Ryanair 2 года назад. Зачем?02.06 20:51Bieloruský denník: Lukašenko omilostil Prataseviča, kvôli ktorému pred 2 rokmi odklonil lietadlo Ryanairu. Prečo?02.06 20:22Štátni cestári sa sťahujú, podľa Hlasu draho a do firmy prepojenej na šéfa Sme rodina02.06 19:42Schopnosť odhaliť voloviny najviac preceňujú tí, ktorí im najviac veria02.06 19:01Newsfilter: Zakliate Rázsochy neodčarujú ani peniaze z Bruselu   02.06 18:55Plakal nad telom 9-ročnej vnučky. Bombardovanie na deň detí pripomenulo, čo Rusko robí ukrajinským rodinám02.06 17:37Ak Smer prijal nejaké peniaze, tak jedine interné (udalosti týždňa)02.06 17:25Graf dňa: Akcie Nvidie po prepade znovu ožili. Výrobca čipov má stále šancu vyťažiť z AI najviac02.06 17:22Mourinho rozhodcu konfrontoval na parkovisku, no fanúšikovia ho aj napadli. Jeho správanie tomu pomohlo, tvrdí expert02.06 17:10Zástupy detí čakajú na prijímačky. Šanca zmaturovať je v Česku nedostatkovým tovarom02.06 16:34Ako písať o vojne?02.06 16:33Danglár: Divoká jazda02.06 16:30Nezvyk, aby cudzinec robil asistenta ruskému trénerovi. Čo o Podkonickom píšu v KHL02.06 15:47Čudné praktiky v Rimavskej Sobote. Zamestnanec mesta prišiel po kritike primátora Šimka o prácu, festival aj o dotáciu02.06 15:37Vedec Szemes: Únik vírusu z laboratória nemožno vylúčiť, no prevažujú dôkazy, že SARS-CoV-2 má prirodzený pôvod