Fortuna liga

Ivan Galád je novým trénerom futbalistov Zlatých Moraviec, s účastníkom Fortuna ligy podpísal zmluvu do konca sezóny. Galád nahradil Jána Kociana, ktorý požiadal o uvoľnenie z funkcie pre zdravotné problémy.

Ján Kocian na vlastnú žiadosť skončil na pozícií trénera Zlatých Moraviec. „Požiadal som majiteľa klubu o uvoľnenie z funkcie zo zdravotných dôvodov,“ povedal 64-ročný futbalový tréner. Tím bude dočasne viesť doterajší asistent Libor Fašiang.

Zápasy najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sa od sezóny 2024/2025 budú hrať len na prírodnej alebo hybridnej hracej ploche. Zmena sa týka klubov AS Trenčín a MŠK Žilina, ktoré majú na svojom štadióne umelý trávnik.

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali vo Fortuna lige nad Podbrezovou 3:1, víťazný gól strelil v 88. minúte Guram Kašia. Spartak Trnava zvíťazil v Zlatých Moravciach 3:0. Slovan vedie tabuľku o štyri body pred Trnavou, Podbrezová klesla na 3. miesto.

Zdroj - fortunaliga.sk

Futbalisti Dunajskej Stredy porazili Liptovský Mikuláš 1:0 v 12. kole Fortuna ligy a zostali na piatom mieste. Vo zvyšných sobotňajších zápasoch najvyššej súťaže Žilinčania remizovali s Trenčínom 1:1 a Banská Bystrica zdolala Michalovce 3:1. (fortunaliga)

Ružomberskí futbalisti vyhrali nad Skalicou 2:0. V predohrávke 12. kola Fortuna ligy sa gólovo presadili Martin Regáli a Adam Tučný. Ružomberčania tak strácajú na druhú Podbrezovú iba tri body.

Novým športovým riaditeľom vo futbalovom Slovane Bratislava je Róbert Tomaschek. Do klubu prichádza aj Róbert Vittek, ktorý sa stal riaditeľom pre medzinárodné vzťahy.

Ivan Kmotrík ml. skončil vo funkcii generálneho riaditeľa futbalového Slovana Bratislava. „Po udalostiach z uplynulého piatka, keď bol prepustený prakticky celý môj tím najbližších spolupracovníkov, si ďalej neviem predstaviť svoje pokračovanie vo funkcii generálneho riaditeľa,“ uviedol Kmotrík ml.

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali v Trnave 0:0. Obhajca titulu sa vo Fortuna lige udržal na vedúcej priečke, druhá Podbrezová stráca tri body, ale Slovan odohral o zápas menej. Trnava je na 3. mieste. (fortunaliga)

Začal sa fortunaligový zápas medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava. Stretnutie sa hrá na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Slovan je po deviatich kolách na prvom mieste, Trnava je tretia. Zápas vysiela v priamom prenose televízia Dajto.

Podbrezová porazila Trenčín 2:0 a vo futbalovej Fortuna lige sa posunula na 2. miesto. Štvrtá Žilina vyhrala nad Liptovským Mikulášom 4:2, predposledné Zlaté Moravce prehrali doma s Michalovcami 0:1.

Dukla Banská Bystrica remizovala doma so Skalicou 0:0. Banská Bystrica zostala vo futbalovej Fortuna lige na 7. mieste, Skalica si udržala ôsmu priečku. (fortunaliga)

Futbalisti Trnavy vyhrali v Trenčíne 2:0, góly strelili Milan Ristovski a Sebastian Kóša. Trnave patrí v neúplnej tabuľke Fortuna ligy druhé miesto, Trenčín je deviaty. (fortunaliga)

V sobotňajších zápasoch futbalovej Fortuna ligy Skalica remizovala s Dunajskou Stredou 1:1, oba góly padli pár minút pred koncom zápasu. Banská Bystrica otočila zápas v Liptovskom Mikuláši z 0:1 na 2:1. Oba góly strelil Róbert Polievka.

Futbalisti Žiliny zvíťazili nad Ružomberkom 2:0 v 10. kole Fortuna ligy. Žilinčania strelili oba góly v úvodných 17 minútach. Dali ich Timotej Jambor a Dávid Ďuriš. Žilina sa po víťazstve posunula na 5. miesto pred šiesty Ružomberok. (fortunaliga)

Stretnutie Fortuna ligy medzi Michalovcami a Podbrezovou sa neuskutoční v pôvodnom termíne 10. septembra. Po nedávnom zápase v Dunajskej Strede sa rozšíril v Michalovciach vírus, ktorý vystavil stopku viacerým futbalistom a členom realizačného tímu. Po dohode klubov sa zápas uskutoční 12. októbra 2022 o 16.30 hod. (mfkzemplin)

Futbalisti Ružomberka zvíťazili nad Spartakom Trnava 3:2, víťazný gól strelil Martin Regáli. Po 9. kolách je lídrom Fortuna ligy Slovan Bratislava, Trnava je tretia, Ružomberok sa posunul na 5. priečku. (fortunaliga)

Slovan Bratislava zvíťazil v Banskej Bystrici 1:0 a je naďalej lídrom Fortuna ligy. Jediný gól zápasu strelil Tigran Barseghjan. Dunajská Streda vyhrala doma nad Michalovcami 1:0 po góle Nikolu Krstovića, Zlaté Moravce porazili Trenčín 1:0.

Futbalisti Žiliny prehrali s Podbrezovou 0:1 v 9. kole Fortuna ligy. Žilinčania hrali od 25. minúty bez vylúčeného Tomáša Nemčíka. Jediný gól zápasu dal Andy Masaryk v 92. minúte. Podbrezová sa so 17 bodmi posunula na druhé miesto, Žilina zostala piata. (fortunaliga)

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali doma s Dunajskou Stredou 1:1. Hostia viedli po góle Nikolu Krstovića, za Slovan vyrovnal z penalty Eric Ramírez. Slovan zostal na čele Fortuna ligy o štyri body pred Trnavou, Dunajská Streda je štvrtá. (fortunaliga)

Spartak Trnava porazil vo Fortuna lige Liptovský Mikuláš 1:0, jediný gól strelil v 82. minúte Kyriakos Savvidis. Michalovce remizovali doma s Ružomberkom 1:1. Domáci viedli po góle Matúša Marcina, Ružomberok vyrovnal zásluhou Martina Regáliho.

Futbalisti Skalice vyhrali vo Fortuna lige nad Žilinou 1:0, jediný gól strelil Jaroslav Mihalík. Podbrezová remizovala doma so Zlatými Moravcami 0:0, Banská Bystrica vyhrala v Trenčíne 2:0 po góloch Róberta Polievku a Martina Rymarenka.

Holandský futbalista Joeri de Kamps prestúpil zo Slovana Bratislava do Lechie Gdansk. De Kamps obliekal dres Slovana viac ako šesť rokov a odohral zaň 130 ligových zápasov, strelil v nich štyri góly. Má podiel na štyroch majstrovských tituloch a štyroch Slovenských pohároch. (skslovan)

Slovan Bratislava musí pre stredajší zápas vo Fortuna lige s Dunajskou Stredou uzavrieť C-sektor, rozhodla o tom Disciplinárna komisia SFZ. Úradujúci slovenský majster dostal trest za vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky a umožnenie jej prinesenia do sektora v domácom zápase so Žilinou. (skslovan)

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v Ružomberku 1:0, o výhre obhajcu titulu rozhodol v 90.+1 minúte Tigran Barseghjan. Slovan zostal na čele tabuľky, Ružomberok klesol na 7. miesto. (fortunaliga)

V 7. kole futbalovej Fortuna ligy Podbrezová vyhrala v Liptovskom Mikuláši 5:2 a nováčik sa posunul na 2. miesto tabuľky za Slovan. Trenčín otočil skóre v Dunajskej Strede na 2:1. Trnava remizovala so Skalicou 1:1 a Banská Bystrica zdolala Zlaté Moravce 4:2.

Futbalisti Žiliny vyhrali vo Fortuna lige nad Michalovcami 2:0, obidva góly strelil Patrik Myslovič. Žilina dosiahla tretie víťazstvo v sezóne a v tabuľke je priebežne druhá, Michalovce zostali na 8. mieste. (fortunaliga)

Do 3. kola futbalového Slovnaft Cupu v stredu postúpili všetci siedmi účastníci najvyššej súťaže, ktorí hrali svoje zápasy. Uspeli Ružomberok, Trenčín, L. Mikuláš, Z. Moravce, B. Bystrica, Skalica aj Trnava, hoci Spartak postúpil až po rozstrele so štvrtoligovým Bolerázom.

V dohrávke 6. kola Fortuna ligy vyhral Slovan Bratislava nad MŠK Žilina 3:1. Rozhodlo už prvých päť minút zápasu a dva góly Čavrića. Slovan má na čele tabuľky štvorbodový náskok pred druhou Trnavou. Posledná je pre horšie skóre Banská Bystrica. (fortunaliga)

Tabuľka Fortuna ligy po 6 kolách. Zdroj – fortunaliga.sk

Futbalisti Liptovského Mikuláša mali dopravnú nehodu na ceste zo zápasu 6. kola Fortuna ligy. Pri návrate z Trenčína nabúral ich autobus do kamiónu. „Kamionista prešiel do protismeru a zachytil náš autobus. Zraneniam sa nevyhli niektorí hráči, ale všetci sú našťastie v poriadku,“ uviedol tím vo vyhlásení.

Futbalisti Spartaka Trnava zdolali Dunajskú Stredu 3:1 v 6. kole Fortuna ligy. Trnavské góly dali Erik Daniel, Martin Mikovič a Martin Bukata. Trnava sa v tabuľke posunula na druhé miesto pred dnešného súpera. V ďalších zápasoch Ružomberok remizoval so Zlatými Moravcami 2:2, Trenčín porazil Liptovský Mikuláš 2:1 a Michalovce Skalicu 3:1. (fortunaliga)

V predohrávke 6. kola futbalovej Fortuna ligy Podbrezová zdolala Banskú Bystricu 3:1. Za víťazný tím sa gólovo presadili Ďatko, Cobnan a Kuzma. Nováčik z Podbrezovej má po šiestich zápasoch 10 bodov bez prehry a je najväčším prekvapením úvodu sezóny. (fortunaliga)

Futbalisti Dunajskej Stredy zdolali Banskú Bystricu 3:0 a vo Fortuna lige sa dostali na 2. miesto. Góly strelili Regő Szánthó, Ammár Ramadán a Nikola Krstović. (fortunaliga)

Slovan Bratislava porazil Liptovský Mikuláš 5:1 a zostal na čele futbalovej Fortuna ligy. Za obhajcu titulu strelil dva góly Dávid Hrnčár. Trnava vyhrala v Michalovciach 4:0.

Futbalisti Ružomberka remizovali s Trenčínom 0:0 v piatom kole Fortuna ligy. V druhom sobotňajšom zápase Žilina porazila Zlaté Moravce 1:0. Jediný gól dal Dávid Ďuriš v 76. minúte. Žilinčania sú po sobote na druhom mieste, Ružomberok je tretí. (fortunaliga)

Futbalisti Skalice remizovali s Podbrezovou 1:1 v piatom kole Fortuna ligy. Hostia viedli po góle Mareka Kuzmu, no Erik Grendel dostal červenú kartu v 47. minúte a Skaličanom sa podarilo využiť početnú výhodu a vyrovnať zásluhou Jána Vlaska. (fortunaliga)

Futbalisti FC Spartak Trnava remizovali vo Fortuna lige doma so Žilinou 2:2. Hostia viedli v 53. minúte 2:0, keď góly strelili Kopas a Stojchevski, ale domáci v druhom polčase dokázali vyrovnať zásluhou Boatenga a Savvidisa. (fortunaliga)

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili nad Skalicou 3:0, o góly sa postarali Zmrhal, Šaponjić a Hrnčár. Obhajca titulu sa dostal vo Fortuna lige na vedúcu priečku. Podbrezová remizovala s Dunajskou Stredou 0:0.

Futbalisti Ružomberka zdolali Banskú Bystricu 3:2 v 4. kole Fortuna ligy. Ružomberčania prehrávali 0:2 po góloch Davida Depetrisa a Ľubomíra Willwébera. Ružomberské góly dali Ján Maslo, Marko Kelemen a vlastný gól si dal Marián Pišoja. V druhom zápase remizoval Liptovský Mikuláš so Zlatými Moravcami 1:1. (fortunaliga)

Trenčín vyhral doma nad Michalovcami 3:1 a dosiahol prvú výhru v novom ročníku futbalovej Fortuna ligy. Víťazný gól strelil v 67. minúte Kingsley Madu. (fortunaliga)

Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad Zlatými Moravcami 3:0 v 3. kole Fortuna ligy a dostali sa na predbežné prvé miesto. Vo zvyšných dvoch nedeľňajších zápasoch Trnava remizovala s Podbrezovou 1:1 a bezgólová remíza sa zrodila medzi Liptovským Mikulášom a Ružomberkom. (fortunaliga)

Futbalový Slovan Bratislava v 2. polčase otočil zápas Fortuna ligy proti Michalovciam z 0:2 na 4:2, keď sa presadili Barseghjan, Green, Agbo a Jeřábek si strelil vlastný gól. Skalica vyhrala nad Trenčínom 2:0, ten preto ostáva posledný so skóre 0:6.

V predohrávke 3. kola futbalovej Fortuna ligy vyhrala Žilina nad Banskou Bystricou 4:1. Góly strelili Gidi, Myslovič, Kaprálik a Ďuriš za domácich, v závere zápasu skorigoval skóre Depetris.

Futbalový klub AS Trenčín a Peter Hyballa sa dohodli na rozviazaní zmluvy, nemecký tréner viedol tím iba v dvoch kolách vo Fortuna lige. Kompetencie prvého trénera preberie zatiaľ Marián Zimen. (astrencin)

Futbalisti Slovana Bratislava odohrajú v sobotu zápas proti Michalovciam na domácom štadióne. Únia ligových klubov odsúhlasila dohodu medzi klubmi o zmene poradia ich vzájomných zápasov vo Fortuna lige. Dôvodom je, že Slovan nastúpi uprostred budúceho týždňa v 3. predkole Ligy majstrov alebo Európskej ligy. (fortunaliga)

Futbalisti Banskej Bystrice vyhrali vo Fortuna lige nad Spartakom Trnava 2:1, víťazný gól strelil v 82. minúte z penalty David Depetris. Žilina remizovala s Dunajskou Stredou 1:1, Ružomberok remizoval s Podbrezovou 2:2.

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali vo Fortuna lige nad Trenčínom 4:0. Za Slovan strelil svoj prvý gól Juraj Kucka, dvakrát sa presadil Dávid Hrnčár, raz Andre Green. Liptovský Mikuláš remizoval doma s Michalovcami 1:1.

Futbalisti Zlatých Moraviec remizovali so Skalicou 2:2 v 2. kole Fortuna ligy. Za Skalicu skórovali Yann Michael Yao a Ondřej Rudzan. Góly Zlatých Moraviec dali Michal Pinter a deľbu bodov zariadil v 85. minúte Karol Mondek. (fortunaliga)

Futbalisti Ružomberka porazili Skalicu 2:0 v úvodnom kole Fortuna ligy. Za Ružomberok skórovali Matej Madleňák a Martin Regáli. Skaličania hrali od 23. minúty v oslabení. Zvíťazila aj Dunajská Streda nad Liptovským Mikulášom 2:1. (fortunaliga)

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali s Podbrezovou 1:2 v úvodnom kole Fortuna ligy. Obhajcovia titulu prehrávali v 48. minúte o dva góly, no v 84. minúte znížil Dávid Holman. V ďalších zápasoch Trnava zdolala Zlaté Moravce 2:0 a Trenčín remizoval so Žilinou 0:0. (fortunaliga)

Nové na Dennikn.sk

Včera 23:30Hiking basecamp: Vršatecké a Lednické bradlá a okruh cez cyklomosty pri BratislaveVčera 22:14Zaceliť, obnoviť, zlepšiť. Pozrite si laureátov ocenenia za architektúru CE ZA ARVčera 20:18Týždeň v európskej ekonomike: Firmám môžu s drahými energiami pomôcť peniaze z eurofondovVčera 19:51Newsfilter: Taraba s koalíciou, Kollár s opozíciouVčera 18:52Vláda sa v pomoci s cenami energií posúva vpred. Čo chystá pre podniky?Včera 18:50Ako americkí muzikanti predpovedali 11. september 2001Včera 18:21Slovenské centrum dizajnu otvorilo výstavu najlepších kníh, plagátov či kampaníVčera 17:57Graf dňa: Jadrová energia má najlepšie roky už za sebou  Včera 17:52Najlepšie riešenia na zvládnutie drahých energií od ôsmych lídrov slovenských firiem (anketa)Včera 17:46O odvolávaní predsedu vlády zatiaľ v opozícii neexistuje dohodaVčera 17:17Akú používate antikoncepciu? Záborská opäť rieši interrupcie a prichystala pre ženy dotazníkVčera 16:58Neandertálec (a los) v každom z násVčera 16:44Shooty: Hlavne protiVčera 16:28Školský týždeň: Len vyššie učiteľské platy nestačia, potrebujeme zlepšiť aj pracovné prostredie v školáchVčera 16:27Ceny bývania môžu klesnúť na úroveň spred roka, hovorí realitný maklérVčera 15:47Zvýšenie platov situáciu nemení, lekári neplánujú stiahnuť výpovedeVčera 15:46Prokremeľská scéna píše o úmrtí Slováka, ktorý bojoval na ruskej straneVčera 15:33New York Times tvrdí, že dcéru ruského ideológa zabili Ukrajinci. Kyjiv to popieraVčera 15:22Dnes je deň aradských mučeníkov. Ten, kto v súčasnosti verí v priateľstvo s Rusmi, je naivnýVčera 14:45Koľko vás stojí home office a ako môžete znížiť svoje nákladyVčera 14:39Kmotrík starší: Chcem, aby sa syn videl v reálnej práci, nie behať okolo futbalistovVčera 14:36O pacientoch s rakovinou máme údaje z roku 2012. Stav dát v zdravotníctve je alarmujúciVčera 14:36Vývoj bojov (224. deň): Kým sa špekuluje o treťom fronte, Rusi útočia iránskymi dronmi na ukrajinské mestáVčera 14:29Cole Caufield: Slafkovský ku mne so Suzukim ľahko zapadne. Musí si ešte zvyknúť na rýchlejší hokejVčera 13:48Podať vakcínu proti chrípke a covidu do odlišných ramien a treba dodržať časový odstup medzi očkovaniami?Včera 13:40Ukrajinka z Irpiňa: Predstava, že mobilizovaný synovec z Moskvy, ktorého som držala na rukách, nás príde zabiť, je hrozná Včera 13:37Kto je francúzska spisovateľka a nobelistka Annie ErnauxVčera 13:00Kadyrov je ako sultán. Prečo si čečenský líder môže dovoliť kritizovať ruské neúspechyVčera 12:23Nová koalícia s fašistami, extrémistami a obvinenými osobamiVčera 12:18Zelený newsfilter: Rusi už od leta trénujú, ako obísť embargo na ruskú ropu