Slovenský rozhodca Ivan Kružliak udelil Emilianovi Martinézovi dve žlté karty, no nevylúčil ho vo štvrťfinále Konferenčnej ligy medzi Lille a Aston Villou. Martinéz dostal prvú žltú kartu počas zápasu za zdržovanie, druhú v rozstrele. Do toho sa však žlté karty zo zápasu neprenášajú.

Český futbalový klub Viktoria Plzeň prehral v talianskej Fiorentine 0:2 po predĺžení a vypadáva vo štvrťfinále Konferenčnej ligy. Oba zápasy sa skončili v riadnom hracom čase bez gólu. Plzeň hrala v odvete od 66. minúty v oslabení, rozhodcom bol Slovák Ivan Kružliak.

Futbalový klub Viktoria Plzeň dostal pokutu 30-tisíc eur a dvojročnú podmienku na uzavretie tribúny pre nevhodné správanie sa fanúšikov. Počas osemfinále Konferenčnej ligy proti Servette Ženeva traja ľudia hádzali predmety na ihrisko a téglikom zasiahli brankára súpera.

Futbalisti Plzne nastúpia vo štvrťfinále Konferenčnej ligy proti Fiorentine. Club Bruggy nastúpi proti PAOK Solún, Olympiakos Pireus proti Fenerbahce Istanbul a Aston Villa proti LOSC Lille.

Aston Villa, FC Bruggy a Lille sú ďalšími štvrťfinalistami Konferenčnej ligy. V najväčšom šlágri Aston Villa zdolala Ajax Amsterdam 4:0. V dueli bývalých súperov Slovana medzi Lille a Sturmom Graz sa zrodila remíza 1:1.

Viktoria Plzeň postúpila do štvrťfinále Konferenčnej ligy. V odvete osemfinále remizovala 0:0 po predĺžení so Servette Ženeva, ale lepšia zvládla jedenástkový rozstrel.

Nový formát európskych súťaží by mohol pomôcť aj futbalovému Slovanu Bratislava. Liga majstrov bude mať v budúcej sezóne o štyri tímy viac, no iba jedna miestenka bude patriť jednému z víťazov kvalifikácie majstrovskej vetvy, v ktorej bol počas minulého leta aj Slovan.

UEFA ukázala tri dôvody, prečo bude nový formát Ligy majstrov lepší. Nový formát vraj zapojí do súťaží viac tímov a uvidíme viac zápasov medzi najsilnejšími, pričom prinesie lepšiu rovnováhu súťaže. Formát tiež zabezpečí, aby bol atraktívny aj posledný hrací deň.

Slovan Bratislava dostal trest od UEFA za správanie sa fanúšikov v Grazi. Futbalový klub musí zaplatiť pokutu 23 750 eur a uhradiť škodu za fanúšikov, ktorí rozbili toalety a použili pyrotechniku.

Viktoria Plzeň si v osemfinále Konferenčnej ligy zahrá proti Servette Ženeva. Súper Slovana zo skupiny OSC Lille narazí na Sturm Graz, ktorý vyradil Slovan v osemfinále. Prvé zápasy sa hrajú 7. marca, odvtedy o týždeň.

Aj keď futbalový Slovan mal za sebou zlý deň, na Tehelnom poli fanúšikovia tlieskali po stojačky po vypadnutí z Konferenčnej ligy. Klub čelí zákazu prestupov od FIFA pre dlžoby voči bývalému hráčovi. „V nasledujúcich dňoch bude situácia vyriešená,“ povedal Ivan Kmotrík mladší.

Slovan Bratislava prehral so Sturmom Graz 0:1 v odvete play-off o účasť v osemfinále Konferenčnej ligy. Ďalej postúpil Sturm, ktorý vyhral minulotýždňový prvý zápas vysoko 4:1.

Slovan Bratislava hrá po prvom polčase so Sturmom Graz bez gólov. Slovan mal v odvete play-off o účasť v osemfinále Konferenčnej ligy územnú prevahu. Z najväčšej šance však Juraj Kucka trafil len do brvna.

Začal sa odvetný zápas play-off Európskej konferenčnej ligy medzi Slovanom Bratislava a Sturmom Graz. Slovan pred týždňom prehral v Grazi 1:4, takže do dnešného duelu na Tehelnom poli vstupuje s trojgólovým mankom. Živý prenos vysiela stanica RTVS Šport.

Napriek trojgólovému manku sa Slovan Bratislava nebude šetriť. Tréner Vladimír Vladimír Weiss st. avizuje v odvete proti Sturmu Graz v Európskej konferenčnej lige silnú zostavu. „Zmien bude málo,“ povedal na tlačovej konferencii.

Frankfurt, Stuttgart a Lipsko majú záujem hostiť finále európskych klubových súťaží v rokoch 2026 a 2027. Oznámil to nemecký futbalový zväz, ktorý ponuky predložil UEFA.

Niektorí fanúšikovia futbalového Slovana v rakúskom Grazi aj hajlovali. Pri pochode na štadión rozhadzovali plechovky a prázdne fľaše od alkoholu všade okolo. Ešte horšie boli ich pokriky: „turkisch ghetto“, či „racists, fascists, hooligans“. Ten druhý zvyknú kričať, keď majú dohodnutú bitku s tvrdým jadrom súpera.

Slovan prehral v Konferenčnej lige na ihrisku Grazu o tri góly a v odvete bude potrebovať na postup zázrak. Vladimír Weiss ml. dostal červenú kartu za nezmyselný a hlúpy faul už po desiatich minútach na ihrisku. „Nakoniec sme ublížili sami sebe,“ hovoril po zápase tréner Weiss st.

Futbalisti Slovana Bratislava prehrali v úvodnom zápase play-off Európskej konferenčnej ligy so Sturmom Graz 1:4. Vladimír Weiss ml. dostal v druhom polčase červenú kartu a v ďalšom zápase tak bude svojmu tímu chýbať. Odveta na Tehelnom poli sa bude hrať na budúci štvrtok.

Futbalisti Slovana Bratislava po prvom polčase úvodného zápasu play-off Európskej konferenčnej ligy prehrávajú so Sturmom Graz 1:2. Jediný gól Slovana zatiaľ strelila nová zimná posila – Luxemburčan Gerson Rodriques.

Začal sa úvodný zápas play-off Európskej konferenčnej ligy medzi Slovanom Bratislava a Sturmom Graz. Živý prenos vysiela stanica RTVS Šport.

Naše očakávania boli veľké, predstavovali sme si, že sa posilníme viac, povedal asistent trénera futbalového Slovana Boris Kitka. Aj taká bola zima v klube, ktorý odohral prípravný zápas s ruským Dinamom Moskva a dodnes o ňom mlčí.

Aká bola zima vo futbalovom Slovane: Najprv prišla reakcia Ivana Kmotríka st. na zápas s Rusmi, potom pokyn pre novinárov na tlačovke, aby sa pýtali iba na zápas. Navyše klub sa oslabil, hoci vo štvrtok hrá baráž o osemfinále Európskej konferenčnej ligy.

Súper Slovana v šestnásťfinále Konferenčnej ligy Sturm Graz dnes nastúpi na prípravný zápas v Turecku proti ukrajinskému Dnipro-1. „Nebudeme však komentovať kroky iných klubov – najmä pokiaľ ide o politické pozadie. Vo všeobecnosti by sme však chceli opäť zdôrazniť, že vojnu v akejkoľvek podobe treba čo najdôraznejšie odsúdiť a odmietnuť.“

Futbalisti Slovana Bratislava sa v baráži o osemfinále Konferenčnej ligy stretnú so Sturmom Graz. Prvý zápas sa uskutoční vo štvrtok 15. februára na pôde rakúskeho klubu, odveta je o týždeň neskôr.

Zdroj - uefa.com

Hoci brankár Slovana Milan Borjan dostal červenú kartu, tréner Vladimír Weiss vinil za prehru s Ľubľanou seba. „Celý trénerský život som riskoval, a dnes som to rozhodnutie nespravil. Chcel som striedať už cez polčas, mal som zariskovať.“

Slovan Bratislava prehral v Európskej konferenčnej lige s Olimpijou Ľubľana 1:2. V skupine A skončil s 10 bodmi druhý a vo februári si zahrá play-off o osemfinále proti niektorému z tretích tímov skupín Európskej ligy.

Tréner Slovana Bratislava Vladimír Weiss st. Foto - TASR/Jaroslav Novák

Slovan Bratislava po 1. polčase zápasu Konferenčnej ligy remizuje s Ľubľanou 1:1. Slovenský majster mal prevahu i viac šancí, ale inkasoval z nacvičeného signálu po priamom kope. Vyrovnal Blackman strelou z uhla. V úvode zápasu VAR neuznal gól Slovana pre sporný ofsajd. (uefa)

Na Tehelnom poli sa začal zápas medzi Slovanom Bratislava a Olimpijou Ľubľana. Domáci majú v prípade víťazstva šancu vyhrať skupinu A Európskej konferenčnej ligy, no potrebujú aj zaváhanie Lille s Klaksvíkom. Zápas vysiela Šport RTVS. (uefa)

Futbalisti Spartaka Trnava prehrali v Európskej konferenčnej lige na ihrisku Fenerbahçe 0:4. Domáci mali celý zápas prevahu a potvrdili svoj postup zo skupiny H, Trnava ostala na poslednom mieste s jedným bodom a skóre 3:15.

Jan Bernát v súboji s Ismailom Yuksekom. Foto - TASR/AP

V zápase Konferenčnej ligy Trnava po 1. polčase prehráva v Istanbule s Fenerbahçe 0:1. V 36. minúte skóroval Ferdi Kadioglu. Lepší domáci tím mal viacero ďalších šancí, no Džeka alebo Szymańského vychytal brankár Takáč. (uefa)

V Istanbule sa začal posledný zápas futbalistov Spartaka Trnava v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy. Domáce Fenerbahçe potrebuje bodovať, aby si udržalo šancu na postup, Trnava už ďalej ísť nemôže. Zápas vysiela Sport 1. (uefa)

Polícia v Birminghame zatkla 46 fanúšikov pred zápasom futbalovej Európskej konferenčnej ligy medzi Aston Villou a Legiou Varšava. Pri incidentoch sa zranili štyria policajti, dva policajné psy a dva kone.

PAOK Solún sa stal víťazom skupiny G v Európskej konferenčnej lige, keď vyhral na štadióne Eintrachtu Frankfurt 2:1. Do ďalšej fázy súťaže postúpili aj Aston Villa a Fiorentina.

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v skupine G v Európskej lige na pôde Šeriffu Tiraspoľ 3:2 a postúpili do vyraďovacej časti súťaže. Po 5. kole si účasť v play-off zabezpečili aj AS Rím, Olympique Marseille, Liverpool či Villarreal.

Futbalisti Spartaka Trnava prehrali doma v Európskej konferenčnej lige s Ludogorcom Razgrad 1:2. Víťazný gól dal niekoľko sekúnd pred koncom zápasu Tissera. Trnava je v skupine H s jedným bodom posledná.

Daniel strieľa gól. Foto - TASR/Lukáš Grinaj

Juraj Kucka zariadil dvoma gólmi postup Slovana Bratislava a ukázal, že v 36 rokoch stále patrí k najlepším slovenským futbalistom. „Nestáva sa mi často, aby som dal dva góly v zápase, takže som veľmi rád. Mám za sebou parádny mesiac, viac som si ani nemohol želať,” povedal.

Spartak Trnava remizuje doma po 1. polčase s Ludogorcom Razgrad 0:0. V zápase Európskej konferenčnej ligy mohli hostia vyhrávať od 23. minúty, ale gól Tekpeteyho neuznal systém VAR pre ofsajd.

Začal sa zápas futbalistov Spartaka Trnava proti Ludogorcu Razgrad v Európskej konferenčnej lige. Trnava v prvom vzájomnom zápase na ihrisku bulharského klubu prehrala 0:4. Priamy prenos vysiela Sport 1. (uefa)

Slovan Bratislava postúpil do vyraďovacej časti Európskej konferenčnej ligy, keď vyhral nad Klaksvíkom 2:1. V skupine A skončí najhoršie na 2. mieste.

Dvojgólový strelec Kucka. Foto - TASR/Martin Baumann

Slovan Bratislava remizuje po 1. polčase s Klaksvíkom 1:1. V zápase Európskej konferenčnej ligy strelili úvodný gól domáci, keď sa v 17. minúte presadil Mikkelsen. O sedem minút neskôr vyrovnal Kucka.

Začal sa zápas futbalistov Slovana Bratislava proti Kí Klaksvíku. Slovenský majster si v prípade výhry vybojuje postup do play-off Európskej konferenčnej ligy. Stačiť mu bude aj remíza, ak Ľubľana nevyhrá s Lille. Priamy prenos vysiela Šport RTVS. (uefa)

Futbalový Slovan dnes narazí na KÍ Klaksvík, ktorého úspech nie je náhoda. Tím z mesta, ktoré je známe najmä rybolovom, sa spolieha na lokálnych sponzorov a jeho jadro tvoria futbalisti, ktorí v meste vyrastajú odmalička. „Keď Klaksvík vyhráva, práca v rybej továrni ide ľahšie,” hovorí miestny novinár.

Maccabi Tel Aviv vyhral nad Luhanskom 3:2 v dohrávke futbalovej Európskej konferenčnej ligy. Dor Peretz dal dva góly izraelského klubu, ktorý po hodine hry viedol 3:0. Po štyroch zápasoch je Tel Aviv druhý v skupine B, Luhansk je tretí so štyrmi bodmi. (uefa)

Aleksandar Čavrić napriek životnej forme nemal hrať, napokon zariadil remízu s Lille 1:1. „Tak ako Čavrić by mal vyzerať futbalista – je vysoký, rýchly, má krásnu postavu, má vyvinuté svaly. Navyše, je dynamický, čo má vrodené,” hovorí tréner Slovana Vladimír Weiss st. Čavrića trápilo vírusové ochorenie.

Futbalisti Viktorie Plzeň postúpili do osemfinále Európskej konferenčnej ligy. Český tím zdolal Dinamo Záhreb 1:0, v skupine C je aj po 4. kole stopercentný a s istotu obsadí prvé miesto v tabuľke. Do vyraďovacej fázy postúpili aj PAOK, Eintracht Frankfurt a Club Bruggy.

Slovan Bratislava remizoval vo futbalovej Európskej konferenčnej lige s Lille 1:1 a zostal na 2. mieste v skupine A. Po štyroch zápasoch má 7 bodov, Lille 8.

Úvodný polčas medzi Slovanom Bratislava a Lille sa skončil bezgólovou remízou. Slovan bol blízko ku gólu v 26. minúte, ale Guram Kašia hlavičkoval do brvna. Lille si gólovú šancu nevytvorilo.

Na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave sa začal zápas Európskej konferenčnej ligy medzi Slovanom Bratislava a Lille. Slovan je v skupine A druhý iba o bod za svojím súperom. Priamy prenos vysiela RTVS Šport.

Trnava získala prvý bod vo futbalovej Európskej konferenčnej lige, no už nemôže postúpiť. V Nordsjællande remizovala 1:1 a v skupine H je naďalej na poslednom mieste. Dánsky klub má 7 bodov a je druhý.

Nové na Dennikn.sk

11:39Mesačné židovské dievčatko si zobrali cudzí ľudia, rodičia sa zachránili z transportu a schovávali sa 11:28Úzkosť je ako preťahovanie sa lanom s vlastnými myšlienkami 11:00Týždeň v práve Rada Procházku: Toto nie je grandiózne  10:44Rekonštrukcie starých budov sú už povinné. Slovensko to nepodporilo 10:41Dvaja z NHL určite neprídu. Akú mali Slováci v zámorí sezónu a kto by mohol prísť na MS v hokeji 2024 v Česku? (prehľad) 10:38MediaBrífing: Spôsobili technológie epidémiu duševných chorôb u detí? Je to zložitejšie 09:52Vytáča ma proteínová panika aj živiny v prášku, hovorí vedec v oblasti výživy Tim Spector 08:26Svetový newsfilter: Ukrajina potrebuje protivzdušnú obranu a už volí aj tvrdšiu taktiku, aby ju získala 07:45Najdôležitejšia česká misia: Ako sa zrodil nečakaný plán nájsť vo svete muníciu pre Ukrajinu 07:37Za úzkosťami bývajú nenaplnené potreby. Nechceme byť za sebcov, aj keď sme nešťastní, hovoria psychológovia Ashford a Miler (+ video) 07:25Mám pozvať otca na svadbu, aj keď mi v detstve veľmi ubližoval? 07:05Ráno s NHL: Kto vyhrá Stanleyho pohár a ako dopadnú Slováci? Predpovede Denníka N pred play-off 06:26Ekonomický newsfilter: Rozšírenie rozpočtovej diery o pol miliardy podporila polovica opozícieVčera 21:07Toto vystrihneme: Hviezdny mierVčera 19:27Newsfilter: Dá sa pochybovať, že KDH spoluprácou s koalíciou získa nejakých voličovVčera 19:19Vranovskú celulózku štát zasa karhá za ohrozovanie životného prostredia. Vyše dvojmiliónová pokuta ju však nezavrieVčera 19:14Graf dňa: Výsledky holandskej ASML ukazujú, že sektor čipov nie je stávkou na istotuVčera 19:11Bývalého námestníka SIS Borisa Beňu zadržali v Kongu. Môže to skomplikovať proces s Vladimírom PčolinskýmVčera 18:54Najprv sa vyhráža, potom líška. Akú hru rozohral Fico s KDH, je v hnutí panika a ako na to môžu jeho lídri reagovať?Včera 18:49Saková tají meno odborníka, na ktorého sa odvoláva pri miliónových nákupoch emisných kvótVčera 18:19S týmito zbraňami by vojnu nevyhral. Čo útok Iránu na Izrael ukázal o jeho sile (+ infografiky)Včera 18:16Hiking basecamp: Kratšie výlety na hrad Hajnáčka, rozhľadne, Matku Božiu a Štúrovu lavičkuVčera 17:48Štátne teplárne riadili ich manažéri úspešne, vládnemu valcu aj tak neunikliVčera 17:29Gyimesi pracoval u košického župana len pár týždňov, podľa polície vtedy zmanipuloval verejné obstarávanieVčera 17:13Shooty: SuplentVčera 17:08Popredná expertka na antisemitizmus: váš minister vnútra legitimizoval extrémistu. Je to nebezpečnéVčera 17:07My už s ropou končíme a bežať budeme na odpady, hovoria robotníci zo Slovnaftu. Preháňajú, no iba čiastočneVčera 16:56Na semafore Obnov dom naďalej svieti červená a minister Taraba sa chváli, ako to riešiVčera 16:54Peniazmi na ukrajinskú muníciu posielajú darcovia odkaz aj Ficovej vláde, hovoria organizátori úspešnej zbierkyVčera 16:19Mocenské hry orbánovcov znamenajú koniec menšinového zastúpenia Maďarov