Hokejová extraliga

Hokejová extraliga: Nitra vyhrala v Poprade 6:4, dva góly strelil Adrián Holešinský, ktorý bol dnes nominovaný na ZOH v Pekingu. Košice zvíťazili v Trenčíne 4:3 a Zvolen v Nových Zámkoch rovnako 4:3. Slovan vyhral v Prešove 6:2, ďalšie tri body zaznamenal Marcel Haščák.

Tabuľka Tipos extraligy. Zdroj – hockeyslovakia.sk

Disciplinárna komisia SZĽH sa začala zaoberať incidentmi z piatkového zápasu medzi Michalovcami a Spišskou Novou Vsou. Podľa dostupných materiálov sa oba kluby dopustili výtržností a fyzického napadnutia počas schádzania z ľadovej plochy.

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili nad Banskou Bystricou 6:2 v 30. kole Tipos extraligy a naďalej sú na prvom mieste v tabuľke. Za Bratislavčanov trikrát skóroval Marcel Haščák. Vo zvyšných zápasoch Nitra porazila Prešov 3:1 a Nové Zámky zvládli domáci zápas s Košicami 4:2.

Vo včerajšom zápase hokejovej extraligy fanúšikovia Michaloviec údajne rasisticky urážali spišskonovoveských hokejistov tmavej pleti Arwina Atwala a Matthewa Petgrava. „Toto nie je džungľa. Musíme rešpektovať tímy a hráčov,“ povedal tréner Michaloviec Tomek Valtonen. Incident sa odohral po návrate divákov na tribúny.

Hokejový útočník Nicholas Bondra sa dohodol na skúšobnej zmluve s HK Poprad. Syn bývalého slovenského hokejistu Petra Bondru sa v jednom tíme stretne s bratom Dávidom. Dvadsaťpäťročný útočník sa narodil v USA, má aj slovenské občianstvo, jeho doterajšia kariéra prebiehala v nižších zámorských súťažiach. (hkpoprad)

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili na ľade posledného Liptovského Mikuláša 7:1, za hostí strelil dva góly William Rapuzzi. Slovan zostal na čele extraligy o päť bodov pred Zvolenom, ktorý vyhral v Prešove 5:2. Trenčín porazil Nové Zámky 5:1.

Novým trénerom hokejistov HC ’05 Banská Bystrica sa stal Fín Antti Karhula. S momentálne deviatym tímom extraligovej tabuľky sa dohodol na zmluve do konca sezóny. Ivan Droppa a Tomáš Surový pokračujú pri tíme ako asistenti. (tasr)

Hokejisti Zvolena zvíťazili v dohrávke Tipos extraligy na ľade posledného Liptovského Mikuláša 5:2. Zvolen je v tabuľke na 2. mieste, na lídra Slovan Bratislava stráca päť bodov. Rovnakým výsledkom vyhrala Banská Bystrica v Nitre.

Hokejový Slovan Bratislava prehral v Nových Zámkoch 2:3, víťazný gól strelil v 53. minúte Chris Langkow. Slovan zostal na čele Tipos extraligy o osem bodov pred Zvolenom, ktorý zvíťazil v Banskej Bystrici 1:0.

Líder hokejovej extraligy Slovan Bratislava zvíťazil na ľade HK Nitra 7:5, útočník Slovana Andrew Yogan zaznamenal hetrik. Liptovský Mikuláš zdolal Banskú Bystricu 5:2, všetky svoje góly strelil v úvodnej tretine.

Štvrtkový zápas hokejovej extraligy medzi Zvolenom a Popradom sa neodohrá. Dôvodom je výskyt ochorenia covid-19 v popradskom tíme, ktorý nenastúpi ani na nedeľný duel s Liptovským Mikulášom. Zvolen si musí počkať na prvé vystúpenie v novom roku, pre pozitívne testy v kádri súpera sa neuskutočnil ani utorňajší súboj v Liptovskom Mikuláši. (hkmzvolen)

V prvom novoročnom kole hokejovej extraligy Banská Bystrica vyhrala nad Popradom 7:3, dva góly a dve asistencie zaznamenal Rus Nikita Ščerbak. Michalovce zdolali Prešov 6:0, v tomto zápase štyri body nazbieral Američan Tony Cameranesi.

Tabuľka Tipos extraligy po zápasoch 4.1.2022. zdroj: hockeyslovakia.sk

Hokejisti Trenčína neodohrajú najbližšie dva zápasy Tipos extraligy v stanovenom termíne pre nepriaznivú pandemickú situáciu. Trenčania mali pôvodne odohrať zápasy proti Slovanu Bratislava 4. januára a o dva dni neskôr s Novými Zámkami.

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali s Novými Zámkami 1:2 v 47. kole Tipos extraligy. Víťazný gól strelil Tomáš Klempa. Bratislavčania naďalej vedú súťaž. Tri body získali aj hráči Michaloviec po víťazstve 4:2 nad Spišskou Novou Vsou.

Štvrtkový hokejový zápas medzi Liptovským Mikulášom a Popradom odložili. V klube z Liptova mal jeden hráč pozitívny test na koronavírus a príznaky ochorenia pociťujú aj ďalší členovia.

Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali nad Nitrou 5:3 v 46. kole Tipos extraligy. Dva góly za Slovan strelil Marcel Haščák. Hráči Zvolena prehrali v Poprade 1:5, ale udržali sa na predbežnom druhom mieste. Deväť gólov padlo v zápase Banskej Bystrice s Liptovským Mikulášom. Domáci vyhrali 8:1.

Hokejisti Dukly Trenčín neodohrajú extraligové zápasy proti Novým Zámkom (28. 12.) a Nitre (30. 12.). Trenčania požiadali o odklad pre nepriaznivú zdravotnú situáciu v tíme, ďalšie stretnutie ich čaká v utorok 4. januára proti Slovanu Bratislava. (hkdukla)

Nedeľňajšie 45. kolo hokejovej Tipos extraligy sa neodohrá. Rozhodla o tom Asociácia profesionálnych hokejových klubov na štvrtkovom zasadnutí. Ide o formu protestu voči opatreniam vlády Slovenskej republiky.

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili nad Michalovcami 5:4 v 28. kole Tipos extraligy. Víťazný gól strelil Andrej Golian v 54. minúte. Slovan naďalej vedie ligu. Deväť gólov padlo aj v zápase Nitry s Liptovským Mikulášom, Nitrania vyhrali 7:2.

Hokejisti Zvolena vyhrali v Banskej Bystrici 4:0. Víťazný gól strelil v 4. minúte Radovan Puliš. Zvolen si upevnil 2. miesto v hokejovej extralige, Banská Bystrica je desiata. (hockeyslovakia)

Hokejisti Slovana Bratislava prišli o víťaznú sériu v zápase so Spišskou Novou Vsou v 27. kole Tipos extraligy. Bratislavčania prehrali 3:4 po góle Branislava Rapáča z 59. minúty. Slovan vyhral predchádzajúcich desať zápasov. Nitra porazila Michalovce 3:2 a udržala sa na predbežnom treťom mieste.

Banská Bystrica porazila Košice 3:2 v dohrávke 27. kola hokejovej extraligy. Svojím desiatym gólom v sezóne rozhodol Američan Mitchell Daniel Fossier. Banská Bystrica sa posunula na 10. miesto v tabuľke. (hockeyslovakia)

Kluby hokejovej extraligy žiadajú od vlády povolenie návratu fanúšikov na tribúny v režime OP. Ak nedostanú odpoveď do 23. decembra, hrozia neodohraním súťažného kola 26. decembra a zvažujú aj predčasné ukončenie ročníka.

V dohrávke 12. kola hokejovej extraligy Poprad vyhral nad Liptovským Mikulášom 9:0. James Arniel strelil päť gólov. Kanaďan prišiel do tímu v novembri z Bratislava Capitals. Jeho spoluhráč z útoku Michael Vandas dal gól a na štyri prihral. (hockeyslovakia)

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v Nitre 4:0, všetky góly strelili v poslednej tretine. Trenčín vyhral v Banskej Bystrici 3:0, v 3. minúte rozhodol Adam Stránsky. Košice porazili doma Liptovský Mikuláš 2:1, Nové Zámky prehrali s Prešovom 2:3.

Hokejový klub HK Nitra neuvoľnil Šimona Nemca a Adama Sýkoru na začiatok kempu reprezentácie do 20 rokov. Nitra pustí oboch hráčov po nedeľňajšom zápase extraligy so Slovanom Bratislava, podľa SZĽH tým porušuje pravidlá v súvislosti s uvoľňovaním hráčov pre povinnosti reprezentácie.

Hokejisti Nitry vyhrali nad Spišskou Novou Vsou 5:2 a posunuli sa na 3. miesto v extralige. Vedúci Slovan Bratislava porazil druhý Zvolen 5:3, Banská Bystrica zdolala doma Nové Zámky 3:2 a ukončila sériu štyroch prehier.

Fín Tero Lehterä sa stal trénerom hokejistov Dukly Trenčín. Lehterä podpísal zmluvu do konca prebiehajúceho ročníka, uplynulé štyri sezóny bol hlavným trénerom klubu najvyššej fínskej súťaže SaiPa.

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili nad Košicami 3:0. Slovan vyhral ôsmy zápas za sebou a je naďalej lídrom Tipos extraligy. Druhý Zvolen porazil Nitru 2:1 po predĺžení, rozhodujúci gól strelil Marek Viedenský, Nové Zámky porazili Liptovský Mikuláš 5:2.

Primátorka Prešova Andrea Turčanová vyzvala majiteľa hokejového klubu HC GROTTO Prešov Róberta Ľuptáka, aby podpísal predložené zmluvy o prenájme štadióna, ktoré od leta nepodpísal. V ohrození je najvyššia hokejová súťaž v meste.

Zvolen prehral doma so Spišskou Novou Vsou 4:6 v hokejovej extralige. Víťazný gól a svoj druhý v stretnutí strelil v 48. minúte Matej Giľák. Michalovce prehrali doma s Novými Zámkami 2:4, Nitra zvíťazila v Košiciach 3:1.

V piatkových zápasoch hokejovej extraligy vedúci Slovan zdolal Nové Zámky 2:0, Zvolen vyhral v Košiciach 4:1, Poprad vyhral v Michalovciach 5:4 po nájazdoch a Trenčín získal tri body v Nitre rozhodujúcim gólom na 2:1 v 59. minúte.

Tabuľka Tipos extraligy. zdroj: hockeyslovakia.sk

Ján Pardavý skončil na poste trénera hokejistov Dukly Trenčín. Vo funkcii ho dočasne zastúpi športový riaditeľ klubu Branko Radivojevič, trénerský tím doplní aj tréner juniorov Viliam Čacho.

V dohrávke 20. kola hokejovej extraligy Košice vyhrali nad Trenčínom 4:1. Košičania nastúpili na zápas prvýkrát od 19. novembra, keďže v ich tíme bolo viacero pozitívnych hráčov na covid-19.

Hokejový klub HC ’05 Banská Bystrica ukončil spoluprácu s fínskym trénerom Tuukkom Poikonenom. Dôvodom sú nepriaznivé výsledky v poslednej dobe. Mužstvo dočasne povedú jeho asistenti Ivan Droppa a Tomáš Surový.

V dohrávke 14. kola hokejovej extraligy Spišská Nová Ves zdolala Nitru 6:5 po nájazdoch. Nitrania najprv vyhrávali 3:2, Spišiaci otočili skóre na 5:3, no v závere riadneho hracieho času Nitrania dorovnali a predlžovalo sa. Zápas rozhodol až v desiatej sérii nájazdov Damian Tyczynski. (hockeyslovakia)

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili doma nad Banskou Bystricou 5:2 v dohrávke 14. kola Tipos extraligy. Za domácich strelil hetrik Christopher Joseph Langkow. Nové Zámky sú v tabuľke predposledné, Bystrica je deviata. (hockeyslovakia)

Hokejisti Slovana Bratislava porazili Poprad 4:2 a upevnili si vedúcu priečku v extralige. Trenčín prehral doma so Zvolenom 2:3, v 58. minúte rozhodol Maroš Jedlička. Banská Bystrica vyhrala v Liptovskom Mikuláši 3:1. (hockeyslovakia)

Hokejisti Michaloviec zvíťazili nad Banskou Bystricou 3:1 v 20. kole Tipos extraligy a udržali sa na druhom mieste. Víťazstvo tímu z východného Slovenska zariadili gólmi Marek Mašlonka, Adam Stripai a Dávid Buc.

Hokejisti Slovana Bratislava porazili Prešov 5:0 v predohrávke 20. kola extraligy. Marcel Haščák strelil v 2. tretine za trinásť minút hetrik, Slovan si udržal vedúcu priečku v tabuľke. (hockeyslovakia)

Slovan Bratislava porazil Banskú Bystricu 7:4 a zostal na vedúcej priečke v hokejovej extralige. Druhé Michalovce zvíťazili v Liptovskom Mikuláši 4:2 a v tabuľke sa dostali pred Zvolen, ktorý prehral v Poprade 5:6.

HC Košice odložili pre koronavírus tri nadchádzajúce zápasy v Tipos extralige. „Máme v tíme viacerých pozitívne testovaných hráčov. Situáciu riešime v plnej súčinnosti s tímovým lekárom,“ uviedol výkonný riaditeľ klubu Miroslav Klíma.

Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v Liptovskom Mikuláši 4:3 po predĺžení, rozhodujúci gól strelil v 65. minúte kanadský obranca Matt MacKenzie. Michalovce porazili Spišskú Novú Ves 4:2 a v tabuľke majú rovnaký počet bodov ako vedúci Slovan. Zvolen zdolal Prešov 3:2, Trenčín prehral s Novými Zámkami 1:2.

Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v Michalovciach 6:1 a vrátili sa na čelo Tipos extraligy. Marcel Haščák strelil dva góly. Zvolen vyhral nad B. Bystricou 5:4 po predĺžení. Liptovský Mikuláš zdolal Nitru 3:2 takisto až po predĺžení. Prešov vyhral nad Košicami 3:2.

Kluby hokejovej Tipos extraligy žiadajú o prehodnotenie sprísnených protipandemických opatrení. Tie budú podľa nich pre niektorých účastníkov najvyššej hokejovej súťaže likvidačné, a ak nebudú obmedzenia kompenzované, bude to znamenať aj predčasné ukončenie sezóny.

Nitra porazila Michalovce 3:0 a je novým lídrom hokejovej extraligy. Slovan Bratislava klesol na tretie miesto po prehre v Spišskej Novej Vsi 2:4, Košice zdolali Banskú Bystricu 5:3.

Hokejisti Popradu vyhrali v Nových Zámkoch 5:3. V predohrávke 16. kola extraligy otočili skóre v druhej tretine z 0:1 na 3:1 a zápas už ukontrolovali do konca riadneho hracieho času.

Slovenský hokejista Marcel Haščák bude pôsobiť v tíme Slovan Bratislava. Najlepší strelec uplynulých dvoch ročníkov Tipos extraligy opustil účastníka českej najvyššej súťaže Kometu Brno a podpísal so Slovanom zmluvu do roku 2024.

Hokejistov HK Poprad povedie kanadský tréner Corey Neilson. „Som tu preto, aby sme vyhrávali,“ povedal Neilson, ktorý naposledy trénoval nórsky Manglerud. Jeho asistentmi budú Jozef Skokan a Radoslav Suchý.

Hokejisti Michaloviec vyhrali vo Zvolene 5:4 a dostali sa na druhé miesto Tipos extraligy. V zápase skórovali deviati rôzni hokejisti. Slovan prehral s Nitrou 3:4 a vedie už len o skóre. Prešov zdolal Nové Zámky 6:3. Košice zvíťazili v Liptovskom Mikuláši 6:1.