Hokejista Adam Liška predĺžil zmluvu o jeden rok s tímom Severstaľ Čerepovec. Slovenský reprezentant odohral v minulom ročníku za ruský tím 54 zápasov a dosiahol v nich 21 bodov.

Hokejový brankár Patrik Rybár bude v nasledujúcej sezóne hrávať za Spartak Moskva, s tímom KHL podpísal ročný kontrakt. Bronzový medailista zo ZOH v Pekingu pôsobil v ruskej súťaži aj v minulom ročníku v tíme Dinamo Minsk. (spartak)

Slovenský hokejista Christián Jaroš bude hrať v KHL, podpísal zmluvu s Avangardom Omsk. 26-ročný obranca hral v uplynulých sezónach v NHL za tímy Ottawa Senators, San Jose Sharks a New Jersey Devils.

Fínski hokejisti Ville Pokka a Oliwer Kaski opustili klub KHL Avangard Omsk pre pokračujúcu ruskú agresiu na Ukrajine. Spoluhráči slovenského útočníka Petra Cehlárika tak nasledovali svojich krajanov Harriho Säteriho a Jyrkiho Jokipakku zo Sibiru Novosibirsk.

Pre ruskú agresiu na Ukrajine sa rozhodol odísť z KHL aj lotyšský klub Dinamo Riga. „Počas vojenskej a humanitárnej krízy nevidíme žiadnu možnosť spolupráce s KHL,“ uviedol klub.

Vedenie Jokeritu Helsinki sa v reakcii na ruskú agresiu na Ukrajine rozhodlo neodohrať play-off KHL. Zatiaľ nie je jasné, či fínsky hokejový klub neodohrá iba vyraďovaciu časť alebo z KHL odchádza definitívne.

Hokejový klub Dinamo Minsk hrajúci v KHL má 20 hráčov nakazených koronavírusom. Pozitívne testy mali aj členovia realizačného tímu. V Minsku hrá aj slovenský reprezentačný útočník Libor Hudáček.

Vedenie KHL sa rozhodlo prerušiť sezónu pre nárast prípadov koronavírusu v tímoch. Posledné zápasy sa odohrajú v piatok 14. januára, súťaž bude pokračovať od soboty 22. januára. Vedenie ligy už odložilo dve štvrtkové stretnutia.

Syn Putinovho kamaráta trénuje hokejový Petrohrad a prirovnáva sa k Josému Mourinhovi. Roman Rotenberg nikdy profesionálne nehral hokej a ani netrénoval, ale teraz sa sám dosadil do funkcie trénera špičkového klubu. „Toto je možné len v Rusku,“ reaguje bývalý hráč NHL. Rotenbergovci sú vplyvnou rodinou so silnými väzbami na ruského prezidenta.

Hokejista Martin Bakoš strelil dva góly pri víťazstve HK Soči nad Nižnekamskom 4:1 v zápase KHL. Slovenský útočník zmenil skóre stretnutia najskôr na 3:1 a o sto sekúnd neskôr ho upravil do finálnej podoby. Bakoš má na konte 16 bodov za 9 gólov a 7 asistencií v 35 odohraných zápasoch. (khl)

Hokejista Libor Hudáček pomohol dvomi gólmi k víťazstvu Dinama Minsk nad Víťazom Moskovská oblasť 4:3 po samostatných nájazdoch v zápase KHL. Slovenský útočník prekonal súperovho brankára v 25. a 46. minúte. Hudáček premenil aj samostatný nájazd.

Slovenský hokejista Libor Hudáček sa vracia do KHL, bude hrať za Dinamo Minsk. „V posledných týždňoch nemal veľa času na ľade a so šiestimi zahraničnými hráčmi sme mu nevedeli garantovať miesto v zostave. Vzhľadom na jeho účasť na ZOH v Pekingu sme sa rozhodli, že najlepším riešením je jeho odchod do KHL,“ uviedol Hnat Domenichelli, generálny manažér Lugana.

Hokejistom Dinama Minsk zahrali pred zápasom KHL na ľade Jokeritu Helsinki hymnu súostrovia Palau. Podľa zástupcov súťaže si dídžej pomýlil hymny. „Je to neúcta k hráčom nášho tímu, k Dinamu Minsk ako klubu i k celej krajine,“ uviedol generálny riaditeľ Dinama Sergej Suško.

Hokejista Peter Cehlárik strelil víťazný gól Avangardu Omsk v zápase KHL s Metallurgom Magnitogorsk 4:2. Slovenský reprezentant ku gólu pridal aj jednu asistenciu. Cehlárik v 33 zápasoch zaznamenal 24 bodov za 14 gólov a 10 asistencií. (khl)

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo strelil premiérový gól za tím Barys Nur-Sultan v KHL. Jeho tím prehral s Viťazom Podoľsk 1:3. Jurčo skóroval v 31. minúte a upravil skóre zápasu na 1:2 z pohľadu Barysu. Za kazašský tím zatiaľ odohral 5 zápasov, získal v nich 3 body. (khl)

Hokejista Peter Cehlárik skóroval v KHL pri prehre Omska na ľade Vladivostoku 1:2 po nájazdoch. Slovenský útočník strelil gól v 8. minúte počas presilovej hry. Cehlárik premenil aj samostatný nájazd. V doterajšom priebehu sezóny odohral 26 zápasov, zaznamenal v nich 20 bodov (12 + 8). (khl)

Slovenský hokejový brankár Július Hudáček podpísal zmluvu s Dinamom Riga. Účastník siedmich svetových šampionátov bude v KHL pôsobiť piatu sezónu. Posledné tri roky chytal v Spartaku Moskva. (tasr)

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo podpísal zmluvu s účastníkom KHL Barys Nur-Sultan. 28-ročný hokejista bude pôsobiť v kazašskom tíme do konca aktuálnej sezóny. Jurčo sa vracia do Európy po 12 rokoch strávených v Severnej Amerike.

Slovenský hokejista Marek Hrivík strelil dva góly pri víťazstve Novgorodu nad Nižnekamskom 6:3. Hrivík otvoril skóre zápasu po 13 sekundách zápasu. Druhý gól strelil v 4. minúte druhej tretiny. 30-ročný reprezentant okrem dvoch gólov zaznamenal aj jednu asistenciu.

Hokejista Libor Hudáček skončil pôsobenie v klube KHL Neftechimik Nižnekamsk po vzájomnej dohode. Tridsaťjedenročný útočník bude ďalej hrať vo švajčiarskom klube HC Lugano.

Slovenský hokejista Michal Čajkovský bol vymenený do tímu KHL Sibir Novosibirsk. 29-ročný Slovák začiatok sezóny strávil v tíme Dinamo Moskva, za ktorý odohral dva zápasy. Novosibirsk poslal do Moskvy bližšie nešpecifikovanú finančnú kompenzáciu. (tasr)

Slovenský hokejista Marek Hrivík strelil dva góly pri víťazstve Torpeda Nižnij Novgorod nad SKA Petrohrad 3:2. Hrivík v 12. minúte upravil skóre zápasu na 2:1, o dve minúty neskôr zvýšil na 3:1. 30-ročný Slovák v úvodných piatich kolách KHL strelil tri góly.

Peter Cehlárik strelil dva góly a pridal asistenciu pri triumfe Avangardu Omsk nad CSKA Moskva 4:0. Slovenský hokejový reprezentant sa presadil hneď pri svojej premiére v KHL v drese Avangardu Omsk. Cehlárik prišiel do ruského klubu v lete zo švédskeho Leksandsu. (tasr)

Slovenský hokejový útočník Peter Cehlárik bude hrať v nasledujúcej sezóne Kontinentálnu hokejovú ligu. S aktuálnym víťazom Gagarinovho pohára Avangardom Omsk sa dohodol na ročnej zmluve. (tasr)

Hokejový útočník Martin Bakoš ukončil zmluvu zo Spartakom Moskva a v novej sezóne KHL bude pôsobiť v HK Soči. Z moskovského klubu odchádza aj brankár Július Hudáček.

Avangard Omsk získal prvýkrát v histórii Gagarinov pohár. V šiestom finálovom zápase play-off KHL porazil CSKA Moskva 1:0 a celú sériu vyhral 4:2. Jediný gól zápasu strelil Sergej Tolčinskij v poslednej minúte prvej tretiny.

Avangard Omsk je už len krok od zisku titulu v KHL. V šiestom finálovom zápase vyhral na ľade CSKA Moskva 2:0 a sériu vedie 3:2. Góly strelili Boucher a Šaripzjanov v druhej tretine. (khl.ru)

Nové na Dennikn.sk

Včera 21:56Český týždeň: Ombudsman stratil zábrany a šikanuje zástupkyňu, odvolať ho je nemožnéVčera 16:59Žiadny Messi z osady. Päť bodov, ako Matovičov balíček nepomôže deťom z najchudobnejších rodínVčera 15:05Najskôr ho Rusi zatkli a potom mu dali neznámu injekciu. Hviezda KHL sa pritom už chystala do USAVčera 14:01Na hranici už stojí múr proti utečencom. V poľských lesoch a litovských táboroch sa však stále odohráva drámaVčera 13:41Molekulárny biológ vraví, že organizátori Tour sa zachovali nezodpovedne. Prečo môže štartovať pozitívny jazdec?Včera 11:16Jeho otec mučil a vraždil kritikov a mama zbierala luxusné topánky. Nový prezident Filipín sa opäť volá MarcosVčera 11:16Super správa, najväčšia investícia od VSŽ: Volvo v Košiciach víta rektor univerzity aj lídri ITVčera 10:55Košický newsfilter: Je to, ako keď vznikali železiarne, hovorí o Volve primátorVčera 10:04Белорусский дневник: Из Беларуси снова летят ракеты по Украине. А если бы белорусы победили Лукашенко в 2020-м, все было бы иначе?Včera 10:04Bieloruský denník: Opäť od nás letia rakety na Ukrajinu. Bolo by všetko inak, keby Bielorusi v roku 2020 zvrhli Lukašenka?Včera 08:25Párový terapeut Lucian Kantor: Ideálny partner neexistuje. Ak sa upnete na hľadanie „toho pravého“, je to obrovská pascaVčera 06:00300 slov z Tour: Výborný Saganov výkon a víťazstvo jazdca, ktorý bojoval v kóme o život00.00 16:18Som len syn farmára. Víťaz 1. etapy na Tour zažil ťažký pád na Paríž-Roubaix aj diskvalifikáciu v Belgicku00.00 11:24Štrnásť najkrajších túr vo Veľkej Fatre z Turca00.00 10:18Akú má dnes hudba cenu? Odpoveďou bude aukcia, kde chcú vydražiť Dylana za milión libier00.00 08:54Osem poučení z ukrajinskej vojny00.00 08:54Falošná švédska neutralita nemohla prežiť Putinovu vojnu na Ukrajine00.00 08:00Marián Leško: Ak SaS nič neurobí, bude v koalícii za handru00.00 07:09Antonín Panenka: 15 deka salámy, chlieb a uhorka, to bola večera vrcholového športovca00.00 06:00300 slov z Tour: Senzačná výhra domestika a výsmech novinky, ktorú predstavil aj Sagan00.00 21:46High 5ive: Knihy literárnych hviezd, ktoré sa budú dať čítať až o sto rokov00.00 21:21Blato namiesto potokov a hotely s plnými bazénmi. Sucho je aj tam, kde nebývalo00.00 20:51Kto si dal postaviť takýto dom, musel mať odvahu. Rodina Kollmannovcov ju v 30. rokoch v Nitre mala00.00 20:43Volvo je skvelá správa, len pozor na stimuly a pracovný trh (anketa o piatej automobilke)00.00 20:42Dvakrát po sebe Švédsko: Volvo prichádza v čase, keď vláda schválila švédske transportéry00.00 20:02Od predpovede po objav prešlo skoro 50 rokov. Je Higgsov bozón božská či prekliata častica a prečo pri jeho opise zlyháva jazyk?00.00 19:24Napoleonske jatky a Putinovo inferno: obrazy vojen od Goyových rytín po fotky z Buče00.00 19:23Holandskí dídžeji W&W: V hudbe nie je dôležitý text, ale pocit00.00 19:16Slovenskí hokejisti ostávajú v ruskej KHL. Vo Švédsku by mali problém, u nás to zväz nerieši00.00 19:09Premiér Heger: Na Matoviča a Sulíka som hrdý