MS v hokeji do 20 rokov

Juniorské MS v hokeji (9. - 20. augusta 2022), Edmonton

Kanadskí a českí hokejisti do 20 rokov postúpili do semifinále MS. Kanaďania vo štvrťfinále zdolali Švajčiarsko 6:3. Česi porazili výber USA 4:2. Obe reprezentácie sa spolu stretnú v semifinále. Ďalšiu semifinálovú dvojičku tvoria Švédi a Fíni. (iihf)

Slovenskí hokejisti do 20 rokov odohrajú ďalšie MS v kanadskom meste Moncton. Ich súpermi v B-skupine budú USA, Fínsko, Lotyšsko a Švajčiarsko. Turnaj sa uskutoční v termíne 26. decembra až 5. januára 2023.

Hokejisti Fínska a Švédska postúpili do semifinále juniorských MS. Fíni zdolali Nemcov 5:2, keď štyri body za dva góly a dve asistencie zaznamenal Roby Järventie. Švédi si s Lotyšmi poradili 2:1, rozhodli až v 3. tretine. (iihf)

Michal Handzuš upozorňuje, že olympijská medaila ani draft ešte neboli výsledkom štrukturálnych zmien v slovenskom hokeji. „Tie zmeny sú dobré, ale výsledky budeme vidieť až o niekoľko rokov. Teraz sa nám skôr ukázalo, že máme úzku základňu, hlavne juniorskú,“ zhodnotil Handzuš neúspešnú dvadsiatku.

Hokejista Juraj Mikúš si myslí, že tréner Ivan Feneš mohol dať talentovanému Daliborovi Dvorskému priestor na MS do 20 rokov aj v prvých dvoch útokoch. „Za pokus to asi stálo, hlavne na turnaji, na ktorom sa nevypadávalo. Hral som proti nemu, má na svoj vek veľmi dobré držanie puku. Postupne bude silnieť a dozrievať. Podľa mňa z neho bude výborný hráč,“ hovorí vicemajster sveta Mikúš.

Hokejových expertov na MS do 20 rokov zo slovenského tímu najviac zaujal Matej Kašlík. Richard Lintner vyzdvihol aj Maxima Štrbáka. „Ak hovoríme, že Šimon Nemec je náš klenot, tak v Štrbákovi máme podľa mňa obranný klenot číslo 2,“ tvrdí bývalý obranca a majster sveta z roku 2002.

Tréner slovenských hokejistov do 20 rokov Ivan Feneš povedal, že jeho zverenci urobili na MS veľa chýb v obrane, a preto nepostúpili do štvrťfinále. „Dali sme na turnaji 11 gólov. Chlapci mali motiváciu víťaziť, no v niektorých momentoch som na nich videl frustráciu z výsledkov,“ uviedol tréner.

Sexuálny škandál v Kanade je národnou hanbou a trápi aj juniorský šampionát. Kanaďania hrajú v poloprázdnej hale a chýbajú sponzori. “Juniorské majstrovstvá sú v Kanade veľká vec, ale nie v auguste a nie popri viacerých sexuálnych škandáloch, ktoré zatienili turnaj,” myslí si Rob Williams, reportér kanadského portálu Daily Hive.

Hokejisti Fínska prehrali s Kanadou 3:6 na MS do 20 rokov. Kanadský útočník Mason McTavish strelil gól a zaznamenal aj dve asistencie. Kanada tak vyhrala A-skupinu a vo štvrťfinále si zahrá so Švajčiarskom. Fínsko čaká Nemecko.

Zdroj - iihf.com

Švajčiarski hokejisti do 20 rokov zdolali Rakúsko 3:2 a postúpili do štvrťfinále MS. Postupový gól strelil Attilio Biasca v presilovej hre v 56. minúte. Zvyšné dva švajčiarske góly dali Joshua Fahrni a Jonas Taibel. Švajčiari skončili v skupine B na štvrtom mieste. Rakúšania na turnaji nezískali ani bod a skončili na poslednom mieste. (iihf)

Tréner slovenských hokejistov do 20 rokov Ivan Feneš po vypadnutí z MS povedal, že Slováci hrali na turnaji katastrofálne. „Bolo to o nás, nie o súperoch. Urobili sme veľa chýb, ktoré sa na takomto turnaji nemôžu stávať,“ uviedol 44-ročný tréner.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov nepostúpili do štvrťfinále MS. Lotyši v poslednom zápase skupinovej časti zdolali Česko 5:2. Tri góly v zápase dal Ralfs Bergmanis. Lotyšsko obsadilo v A-skupine tretie miesto, Slováci skončili na piatej pozícii.

Zdroj: iihf.com

300 slov z MS do 20 rokov: Vypadnutie po prehre Čechov s Lotyšmi je nešťastné, no postup do štvrťfinále si naši hokejisti nezaslúžili. Žiadna slovenská dvadsiatka v histórii nezaostávala za veľmocami tak veľmi ako táto.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali vo svojom poslednom zápase A-skupiny na MS s Fínskom 3:9. Slováci postúpia do štvrťfinále, ak Lotyši v nočnom zápase neporazia Čechov.

Foto - TASR/AP

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrávajú po 2. tretine s Fínskom 2:6. Fíni v druhej časti strelili štyri góly, zo Slovákov sa presadil Servác Petrovský.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrávajú po 1. tretine s Fínskom 1:2. Fíni strelili úvodný gól v 1. minúte, keď sa presadil Kasper Simontaival, za Slovákov vyrovnal Peter Repčík, druhý fínsky gól pridal v presilovke Joel Määttä.

Začal sa zápas slovenských hokejistov do 20 rokov proti Fínsku. Slováci doteraz zaznamenali v A-skupine na MS jednu výhru po nájazdoch a dve prehry, priamy prenos vysiela Šport RTVS. (iihf)

Kanadskí hokejisti do 20 rokov porazili Česko 5:1 a na MS v Edmontone zvíťazili aj vo svojom treťom v zápase. Nemci zdolali Švajčiarsko 3:2 a druhou výhrou si zabezpečili postup do štvrťfinále. (iihf)

Zdroj - iihf.com

Americkí hokejisti do 20 rokov porazili na MS Rakúsko 7:0. Útočník Wyatt Kaiser strelil dva góly, dvojbodový zápas mali aj Riley Duran a Matt Coronato. Američania na turnaji ešte nestratili ani bod, Rakúšania zaznamenali tretiu prehru. (iihf)

Medzi najužitočnejších hráčov juniorských MS v hokeji sa dostal aj jeden Slovák. Denis Godla si však ako jediný z nich nikdy v NHL nezahral. Zhrnuli sme kariéry všetkých dvadsiatich laureátov tohto ocenenia; nie všetci sa zatiaľ presadili v NHL.

Tréner hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš verí, že výhra nad Lotyšskom naštartuje tím k lepšiemu výsledku na MS. „Po facke s Kanadou to bol diametrálne rozdielny výkon, chlapci ukázali obrovský charakter. Vrátili sa do turnaja,“ povedal.

Zdroj – iihf.com

Slovenskí hokejisti do 20 rokov zvíťazili na MS nad Lotyšskom 3:2 po samostatných nájazdoch. V tabuľke sa posunuli na postupové 4. miesto v A-skupine o bod pred dnešného súpera, no nezaistili si definitívu postupu do štvrťfinále.

Foto – TASR/AP

Začína sa rozhodujúci zápas slovenských hokejistov do 20 rokov v boji o štvrťfinále MS. Slováci v ňom nastupujú proti Lotyšsku. Oba tímy nezískali ani bod v úvodných dvoch stretnutiach na turnaji. Zápas vysiela Šport RTVS. (iihf)

Hokejisti Švédska zvíťazili na MS do 20 rokov nad Rakúskom 6:0, útočník Emil Andrae strelil dva góly. Raz skórovali aj Simon Edvinsson, Isak Rosén, Fabian Lysell a Theodor Niederbach. Švédi na turnaji nestratili ešte ani bod, Rakúšania zaznamenali druhú prehru. (iihf)

Tréner slovenskej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš po prehre s Kanadou 1:11 povedal, že jeho tím dostal lekciu. „Je to jeden z najťažších momentov na MS. Musíme ho prijať ako fakt. Všetkým v slovenskom hokeji sme dlžní, aby sme zvládli stretnutie s Lotyšmi,“ uviedol 44-ročný tréner.

300 slov z MS v hokeji do 20 rokov: Nočná prehra 1:11 s Kanadou je najhoršia v histórii. Na pohľad to pritom bolo ešte horšie, ako hovorí výsledok. Slováci robili toľko naivných chýb, že sa z nich dá zostaviť hitparáda.

Americkí hokejisti do 20 rokov zvládli aj svoj druhý zápas na MS v Edmontone. Zdolali v ňom rovesníkov zo Švajčiarska 7:1. Carter Mazur strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu, gól a dve asistencie mal aj Thomas Bordeleau. (iihf)

Zdroj: iihf.com

Slovenskí hokejisti na MS do 20 rokov nestačili Kanaďanom 1:11 po tretinách 0:4, 1:4 a 0:3. Slováci vystrelili na bránu súpera 23-krát, no iba jediný gól zaznamenal Matej Kašlík, už trojgólový strelec na turnaji. Ďalším súperom bude o polnoci z piatka na sobotu Lotyšsko.

Kanadská radosť po jednom zo strelených gólov. Foto TASR/AP

Začal sa zápas slovenských hokejistov do 20 rokov proti Kanade. Tréner Ivan Feneš v druhom zápase na MS v Edmontone premiešal všetky štyri útoky, keďže nebol spokojný s výkonom v úvodnom stretnutí proti Česku (4:5). Zápas vysiela Šport RTVS. (iihf)

V prvom štvrtkovom zápase na juniorských MS v hokeji vyhrali Fíni nad Čechmi 4:3 sn. Vo vyrovnanom zápase „slovenskej“ B-skupiny rozhodli nájazdy. Fíni premenili dva, Česi jeden. Fínsko tak má po úvodnom víťazstve nad Lotyšskom už 5 bodov a vedie skupinu. (iihf)

Na hokejovom juniorskom šampionáte Kanada vyhrala nad Lotyšskom 5:2. Lotyši s favoritom držali vyrovnaný stav polovicu zápasu, Kanaďania odskočili na rozhodujúcich 3:1 vďaka využitým presilovkám. Kanada bude nasledujúcim súperom Slovákov o polnoci zo štvrtka na piatok. Nemecko zdolalo Rakúsko 4:2. (iihf)

Tabuľky MS do 20 rokov po 2. hracom dni. zdroj: iihf.com

Švédski hokejisti zvíťazili nad Švajčiarskom 3:2 na MS do 20 rokov. Švédi vyhrávali o tri góly po dvoch presných zásahoch Daniela Torgerssona a jednom góle Isaka Roséna. Za Švajčiarsko následne skórovali Attilio Biasca a Dario Allenspach. (iihf)

Fínski hokejisti zvládli svoj úvodný zápas na MS do 20 rokov, Lotyšsko zdolali 6:1. Štyri body za dva góly a dve asistencie zaznamenal fínsky útočník Joakim Kemell. Vyhrali aj Američania, ktorí na začiatok turnaja porazili výber Nemecka 5:1. (iihf)

zdroj: iihf.com

300 slov z MS do 20 rokov: Z medailového tímu je priemerný, aj keď to tak podľa výsledku 4:5 nevyzerá, Česi nás točili. Dôvodom je absencia šiestich výborných hráčov na čele s Jurajom Slafkovským. Slováci najbližšie hrajú v noci na piatok proti Kanade, ak zopakujú podobný výkon, hrozí im debakel.

Slovenskí hokejisti prehrali na MS do 20 rokov s Českom 4:5. Víťazný gól strelil v 59. minúte Gabriel Szturc, za Slovákov sa dvakrát presadil Matej Kašlík, po jednom góle strelili Servác Petrovský a Rayen Petrovický.

Šimon Latkóczy počas zápasu proti Česku. Foto - TASR/AP

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrávajú po 2. tretine s Českom 2:3. Česi využili svoju streleckú prevahu a gólmi Ryšavého, Guta a Šapovaliva otočili stav zápasu.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov vyhrávajú po 1. tretine nad Českom 2:0. Úvodný gól strelil v 4. minúte Servác Petrovský, o dve minúty neskôr sa presadil Matej Kašlík.

Začal sa zápas slovenských hokejistov na MS do 20 rokov, vo svojom úvodnom stretnutí na turnaji nastúpili v Edmontone proti Česku. Priamy prenos vysiela Šport RTVS.

Slovenský hokejista Michal Laurenčík vypadol z nominácie slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov pred začiatkom MS v Edmontone. „Z obrancov, ktorých sme mali k dispozícii, mal najmenej medzinárodných skúseností,“ povedal Ivan Feneš, tréner reprezentácie.

Aj bez Slafkovského a Mešára máme tri útočné komandá a svoj sen, hovorí pred MS do 20 rokov tréner Ivan Feneš. Slováci v utorok nastúpia na úvodný zápas odloženého šampionátu proti Česku.

Hokejovú reprezentáciu do 20 rokov pred začiatkom juniorského šampionátu opustil útočník Jakub Kolenič. Dôvodom je zranenie ramena, ktoré si privodil v piatkovom prípravnom súboji so Švajčiarskom.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov prehrali so Švajčiarskom 2:3 v druhom prípravnom zápase pred MS. Slováci prestrieľali súpera 37:30. Autormi slovenských gólov boli Jakub Demek a Dalibor Dvorský.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov vyhrali v prvom prípravnom zápase pred MS nad Nemeckom 5:3. Slováci v polovici zápasu prehrávali 0:2, ale Jakub Demek dvoma presilovkovými gólmi vyrovnal a v závere zápasu na 5:3 upravili Myklucha a ďalší dvojgólový strelec Servác Petrovský.

Slovenskí hokejisti do 20 rokov vo štvrtok od 21.00 h nastúpia na prvý prípravný zápas pred MS proti Nemecku, a to priamo v aréne Edmontonu Oilers Rogers Place, kde sa odohrá všetkých 28 zápasov turnaja. V piatok budú hrať proti Švajčiarom.

V kanadskej nominácii na juniorské MS v hokeji je aj Connor Bedard, ktorý by mohol byť budúcoročnou jednotkou draftu NHL. Rovnako ako Slovákom, tak aj Kanaďanom v zostave chýbajú najúspešnejší hokejisti tohtoročného draftu.

Hokejová reprezentácia do 20 rokov odcestovala na MS bez zraneného Šimona Bečára. Slováci odohrajú na šampionáte prvý zápas v utorok 9. augusta od 20.00 proti Česku.

Hokejová reprezentácia do 20 rokov má za cieľ minimálne postup do štvrťfinále na MS. „Máme zmiešané pocity, v tíme nastalo veľa zmien za posledné dva týždne. Na šampionát berieme to najsilnejšie, čo máme k dispozícii,“ povedal tréner Ivan Feneš.

Slovenský hokejový brankár Rastislav Eliaš nebude reprezentovať Slovensko na MS do 20 rokov. 18-ročný brankár vypadol z nominácie pre zdravotné problémy. Na šampionáte nebudú hrať ani Alex Čiernik, Samuel Krajč a Ján Lašák.

Juraj Slafkovský nebude hrať na MS do 20 rokov. Na šampionáte neposilnia slovenskú reprezentáciu ani Šimon Nemec, Filip Mešár, Samuel Kňažko a Martin Chromiak.

Adam Sýkora a Servác Petrovský sa pred MS pripojili k reprezentačnému tímu do 20 rokov, účasť oboch hokejistov na MS je veľmi pravdepodobná. Petrovský dostal súhlas klubu Minnesota Wild, ktorý ho nedávno draftoval, a Sýkora čaká na formálne potvrdenie štartu od New Yorku Rangers.

Najčítanejšie teraz

Nové na Dennikn.sk

16:54Ako berie duševná porucha kúsky identity: Pozerala som do každého zrkadla a bol z toho len plač 16:47Danglár: Športovci 15:43Týždeň v európskej ekonomike: Európa sa musí zbaviť telekomunikačnej závislosti od Číny 15:12Pavel Malovič: Každý deň sa musím niečo nové naučiť alebo vytvoriť. Inak neviem žiť 14:18Graf dňa: Slováci veria elektrine z jadra čoraz viac. Väčšina podporuje aj dokončenie Mochoviec 13:51Vývoj bojov (175. deň): Vojaci ukrajinskej medzinárodnej légie sa sťažujú na zlé zaobchádzanie a zločiny časti veliteľov 12:57Štúdia: Hladomoru by po totálnom jadrovom konflikte podľahli miliardy 12:49Ako porozumieť plaču bábätiek? Dá sa to naučiť jedine praxou, ukazuje štúdia 12:48Holandský výrobca dosiek na osadzovanie čipov si v Novej Dubnici postaví veľký závod za 25 miliónov 12:40Ťažký život nenahraditeľného Matoviča: Ešte aj platy sestier musí vypočítať sám 11:31Čo vedeli Američania pred vojnou: očakávali ruský útok, zo Zelenského mali obavy 11:14Strach, sliny a porno. Nevera a rozklad osobnosti v románe Ivany Dobrakovovej 10:07Matovič sa nemusí obetovať, aj keď by si to určite užíval 09:59Je najvyšší čas prestať vydávať Rusom turistické víza 09:57Ochrana prírody zvyšuje tržby hotelov, národným parkom by pomohli vstupné poplatky či daň za ubytovanie 09:37Zber bioodpadu odľahčil čierne nádoby. S výrobou hnojiva je však problém 09:33Košický primátor: Priznávam, že s akvaparkom som to neodhadol, teraz už termín otvorenia nesľúbim 09:16Klaustrofóbie alebo strachu z lietania sa zbavíte aj pomocou virtuálnej reality, ale psychológov budeme potrebovať aj naďalej 07:00Vinou Putina vedú kočovný život, Ukrajine pomáhajú futbalom. Šachtar Doneck osem rokov uteká pred vojnou 06:40Ekonomický newsfilter: Strane SaS neprekáža, že sa pre drastické šetrenie možno vypnú niektoré funkcie štátuVčera 20:55Kauzu Mýtnik odložili do skrine a my sme ju vytiahli, hovorí odchádzajúci šéf ÚVOVčera 20:02Newsfilter: Nehrajme s Matovičom hru o vete jeho balíčkaVčera 19:46Naozaj postrčenia nedokážu meniť ľudské správanie? Ako sa vyznať v spore o účinnosti vplyvnej vedeckej teórieVčera 18:50Za jeden deň šesť požiarov: plamene zničili v Bratislave aj úrodu hrozna, vinohradníci vyzývajú na pomocVčera 18:18Kľúčový liek, ktorý zachraňuje život pacientom s rakovinou kože, štát stále neuhrádza všetkýmVčera 18:11Za Škriniara zrejme nedostane Inter toľko, koľko by chcel. Prestup však stále nie je úplne vylúčenýVčera 17:58Koaličná kríza a požiadavky SaS maria šancu na zmenu dlhovej brzdyVčera 17:36Leo Express má za sebou španielske železnice. Môže to pomôcť zháňať vlaky na trať Komárno – BratislavaVčera 16:58Ako Jankovskú chránila mafia v polícii: Kľúčový svedok opisuje, ako ho prinútili zmeniť výpoveď v jej prospechVčera 16:40Nahnevaný muž píše, ale nie je to manifest