Súhrn MS v hokeji

Po každom dni majstrovstiev sveta v hokeji pre vás pripravíme komentovaný newsfilter.

300 slov z MS: Česi prehrali s Rakúskom prvý raz od roku 1932 a pred zápasom museli riešiť konflikt v tíme. Proti outsiderovi hrali málo aktívne, no tréner Kari Jalonen po zápase prekvapil vyhlásením: „Mali sme štrnásť super šancí.“

300 slov z MS: S Nemcami to hokejisti neupracovali, ale môžeme sa tešiť na posilu z NHL – Martina Fehérváryho. Vedenie tímu by oslovilo aj Erika Černáka, jeho Tampa však zvládla siedmy zápas proti Torontu.

Craig Ramsay dokázal to, za čo bol spočiatku kritizovaný – vyhrať škaredo, komentuje súhrn prvého dňa majstrovstiev sveta v hokeji. Nový formát vám na priestore 300 slov ponúkne rýchly prehľad toho, o čom všetci rozprávajú.

Kanada je prvým tímom v histórii hokejových MS, ktorý po troch prehrách v úvode získal zlato. Slováka Petra Cehlárika vyhlásili za najlepšieho útočníka a do zostavy hviezd sa dostal Brit Liam Kirk. Prečítajte si 10 príbehov tohtoročných MS.

Juraj Slafkovský verí, že „Rusi si urobia svoju robotu“ a slovenskí hokejisti postúpia do štvrťfinále. Aj české a švédske médiá sú plné postupovej matematiky, všíma si súhrn 10. dňa na MS. Akurát Kanaďania príliš nepočítajú, pretože ich popri play-off NHL svetový šampionát ani veľmi nezaujíma.

Podcast – slovenská cesta do štvrťfinále MS v hokeji vedie cez Švédov. Slovákom stačí zo zápasu proti nim a Čechom získať bod a postúpia. Prípadne im stačí aj to, aby Švédi nezdolali Rusov.

Tréner hokejistov Craig Ramsay chválil po víťazstve nad Dánskom aj Matúša Sukeľa, hoci ten nehral. „Hrivík a Cehlárik si užívajú, že sú lídrami,“ hovorí Ramsay, ktorý elitný útok nasadil aj na oslabovky.

Nové na Dennikn.sk

AM:39Ekonomický newsfilter: Spor medzi Matovičom a Sulíkom o protiinflačnú pomoc sa pred kľúčovou vládou vyostril AM:19300 slov z MS: Mali sme štrnásť super šancí, povedal tréner Čechov Jalonen. Nevidel ich nikto okrem nehoVčera PM:04Vicepremiérka Remišová: Málokto sa hádže o zem za bohaté firmy tak efektívne ako SulíkVčera PM:51Švíky len tak praskali, navrhnúť kostýmy pre tanečníkov je výzva, hovoria módni dizajnéri (+ foto)Včera PM:43Nemajú lieky ani vakcíny a covid volajú horúčka. Koronavírus dorazil do KĽDRVčera PM:02Dajte nám viac času, hovoria vo Fidesze o Ukrajine. Veľká zmena v Orbánovej zahraničnej politike sa odkladáVčera PM:01Newsfilter: Matovičov plán je podeliť sa s Világim o zisky z ruskej ropyVčera PM:42Matovič oznámil dohodu so Slovnaftom. Nie je to však dohodaVčera PM:30Výzva Zelená domácnostiam opäť skončila po pár minútach. Sklamaní sú žiadatelia aj výrobcoviaVčera PM:14Holý zobral manažérov z Vienna Insurance na úrad vlády vysvetľovať, ako sa v Rakúsku stavajú nájomné bytyVčera PM:59Shooty: Za mrežamiVčera PM:51Matovič prekonáva Fica. Len tak rozhodnúť o miliarde si nedovolil ani Smer pred voľbamiVčera PM:51Koalícia nemá dohodu. Sulík ukázal vlastný návrh pomoci pre ľudí, ktorí to potrebujú najviacVčera PM:39Stačí záblesk a zrazu všetko horí. Mykolajiv chátra, aby Odesa naďalej patrila UkrajineVčera PM:33Pčolinského kauza je na súde, Žilinkova generálna prokuratúra tomu už nedokázala zabrániťVčera PM:30Päť križovatiek v nedávnej histórii Ruska, ktoré ho doviedli k „špeciálnej operácii“Včera PM:25Graf dňa: Slovenská ekonomika rastie najpomalšie z V4, môže za to aj nedostatok súčiastok pre automobilkyVčera PM:25Pustite Harabina. Do RuskaVčera PM:05Mariupol padol. Ukrajinskí vojaci sa nechceli vzdať, nakoniec ich odviezli na okupované územieVčera PM:33Stačí im spoločný nepriateľ. Číňania vidia Rusko pozitívne, páči sa im Putin aj „bojovnosť“Včera PM:31Ak chcete elektronický účet v Sociálnej poisťovni, musíte ísť osobne na pobočkuVčera PM:34Menia sa na divoký západ a rozkladajú našu spoločnosť. Sociálne siete odmeňujú exhibíciu a fungujú ako nástroje hanobeniaVčera PM:18Vývoj bojov (82. deň): Putin podľa tajných služieb osobne riadi boje. Robí rovnakú chybu ako HitlerVčera PM:03Vojna na Ukrajine už pripomína bitky druhej svetovej, tvrdí vojenský analytik BahenskýVčera PM:40Erdogan robí, čo mu ide najlepšie. Zaťal sa a čaká, čo dostane za zmenu postoja k rozšíreniu NATOVčera PM:21Prečo bol Josef Abrhám jedným z najpopulárnejších českých hercov na SlovenskuVčera PM:13Skutočne 13 percent? Včera PM:10Vzácne kovy do elektroniky sa míňajú. Pohrabte sa na skládkach, odkazujú výrobcom chemiciVčera AM:13Juh a západ Európy by Putinovi ustúpili, sever a východ nieVčera AM:12Nemecko opúšťa svoju minulosť, aby podporilo Ukrajinu