Startupy

Texty o nových inovatívnych firmách a ich investoroch

Ako vybrať vhodnú počítačovú hru pre deti? Herné štúdiá zamerané na konzoly a počítače informujú o odporúčanom veku, pri mobilných hrách by si však rodičia mali obsah hry radšej pozrieť, odporúča herný vývojár Peter Nagy.

Košickému hernému štúdiu Games Farm stúpli za dva roky tržby o polovicu na 1,4 milióna eur. Jeho zakladateľ Peter Nagy chce rast podporiť vlastným vydavateľstvom, aby viac peňazí z predaja zostalo vývojárom.

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N - Tomáš Hrivňák

Estónsko zvýšilo výdavky na výskum a dnes má v prepočte na počet obyvateľov najviac startupov s miliardovou hodnotou na svete, hovorí Michaela Kršková. Jej úlohou je v rámci Plánu obnovy reformovať štátnu podporu výskumu.

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Slovenská aplikácia Ayanza slúži ako Google Docs na zdieľanie informácií v tíme a má aj newsfeed, ktorý je typický pre Facebook. Odlíšiť sa chce aj tým, že ľudí nabáda k tomu, aby si určovali a dosahovali zmysluplné ciele a vízie.

Startup Ayanza Joža Kovača vytvoril aplikáciu, ktorá má obohatiť spoluprácu medzi kolegami a zvyšovať motiváciu tímu. Kovač už vybudoval a úspešne predal firmu Exponea, ktorá sa venovala automatizácii digitálneho marketingu.

Slovenský startup Glycanostics získal dva milióny eur z prestížneho inovátorskeho grantu EIC Accelerátor. Ak sa mu jeho plán podarí, na bolestivú biopsiu prostaty pôjde menej mužov. Vedenie firmy v rozhovore vysvetľuje aj to, prečo nechcú vlastný produkt sami predávať, ale len licencovať.

Vedenie firmy Glycanostics: Ján Tkáč, Eva Kováčová a Tomáš Bertók. Foto - archív firmy Glycanostics
Vedenie firmy Glycanostics: Ján Tkáč, Eva Kováčová a Tomáš Bertók. Foto - archív firmy Glycanostics

Nové na Dennikn.sk

14:46Bödör zatiaľ do väzby nepôjde, vo februári ho čaká súd v kauze Dobytkár 14:28Ospravedlňte ma, prosím, z verejnej diskusie o obrannej dohode s USA 13:55Nedeľná nekázeň: Proroci mlčia 13:52Vlhová sa chybou pripravila o najlepšiu desiatku. Som veľmi nahnevaná, hovorila po super-G 12:03Dokonalí podvodníci 11:46Pre depresiu sa bál vyjsť z izby. Teraz má Thanasi Kokkinakis prvý titul a teší sa z neho aj Federer 11:40Tristošesťdesiattri hrmených! Referendum na vás! 10:52Kúpili ste byt, predali ste pozemok? Nezabudnite podať priznanie  09:57V čase požiaru už ľudia v Osadnom dávno nemali byť, hovorí expertka na sociálne služby 07:22Do boja v elektrotankoch? Nie je to až také nereálne. Americká armáda skúma aj pohon mikroreaktormi 00:09V Bosne som ostal, mám tu kosti zavraždených najbližších, hovorí muž, ktorý inšpiroval Európsky film roka 2021Včera 17:35Tím s hviezdnymi utečencami, bitka na ihrisku a rozhodcovský škandál. Prvý týždeň na Africkom pohári národovVčera 14:19Norbert Bödör bol doma len pár hodín, opäť mu hrozí väzbaVčera 13:59Košický newsfilter: Výpravca v Čani dal na koľaje desať zarážok, ale vlak bez rušňovodiča nezastavilVčera 13:32Prišla bez očakávaní, nakoniec bola spokojná. Pád najlepšej zjazdárky Vlhovú nerozhodilVčera 09:34Áno, vy ste trafili žrď, smeje sa mu aj mäsiarka. O jednom z najslávnejších gólov, ktorý nepadolVčera 09:26tl;dr Prečo zabudnete, čo ste chceli, keď vojdete do miestnosti?Včera 07:00„Pán Blatter, prijali ste úplatok?“ Nerozoznal Beckhama od Croucha, aj tak rozložil korupčné vedenie FIFA14.01 22:02Pád obľúbeného syna kráľovnej Alžbety. Nesmel byť ani na fotkách zo svadby svojej dcéry14.01 21:24Vláda nás už chápe, epidemiológovia ešte nie, tvrdí zástupca kultúrnej scény14.01 20:58Chcem hypotéku: Sprísnili banky v novom roku podmienky na hypotéky? Chystajú sa zvyšovať úroky?14.01 19:22Newsfilter: Žilinka bude odhaľovať nadnárodný zločin s kolegom zo sankčného zoznamu EÚ14.01 19:09Oprava „tankodrómu“ pri Trenčíne sa odsúva, Doležal verí, že sa začne na jar14.01 18:48Dokumentuje príbehy žien: Fascinuje ma rozprávať sa s deväťdesiatničkami o tom, čo všetko v živote zažili14.01 18:26Láska, nenávisť a Djoković. Ako sa medzi antihrdinami ocitol tenista, ktorý chcel byť milovaný ako Federer14.01 18:14Prečo práve v Bratislave a prečo teraz? Zorientujte sa v chaose okolo zrušených vlakov14.01 17:50Nočná mora slovenských automobiliek: rastúce dovozy starých áut môžu pochovať aj získanie investície desaťročia 14.01 17:36Žilinka začína pripomínať matriošku (udalosti týždňa)14.01 16:12Nemáme doma televízor. Deťom vyberám hry, pri ktorých sa niečo naučia, hovorí košická legenda vývoja hier14.01 16:10MediaBrífing: Omikron mení, ako médiá informujú o pandémii