Rok 2021

Aj v roku 2021 bol Ľuboš Blaha (Smer) najúspešnejším slovenským politikom na Facebooku. Na svojich príspevkoch vyzbieral takmer 11 miliónov interakcií, medziročne si polepšil o 36 %. Na druhom mieste skončil Milan Uhrík, na treťom Milan Mazurek (obaja hnutie Republika).

Pozrite si udalosti roka 2021 na záberoch fotoreportérov Denníka N. Slovensko zažilo preplnené nemocnice, protesty proti opatreniam, demisiu premiéra aj návštevu pápeža.

Shooty: Recyklácia:

Jedným z najvýznamnejších rozsudkov v roku 2021 bolo, keď Najvyšší súd zrušil oslobodzujúci verdikt v kauze vraždy Jána Kuciaka. „Som pripravený rešpektovať rozhodnutie súdu také alebo také, len chcem vidieť, že v zdôvodneniach sudcov nebudú také hračkárske logické diery ako v tomto prípade,“ hovorí v podcaste šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný.

Toalety pre kravy či huby, ktoré nútia cikády k sexu. Prečítajte si náš výber bizarných vedeckých štúdií roku 2021.

Daniel Lipšic sa v roku 2021 ukázal ako pozitívna postava, u Maroša Žilinku je to naopak, hovoria komentátori Denníka N. „Som človek, ktorý sa ako občan Daniela Lipšica skôr bojí, ale po desiatich mesiacoch sa bojím menej,“ myslí si Konštantín Čikovský. Podľa Martina M. Šimečku Žilinka nevysvetľuje svoje činy, vyhýba sa novinárom a je arogantný.

Makó priznal úplatky, odkryli sme podvod s odpadom aj desivé podmienky detí v nemocnici. Vybrali sme 12 najlepších videí roku 2021.

V roku 2021 sme v Denníku N napísali 10 275 článkov, vydali 61 216 spravodajských „minút“, nahrali 1188 podcastov, vyrobili 404 videí a vydali 24 kníh. Aj tento rok sa potvrdilo, že naše články sú každým rokom o niečo dlhšie, pretože naši redaktori majú čas ísť do hĺbky.

Áno, máme sa báť. Fico bez problémov a dnes už aj rád pôjde s fašistami do vlády. Otázka je, či by si nimi išiel Kollár alebo Pellegrini. Ak by mali väčšinu, tak máme dôvod na obavy, hovorí v podcaste Martin M. Šimečka. Fico by zároveň podľa Šimečku Slovensko bez problémov obetoval Rusku. Šéfredaktor Matúš Kostolný si preto myslí, že je dobre, že práve teraz máme takúto vládu, ktorá má jasnú bezpečnostnú a zahraničnú politiku.

Čo všetko ste počas roka z médií zachytili a na čo ste už pozabudli? Vyskúšajte si kvíz Denníka N s 25 otázkami. Pamätáte si, ktorý politik prišiel s nápadom, aby ľudia mohli opustiť svoje domovy až po tom, čo by dostali esemesku, ktorá by im to umožnila?

Pesnička dňa: 2021. Rapper Vec takto zbilancoval celý rok na Slovensku a v ankete Denníka N on aj ďalší 40 muzikanti hovoria, akú hudbu najčastejšie počúvali.

Komentátori Denníka N Martin M. Šimečka a Konštantín Čikovský a šéfredaktor Matúš Kostolný hodnotia, čo všetko sme zažili tento rok a ako to ovplyvnilo a ovplyvní politiku. Hrozí nám vojna, aj návrat Roberta Fica, ale udiali sa aj pozitívne veci. “Teším sa z Ondreja Luntera a Matúša Valla, o tri-štyri roky z nich budeme mať politikov,” vraví Čikovský.

Vybrali sme najlepšie Shootyho karikatúry za rok 2021.

Hlavnou témou športového roka 2021 bolo duševné zdravie. Otvorila ju generácia mladých hviezd na čele s Naomi Osakovou a Simone Bilesovou, na Slovensku sa nečakaným hlasom v tejto téme stala Petra Vlhová. „Bilesová športovcov humanizovala,“ povedala jej tímová kolegyňa Sunisa Leeová.

Nové na Dennikn.sk

12:17Prvý krok po voľbách? Stáť pri prezidentke 11:59Tak teda nech ten Fico vládne. Vybojoval si to 11:22Korupcia, zadlžovanie alebo orientácia na Rusko. V čom by bol návrat Smeru najväčšou pohromou? 11:21Sociológ Vašečka: Fico vie, ako presvedčiť Pellegriniho, aby s ním vládol 09:53Športový newsfilter: Šatan, Gáborík a Valábik spomínali na staré zlaté časy, keď šikana zoceľovala 09:42Mala ísť študovať do Británie, ale proste zmizla. Čínsky režim si s tvárou hnutia #MeToo poradil po svojom (profil týždňa) 08:45Firemný newsfilter: Štát oceliarňam najväčšie prianie nesplní a v desiatke najstratovejších firiem najviac mrazí z vodohospodárov 08:35Ako poraziť chronickú prokrastináciu? Odstrániť vyrušenia nemusí stačiť, hovorí psychológ 07:43Starajte sa o svoje zuby a ďasná. Ich stav môže ovplyvniť aj váš mozog 07:34Chýbajú tréningový objem aj motivácia. Kedy je vhodné zrušiť prípravu na maratón 07:29Každý deň som sa musel trikrát pomodliť. Ako rodinné tajomstvo spustilo moje OCD a čo mi nakoniec pomohlo 06:33Ekonomický newsfilter: Dve dobré správy pre ekonomiku a jedna menej dobrá pre veľkú časť voličovVčera 19:56Psychológ Bednařík: Moja mama bola prvá, ktorá mi počas volebnej noci vyčítala, že som zahodil svoj hlasVčera 19:00Volebný newsfilter: Vládu chce zostaviť Fico aj Šimečka, ale rozhodnú Pellegrini a MajerskýVčera 18:02Ukrajinský politológ: Proruská vláda na Slovensku by bola pre Kyjiv vážnou ranouVčera 17:55Porazenými volieb sú aj Maďari. Najpočetnejšia menšina nebude mať zastúpenie v parlamente ani v tomto volebnom obdobíVčera 17:48Strany a ich bašty: Smer obstál aj v Bratislave, OĽaNO ovládlo rómske osady, Danko bodoval tam, kde kedysi KotlebaVčera 17:12Robert Kaliňák je späť a plný energie, v Hlase má veľa dobrých známychVčera 16:43On nás varoval a je pripravený to plniťVčera 16:30PS sa musí pokúsiť zabrániť návratu Fica. Za akúkoľvek cenuVčera 16:06Teraz sa kufre nebalia. Szomolányi, Petková, Štrasser a Hudák hodnotia slovenské voľbyVčera 16:05Fico posledné dni ovládol Facebook, zrejme zlákal aj časť voličov RepublikyVčera 15:46Nádeje a obavy z volebných výsledkovVčera 15:44Čo by vláda Smeru znamenala pre Ukrajinu? Najväčší problém nemusí byť FicoVčera 15:25Pozrite sa, ako volili vaši susedia (+ mapa Slovenska)Včera 15:23Nedeľná nekázeň: Posilňujme sa proti úzkostiVčera 14:45Fico prvýkrát prevezme moc v ťažkých časoch. Baláž, Mikloš a osobnosti z biznisu hodnotia výsledok voliebVčera 14:36Shooty: ŠikovníciVčera 13:57Zahraničný expert: Smer je spiatočnícky a mali by ho vylúčiť, Slovensko môže dostať na okraj EÚVčera 13:52Vláda so Smerom by bola pre KDH samovraždou, hovorí Mikloško. PS má podľa neho ponúknuť Pellegrinimu post premiéra