Vývoj bojov na Ukrajine

  • Editori a reportéri Denníka N Roman Pataj, Vladimír Šnídl, Tomáš Vasilko a Mirek Tóda zhŕňajú aktuálnu situáciu na bojiskách
  • Nové vydanie zverejňujeme každý pracovný deň o 15:00 na webe a ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Súčasne s tým vychádza aj audioverzia pre predplatiteľov na webe a v aplikácii Denníka N
  • Ako pomôcť Ukrajine – prehľad organizácií.

Špeciálny vývoj bojov (729. deň): V sobotu to budú dva roky, čo Rusko s obrovskou armádou a z viacerých strán vtrhlo na územie Ukrajiny. V grafoch ponúkame:

  • ako sa hýbal front
  • aké sú straty po mesiaci a či si ich Rusi môžu dovoliť
  • koľko z dodaných západných tankov či húfnic Ukrajincom bolo zničených či poškodených
  • kam utiekli Ukrajinci po invázii

Pri Robotynom strieda útok protiútok a pozície sa prelievajú medzi oboma armádami, píše Vývoj bojov. „V tejto chvíli nie je úplne zrejmé, či už ofenzíva beží naplno alebo sledujeme len jej úvodnú fázu. Ruské útoky v oblasti Robotyného a Verbového však neustávajú. Predbežne sa zdá, že ukrajinská obrana zatiaľ odoláva.“

Ukrajina vysmiala video, kde ruskí vojaci vztýčili vlajku v dedine Krynky a hneď z nej utekali. V najlepšom prípade pre Rusov sa zdá, že sa odvážili do sivej zóny na ľavom brehu Dnipra v Chersonskej oblasti a nedoplatili na to životom alebo zranením, ale dedina je na tom rovnako ako doteraz.

Vývoj bojov (727. deň): Andrej „Murz“ Morozov minulý týždeň napísal o obrovských ruských stratách v Avdijivke. Teraz spáchal samovraždu, aby ho nemuseli zastreliť. V liste na rozlúčku napísal o nátlaku svojich veliteľov a kľúčovej úlohe propagandistu Soloviova.

Ruskí vojaci v Avdijivke. Foto - TASR/AP

Smrť Alexeja Navaľného môže presvedčiť Nemecko, aby dodalo Ukrajine strely s dlhým doletom Taurus. Okrem toho sa špekuluje, že strely s dlhým doletom ATACMS majú byť súčasťou novej várky pomoci od USA.

Ruská ofenzíva sa po Avdijivke dramaticky spomalila. Znížil sa počet útokov aj intenzita bombardovania a je možné, že Rusom sa nepodarí posunúť líniu ďalej. Analytici si myslia, že skôr presunú posily na ďalšie časti frontu. Existujú štyri miesta, kde sa dá očakávať väčšia ruská ofenzíva.

Vývoj bojov (726. deň): Smutný príbeh ruského zbeha, ktorý za vrtuľník pre ukrajinskú armádu zaplatil životom. Vlaňajší útek Maxima Kuzminova brali Rusi vážne, stíhali ho za vlastizradu. Nedávno ho našli zavraždeného v Španielsku, kde sa usadil so zmenenou identitou. Ukrajinci teraz sotva presvedčia ďalších ruských pilotov, aby nasledovali jeho príklad.

Rusi ihneď po dobytí Avdijivky rozpútali novú ofenzívu na južnom fronte pri Robotynom. Zisk Avdijivky je síce ruským víťazstvom, no aj niektorí Rusi sa pýtajú, či zaň nezaplatili privysokú cenu.

Vývoj bojov (725. deň): Rusom za tri dni spadlo šesť najmodernejších lietadiel, tvrdí Ukrajina, no dôkazy sú zatiaľ len o dvoch. Niektoré si mohli Rusi zostreliť aj sami, môže to takisto znamenať, že pri Mariupole začala operovať batéria Patriotov.

Vývoj bojov (722. deň): Ukrajinská armáda začala ustupovať z Avdijivky. Za dramatických okolností padla opevnená pozícia Zenit, obrancovia ustúpili i z najvýchodnejšej časti mesta a za chrbtom sa im rýchlo zužuje posledná úniková cesta. Avdijivka je takmer určite stratená a je možno iba otázkou zopár dní, kým ju Rusi obsadia celú.

Ruskí vojaci pred pozíciou Zenit v Avdijivke. Foto - X WarVehicleTracker

Na to, aby Rusko dosiahlo svoje ciele, musí prejsť vojna na Ukrajine tromi fázami, píšu analytici z britského think-tanku RUSI. Rusko potrebuje udržať tlak na celej dĺžke frontu, jeho tajné služby sa musia postarať o to, aby spojenci poľavili vo vojenskej pomoci Ukrajine, a napokon potrebuje vyvolať tlak na Kyjiv, aby prijal kapituláciu.

Vývoj bojov (721. deň): Putin verí, že vyhráva a súčasné bojové tempo si môže dovoliť do roku 2026. Aj napriek tomu údajne vyslal do Washingtonu signál, že je pripravený rokovať o prímerí na Ukrajine. To však Spojené štáty odmietli, keďže nechcú Ukrajinu obchádzať.

Vývoj bojov (720. deň): Ukrajinské drony potopili ďalšiu veľkú ruskú vojnovú loď Cézar Kunikov, Čiernomorská flotila sa rozplýva. Námorné drony takéto veľké plavidlo ešte nikdy nezničili.

Cézar Kunikov ešte na vode. Foto - Wikipedia

Situácia v Avdijivke sa nezlepšuje, upozorňuje Vývoj bojov. Rusi sa na severe tlačia k jedinej spevnenej ceste z mesta. Blízko obkľúčenia sú aj obrancovia, ktorí na juhu držia bývalé vojenské zariadenie Zenit. Vyzerá to, že Ukrajinci majú len pár dní na to, aby sa odtiaľ stiahli.

Vývoj bojov (719. deň): Nepálčania opísali svoje príbehy a skúsenosti v ruskej armáde. K Rusom sa pridali, lebo doma nemali prácu, lákali ich peniaze aj získanie ruského pasu. Mnohí nerozumeli, čo v ruštine podpísali. Výcvik trval iba dva týždne, kratšie, ako Rusi sľubovali, a hneď ich poslali na front, vraví jeden z nich.

Vývoj bojov (715. deň): Avdijivke hrozí pád, Rusi postúpili na juhu aj severe. Kľúčová zásobovacia trasa tu je už na dostrel ruských ručných zbraní. Čoraz viac pozorovateľov tvrdí, že ukrajinské velenie by malo postupovať opačne a namiesto prisúvania posíl stiahnuť obrancov, kým je čas.

Rusom sa podarilo dostať do dediny Novomychajlivka, ktorá sa nachádza v Doneckej oblasti južne od Avdijivky. Ak by ju obsadili, ďalšou dedinou by bola Kosťantynivka. Mohlo by im to umožniť útok na Vulhedar zo severu, keďže z juhu doteraz neuspeli a utrpeli veľké straty.

Vývoj bojov (714. deň): Rusi v Avdijivke ohrozujú kľúčovú zásobovaciu cestu, začína sa hovoriť o ukrajinskom ústupe. Rusi už držia 18 percent mesta. Darí sa im postupovať aj preto, že zmenili taktiku, pomohlo im masívne bombardovanie aj zamračené počasie.

Ukrajinci rozpustili špeciálnu jednotku Divoké pole a zatkli jej veliteľa Andrija Malachova. Oficiálnym dôvodom je, že zverejnil videá s utajovanými skutočnosťami, môže to však súvisieť aj s tým, že viackrát kritizoval prezidenta Zelenského a patrí k spojencom veliteľa armády Zalužného.

Vývoj bojov (713. deň): „Peklo prichádza zo severu“ – Avdijivka nie je jediné miesto, kde sa situácia zhoršuje. Opakuje sa nielen neustále konštatovanie o zúfalom nedostatku munície, ale aj príbeh o tom, ako Rusi v zastavaných oblastiach dokážu využívať rôzne tunely, potrubia, pivnice a podobne na preniknutie do ukrajinských pozícií.

Čo by pre Ukrajinu znamenala strata Avdijivky? Pre Ukrajincov je mesto dôležité, ak by sa chystali oslobodiť Doneck, centrum celého Donbasu. To však nie je momentálne téma. Strata Avdijivky by znamenala, že Rusi môžu konsolidovať svoje pozície v tejto oblasti. Bol by to podľa analytikov aj silný psychologický moment a vzpruha pre kritikov pomoci Ukrajine, píše Vývoj bojov.

Vývoj bojov vysvetľuje, prečo sa Rusom darí postupovať v Avdijivke. „Je možné, že Ukrajinci Rusov priamo z mesta znova vytlačia. No zároveň je celkom reálne, že Avdijivka do niekoľkých týždňov padne. Dôvodov je viacero, no hlavný je ten, že Rusi majú prevahu v delostreleckej munícii, technike aj vo vojakoch.“

Vývoj bojov (712. deň): Situácia v Avdijivke je kritická, bojuje sa už v uliciach mesta. Rusi obišli ukrajinské pozície a opevnili sa v budovách. O osude Avdijivky sa zrejme rozhodne v najbližších dňoch. Situácia nie je beznádejná, s posilami je možné prienik eliminovať.

Vývoj bojov (711. deň): Ruská protivzdušná obrana má problémy, drony ničia rafinérie. V dôsledku ich útokov už výrazne klesla produkcia ropy. Cez víkend horela aj rafinéria vo Volgograde.

Rusi tvrdia, že zničili nemecký protilietadlový systém IRIT-T SLM, ale trafili iba návnadu. Ukrajinci predviedli vrchol v konštruovaní klamných cieľov, môžete od neho stáť 50 metrov a nevšimnete si rozdiel, tvrdí poľský analytik Jaroslaw Wolski po preskúmaní záberov. Dodal, že nejde len o samotnú návnadu, dali si záležať aj na celom okolí, do ktorého ju umiestnili.

Ruská armáda je už takmer pri ukrajinskej rieke Žerebec. „Rusi sú ešte veľmi ďaleko od naplnenia plánu znova obsadiť celý východný breh rieky Oskil od Kupianska na severe po oblasť Lymanu na juhu. Lenže darí sa im postupovať,“ píše Vývoj bojov.

Vývoj bojov (705. deň): Čiernomorská flotila prišla za mimoriadnych okolností o ďalšiu loď, korvetu Ivanovec triedy Tarantula. Ukrajina ukázala výnimočné video, zábery dronov pripomínajú útok svorky šeliem, ktoré umoria omnoho väčšiu korisť v zálive pri západnom výbežku Krymu.

Ruská korveta triedy Tarantula počas prehliadky. Foto - Wikipedia

Rusko prehráva bitku o Čierne more, ukazuje nielen zničenie výsadkovej lode Novočerkassk, píše Vývoj bojov. Odhaduje sa, že od začiatku totálnej invázie prišlo Rusko o 20 % svojej Čiernomorskej flotily a Ukrajinci dosiahli to, že Krym už nie je pre túto flotilu bezpečný a jej najdôležitejšie lode museli presmerovať do Novorosijska vzdialeného 600 km.

Vývoj bojov (706. deň): Po mesiaci od zničenia ruskej lode Novočerkassk oficiálne poznáme meno prvej obete medzi námorníkmi. Moskva doteraz nijaké straty nepriznala, informácie však prišli z ruského gymnázia, kde študoval jeden z námorníkov. Odhaduje sa, že spolu s ním zahynuli počas útoku desiatky ďalších námorníkov.

Vývoj bojov (705. deň): Ukrajinci rozmetali malú ruskú kolónu a ukázali, ako by mohol vyzerať rok 2024 na fronte. Zábery zo Syňkivky, na ktorých vidno, ako vojaci vyskakujú z vozidiel a utekajú medzi stromy, dobre vysvetľujú, prečo sa Rusom nedarí napredovať ani napriek početnej prevahe a zásobám munície.

Vývoj bojov (704. deň): Náhrobné kamene ruských vojakov zabitých na Ukrajine potvrdzujú ruskú lož o roku 2014. Projekt informujúci o zabitých dôstojníkoch ukazuje, že celé ruské jednotky bojovali na Ukrajine dávno pred inváziou. Rusko tvrdilo, že po roku 2014 na Ukrajine nebojovala ruská armáda, ale iba proruskí Ukrajinci.

Zabití ruskí dôstojníci, ktorí pôsobili na Ukrajine už od roku 2014. Zdroj - KIU/Twitter

Vývoj bojov (701. deň): Budúcnosť vojny prichádza a ľudia sú v nej druhoradí. Ukrajinci ukázali, ako si ich dron vďaka umelej inteligencii vyberá medzi ruskou technikou. Už doteraz bolo bojisko na Ukrajine miestom, ktoré zo vzduchu neustále monitorovali a do značnej miery aj ovládali drony. Nová schopnosť z nich robí rádovo nebezpečnejšie zbrane.

Vývoj bojov (700. deň): Ruská verzia pádu Il-76 dostáva trhliny. Ukrajinci sa pýtajú, kde sú obete. Stále nie je jasné, či boli na palube zostreleného ruského vojenského lietadla ukrajinskí zajatci a či o tom Ukrajinci vedeli.

Plamene po zrútení ruského vojenského transportného lietadla Il-76 v obytnej štvrti pri Jablonove. Foto - TASR/AP

Proti ruskej verzii zostrelenia lietadla Il-76 hovorí aj to, že Rusi neustále klamú, a rýchlo vyšlo najavo, že zo zverejneného zoznamu údajných zajatcov na palube bol minimálne jeden súčasťou predchádzajúcich výmen. Pravdepodobná je však aj verzia, že Ukrajinci boli presvedčení, že útočia na vojenský transport.

Vývoj bojov (699. deň): Pri Belgorode padlo Rusom lietadlo Il-76, ale môže to byť tragédia pre Ukrajincov. Tí tvrdia, že na palube boli rakety do protivzdušného systému S-300, Rusi naďalej šíria verziu o ukrajinských zajatcoch. Vysvetľujeme, čo jednotlivé verzie potvrdzuje a čo ich vyvracia.

Ruský Il-76 počas vojenského cvičenia v roku 2018. Foto - Wikipedia

Rusi v severnej oblasti Avdijivky zmenili taktiku, prenikajú na ukrajinské pozície a kopú úkryty. Kým tam nenasnežilo, všade ležali zasiahnuté telá, opisujú ukrajinskí vojaci. Tie Rusi používali ako vrecia s pieskom a dávali si ich v úkrytoch nad hlavu, aby ich nenašli drony.

Vývoj bojov (698. deň): Straty ako v Avdijivke Rusi nemali pri žiadnom meste, teraz sa tam snažia o prielom z juhu. Tvrdia, že obsadili strategicky dôležitý areál bývalého vojenského priestoru Zenit, podľa ukrajinských kanálov je situácia na mieste „neznáma“.

Ruský tank pri Avdijivke, ktorý zničila 53. brigáda. Zdroj - X/NoelReports

Hoci Rusko pracuje na modernizácii svojich zbraní, zo skladov vyťahuje čoraz staršie kusy. Analytici si na záberoch trosiek všimli zostrelenú protilodnú strelu P-5, ktorej prototyp vznikol ešte v roku 1958. Mohli ju použiť na zahltenie protivzdušnej obrany.

Protilodná strela P-5 v múzeu. Foto - Wikipedia

Vývoj bojov (694. deň): Ukrajinský dron prvýkrát útočil v Petrohrade, ktorý je od frontu dvakrát ďalej ako Moskva. Dron dokázal prekonať tisíc kilometrov bez toho, aby si ho Rusi všimli, čo potvrdzuje, že ich protivzdušná obrana má veľké diery.

Bojové vozidlo Bradley je hlavným dôvodom, prečo Ukrajinci držia Avdijivku. Jeho výhody do detailov rozobral americký Forbes. Podľa neho je to najlepšie bojové vozidlo vo vojne vďaka dobrému vyváženiu ochrany, optiky a palebnej sily.

Bradley v detaile. Foto - defence.gov

Vývoj bojov (693. deň): Putin sa už na nič nehrá a hovorí o dobýjaní Ukrajiny. Doteraz ruský prezident väčšinou hovoril o tom, že „oslobodzujú“ ľudí na Ukrajine. Buď sa len pomýlil, alebo už ani v rétorike sa na nič nehrá. Ruský exprezident ide ešte ďalej, keď vyhlásil, že Ukrajina nemá právo na existenciu.

Vývoj bojov (692. deň): Ukrajina avizuje, že jej cieľom pre rok 2024 je zmiesť Rusko z oblohy. Ruská letecká prevaha je totiž jednou z príčin neúspechu letnej ofenzívy. To sa však vďaka trom kompletným batériám patriotov tento rok zmení.

Raketový systém protivzdušnej obrany Patriot. Foto - TASR/AP

Vzácne video ukázalo, ako ukrajinský Bradley porazil najmodernejší ruský tank T-90M. Papierovo nemalo byť o víťazovi pochýb, lenže Bradley sa osvedčil už v bojoch proti irackým tankom sovietskej výroby. Ukrajinská posádka podstúpila obrovské riziko, neustále manévrovala, využívala nerovnosti a Rusov zjavne zaskočila.

Vývoj bojov (690. deň): Raketa poslala do Azovského mora vzácne ruské lietadlo, druhé so šťastím a poškodené pristálo. Ukrajinská a ruská verzia udalostí sa líšia, ale základný fakt potvrdili obe strany – Rusi prišlo minimálne o jedno lietadlo včasného varovania A-50U. Ide o obdobu západných strojov AWACS, ktoré sú známe ako lietajúce radary. Problémom nie je len zničenie drahého lietadla, ale najmä strata vycvičenej posádky.

A-50. Foto - Wiki/CC

Ako vznikajú nové ukrajinské brigády, kto ich tvorí a aké je ich zloženie: spoločným znakom všetkých jednotiek je to, že ich budú tvoriť neskúsení vojaci vystužení jednotlivcami s bojovými skúsenosťami. Je veľmi málo pravdepodobné, že tieto jednotky budú v lete v stave, ktorý im umožní útočiť. Rovnako ako celú ukrajinskú armádu ich skôr čakajú obranné boje.

Rusi na Ukrajine útočia, ale až na drobné výnimky stoja na mieste. Útoky pokračujú na takmer celej dĺžke frontu, no nevedú k ničomu, čo by mohlo v dohľadnom čase zásadne zmeniť pomery.

Vývoj bojov (687. deň): Porovnanie príbehov najmodernejšej západnej a ruskej stíhačky ukazuje cestu k víťazstvu Ukrajiny. F-35 aj Su-57 sa označujú ako lietadlá 5. generácie, ich znakmi sú najmä technológia stealth a moderná elektronika. F-35 dosiahli míľnik, o akom sa Rusom môže len snívať – prekonali hranicu tisíc vyrobených kusov.

F-35. Foto - Wikipedia

Vývoj bojov (686. deň): Experti ponúkajú Ficovi a Blanárovi dôkazy, že Rusi strieľajú na Ukrajine severokórejskými raketami. „Silnejším dôkazom by bolo už len to, keby pracovník nechal v priehradke odkaz podpísaný Kim Čong-unom,“ píše americký expert Jeffrey Lewis, ktorý na fotografiách trosiek spoznal rakety z KĽDR.

Hlavným dôvodom, prečo nevyšla protiofenzíva, je to, že Ukrajinci nemali dostatok času pripraviť vojakov, myslí si Jack Watling z think-tanku RUSI. Tvrdí, že len málokedy si nacvičovali útoky na vyššej úrovni, než je rota. „Hoci sa im často darilo obsadzovať nepriateľské pozície, len zriedkakedy dokázali využiť dosiahnuté prelomy alebo rýchlo posilniť zisky.“

USA čoskoro nebudú schopné zásobovať ukrajinské Patrioty raketami. Ukrajinci vedia, že sa úplne nemôžu spoliehať iba na Západ, a snažia sa zvýšiť svoju zbrojnú výrobu. Rusi to vedia tiež a vyzerá to tak, že práve na ukrajinský obranný priemysel teraz cielia svoje raketové útoky.

Najčítanejšie teraz

Čaputová sa dozvedela, že Rusi zaútočia, večer predtým, Naď ani nešiel spať. Ako slovenskí politici reagovali na začiatok vojnyFoto – N a TASRRužička po videu s bielym práškom v Arizone skončil. Drogy v NHL sú „tajomstvom, o ktorom každý vie“Adam Ružička. Foto - TASR/Ján KrošlákNewsfilter: Pellegrinimu chrabrosť zase vydržala pár dní Peter Pellegrini pri ohlásení kandidatúry na prezidenta. Foto - TASRPellegrini sa chválil, ako zabrzdil Fica. Po utajenej zmene, ktorá môže dostať Gašpara ml. do SIS, stícholRobert Fico a Peter Pellegrini. Foto N - Vladimír ŠimíčekVýživový expert: Nekupoval by som si ich, ani keby sme v regáloch mali ozajstné proteínové tyčinkyIlustračné foto - Adobe StockŠpeciálny vývoj bojov (729. deň): Posuny frontu, straty, západná pomoc, utečenci. Čo ukázali dva roky vojny (grafy)Ružička? Ďalší Galchenyuk, akoby Coyotes nemali aj bez toho dosť problémov, pripomína arizonský novinárAdam Ružička za Arizonu odohral len tri zápasy. Na fotke je s Nathanom MacKinnonom z Colorada. Foto TASR/APRužové okuliare Západu znamenajú krviprelievanie a neskôr ešte niečo horšieFoto – TASR/APRáno z New Jersey: Wright chce to, čo má Slafkovský. Poníženým fanúšikom Devils dochádza trpezlivosťShane Wright gratuluje Jurajovi Slafkovskému k postu draftovej jednotky. Foto - TASR/APPrieskum Ipsosu: Korčok dobieha Pellegriniho len pomaly, rozhodnúť môže účasť a HarabinPotápačka, ktorá nafotila tragédiu pri freedivingu: Krikom som prebudila Alessiu, Steve však už bol celý šedýSteve Keenan a Alessia Zecchiniová. Foto - Kristina VackováV USA hovoria, že Rusi chcú umiestniť jadrové zbrane do vesmíru. Ako by mohli vyzerať a čo by mohli spôsobiťRuský prezident Vladimir Putin (tretí sprava), minister obrany Sergej Šojgu (druhý sprava) a prezident Tatárskej republiky Rustam Minnichanov (celkom vpravo) prechádzajú popri strategickom bombardéri Tu-160M pri návšteve Kazanskej leteckej továrne v stredu 21. februára 2024. Foto - TASR/APTarabov nápad stavať priehrady kritizujú iné ministerstvá aj úrad vlády, NKÚ žiada stiahnuť celý materiálOravská priehrada. Foto – Soňa MäkkáZistila som po štyroch rokoch vzťahu, že ma partner podvádza s mužmi. Môže byť gej, aj keď sa vždy tváril ako homofób?Ilustrácia – F. S. s Midjourney

Nové na Dennikn.sk

22:30Ružička? Ďalší Galchenyuk, akoby Coyotes nemali aj bez toho dosť problémov, pripomína arizonský novinár 21:43Toto vystrihneme: Základy praktickej filozofie so Samom Kováčikom 19:31Graf dňa: Ruská ekonomika po dvoch rokoch vojny príliš nekrváca, ale zakladá si na budúce problémy 19:14Newsfilter: Pellegrinimu chrabrosť zase vydržala pár dní  18:19Tarabov nápad stavať priehrady kritizujú iné ministerstvá aj úrad vlády, NKÚ žiada stiahnuť celý materiál 18:11Predsedal rozhodovaniam o udelení 12 nobeloviek: Som za možnosť odobrať cenu v prípade podvodu 17:43Ružička po videu s bielym práškom v Arizone skončil. Drogy v NHL sú „tajomstvom, o ktorom každý vie“ 17:05Pellegrini sa chválil, ako zabrzdil Fica. Po utajenej zmene, ktorá môže dostať Gašpara ml. do SIS, stíchol 16:08V USA hovoria, že Rusi chcú umiestniť jadrové zbrane do vesmíru. Ako by mohli vyzerať a čo by mohli spôsobiť 15:02Po pôrode takmer prišla o život. Keď videla, v akom stave je nemocnica, spustila zbierku 14:23Prieskum Ipsosu: Korčok dobieha Pellegriniho len pomaly, rozhodnúť môže účasť a Harabin 14:18Vo vzduchu (už zasa) cítiť pušný prach (udalosti týždňa) 14:07Firmy sa musia pripraviť na ESG reporty. Mnohé sa však tejto povinnosti môžu vyhnúť 14:05To je Müller alebo Ursiny? pýtajú sa ho zákazníci. Keď Mário Oravský nesedí v taxíku, robí hudbu s kapelou Klady kľudu 13:55MediaBrífing: Meta tvrdí, že u nás rozširuje fact-checking. Má to však háčik 13:54Špeciálny vývoj bojov (729. deň): Posuny frontu, straty, západná pomoc, utečenci. Čo ukázali dva roky vojny (grafy) 13:43Z Londýna sa vrátila do Humenného a založila NERV. Chcela som urobiť niečo pozitívne, hovorí Jana Bercelová 13:30Hodnota klubu presiahla miliardu, očakávajú rekordné príjmy. Messi priniesol futbalu v USA ekonomický rast 13:23Danglár: Agresori 13:02Schyľuje sa k prvému veľkému nákupu v réžii Kaliňáka. V hre sú stovky vozidiel, záujem má Strnad 12:46Poľská odborníčka na kvalitu potravín: Vstup do EÚ bol pre našich farmárov veľmi výhodný 12:24Mýtus o všelieku s názvom vitamín C: radšej sa sústreďte na to, aby váš tanier hral všetkými farbami 12:01Počúvajte ukrajinskú i ruskú Juliju: Putina treba poraziť 11:59Ružové okuliare Západu znamenajú krviprelievanie a neskôr ešte niečo horšie 11:13Európskej ekonomike sa nedarí, výhľad pre Slovensko je optimistickejší, ak to vláda nepokazí 11:00Týždeň v práve Rada Procházku: Všetko sa stíha 10:45Podporujete Putinovo Rusko? Ste na strane zla 10:44Často vidíme, že deti riadia rodinu a rodičia sú výkonnou zložkou. V takej rodine sú všetci nešťastní, hovorí psychologička 10:01Láska z chemického laboratória, najobyčajnejší koniec sveta a ďalšie tipy, čo pozerať 09:40Aj najväčšie hovädo môže trpieť tak ako vy. Film Zimné prázdniny je známa, ale najdôležitejšia story