hokejová reprezentácia

Craig Ramsay je štvrtým trénerom, ktorý viedol slovenskú reprezentáciu v 100 zápasoch. „Teším sa na ďalšie pokračovanie po úspechu, ktorý sa nám podaril,“ povedal kanadský tréner, ktorý pokračuje pri slovenskej reprezentácii aj v nasledujúcej sezóne.

Oto Haščák končí na pozícii asistenta generálneho manažéra hokejovej reprezentácie, od novej sezóny bude pôsobiť v Slovane Bratislava. „Viac zatiaľ neprezradím, všetko sa verejnosť dozvie 6. júna,“ povedal Haščák, ktorý pôsobil v reprezentácii aj ako hlavný skaut. Do funkcie ho vymenovali na konci marca 2021. (tasr)

Slovenskí hokejisti remizujú po 2. tretine s Fínskom 2:2. Za Fínov vyrovnal svojím druhým gólom v zápase Marko Anttila, oba tímy nevyužili po jednej presilovej hre.

Slovenskí hokejisti vyhrávajú po 1. tretine nad Fínskom 2:1. Slováci si vybudovali dvojgólový náskok zásluhou Adama Sýkoru a Pavla Regendu, na konci tretiny strelil prvý gól Fínov Marko Anttila.

Začal sa štvrťfinálový zápas medzi Slovenskom a Fínskom na MS v hokeji. Slováci sa dostali do štvrťfinále druhý rok po sebe. Zároveň sa začalo aj stretnutie Švajčiarsko – USA.

Slovenskí hokejisti nastúpia vo štvrťfinále MS proti Fínsku vo štvrtok 26. mája od 19.20 h. Švajčiarsko ako víťaz A-skupiny bude hrať proti USA (19.20), českých hokejistov čaká Nemecko (15.20) a Kanada sa stretne so Švédskom (15.20).

Slovenskí hokejisti vyhrali nad Dánmi 7:1 a postúpili do štvrťfinále. Po dva góly strelili Tatar aj Regenda, po jednom Rosandič, Slafkovský a Nemec. Slováci sa s 12 bodmi posunuli na 4. miesto v A-skupine a nemusia už čakať na výsledok zápasu Kanady proti Francúzsku.

Grafika N, fotografia TASR/Martin Baumann.

Slovenskí hokejisti vyhrávajú po 2. tretine nad Dánskom 5:0. Náskok slovenského tímu zvýšili Pavol Regenda a Mislav Rosandič, ktorý strelil svoj prvý gól na šampionáte, a v závere tretiny strelil gól po individuálnej akcii aj Juraj Slafkovský.

Slovenskí hokejisti vyhrávajú po 1. tretine nad Dánskom 2:0. Oba góly strelil kapitán slovenského tímu Tomáš Tatar, dve asistencie zaznamenal Michal Krištof.

Na MS sa začal zápas slovenských hokejistov proti Dánom. Na postup do štvrťfinále potrebujú vyhrať v riadnom hracom čase. Víťazstvo o tri a viac gólov by znamenalo okamžitý postup. Po víťazstve s menším rozdielom by ešte štvrťfinále pre Slovákov musela potvrdiť Kanada ziskom aspoň bodu proti Francúzsku.

Slovenskí hokejisti nastúpia na posledný zápas základnej časti MS proti Dánsku v rovnakej zostave ako v minulom zápase. V bráne bude Adam Húska, nenastúpia Kristián Pospíšil ani Jakub Minárik. Hrá sa od 15.20 h.

Slovenskí hokejisti vyhrali nad Talianskom 3:1, v tabuľke sú piati o skóre za Dánskom, ktoré ešte má k dobru zápas s Kanadou. O tom, či Slováci postúpia do štvrťfinále, rozhodne utorňajší zápas práve proti Dánom.

Foto - TASR/Martin Baumann

Na večerný zápas Slovenska proti Taliansku na hokejových MS tréneri pošlú rovnakú zostavu, akou končili piatkový súboj proti Kazachstanu, mimo nej zostane Kristián Pospíšil. Chytať bude opäť Adam Húska.

Slovenskí hokejisti vyhrávajú po 2. tretine nad Kazachstanom 4:2, Slováci v nej strelili tri góly. V presilovej hre sa presadili Martin Fehérváry s Adamom Liškom, Juraj Slafkovský dal gól z trestného strieľania.

Slovenskí hokejisti prehrávajú po 1. tretine s Kazachstanom 1:2. Slováci viedli po góle Andreja Kollára, Kazachstan otočil stav počas dvoch presiloviek pri vylúčeniach Kristiána Pospíšila.

Začal sa zápas slovenských hokejistov proti Kazachstanu. Slováci majú v doterajšom priebehu MS bilanciu jedno víťazstvo a tri prehry, Kazachstan nezískal ani bod. Stretnutie vysiela Šport RTVS.

V zápase slovenských hokejistov proti Kazachstanu nastúpi v bránke Adam Húska. Juraj Slafkovský zostáva s Tomášom Tatarom a Michalom Krištofom v prvom útoku. Kristián Pospíšil sa posunul do druhej útočnej formácie, Andreja Kollára čaká premiéra na MS vo Fínsku.

Slovenskí hokejisti nastúpia proti Kazachstanu (od 19.20 h) opäť v bráne s Adamom Húskom, Patrik Rybár nebol na piatkovom dopoludňajšom rozkorčuľovaní. Hrať bude aj Kristián Pospíšil. Tréneri urobia zmeny vo formáciách. Prvý raz do zostavy zaradia Andreja Kollára. Nahradiť by mal Jakuba Minárika.

Slovenskí hokejisti v stredu prehrali už tretí zápas na MS, Švajčiarom podľahli 3:5. V tabuľke sa pred Slovákov dostali Francúzi, ktorí zdolali Taliansko 2:1 po predĺžení. V B-skupine Švédi porazili domácich Fínov 3:2 po samostatných nájazdoch a na šampionáte ešte neprehrali.

Slovenskí hokejisti prehrali so Švajčiarmi 3:5. Góly strelili Roman, Slafkovský a Takáč. V závere nevyužili dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov. Je to tretia prehra Slovákov z prvých štyroch zápasov na hokejovom šampionáte.

Brankár Adam Húska po strelenom góle Švajčiarov. Foto - TASR/Martin Baumann

Švédski hokejisti porazili na MS Fínsko 3:2 po samostatných nájazdoch, víťazný nájazd premenil Emil Bemström. Švédi sú po štyroch zápasoch lídrami B-skupiny, Fíni na 2. mieste strácajú jeden bod.

Slovenskí hokejisti prehrávajú po 2. tretine so Švajčiarskom 2:3. Svoj prvý gól na šampionáte strelil Juraj Slafkovský, za Švajčiarov sa presadili Christian Marti a Timo Meier.

Slovenskí hokejisti remizujú po 1. tretine so Švajčiarskom 1:1. Za Švajčiarov sa presadil v úvodnej minúte zápasu počas presilovej hry Slovákov Denis Malgin, v 11. minúte vyrovnal Miloš Roman.

Začal sa zápas slovenských hokejistov proti Švajčiarsku. Slováci na MS doteraz raz vyhrali a dvakrát prehrali, Švajčiari zvíťazili vo všetkých troch zápasoch. Stretnutie vysiela Šport RTVS.

V zápase slovenskej hokejovej reprezentácie proti Švajčiarsku nastúpi aj Kristián Pospíšil, v bráne sa predstaví Adam Húska. Svoje prvé stretnutie na šampionáte odohrá Martin Fehérváry, ktorého tréner Craig Ramsay zaradil do prvej obrannej formácie k Petrovi Čerešňákovi.

Piati slovenskí hokejisti majú pred štvrtým zápasom na MS menšie zdravotné problémy. Proti Švajčiarsku v stredu od 19.20 možno nenastúpi Kristián Pospíšil. „Sme hokejisti, veľakrát ideme aj cez bolesť. Verím, že sa dám do poriadku a že budem môcť chalanom pomôcť,“ povedal novinárom po utorkovom tréningu.

Slovenskí hokejisti prehrali na MS s Kanadou 1:5. Kanaďania si vypracovali rozhodujúci náskok v 2. tretine po dvoch góloch Pierre-Luca Duboisa, za Slovákov sa presadil Samuel Takáč.

Slovenskí hokejisti po dvoch tretinách prehrávajú s Kanadou 1:3. V ofenzívnom zápase s množstvom šancí a brankárskych zákrokov si v 2. tretine najprv Slafkovský zrazil puk do vlastnej brány a v závere zvýšil Dubois. Kanaďania vedú aj na strely 33:25.

Hokejisti po 1. tretine remizujú s Kanadou 1:1. Vo vyrovnanom zápase padli oba góly po nešťastných odrazoch puku od brániacich hráčov. Slovenský gól zaznamenal Samuel Takáč. Slováci vystrelili na bránu 14 pokusov, Kanaďania 15.

Začal sa tretí zápas slovenskej reprezentácie na MS v Helsinkách. Hrá proti Kanade, ktorá prvé dva zápasy vyhrala. Slováci nastupujú s pozmenenými formáciami a brankárom Húskom. Zápas vysiela Šport RTVS.

Martin Fehérváry už pricestoval do dejiska MS v hokeji. „Chcem pomôcť tímu, som pripravený plniť akékoľvek úlohy,“ povedal obranca Washingtonu Capitals po prílete do Helsínk.

Tréner hokejovej reprezentácie Craig Ramsay poslal do bránky proti Kanade Adama Húsku. Prvý útok nastúpi v zložení Tatar – Krištof – Pospíšil, svoj premiérový zápas na MS odohrá 17-ročný Adam Sýkora.

Slovenskí hokejisti nastúpia proti Kanade v bránke s Adamom Húskom. Realizačný tím pred tretím zápasom Slovákov na MS doplnil na súpisku útočníka Adama Sýkoru, stretnutie proti Kanade sa hrá dnes od 15.20 h.

Slovenskí hokejisti po dvoch tretinách prehrávajú s Nemeckom 1:2. Súpera do dvojgólového vedenia dostal Pföderl, za Slovákov sa presadil Pospíšil. Následne zverenci Craiga Ramsayho ubránili dlhé oslabenie o dvoch hráčov.

Slovensko po 1. tretine remizuje s Nemeckom 0:0. Vo vyrovnanom zápase Nemci nevyužili jednu presilovú hru. Slováci v početnej výhode nehrali.

Začal sa druhý zápas slovenských hokejistov na MS v Helsinkách. Nastupujú proti Nemecku, ktoré v prvom zápase prehralo s Kanadou 3:5. V bráne opäť chytá Patrik Rybár. Zápas vysiela Šport RTVS.

Slovenskí hokejisti nastúpia proti Nemecku (od 19.20 h.) s jednou zmenou v zostave. Namiesto Daniela Gachulinca bude hrať v treťom obrannom páre s Adamom Jánošíkom Mário Grman. Gachulinec bude siedmym obrancom. Útoky ostali nezmenené.

Podľa trénera hokejovej reprezentácie Craiga Ramsayho dobré mužstvá vyhrávajú práve takéto zápasy. „Tím nevyhrá vždy preto, lebo je lepší, ale preto, lebo nájde cestu, ako vyhrať,“ povedal po zápase s Francúzskom.

Slovenskí hokejisti vyhrávajú po 2. tretine nad Francúzskom 3:2. Slovákov poslal do dvojgólového vedenia Tomáš Tatar, Francúzi vyrovnali zásluhou Anthonyho Recha a Jordanna Perreta, na konci tretiny dal tretí slovenský gól Samuel Takáč.

Slovenskí hokejisti vyhrávajú po 1. tretine nad Francúzskom. V 11. minúte strelil gól Pavol Regenda, Francúzi nevyužili jednu presilovú hru.

Začal sa prvý zápas slovenských hokejistov na MS vo Fínsku. V helsinskej aréne Ice Hall je ich súperom Francúzsko, ktoré na turnaji nahradilo suspendovanú ruskú reprezentáciu. Priamy prenos vysiela Šport RTVS. (iihf)

Slovenský hokejový tím napísal na súpisku pre MS v Helsinkách 22 hráčov, všetkých troch brankárov, sedem obrancov a dvanásť útočníkov. Mimo zatiaľ zostali útočníci Andrej Kollár, Adam Sýkora a obranca Martin Bučko.

Tomáš Tatar očakáva proti Francúzsku ťažký zápas. „Chceme do turnaja vstúpiť dobre. Dúfam, že sa nám to podarí,“ povedal slovenský útočník po prvom tréningu hokejovej reprezentácie v dejisku MS.

Tréner francúzskej hokejovej reprezentácie Philippe Bozon chce úspešne odštartovať MS. „Slováci nám ukázali svoju silu v príprave, budeme vedieť, na čom sme,“ povedal pred piatkovým zápasom proti Slovensku.

Zmeny po kongrese SZĽH sú „nad očakávania” dobré, hodnotil staronový prezident Miroslav Šatan zloženie výkonného výboru. Zmení sa v ňom hneď šesť z ôsmich mien, vďaka čomu podľa Šatana bude „progres slovenského hokeja oveľa rýchlejší.“

Novozvolení členovia výkonného výboru SZĽH zľava Miroslav Lipovský, Branislav Semančík, Jozef Kužma, Miroslav Dráb, novozvolený prezident SZĽH Miroslav Šatan, Rudolf Hrubý, Miroslav Lažo a Michal Handzuš. Foto - TASR

Hokejový zväz zverejnil finálnu nomináciu na MS vo Fínsku. Ako poslední z nej vypadli obranca Adam Jánošík a útočník Adrián Holešinský, ktorých vyradil zdravotný stav. Slovenská reprezentácia bude mať na šampionáte historicky najmladší káder.

Na žilinskom turnaji Kaufland Cup vyhrali Francúzi nad Nórmi 2:1 po predĺžení. Proti Francúzom nastúpia slovenskí hokejisti v sobotu. Bude to posledný prípravný zápas pred MS v Helsinkách. (hockeyslovakia)

V nominácii USA na MS vo Fínsku sa nachádza 21 hokejistov z NHL. Najväčšími osobnosťami sú brankárska jednotka Detroitu Alex Nedeljkovic a obrancovia Seth Jones z Chicaga a Nate Schmidt z Winnipegu.

Slovenskí hokejisti prehrali v Žiline s Nórskom 4:5 po samostatných nájazdoch. Slováci v druhom zápase na turnaji Kaufland Cup nastúpia v sobotu proti Francúzsku.

Foto - TASR/Erika Ďurčová

Slovenskí hokejisti remizujú po 3. tretine s Nórskom 4:4, nasleduje predĺženie. Nóri sa v záverečnej tretine dostali do dvojgólového vedenia, za Slovákov vyrovnali Kristián Pospíšil a Andrej Kollár.

Nové na Dennikn.sk

Včera 21:46High 5ive: Knihy literárnych hviezd, ktoré sa budú dať čítať až o sto rokovVčera 21:21Blato namiesto potokov a hotely s plnými bazénmi. Sucho je aj tam, kde nebývaloVčera 20:51Kto si dal postaviť takýto dom, musel mať odvahu. Rodina Kollmannovcov ju v 30. rokoch v Nitre malaVčera 20:43Volvo je skvelá správa, len pozor na stimuly a pracovný trh (anketa o piatej automobilke)Včera 20:42Dvakrát po sebe Švédsko: Volvo prichádza v čase, keď vláda schválila švédske transportéryVčera 20:02Od predpovede po objav prešlo skoro 50 rokov. Je Higgsov bozón božská či prekliata častica a prečo pri jeho opise zlyháva jazyk?Včera 19:24Napoleonske jatky a Putinovo inferno: obrazy vojen od Goyových rytín po fotky z BučeVčera 19:23Holandskí dídžeji W&W: V hudbe nie je dôležitý text, ale pocitVčera 19:09Premiér Heger: Na Matoviča a Sulíka som hrdýVčera 19:00Newsfilter: Permanentne na nich útočí Matovič, no dnes mali Sulík a Lengvarský dobrý deň Včera 18:26Graf dňa: Svetové ceny potravín sa stabilizovali, prinesie to inflačnú úľavuVčera 18:02Sme rodina podporí aj kandidátov na županov zo Smeru a HlasuVčera 17:26Drahá nevesta Smerodinka sa chce čím skôr rozviesť (udalosti týždňa)Včera 17:15MediaBrífing: Američanky sa boja stíhania pre potraty, usvedčujúce dôkazy môžu poskytnúť internetové firmyVčera 16:26Deti nemajú mentalitu, len rodičovVčera 16:07Prvý sudca z Búrky mieri pred súd. Prokurátor podal obžalobu na Davida LindtneraVčera 15:50Aká je cena mieru na Ukrajine a aký je slovenský záujemVčera 15:41Firemný newsfilter: Najcennejšia slovenská firma a najväčší automotive subdodávateľ po zakopnutí rastú a Volvo je našeVčera 15:41Dominik Hrbatý: Vajda ma stál ročne ako dvojizbový byt. Kto šetrí na trénerovi, má menšiu šancuVčera 15:20Priveľká zemVčera 15:13Fyzik Tokár: Higgsov bozón je „božskou“ časticou, bez neho by mal tento svet inú formuVčera 15:13Môžem sa opáliť aj v tieni a koľko krému natrieť na celé telo? Opálenie sa nemá byť cieľom dovolenky, vraví lekárkaVčera 14:08Dzurinda: Na slovenskú politiku nie je pekný pohľad, treba to zmeniťVčera 13:53Vývoj bojov (127. deň): Ako rozoznáte Rusov od Ukrajincov – sprievodca maskovaním a identifikáciou počas vojny na UkrajineVčera 11:27Prilákanie Volva si cení rovnako ako presadenie rovnej dane spred 20 rokov. Sulík opísal, ako získal ŠvédovVčera 10:56Svetový newsfilter: Putin nie je až taký izolovaný, ako by sa mohlo zdaťVčera 10:36Nemusíte siahať po detektívke len preto, že je leto. Knižné tipy Denníka N na voľné dniVčera 10:28Sulík len tak do vetra nerozprával. Pri Košiciach postaví automobilku švédske VolvoVčera 10:14Čína po 25 rokoch správy Hongkongu vysiela jasný signál o budúcnosti mestaVčera 09:38Dopingový škandál na Tour? Polícia po roku opäť v koordinovanej akcii prehľadala jeden z tímov