Tipy na filmy a seriály

Osobný výber redakcie Denníka N z aktuálnej ponuky filmov a seriálov, ktoré sa dajú pozerať online.

Absurdná komédia Mimoriadna udalosť je príkladom toho, čo sa v Poľsku nazýva „český film“, píše Oliver Rehák. Vidieť ju môžete na platforme DAFilms. Odporúča aj oceňované filmy Duchovia Inisherimu, Trojuholník smútku či Belfast.

Ak sme zažili emocionálnu traumu, pomôcť môže nielen psychoterapia, ale aj liečivý vzťah. Napríklad taký, ako je vykreslený v britskom seriáli Normálni ľudia. V najnovšom výbere prinášame tipy na zaujímavé filmy a seriály, ktoré sa zaoberajú vzťahmi. Všetky sa dajú vidieť na streamovacích platformách.

V pravidelnom redakčnom výbere filmov a seriálov, ktoré je možné pozerať online, nájdete dokument o dizajnérskych pretekoch, seriál rozhovorov s ľuďmi na okraji spoločnosti či dokument Putin vs West, ktorý sa na kľúčové udalosti posledných rokov pozerá očami lídrov, ktorí sedeli s Putinom za jedným stolom.

Keď ste chudobní, je to, ako keby bol celý svet proti vám, hovorí z vlastnej skúsenosti herečka Daisy May Cooper, ktorá hrá v novom seriáli Rain Dogs. „Každý deň sa skladá zo série rozhodnutí, ktoré vám pripomínajú šachovú hru. Premýšľate v štýle: ak si kúpim tampóny, nebudem mať peniaze na autobus, a tak sa nedostanem na pohovor. Čiže nezískam prácu, z ktorej by som zaplatila nájom a jedlo.“

Z filmu Krásne bytosti môžete mať modriny, ale zároveň vám dá nádej, píše Rado Augustín, ktorý ho zaradil do osobného výberu tipov z ponuky streamovacích videoslužieb. Okrem filmového príbehu o šikane, ktorá sa zmenila na priateľstvo, v ňom nájdete akčnú vikingskú ságu alebo drámu o prenasledovaní gejov v povojnovom západnom Nemecku.

Mariupol (HBO Max) je najsilnejší film o vojne na Ukrajine, píše reportér Miro Kern. „Je taký silný, naturalistický a presvedčivý, že by som ho povinne prehrával všetkým putinofilom a dvakrát do týždňa aj na poslaneckom klube Smeru.“

Televízia Prima uvádza svoju novú platformu vydareným seriálom zo zákulisia českej politiky. Seriál Sedem schodov k moci sa inšpiroval kauzou premiéra Nečasa, a hoci netrpí prílišnou rafinovanosťou, môže byť geniálnym zážitkom typu „guilty pleasure“, píše v recenzii Irena Hejdová.

Huba zo seriálu The Last of Us je fascinujúca, mravca dokáže sfetovať, hovorí mykológ Petr Kohout. „Okrem toho, že cordycepsové chemikálie ovládajú telo mravca, sú tam aj látky podobné LSD, ktoré môžu meniť jeho vedomie,“ opisuje v rozhovore. Vysvetľuje, či nám hrozí apokalypsa húb a ktorá nejedovatá huba dokáže zabiť človeka.

Foto - Gabriel Kuchta/Deník N

Pravidelný redakčný výber tipov na filmy a seriály, ktoré sa dajú pozerať online tento týždeň, pripravil Dušan Mikušovič. Odporúča strhujúci príbeh kráľovnej Margrete, ktorá dokázala spojiť Dánsko, Švédsko a Nórsko, aj drsný humor v podaní Jimmyho Carra.

Z úspešnej hry The Last of Us sa stal televízny seriál a funguje to. V našich tipoch sa dozviete, čo sa oplatí pozerať z aktuálnej ponuky streamingových videoslužieb.

Prečo išla ŠtB po pankáčoch v rámci celoštátnej akcie Odpad, vysvetľuje dnešná časť televízneho seriálu ŠtB: Prísne tajné. Odznejú v nej nové detaily troch silných osobných príbehov, filmári prvýkrát zaznamenali aj rozhovor s eštebákom, ktorý mal na starosti pankáčov v Bratislave. Premiéra je o 22.10 h na Jednotke.

Výber filmov a seriálov na streamovacích službách: Bruce Willis je už dlhšie na filmovom dôchodku a Keanu Reeves sa ako John Wick vráti na filmové plátna až na jar. Zrejme aj preto si Bob Odenkirk po seriáloch Breaking Bad a Better Call Saul povedal, že tu chýba poriadny akčný hrdina. A prišiel s filmom Nobody, ktorý produkoval a v ktorom hrá hlavnú úlohu.

Tipy na filmy a seriály: Sex v meste na švédsky spôsob a ďalších 10 tipov z aktuálnej ponuky seriálov a filmov streamingových služieb.

Redaktori Denníka N vybrali dvanásť tipov, čo pozerať na Netflixe, HBO Max a ďalších streamingových službách. Vita Bella odporúča seriál Clark o najznámejšom švédskom kriminálnikovi, ktorému vďačíme za pojem Štokholmský syndróm: „Tvorcovia bláznivej komediálnej minisérie sa ani netvária, že ide o rekonštrukciu skutočnosti, ale skôr o zmes ,pravdy a lží.““

Nové na Dennikn.sk

Včera 22:08Okupovaný Krym si založil vlastnú žoldniersku armádu. Tej veľkej ruskej už nedôverujeVčera 21:41Ako sa z Varufakisa a Chomského stávajú obhajcovia ruského kolonializmuVčera 20:20Príbeh o hip hope, drogách a ambíciách nakrútili na iPhone. Je svižný a zábavnýVčera 18:12Vo Francúzsku sa kopia odpadky, v Nemecku štrajky odstavili dopravu. Expert vraví, čo je za protestmi v EurópeVčera 16:29Všetkých nás ovplyvnil svojou láskou k filmu aj k životuVčera 12:30Hegerovo ministerstvo navrhlo zastaviť výstavbu Rázsoch z plánu obnovy, Heger tvrdí, že šlo o chybuVčera 11:03Rastliny v strese „volajú o pomoc“. Ľudské ucho to nezachytí, iné živočíchy možno ánoVčera 10:29High 5ive: Stratiť sa v hudobnom lese, z ktorého nechcete vyjsťVčera 10:14Dilema volieb a ilúzia ideáluVčera 08:28Roald Dahl a inžinieri ľudských dušíVčera 08:08Komentátori Denníka N: Haščákom opovrhujeme, ale nemocnici Bory prajeme všetko dobréVčera 07:02Ráno s NHL: Slafkovský na najkvalitnejšom ľade, na voľný deň je ideálne Vegas. Pozrite si výsledky ankety medzi hráčmi31.03 20:25Na Slovensku sa chystá skokové zvýšenie výroby munície. Naď ju sľúbil aj Ukrajincom31.03 19:28Pápež v luxusnom kabáte či zatknutý Donald Trump sú deepfaky. Ako odlíšime, čo je skutočné a čo umelé?31.03 19:03Graf dňa: Inflácia v eurozóne síce prudko padla, ale úroky ešte pôjdu hore31.03 18:47Len nech nám Rusi dajú pokoj, vravia v Buči rok po odchode okupantov (reportáž)31.03 18:46Čo dokáže bezmyšlienkovitá fanúšikovská oddanosť aj ďalšie tipy na zaujímavé seriály a filmy31.03 18:07Obchvat Prešova môže stavať Eurovia. Oproti odhadom sa cena nafúkla o desiatky miliónov31.03 18:07Newsfilter: Heger a Naď dnes boli presne tam, kde mali byť31.03 17:59Pri rakovine semenníkov často zabíja ostych, hovorí onkológ, ktorý spolupracuje so svetovou špičkou31.03 17:37Platiť za voľby? Mnohí by iste zaplatili, ak by už Matovič zmizol z politiky (udalosti týždňa)31.03 16:45Občan v rukách Penty a oligarchov?31.03 16:37Bude mať SND nového riaditeľa už do Veľkej noci? Čo sa stalo doteraz a aké sú ďalšie scenáre31.03 16:05Česko-slovenské slovo týždňa: těhotná vs. ťarchavá31.03 15:40Trump by mohol kandidovať aj z väzenia, obvinenie je podľa médií slabé a vratké (otázky a odpovede)31.03 14:36Sociológ Slosiarik: Ak nevoliči prídu k voľbám, tak skôr účtovať než voliť stredopravé strany31.03 14:36Ako sa Česko pripravuje o budúcnosť, keď si neváži humanitné odbory31.03 14:22Vývoj bojov (400. deň): Ukrajinská ofenzíva – zrejme nebude na jednom mieste, bude bolestivá a nebude to koniec31.03 14:02Potrebujeme nový povinný predmet31.03 13:34Danglár: Zrodil sa plán