Twitter

Elon Musk chce obnoviť takmer všetky zablokované účty na Twitteri. Môže tak otvoriť brány ľuďom, ktorí sieť využívali na šírenie dezinformácií, nenávisti, oslavovali násilie, obťažovali a šikanovali iných používateľov siete, píše MediaBrífing.

Twitter budúci týždeň spustí predplatné overovacej ikony, oznámil Elon Musk. Po novom budú tri: zlatá pre spoločnosti, šedá pre vlády a modrá pre jednotlivcov. Všetky účty chcú pred aktiváciou ikony manuálne overiť. „Bolestivé, ale nutné,“ dodal Musk. (reuters)

Elon Musk obnoví všetky účty na Twitteri, ktoré boli v minulosti zablokované, pokiaľ neporušili zákon alebo sa nepodieľali na spamovaní vo veľkom rozsahu. Rozhodol o tom na základe ďalšej ankety na sociálnej sieti.

Značky Volkswagenu pozastavili akékoľvek platené aktivity na Twitteri. Nemecký koncern im takýto krok neprikázal, len odporučil. Jeho hovorca však uviedol, že všetky značky sa týmto odporúčaním riadia.

Pri úpadku Twittera raketovo rastie záujem o málo známu sociálnu platformu Mastodon. „Ponúka možnosť úplne inej sociálnej komunikácie na internete, než sme zvyknutí. Či ju ľudia budú chcieť a vedieť využiť, sa ešte len uvidí,“ píše Petr Koubský.

Twitter pod Elonom Muskom umožnil návrat hudobníkovi Kanyeovi Westovi, ktorého zablokovali za antisemitské komentáre. West teraz vystupuje pod menom Ye a po návrate sa pozdravil hebrejským „shalom“. (jpost)

Elon Musk spustil na svojom účte na Twitteri anketu o tom, či má obnoviť účet bývalému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. „Vox Populi, Vox Dei,“ teda „hlas ľudu je hlas Boží“, napísal v ďalšom príspevku nový majiteľ sociálnej siete. Anketa je časovo obmedzená a uzavrie sa v noci zo soboty na nedeľu. Zatiaľ 54,8 % ľudí hlasovalo za návrat Trumpa na platformu.

Odhadom stovky zamestnancov sa rozhodli opustiť Twitter po ultimáte nového majiteľa Elona Muska. Americký miliardár žiadal, aby sa buď pripojili k záväzku tvrdo pracovať, alebo odišli.

Elon Musk vyzval zamestnancov Twitteru, aby sa vypäli k mimoriadnym výkonom a nadčasom, alebo odišli. Zamestnanci požiadavku dostali e-mailom, v ktorom majú kliknúť do štvrtka na priložený odkaz, inak dostanú trojmesačné odstupné.

Chaos na Twitteri, ktorý spôsobil jeho nový majiteľ Elon Musk, viedol až k poklesu ceny akcií farmaceutickej firmy Eli Lilly. Trhy nezneistil len príspevok z falošného účtu, ale aj obava, že si verejnosť všimne šialene vysoké ceny inzulínu v USA.

Overovacia modrá ikonka sa na Twitter vráti pravdepodobne koncom budúceho týždňa, napísal majiteľ sociálnej siete Elon Musk. Mnohí používatelia upozornili na to, že modrá ikona sa prestala vo výberoch účtov objavovať.

Twitter zaplavili falošné účty, ktoré vyzerajú ako oficiálne. Stalo sa tak po tom, ako spoločnosť už pod vedením Elona Muska spustila „overovacie“ modré ikony za predplatné 8 dolárov. Službu preto pozastavili. (wapo)

Nový majiteľ Twitteru Elon Musk na stretnutí so zamestnancami nevylúčil možnosť, že firma skrachuje. Musk uviedol, že nevie odhadnúť vývoj doterajších príjmov a že nemôže vylúčiť ani bankrot firmy, napísala Reuters s odvolaním sa na web Platformer. (reuters, čtk)

Nový majiteľ Twitteru Elon Musk v prvom e-maile zamestnancom zakázal prácu z domu. Očakáva od nich, že budú tráviť najmenej 40 hodín v kancelárii, a to až na výnimky, ktoré osobne schváli. (bloomberg)

Prezident USA Joe Biden navrhol, aby sa bližšie preskúmali vzťahy miliardára Elona Muska s inými krajinami. Biden tak reagoval na otázku, či si myslí, že Musk predstavuje hrozbu pre národnú bezpečnosť, a či by sa nemalo vyšetriť jeho nedávne získanie Twitteru, ktorý získal aj s pomocou investora zo Saudskej Arábie. (cnn)

Majetok Elona Muska klesol pod 200 miliárd dolárov, naďalej však zostáva najbohatším človekom planéty. Jeho stratu spôsobil pokles ceny akcií Tesly, ktorých sa investori zbavujú. Boja sa, že jej hlavný akcionár sa teraz bude viac venovať Twitteru a na riadenie automobilky mu nezostane dosť času.

Twitter je dva týždne po tom, ako ho ovládol miliardár Elon Musk, v chaose. Desiatky zamestnancov prepustil omylom a teraz ich volá späť. Spoplatnenie overenia účtu sa presunulo, aby nenarušilo voľby, no vzápätí Musk vyzval ľudí voliť republikánov.

Alternatívou k Twitteru môže byť nemecká platforma Mastodon. O sociálnej sieti rozhodujú jej používatelia, nie jedna firma alebo jeden človek. Mala by tak lepšie spĺňať európske pravidlá na ochranu údajov. Vyžaduje ale zložitejšiu inštaláciu a má iba jediného programátora, ktorý už dohliada na milión užívateľov. (euractiv)

Chaos okolo sociálnej siete Twitter po jej prevzatí miliardárom Elonom Muskom viedol k rastu záujmu o alternatívnu sieť Mastodon. Tá sa vo väčšine ohľadov Twitteru veľmi podobá, nie je však riadená jedinou firmou.

Twitter bude bez varovania a natrvalo rušiť parodické účty, ktoré nebudú jasne označené ako paródia, oznámil nový majiteľ firmy Elon Musk. Predtým Twitter pred pozastavením posmešných profilov známych osobností vydával varovania, po novom nebudú platiť žiadne výnimky. (čtk)

Twitter vyzýva desiatky prepustených zamestnancov na návrat, zistil Bloomberg. Niektorí podľa jeho zdrojov dostali výpoveď omylom. Pri ďalších si zas vedenie včas neuvedomilo, že môžu byť nevyhnutní na realizáciu plánov nového majiteľa Elona Muska.

Twitter spustí „overovacie“ modré ikony za predplatné 8 dolárov mesačne až po utorkových voľbách v USA. Mnoho ľudí pred týmto odkladom vyjadrilo obavy, že nový systém by mohol vyvolať chaos, pretože používatelia by mohli ľahko vytvárať účty s falošnou identitou, ktoré by pôsobili reálne. (nyt)

OSN vyzýva Elona Muska, aby na Twitteri ochránil ľudské práva. Spoločnosť v piatok začala s prepúšťaním zhruba polovice pracovníkov a jej zamestnanci uviedli, že sa to týka aj tímu, ktorý má na starosti ľudské práva. (afp)

Twitter po prebratí Elonom Muskom spustil predplatné, za 8 dolárov mesačne získajú ľudia modrú ikonu, ktorá doteraz slúžila na označenie overených účtov. Experti majú z tohto kroku obavy, firma nehovorí nič o tom, že by overovanie profilov malo byť súčasťou nového systému. (ap)

Elon Musk ubezpečoval, že s jeho príchodom sa nijako nezmenili pravidlá toho, čo je na Twitteri dovolené. Zabudol dodať, že ľudia, ktorí majú na starosti moderovanie obsahu, stratili prístup do systémov. Bežne mohli nevhodný obsah odstraňovať stovky zamestnancov, zrazu to bolo len 15 ľudí, píše MediaBrífing.

Akcie Tesly od času, keď jej šéf Elon Musk prvýkrát oznámil prevzatie Twitteru, stratili 35 %. Technologický index Nasdaq za ten čas odpísal iba 18 %. V piatok akcie Tesly klesli o 3,6 %, celý trh pritom po sérii strát v poslednom pracovnom dni posilnil.

Elon Musk obhajuje prepúšťanie polovice zamestnancov Twitteru. Tvrdí, že nie je iná možnosť, keď vraj firma denne stráca štyri milióny dolárov. Tá zároveň oznámila, že tím, ktorý je zodpovedný za zabránenie šíreniu dezinformácií a škodlivého obsahu, opustilo len 15 % zamestnancov.

Polovica zo 7500 zamestnancov Twittera v piatok dostala správu o prepustení. Nový majiteľ spoločnosti miliardár Elon Musk medzitým povedal, že za sociálnu sieť zaplatil príliš veľa a že chcel z obchodu vycúvať.

Týždeň, odkedy Musk kúpil sociálnu sieť, nedostali zamestnanci žiadnu oficiálnu informáciu, všetko sa dozvedali z médií a tweetov nového šéfa. Dnes sa vo firme oficálne začalo hromadné prepúšťanie, o prácu môže prísť až polovica zamestnancov vrátane tehotných žien, píše MediaBrífing.

Volkswagen sa pripojil k firmám, ktoré dočasne pozastavujú reklamu na Twitteri. Platformu nedávno prevzal miliardár Elon Musk. Nemecký koncern odporučil pozastavenie inzercie všetkým svojim značkám.

Twitter dnes začne so znižovaním počtu zamestnancov, dočasne preto uzavrel svoje kancelárie. Podľa správ médií zruší polovicu alebo dokonca tri štvrtiny z celkových 7 500 pozícií. Twitter nedávno prevzal Elon Musk.

Elon Musk chce prepustiť polovicu zo 7500 zamestnancov Twitteru, tvrdí Bloomberg. Časť veľkých inzerentov sa navyše obáva, že sa novému vedeniu nepodarí účinne bojovať so šírením dezinformácií, niektorí sa preto chystajú pozastaviť či výrazne obmedziť zadávanie reklamy.

Elon Musk plánuje majiteľom overených účtov na Twitteri účtovať osem dolárov mesačne. Potom majú mať aj prednosť v odpovediach a vyhľadávaní. Overenie doteraz používali najmä politici, celebrity alebo známi novinári. (bbc)

Elon Musk rozpustil deväťčlennú správnu radu Twitteru a stal sa jediným riaditeľom. Musk minulý týždeň dokončil prevzatie spoločnosti za 44 miliárd dolárov.

Elon Musk nie je jediný miliardár, ktorý sa vyjadruje k zahraničnej politike, no žiadny nemá taký vplyv ako on. Najbohatší muž sveta nedávnymi vyjadreniami pobúril Taiwan aj Kyjiv a naznačil, že Ukrajine prestane poskytovať satelitný internet. Viacerí sa obávajú, že jeho názory budú ovplyvňovať aj spôsob, akým bude riadiť Twitter.

Tento rok už z Twitteru odišlo 1100 zamestnancov. Za posledných 90 dní firmu opustilo 530 ľudí – o 60 percent viac než v predchádzajúcom štvrťroku. Výpovede môžu súvisieť aj s tým, že sociálnu sieť kupuje Elon Musk.

Vták je oslobodený, napísal Elon Musk po kúpe sociálnej siete Twitter, ktorá má v logu modrého vtáčika. „V Európe bude vták lietať podľa našich pravidiel,“ pripomenul mu eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton.

Twitter zažíva na Slovensku svoje zatiaľ najlepšie obdobie, zlomovým bodom bola vojna na Ukrajine. „Od februára a marca sa na sieti zaregistrovalo veľa nových slovenských používateľov. Časť verejnosti zrejme zistila, že Twitter je vynikajúcim zdrojom rýchlych informácií,“ píše MediaBrífing.

Americký miliardár Elon Musk prevzal Twitter a hneď prepustil vysokopostavených vedúcich pracovníkov vrátane výkonného riaditeľa Paraga Agrawala či finančného šéfa Neda Segala. „Vták je oslobodený,“ napísal Musk na Twitteri.

Americký miliardár Elon Musk sľúbil, že do piatka uzavrie dohodu o prevzatí spoločnosti Twitter. Informoval o tom Bloomberg s odvolaním sa na dobre informované zdroje. Musk tak urobil pri videokonferencii s bankármi, ktorí sa podieľajú na financovaní transakcie.

Elon Musk chce zrušiť 75 percent pracovných miest v Twitteri, píše The Washington Post. Dotklo by sa to 5000 zamestnancov. Najbohatší muž sveta sľubuje kúpiť sociálnu sieť za 44 miliárd dolárov, firma tvrdila, že sa veľké prepúšťanie nechystá.

Elona Muska vyšetrujú pre nákup Twitteru americké federálne úrady. Sociálna sieť teraz požiadala súd, aby nariadil prístup ku komunikácii právnikov miliardára s úradmi. (reuters)

Súd odročil začiatok procesu o akvizícii Twittera zo strany Elona Muska, aby mu umožnil uzavrieť dohodu o financovaní akvizície. Proces sa mal začať 17. októbra, Muskovi advokáti žiadali o pozastavenie po obnovení ponuky na kúpu Twittera.

Miliardár Elon Musk navrhol, že kúpi spoločnosť Twitter za dohodnutú cenu 54,20 dolára za akciu, ktorá celý podnik ohodnocuje na 44 miliárd dolárov. Informovala o tom agentúra Bloomberg s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou.

Akcionári Twittera schválili prevzatie firmy Elonom Muskom za 44 miliárd dolárov. Musk sa však v lete rozhodol odstúpiť od dohody o prevzatí, preto o osude transakcie bude musieť rozhodnúť súd. (bloomberg)

Elon Musk podal novú žiadosť o ukončenie dohody o akvizícii sociálnej siete Twitter. Odvolal sa pritom na odhalenia bývalého bezpečnostného šéfa platformy o veľkých bezpečnostných medzerách a zavádzajúcich údajoch o účtoch.

Twitter klamal federálnemu regulátorovi aj vlastnej správnej rade v súvislosti s bezpečnostnými hrozbami, uvádza vo svojej sťažnosti bývalý šéf bezpečnostného oddelenia Twittera Peiter Zatko. Twitter opísal ako chaotickú a nariadenú firmu, ktorú ničia vnútorné spory a ktorá nie je schopná náležite chrániť 238 miliónov používateľov. (washington post)

Súdne konanie vo veci odstúpenia Elona Muska od kúpy Twittera sa začne v októbri a malo by trvať päť dní. Musk navrhoval, aby sa súd začal až vo februári budúceho roka, Twitter žiadal termín už v septembri.

Elon Musk vyzval súd, aby odmietol požiadavku na rýchle začatie konania, ktoré sa bude zaoberať jeho rozhodnutím odstúpiť od dohody o kúpe spoločnosti Twitter. Firma požaduje, aby sa proces začal už v septembri, podľa Muskových právnikov je táto požiadavka neoprávnená.

Twitter mal dnes krátky, no rozsiahly výpadok služieb v USA a Európe. Podľa webovej stránky Downdetector bolo najviac výpadkov okolo 14.00 h. O trištvrte hodiny neskôr sa prevádzka Twitteru dostávala do normálu. Sieť situáciu nekomentovala.

Nové na Dennikn.sk

15:45Graf dňa: Ceny nehnuteľností sú nadhodnotené, no kým majú ľudia prácu, významné zlacnenie podľa NBS nepríde 15:42Medici sa pýtajú štátu, ako chce zvládnuť vyššie počty študentov, keď nestíhajú učiť ani ich 15:37Čínou otriasajú možno najväčšie protesty za 30 rokov. Na revolúciu je priskoro, vraví analytik 14:46Obmedzili sme sociálne siete a úľava prišla takmer okamžite. Sme príliš citliví, ak nás ničí nenávisť na internete? 14:01Líder domácej výroby plastov vlani v Hlohovci zavrel staršiu lakovňu, no teraz ju nahradí novou výrobou nárazníkov 13:56Román si vydal sám a už robí dotlač. Dušo Martinčok píše o queer ľuďoch aj o senioroch 13:55Batman takmer neprežil pohryznutie potkanom na hranici. Boli sme s lekármi, ktorí ošetrujú migrantov (reportáž z Kútov) 13:54Vývoj bojov (277. deň): Koniec tanku sa nekoná. Ako sa ich Rusi nakoniec naučili používať 13:51Danglár: Úspešné rokovanie 13:06Nad knihou rozhovorov s mladými revolucionármi roku 1989 12:19Na novom webe Sociálnej poisťovne by ste mali informáciu vyhľadať rýchlejšie 12:13Kam sa oplatí vložiť pártisícové úspory? Odpovedajú šiesti odborníci 11:23Až keď na to začal tlačiť Brusel, obnovili sa rozhovory s vládou o výdavkových limitoch, vraví šéf rozpočtovej rady 10:02Pozreli sme sa do Slnečného údolia, v ktorom roboty vyrábajú solárne články 09:30Športový newsfilter: Aj Shiffrinová rieši, kde nájsť motiváciu. Má to o čosi ľahšie ako Vlhová 08:48Nohavica konšpiruje aj o páde rakety. Odkedy prijal Putinovu medailu, klesá nižšie a nižšie 06:34Ekonomický newsfilter: Kolaps zdravotníctva sa odkladá, ale rozpočtové provizórium je čoraz reálnejšie 06:00300 slov z MS: Nemcov zachránil muž s problémovým kolenomVčera 21:04300 slov o Vlhovej: Najlepšia bola posledná a najhoršia prvá. Podmienky pokazili súboj so ShiffrinovouVčera 19:54Nikdy som si nemyslel, že vyletím do vesmíru, hovorí muž s amputovanou nohou. Stane sa prvým parastronautomVčera 19:52Hrozby trestu smrti, opakované znásilnenie a terorizovanie detí. Iránsky režim chce revoltu umlčať brutalitouVčera 19:49Белорусский дневник: Так будет в Беларуси мобилизация по примеру России или нет?!Včera 19:43Bieloruský denník: Uskutoční Bielorusko mobilizáciu podľa vzoru Ruska alebo nie?!Včera 19:11Týždňový newsfilter: Matovič neprišiel a zrazu bola dohodaVčera 17:31Ubližovať nám môžu aj traumy, o ktorých si myslíme, že ich máme dávno za sebou, hovorí psychiater HaštoVčera 17:11Danglár: Demokrati všetkých krajín, zomrite!Včera 17:06Lekárski odborári vravia, že Matovič síce chýbal, ale dohodu musel odobriť. S Hegerom riešili aj úplatkyVčera 16:45Shooty: Tajomstvo negociácieVčera 16:04Ako som precitlaVčera 15:00Hráči sa postavili za ľudí, som im vďačný. Ale nepíšte moje meno, prosím, hovorí iránsky novinár