Taiwan

Čína okamžite začína spoločné námorné a letecké cvičenie vo vzdušnom priestore severne, juhozápadne a juhovýchodne od Taiwanu, uviedlo podľa Reuters veliteľstvo čínskych východných síl.

Nancy Pelosiová priletela na Taiwan napriek čínskym hrozbám. Peking uviedol, že pokiaľ predsedníčka Snemovne reprezentantov USA navštívi Taiwan, ktorý Čína pokladá za svoju provinciu, nebude sa čínska armáda nečinne prizerať.

Predsedníčka Snemovne reprezentantov amerického Kongresu Nancy Pelosiová. Foto - TASR/AP

Nové na Dennikn.sk

10:11Vtáky nielenže rozpoznávajú tváre, ale ľudí dokážu rozpoznať aj podľa oblečenia, hovorí ornitológ 09:00V nedeľu nás čaká ďalšia veľká zmena – zákaz parkovať na chodníku tam, kde nie je značkaVčera 21:40Fyzici stále nevedia, prečo je skôr niečo ako nič. Nový výskum spochybňuje aj pohon známy zo Star TrekuVčera 21:33Slávny strom Robina Hooda zrejme vyrúbal 16-ročný vandal. V búrke jeho motorovú pílu nepočuliVčera 20:13Poslali ho kúpiť si šaty a lodičky. Elliot Page opisuje, ako Hollywood kedysi prehliadal jeho rodovú identituVčera 19:57High 5ive: Vibrácie pre volebnú noc a hudba pre povolebné dniVčera 19:47Stráviť volebnú noc v podniku nemusí byť dobrý nápad pre každého, vraví psychologičkaVčera 19:34Veľvyslanec Ondrejcsák: Dejú sa nepredstaviteľné veci. Kto tvrdí, že Rusko by na nás nikdy nezaútočilo, je v obrovskom omyleVčera 18:45Newsfilter: Nepýtajte sa, čo môže demokracia urobiť pre vás, ale čo vy môžete urobiť pre ňu Včera 18:28Graf dňa: Inflácia v eurozóne padá, ale skorý pokles úrokových sadzieb to neprinesieVčera 17:24Smrť leta alebo Na mrholenie ešte nikto nikdy nezomrelVčera 17:23Demokracie nie sú len na zostupnej dráheVčera 16:25V Rusku prebieha vnútorná koloniálna vojnaVčera 15:46Slovensko platilo Rusom za hodinu letu migov viac, ako stojí let najmodernejších stíhačiek F-35Včera 15:04MediaBrífing: Dvaja z troch ľudí zdieľajú príspevky na sociálnych sieťach aj po upozornení, že nie sú pravdivéVčera 15:00Lech Walesa: Do Kremľa sme vzali obraz Panny Márie, celú noc sa modlili a ráno som dostal nápad, ako oklamať JeľcinaVčera 14:58Vývoj bojov (583. deň): Postupujeme pomaly? Keby ste vedeli, ako to išlo pri Chersone, chytali by ste sa za hlavyVčera 13:44Čo sa deje s prepadnutými hlasmi, kedy budú výsledky a ako vyzerá spočítavanie? Otázky a odpovede o voľbáchVčera 12:54Jeden infarkt na ihrisku prekonal, k druhému mal blízko. Blinda požiadal o radu aj Eriksen, ktorý skolaboval na EureVčera 12:51Keď betónové útroby reaktora nesú zvuk sláčikovVčera 12:46Ako som skúšal kúpiť marihuanu v New Yorku. Legálnych obchodov je stále iba zopár Včera 11:57Tie topánky nenávidím, môžu byť až príliš dobré, píše vedec. Vysvetľujeme, prečo sa novinku za 500 eur neoplatí kupovaťVčera 11:53Prečo len dievčatko tmavej pleti nedostalo medailu a kam sa stratil ospravedlňujúci list rozhodkyneVčera 11:13Šíria sa falošné nahrávky politikov. Niekoho môžu pobaviť, podstatné je, že majú ovplyvniť voľbyVčera 11:00Týždeň v práve Rada Procházku: Slnko aj vychádzaVčera 08:56Choreograf Wim Vandekeybus: Vraciame sa k spôsobu matriarchálneho mysleniaVčera 08:39Zrazu vidíte, kto navrhuje mesto a pre koho, hovorí kurátorka výstavy Oslobodený priestorVčera 08:32Hiking basecamp: Poďte s deťmi na veľkofatranské Sidorovo, na bicykli popod Tatry či za pastierskymi obydliami na KysuceVčera 08:30Ako ukázať ublíženému okoliu, že som sa zmenila? Všeobecné vyhlásenia fungovať nebudú, hodnotí psychológVčera 08:28Česko-slovenské slovo týždňa: jeřáb v. žeriav