Toto vystrihneme

Humoristický podcast Denníka N. Ak sa tento týždeň stalo niečo srandovné, budeme sa o tom rozprávať. Ak niečo vážne, je možné, že o tom budeme nevhodne vtipkovať. Za mikrofónmi väčšinou sedia Braňo Bezák, Zuzana Vitková, Adam Znášik a Tomáš Bella. Môžete nám aj písať na [email protected]. Ale nemusíte. Ale môžete. Toto vystrihneme nájdete aj na Spotify, Apple, Google Podcasts či Podbeane.

Humoristický podcast Toto vystrihneme: Viedenská „Strana piva“ má v prieskumoch 12 percent, čo je jej historické maximum. Momentálne by s takýmto výsledkom bola treťou najsilnejšou stranou v meste. Autori podcastu rozoberajú potenciál Konzervatívnej strany abstinentov, ktorá by jej mohla konkurovať.

Podcast Toto vystrihneme: Snažia sa Ukrajinci zmiasť ruskú protivzdušnú obranu tým, že posielajú namiesto dronov dronice? Na túto aj ďalšie nástojčivé otázky dneška dáva odpoveď aktuálne vydanie humoristického podcastu Denníka N.

Otepľovanie oceánov môže spôsobiť, že žraloky budú v budúcnosti nahnevanejšie, informovali vedci. Autori humoristického podcastu Toto vystrihneme diskutujú o tom, či zmeny klímy spôsobia žralokom epidémiu obezity a či by neboli spokojnejšie v osolenej Oravskej priehrade.

Satirický podcast Toto vystrihneme: Pri príprave štátnej aplikácie Medvede by ľudia sa mohli využiť bohaté skúsenosti s vývojom aplikácie e-karanténa, ktorá by problémové medvede uzavrela do karantény, navrhujú autori podcastu.

Vedci už dávnejšie objavili pri Austrálii podvodné mestá, ktoré vybudovali chobotnice. Autori humoristického podcastu Toto vystrihneme preto debatujú o teoretickom prílive mozgov na Slovensko po stúpnutí hladiny oceánov a o tom, či by nám tu chobotnice vedeli postaviť nemocnice.

Študenti Oxfordskej univerzity dostali farbičky na zmiernenie stresu. Cieľom iniciatívy bolo motivovať vysokoškolákov, aby si zrelaxovali myseľ. O relaxačnom potenciáli plošného vyfarbovania diskutujú autori humoristického podcastu Toto vystrihneme.

Vedci, ktorí na delfína umiestnili GoPro kameru, zistili, že za deň zožral až osem jedovatých hadov. Nie je jasné, prečo. Je to prvý takýto prípad, predtým si vedci mysleli, že hady zabíjajú len pre zábavu. Premyslenú PR kampaň týchto morských cicavcov odhaľujú humoristi z podcastu Toto vystrihneme.

V Južnej Afrike sa rozšíril zvyk, že súkromné firmy opravujú diery na ceste a k bývalému výmoľu potom nastriekajú svoju reklamu. O tom, ako by sa dal takýto barter zaviesť aj do slovenského zdravotníctva, diskutujú autori humoristického podcastu Toto vystrihneme.

Benátsky poslanec navrhol predať obraz od známeho maliara Gustava Klimta, aby malo mesto dosť peňazí na nový štadión. Autori humoristického podcastu Toto vystrihneme diskutujú o spôsoboch, ako mať za pomoci umenia na Slovensku nemocnice na každom rohu.

Nórsky výrobca munície Nammo nedokáže rozšíriť svoju kapacitu. V oblasti totiž nie je dosť elektriny vzhľadom na nové dátové centrum TikToku. „Vláda si bude musieť vybrať medzi videami s mačičkami a národnou bezpečnosťou,“ povedal riaditeľ firmy Morten Brantzeg.

Bývalí bojovníci Talibanu v Afganistane, ktorí sú dnes vo vláde, sa sťažujú na únavnosť kancelárskej práce a chýba im džihád, zistili v prieskume miestni analytici. Prečítajte si aj ďalšie z 30 najsmiešnejších správ z marca.

Figurant najatý na propagáciu nového filmu Vreskot IV vyvolal miernu paniku v meste Somona. Polícia musela riešiť viacero telefonátov a vysvetľovať, že osoba stojaca na rohu ulice oblečená v ikonickom hororovom kostýme si len robí svoju prácu. V humornom podcaste Toto vystrihneme diskutujeme, či ide o dobrú marketingovú stratégiu.

Podcast Toto vystrihneme: V nedeľu sa začína čínsky nový rok. Humoristi diskutujú aj o tom, ako dianie na Slovensku ovplyvní, že Heger je drak, Sulík koza a Kollár had.

Medzi najsmiešnejšie správy roku 2022 sa dostalo aj vyjadrenie predsedu klubu OĽaNO k tomu, prečo v regionálnych voľbách pohoreli mnohí poslanci parlamentu. Michal Šipoš to vysvetlil takto: „Dá sa povedať, že ľudia jednoznačne povedali, že chcú, aby poslanci NR SR robili prácu v Národnej rade.“

Jednou z najzábavnejších udalostí roku 2022 bolo to, ako sa Donald Trump nevedel rozhodnúť, koho podporiť vo voľbách v Missouri, a tak vyhlásil, že podporuje „Erika“. Obaja kandidáti mali meno Erik a obaja sa mu za podporu poďakovali.

Výber z 200 najsmiešnejších správ roku 2022: Odchod siete McDonald’s z Bieloruska okomentoval prezident Lukašenko slovami: „Chvalabohu! Čo u nás nevieme rozkrojiť žemľu a vložiť tam kúsok mäsa, zemiak a šalát?“

Pápež vymenoval dlhoročného kostolníka dolnokubínskej farnosti za rytiera. Vďaka tomu má odteraz právo vojsť na koni priamo do Baziliky svätého Petra vo Vatikáne. V novom diele podcastu Toto vystrihneme humoristi diskutujú, ako kôň v bazilike prejde cez detektor kovov.

Vlky v Yellowstonskom parku, ktorých napadol parazit toxoplazmózy, majú 46-krát vyššiu šancu, že sa stanú vodcami svorky, v porovnaní s neinfikovanými jedincami. Humoristi v podcaste Toto vystrihneme hľadajú praktické využitie parazita pre ľudí, ktorí nie sú prirodzenými lídrami a chceli by skúsiť biohacking.

Humoristický podcast Toto vystrihneme: V Poľskom národnom parku sa objavila záhadná látka. Laici ju nazvali „želé z vesmíru“, pretože jej pôvod nie je celkom známy ani medzi odborníkmi.

Odchod siete McDonalds z Bieloruska okomentoval Lukašenko slovami: „Chvalabohu! Čo u nás nevieme rozkrojiť žemľu a vložiť tam kúsok mäsa, zemiak a šalát?” Humoristi z podcastu Toto vystrihneme pátrajú po tom, čo sa stalo s Ronaldom McDonaldom a aké postavičky budú súčasťou  bieloruského detského menu.

Podcast Toto vystrihneme: Obliatie Monetovho obrazu zemiakovou kašou je už druhým prípadom gastronomického útoku klimatických aktivistov. Prednedávnom iná skupina obliala van Goghove slnečnice paradajkovou polievkou. Čo bude hlavným jedlom, zisťovali humoristi.

Humoristický podcast Toto vystrihneme: Kandidát do amerického kongresu Mike Itkis odštartoval svoju predvolebnú kampaň zverejnením 13-minútového videa, na ktorom má sex s pornoherečkou. Tvrdí, že je introvert, ale videom chcel „odštartovať diskusiu“.

Nové na Dennikn.sk

19:58Atentátmi na sikhov si Módí pohneval USA aj Kanadu. India sa čoraz viac vzďaľuje od demokracie 19:14Ruský súd označil „LGBTI+ hnutie“ za extrémistické, polícia robila razie v gej kluboch 18:38Taraba chce rušiť projekty, ktoré majú zlepšiť stav rýb, ochrániť zdroje pitnej vody a obnoviť pastvu 18:32Vláda mení prokuratúru bez Žilinku, predseda SNS Danko vraví, že zrušia aj špeciálny súd. V Bulharsku to už spravili 18:27Možnosť, že sa zmení volebný systém, je čoraz menšia. SNS hovorí, že ju nepodporí 18:16Graf dňa: OPEC+ nepresvedčil trh. Ceny ropy namiesto nárastu klesajú 17:26Vláda ukázala, ako chce zvýšiť dane. Na deň ústavy už nemá byť voľno (+ zoznam opatrení) 16:42Konflikt Zelenskyj – Zalužnyj a zaseknuté miliardy v USA. Tri veľmi zlé správy pre Ukrajinu pred zimou 16:30Shooty: Vyhodené peniaze 16:19Pri Poprade chcú rušiť autobusové spoje. Vodiči hovoria, že sú rizikové a spoľahnúť sa musia sami na seba 16:00Komu chceme pomáhať? Štát cieli na úplne nesprávnu skupinu 15:49Predseda NKÚ Andrassy: Sulík bagatelizuje, za Expo v Dubaji nesie minimálne politickú zodpovednosť 15:28Po pracovníkovi SBS nasadila koalícia na agrorezort cestára. Smer si straníkmi poistil aj pozemkový fond 15:28Rozhovor s Karlom Schwarzenbergom 14:29Vývoj bojov (649. deň): Rusi zavraždili zajatcov, predtým bombardovali nemocnicu – na všetko majú ospravedlnenie 14:17Firemný newsfilter: Žilinská Kia má isté prvé dve elektroautá, siahame po výrobe najväčšieho SUV a nový megabiznis Slovnaftu v odpadoch 12:50Korčok hovorí, že nehľadá salóny, kde mu budú len tlieskať. Rimavská Sobota tlieskala (reportáž a rozhovor) 12:31Apelujú na prekrútené chápanie morálky: prečo amorálni populisti ako Trump či Fico vyhrávajú 11:42Nemocnicami roka sú Ružomberok a Košice-Šaca. Stále sa operuje menej ako pred pandémiou 10:50Ficovi ľudia aj oligarchovia. Desať kľúčových postáv, ktorých sa týka zánik špeciálnej prokuratúry 09:47Aj dvesto metrov na zastávku je priveľa. Ako strach o deti paralyzuje amerických rodičov 09:29Počujete? Už s Ficom vŕtajú 09:24Športový newsfilter: Konečne, napísal Slafkovského otec. Nemec prišiel do NHL neskôr, ale nie je pozadu 08:23Už aj Ficova vláda sľubuje revolúciu v štátnych nákupoch, odborníci vidia priestor v kvalite tendrov 08:16Sestra má 38 rokov a nepracuje, odkedy skončila vysokú školu. Príčinu vidím aj v „mamahoteli“. Čo s tým? 07:30Ráno s NHL: Večeru si dal zabaliť, lebo chcel ísť skoro spať. Najdrahší hráč histórie dbá na každý detail 07:11Niektoré kamery ani nezachytili pretekárky. Išla som v tme, bolo to nebezpečné, hovorila Vlhová 06:36Ekonomický newsfilter: Vládna koalícia drží parametre rozpočtu v tajnostiVčera 19:00Týždňový newsfilter: Teraz sa ukáže, či má Kočner na Fica ešte vplyvVčera 18:15Na dva roky skončil v PTP. Dodnes nevie, prečo ho držali v neľudských podmienkach