Michal Palkovič

Štátny tajomník ministerstva zdravotníctva, ktorý je na čele krízového manažmentu a rezort fakticky vedie.

V Národnom centre zdravotníckych informácií budú pravdepodobne personálne zmeny, povedal štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Palkovič. Podľa neho sú potrebné, aby sa „odbrzdili“ niektoré procesy.

Meškanie Rázsoch je podľa Michala Palkoviča dosť veľké, ale zatiaľ je optimista. „Určite nechcem byť pesimista a povedať, že ich nestihneme,“ hovorí v rozhovore. Nový štátny tajomník si nedal skontrolovať kanceláriu po tom, čo u druhej tajomníčky našli odpočúvacie zariadenie. „Kriticky to neriešim, v pozadí vnímam, že sa udialo niečo nie úplne štandardné.“

Nový štátny tajomník Michal Palkovič povedal, že výzvu z plánu obnovy na projekty nemocníc zmenia. „Výzva sa bude rozširovať a meniť svoj charakter. Niektoré termíny sa nebudú stíhať,“ povedal na konferencii ITAPA Health and Care 2023.

Trestnoprávna zodpovednosť vedenia nemocníc by bola teraz viac destabilizačná ako prospešná, povedal Michal Palkovič, nový štátny tajomník ministerstva zdravotníctva. V najbližších dňoch chce predstaviť riešenie, ako by sa tento problém mal vyriešiť.

Nový štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Palkovič sa na budúci týždeň stretne s riaditeľom Univerzitnej nemocnice Bratislava. Riešiť by mali personál a odchod zdravotníkov do novej nemocnice Penty na bratislavských Boroch. Konkrétne kroky Palkovič zatiaľ nepovedal.

Prichádzam do rezortu v dosť ťažkých časoch, povedal nový štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Palkovič po jeho prvom rokovaní vlády. Očakáva, že výsledky auditu na ministerstve by mohli byť koncom budúceho týždňa.

Štátny tajomník Michal Palkovič nastúpil na ministerstvo zdravotníctva. Palkovič bude podľa premiéra a povereného ministra Eduarda Hegera zodpovedný za riadenie rezortu.

Eduard Heger a Michal Palkovič. Foto - Úrad vlády SR

Robert Fico kritizoval, že nový štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Michal Palkovič je stále na dovolenke. „Pánko je na výlete niekde v Mexiku. Kedy sa konečne vráti?“ pýtal sa predseda Smeru premiéra Eduarda Hegera v relácii V politike TA3.

Vláda schválila vymenovanie Michala Palkoviča za štátneho tajomníka na ministerstve zdravotníctva. Do úradu nastúpi od 14. marca, dovtedy je na dovolenke. Palkovič bude na čele krízového manažmentu a rezort bude fakticky viesť.

Michal Palkovič. Foto N - Tomáš Benedikovič

Vláda chce vymenovať nového krízového manažéra Michala Palkoviča do funkcie v stredu; do 14. marca je v zahraničí. Ešte desať dní je aj zamestnancom Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Momentálne prebieha na ministerstve zdravotníctva audit, ktorý nariadil premiér Heger.

Michal Palkovič, ktorý má byť štátnym tajomníkom ministerstva zdravotníctva a má fakticky viesť rezort, je do 14. marca na expedičnej ceste v Mexiku. „O rozhodnutí premiéra Eduarda Hegera vymenovať ma do funkcie štátneho tajomníka som sa dozvedel, až keď som bol mimo Slovenska,“ uviedol Palkovič.

Premiér Heger povoláva na ministerstvo zdravotníctva patológa Michala Palkoviča a neodpovedá jasne na otázku, kto z členov vlády preberie poverenie riadiť ministerstvo. „To je na pani prezidentke,“ povedal.

Na ministerstvo zdravotníctva nastúpi po odchode Lengvarského krízový manažment. Novým štátnym tajomníkom bude Michal Palkovič, ktorý doteraz pôsobil na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, oznámil premiér Heger. Vo funkcii nahradí štátneho tajomníka Roberta Babeľu.

Nové na Dennikn.sk

19:26Svedok vraždy Daniela Tupého po osemnástich rokoch ukázal na vraha. Priznal, že aj on si udrel 17:59Filip Vančo: V 90. rokoch som urobil fotosériu o Petržalke, lebo ma zaujímalo, akí ľudia tam žijú 17:25Mladí ľudia trávia až polovicu času s médiami na smartfónoch 16:02KDH nevezme Záborskej stranu na kandidátku. Majerský hovorí, že na iné spájanie je ešte čas 12:27Sociálny geograf: Z Prahy odchádzajú mladé rodiny, vďaka cudzincom pripomína Zürich či Paríž 12:21Chemik ocenený Nobelovou cenou: Život, ako ho poznáme, je nestabilný stav. Rovnováha je smrť 10:45High 5ive: Obrazy nakrivo? Galéria upozorňuje na klimatické vychýlenie sveta 10:21V Česku sa hádajú, ako skúmať komunizmus. Opäť 10:00Amn’t I allowed to have a quiet pint on me own, Pádraic? Kde sa dajú vidieť oscarové a ďalšie zaujímavé filmy 07:06Ráno s NHL: Malkin si dúhový dres obliekol, no obavy, že Putin bude trestať, nie sú len výhovorkou 07:00Ako na migrénu: športujte, ale nie počas záchvatu. Odborníci hovoria o troch pravidlách, aby pohyb neuškodilVčera 19:48Graf dňa: Akcie Deutsche Bank padli, obavy z bankovej krízy silnejúVčera 19:03Newsfilter: V prípade vraždy Tupého nastal posun, no nie prekvapenieVčera 18:25365.bank dostala od finančnej polície dvojmiliónovú pokutu, chce sa obrátiť na súdyVčera 18:01Vráťte sa o 35 rokov späť na Sviečkovú manifestáciu. Ako sa protestovalo a informovalo v čase neslobody?Včera 16:40Ako dlho unikal plyn? Prečo hasiči nemali vodu? Svedkovia odkrývajú problémy s hasením Banskej Štiavnice (+ video)Včera 16:38Česko-slovenské slovo týždňa: větev vs. konárVčera 16:25Môže sa stať, že mi slovenská banka nevyplatí vklady? Odpovedáme na otázky, ktoré sa objavili po krachoch v AmerikeVčera 16:16Slovenský parlament nie je zákonodarný, ale zlomyseľný zbor (udalosti týždňa)Včera 16:13Šimečka, Mikloško: Komunisti boli zo Sviečkovej manifestácie v šoku. Nečakali, že postavia Slovákov proti SlovákomVčera 14:51Popradská nemocnica by za milióny z plánu obnovy mohla mať izby pre jedného či dvoch pacientov s vlastnou toaletouVčera 14:48Konzervatívcom sa v parlamente darí, zákaz nedeľného predaja má na budúci týždeň šancuVčera 14:46Pre Depeche Mode temné témy vždy hrali dôležitú úlohu, nikdy však neboli také výrazné ako dnesVčera 14:41Školský týždeň: Nové údaje ukázali, že školy pri začleňovaní detí z Ukrajiny do vzdelávania potrebujú výrazne viac podporyVčera 13:37Volkswagen pre chýbajúce súčiastky vyrobil menej áut, ale vďaka SUV viac zarobilVčera 13:02Právnička, ktorá píše o knihách: Keď nemám chuť čítať, vyplýva z toho, ako sa mám a čo prežívamVčera 12:52MediaBrífing: Remišová chce riešiť dezinformácie a anonymné diskusie, no jej zákon je pohromaVčera 12:29Vývoj bojov (393. deň): Rusi píšu, prečo ich armáda zlyhala a prečo sa to môže zopakovaťVčera 11:00Týždeň v práve Rada Procházku: Krčmová hádka s lepším SlovenskomVčera 11:00Suchová z Donia: Pozývam politikov, aby prispeli na obnovu Banskej Štiavnice