Študenti sa pýtajú politikov

Séria predvolebných rozhovorov trojice študentov s politikmi. Hovorili o tom, kedy pôjdu dnešní mladí ľudia do dôchodku, ako zastaviť klimatickú krízu, ako si nájsť kamarátov a politici rozprávali aj o svojej mladosti. Rozhovory budeme zverejňovať od nedele každý deň.

Študenti sa vrcholových politikov pýtali aj to, s akou literárnou postavou sympatizujú. Richard Sulík si vybral Robinsona Crusoea. „Keď som bol tínedžer, veľmi ma nadchýnalo, ako si sám poradil na opustenom ostrove. Nakoniec ho zachránili, ale bojoval,“ hovorí Sulík.

Richard Sulík v rozhovore s troma študentmi hovoril o tom, ako vyrastal v Nemecku. Chcel sa stať vedcom v Siemense či pilotom v leteckej spoločnosti Lufthansa. „Vybrali ma 9. novembra 1989, v deň pádu Berlínskeho múru,“ povedal Sulík s tým, že sa napokon vrátil žiť na Slovensko.

Richard Sulík v rozhovoroch so študentmi potvrdil povesť excelového rozmýšľania. Správny výsledok matematickej úlohy povedal takmer okamžite. Ale na otázku, ako by mali mladí ľudia nadväzovať priateľstvá po covide, zareagoval, že im radiť netreba. „Majú k dispozícii dosť technologických možností,“ povedal.

Najčítanejšie teraz

Nové na Dennikn.sk

22:35Prvotriedny Kucka zariadil postup Slovana a tréner Weiss sa rozcítil nad synom 22:17Keď niekto povie, že nedá do seba chémiu a pritom sa napije minerálky, je mi to smiešne, vraví chemička 21:32Štyria zo siedmich čurillovcov sa môžu vrátiť do práce. Čurilla, Ďurka aj Magula si musia ešte počkať (otázky a odpovede) 20:27Newsfilter: Čím viac pochybností o rozhodnutiach súdov, tým lepšie pre ministra vnútra 19:56Neviem fotiť niečo, čo nemám odžité, vraví Karin Golisová, ktorá dokumentuje alternatívny spôsob života mladej generácie 18:50Zlyhávaniu sa nedá vyhnúť. Harvardská profesorka vás to naučí robiť správne 18:00Gabčíkovské vodné dielo je sčasti vynovené, opravy turbín by Taraba chcel robiť „čo najviac napriamo“ 17:49Týždeň v európskej ekonomike: Európska vodíková banka ponúkne 800 miliónov na obnoviteľný vodík 17:44Ficova vláda mení zákony, aby mohla odvolať predsedov nezávislých úradov 17:36Prichádzajú k nám aj mamičky, ktoré majú problém s pitím, lebo sa cítia osamelo, hovorí odborník na liečbu závislostí 17:25Danglár: Banderovci 17:12Britov doháňa koloniálna minulosť, nechcú vrátiť vzácne artefakty. Afrika rezignovala, ale Gréci sa vzbúrili 17:03Chcel byť kňazom alebo členom IRA, ale nakoniec sa Shane MacGowan dal na hudbu a zaradil sa k írskym velikánom 17:01Graf dňa: Bývanie je lacnejšie, no údaje o tom, ako veľmi, sa rozchádzajú 16:42Shooty: Utrácanie 16:27Predseda PS Šimečka: Z kritiky, že sme málo aktívni, sme sa poučili 16:21Mnohí ľudia si v sebe od detstva nesú predstavu, že sú mizerní, zlí, nanič, hovorí psychológ Ján Hrustič 16:14Fíni stratili trpezlivosť a kompletne zavreli hranice s Ruskom. Kremeľ sa hrá na Lukašenka a používa migrantov ako zbraň 16:10ECB sa blíži k víťazstvu nad infláciou, úroky môžu začať klesať už na jar 15:50Komiksový príbeh Lasicu a Satinského pokračuje – s Jarom Filipom 15:42Do posledných dní si k nemu chodili lídri po rady. Ako sa z Kissingera stal velikán svetovej diplomacie 15:37Príhody šoféra po Ukrajine: ako sme doviezli sanitky do blízkosti frontovej línie 14:52Hiking basecamp: Zimné výhľadové túry na malofatranský hrebeň, Kľak a Panský diel 14:21Vývoj bojov (645. deň): Únava z Ukrajiny? Na stretnutí NATO znelo, že vyčerpané je skôr Rusko 14:07Smer po prevzatí moci prekvapilo, že na úrade vlády dodnes vedú Erika Tomáša ako šéfa tlačového 14:04Bývalí penťáci Špirko s Ondrom rozšírili svoj potravinársky biznis už aj o najväčšie mraziarne zeleniny 13:05Danglár: Recyklácia 12:54Putinov režim: medzi tretím Rímom a Treťou internacionálou 12:20Nová baterkáreň v Šuranoch? Dobrá správa, len pozor na detaily a pracovný trh (anketa) 12:17Najlepší slovenský album #10 – Vladimír Godár: Mater (2006)