Streľba v Dúbravke

V prípade nočnej streľby v bratislavskej Dúbravke začala polícia trestné stíhanie vo veci útoku na verejného činiteľa, ublíženia na zdraví, nedovoleného ozbrojovania a všeobecného ohrozenia. Počas útoku sa zranili traja civilisti a policajt, strelec je mŕtvy.

Susedia po nočnom útoku strelca v bratislavskej Dúbravke hovoria, že na sídlisku často v noci vybuchovala pyrotechnika a páchateľa dlho nikto nezastavil. Policajný prezident vraví, že iba raz im nahlásili aj adresu a vtedy sa k mužovi nedostali, pretože neotváral. Aj mestská polícia tvrdí, že preverili každý oznam, ale nikdy nikoho nepristihli.

V byte útočníka z bratislavskej Dúbravky našla polícia päť legálne držaných strelných zbraní. Všetky boli písané na otca útočníka, povedal policajný prezident Štefan Hamran. Podľa jeho informácií to boli krátke guľové zbrane. Polícia bude vyšetrovať, ako sa syn dostal k zbraniam.

Policajný prezident Štefan Hamran vyzdvihol, ako promptne dokázala polícia zakročiť proti útočníkovi v bratislavskej Dúbravke. V priebehu dvanástich minút od prvého nahlásenia incidentu sa podarilo policajtom eliminovať strelca.

Útočník z bratislavskej Dúbravky v minulosti opakovane budil obyvateľov sídliska explóziami medzi panelákmi, píšu Aktuality. Ľudia sa sťažovali, že naňho opakovane volali políciu a tá podľa nich prípad dostatočne neriešila.

Dvaja zranení po nočnej streľbe v bratislavskej Dúbravke zostali po operácii hospitalizovaní v bratislavskej univerzitnej nemocnici, no sú mimo ohrozenia života. Tretieho zraneného po ošetrení prepustili domov.

Polícia neposkytuje ďalšie informácie o streľbe v bratislavskej Dúbravke. Potvrdila, že pri zásahu museli policajti použiť služobnú strelnú zbraň a že pri útoku zomrela jedna osoba a ďalšie štyri utrpeli zranenia.

Policajt, ktorý utrpel zranenia pri útoku v bratislavskej Dúbravke, je mimo ohrozenia života, informuje TV Joj. Mal bodné zranenia po útoku nožom, v nemocnici podstúpil operáciu.

Muž, ktorý v noci útočil v Bratislave, mal podľa informácií TV Joj okolo 35 rokov. Policajti podľa webu Noviny.sk útočníka zneškodnili, keď na nich zaútočil nožom.

Muž v bratislavskej Dúbravke v noci z okna bytovky náhodne strieľal na ľudí na ulici a neskôr zaútočil aj na policajtov. Svedkovia hovoria aj o výbuchu v byte. Zranení sú traja civilisti a jeden policajt, útočník je mŕtvy.

Miesto streľby v bratislavskej Dúbravke. Foto - TASR

Nové na Dennikn.sk

16:34Keď si úspešný, nemôžeš byť smutný, tvrdili mu. Seriál o spevákovi Robbiem Williamsovi ukazuje temnú stranu úspechu 16:15Umelec Andrej Dúbravský: Tu nejde o mňa, ale o to, že ministerka by chcela mať dosah na to, čo sa vystaví a čo nie 15:36Dve tváre Petra Fialu: Ako neustále kompromisy vládu zdržujú a zároveň ju držia pokope 15:18Ankety otvárajú diskusie, ktoré potrebujeme, vravia Kaščák, Kučová a Garaj 15:02Pellegrini naráža na Danka. Šéf SNS chce, aby koalícia zvážila iného kandidáta na prezidenta 14:40Nedeľná nekázeň: Aktualizácia nie je popretie tradície 10:31St. Louis nahneval fanúšikov, lebo Slafkovský nebol priorita. Ako trénera ho čoraz viac spochybňujú 09:14Predstieranie práva 08:17Mlčanie vo vzťahu je ako trest, hovorí psychoterapeutka Magdaléna Frecer 07:28Ráno s NHL: Martina Pospíšila som zažil slabého a psychicky vyčerpaného. Teraz je vyspelý a silný, hovorí fyzioterapeut 07:19Vlhová za týždeň zmenila prejav, skončila druhá. Keď sa zdráhala, jej myšlienku doplnila moderátorkaVčera 20:43Hrateľná skupina s reálnym postupom. Škriniar bude brániť svojho dobrého priateľa LukakuaVčera 17:28High 5ive: Sme rôzni a spolu strážime vodu, hovorí nová fontána vo ViedniVčera 17:25Čo urobí prezidentka, keď sa dozvie, že Rusi chcú zariadiť v jej krajine víťazstvo krajnej pravice (+ ďalšie tipy, čo pozerať)Včera 16:26Bulharský premiér stojí jasne na strane Ukrajiny. Doma je však len bábkou, hovorí novinár (profil týždňa) Včera 16:24Izrael chystá dlhú vojnu s Hamasom. Tajné služby chcú pozabíjať jeho lídrov v zahraničíVčera 14:33Fico nechce zrušiť len Lipšica, ale aj spolupracujúcich obvinených. Prialo by to mafiiVčera 14:25Tréner: Ľudia sa mi po silovom tréningu menia pod rukami. Zrazu majú vízie, sex a už to nechcú len dobačovaťVčera 14:15Lístky zadarmo. Nemecký klub chce spustiť futbalovú revolúciu. Môže to fungovať aj u nás?Včera 12:05Na dlhopisoch sa dá výnimočne zarobiť, nová príležitosť však nebude dlho trvať Včera 10:20Naozaj neviem, ako vo vláde narátali až 3-miliardové šetrenie, hovorí Šuster z rozpočtovej rady (+ podcast)Včera 09:53Riešia hádanky a možno aj snívajú. Chobotnice sú príliš bystré, aby sme ich jedli, vraví vedkyňaVčera 09:52Marián Leško: Je choré, že sa vôbec Gašpar spomína ako šéf SISVčera 09:46Češka viedla plastickú chirurgiu v Gaze: Popáleniny tam rodičia natierajú čímkoľvek, aj zubnou pastouVčera 09:36Moderátor ČT Rosí: Na rozhovor s Erikom Kaliňákom sme sa pripravovali niekoľko dníVčera 08:37Ráno s NHL: Ten chlapec je ale sebavedomý. Nemec spravil pri debute dojem dvomi bodmi aj vyjadreniamiVčera 08:30Nepamätám si bolesť, pamätám si iba strach. Štyridsiatnik hovorí o šikane, ktorú zažil v detstve01.12 21:34Nový riaditeľ Nemocnice sv. Michala Kužela: Šutaj Eštok mi volal v deň, keď sa stal ministrom01.12 19:34Nad Slovenskom sa bude opäť dať vidieť polárna žiara. Ako vzniká a kde sa dá sledovať?01.12 19:16Newsfilter: Ficova pomsta Lipšicovi už má konkrétnu podobu