Peter Kmec

Vicepremiér pre plán obnovy Peter Kmec hovorí, že pripravujú piatu žiadosť o platbu, kým iné krajiny sú len na druhej či tretej. Prvé štyri žiadosti však pripravili ešte bývalé vlády, aj keď štvrtú už podala vláda Roberta Fica. Európska komisia platbu pozastavila a pýta sa na udržateľnosť dôchodkového systému.

Hodnotenie štvrtej žiadosti o platbu je stále zastavené, potvrdil vicepremiér Peter Kmec (Hlas). Čaká sa podľa neho na dotiahnutie zákonov, ktoré majú zabezpečiť stabilitu dôchodkového systému aj po prijatí trinástych dôchodkov.

Riziko, že by sme mohli prísť o 6,4 miliardy z plánu obnovy, je podľa vicepremiéra Petra Kmeca z Hlasu nonsens. Je to podľa neho strašenie opozície. Dodal, že na list z Komisie odpovedia do 19. apríla.

Vicepremiér pre plán obnovy a eurofondy Peter Kmec z Hlasu kritizuje ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú (Hlas). Pokračuje tak v spore o dodatok, ktorý pomohol Pente a odsunul dostavbu nemocnice v Spišskej Novej Vsi.

Vicepremiér pre plán obnovy Peter Kmec nechcel, aby Zuzana Dolinková vyhovela Pente pri posune termínu dostavby nemocnice v Spišskej Novej Vsi. Ministerka zdravotníctva sporný dodatok aj tak podpísala, čím mohla nemocnicu zvýhodniť oproti iným.

Vládna limuzína vicepremiéra Petra Kmeca z Hlasu bola popoludní účastníkom dopravnej nehody, ktorá sa stala na Prístavnom moste v Bratislave. Auto šoféroval ochrankár.

Vicepremiér pre eurofondy a plán obnovy Peter Kmec (Hlas) povedal, že Európska komisia žiada vysvetlenia, či po zrušení špeciálnej prokuratúry dokáže generálna prokuratúra zabezpečiť dostatočnú ochranu finančných záujmov EÚ. Rokovania s eurokomisárom pre spravodlivosť Didierom Reyndersom budú pokračovať v piatok.

Vicepremiér Peter Kmec nemal jasné odpovede na to, ako plánuje vláda vyriešiť pozastavenie hodnotenia štvrtej platby z plánu obnovy, vyhlásila prezidentka Zuzana Čaputová a dodala, že ide asi o 900 miliónov eur, o ktoré by Slovensko mohlo prísť. S Kmecom sa stretla v utorok.

Novela Trestného zákona neohrozuje európske peniaze, veľa z výhrad EÚ bolo ošetrených pozmeňovacími návrhmi, povedal Peter Kmec, podpredseda vlády pre plán obnovy. Komisia v posledných týždňoch poslala na Slovensko listy s obavami zo zrýchleného schvaľovania zmien.

Vicepremiér Peter Kmec potvrdil, že Európska komisia pozastavila hodnotenie platby v štvrtej žiadosti z plánu obnovy, ktorá má objem vyše 900 miliónov eur. Na pozastavenie upozornilo PS, podľa ktorého sa výhrady týkajú právneho štátu či výdavkových limitov.

Štát chystá mimoriadnu výzvu Obnov dom z plánu obnovy, ktorá má pomôcť východnému Slovensku po zemetrasení a krupobití. Podľa vicepremiéra Petra Kmeca bude v programe 15 miliónov eur, týkať sa má tisíc najviac postihnutých domov.

Vláda predloží svoje programové vyhlásenie do polovice novembra, povedal premiér Robert Fico s tým, že by uvítal, keby jej parlament vyslovil dôveru do 17. novembra, aby sa mohli „sústrediť na vážne veci“.

Budeme pokračovať v napĺňaní míľnikov z plánu obnovy, vyhlásil vicepremiér Peter Kmec zodpovedný za plán obnovy. „Máme k nim síce kritické výhrady, ale nezvratnosť týchto míľnikov je veľmi dôležitá.“

O najväčších peniazoch v novej vláde budú rozhodovať Richard Raši a Peter Kmec z Hlasu. Nominácia Kmeca na post vicepremiéra pre plán obnovy viacerých prekvapila, aj keď má povesť solídneho diplomata. Odborníci očakávali, že post dostane človek znalý pomerov v Bruseli.

Zľava: Richard Raši a Peter Kmec z Hlasu. Koláž – N; foto - TASR

Najčítanejšie teraz

Slovák žijúci v Rusku: Telku nesledujem, je tam samá propaganda, že za všetko môže EurópaSlovák žijúci v Rusku Patrik Kušnír. Foto – archív P. K.Prvé rozčarovania na prokremeľskej scéne. Harabina podráždil Fico s Ukrajincami a poslanec Hlasu s pozdravom Sláva UkrajinePoslanec Hlasu Samuel Migaľ vystúpil v tričku s motívom podpory ukrajinskej armády a s pozdravom Sláva Ukrajine! Odchod Pellegriniho z čela parlamentu: Dostál má podozrenie z falšovania listinyVíťaz prezidentských volieb Peter Pellegrini. Foto N - Vladimír ŠimíčekNewsfilter: Nevedia riadiť krajinu a ešte sa aj po nej preháňajú na štvorkolkách ako papalášiTaraba má problémy: nevie dokázať, že odstrelili správneho medveďa. A Kuffa jazdí na štvorkolkáchMedveď hnedý. Foto – Jaroslav SlašťanTeherán nechce veľkú vojnu, hovorí expert na Irán. Izrael teraz môže reagovať úplne iným typom útokuIránsky klerik oslavuje útok na Izrael v Teheráne. Foto - TASR/APFico podporil Danka, aby mal pokoj v koalícii, Hlas ustúpiť nemieniKoaliční lídri. Foto N - Vladimír ŠimíčekKonečný výsledok košických oceliarní je ešte horší, než ukazovali účty americkej matky. Vlani prerobili 31 miliónovTeplá valcovňa v košických oceliarňach. Foto - U. S. Steel KošicePrezidentské voľby sa stávajú skúškou lojality úradníkov. Podnety na ministra Šutaja Eštoka preveria jeho podriadeníPeter Pellegrini a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok počas volebnej noci. FB Matúš Šutaj EštokVývoj bojov (781. deň): V optimistickom scenári vydržia Rusom zásoby tankov do leta 2025, v pesimistickom minimálne o rok dlhšieRuský tank počas bojov na Ukrajine. Foto - TASR/APDohodol som si rande; keď som povedal, koľko meriam, žena ho zrušila. Štyria muži opisujú skúsenosti s aplikáciou TinderFoto - Adobe StockV komunizme hladovali, dnes bohatnú rýchlejšie ako Slovensko. Ako sa z Rumunska stal sebavedomý štátBukurešť. Foto N - Tomáš HrivňákDostavba obchvatu Ružomberka by sa už nemusela naťahovať, aj Ráž ho sľubuje v roku 2025Babišov marketér napísal knihu osamelého päťdesiatnika, ktorý má najlepšie roky za sebouObálka knihy Mareka Prchala <i>Duša národa</i>

Nové na Dennikn.sk

Včera 21:25Odchod Pellegriniho z čela parlamentu: Dostál má podozrenie z falšovania listinyVčera 19:35Tón v listoch od Komisie o pláne obnovy je mimoriadne rázny, hovorí bývalý minister Balík (+ podcast)Včera 19:24Graf dňa: Slovensko sa na čele rebríčka najmenej dôveryhodných dlžníkov eurozóny dlho neohrialoVčera 19:04Newsfilter: Nevedia riadiť krajinu a ešte sa aj po nej preháňajú na štvorkolkách ako papalášiVčera 18:21Konečný výsledok košických oceliarní je ešte horší, než ukazovali účty americkej matky. Vlani prerobili 31 miliónovVčera 17:45Taraba má problémy: nevie dokázať, že odstrelili správneho medveďa. A Kuffa jazdí na štvorkolkáchVčera 17:31Teherán nechce veľkú vojnu, hovorí expert na Irán. Izrael teraz môže reagovať úplne iným typom útokuVčera 17:11Fico podporil Danka, aby mal pokoj v koalícii, Hlas ustúpiť nemieniVčera 16:48Shooty: Múdrosť zrelého mužaVčera 16:33Akokoľvek to dopadne, spoločne to zvládneme. Psychologička radí, ako zvládnuť prijímačkyVčera 15:42Prvé rozčarovania na prokremeľskej scéne. Harabina podráždil Fico s Ukrajincami a poslanec Hlasu s pozdravom Sláva UkrajineVčera 15:26Dostavba obchvatu Ružomberka by sa už nemusela naťahovať, aj Ráž ho sľubuje v roku 2025Včera 15:20Trenčiansky výrobca postelí a sedačiek na mieru Beta sa 30. výročia nedožil. Sám sa posiela do konkurzuVčera 14:48Vývoj bojov (781. deň): V optimistickom scenári vydržia Rusom zásoby tankov do leta 2025, v pesimistickom minimálne o rok dlhšieVčera 14:40Zachovajú si Izraelčania chladnú hlavu? Analytici predpovedajú, ako zareagujú na útok IránuVčera 14:02Dokážete ma vystáť? pýta sa Beyoncé. Jej nový album je veľkou výzvouVčera 13:59Mesiáš?Včera 13:56Stala som sa obeťou internetového podvodu. Ako som bojovala o svoje peniazeVčera 13:41Množstvo nových podcastov od Denníka NVčera 13:03Nová nemocnica by mohla byť v Prešove, postaví ju Kaliňák. O Bratislave stále nerozhodliVčera 12:35Kam sa podejú stromy, keď sa svet pre ne stane nehostinným miestom?Včera 10:48Prezidentské voľby sa stávajú skúškou lojality úradníkov. Podnety na ministra Šutaja Eštoka preveria jeho podriadeníVčera 10:40Boj o anglický titul má novú zápletku. Nevýrazný Salah a tri ďalšie dôvody, prečo Liverpool prehral s Crystal PalaceVčera 10:11Rozdávajú štuple do uší na koncertoch: Chceme normalizovať chránenie si sluchuVčera 10:02Príroda vás zabije skôr než nepriateľ. Ako sa USA v Arktíde pripravujú na možný konflikt veľmocíVčera 09:54V komunizme hladovali, dnes bohatnú rýchlejšie ako Slovensko. Ako sa z Rumunska stal sebavedomý štátVčera 09:47Športový newsfilter: Nie presvedčenie, ale strach rozhodol o tom, že hráči z KHL nebudú na MSVčera 09:33Babišov marketér napísal knihu osamelého päťdesiatnika, ktorý má najlepšie roky za sebouVčera 09:00Firemný newsfilter: Labaš si vyšliapol na Kaufland, slovenské IBM orezáva umelá inteligencia a v Profesii je dusno, aj keď zarába viacVčera 07:59Štrnásťročný syn obdivuje Andrewa Tatea a správy o jeho násilníctve považuje za vykonštruované. Čo máme robiť?