Diskusie a podujatia

Informácie o diskusiách a ďalších podujatiach Denníka N. Napríklad aj o sérii debát na tému Ako zachrániť demokraciu, kde sa Marián Leško, Michal Vašečka, Martin M. Šimečka a Matúš Kostolný rozprávajú s Monikou Tódovou.

V stredu 6. decembra sa bude konať diskusia s historikom a autorom knihy Domoviny, Timothym Gartonom Ashom. O strednej Európe sa bude rozprávať s Veronikou Munk, moderuje Martin M. Šimečka. Diskusia prebehne v anglickom jazyku bez tlmočenia. Lístky sú v predaji.

Už zajtra o 18:00 sa v žilinskej synagóge uskutoční diskusia Martina Shootyho Šútovca s Martinom M. Šimečkom a Matúšom Kostolným o novej Shootyho knihe, ale aj aktuálnych politických otázkach. Lístky sú stále k dispozícii, moderuje Monika Tódová.

Ešte stále sú lístky na predstavenie novej knihy karikaturistu Denníka N Martina Shootyho Šútovca, ktoré bude v pondelok o 18:00 v žilinskej synagóge. Shooty bude o knihe, ale aj o politike diskutovať so svojimi dvoma šéfredaktormi Martinom M. Šimečkom a Matúšom Kostolným. Moderuje Monika Tódová.

Kniha Ľudovíta Ódora Rýchlokurz geniality vychádza v českom aj v maďarskom preklade. Bývalý premiér pri tejto príležitosti bude diskutovať dnes v Prahe a v decembri v Budapešti, Dunajskej Strede a v Komárne.

Naživo: Karikaturista Martin Shooty Šútovec vydáva novú knihu kresieb z rokov 2020 až 2023: Matovič, pandémia, vojna. O tom, ako sa kreslí Slovensko, v bratislavskej Cvernovke diskutujú: Shooty a bývalý premiér Ľudovít Ódor. Moderuje Monika Tódová.

Zajtra sa v Trnave začína literárny festival Ypsalon. O 19.00 h v diskusii s názvom Pašovanie. Láska. Sloboda. vystúpi spisovateľ Andrij Ľubka, ktorému nedávno vyšla vo vydavateľstve N press kniha Karbid. Moderuje zástupkyňa šéfredaktora Denníka N Vitalia Bella. Vstupenky sú v predaji tu.

V utorok 21. novembra sa v bratislavskom Martinuse na Obchodnej bude konať diskusia o intímnom zdraví s lekármi Jánom Švihrom a Borisom Bajerom. Moderuje novinárka Veronika Folentová. Vstup je voľný.

Najbližšia debata Ako zachrániť demokraciu bude 13. decembra v bratislavskom DPOH o 19.00. S Mariánom Leškom, Michalom Vašečkom, Martinom M. Šimečkom a Matúšom Kostolným sa bude rozprávať Monika Tódová. Lístky sú už v predaji.

Táto vláda je prechodná, ale demokracia tu zostane, ak budeme o ňu zápasiť, povedali Marián Leško, Martin M. Šimečka a Matúš Kostolný v diskusii Ako zachrániť demokraciu, ktorá bola vo štvrtok v bratislavskom DPOH. Prečítajte si jej prepis. „Médiá kazia Ficovi hru na jeho jedinú verziu reality a to mu lezie strašne na nervy,“ myslí si Leško.

V utorok 21. novembra sa v bratislavskom Martinuse bude konať diskusia o intímnom zdraví s lekármi Jánom Švihrom a Borisom Bajerom. Diskusiu moderuje novinárka Veronika Folentová. Vstup je voľný.

V stredu 6. decembra bude v Bratislave diskutovať britský historik Timothy Garton Ash a novinárka Veronika Munk na tému: Čo sa stalo so strednou Európou? Debatu bude moderovať Martin M. Šimečka, lístky sú už v predaji.

Predseda SNS Andrej Danko kritizoval v RTVS diskusie Denníka N Ako zachrániť demokraciu, ktoré sa konajú v bratislavskom DPOH. Podľa Danka je Denník N „bludný“ a je v ňom „udavačská a nepriateľská atmosféra“. Danko povedal, že už vie, čo ho čaká budúci týždeň, keď sa uskutoční najbližšia debata. Tá bude vo štvrtok 16. 11. o 19.00 a lístky sú ešte v predaji

O týždeň 16. novembra o 19.00 h sa v bratislavskom DPOH uskutoční diskusia Ako zachrániť demokraciu. O aktuálnej politike aj prezidentských voľbách budú diskutovať Marián Leško, Michal Vašečka, Martin M. Šimečka a Matúš Kostolný. Moderuje Monika Tódová. Lístky sú ešte v predaji.

V pondelok 4. decembra bude v žilinskej synagóge diskusia o novej knihe karikaturistu Martina Shootyho Šútovca s názvom Matovič, pandémia, vojna. Obsahuje kresby z rokov 2020 až 2023. Okrem Shootyho budú diskutovať aj jeho dvaja šéfredaktori Martin M. Šimečka a Matúš Kostolný. Moderuje Monika Tódová, lístky sú už v predaji.

Karikaturista Martin Shooty Šútovec vydáva novú knihu kresieb z rokov 2020 až 2023: Matovič, pandémia, vojna. O tom, ako sa kreslí Slovensko, budú v bratislavskej Cvernovke 21. novembra o 19.00 h diskutovať Shooty a bývalý premiér Ľudovít Ódor. Moderuje Monika Tódová, lístky sú v predaji.

Vo štvrtok 16. novembra sa v bratislavskom DPOH uskutoční diskusia Ako zachrániť demokraciu. Hosťami budú Michal Vašečka, Marián Leško, Martin M. Šimečka a Matúš Kostolný. Lístky sú ešte v predaji.

Po tom, čo Ľudovít Ódor v stredu odovzdá úrad premiérovi Robertovi Ficovi, príde do Cvernovky na diskusiu Denníka N. Moderuje Monika Tódová a lístky sú ešte v predaji.

Diskusie Ako zachrániť demokraciu budú pokračovať aj po voľbách. Najbližšie sa bude Monika Tódová rozprávať s Mariánom Leškom, Martinom M. Šimečkom, Michalom Vašečkom a Matúšom Kostolným 16. novembra o 19.00 v bratislavskom DPOH. Lístky sú už v predaji.

Naživo: Diskusia Denníka N o povolebnej situácii so sociologičkami Ivetou Radičovou, Magdou Vášáryovou a Oľgou Gyarfášovou. Moderuje Monika Tódová.

Nové na Dennikn.sk

16:42Konflikt Zelenskyj – Zalužnyj a zaseknuté miliardy v USA. Tri veľmi zlé správy pre Ukrajinu pred zimou 16:30Shooty: Vyhodené peniaze 16:19Pri Poprade chcú rušiť autobusové spoje. Vodiči hovoria, že sú rizikové a spoľahnúť sa musia sami na seba 16:00Komu chceme pomáhať? Štát cieli na úplne nesprávnu skupinu 15:49Predseda NKÚ Andrassy: Sulík bagatelizuje, za Expo v Dubaji nesie minimálne politickú zodpovednosť 15:28Po pracovníkovi SBS nasadila koalícia na agrorezort cestára. Smer si straníkmi poistil aj pozemkový fond 15:28Rozhovor s Karlom Schwarzenbergom 14:29Vývoj bojov (649. deň): Rusi zavraždili zajatcov, predtým bombardovali nemocnicu – na všetko majú ospravedlnenie 14:17Firemný newsfilter: Žilinská Kia má isté prvé dve elektroautá, siahame po výrobe najväčšieho SUV a nový megabiznis Slovnaftu v odpadoch 12:50Korčok hovorí, že nehľadá salóny, kde mu budú len tlieskať. Rimavská Sobota tlieskala (reportáž a rozhovor) 12:31Apelujú na prekrútené chápanie morálky: prečo amorálni populisti ako Trump či Fico vyhrávajú 11:42Nemocnicami roka sú Ružomberok a Košice-Šaca. Stále sa operuje menej ako pred pandémiou 10:50Ficovi ľudia aj oligarchovia. Desať kľúčových postáv, ktorých sa týka zánik špeciálnej prokuratúry 09:47Aj dvesto metrov na zastávku je priveľa. Ako strach o deti paralyzuje amerických rodičov 09:29Počujete? Už s Ficom vŕtajú 09:24Športový newsfilter: Konečne, napísal Slafkovského otec. Nemec prišiel do NHL neskôr, ale nie je pozadu 08:23Už aj Ficova vláda sľubuje revolúciu v štátnych nákupoch, odborníci vidia priestor v kvalite tendrov 08:16Sestra má 38 rokov a nepracuje, odkedy skončila vysokú školu. Príčinu vidím aj v „mamahoteli“. Čo s tým? 07:30Ráno s NHL: Večeru si dal zabaliť, lebo chcel ísť skoro spať. Najdrahší hráč histórie dbá na každý detail 07:11Niektoré kamery ani nezachytili pretekárky. Išla som v tme, bolo to nebezpečné, hovorila Vlhová 06:36Ekonomický newsfilter: Vládna koalícia drží parametre rozpočtu v tajnostiVčera 19:00Týždňový newsfilter: Teraz sa ukáže, či má Kočner na Fica ešte vplyvVčera 18:15Na dva roky skončil v PTP. Dodnes nevie, prečo ho držali v neľudských podmienkachVčera 17:22Za každou fotografiou silný príbeh. Šiesti slovenskí reportéri vydávajú knižné svedectvo o vojne na UkrajineVčera 16:34Keď si úspešný, nemôžeš byť smutný, tvrdili mu. Seriál o spevákovi Robbiem Williamsovi ukazuje temnú stranu úspechuVčera 16:15Umelec Andrej Dúbravský: Tu nejde o mňa, ale o to, že ministerka by chcela mať dosah na to, čo sa vystaví a čo nieVčera 15:36Dve tváre Petra Fialu: Ako neustále kompromisy vládu zdržujú a zároveň ju držia pokopeVčera 15:18Ankety otvárajú diskusie, ktoré potrebujeme, vravia Kaščák, Kučová a GarajVčera 15:02Pellegrini naráža na Danka. Šéf SNS chce, aby koalícia zvážila iného kandidáta na prezidentaVčera 14:40Nedeľná nekázeň: Aktualizácia nie je popretie tradície