Tour de France

Naira Quintanu diskvalifikovali z tohtoročnej Tour de France. Krvné testy kolumbijského cyklistu odhalili prítomnosť zakázanej látky tramadol. Jazdec tímu Arkéa-Samsic bol šiesty v celkovom poradí a druhý v etape na stúpanie Col du Granon.

300 slov z Tour: Keď pred troma týždňami tisícky fanúšikov v Kodani skandovali meno Jonasa Vingegaarda, dánsky cyklista mal v očiach slzy. V nedeľu sa rovnaký pokrik ozýval spod pódia opäť, akurát nie v Kodani, ale v Paríži. Tour je na konci, no bol to koniec iný. Bol to nový začiatok.

Historická Tour de France priniesla aj historické sklamanie – z vysmiateho riaditeľa Prudhomma ignorujúceho celý svet, píše športový redaktor Zoran Boškovič, ktorý strávil na podujatí osem dní. „V pocovidovom a vo vojnovom čase mala Tour šancu využiť svoj hlas, namiesto toho sa tvárila, že svet problémov neexistuje.“

Dánsky cyklista Jonas Vingegaard vyhral Tour de France. Jazdec tímu Jumbo-Visma odsunul na 2. miesto víťaza posledných dvoch ročníkov Tadeja Pogačara zo Slovinska, tretí skončil Brit Geraint Thomas. V záverečnej etape zvíťazil Jasper Philipsen, Peter Sagan obsadil v šprinte 5. priečku.

Foto – TASR/AP

Do konca 21. etapy na Tour de France zostáva 10 kilometrov, pred pelotónom sa pohybujú traja cyklisti s malým náskokom. Etapa by sa mala skončiť v hromadnom dojazde s Petrom Saganom približne o 19.42 hod.

Začala sa záverečná etapa na Tour de France. Pelotón čaká v Paríži na Champs-Élysées hromadný šprint, jedným z favoritov je aj Peter Sagan. Cyklisti prídu do cieľa približne o 19.35 hod. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 17.20 hod.

Zdroj - letour.fr

300 slov z Tour: Jonas Vingegaard je najrýchlejším víťazom v histórii, prekonal aj rekordy nadopovaného Armstronga. Aj vďaka Dánovi je cyklistika atraktívnejšia a víťaziť je čoraz náročnejšie. „Každý rok pelotón zrýchľuje o päť percent, po zime sa preto musím vrátiť vždy o päť percent lepší,“ opísal zmenu Simon Clarke.

Dán Jonas Vingegaard bude víťazom Tour de France. V záverečnej časovke skončil druhý, vyhral jeho tímový kolega z Jumbo-Visma Wout van Aert. Pre Belgičana to bolo tretie víťazstvo na podujatí. Tadej Pogačar obsadil 3. miesto, Peter Sagan skončil 83. V nedeľu sa koná posledná etapa, ktorá sa končí v Paríži na Champs-Élysées.

Wout van Aert víta v cieli Jonasa Vingegaarda. Foto - TASR/AP

Peter Sagan je v časovke na Tour de France priebežne na 9. mieste, do cieľa prišlo 22 cyklistov. Slovenský pretekár na 41-kilometrovej trase dosiahol čas 54:29 min, na lídra Mikkela Bjerga z Dánska stratil 4:07 min. Predposledná etapa pretekov sa končí o 17.50 hod. (letour)

Začala sa predposledná etapa na Tour de France. Cyklisti absolvujú takmer 41-kilometrovú časovku. Peter Sagan odštartuje o 13.35 hod. Tadej Pogačar pôjde na trať o 16:58 hod a Jonas Vingegaard o dve minúty neskôr. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 15.00 hod.

Zdroj - letour.fr

300 slov z Tour: Saganov rekord Wout van Aert stále neprekonal, je to však len otázka času. Belgičan prežíva Tour, v ktorej mu vychádza všetko, čo si zaumieni. V piatok dal šancu svojmu domestikovi a ten prekvapivým víťazstvom zachránil reputáciu Francúzska.

Francúzsky cyklista Christophe Laporte vyhral 19. etapu na Tour de France. Pretekár tímu Jumbo-Visma ušiel z pelotónu v poslednom kilometri a zaznamenal prvé víťazstvo na Tour v kariére. Jonas Vingegaard prišiel do cieľa v pelotóne.

Do konca 19. etapy na Tour de France zostáva prejsť 10 kilometrov. Pred pelotónom sa nachádza trojčlenná skupina s náskokom 12 sekúnd. Peter Sagan je v hlavnej skupine. Etapa by mala skončiť v hromadnom dojazde približne o 17.15 hod.

Začala sa 19. etapa Tour de France. V cieľovom meste Cahors sa približne o 17.25 hod. očakáva hromadný dojazd pelotónu, medzi favoritov patrí aj Peter Sagan. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 14.25 hod.

Zdroj - letour.fr

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana dostal na Tour de France penalizáciu 10 sekúnd za to, že sa v predposlednom kopci včerajšej etapy odrazil od motocykla s kameramanom. Líder tímu Arkea Samisic, ktorému patrí v celkovej klasifikácii 5. miesto, dostal aj pokutu 200 švajčiarskyh frankov a v rebríčku UCI sa mu odráta 10 bodov. (cyclingnews)

300 slov z Tour: Videli sme novodobého Merckxa aj gesto, ktoré zaplavilo internet. Líder celkového poradia Jonas Vingegaard počkal po páde svojho najväčšieho súpera Tadeja Pogačara a uistil sa, či je v poriadku. Hrdinom je aj Wout van Aert, ktorý mal okrem zeleného reálnu šancu aj na bodkovaný dres.

Dánsky cyklista Jonas Vingegaard vyhral 18. etapu na Tour de France. Majiteľ žltého trička v záverečnom stúpaní ušiel všetkým súperom vrátane Tadeja Pogačara a upevnil si prvé miesto v predbežnej klasifikácii. Slovinec prišiel do cieľa so stratou minúty a štyroch sekúnd na víťaza.

Štvornásobný víťaz Tour de France Chris Froome skončil na pretekoch po pozitívnom teste na koronavírus. „Som sklamaný, že nebudem môcť ísť do Paríža. Boli to pre mňa veľmi výnimočné preteky, keďže som opäť našiel formu,“ uviedol britský cyklista.

Začala sa 18. etapa na Tour de France. Cyklistov dnes čaká posledná horská etapa s cieľom na kopci Hautacam. Pretekári by sa mali dostať do cieľa približne o 17.40 hod. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 14:55 hod.

Zdroj - letour.fr

Španielsky cyklista Imanol Erviti odstúpil z Tour de France. Jazdec tímu Movistar mal pozitívny test na koronavírus. Na podujatí skončil aj Talian Damiano Caruso z celku Bahrajn – Victorious. Na Tour tak pokračujú už iba štyri tímy v kompletnom zložení. (cyclingnews)

300 slov z Tour: Peter Sagan mal v stredu špeciálny deň, na Tour de France absolvoval jubilejnú 200. etapu a jeho bilancia je pozoruhodná. V najlepšej trojke bol 46-krát, v prvej desiatke 90-krát. Klasický tímový dres nosil len 19 dní. Netradičný bol aj priebeh 17. etapy.

Slovinský cyklista Tadej Pogačar vyhral 17. etapu na Tour de France. V horskej etape porazil v cieľovom kopci lídra pretekov Jonasa Vingegaarda, obaja prišli na vrchol stúpania Peyragudes spoločne.

Začala sa 17. etapa na Tour de France. V pyrenejskej etape sa očakávajú útoky obhajcu titulu Tadeja Pogačara na lídra pretekov Jonasa Vingegaarda. Cyklisti prídu do cieľa približne o 17.00 hod. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 14.35 hod.

Zdroj - letour.fr

300 slov z Tour: 16. etapu vyhral reklamný jazdec Hugo Houle, ktorý pomáha tímu hlavne prezentovať značku. Pre 30-ročného Kanaďana je to životný úspech, keďže významné preteky nikdy nevyhral. V cieli si uctil pamiatku brata, ktorý zomrel pri autonehode.

Kanadský cyklista Hugo Houle vyhral 16. etapu na Tour de France. Jazdec tímu Israel-Premier Tech zvíťazil v úniku pred Valentinom Madouasom (Groupama-FDJ), v horskej etape si udržal žltý dres Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma).

Na Tour de France pretekajú dvaja jazdci, pri ktorých menách chýba vlajka – Rus Alexander Vlasov a Bielorus Alexander Riabušenko. Kým Vlasov vojnu na Ukrajine otvorene odsudzuje, Riabušenko mlčí. Podľa správ zo zákulisia sa bojí o svoju rodinu.

Začala sa 16. etapa na Tour de France. V poslednom kopci, ktorý má maximálne sklony na úrovni 18 percent, sa očakávajú útoky favoritov na celkový titul. Cyklisti prídu do cieľa približne o 17.15 hod. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 14.45 hod.

Zdroj - letour.fr

Tour de France prišla do svojho posledného týždňa, v ktorom sa naplno ukáže, kto absolvoval akú prípravu. „Beh či iné cvičenia? Vôbec nie, základné pravidlo, ktoré platilo, bolo – čo najmenej chodiť,“ spomína Peter Velits v texte o príprave kandidátov na žltý dres.

Dánsky cyklista Jakob Fuglsang odstúpil z Tour de France. Jazdec tímu Israel-Premier Tech spadol v nedeľnej 15. etape a zlomil si rebro. Fuglsang na seba najviac upozornil v 14. etape, keď sa dostal do úniku a obsadil 6. priečku. (velonews)

300 slov z Tour: Nedeľňajšia etapa bola poznačená 40-stupňovými horúčavami, pre ktoré organizátori mierne upravili pravidlá zásobovania jazdcov počas etapy. V pondelok majú pretekári druhý a posledný odpočinkový deň pred tretím týždňom Tour de France 2022.

Belgický cyklista Jasper Philipsen vyhral 15. etapu na Tour de France. Jazdec tímu Alpecin – Deceuninck zvíťazil v šprinte pelotónu. Peter Sagan skončil na štvrtom mieste. Dánsky pretekár Jonas Vingegaard udržal žltý dres napriek pádu.

Do konca 15. etapy na Tour de France zostáva prejsť 10 kilometrov. Peter Sagan sa nachádza v pelotóne, pred ktorým je dvojčlenná skupina s náskokom 24 sekúnd. Etapa by sa mala skončiť v hromadnom dojazde približne o 17.45 hod.

Cyklisti Magnus Cort a Simon Clarke skončili na Tour de France pre pozitívny test na covid-19. Obaja pretekári vyhrali na podujatí po jednej etape, Cort jazdil 7 dní v drese pre najlepšieho vrchára. (velonews)

Začala sa 15. etapa na Tour de France. Zvlnený profil favorizuje únik, v prípade pokojného priebehu etapy sa môže v Carcassonne odohrať hromadný šprint. Cyklisti prídu do cieľa približne o 17.50 hod. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 15.45 hod.

Zdroj - letour.fr

Slovinský cyklista Primož Roglič odstúpil z Tour de France. „Nebudem pokračovať, aby sa moje zranenia riadne zahojili,“ povedal pretekár tímu Jumbo-Visma, ktorý spadol v 5. etape a vykĺbil si rameno.

300 slov z Tour: 14. etapu vyhral Michael Matthews, ktorý v roku 2017 získal zelený dres po kontroverznom odstúpení Petra Sagana. “Aj na Slovensku sa oslavuje,” pripomenul po etape expert Lukáš Timko. Matthews má slovenskú manželku.

Austrálsky cyklista Michael Matthews vyhral 14. etapu na Tour de France. Pretekár tímu BikeExchange – Jayco bol najsilnejším členom celodenného úniku. 31-ročný cyklista zaznamenal štvrté etapové víťazstvo na Tour v kariére. Dán Jonas Vingegaard udržal žltý dres.

Začala sa 14. etapa na Tour de France. Cyklisti dnes absolvujú etapu dlhú 192 kilometrov. Cieľ je umiestnený na prudkom kopci dlhom tri kilometre. Pretekári by mali prísť do cieľa približne o 17.20 hod. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 14.00 hod.

Zdroj – letour.fr

Tour de France úplne ignoruje vojnu na Ukrajine. Odmieta sa k nej vyjadrovať, nepodporuje ju žiadnymi gestami ani symbolmi. „Tour de France ako organizácia, jazdci aj celá UCI by mali byť hlasnejší o vojne v Ukrajine,“ hovorí lotyšský jazdec Tom Skujiņš z tímu Trek-Segafredo. Denník N sa na podporu Ukrajiny pýtal vedenia UCI aj tímov.

300 slov z Tour: Tadej Pogačar pred pár mesiacmi nadčasovo opísal scenár vlastnej prehry. V rozhovore uviedol podrobný návod, ako ho poraziť, presne tak, ako sa mu to stalo v stredu. S odstupom času sa ukázalo aj to, že výpadok nespôsobilo teplo ani hlad.

Dánsky cyklista Mads Pedersen vyhral 13. etapu na Tour de France. Jazdec tímu Trek – Segafredo bol členom celodenného úniku a v záverečnom šprinte porazil ďalších dvoch súperov. Jeho krajan Jonas Vingegaard si udržal prvé miesto v predbežnej klasifikácii.

Začala sa 13. etapa na Tour de France. Zvlnený profil môžu využiť jazdci v úniku, v meste Saint-Étienne sa môže odohrať aj hromadný dojazd pelotónu. Cyklisti prídu do cieľa približne o 17.35 hod. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 14.45 hod.

Zdroj - letour.fr

Francúzsky cyklista Warren Barguil odstúpil z Tour de France pre pozitívny test na covid-19. Vrchár tímu Arkéa Samsic bol kľúčovou podporou pre Kolumbijčana Naira Quintanu, ktorý sa nachádza na 6. mieste v celkovej klasifikácii. (cyclingnews)

Peter Sagan pomáha Ukrajine a dlhé roky je aktívny aj v charitatívnej pomoci, tvrdí jeho mediálny manažér Gabriele Uboldi. „Peter je aktívny, ale nie verejne. Nechce vstupovať do politických diskusií.“

300 slov z Tour: 12. etapu vyhral iba 22-ročný cyklista, ktorého prirovnali k Messimu. Thomas Pidcock ukázal, že z neho rastie elitný vrchár. Diváci si však budú po štvrtku pamätať hlavne jeho sebavedomé, no nebezpečné prejazdy zákrutami.

Dánsky cyklista Jonas Vingegaard pred štyrmi rokmi čistil ryby, dnes má žltý dres a vedie Tour de France. Tím Jumbo-Visma zaujal výkonom v športovej aplikácii a dal mu šancu, aj keď nemal prelomové výsledky. „Chcem sa veľa učiť a čo najviac pomôcť iným,“ vravel v roku 2019.

Britský cyklista Thomas Pidcock vyhral v úniku 12. etapu na Tour de France, ktorá končila v stúpaní Alpe d’Huez. Dán Jonas Vingegaard udržal žltý dres, do cieľa prišiel spoločne s Tadejom Pogačarom a Geraintom Thomasom.

Začala sa 12. etapa na Tour de France. Súčasťou horskej etapy sú tri stúpania najvyššej kategórie a končí sa na najslávnejšom kopci Tour – L’Alpe d’Huez. Cyklisti prídu do cieľa približne o 18.05 hod. Priamy prenos vysiela Eurosport 1, Šport RTVS od 14.45 hod.

Zdroj - letour.fr

300 slov z Tour: Videli sme totálnu cyklistiku ako zo starých čias, o ktorú sa postaral tím Jumbo-Visma. „Nepísal scenár Netflix?” komentoval novinár Daniel McMahon. Tadej Pogačar prišiel o žltý dres, ktorý si dnes oblečie Jonas Vingegaard.

Petrovi Saganovi sa chvíľu nedarí a ľudia vypisujú, hnevá sa Maroš Hlad, soigneur tímu TotalEnergies a dlhoročný Saganov spolupracovník. „Nech si píšu, čo chcú, Peter komentáre nečíta,“ vraví v rozhovore a dodáva: „Keby chcel a dal by do toho všetko, podkúriť môže aj Woutovi van Aertovi.“

Najčítanejšie teraz

Desiatky umelcov vyzývajú Matoviča na odchod. Treba sa obetovať, hovorí Richard Stanke (+video)Foto N - Tomáš BenedikovičKollár s Holým ukázali cenovú mapu, koľko majú ľudia platiť za nájomné bytyVývoj bojov (174. deň): Rusko predstavuje nové zbrane pre armádu, ale ani táto Potemkinova dedina si na Ukrajine nezabojujeVladimir Putin a Sergej Šojgu na výstave Armija 2022. Oficiálne je nálada dobrá. Foto - TASR/APNewsfilter: Aj Slovensko môže Rusov pripraviť o falošný pocit, že oni za nič nemôžuFoto N - Vladimír ŠimíčekVývoj bojov (173. deň): Rusi strácajú kontrolu nad vojnou, Krym je po dnešku definitívne bojovou zónouNásledky ruského ostreľovania v ukrajinskom Nikopole. Foto - TASR/APRadšej spolu padnemeMária Šofranko, Igor Matovič a Peter Kremský. Foto - TASRPre klimatickú zmenu sa porušujú naše ľudské práva. Mladí Portugalci berú pred súd 32 krajín, medzi nimi aj SlovenskoNa leteckej snímke hasiči hasia lesný požiar neďaleko obce Saint-Magne na juhozápade Francúzska vo štvrtok 11. augusta 2022. Foto - TASR/APTisíce ľudí odmietajú platiť drahé účty za energie. Británia sa rúti do recesie, ktorá bude dlhá a studenáKoľko ľudí sa ešte nenakazilo covidom a ako nás chráni prekonanieFoto N - Tomáš BenedikovičAko Jankovskú chránila mafia v polícii: Kľúčový svedok opisuje, ako ho prinútili zmeniť výpoveď v jej prospechMonika Jankovská sa po viac ako roku dostala z väzby na slobodu. Na snímke s advokátom Petrom Erdösom. Foto - TASRUkrajinci s HIMARS-om zničili základňu vagnerovcov, prezradila ich fotografia ruského novináraRuskí vojaci na ukrajinskom fronte. Ilustračné foto - TASR/APRozhovor s Volodymyrom Zelenským: Ak by sme ľuďom hovorili, že prídu Rusi, obsadili by nás za tri dniVolodymyr Zelenskyj. Foto - TASR/APRozhodoval o pokarhaní Lipšica: Sudca nemá dávať právne rady, s advokátmi by som nešiel na zabíjačkuFoto N - Vladimír ŠimíčekPoslanec OĽaNO Šudík: Rátame s tým, že SaS bude podporovať menšinovú vládu (+ video)Foto N - Vladimír ŠimíčekOdstavenie Slovalca na minimálne rok je nezvratné. V utorok večer o tom definitívne rozhodli jeho akcionáriSlovalco Foto N - Tomáš Benedikovič

Nové na Dennikn.sk

18:50Za jeden deň šesť požiarov: plamene zničili v Bratislave aj úrodu hrozna, vinohradníci vyzývajú na pomoc 18:18Kľúčový liek, ktorý zachraňuje život pacientom s rakovinou kože, štát stále neuhrádza všetkým 18:11Za Škriniara zrejme nedostane Inter toľko, koľko by chcel. Prestup však stále nie je úplne vylúčený 17:58Koaličná kríza a požiadavky SaS maria šancu na zmenu dlhovej brzdy 17:36Leo Express má za sebou španielske železnice. Môže to pomôcť zháňať vlaky na trať Komárno – Bratislava 16:58Ako Jankovskú chránila mafia v polícii: Kľúčový svedok opisuje, ako ho prinútili zmeniť výpoveď v jej prospech 16:40Nahnevaný muž píše, ale nie je to manifest 16:35Župani a hradné župy, Slováci a Maďari 16:19Danglár: Trest smrti 16:15Oživenie Slovalca je menej pravdepodobné než to, že sa už nikdy nerozbehne, hovorí šéf zatváraných hlinikární 16:09Potvrdilo sa, že prvé štátne aukcie nahrávajú slnečným elektrárňam. Ich výkon by mohol byť ako sedem percent Mochoviec 15:41Desiatky umelcov vyzývajú Matoviča na odchod. Treba sa obetovať, hovorí Richard Stanke (+video) 15:37Režisérka Tereza Nvotová: Budú nám nadávať do bosoriek, feťáčiek a šľapiek, ale raz spoločnosť prizná, že ženy sú slobodné 15:03Čo prekladáš? Lenka Cinková o ponore do uličiek brazílskej favely  14:37Sovietsky človek zmutoval na Homo putinus. Je to človek cynický a pomstychtivý, vraví ruský sociológ 13:53Vývoj bojov (174. deň): Rusko predstavuje nové zbrane pre armádu, ale ani táto Potemkinova dedina si na Ukrajine nezabojuje 13:51Ešte v apríli boli na nože, no napokon sa nitrianska automobilka s odbormi dohodla a tie si to veľmi pochvaľujú 13:48Motivácia lásky 13:48Rozhovor s Volodymyrom Zelenským: Ak by sme ľuďom hovorili, že prídu Rusi, obsadili by nás za tri dni 13:41Slovensku chýba to, čo Matovič nemá 13:13Odmieta Trumpove lži, stojí ju to miesto v kongrese. Cheneyovej koniec je v skutočnosti nový začiatok 12:24Radšej spolu padneme 11:57V malokarpatských vinohradoch stavajú kilometre plotov, aby hrozno ochránili pred vysokou zverou 11:57Bežná populácia pácha viac trestných činov než ľudia s duševnou poruchou. Stigma však pretrváva, hovorí bývalý odborník z WHO 11:26Olympiáda a draft vytvorili bublinu, ktorá teraz praskla. Handzuš, Lintner, Mikúš a Konečný hodnotia dvadsiatku 10:17Volko o kľukatej ceste k historickému výsledku: Šťastie v nešťastí a zemiak s chuťou zlata 08:43Odstavenie Slovalca na minimálne rok je nezvratné. V utorok večer o tom definitívne rozhodli jeho akcionári 06:53Ekonomický newsfilter: Maďari aj Česi ponúkli za U. S. Steel Košice 0,8 miliardy, Američania chcú raz toľko 06:30Manchester United je zlý, ale nie je to len o Ronaldovi. Jeho odchod všetky problémy nevyrieši 06:00Šéf Šachtara Doneck pre Denník N: Unavení ľudia sú pre nás nebezpeční, potrebujeme pomoc až do oslobodenia posledného územia