Boris Kollár

Voľby prebehli štandardne, neboli falšované, výsledky sú platné, uviedol predseda parlamentu Boris Kollár po tom, čo mu šéf štátnej volebnej komisie Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb. „Veľa ľudí strašilo, že sa budú falšovať voľby. Nič také sa neukázalo, nič také sa nestalo, voľby prebehli v absolútnej korektnosti,“ povedal Kollár. (tasr)

Peter Pellegrini povedal, že telefonoval s Borisom Kollárom. Podľa neho to bol príjemný, ľudský rozhovor, nie taktický. Kollár mu povedal, že to vyzerá tak, že spolu v parlamente nebudú. (markíza)

Video: Vyhlásenie Borisa Kollára. Sme rodina má v exit polle Focusu 2,3 percenta.

Boris Kollár vo svojom poslednom vyhlásení pred moratóriom povedal, že sa voči nemu viedla veľmi osobná a špinavá kampaň „cez rôzne kriminálne živly“. Dodal, že jeho osobný život všetci poznajú a nemá žiaden dosah na kvalitu a spôsob života občanov Slovenska, na rozdiel od programu hnutia Sme rodina.

Boris Kollár sa už zrejme nedokáže zachrániť v parlamente, hovorí riaditeľ agentúry Ipsos Jakub Hankovský. „Môj osobný tip je, že Sme rodina je už mimo parlamentu a mimo neho aj zostane.“

Podnikateľ Zoroslav Kollár obvinil Borisa Kollára zo zneužitia SIS cez jej bývalého šéfa Vladimíra Pčolinského. Boris Kollár tvrdí, že Zoroslav Kollár stojí za antikampaňou proti nemu a že jeho bývalej partnerke Barbore Richterovej dal luxusné auto. Richterová v júni Kollára obvinila, že ju pred rokmi napadol.

Štát dokáže s pomocou umelej inteligencie vybrať na daniach o miliardu eur viac ako doteraz, vyhlásil Boris Kollár. Plán však odmietol bližšie vysvetliť; povedal len, že sa o tom rozprával so softvérovými firmami.

Boris Kollár zaútočil v TA3 na Nadáciu Zastavme korupciu aj Transparency International. „Sú tu dve špeciálne neziskovky, ktoré čerpajú zdroje štátneho rozpočtu a nás všetkých a vždy sú prvé tam, kto je opozícia Progresívnemu Slovensku,“ vyhlásil Kollár. Nie je to pravda, riaditeľka nadácie Zuzana Petková povedala, že sú financovaní iba zo súkromných zdrojov.

Sme rodina má vážny problém, ukazujú dáta z prieskumov. „Vidíme nielen prepad preferencií, ale aj prepad počtu voličov, ktorí majú Sme rodina ako svoju druhú voľbu,“ vraví Václav Hřích z AKO. „Stráca sa rezervoár, z ktorého by mohli čerpať.“

Študentská rada vysokých škôl opäť vyzýva Borisa Kollára, Igora Matoviča a Andreja Danka, aby sa vzdali titulov. Prípady politikov, ktorí získali titul nečestne, podľa nej ohrozujú povesť a kvalitu vysokého školstva na Slovensku.

Prezidentka hovorí, že bola rada, že nemusela sedieť na ceremónii, kde Boris Kollár vyznamenal kňaza Mariána Kuffu. Na adresu Borisa Kollára však dodala, že dodržuje politické dohody, ktoré spolu uzavrú.

Sme rodina Borisa Kollára vyzýva vládu, aby na stredajšom rokovaní neschválila zonáciu Slovenského krasu, chráneného areálu Stolica a vyhlásenie rezervácie Devínska Kobyla. Na Facebooku varujú, že inak rozhodnutie vlády napadnú na Ústavnom súde.

Boris Kollár si medzi Ficom a Šimečkom vyberie, píše v Newsfiltri Filip Obradovič. „Jediným cieľom a záujmom Kollára v tomto momente je v prvom rade dostať sa do parlamentu. Ak sa mu to podarí, vie za istých okolností ospravedlniť vstup do vlády so Smerom s Ficom i bez Fica rovnako ako s Progresívnym Slovenskom so Šimečkom.“

Boris Kollár povedal, že by nevstúpil do vlády, v ktorej by bol predseda PS Michal Šimečka premiérom. „Keby bol pán Šimečka jeden z členov koalície, problém by som s tým nemal,“ povedal tiež predseda Sme rodina v Markíze.

Boris Kollár v Markíze obhajuje generálneho prokurátora Maroša Žilinku. „Som veľmi rád, že tam je,“ povedal v relácii Na telo s tým, že Žilinka neporušil zákon a podľa prieskumov mu verí viac ľudí ako špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi. Igor Matovič reagoval, že zvolenie Žilinku bola chyba.

Podstatné na kauzách Borisa Kollára nie je jeho súkromie, ale že mafia je cez neho v najvyššej politike, hovorí Matúš Kostolný. „Ľudia, s ktorými sa stýka Boris Kollár, sú mafiáni. Má zjavne priority úplne inde, ako je v spravovaní štátu a riadení parlamentu,“ povedal šéfredaktor Denníka N v diskusii Ako zachrániť demokraciu v Prahe.

KDH kritizuje predsedu Sme rodina Borisa Kollára za to, že ako predseda Národnej rady opäť navštívil začiatkom tohto týždňa Azerbajdžan a stretol sa tam s autokratickým prezidentom Ilhamom Alijevom.

Životný štýl Borisa Kollára je bezpečnostné riziko, píše Roman Pataj v Newsfiltri. „Potvrdzuje sa aj to, že ak sa niekto pohybuje v pochybnom prostredí v súkromí, musí sa to prejaviť aj v spôsobe, akým robí politiku. Teraz sa mu to vracia verejne. Problém je, že nemáme ako vedieť, či a ako sa to prejavilo mimo zraku celej krajiny.“

Denník N videl komunikáciu Borisa Kollára s dcérou bývalého bossa nitrianskeho podsvetia Emou Ferusovou, ktorá tvrdí, že s predsedom parlamentu dvakrát otehotnela a on ju v oboch prípadoch poslal na potrat. Z tejto komunikácie nevyplýva, že by s ním čakala dieťa.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Podľa Milana Krajniaka je zjavné, že za antikampaňou voči Sme rodina je podnikateľ Zoroslav Kollár. Na internete sa objavilo video Emy Ferusovej, ktorá tvrdí, že ju Kollár poslal dvakrát na potrat.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) kritizoval prezidentku Zuzanu Čaputovú a premiéra Ľudovíta Ódora, že neboli na odovzdávaní Hurbanových cien. „Je to vzdanie úcty k tým oceneným, vzdanie úcty k tej cene,“ povedal v RTVS.

Predseda parlamentu Boris Kollár odovzdal v deň ústavy štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana. Okrem osobností ako politickí väzni Tomáš Konc, Branislav Borovský a Alojz Gabaj Kollár vyznamenal aj extrémistického kňaza Mariána Kuffu. Na ceremónii sa nezúčastnili prezidentka Čaputová ani premiér Ódor, ktorí ráno vydali k štátnemu sviatku vyhlásenia.

Boris Kollár odovzdal vyznamenania, dostal ho Ivan Gašparovič aj kňaz Kuffa. Foto - tasr

Boris Kollár v príhovore k výročiu SNP vyzval spoločnosť, aby si neustále pripomínala odkazy Povstania, aby nevyšli navnivoč hrdinské činy jeho predstaviteľov a protifašistického boja.

Boris Kollár tvrdí, že sa NAKA chystá zasahovať na jednej z krajských prokuratúr a aj na generálnej prokuratúre. Predseda Sme rodina si myslí, že by mali odstúpiť šéfovia polície aj SIS Štefan Hamran aj Michal Aláč.

Robert Fico v TA3 zopakoval, že sa na Slovensku podľa neho udial policajný prevrat. V diskusii s ním súhlasil predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár. Zadržanie Tibora Gašpara označil za „vymyslenú blbosť“. Takisto tvrdí, že SIS, NBÚ aj s generálnou prokuratúrou sú jediné úrady, ktoré ešte fungujú, a preto sa polícia chce zbaviť ich šéfov.

Boris Kollár vníma zásah NAKA ako zasahovanie do parlamentných volieb. Kollár sa pýta, prečo takúto akciu spravila NAKA šesť týždňov pred voľbami. Tvrdí, že nie je v kontakte ani s obvineným Vladimírom Pčolinským, ani so šéfom SIS Michalom Aláčom.

Keby som chcel Smeru pomôcť lepšími percentami, neurobil by som to inak, komentoval šéf Sme rodina Boris Kollár zadržanie Tibora Gašpara. „Keď (policajti) ustoja dôkazné bremeno, tak dotyční páni ponesú zodpovednosť. Keď to neustoja, bude to ďalšie fiasko, ‚trapas‘ a hanba polície.“

Prípad bývalého riaditeľa SIS a kamaráta Borisa Kollára Vladimíra Pčolinského je opäť vo finále a ešte do septembrových volieb by mohlo byť jasné, či sa špeciálna prokuratúra tretíkrát pokúsi korupčnú kauzu dostať pred súd.

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský. Foto N - Tomáš Benedikovič

Boris Kollár podal trestné oznámenie na generálnej prokuratúre pre podozrenie, že skupina okolo podnikateľa Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého ponúkla úplatok 40-tisíc eur konkrétnej osobe, aby diskreditovala hnutie Sme rodina. „Ide im o manipulovanie volieb tým, že budú ovplyvňovať verejnú mienku,“ povedal predseda parlamentu.

Boris Kollár chce na budúci týždeň zvolať rokovanie predstaviteľov politických strán a Slovenskej bankovej asociácie. Povedal, že od bánk očakáva vzhľadom na obrovské zisky „akt solidarity“. Banky v prvom polroku zarobili rekordných 565 miliónov eur, Národná banka Slovenska však upozorňuje, že ziskovosť sektora zaostáva za zahraničím.

KDH ani Sme rodina nepôjdu do vlády so stranou, ktorá by chcela presadiť registrované partnerstvá. V diskusii v RTVS sa na tom predseda KDH Milan Majerský zhodol s lídrom Sme rodina Borisom Kollárom.

Boris Kollár obhajuje rozhodnutie svojho bývalého ministra dopravy Andreja Doležala podpísať so SkyTollom dodatok na mýtny systém. Premiér Ódor označil pôvodnú zmluvu z čias Smeru za mimoriadne nevýhodnú a avizoval trestné oznámenie.

Barbora Richterová, ktorá je bývalou partnerkou predsedu parlamentu Borisa Kollára, nahrala video, v ktorom ukazuje výsledky svojho vyšetrenia na polygrafe. Podľa Richterovej vyšetrenie potvrdilo, že hovorí pravdu, keď ho obvinila, že ju zbil do bezvedomia.

Začal sa mimoriadny výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie na tému medveďov. Na rokovanie prišiel aj predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý po ňom ohlásil aj tlačovú konferenciu.

Od vyslovenia nedôvery vláde Eduarda Hegera bol v televíznych diskusiách najčastejšie Boris Kollár, za posledných sedem mesiacov už 18-krát. Nasledujú Michal Šipoš z OĽaNO (16), Eduard Heger a Peter Pellegrini (13). Medzi stranami vedie Hlas pred OĽaNO, ukázala analýza Memo 98.

Borisovi Kollárovi už žiadna reedukácia nepomôže, lebo jeho okolie mu umožňuje správať sa ako nezrelý jedinec, píše Jana Shemesh o kauze predsedu parlamentu. „V slovenskej politike sa napriek deklaráciám na ženy často myslí ako na posledné a agenda s nimi spojená sa vždy dá obetovať v rámci politického obchodu.“

Boris Kollár podľa Aktualít trávil letné dovolenky v luxusnej vile na talianskom ostrove Capri, ktorú vlastní advokát Radomír Bžán, známy 17-miliónovým honorárom za jediný právny spor, v ktorom zastupoval štát.

Predseda Republiky Milan Uhrík tvrdí, že keď bude v predčasných voľbách zvolený za poslanca Národnej rady, odíde z europarlamentu. Či ho tam vystrieda náhradník Milan Mazurek, neprezradil. „Je na jeho rozhodnutí alebo to prenechá ďalšiemu náhradníkovi,“ povedal v TA3 Uhrík.

Pri kauze domáceho násilia sa potvrdilo, že Boris Kollár si vybudoval imidž človeka, ktorý je iný, a prechádza mu to. Podobne ako v roku 2017, keď mal otvorene sexuálnu komunikáciu s 15-ročným dievčaťom. Keď sa vtedy dozvedel, že sa to dostalo na verejnosť, sám urobil tlačovku a všetko priznal. Teraz tento postup zopakoval, zjavne poučený tým, že mu to vtedy prešlo, všíma si v podcaste V redakcii zástupca šéfredaktora Denníka N Marek Chorvatovič.

Boris Kollár po stretnutí s Volodymyrom Zelenským povedal, že Ukrajina môže vstúpiť do NATO až potom, ako tam bude mier. „Želám Ukrajincom, aby si ten mier vybojovali, aby vyprášili tých Rusov a vyhnali ich domov,“ povedal predseda parlamentu.

Volodymyr Zelenskyj opustil Prezidentský palác a mieri na Bratislavský hrad, kde sa stretne s niekoľkými poslancami parlamentu aj s jeho predsedom Borisom Kollárom. Pôjde o vybraných poslancov, ktorí podporujú Ukrajinu, zástupcov Smeru a Hlasu Kollár nepozval.

Volodymyra Zelenského prijme o 15.50 h predseda parlamentu Boris Kollár. Spoločné rokovanie na Bratislavskom hrade by malo trvať do 16.20 h.

Zotrvanie Kollára vo funkcii je znakom toho, že slovenská politika je na periférii civilizovaného sveta, píše Marián Balázs. „Dnes už by sa v civilizovanom svete niekto ako Kollár nemohol o politiku ani len obtrieť. A keby predsa, bol by len okrajovou bizarnosťou, hrdinom svojich kumpánov.“

Odsúdený Tomáš Rajecký vraví, že stretnutie Borisa Kollára s mafiánom Piťom na Kube nebola náhoda, ale Kollár ich tam pozval na dovolenku. Rajecký v rozhovore pre Aktuality hovorí, že na Kube bol spolu s nimi aj vo chvíli, keď Kollár napadol ďalšiu z partneriek. Snaží sa to dokázať aj na detektore lži.

Jaroslav Naď z Demokratov tvrdí, že v spoločnosti zlyháva základný mechanizmus, keďže Národnej rade sa nepodarilo otvoriť schôdzu k odvolávaniu Borisa Kollára. „Mechanizmus, ktorý predpokladá, že ak za svoje nesprávne konanie neprevezme zodpovednosť osoba, ktorá tak konala, vyvodí ju spoločnosť resp. spoločenstvo.“

Pri poslednom pokuse o otvorenie schôdze na odvolanie Borisa Kollára sa neprezentovali deviati poslanci OĽaNO či deviati poslanci SaS vrátane Richarda Sulíka. Na hlasovanie prišli všetci členovia Demokratov.

Parlament definitívne neotvoril mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu Borisa Kollára, pri poslednom pokuse sa prezentovalo len 55 poslancov. Odvolávanie iniciovali Demokrati za to, že predseda Národnej rady vyfackal svoju bývalú partnerku.

Schôdzu k odvolávaniu Borisa Kollára sa o deviatej opäť nepodarilo otvoriť. Národná rada nebola uznášaniaschopná, prítomných bolo iba 61 poslancov, za otvorenie hlasovalo 20. Ďalší pokus bude o desiatej.

Borisa Kollára podržali priatelia z OĽaNO a SaS, komentuje Newsfilter. „Predseda Sme rodina nemá dôvod ani záujem, aby parlament pred zrakmi voličov necelé tri mesiace pred voľbami rozoberal aféru jeho násilníckej povahy. Jeho bývalí aj potenciálni budúci politickí partneri mu zase nepotrebujú škodiť.“

Poslanci sa dnes dvakrát neúspešne pokúsili otvoriť mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu Borisa Kollára. Posledný pokus bude v stredu o 9.00 h. Odvolávanie iniciovali Demokrati za to, že predseda parlamentu vyfackal svoju bývalú partnerku.

Nové na Dennikn.sk

Včera 20:53Ďalšia kríza v Európe? Kosovská vláda viní Srbsko z plánov anektovať severné KosovoVčera 20:52Newsfilter: Teraz uvidíme, ako veľmi je Pellegrini slobodnýVčera 20:51Zberateľ svetov a osudov prichádza na SlovenskoVčera 18:54Nobelovu cenu udelili za objavy, ktoré viedli k vývoju mRNA vakcín proti covidu. Očkovanie zachránilo milióny životovVčera 18:37Graf dňa: Víťazstvo Smeru finančné trhy nevyplašilo, čakajú na konsolidačný plánVčera 18:19Keď sa Fico ujme moci, policajný prezident končí. Hamran na odvolanie nebude čakať, odíde sámVčera 18:11Fico dostal na dohodu o vláde dva týždne, poslancov KDH už zrejme nezískaVčera 18:08Imuna musela odvracať konkurz. Majiteľ sa chce viac baviť už len o iných svojich biznisochVčera 17:42September bol pre akciový trh najhorší v roku. Dá sa na tom aj zarobiťVčera 17:27Dve zostavy: ako by mohla vyzerať vláda Fica alebo ŠimečkuVčera 16:33Shooty: Vážení pániVčera 16:08Britský profesor, ktorý zažil Mečiara aj Fica: Slovensko je príliš odolné, aby sa orbanizovaloVčera 16:05Keď si rodič siahne na život, nemôžeme dieťaťu klamať, vraví farárka z poradne pre pozostalýchVčera 15:11Prvá zaťažkávacia skúška pre novú vládu bude rozpočet, hovorí šéf vládnych analytikov (+ podcast)Včera 14:52Hlavne aby nezmizla radosťVčera 14:25Vývoj bojov (586. deň): Ako Rusi pod Robotynym vybudovali pevnosť, na ktorej stojí ukrajinská ofenzívaVčera 14:22Ľudí posudzujeme podľa vzhľadu. Nie je na tom nič skvelé, ale taká je realita, vraví módna novinárkaVčera 13:34Azerbajdžan vyhral. Z Náhorného Karabachu už utiekli takmer všetci ArménciVčera 13:25Andrej Danko má v parlamente klub bitkárov (a nie je osamotený)Včera 13:03Sociálna poisťovňa oznamuje podnikateľom, aké odvody budú platiť od októbraVčera 12:17Prvý krok po voľbách? Stáť pri prezidentkeVčera 11:59Tak teda nech ten Fico vládne. Vybojoval si toVčera 11:22Korupcia, zadlžovanie alebo orientácia na Rusko. V čom by bol návrat Smeru najväčšou pohromou?Včera 11:21Sociológ Vašečka: Fico vie, ako presvedčiť Pellegriniho, aby s ním vládol (+ video)Včera 09:53Športový newsfilter: Šatan, Gáborík a Valábik spomínali na staré zlaté časy, keď šikana zoceľovalaVčera 09:42Mala ísť študovať do Británie, ale proste zmizla. Čínsky režim si s tvárou hnutia #MeToo poradil po svojom (profil týždňa)Včera 08:45Firemný newsfilter: Štát oceliarňam najväčšie prianie nesplní a v desiatke najstratovejších firiem najviac mrazí z vodohospodárovVčera 08:35Ako poraziť chronickú prokrastináciu? Odstrániť vyrušenia nemusí stačiť, hovorí psychológVčera 07:43Starajte sa o svoje zuby a ďasná. Ich stav môže ovplyvniť aj váš mozogVčera 07:34Chýbajú tréningový objem aj motivácia. Kedy je vhodné zrušiť prípravu na maratón