Boris Kollár ostáva predsedom mimoparlamentného hnutia Sme rodina. Na sobotňajšom sneme si strana zvolila aj podpredsedov – bývalú poslankyňu Petru Krištúfkovú a Mariána Labaniča, ktorý je generálnym manažérom hnutia.

Boris Kollár sa bude opäť uchádzať o post predsedu Sme rodina na sneme 16. marca. O inom kandidátovi zatiaľ nevie. Hnutie v posledných voľbách získalo 2,2 % hlasov.

Nešírte zlobu ani nenávisť, hľadajte konsenzus, prihovoril sa novozvoleným poslancom Boris Kollár (Sme rodina). „Pevne verím, že budete v tomto volebnom období k sebe tolerantnejší a slušnejší,“ uviedol končiaci predseda parlamentu.

Predseda parlamentu Boris Kollár zvolal na stredu stretnutie predsedov politických strán a hnutí, ktoré sa dostali do parlamentu. Diskutovať budú o príprave ustanovujúcej schôdze Národnej rady.

Boris Kollár oznámil, že už nebude odpovedať na otázky redaktorov Aktualít, SME a Denníka N. Tieto médiá označil za „PR agentúru“. „Doteraz som bol zdržanlivý, ale teraz už nemusím,“ povedal.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Boris Kollár označil policajný zásah v budove Fun rádia za „smiešny policajný cirkus“. Dokumenty a faktúry, ktoré policajti z budovy vzali, im podľa neho už pred tromi mesiacmi odniesla právnička firmy, ktorá rádio prevádzkuje.

Naživo: Boris Kollár k rannému zásahu NAKA vo Fun rádiu.

Brífing predsedu Sme rodina Borisa Kollára nakoniec bude dnes o 13.30 pred budovou parlamentu. NAKA zasahovala v budove Kollárovho Fun rádia. Čas tlačovky sa viackrát presúval. Podľa prvej verzie sa jej mal zúčastniť aj bývalý poslanec hnutia Martin Borguľa; či na nej bude aj teraz, hovorkyňa neuviedla.

Radio Group, pod ktorú patrí aj Fun Radio, tvrdí, že si nie je vedomá žiadneho porušenia zákonov. „Sme pevne presvedčení, že naša spolupráca s orgánmi činnými v trestnom konaní povedie k rýchlemu vyjasneniu tejto situácie,“ reagoval na zásah NAKA riaditeľ Rastislav Dutka.

Foto: Zásah NAKA v budove Fun rádia Borisa Kollára. Predseda Sme rodina ohlásil brífing pôvodne na 13.00, asi po dvadsiatich minútach tlačovku presunul na štvrtok. Čas upresnia neskôr. Tlačovky sa mal zúčastniť aj bývalý poslanec hnutia Martin Borguľa; či na nej bude aj zajtra, hovorkyňa neuviedla.

Polícia uviedla, že NAKA od rána zasahuje v rámci akcie Targety, ktorá je zameraná na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti z rokov 2011 až 2021 so škodou na DPH vo výške 7,5 milióna eur. Web Startitup už skôr informoval o zásahu NAKA v desiatke firiem v Bratislave, okrem iného v budove Fun rádia Borisa Kollára. (polícia, n)

Foto N - Tomáš Benedikovič

NAKA od rána zasahuje v približne desiatke firiem v Bratislave. Podľa webu Startitup policajti napríklad zasahujú v priestoroch Fun rádia Borisa Kollára na Leškovej ulici v Bratislave a v spoločnosti Slovclean blízkej bývalému poslancovi Sme rodina Martinovi Borguľovi.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Voľby prebehli štandardne, neboli falšované, výsledky sú platné, uviedol predseda parlamentu Boris Kollár po tom, čo mu šéf štátnej volebnej komisie Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb. „Veľa ľudí strašilo, že sa budú falšovať voľby. Nič také sa neukázalo, nič také sa nestalo, voľby prebehli v absolútnej korektnosti,“ povedal Kollár. (tasr)

Peter Pellegrini povedal, že telefonoval s Borisom Kollárom. Podľa neho to bol príjemný, ľudský rozhovor, nie taktický. Kollár mu povedal, že to vyzerá tak, že spolu v parlamente nebudú. (markíza)

Video: Vyhlásenie Borisa Kollára. Sme rodina má v exit polle Focusu 2,3 percenta.

Boris Kollár vo svojom poslednom vyhlásení pred moratóriom povedal, že sa voči nemu viedla veľmi osobná a špinavá kampaň „cez rôzne kriminálne živly“. Dodal, že jeho osobný život všetci poznajú a nemá žiaden dosah na kvalitu a spôsob života občanov Slovenska, na rozdiel od programu hnutia Sme rodina.

Boris Kollár sa už zrejme nedokáže zachrániť v parlamente, hovorí riaditeľ agentúry Ipsos Jakub Hankovský. „Môj osobný tip je, že Sme rodina je už mimo parlamentu a mimo neho aj zostane.“

Podnikateľ Zoroslav Kollár obvinil Borisa Kollára zo zneužitia SIS cez jej bývalého šéfa Vladimíra Pčolinského. Boris Kollár tvrdí, že Zoroslav Kollár stojí za antikampaňou proti nemu a že jeho bývalej partnerke Barbore Richterovej dal luxusné auto. Richterová v júni Kollára obvinila, že ju pred rokmi napadol.

Štát dokáže s pomocou umelej inteligencie vybrať na daniach o miliardu eur viac ako doteraz, vyhlásil Boris Kollár. Plán však odmietol bližšie vysvetliť; povedal len, že sa o tom rozprával so softvérovými firmami.

Boris Kollár zaútočil v TA3 na Nadáciu Zastavme korupciu aj Transparency International. „Sú tu dve špeciálne neziskovky, ktoré čerpajú zdroje štátneho rozpočtu a nás všetkých a vždy sú prvé tam, kto je opozícia Progresívnemu Slovensku,“ vyhlásil Kollár. Nie je to pravda, riaditeľka nadácie Zuzana Petková povedala, že sú financovaní iba zo súkromných zdrojov.

Sme rodina má vážny problém, ukazujú dáta z prieskumov. „Vidíme nielen prepad preferencií, ale aj prepad počtu voličov, ktorí majú Sme rodina ako svoju druhú voľbu,“ vraví Václav Hřích z AKO. „Stráca sa rezervoár, z ktorého by mohli čerpať.“

Študentská rada vysokých škôl opäť vyzýva Borisa Kollára, Igora Matoviča a Andreja Danka, aby sa vzdali titulov. Prípady politikov, ktorí získali titul nečestne, podľa nej ohrozujú povesť a kvalitu vysokého školstva na Slovensku.

Prezidentka hovorí, že bola rada, že nemusela sedieť na ceremónii, kde Boris Kollár vyznamenal kňaza Mariána Kuffu. Na adresu Borisa Kollára však dodala, že dodržuje politické dohody, ktoré spolu uzavrú.

Sme rodina Borisa Kollára vyzýva vládu, aby na stredajšom rokovaní neschválila zonáciu Slovenského krasu, chráneného areálu Stolica a vyhlásenie rezervácie Devínska Kobyla. Na Facebooku varujú, že inak rozhodnutie vlády napadnú na Ústavnom súde.

Boris Kollár si medzi Ficom a Šimečkom vyberie, píše v Newsfiltri Filip Obradovič. „Jediným cieľom a záujmom Kollára v tomto momente je v prvom rade dostať sa do parlamentu. Ak sa mu to podarí, vie za istých okolností ospravedlniť vstup do vlády so Smerom s Ficom i bez Fica rovnako ako s Progresívnym Slovenskom so Šimečkom.“

Boris Kollár povedal, že by nevstúpil do vlády, v ktorej by bol predseda PS Michal Šimečka premiérom. „Keby bol pán Šimečka jeden z členov koalície, problém by som s tým nemal,“ povedal tiež predseda Sme rodina v Markíze.

Boris Kollár v Markíze obhajuje generálneho prokurátora Maroša Žilinku. „Som veľmi rád, že tam je,“ povedal v relácii Na telo s tým, že Žilinka neporušil zákon a podľa prieskumov mu verí viac ľudí ako špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi. Igor Matovič reagoval, že zvolenie Žilinku bola chyba.

Podstatné na kauzách Borisa Kollára nie je jeho súkromie, ale že mafia je cez neho v najvyššej politike, hovorí Matúš Kostolný. „Ľudia, s ktorými sa stýka Boris Kollár, sú mafiáni. Má zjavne priority úplne inde, ako je v spravovaní štátu a riadení parlamentu,“ povedal šéfredaktor Denníka N v diskusii Ako zachrániť demokraciu v Prahe.

KDH kritizuje predsedu Sme rodina Borisa Kollára za to, že ako predseda Národnej rady opäť navštívil začiatkom tohto týždňa Azerbajdžan a stretol sa tam s autokratickým prezidentom Ilhamom Alijevom.

Životný štýl Borisa Kollára je bezpečnostné riziko, píše Roman Pataj v Newsfiltri. „Potvrdzuje sa aj to, že ak sa niekto pohybuje v pochybnom prostredí v súkromí, musí sa to prejaviť aj v spôsobe, akým robí politiku. Teraz sa mu to vracia verejne. Problém je, že nemáme ako vedieť, či a ako sa to prejavilo mimo zraku celej krajiny.“

Denník N videl komunikáciu Borisa Kollára s dcérou bývalého bossa nitrianskeho podsvetia Emou Ferusovou, ktorá tvrdí, že s predsedom parlamentu dvakrát otehotnela a on ju v oboch prípadoch poslal na potrat. Z tejto komunikácie nevyplýva, že by s ním čakala dieťa.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Podľa Milana Krajniaka je zjavné, že za antikampaňou voči Sme rodina je podnikateľ Zoroslav Kollár. Na internete sa objavilo video Emy Ferusovej, ktorá tvrdí, že ju Kollár poslal dvakrát na potrat.

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) kritizoval prezidentku Zuzanu Čaputovú a premiéra Ľudovíta Ódora, že neboli na odovzdávaní Hurbanových cien. „Je to vzdanie úcty k tým oceneným, vzdanie úcty k tej cene,“ povedal v RTVS.

Predseda parlamentu Boris Kollár odovzdal v deň ústavy štátnu cenu Jozefa Miloslava Hurbana. Okrem osobností ako politickí väzni Tomáš Konc, Branislav Borovský a Alojz Gabaj Kollár vyznamenal aj extrémistického kňaza Mariána Kuffu. Na ceremónii sa nezúčastnili prezidentka Čaputová ani premiér Ódor, ktorí ráno vydali k štátnemu sviatku vyhlásenia.

Boris Kollár odovzdal vyznamenania, dostal ho Ivan Gašparovič aj kňaz Kuffa. Foto - tasr

Boris Kollár v príhovore k výročiu SNP vyzval spoločnosť, aby si neustále pripomínala odkazy Povstania, aby nevyšli navnivoč hrdinské činy jeho predstaviteľov a protifašistického boja.

Boris Kollár tvrdí, že sa NAKA chystá zasahovať na jednej z krajských prokuratúr a aj na generálnej prokuratúre. Predseda Sme rodina si myslí, že by mali odstúpiť šéfovia polície aj SIS Štefan Hamran aj Michal Aláč.

Robert Fico v TA3 zopakoval, že sa na Slovensku podľa neho udial policajný prevrat. V diskusii s ním súhlasil predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár. Zadržanie Tibora Gašpara označil za „vymyslenú blbosť“. Takisto tvrdí, že SIS, NBÚ aj s generálnou prokuratúrou sú jediné úrady, ktoré ešte fungujú, a preto sa polícia chce zbaviť ich šéfov.

Boris Kollár vníma zásah NAKA ako zasahovanie do parlamentných volieb. Kollár sa pýta, prečo takúto akciu spravila NAKA šesť týždňov pred voľbami. Tvrdí, že nie je v kontakte ani s obvineným Vladimírom Pčolinským, ani so šéfom SIS Michalom Aláčom.

Keby som chcel Smeru pomôcť lepšími percentami, neurobil by som to inak, komentoval šéf Sme rodina Boris Kollár zadržanie Tibora Gašpara. „Keď (policajti) ustoja dôkazné bremeno, tak dotyční páni ponesú zodpovednosť. Keď to neustoja, bude to ďalšie fiasko, ‚trapas‘ a hanba polície.“

Prípad bývalého riaditeľa SIS a kamaráta Borisa Kollára Vladimíra Pčolinského je opäť vo finále a ešte do septembrových volieb by mohlo byť jasné, či sa špeciálna prokuratúra tretíkrát pokúsi korupčnú kauzu dostať pred súd.

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský. Foto N - Tomáš Benedikovič

Boris Kollár podal trestné oznámenie na generálnej prokuratúre pre podozrenie, že skupina okolo podnikateľa Zoroslava Kollára a Tomáša Rajeckého ponúkla úplatok 40-tisíc eur konkrétnej osobe, aby diskreditovala hnutie Sme rodina. „Ide im o manipulovanie volieb tým, že budú ovplyvňovať verejnú mienku,“ povedal predseda parlamentu.

Boris Kollár chce na budúci týždeň zvolať rokovanie predstaviteľov politických strán a Slovenskej bankovej asociácie. Povedal, že od bánk očakáva vzhľadom na obrovské zisky „akt solidarity“. Banky v prvom polroku zarobili rekordných 565 miliónov eur, Národná banka Slovenska však upozorňuje, že ziskovosť sektora zaostáva za zahraničím.

KDH ani Sme rodina nepôjdu do vlády so stranou, ktorá by chcela presadiť registrované partnerstvá. V diskusii v RTVS sa na tom predseda KDH Milan Majerský zhodol s lídrom Sme rodina Borisom Kollárom.

Boris Kollár obhajuje rozhodnutie svojho bývalého ministra dopravy Andreja Doležala podpísať so SkyTollom dodatok na mýtny systém. Premiér Ódor označil pôvodnú zmluvu z čias Smeru za mimoriadne nevýhodnú a avizoval trestné oznámenie.

Barbora Richterová, ktorá je bývalou partnerkou predsedu parlamentu Borisa Kollára, nahrala video, v ktorom ukazuje výsledky svojho vyšetrenia na polygrafe. Podľa Richterovej vyšetrenie potvrdilo, že hovorí pravdu, keď ho obvinila, že ju zbil do bezvedomia.

Začal sa mimoriadny výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie na tému medveďov. Na rokovanie prišiel aj predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý po ňom ohlásil aj tlačovú konferenciu.

Od vyslovenia nedôvery vláde Eduarda Hegera bol v televíznych diskusiách najčastejšie Boris Kollár, za posledných sedem mesiacov už 18-krát. Nasledujú Michal Šipoš z OĽaNO (16), Eduard Heger a Peter Pellegrini (13). Medzi stranami vedie Hlas pred OĽaNO, ukázala analýza Memo 98.

Borisovi Kollárovi už žiadna reedukácia nepomôže, lebo jeho okolie mu umožňuje správať sa ako nezrelý jedinec, píše Jana Shemesh o kauze predsedu parlamentu. „V slovenskej politike sa napriek deklaráciám na ženy často myslí ako na posledné a agenda s nimi spojená sa vždy dá obetovať v rámci politického obchodu.“

Boris Kollár podľa Aktualít trávil letné dovolenky v luxusnej vile na talianskom ostrove Capri, ktorú vlastní advokát Radomír Bžán, známy 17-miliónovým honorárom za jediný právny spor, v ktorom zastupoval štát.

Predseda Republiky Milan Uhrík tvrdí, že keď bude v predčasných voľbách zvolený za poslanca Národnej rady, odíde z europarlamentu. Či ho tam vystrieda náhradník Milan Mazurek, neprezradil. „Je na jeho rozhodnutí alebo to prenechá ďalšiemu náhradníkovi,“ povedal v TA3 Uhrík.

Nové na Dennikn.sk

Včera 21:40Ivan Korčok: Musíme zmeniť aj náš slovník, o osude Slovenska nerozhodne nová stranaVčera 20:50Najkrajšie miesta na Korzike sú dostupné len z vody, preto je morský kajak ideálny pre spoznávanie tohto ostrovaVčera 19:50Newsfilter: Snaha o neutralizáciu televízie Markíza sa stupňujeVčera 18:33Hlas financoval Pellegriniho kampaň aj po voľbách, budúcemu prezidentovi hrozí pokutaVčera 17:06Prečo Kofola áno, ale sušienky nie? Kamenického daň podráždila výrobcov nealkaVčera 16:48V názore na Korčoka ju ovplyvnil kňaz Kuffa. Pellegrini na poslednú chvíľu mobilizoval aj časť veriacichVčera 16:47Šéfka tímu novej nemocnice v Martine dala výpoveď, odchádza s ňou osem ľudí. Projekt som viedla už len na papieri, tvrdíVčera 15:56Umelci sa bránia proti hudbe vytváranej pomocou umelej inteligencie, tá sa však dá využiť aj kreatívneVčera 15:56Za vecnými otázkami Komisie vidí Kmec kampaň do eurovolieb, o časť peňazí sme už zrejme prišliVčera 15:50Prečo Slovensko stráca vplyv v Bruseli: Môžu za to Smer aj exkotlebovciVčera 15:35Fico ďalej seje vietor, búrku žneme my všetci (udalosti týždňa)Včera 15:30V júni vychádza knižný rozhovor prezidentky Zuzany Čaputovej so šéfredaktorom týždenníka Respekt Erikom TaberymVčera 15:26Tu je stále bojVčera 15:10Danglár: Poslovia pokoja a mieruVčera 15:09Graf dňa: Slovenský priemysel nedrží krok v budovaní tovární na čisté technológieVčera 14:12Nižšie tresty sú pozastavené, niektoré súdy už aj tak stíhaných púšťajúVčera 14:01Vývoj bojov (778. deň): Rusi sa vo štvrtok pokúsili vyradiť obrovské zásobníky plynu sto kilometrov od SlovenskaVčera 14:00Cvičenie seniorov je aj o sebestačnej starobe, vraví tréner MihalíkVčera 13:58Získal Sovietsky zväz atómovú bombu vďaka Československu? Mýty a fakty o jáchymovskom uráneVčera 13:44Slováci z KHL nejdú na majstrovstvá sveta. Zväz vojnu nespomína, hovorí o spájaní národaVčera 12:48Ako vznikol rozhovor, po ktorom sa princ Andrew musel stiahnuť z verejného života? (+ ďalšie tipy, čo sa oplatí vidieť)Včera 12:36MediaBrífing: Čo sa vám stane, keď Rytmus zverejní vaše telefónne čísloVčera 12:22Farmy ničia meškajúce dotácie, pre chybu ministerstva môžu prepadnúťVčera 12:01Vtákovina z dielne šikovného chlapca. Prečo sa film Pulp Fiction stal ikonou popkultúryVčera 11:57Ficova koalícia bojkotuje reláciu Na telo v MarkízeVčera 11:46Označovali ich za šváby, ktoré treba vyhubiť. Prečo je dehumanizácia predohrou k fyzickému násiliu?Včera 11:00Týždeň v práve Rada Procházku: Bude teploVčera 10:56Na Rusku sa s Ficom nedá vyhrať. Skôr na chlebeVčera 10:11Ťažšie príklady si nechajte na koniec. Jedenásť rád, ako zvládnuť prijímačky z matematikyVčera 10:02Bratislavský Volkswagen s rekordnými tržbami. Vlani ich mal o takmer miliardu a pol vyššie ako pred covidom