Boris Kollár

  • Boris Kollár ostáva predsedom parlamentu, svoje odvolávanie navrhol sám
  • tajného hlasovania sa nezúčastnili poslanci SaS a Za ľudí
  • dôvodom odvolávania bola jeho diplomová práca, ktorú opísal

Boris Kollár si myslí, že slovenská armáda potrebuje urgentne prezbrojiť. Uviedol to v Tisovci počas návštevy firmy CSM Industry, ktorá sa bude vďaka spolupráci s fínskou Patriou podieľať na výrobe bojových obrnených vozidiel 8 x 8.

Boris Kollár sa zastáva Vladimíra Pčolinského aj po podaní obžaloby v korupčnej kauze. „Vladimírovi Pčolinskému verím, všetky dôkazy sú v jeho prospech. Aspoň sa konečne táto šikana uzavrie a pán Pčolinský sa bude môcť očistiť pred súdom,“ povedal predseda parlamentu, ktorý Pčolinského nominoval za šéfa SIS.

Komunálne voľby a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa napokon majú konať 29. októbra. Uviedol to predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý má termín volieb oficiálne vyhlásiť v najbližšom období.

Boris Kollár nekomentuje podanie obžaloby na Vladimíra Pčolinského. „Pán predseda parlamentu sa nateraz nebude k prípadu vyjadrovať,“ povedala jeho hovorkyňa Michaela Jurcová.

S možným zvýšením daňového zaťaženia stávkových kancelárií nesúhlasia športové zväzy. Tieto spoločnosti sú kľúčovým partnerom viacerých elitných slovenských súťaží. Prezidenti štyroch zväzov preto podpísali otvorený list adresovaný predsedovi NR SR.

Štefan Hamran hovorí, že Boris Kollár naletel Robertovi Ficovi aj pri zľahčovaní kauzy poľovníckej chaty. Policajný prezident vraví, že Kollár nešťastným spôsobom prípad zľahčoval, že išlo len o „krájanie slaninky“, orgány činné v trestnom konaní však podľa neho „videli viac než len krájanie slaninky“.

Policajný prezident Štefan Hamran na adresu Roberta Fica vyhlásil, že ho nepovažuje za „etalón pravdovravnosti“. Hamran zvolal tlačovú besedu, na ktorej vyvracia tvrdenia bývalého premiéra a predsedu Smeru o pripravovanom „obrovskom policajnom zásahu“. Borisovi Kollárovi vyčíta, že Ficovi „sadol na lep“.

Policajný prezident Štefan Hamran tvrdí, že neavizoval zásah proti policajtom či sudcom, ako to hovoria Fico a Kollár. Líder Sme rodina preto požiadal premiéra Hegera o mimoriadne zvolanie bezpečnostnej rady.

Nové tresty pre sudcov nie sú potrebné a súčasná legislatíva je dostatočná, uviedol Juraj Šeliga (Za ľudí) v reakcii na slová Borisa Kollára (Sme rodina) o trestoch pre sudcov porušujúcich ľudské práva.

Podľa Roberta Fica sa pripravuje obrovský policajný zásah proti niektorým sudcom, prokurátorom a policajtom. „Je to predovšetkým orientované na bývalých príslušníkov tímu Oblúk,“ povedal Fico na TA3. Tieto informácie vraj má aj Boris Kollár.

Keby si vláda podľa Borisa Kollára sadla so stovkou najbohatších firiem, dokázali by sa dohodnúť na tom, aby našli dostatok peňazí na balíček sociálnej pomoci. Vláda podľa neho musí prijať pomoc pre ľudí, ale v koalícii je strana SaS, ktorá podľa Kollára nemá sociálne cítenie.

Boris Kollár obhajuje bývalé poslankyne OĽaNO Romanu Tabak a Katarínu Hatrákovú, ktoré nehlasovali za vydanie Roberta Fica na väzobné stíhanie. „Keby mali záujem vstúpiť do nášho klubu, dvere majú otvorené,“ povedal Kollár na TA3.

Boris Kollár by chcel tresty pre sudcov, o ktorých Ústavný súd trikrát rozhodne, že porušili práva súdených. Hovorí o tom, že by ich mali preradiť na nižší súd. Túto tému chce otvoriť v pondelok na koaličnej rade.

Matovič, Sulík a Kollár ešte nekončia, radšej sa pripravte na vyčerpávajúce dva roky, píše Filip Obradovič. „Isté je v tejto chvíli len to, že napriek nevkusným a otravným hádkam niet v koalícii nikoho, kto by mal skutočný záujem rozbiť vládu,“ komentuje v Newsfiltri.

Shooty: Koalícia

Boris Kollár tvrdí, že je na konci s trpezlivosťou v otázke nájomných bytov, ktorú blokujú. Pýtal sa, prečo by mal byť „komfortný v tejto koalícii“, pokiaľ im téma neprejde. „Prestanem byť súčinný pri iných témach, ktoré chcú presadiť,“ pohrozil predseda Sme rodina. (expres)

Podľa predsedu Sme rodina Borisa Kollára je možné, „že v nejakom čase bude mať náš klub 20 alebo 21 poslancov“. Reagoval tak na otázku, či k nim vstúpi Romana Tabák a Katarína Hatráková. Jeho klub má momentálne 17 poslancov. (expres)

NAKA nebude vyšetrovať biznis Borisa Kollára s cyperskou schránkou. Polícia preskúmala miliónový obchod na základe trestného oznámenia. Nezákonný postup však nenašla, preto ani nezačala trestné stíhanie. (aktuality)

Návšteva Geissenovcov je podľa Sulíka jeden zo spôsobov, ako dostať Slovensko „do sveta“ prirodzene a bez nákladov.  Minister hospodárstva Richard Sulík tak obhajuje, prečo pred pol rokom dohodol návštevu kontroverznej rodiny známej nemeckou reality šou Ťažký život milionárov.

Richard Sulík nevie, aké má Igor Matovič plány s cenami pohonných látok, a tvrdí, že sa o Matovičovom stretnutí so zástupcami MOL-u a Slovnaftu dozvedel z médií. Dozvedel som sa, že to on rieši, tak ho to nechám vyriešiť, povedal Sulík.

Ruská ropa je nový euroval – skončí bez ohľadu na to, ako sa na nej rozhádajú slovenskí politici, komentuje Newsfilter. „Objektívne ide o vážny problém, ale vyhlásenia o hladomore sú presne tým typom nezodpovednej politiky, ktorá Borisa Kollára dostala do parlamentu a vďaka ktorej dokáže sabotovať čokoľvek užitočné len preto, lebo sa chce zalíškať svojim voličom.“

Boris Kollár vyzval Petra Pellegriniho, aby Hlas napriek nesúhlasu SaS podporil pripravený balík vládnej pomoci. „Vyzývam vás na to, pomôžete ľuďom, pomôžete sebe, padne vláda,“ povedal predseda Sme rodina v RTVS.

Boris Kollár nemá problém s tým, keby sa za ruský plyn platilo v rubľoch. „Ja by som zaplatil kľudne hocičím, aj šekelmi,“ tvrdí predseda Sme rodina s tým, že ak by nám vypli plyn, rozvráti sa slovenská ekonomika. „Bude tu hladomor a chudoba.“

Peter Pellegrini kritizuje ministra hospodárstva Richarda Sulíka za návštevu manželov Geissenovcov na Slovensku. Vyčíta mu, že Geissen bol v rokovacej sále Národnej rady v tričku s lebkou. Predseda Hlasu to považuje za zneuctenie a hovorí o „nejakom pokútnom milionárovi“. „Toto má byť úlohou ministra – behať tri dni s Geissenovcami?“ pýta sa Pellegrini.

Boris Kollár tvrdí, že generálny prokurátor Maroš Žilinka nezneužíva sporný paragraf 363 Trestného poriadku. „Nie že ho nadužíva, ale podužíva,“ vyhlásil predseda Sme rodina k tomuto paragrafu.

Boris Kollár posiela SaS „do hračkárstva“ kúpiť si počítadlo v súvislosti s požiadavkou, aby Sme rodina odišla z vlády po nevydaní Fica. „Poslal by som ich do hračkárstva, tam predávajú také počítadlá,“ vravel líder Sme rodina v relácii RTVS O 5 minút 12. Po odchode jeho strany by koalícii ostalo 72 hlasov. „Ako chce s týmto SaS vládnuť?“ pýta sa Kollár.

Boris Kollár odmieta, že hnutie Sme rodina podržalo Roberta Fica pri hlasovaní o vydaní na väzobné stíhanie, aby takto do budúcna ochránili prípadne svojho poslanca, ak by čelil rovnakému hlasovaniu. „Absolútne nie,“ vyhlásil.

Boris Kollár nevylúčil, že Katarína Hatráková a Romana Tabák skončia v poslaneckom klube Sme rodina po vylúčení z klubu OĽaNO. „Dvere jej zatvárať nebudeme,“ povedal o Hatrákovej Kollár v relácii RTVS O 5 minút 12.

Boris Kollár si robí, čo chce, pretože mu to Igor Matovič dovolí, hovorí v podcaste V redakcii Marián Leško. „Keď počúvam reči, že Matovič prehral, tak sa pýtam, že kde bol, preboha, ten zápas, ako prehral? Veď ten sa zápas vôbec nezačal. Od samého začiatku sa vyvalil na chrbát, zdvihol všetky štyri labky hore a Kollár si mohol robiť, čo chcel.“

Igor Matovič uznáva, že jeho minister vnútra Mikulec musí brániť slobodu pre vyšetrovateľov aj pred koaličným partnerom Kollárom. „Holt, taký je svet. Koaličných partnerov si nevyberáte,“ vraví v rozhovore.

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N - Tomáš Benedikovič

Boris Kollár roky vyčítal Robertovi Ficovi porušovanie zákonov. „Všetci si musia byť rovní pred zákonom. Aj politici. Nie sú viac,“ sľuboval v roku 2015 pri zakladaní strany Sme rodina. V kľúčovom hlasovaní šéfa Smeru podržal. Spísali sme kľúčové Kollárove výroky o Ficovi a sľuboch, že politici nesmú byť nedotknuteľní.

Fico sa teší predčasne, ale koalícia prehrala už teraz, píše v komentári šéfredaktor Matúš Kostolný. „Heger musí pochopiť, že teraz už fakt nemá čo stratiť – musí jasne ukázať, kde je miesto pre Igora Matoviča a Borisa Kollára. Ich tandem to dopracoval k matovičovskému výkriku: Koalícia chráni Fica.“

Igor Matovič ako opozičný politik pravidelne organizoval protesty pred luxusnou bytovkou Bonaparte, kde býval Robert Fico. Foto N – Tomáš Benedikovič
Igor Matovič ako opozičný politik pravidelne organizoval protesty pred luxusnou bytovkou Bonaparte, kde býval Robert Fico. Foto N – Tomáš Benedikovič

Obvinený Robert Fico predložil poslancom ponuku, ktorá má zjavne korupčnú povahu, píše v komentári Marián Leško. „Predseda Smeru inými slovami povedal: Vykašlime sa na ústavu a zákon. Dohodnime sa, že si budeme navzájom poskytovať ochranu. Ak vy ju dáte teraz mne, tak ja ju zas dám vám, keď budem pri moci. Nech už sa dopustíte čohokoľvek. Čestné smerácke.“

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N - Tomáš Benedikovič

Pri hlasovaní o súhlase s vydaním Fica do väzby sa predseda Sme rodina Boris Kollár zdrží. Poslanci za stranu budú mať podľa neho zelenú kartu. „Osobne si myslím, že Robert Fico tu založil zločineckú organizáciu za účelom rozkrádania majetku nás všetkých,“ povedal Kollár.

História Slovákov siaha veľmi ďaleko, vyhlásil predseda parlamentu Boris Kollár v Ríme po tom, ako položil vence k hrobu sv. Cyrila a vzdal úctu pri pamätnej tabuli Milana Rastislava Štefánika. Kollár v sobotu absolvuje audienciu u pápeža.

Koalícia nemusí mať dostatok hlasov na vydanie Roberta Fica na rozhodovanie o väzbe. Predseda Sme rodina Boris Kollár naznačuje, že jeho poslanci možno budú vydanie blokovať. Váhajú dokonca aj niektorí poslanci OĽaNO.

Boris Kollár počas vystúpenia Roberta Fica, ktorý označil svoje stíhanie za politický revanš vládnej koalície. Foto N - Tomáš Benedikovič
Boris Kollár počas vystúpenia Roberta Fica, ktorý označil svoje stíhanie za politický revanš vládnej koalície. Foto N - Tomáš Benedikovič

Predseda parlamentu Boris Kollár absolvuje audienciu u pápeža Františka. Súčasťou parlamentnej delegácie, ktorá dnes odcestovala do Vatikánu, sú aj podpredseda NR SR Laurenčík, predseda zahraničného výboru Kéry a poslanci Šípoš, Vašečka, Žitňanská a Hudecová. (nr sr)

Na mandátový výbor k Ficovmu vydaniu do väzby prišiel aj predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár, hoci nie je jeho členom. Poslanci môžu neobmedzene chodiť aj na výbory, v ktorých nie sú, no nemajú právo hlasovať.

Mária Kolíková povedala, že ministra vnútra Romana Mikulca treba podržať. Zdôraznila, že dnes sa vyšetrujú vážne korupčné kauzy prepojené až na politické špičky. Preto je podľa nej dôležité, aby dnes bola koalícia celistvá.

Otázka vzdania sa poslaneckého mandátu Martina Borguľu je na stole, povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Či by mal odísť z parlamentu, SaS priamo nehovorí. „Patrí to k politickej kultúre, ale je to vecou toho, koho sa to týka,“ uviedla šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Boris Kollár kritizuje fakt, že Robert Fico nie je obvinený z korupcie a rozkrádania. Povedal, že celé Slovensko videlo, ako sa peniaze rozkrádali, ale polícia to za dva roky nebola schopná stíhať.

Celé hnutie Sme rodina stojí za obvineným poslancom Martinom Borguľom, vyhlásil Boris Kollár. Kritizuje nielen Borguľovo obvinenie, ale aj to, že o ňom dopredu informoval policajný prezident Štefan Hamran.

Newsfilter: Smer a Sme rodina si striedajú štafetu trestných stíhaní. „Borguľovo obvinenie prišlo v mimoriadne citlivom období. Nielenže sa má hlasovať o Ficovi, ale aj o odvolaní ministra vnútra Mikulca. Okrem toho, že môže skomplikovať život koalícii, sťažuje Smeru argumentáciu, že vyšetrovania a svedectvá kajúcnikov sú politicky motivované,“ píše Roman Pataj.

Hovorkyňa predsedu parlamentu povedala, že pri Kollárovej poznámke o odvolaní Mikulca išlo o súkromný rozhovor. Boris Kollár podľa nej rozčúlene reagoval na nemiestnu poznámku a výmena nesúvisela so správou, ktorá sa v médiách objavila v podobnom čase – teda, že polícia obvinila poslanca Sme rodina Martina Borguľu.

Rozčúlený Boris Kollár kolegom z koalície pohrozil, že bude hlasovať za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca. Jeho slová počuť na zázname živého vysielania z parlamentu. Povedal to v čase, keď sa objavila správa, že polícia obvinila poslanca Martina Borguľu.

Boris Kollár vyhlásil, že dúfa, že orgány činné v trestnom konaní majú dostatok dôkazov a že v prípade Fica, Kaliňáka a Paru konajú objektívne. „V tejto chvíli nemám dostatočné penzum informácií,“ uviedol tiež.

Maďarsko i Slovensko sú členmi EÚ a Boris Kollár sa asi pomýlil o najmenej jedno desaťročie, reagoval šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó na včerajší výrok predsedu slovenského parlamentu o Maďarsku. Kollár v relácii Na telo povedal, že Viktor Orbán s Vladimirom Putinom idú o chvíľu rozparcelovať Slovensko.

Putin s Orbánom si o chvíľu rozparcelujú aj Slovensko, povedal Boris Kollár v súvislosti s možnými následkami ruskej agresie. V relácii Na telo opakovane rozprával o možnej hrozbe zo strany Maďarska. „Hovoria o veľkom Uhorsku, kupujú si u nás nehnuteľnosti, rozdávajú pasy. To nie je sranda.“

Jednu z batérií systému Patriot si Slovensko bude môcť kúpiť, oznámil Boris Kollár. Najprv ju budú na Slovensku obsluhovať vojaci NATO, následne ju môžeme podľa neho získať „za zostatkovú cenu“.

Boris Kollár nechcel jednoznačne povedať, že vylučuje spoluprácu so Smerom. „Opýtajte sa ma po voľbách. Máme ešte dva roky na presadzovanie nášho programu,“ uviedol v relácii Na telo, kde diskutuje spolu s Robertom Ficom.

Nové na Dennikn.sk

Včera PM:41Týždňový newsfilter: Zrodila sa nová prorodinná koalícia Matoviča s fašistamiVčera PM:51Shooty: Rodinný typVčera PM:37Vova, vzdaj toVčera PM:20Biela légia, čierne svedomie a sivá realita – k textu Andreja Bána v Denníku NVčera PM:36Stačilo v krčme povedať, že podporuje povstanie v Maďarsku, a skončil vo väzeníVčera PM:11Tim Henman: Molčan je logická voľba, pre Vajdu by nebolo príjemné trénovať po Djokovićovi iného hráča z top 10Včera AM:15Nedeľná nekázeň: V hovorení treba spomaliť, v počúvaní pridaťVčera AM:47Košický newsfilter: Vojna na Ukrajine zdvihla význam prekladiska v Haniske aj potrebu diaľnice na ZemplínVčera AM:10Bolestný minulý časVčera AM:00Pán tréner Lašák nám povedal, kam strieľať, hovorí Sýkora, ktorý zobral Slafkovskému rekordVčera AM:00300 slov z MS: Bol smutný, lebo mu nezvonil telefón, potom zavolal Šatan. The Athletic píše, ako si Slovensko a Ramsay pomohli02.00 PM:27Keď niekto strieľa ako Sýkora, asi to nebude náhoda. Pokovič a Cibák hodnotia výhru nad Talianskom02.00 PM:51Zaškrtím ju vlastnými rukami, vraví Marina o riaditeľke školy, ktorá odišla s Rusmi. Miestni už tušia, kto kolaboroval02.00 PM:18Biela légia, čierne svedomie a sivá realita02.00 PM:02Český týždeň: Vojna má prvú českú obeť, dobrovoľníka Tomáša našli v masovom hrobe pri Kyjive02.00 PM:24Bolsonaro využíva Trumpovu taktiku. Naša posledná nádej je Lula, zaznieva z Brazílie02.00 PM:23Keď Slafkovský zložil skúseného Kanaďana, v Turku sa stal miláčikom. Legendárny tréner Westerlund má preňho radu02.00 AM:14Škrtel bol anglickejší než väčšina Angličanov. Teraz končí s futbalom02.00 AM:51Tretina Slovákov sú dezorientovaní alebo zlí ľudia, pripomína novinka SND02.00 AM:47Vyšehrad Fylm je nekorektná futbalová satira, ktorá baví aj nudí zároveň02.00 AM:00300 slov z MS: Slafkovský by mal byť draftovou jednotkou, myslí si americký expert02.00 PM:28Bekhend, forhend a ty kokso, išlo to dnu, smial sa Slafkovský, ktorý hovorí, že vie hrať aj lepšie02.00 PM:36Naši tréneri takú odvahu nemajú. Chcelo by to ešte dvoch Hossov, hodnotí Hadamczik výhru nad Kazachmi02.00 PM:26Chcete investovať väčšiu sumu? Nečakajte, hovoria odborníci na akcie02.00 PM:09Pri nerastných surovinách sme sa dlhodobo spoliehali na Čínu. Môžeme na to doplatiť, hovorí odborník na batérie do elektromobilov02.00 PM:39Komentátori Denníka N: Matovič sa nám vysmieva, znovu zamoril debatu a otočil ju iným smerom02.00 PM:33Matovičovo krúžkovné odmení aktívnych rodičov, no nie je isté, či pomôže chudobným02.00 PM:22High 5ive: Nanič počasie, živá scéna. Kultúrny pozdrav z Islandu02.00 PM:29Nositelia štátneho vyznamenania prezidentke: Je dobré, že ste sa ospravedlnili (anketa)02.00 PM:33Newsfilter: Matovičova nová nevesta sa volá Beluský