Voľba riaditeľa RTVS

Rezník prehráva hru o tróny, píše Newsfilter. „Machajovo víťazstvo sa neočakávalo, situácia sa zmenila po tom, čo mu v utorok OĽaNO vyslovilo podporu. Napokon zaňho hlasovala aj Sme rodina i poslanci Za ľudí. SaS, ktorá chcela Búzu, už avizuje, že vo štvrtok sa pridajú aj oni. Na pomery koalície, ktorá je v štádiu rozkladu, ide o nadštandardný výkon.“

Podpora SaS pre kandidáta na riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja v druhom kole voľby zatiaľ platí aj po zverejnení správy, že je v osobnom bankrote. Pre stranu je Jaroslav Rezník neprijateľný. Poslanci Sme rodina, ktorí za Machaja hlasovali takisto, si informácie ešte spoločne prejdú. Druhé kolo sa uskutoční vo štvrtok.

Kandidát na riaditeľa RTVS Ľuboš Machaj je v osobnom bankrote. Dlh podľa neho súvisí s tým, že si požičal peniaze na záchranu Rádia Twist, ktoré sa neskôr premenovalo na Rádio Viva. Išlo o pôžičku v hodnote niekoľkých miliónov korún a dlžoby sa pred dvomi rokmi rozhodol riešiť osobným bankrotom.

Kto získal aké hlasy vo voľbe riaditeľa RTVS: za Rezníka bol Smer, väčšina poslancov Hlasu, poslanci Republiky, György Gyimesi z OĽaNO a trojica okolo Tomáša Tarabu. Za Machaja okrem poslancov OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí hlasovali aj nezaradení poslanci Romana Tabák, Ján Mičovský či Ján Krošlák.

Predseda klubu Sme rodina Peter Pčolinský nepredpokladá, že by hnutie do zajtrajšieho 2. kola voľby riaditeľa RTVS zmenilo názor. „Na 99 percent znovu podporíme pána Machaja,“ povedal. Za Machaja hlasovali poslanci OĽaNO a Sme rodina, vo štvrtok sa podľa šéfky klubu SaS Anny Zemanovej pridajú aj ich poslanci.

Do 2. kola voľby riaditeľa RTVS postúpili Jaroslav Rezník a bývalý programový šéf rozhlasu Ľuboš Machaj. Za Machaja hlasovalo 67 zo 137 prítomných poslancov, Rezník získal 41 hlasov. Machajovi by na zvolenie stačilo 69 hlasov. Tibor Búza získal 22 hlasov. Druhé kolo bude vo štvrtok o 11.00.

Koaliční poslanci už vedia neoficiálne výsledky voľby riaditeľa RTVS, rozprávali sa o nich nahlas v pléne Národnej rady. Podľa nich riaditeľ zatiaľ zvolený nebol, do druhého kola postupujú Ľuboš Machaj a Jaroslav Rezník. Na vyhlásenie výsledkov sa zatiaľ čaká.

Niektorí poslanci na Instagrame zverejňujú hárky zo svojej voľby riaditeľa RTVS. Vladimíra Marcinková z klubu SaS hlasovala za Tibora Búzu, tento postoj sa čaká od celého klubu. Andrej Stančík podobne ako väčšina z OĽaNO hlasoval za Ľuboša Machaja.

Parlament práve začína voliť riaditeľa RTVS. Hlasuje sa na hlasovacích lístkoch, poslanci odchádzajú do priestoru za sálou Národnej rady. Pôvodne kandidovalo osem uchádzačov, jeden z nich, Daniel Živica, sa kandidatúry vzdal.

Ani tesne pred voľbou riaditeľa RTVS, ktorá by mala v parlamente prebehnúť po 11.00, nie je jasné, či poslanci v prvom kole niekoho zvolia. Po tom, čo ho včera podporil klub OĽaNO, sa stal favoritom bývalý programový riaditeľ rozhlasu Ľuboš Machaj. Ten je prijateľným aj pre SaS a Za ľudí, čo mu dáva šancu na výhru.

Poslanci Republiky podporia v dnešnej voľbe šéfa RTVS Jaroslava Rezníka. Líder hnutia Milan Uhrík označil jeho voľbu za „najmenšie zlo“, väčšina kandidátov je podľa neho liberálne orientovaná. (tasr)

OĽaNO bude vo voľbe riaditeľa RTVS podporovať Ľuboša Machaja. Hnutie podľa predsedu klubu Michala Šipoša verí, že za Machaja bude hlasovať celá koalícia.

Igor Matovič popiera, že s niektorými poslancami OĽaNO dohodol, že sa nebude za riaditeľa RTVS voliť Jaroslav Rezník a že vďaka tomu oni zahlasovali za rodinný balíček. „Nič som nesľuboval, neobchodoval som,“ povedal Matovič v Sobotných dialógoch. Podľa neho rozhodlo to, že sa dozvedeli o opozičnej dohode, ku ktorej sa pridala aj SaS. (rtvs)

Koalícia sa stále nedohodla na spoločnom kandidátovi na riaditeľa RTVS, nie je ani isté, či ho budú voliť na aktuálnej schôdzi. Poslanci OĽaNO hovoria, že hlasovať by sa mohlo začiatkom budúceho týždňa. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pripustila, že by sa voľba mohla posunúť na september.

Kandidát na riaditeľa RTVS Ľuboš Machaj si myslí, že poslanci ĽSNS by mali mať zastúpenie v debatách. „Koncesie platia všetci. Otázne je, o akých témach majú hovoriť či v akom pomere, ale určite by som nedával stopku nikomu z poslancov, ktorí neprekročili zákon či nie sú stíhaní. Každý poslanec by mal mať priestor vyjadriť svoj názor.“

Jaroslav Rezník to s politikmi vie, vraví v rozhovore jeho vyzývateľ v súboji o post riaditeľa RTVS Ľuboš Machaj. „Nehovorím, že hrá zákulisnými kartami, ale tento boj ovláda veľmi dobre. Napokon, po roku 1998 ho zvolili za generálneho riaditeľa Slovenského rozhlasu napriek tomu, že s tým nikto veľmi nerátal.“

Ľuboš Machaj. Foto N - Tomáš Benedikovič

Jaroslav Rezník nemôže rátať s podporou poslancov z Republiky. Podľa strany v RTVS chýba názorová pluralita a „stala sa z nej hlásna trúba vlády a mainstreamu“. Politické diskusie považujú za nevyvážené.

Matovič uistil poslancov OĽaNO, že nechce Rezníka za riaditeľa RTVS. Stalo sa tak pri rokovaniach o vete k Matovičovmu balíčku, ktoré nechceli prelomiť niekoľkí poslanci klubu vrátane Kristiána Čekovského. Podľa informácií Denníka N nešlo o výmenný obchod, viedli širšiu diskusiu s viacerými témami a aj o RTVS.

Už len pre toleranciu nekritického rusofilstva a pozývanie šíriteľov hoaxov do RTVS by mal Rezník skončiť, píše Andrej Bán. „Nesie si nielen obrovskú reputačnú záťaž, predstavuje aj bezpečnostné riziko.“

Jaroslavovi Rezníkovi by neprekážalo, ak by ho za riaditeľa RTVS zvolili len vďaka hlasom poslancov ĽSNS. „V parlamente je 150 rovnoprávnych poslancov. Pred piatimi rokmi za mňa v druhom kole hlasovalo 95 poslancov, stačila by mi väčšina 76 hlasov. ĽSNS mala vtedy 13-14 poslancov. Napriek tomu päť rokov počúvam, že som bol zvolený vďaka hlasom ĽSNS.“

Súčasný riaditeľ RTVS Rezník tvrdí, že nevie, aké sú jeho šance na znovuzvolenie. „Každý, kto do toho ide, si nejakým spôsobom verí. Toto nie je Fortuna liga, že máte 36 kôl. Toto sú gladiátorské zápasy, na konci dňa zostane jeden víťaz a všetci ostatní prehrajú. No ak nebudem zvolený, tak aj na ďalší deň vyjde slnko.“

Som národný konzervatívec, no na čelo RTVS sú preferovaní liberáli, vraví v rozhovore súčasný riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Odmieta pri tom, že by takéto delenie vnášal do voľby takticky, v snahe nadbiehať konzervatívnej väčšine v aktuálnom parlamente. „Nie, nežmurkám na nikoho,“ hovorí.

Kandidát na riaditeľa RTVS Jaroslav Rezník na verejnom vypočutí. Foto - TASR

Favoritom SaS pri voľbe riaditeľa RTVS je Tibor Búza. Oznámil to poslanec a člen mediálneho výboru Roman Foltin. „Ide bezpochyby o schopného a zdatného manažéra, s jasnou koncepciou,“ povedal Foltin. SaS mieni teraz rokovať s koaličnými stranami, aby podporili Búzu.

RTVS nepotrebuje 1501. odborníka na médiá, háji svoju kandidatúru na riaditeľa RTVS Ivan Golian. Doteraz sa v médiách nepohyboval. „RTVS potrebuje skôr manažérske rozhodnutia ako rozhodnutia – veľmi to teraz preženiem –, čo sa bude vysielať v stredu večer pred správami alebo, naopak, v sobotu ráno.“

Je chyba, že ceny nezbierajú novinári z RTVS, ale tí, čo odtiaľ odišli, vraví kandidát na riaditeľa RTVS Ivan Golian. „To je obraz profesionality, ale aj hodnotový obraz. Novinári z RTVS by mali byť mediálnymi autoritami, vyznávať hodnoty ako pravdivosť, dôveryhodnosť.“

Foto N - Vladimír Šimíček

Odborná komisia pri mediálnom výbore pred voľbou riaditeľa RTVS odporúča ako vhodných kandidátov Tibora Búzu a Ľuboša Machaja. Za prijateľných označila Ivana Goliana a Petra Badača. Súčasného riaditeľa Jaroslava Rezníka spolu s trojicou ďalších zaradila do kategórie neodporúčaných kandidátov.

Vypočutie kandidátov na riaditeľa RTVS 13. júna 2022. Foto - TASR

Poslanec György Gyimesi z OĽaNO vraví, že niektorí poslanci klubu zvažujú, že vo voľbe riaditeľa RTVS budú hlasovať aj za Jaroslava Rezníka. „Sú poslanci, ktorí by podporili pána Goliana, potom takí, ktorí by podporili pána Búzu, a sú aj takí, ktorí by nemali problém s Jaroslavom Rezníkom. Ja si myslím, že nie je zlým kandidátom.“

V koalícii nie je dohoda na kandidátovi na riaditeľa RTVS. Poslanci OĽaNO sú rozdelení, Sme rodina nie je nadšená zo žiadneho kandidáta, prvé kolo voľby tak nakoniec môže dopadnúť aj fiaskom. Najväčšie šance majú Jaroslav Rezník, Tibor Búza a Ivan Golian. Dnes sa očakáva odporúčanie odbornej komisie, ktorá bola pri vypočúvaní kandidátov.

Video z vypočúvania kandidátov na šéfa RTVS: Búza vs. Rezník: Autocenzúra, zlyhania pri vojne na Ukrajine a aké meno má RTVS.

Vypočúvanie kandidátov na riaditeľa RTVS sa skončilo, trvalo viac ako 11 hodín. Poslanci položili najviac otázok Tiborovi Búzovi, Ivanovi Golianovi a súčasnému riaditeľovi Jaroslavovi Rezníkovi.

Pre Ľuboša Machaja je onlinová sekcia RTVS v zlej situácii a chcel by ju posilniť personálne aj technicky. Vo svojom projekte na riaditeľa verejnoprávneho média počíta s vytvorením nového online rozhlasového spravodajského kanálu Rádio 24.

Jaroslav Rezník by zvýšil koncesionárske poplatky na 9 eur zo súčasnej výšky 4,64 eura. Zároveň na vypočúvaní kritizoval ministerstvo kultúry, že mu dlho trvá vyplatenie dotácií pre RTVS – vraj by malo ísť o 3 milióny eur na investície a 4,2 milióna na vyrovnanie strát z koncesií.

Jaroslav Rezník povedal, že vysoké odstupné, ktoré dostal bývalý šéf spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan, bolo dohodnuté už pri jeho nástupe do verejnoprávneho média. „Dodržal som to, čo bolo dohodnuté. Záväzky sa majú plniť, aj keď sa plnia ťažko,“ povedal Rezník.

Vypočúvanie kandidátov na riaditeľa RTVS trvá už desať hodín, na otázky ešte stále odpovedá súčasný riaditeľ Jaroslav Rezník. Po ňom je ešte na programe posledný ôsmy kandidát Ľuboš Machaj, bývalý programový šéf rozhlasu.

Jaroslav Rezník vníma ako svoje zlyhanie, že nedokázal presvedčiť elity, že treba zvýšiť koncesionárske poplatky. „Zvýšenie koncesionárskych poplatkov neznamená ľuďom ubližovať, ale keď je médium silnejšie, tak je to na prospech celej spoločnosti,“ povedal na vypočúvaní kandidátov na riaditeľa RTVS.

Bývalý redaktor RTVS Pavol Fejér obvinil riaditeľa telerozhlasu Jaroslava Rezníka z napojenia na lobistické skupiny. Spochybnil Rezníkovo tvrdenie na vypočúvaní, že redaktori RTVS pracujú s „nasadením a entuziazmom“.

Jaroslav Rezník na vypočúvaní kandidátov na riaditeľa RTVS povedal, že verejnoprávne médium na svoje činnosti potrebuje príjmy na úrovni 200 miliónov eur ročne, teda zhruba o 60 miliónov viac ako v súčasnosti. Chce tiež spustiť nový rozhlasový okruh s názvom Ľudovka. Spravodajská televízia :24 má mať nové moderné štúdio.

Filmový producent Peter Badač by chcel v RTVS vytvoriť inštitút ombudsmana, ktorý by bol mediátorom pri sporoch zamestnancov a manažmentu. Na vypočúvaní kandidátov na riaditeľa verejnoprávneho média kritizoval aj krátkodobé kontrakty v redakcii spravodajstva.

Na verejnom vypočutí kandidátov na riaditeľa RTVS v tejto chvíli nesedí ani jeden zástupca opozície v mediálnom výbore. Členmi parlamentného výboru pre médiá sú Dušan Jarjabek a Jana Vaľová za Smer, Ľubica Laššáková za Hlas, Tomáš Taraba zo strany Život a Stanislav Mizík z ĽSNS.

Bývalý manažér Orangeu Ivan Golian na vypočutí kandidátov na šéfa RTVS zdôrazňoval, že nie je z mediálneho prostredia. Považuje to za výhodu. Vravel, že je nezávislý od ekosystému partnerov a dodávateľov, a poslancov presviedčal, že RTVS nepotrebuje ďalšieho odborníka na médiá, ale manažéra, ktorý má osobnú skúsenosť s riadením veľkej inštitúcie.

Režisér, dramaturg a pesničkár Peter Janků v úvode svojej prezentácie na vypočutí pred voľbou riaditeľa RTVS povedal, že telerozhlas zlyhal na začiatku vojny na Ukrajine. Vymedzoval sa ako tretia cesta medzi súčasným vedením RTVS a čisto manažérskym prístupom, ktorý môže mať človek, ktorý v médiách doteraz nepracoval.

Dve tretiny kľúčových redaktorov RTVS je možné okamžite prepustiť, pretože nemajú pracovný úväzok, ale len krátkodobé, pravidelne obnovované zmluvy. Vyplýva to z analýzy europoslanca Vladimíra Bilčíka (Spolu, EPP). Situácia sa podľa neho zhoršila počas riaditeľovania Jaroslava Rezníka.

Bývalý televízny programový riaditeľ RTVS Tibor Búza sa vo svojej prezentácii venoval najmä spravodajstvu. Kritizoval úroveň investigatívy v relácii Reportéri. Povedal, že súčasná investigatíva v RTVS je povrchná a zľaknutá a nevenuje sa veľkým témam. Pripisuje to dedičstvu bývalého šéfa spravodajstva Vahrama Chuguryana.

Svoju predstavu o vedení RTVS odprezentoval bývalý moderátor náboženského vysielania Vladimír Seman. Kritizoval údajnú dohodu mediálnych elít na „bratislavocentrizme financovania RTVS“ a presviedčal, že symbolizuje protikorupčný étos, ktorý bol témou minulých volieb. Seman v nich kandidoval za OĽaNO, poslancom sa nestal.

Vedenie RTVS našlo dieru v zákone, pre ktorú nemusí poskytnúť viac informácií o odstupnom pre Vahrama Chuguryana. Verejnosť podľa RTVS nemá právo vedieť, koľko Chuguryan zarábal. Bývalý šéf spravodajstva na otázky o odstupnom odpovedá menovaním svojich úspechov.

Ako prvý kandidát predstavil svoju víziu pre RTVS marketér Daniel Živica. Hovorí skôr všeobecne, o spravodajstve napríklad povedal, že by ako riaditeľ garantoval princíp férovosti. „Nie sme majiteľmi pravdy, sme tými, ktorí majú pravdu hľadať“ – tento citát by vraj dal na nástenky a desktopy zamestnancov.

Vypočutie kandidátov na riaditeľa RTVS sa začalo hádkou medzi opozíciou a koalíciou. Impulzom bolo postavenie odbornej komisie, ktorá má poslancom poradiť s výberom kandidáta, nakoniec sa to skončilo obvineniami z klamstiev či vysokých absencií na rokovaní mediálneho výboru. O pár minút sa už začne vypočutie.

Kandidáti na riaditeľa RTVS budú mať 15 minút na prezentáciu svojho projektu. Nasledovať bude 30 minút na otázky poslancov, ktorí sú členmi mediálneho výboru, či ľudí z odbornej komisie. Poradie prezentácií si vyžrebovali.

Po 45-minútovom technickom zdržaní sa v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu začína vypočutie ôsmich kandidátov na riaditeľa RTVS. On-line prenos z vypočutia beží na webe parlamentu aj RTVS.

Verejné vypočutie kandidátov na RTVS sa odkladá z 10.00 na 10.45 h. Kancelária Národnej rady má problém spustiť živé vysielanie z vypočutia na webe parlamentu, čo je požiadavka zákona. Na webe RTVS pritom živé vysielanie beží.

Najčítanejšie teraz

Vývoj bojov (125. deň): Prečo Rusi na Kremenčuk útočili zastaranou strelou, ktorá mala ničiť lietadlové lodeStrela Ch-22 podvesená pod trupom vyradeného sovietskeho bombardéra v múzeu. Foto - WikipediaMinister Lengvarský: Matovič mi do očí nepovedal, že mám odísť, ale niektorí ľudia už dostali ponuku (+ video)Foto N - Tomáš BenedikovičRenomé psychológa si zvyšoval lžami a falošnými pochvalami od veľkých firiem, pre štát pracuje na krízovej detskej linkeMarek Horňanský. Zdroj - PsychologickyInstitut.sk a Facebook. Na oboch stránkach sú už jeho fotografie nedostupné.Marián Viskupič z SaS: Potrebujeme nového ministra financií (+ video)Foto N - Vladimír ŠimíčekAnestéziológ o tom, ako môže lekár vyoperovať zlé oko: Mali by sme zmeniť systém, doktor nie je superhrdina (+ video)Vladimír Černák. Zdroj – Svet zdraviaPutinovo Rusko: rozpad alebo kapitulácia?Foto N - Tomáš BenedikovičHistorička Radžana Dugarova: Vojna Ruska proti Ukrajine by mala priniesť koniec Ruskej federácieRadžana Dugarova. Foto - archív R. D.Trumpa môže potopiť nečakaná svedkyňa. Opísala, čo urobil počas útoku na KapitolTrump nazval Hutchinsonovú falošnou a povedal, že ju sotva poznal. Foto - TASR/APSlovensko získava prelomovú biotechnologickú investíciu. Nemci tu rozbehnú výrobu, aká vo svete nemá obdobuVýroba spoločnosti Evonik Fermas. Foto - Evonik FermasIdeológia či plyn? Prečo Rusi útočia tam, kde útočia, a čo to znamená pre ZápadUkrajinský vojak hliadkuje počas prieskumnej misie v nedávno dobytej dedine na predmestí Charkiva. Foto - TASR/APNovým riaditeľom RTVS sa takmer určite stane Machaj, podporí ho SaS a odskočiť neplánuje ani Sme rodinaĽuboš Machaj. Foto N - Tomáš BenedikovičNATO nemá odvahu zastaviť vojnu na Ukrajine. Alianciu však už Putin zmenil a úplne inak, ako chcelPlagáty vo Varšave. V Poľsku majú jasný názor na Putina. Foto - TASR/APObnovme staré dobré moskviče, zavelil starosta Moskvy. V čom Rusi jazdiť chcú a v čom budúVladimir Putin verí, že sankcie nezrazia automobilový priemysel na kolená. Foto - kremlin.ruNewsfilter: Premiér neodmietol Matovičov koniec, ale tam sa to asi aj skončíPredseda vlády SR Eduard Heger a minister financií Igor Matovič. Foto - TASRPutin prichádza o svoj plynový tromf. V slovenských zásobníkoch je už viac ako polovica ročnej spotrebyIlustračné foto N - Tomáš Grečko

Nové na Dennikn.sk

Včera 20:25Newsfilter: Pellegrini sa v jesenných voľbách skúša nezašpiniť FicomVčera 18:22Číňanky kedysi nevedeli čítať, a tak si vymysleli vlastné písmo. Odborníčka vysvetľuje, ako nás ovplyvňujú písmenáVčera 17:01Na Pohode bude jedinečný objekt Juraja Gábora. Sphéra bude skúškou odvahy aj vizuálnou oázou (+ foto)Včera 16:59Graf dňa: Na tržbách v obchodoch vidno, že spotrebu domácností už zasiahla infláciaVčera 16:56Vyrastala v prepychu a v ňom zháňala pedofilovi detské obete. Súd poslal Maxwellovú do väzenia na dvadsať rokovVčera 16:53Trumpa môže potopiť nečakaná svedkyňa. Opísala, čo urobil počas útoku na KapitolVčera 16:41Ako dokážu spolu žiť dve Ameriky?Včera 16:37Americké myslenie do anglického futbalu. Nový spolumajiteľ Chelsea Boehly sám vybavuje prestupyVčera 16:25Investičné životné poistky by mali zlacnieť, ministerstvo financií pritvrdí podmienkyVčera 16:19Nová prezidentka odborovej konfederácie: Mali by sme sa zbaviť nálepky, že sme Ficove odboryVčera 15:44Nechcela som písať knihu o emigrantoch, zaujímali ma ľudia, ktorí rozhodovali o ich osude, vraví spisovateľka Malgorzata SzejnertVčera 15:15Amerikanista Beneš: Interrupcie dnes zakazujú štáty, v ktorých bolo legálne otroctvoVčera 14:27Novým riaditeľom RTVS sa takmer určite stane Machaj, podporí ho SaS a odskočiť neplánuje ani Sme rodinaVčera 14:11Vývoj bojov (125. deň): Prečo Rusi na Kremenčuk útočili zastaranou strelou, ktorá mala ničiť lietadlové lodeVčera 13:56Minister Lengvarský: Matovič mi do očí nepovedal, že mám odísť, ale niektorí ľudia už dostali ponuku (+ video)Včera 12:56Diaľničiari sľubovali, že opravy na D2 už nebudú také utrpenie ako vlani. Zdržaniam sa však nevyhliVčera 12:48Ideológia či plyn? Prečo Rusi útočia tam, kde útočia, a čo to znamená pre ZápadVčera 12:17Hlas si na východe verí, nechcel, aby jeho kandidáta na košického župana podporil aj SmerVčera 12:09Ako to číta Ivan Mikloš: Čo s nami urobila vojna Ruska proti UkrajineVčera 11:15Serena Williamsová a Roger Federer sú ako obľúbený seriál, ktorý sa vracia po rokoch. Tešíte sa, hoci to už nie je úplne onoVčera 10:30Slovensko získava prelomovú biotechnologickú investíciu. Nemci tu rozbehnú výrobu, aká vo svete nemá obdobuVčera 10:14Danglár: OdpustenieVčera 09:51Marián Viskupič z SaS: Potrebujeme nového ministra financií (+ video)Včera 08:32Konzervatívna väčšina svoju prácu len začína. V USA aj na SlovenskuVčera 07:17300 slov z ME: Išli sme na dno síl, hovorí kapitán. Mladí Slováci dosiahli veľký úspechVčera 06:41Ekonomický newsfilter: Zdá sa, že plynu bude túto zimu dosť02.00 21:41Česi už poznajú termín prezidentských volieb. Babiša v nich môže čakať podobný scenár ako Fica02.00 20:49Anestéziológ o tom, ako môže lekár vyoperovať zlé oko: Mali by sme zmeniť systém, doktor nie je superhrdina (+ video)02.00 19:36Newsfilter: Premiér neodmietol Matovičov koniec, ale tam sa to asi aj skončí02.00 19:19Historička Radžana Dugarova: Vojna Ruska proti Ukrajine by mala priniesť koniec Ruskej federácie