Liga majstrov

Disciplinárna komisia UEFA po treste pre Slovan Bratislava rozhodla aj o sankciách pre maďarský Ferencváros. Oba tímy dostali tresty za správanie svojich fanúšikov počas dvojzápasu 2. predkola Ligy majstrov na ihrisku v Budapešti.

UEFA potrestala Fenerbahçe pokutou 50 000 eur a podmienečným trestom zatvorenia časti štadióna. Dôvodom je nevhodné správanie jeho fanúšikov, ktorí počas domáceho zápasu 2. predkola Ligy majstrov proti Dynamu Kyjiv skandovali meno Vladimira Putina.

UEFA zavedie v skupinovej fáze futbalovej Ligy majstrov nový kamerový systém na posudzovanie tesných ofsajdových situácií. Poloautomatizovaná ofsajdová technológia, ktorú v júli odsúhlasila aj FIFA pre MS v Katare, používa viacero kamier na sledovanie končatín hráčov a momentu prihrávky.

Futbalisti Trabzonsporu aj s Marekom Hamšíkom nastúpia v 4. predkole Ligy majstrov proti klubu FC Kodaň, za ktorý hráva slovenský reprezentant Denis Vavro. Viktória Plzeň sa v prípade postupu do 4. predkola Ligy majstrov stretne s lepším z dvojice Karabach a Ferencváros.

Cristiano Ronaldo chce odísť z Manchestru United, aby pokoril rekord Lionela Messiho v Lige majstrov, ktorú jeho súčasný klub nebude hrať. So svojou hrou a s platovými podmienkami však veľa možností nemá. Newsletter Futbalové prestupy vysvetľuje, čo sa deje na trhu.

UEFA začala vyšetrovať nevhodné správanie priaznivcov Fenerbahce, ktorí po inkasovanom góle v zápase proti Dynamu Kyjiv skandovali meno ruského prezidenta Vladimira Putina. Šokovaný tréner ukrajinského tímu Mircea Lucescu následne neprišiel na pozápasovú tlačovú konferenciu.

Akí sú ultras Slovana? Po výzve na slušnosť prišlo urážanie Maďarov a nadávky na UEFA, k výtržnostiam a bitkám neprišlo. Pomohlo k tomu 1200 policajtov či policajný vrtuľník, pripravené boli aj vodné delá. Slovan po prehre 1:4 zabojuje o Európsku ligu, jeho súperom bude Olympiakos Pireus.

Fanúšikovia Fenerbahçe skandovali počas zápasu predkola Ligy majstrov proti Dynamu Kyjiv meno Vladimíra Putina. Pre vojnu na Ukrajine musel ukrajinský klub odohrať svoj domáci zápas v Poľsku.

Futbalisti Slovana Bratislava skončili v Lige majstrov. V 2. predkole prehrali v odvete na domácom štadióne s Ferencvárosom 1:4, v úvodnom zápase Slovan zvíťazil v Budapešti 2:1. Slovenský majster pokračuje ďalej v Európskej lige.

Foto - TASR/Martin Baumann

Futbalisti Slovana Bratislava prehrávajú po 1. polčase s Ferencvárosom 0:2. V drese maďarského majstra sa presadili Boli a Zachariassen, Slovan potrebuje v 2. polčase streliť gól, aby vyrovnal skóre z úvodného zápasu.

Začal sa odvetný zápas medzi futbalistami Slovana Bratislava a Ferencvárosom. Slovan v úvodnom stretnutí 2. predkola Ligy majstrov zvíťazil v Budapešti 2:1, priamy prenos vysiela Šport RTVS. (uefa)

Fanúšikovia Slovana hľadali priaznivcov Ferencvárosu v utorok večer v centre Bratislavy. Ultras maďarského klubu spolu s fanúšikmi Rapidu Wien na nich pritom čakali na inom mieste mimo hlavného mesta, kde sa so Slovákmi chceli pobiť, ale k bitke nakoniec nedošlo.

V okolí Národného futbalového štadióna bude pred i po stredajšom zápase Slovan Bratislava – Ferencváros platiť zákaz alkoholu. Rozhodla o tom mestská časť Bratislava-Nové Mesto, na území ktorej sa štadión nachádza.

Futbalisti Slovana Bratislava vyhrali nad Ferencvárosom 2:1 v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov. V 70. minúte strelil úvodný gól domáci Zachariassen, Slovan otočil výsledok zásluhou Kashiu a Barseghjana.

Slovan Bratislava remizuje s Ferencvárosom 0:0 po 1. polčase v predkole Ligy majstrov. Najväčšiu šancu Slovana mal v 6. minúte Medveděv, ktorý netrafil zblízka odkrytú bránu, domáci Zachariassen o tri minúty neskôr trafil hlavou do brvna.

Štadiónom Ferencvárosu znejú zo sektorov ultras viaceré národnostne zamerané urážky v rodných jazykoch jednotlivých fanúšikov. Domáci v 30. minúte rozprestreli aj transparent v angličtine: Stolen land, stolen symbols, no history, fu*k Slovakia.

Ultras fanúšikovia Ferencvárosu pred zápasom so Slovanom urobili choreo s nápisom „Nezabudli sme, 1992“. Narážajú na udalosti spred 30 rokov, keď policajti v Bratislave násilne zasiahli proti priaznivcom Fradi. Ultras Slovana lomcujú s plotom vo svojom sektore. V tretej minúte zápasu zaznel neďaleko sektora Slovana výbuch petardy, teraz v ich sektore horia sedačky a stúpa dym.

Foto N - Michal Červený

Začal sa zápas medzi Slovanom Bratislava a Ferencvárosom. Prvé stretnutie 2. predkola futbalovej Ligy majstrov sa hralo v Budapešti. Priamy prenos vysiela Dajto. (uefa)

Fanúšikovia Slovana 20 minút pred zápasom na ihrisku Ferencvárosu vyprázdnili svoj sektor, zostal v ňom len Daniel Antošík so slovenskou vlajkou. Ako jediný bol v sektore Slovana aj pred 30 rokmi, keď Slovan hral proti Ferencvárosu. Momentálne žije v Argentíne, na cestu do Budapešti sa mu vyskladali fanúšikovia.

Najväčšia skupina fanúšikov Ferencvárosa sa sústreďuje na to, aby sa nenechala počas futbalového zápasu proti Slovanu vyprovokovať. Ak sa dnes večer niečo stane, tak za tým bude skôr jedna z menších skupín, myslí si Szebasztián Huber, redaktor portálu o Ferencvárosi.

Zo zápasu Slovan – Ferencváros z roku 1992 má časť maďarskej spoločnosti dodnes „traumu“. HistoryLab spomína na zrejme najrizikovejší duel na Slovensku v 20. storočí. „To, čo po ňom v Maďarsku nasledovalo, možno nazvať agresívnou protislovenskou hystériou.“ Oba tímy sa stretnú znova dnes večer v predkole Ligy majstrov.

Polícia v Budapešti zadržala páchateľa, ktorý v utorok hodil kameň na autobus futbalistov Slovana Bratislava. Tridsaťročný muž Gábor Cs. sa k činu priznal, polícia ho obvinila z vandalizmu a narušenia verejného poriadku.

Dnešný súper Slovana v 2. predkole Ligy majstrov Ferencváros Budapešť je najväčší maďarský klub. Štadión mu postavil štát, riadi ho viceprezident Fideszu, no prosperuje už bez dotácií. Medzi vojnami bol jedným z najlepších klubov sveta, potom mu komunisti zmenili farby a nakoniec po revolúcii vypadol do druhej ligy.

Chuligáni fandiaci maďarskému Ferencvárosu hľadali v utorok večer slovenských fanúšikov v centre Budapešti. Prípad zaznamenali aj na kameru. V maďarskom hlavnom meste sa dnes stretne Slovan Bratislava s Ferencvárosom v predkole Lige majstrov. (napunk)

Futbalistov Slovana Bratislava v prípade postupu do 3. predkola Ligy majstrov čaká víťaz dvojzápasu FK Karabach – FC Zürich. Prvé zápasy 3. predkola sa odohrajú 2. a 3. augusta, odvety sa uskutočnia 9. augusta.

Futbalový Slovan Bratislava uzamkol predpredaj lístkov na druhé predkolo Ligy majstrov proti Ferencvárosu Budapešť, ktoré sa uskutoční v stredu 27. júla. Aby lístky nevykúpili fanúšikovia súpera, dostanú sa k nim len permanentkári a tí, ktorí boli na Slovane v nedávnej minulosti.

Slovan Bratislava hrá s Dinamom Batsumi 0:0 po 2. polčase odvety 1. predkola Ligy majstrov. Útočník Slovana Ivan Šaponjić mal gólovú šancu v nadstavenom čase, ale hlavičkoval ponad bránu. O postupujúcom do 2. predkola rozhodne predĺženie. (uefa)

Futbalisti Slovana Bratislava remizujú s Dinamom Batumi 0:0 po úvodnom polčase v odvete 1. predkola Ligy majstrov. Bratislavčania v prvej polovici zápasu nevystrelili na bránu súpera ani jednu strelu. Juraj Kucka hrá od 26. minúty so žltou kartou. (uefa)

Slovan Bratislava bol favorit, no remizoval s Dinamom Batumi v 1. predkole Ligy majstrov. Klub je, zdá sa, v kríze: trénera Weissa najprv vyhodili, potom sa vrátil a riaditeľ Kmotrík ml. sa sťažuje, že ľudia nechodia na štadión. „Niečo musí byť zle, ak je to takto,“ hovorí.

Futbalisti Slovana Bratislava remizovali s Dinamom Batumi 0:0 v úvodnom zápase 1. predkola Ligy majstrov. Bratislavčania hrali od 42. minúty v početnej výhode, no gól streliť nedokázali. Odveta je na programe o týždeň 13. júla v Gruzínsku.

FOTO TASR - Pavel Neubauer

Futbalisti Slovana Bratislava remizujú s Dinamom Batumi 0:0 po 1. polčase v 1. predkole Ligy majstrov. Bratislavčania hrajú od 42. minúty v presilovej hre po červenej karte Mamuku Kobakhidzeho. Slovanisti prestrieľali svojho súpera 3:2.

Podľa trénera Vladimíra Weissa staršieho mali futbalisti Slovana Bratislava málo času na prípravu pred zajtrajším zápasom 1. predkola Ligy majstrov. „Osem hráčov malo v júni reprezentačné povinnosti a ja som dostal koronavírus hneď po skončení sezóny,“ uviedol 57-ročný tréner.

Cristiano Ronaldo chce v lete opustiť Manchester United. 37-ročný útočník by rád prestúpil do tímu, v ktorom by pravidelne hrával v Lige majstrov. Manchester bude v budúcej sezóne hrávať v Európskej lige po šiestom mieste v Premier League.

UEFA nedovolí moldavskému klubu Šerif Tiraspoľ odohrať domáce zápasy európskych súťaží na jeho štadióne v Podnestersku. Reagovala tak na súčasnú situáciu na území Ukrajiny. Tú koncom februára vojensky napadlo Rusko, na ktoré má moldavský klub silné politické aj finančné prepojenie.

Futbalistov Slovana Bratislava v prípade postupu do 2. predkola Ligy majstrov čaká víťaz dvojzápasu Tobol Kostanaj – Ferencváros. Prvé zápasy 2. predkola sa odohrajú 19. a 20. júla, odvety sa uskutočnia 26. a 27. júla.

Futbalisti Slovana Bratislava nastúpia v prvom predkole Ligy majstrov proti gruzínskemu klubu Dinamo Batumi. Úvodný zápas sa bude hrať 5. alebo 6. júla v Bratislave. Odveta bude na programe o týždeň neskôr.

Slovenskí futbalisti remizujú s Bieloruskom 0:0 po prvom polčase. Slováci mali v prvej polovici zápasu prevahu v držaní lopty, no na súperovu bránu vyslali iba jednu strelu. Jednu strelu mali aj Bielorusi.

UEFA vyhlásila francúzskeho futbalistu Karima Benzemu za najlepšieho hráča uplynulého ročníka Ligy majstrov, útočník víťazného Realu Madrid sa dostal aj do najlepšej jedenástky ročníka. „Každý deň je ešte lepším lídrom a stáva sa dôležitejším pre tím,“ uviedol tréner Realu Carlo Ancelotti.

UEFA preskúma udalosti spred začiatku finále Ligy majstrov medzi Liverpoolom a Realom Madrid. „Dôkazy budú zhromaždené od všetkých relevantných strán a zistenia budú po dokončení zverejnené. Po prijatí správy vyhodnotíme ďalšie kroky,“ uviedla UEFA vo vyhlásení. Nezávislú správu zostaví Tiago Brandão Rodrigues z Portugalska.

Francúzska ministerka športu Amélie Oudéa-Castérová povedala, že za chaos pred začiatkom finále Ligy majstrov sú zodpovední fanúšikovia Liverpoolu. „Bolo to hromadné zhromaždenie britských priaznivcov bez lístkov alebo s falošnými lístkami,“ uviedla 44-ročná bývalá tenistka.

Francúzska polícia zadržala v súvislosti s finále Ligy majstrov 68 osôb a miestne úrady evidujú 238 ľahko zranených. Začiatok včerajšieho zápasu na parížskom Stade de France narušilo množstvo priaznivcov, ktorí prišli na štadión bez platných vstupeniek.

Najlepším hráčom finále Ligy majstrov bol brankár Thibaut Courtois, ktorý mal veľký podiel na víťazstve nad Liverpoolom 1:0. „Dnes som potreboval finále vyhrať pre svoju kariéru, pre všetku tú tvrdú prácu, aby som si získal rešpekt, ktorý sa mi nedostáva, zvlášť v Anglicku,“ povedal.

Futbalisti Realu Madrid vyhrali Ligu Majstrov. Vo finále porazili Liverpool 1:0. Jediný gól zápasu dal Vinícius Júnior v 59. minúte. V úvodnom polčase skóroval aj Karim Benzema, ale rozhodca jeho gól neuznal pre ofsajd.

Zdroj: TASR/AP

Futbalisti Realu Madrid vyhrávajú nad Liverpoolom 1:0 vo finále Ligy majstrov. Úvodný gól v zápase dal Vinícius Júnior v 59. minúte.

Futbalisti Liverpoolu remizujú s Realom Madrid 0:0 po prvom polčase finále Ligy majstrov. Gól Karima Benzemu v závere polčasu rozhodca neuznal pre ofsajd. Hráči anglického klubu vyslali na bránu súpera päť pokusov.

Začalo sa finále futbalovej Ligy majstrov medzi Liverpoolom a Realom Madrid. Začiatok zápasu bol odložený o 36 minút z bezpečnostných dôvodov. Oba tímy si dnes zopakujú finále z roku 2018. Vtedy zvíťazili hráči Realu Madrid 3:1. (uefa)

Finále futbalovej Ligy majstrov medzi Liverpoolom a Realom Madrid by sa malo začať o 21.36 h. UEFA najskôr posunula začiatok zápasu z bezpečnostných dôvodov o 15 minút a neskôr o ďalších 21 minút. Podľa britských médií pred štadiónom zasahovali bezpečnostné zložky a francúzska polícia musela použiť aj slzotvorný plyn.

Začiatok finále Ligy majstrov medzi Liverpoolom a Realom Madrid bol odložený o 30 minút. Podľa anglických médií majú fanúšikovia problémy dostať sa na štadión. „Vonku je veľa ľudí bez lístkov. Je to tam napäté,“ uviedol James Olley z ESPN. (bbc)

Liverpoolsky tréner Jürgen Klopp v rozhovore spomína na tajný zápas proti rezerve Benficy pred finále Ligy majstrov v roku 2019. Portugalský tím dostal inštrukcie, aby hral presne tak ako Tottenham, čím Liverpoolu ukázal, čo môže od svojho súpera vo finále čakať. Vyšlo to, Liverpool sa v oboch zápasoch ujal vedenia v úvode, a to takmer identickým spôsobom.

Nie som génius, skôr rekordér v počte prehratých finále, hovorí vo veľkom profilovom rozhovore Jürgen Klopp. Tréner Liverpoolu rozpráva o svojej futbalovej filozofii, každodennej práci s mužstvom aj uplynulej sezóne, v ktorej sa jeho tím takmer ani nedostal do Ligy majstrov. Dnes večer v jej finále nastúpi proti Realu Madrid.

Klopp v zápase posledného kola Premier League proti Wolverhamptonu. Foto - TASR/AP

Nové na Dennikn.sk

19:05Newsfilter: Aj Slovensko môže Rusov pripraviť o falošný pocit, že oni za nič nemôžu 18:40Právnik a kriminológ Houdek: Nepoznám prípad, keď by muž opustil ženu, ona by ho dlho prenasledovala a nakoniec zabila 18:18Graf dňa: Slovenská ekonomika je stále slabšia než pred covidom, a to ju čakajú horšie časy 18:13Tisíce ľudí odmietajú platiť drahé účty za energie. Británia sa rúti do recesie, ktorá bude dlhá a studená 17:37Poslanec OĽaNO Šudík: Rátame s tým, že SaS bude podporovať menšinovú vládu (+ video) 16:52Ukrajinci s HIMARS-om zničili základňu vagnerovcov, prezradila ich fotografia ruského novinára 16:43Danglár: Afganistan 2022 16:19Prázdna hala, žiadni sponzori. Juniorský šampionát trápi sexuálny škandál, v ktorom zväz vyplácal milióny, aby umlčal obete 16:18Pre klimatickú zmenu sa porušujú naše ľudské práva. Mladí Portugalci berú pred súd 32 krajín, medzi nimi aj Slovensko 16:13Nečakané dôsledky vysychajúcich európskych riek: lode s tovarom sa zasekli, vodné a jadrové elektrárne znižujú výkon 15:33Pre vojnu nechce ruských turistov čoraz viac krajín, Slovensko si vízový bojkot vie predstaviť 15:14Hviezda domáceho vývoja sa vrátila do formy ešte pred májovým vstupom Američanov. Vlani Spinea zarobila skoro milión 14:56Matej Tóth o slovenskom prekvapení na ME: Pri rovnakom výsledku som pochopil, že raz môžem mať medailu 14:40Pizza s ananásom neprerazila. Americké Domino’s po krachu odchádza z Talianska 14:33Vtedy plné ľudí, dnes mestá hrôzy a ruín: spomienky na Popasnú a Avdijivku 14:08Novinárka Vitalia Bella: V Užhorode už pochovávajú v parku pred cintorínom (+ video) 13:50Sandman ako seriál. Sen či nočná mora?  13:24Vývoj bojov (173. deň): Rusi strácajú kontrolu nad vojnou, Krym je po dnešku definitívne bojovou zónou 12:08Ukrajinské deti budú mať problém dostať sa do škôlky, priznáva Gröhling. Do škôl môže nastúpiť až 15-tisíc žiakov 10:13Situácia s majiteľmi United dokazuje, ako veľmi klub zlyháva (+ prehľad prestupov za posledný týždeň) 09:51Zdražovanie bytov spôsobilo, že mnohé sú podpoistené. Ak by nastal požiar či záplavy, poisťovňa zaplatí málo 08:21Tony uhynutých rýb a nejasné príčiny. Otrava Odry je jednou z najväčších ekologických katastrof v Poľsku 07:37Vo voľbách sa rozhodne o dôležitejších otázkach, ako je Ficova budúcnosť 07:00Ekonomický newsfilter: Koalícia sa musí dohodnúť na zmene dlhovej brzdy, inak príde drastické šetrenieVčera 19:58Graf dňa: Za prudkým poklesom verejného dlhu nebude obrat v hospodárení štátuVčera 19:46Newsfilter: Traja zo štyroch Matovičových voličov už precitliVčera 18:49OĽaNO prišlo o pol milióna voličov, z mnohých sú dnes nevoliči, niektorí odišli aj k HlasuVčera 18:24Starosta Záhorskej Bystrice: Sme viac Záhoráci ako BratislavčaniaVčera 18:13Koľko ľudí sa ešte nenakazilo covidom a ako nás chráni prekonanieVčera 17:35Rozhodoval o pokarhaní Lipšica: Sudca nemá žiť vo vákuu, ale ani podliehať verejnému tlaku