NHL

Podcast Off the Ice: „Za to, kým sa Jágr stal, vďačí najmä Pittsburghu. Umožnil mu učiť sa od najlepších hokejistov jednej generácie. Preto ich tam chcel mať pri vyvesení dresu,” hovoria Tomáš Hudák a Palo Tehlár.

Pavol Regenda dal gól a asistoval pri prehre San Diega s Bakersfieldom 3:4 po predĺžení v zápase AHL. Regenda nazbieral v 33 zápasoch 27 bodov (16+11) a vylepšil si osobné maximum v počte bodov v jednej sezóne (25). Zároveň bodoval v šiestom zápase za sebou. (ahl)

Na život v Amerike som si už zvykol, minulý rok to bolo ťažšie, hovorí Šimon Nemec. „Bol som sám a hral som na farme. Teraz som tu už s priateľkou a v tíme máme aj veľa Čechov, čiže mi už ani v šatni nechýbajú rozhovory v rodnom jazyku,“ vysvetľuje.

Ráno z New Jersey: Šimon Nemec asistoval pri prehre New Jersey s Washingtonom 2:6. Práve Nemcova akcia bola jedným mála pozitívnych momentov, žasli nad ňou aj novinári. „Pozrel som si to zo záznamu už piaty raz a stále sa mi to zdá nereálne od nováčika,“ napísal James Nichols.

Tréner New Jersey Lindy Ruff je spokojný s výkonmi Šimona Nemca. „Musí si však ešte zvyknúť na náročnosť programu. Občas mu poviem, že keď nebude hrať dobre, zavolám Craigovi Ramsaymu,“ hovorí Ruff.

Ráno z New Jersey: Craig Ramsay bol mentorom nielen 20-ročného Šimona Nemca, ale aj jeho 64-ročného trénera Lindyho Ruffa. „Keď som prišiel do NHL, Craig už bol skúsený hráč. Ukázal mi, ako sa mám správať – ako hráč NHL a aj ako človek. Vďačím mu za veľa,“ hovorí tréner New Jersey Devils.

Hokejisti Calgary s Martinom Pospíšilom zdolali v NHL Winnipeg 6:3, pričom predtým trikrát prehrali. Jets nepomohol ani hetrik Seana Monahana, posily z Montrealu. Nebodovali ani ďalší dvaja Slováci – Tomáš Tatar a Erik Černák.

Martin Fehérváry bude dlhší čas chýbať Washingtonu Capitals. Klub informoval, že hokejista má zranenie v dolnej časti tela zo zápasu NHL proti Montrealu Canadiens. Jeho stav sa bude posudzovať z týždňa na týždeň.

Juraja Slafkovského v Montreale oslavujú, no on sa hnevá. Práve preto to môže dotiahnuť ďaleko, píše Športový newsfilter. Konečne mu to ide v NHL, má osemzápasovú sériu, keď bodoval, a teda aj dôvod sa tešiť, no on nie je spokojný, lebo jeho tím nevyhráva.

Ráno s NHL: Účasť Juraja Slafkovského na MS v Česku nie je istá, aj keď je nepravdepodobné, že Montreal postúpi do play-off. „Niekedy je pre mladého hráča sezóna pocitovo akoby ešte dlhšia. V tomto veku musí vydať obrovské množstvo psychických síl, aby sa na všetko sústredil,“ hovorí Kent Hughes, generálny manažér klubu.

Pittsburgh Penguins pred zápasom s Los Angeles (1:2) vyvesil dres Jaromíra Jágra. V zápase pod holým nebom Rangers zdolali Islanders 6:5 po predĺžení. Adam Ružička mal pri prehre Arizony 3:4 s Coloradom šesť trestných minút.

Jaromír Jágr sa vo veku 52 rokov zúčastnil na tréningu klubu zámorskej NHL Pittsburghu Penguins. Dnes o polnoci vyvesia v Pittsburghu pod strechu v PPG Paints Arene jeho dres s číslom 68. Česká hokejová legenda sa tak stane iba tretím hráčom v klubovej histórii s touto poctou.

Legendárny brankár Martin Brodeur tvrdí, že potenciál Šimona Nemca je nekonečný. „Aj mňa trochu prekvapilo, ako rýchlo sa uchytil v NHL. V klube sme z jeho rozvoja nadšení,“ hovorí držiteľ troch Stanleyho pohárov.

Slovenský hokejista Martin Fehérváry sa zranil už v druhom striedaní v zápase proti Montrealu. Obranca Washingtonu bude podľa trénera Spencera Carberyho možno istý čas tímu chýbať. Podľa oficiálnych informácií ide o zranenie v dolnej časti tela.

Ráno z New Jersey: Nemec musel Sopranovcov googliť, na chodbe som stretol Brodeura, píše Štefan Bugan z hokejového zápasu s ôsmou najvyššou návštevou v dejinách. Zápas New Jersey – Philadelphia videlo naživo 70 328 divákov.

Juraj Slafkovský bodoval už v ôsmom zápase v rade, keď si v noci pripísal asistenciu na presilovkový gól Nicka Suzukiho v dueli proti Washingtonu Capitals. Montreal však nakoniec zápas na domácom ľade nezvládol a prehral 3:4.

Boston prehral domáci zápas NHL s Los Angeles 4:5 po predĺžení. Bruins prehrali už štvrtý zápas po sebe. Naopak, LA má z posledných piatich zápasov na konte iba jednu prehru. (nhl)

NHL sa v októbri vráti do Českej republiky. V pražskej O2 Aréne by sa mal konať dvojzápas medzi New Jersey Devils, v ktorom pôsobí slovenský obranca Šimon Nemec, a Buffalom Sabres.

Američan Scott Hinckley, ktorý je fanúšikom Montrealu od roku 1971, si spomína na draft Juraja Slafkovského. „Z 15-tisíc fanúšikov v hale sa nás potešilo možno 500,“ hovorí Hinckley.

Adam Ružička nehral za Arizonu v zápase NHL proti Caroline. Coyotes prehrali 1:5 a slovenský útočník bol v pozícii zdravého náhradníka. Arizona prehrala ôsmy zápas za sebou. (nhl)

Ruskí hokejisti nechápu, prečo môžu hrať bez problémov v NHL, ale na olympiáde už nie. „Dúfam, že NHL povie, že nepustí hráčov na olympiádu bez ruských a bieloruských hokejistov. Ak sa opýtate ktoréhokoľvek hráča z ktorejkoľvek krajiny, myslím, že povie, že rád hrá proti Rusku,“ hovorí Jevgenij Malkin.

Marián Studenič dal gól pri výhre Coachelly Valley Firebirds nad San Jose Barracuda 4:0 v zápase AHL. Studenič nazbieral v 41 zápasoch 27 bodov za 10 gólov a 17 asistencií. (ahl)

Šimon Nemec hovorí, že je v New Jersey šťastný, a teší ho, že nezažíva pozornosť, akú púta v Montreale. „Môžem sa prejsť po ulici a nikto ma nespoznáva. Divoké to bude skôr doma na Slovensku, kde mám pomaly viac povinností ako v NHL,“ tvrdí.

Juraj Slafkovský sa stal prvým tínedžerom v histórii Montrealu, ktorý bodoval v siedmom zápase za sebou. Pri prehre Montrealu s NY Rangers 4:7 zaznamenal gól a asistenciu. V tejto sezóne má 12 gólov a 17 asistencií. (montrealhockeynow)

Jaroslav Halák bude možno chytať za Slovan Bratislava. Klub tvrdí, že jeho možný príchod „administratívne dotiahol”. O tom, či a kedy nastúpi za Slovan, sa rozhodne v priebehu najbližších dní. Halák viac ako desať mesiacov nehral v súťažnom zápase.

Farma vás naučí vážiť si NHL, už nikdy tam nechcem ísť, hovorí Šimon Nemec. Tréner Lindy Ruff mu občas povie, že keď bude hrať zle, zavolá Craigovi Ramsaymu. „Zatiaľ som mu však nedal dôvod,“ vraví Nemec v rozhovore.

Klub NHL Columbus Blue Jackets odvolal z funkcie generálneho manažéra Jarma Kekäläinena, ktorý zastával tento post takmer jedenásť rokov. Do konca ročníka ho zastúpi súčasný prezident hokejových operácií klubu John Davidson.

Pavol Regenda asistoval v zápase AHL, jeho San Diego Gulls však podľahlo San Jose 2:6. Regenda sa podieľal na góle Bena Kinga v tretej tretine, ktorým znížili domáci na 2:5.

Súboj na drafte vôbec nebol tesný, Juraj Slafkovský bol našou jasnou jednotkou, vraví Kent Hughes, generálny manažér Montrealu. „V deň draftu sme sa s ním stretli už len preto, aby sa videl s majiteľom a aby ostatné tímy nevedeli, že je našou jednohlasnou voľbou.“

Juraj Slafkovský je v Montreale ako v akváriu. Všetci vidia každú jeho chybu a niektorí sa z nich aj tešia, vraví Kent Hughes v špeciálnej časti Rána z Montrealu. Generálny manažér, ktorý Slafkovského draftoval, dodáva: „Potvrdzujú si vtedy svoju teóriu, že jeho draftom sme spravili chybu.“

Juraj Slafkovský a muži z vedenia Montrealu, ktorí si ho vybrali - vľavo generálny manažér Kent Hughes, vpravo viceprezident Jeff Gorton. Foto - TASR/AP

Hokejisti Arizony s Adamom Ružičkom prehrali na domácom ľade s Minnesotou 1:3. Pre Coyotes to bola už siedma prehra za sebou, pre hostí štvrté víťazstvo v rade. Ružička mal jednu strelu a jednu mínusku.

Tomáš Tatar bol jediný úspešný v nájazdoch pri víťazstve Seattlu na ľade New Yorku Islanders (2:1 pp a sn). „Aby som bol úprimný, trochu som spanikáril,“ povedal. „Mal som v hlave, ako zakončím, ale nevidel som tam miesto, tak som to musel na poslednú chvíľu zmeniť. Som rád, že to vyšlo.“

Juraj Slafkovský po trojbodovom zápase povedal, že vyrovnanie klubového rekordu ho nezaujíma. „Toto vôbec neriešim. Som hlavne rád, že sme vyhrali, a že to videl môj otec.“ Vo vyhrotenom závere zápasu kričal na hráčov Anaheimu. „Hovoril som im: Choďte už do šatne, zápas sa skončil.“

Ráno z Montrealu: Juraj Slafkovský prispel gólom a dvomi asistenciami k víťazstvu Montrealu 5:0 nad Anaheimom. Vyrovnal 44-ročný rekord Douga Wickenheisera a stal sa druhým tínedžerom v klubovej histórii, ktorý bodoval v šiestich zápasoch za sebou.

Ráno z Montrealu: Skauti sa pri Jurajovi Slafkovskom pomýlili. Pred draftom sa hovorilo, že má slabšie tzv. hokejové IQ, no podľa novinára Arpona Basuho sa extrémne zlepšil a čítanie hry sa stáva jeho prednosťou.

IIHF narýchlo predišla hanbe, Rusko a Bielorusko vylúčila len na hokejovú sezónu 2024/2025. Rusko však stále spĺňa kritériá na štart na olympiáde, keďže v rebríčku IIHF má zmrazený ranking a patrí mu tretia pozícia. Dokonca je aj v predbežnom vyžrebovaní turnaja.

Adam Ružička bol pri prehre Arizony s Philadelphiou 3:5, pre Ružičku to bol prvý zápas v drese Arizony. Šimon Nemec bol pri víťazstve New Jersey nad Seattlom 3:1 a Martin Pospíšil bol pri prehre Calgary s NY Rangers 0:2.

Ráno s NHL: Fanúšikovia v Montreale špekulujú, že Mike Matheson nechce prihrávať Jurajovi Slafkovskému, ten ho pritom veľmi chváli. „Nikdy som nevidel hráča, ktorý by sa počas jednej sezóny zlepšil tak veľmi ako Slaf,“ povedal Matheson.

Juraj Slafkovský bodoval v piatom zápase NHL za sebou, Montreal však prehral so St. Louis 2:7. Slafkovský odohral 20:03 min. a mal jeden plusový bod, v uplynulých 10 zápasoch získal 10 bodov (6+4).

Aj keď strelil štvrtý gól v treťom zápase, Juraj Slafkovský neprišiel do šatne usmiaty. „Ide nám o víťazstvá, to dnes nemáme,“ povedal. Vyjadril sa aj k záberom, ako tréning začína hodinu pred spoluhráčmi. „Prečo by som si nepridal, keď mi to môže pomôcť?“

Ráno s NHL: Juraj Slafkovský je na tom lepšie, než sa čakalo pred sezónou, hovorí tréner Montrealu Martin St. Louis. „Sme šťastní, no nie prekvapení, lebo veľmi tvrdo pracuje.“

Juraj Slafkovský strelil proti Dallasu svoj desiaty gól v tejto sezóne zámorskej NHL. Ani presný zásah slovenského útočníka však Montrealu na body nestačil. Canadiens nakoniec prehrali na domácom ľade so Stars tesne 2:3. (nhl, tasr)

Ráno s NHL: Hoci Juraj Slafkovský strelil v poslednom zápase dva góly, na tréning prišiel hodinu pred zvyškom tímu a trénoval streľbu. „Jeho pracovná morálka všetkých v tíme tlačí vpred. Zdvihol náš štandard a už v tomto ohľade začíname byť dobrí,“ hovorí Cole Caufield.

Hokejisti Minnesoty vyhrali na domácom ľade nad Pittsburghom 3:2. New York Rangers vďaka víťaznému gólu Miku Zibanejada zvíťazili nad Chicagom tesne 4:3 po predĺžení. V noci nehral v NHL žiadny Slovák. (nhl)

Ráno s NHL: Martin Pospíšil asistoval pri víťazstve Calgary nad New Jersey 5:3. Bol to prvý zápas s novou zmluvou, ktorú si vypýtal aj tým, že sa súperovi vie dostať pod kožu. „V NHL je 31 tímov, ktoré ho už nenávidia alebo ho ešte len budú nenávidieť,“ hovorí kanadský novinár Aaron Vickers.

Podcast Off the Ice: „V asistenčnom programe NHL končí stále viac hokejistov. Bez viny však možno nie sú ani kluby, ktoré posielajú na ľad zranených hráčov pod liekmi,” hovoria Tomáš Hudák a Palo Tehlár.

Hokejista Martin Pospíšil sa s Calgary Flames dohodol na dvojročnom predĺžení kontraktu. Pospíšil zarobí v priemere jeden milión amerických dolárov ročne.

Ráno s NHL: Šimon Nemec by si mal viac veriť na útočnej modrej čiare, hovorí po návšteve svojho bývalého zverenca tréner Ján Pleva. „A spoluhráči ho veľmi málo využívajú, keď si nakorčuľuje v druhom slede. O pár sezón si to sadne.“

Erik Černák asistoval pri prehre Tampy Bay s New Yorkom Rangers 1:3. Černák sa na ľad vrátil po takmer mesačnej pauze, odohral 22:40 min a mal aj mínusový bod.

Ráno s NHL: Juraj Slafkovský pri víťazstve Montrealu nad Washingtonom 5:2 strelil dva góly. „Bol to typ momentu, ktorý môže aj tých najnegatívnejších presvedčiť, že Canadiens predsa len draftovali z prvého miesta správneho hráča,“ napísal novinár Brian Wilde.

Nové na Dennikn.sk

Včera 23:02Táňa Micaľuková z linky pomoci pre Ukrajincov: Zažili šikanu, zľahčovanie znásilnenia aj odmietanie lekárskej pomoci, no mnoho ľudí im veľmi pomohloVčera 20:45Newsfilter: Robert Fico neblafuje, je schopný obísť aj Ústavný súdVčera 20:35Ako môže znieť Mozart v roku 2024? Priestorovo, hravo a elektronickyVčera 19:37Pomoc pre ľudí s mentálnym postihnutím aj linka dôvery: aké projekty ohrozil minister SuskoVčera 18:59Bude Ukrajina ako západné Nemecko?Včera 18:52Podľa tretiny opýtaných sú mimovládky agentmi Západu. Z krajín V4 najviac veríme na protizápadné konšpirácieVčera 18:36Kde je spravodlivosť, pýta sa otec Jána Kuciaka šesť rokov po vražde. Zhromaždenia boli v desiatkach miest (+video)Včera 18:00Ťažko synovi vyčítať povahu, po niekom ju zdedil, hovorí pred odvetou proti Grazu Weiss st.Včera 17:40Naozaj máme vysoké tresty? Starostku Turej viackrát odsúdili, ale vždy dostala peňažné tresty a dodnes je vo funkciiVčera 17:38Kauzu Gorila tentokrát zastavili odmeny pre poslankyňu v Ivanke pri DunajiVčera 17:23Pevnejšia regulácia v zdravotníctve nutne neznamená viac regulácieVčera 17:22Rodičia Jána a Martiny: Ďakujeme, že nám pomáhate v boji za spravodlivosť pre naše detiVčera 17:10Stámilióny z plánu obnovy neuvidíme, ak vláda nič neurobí, hovorí bývalá vicepremiérka Vašáková (+ podcast)Včera 17:03Veľvyslankyňa EÚ na Ukrajine: Navaľného smrťou Putin zobudil zvyšok Európy, aby zbrojila ešte viacVčera 16:49Shooty: Nekonečný príbehVčera 16:46Graf dňa: Budúcnosť nie je len umelá inteligencia, ďalším hitom akciového trhu sú lieky na chudnutieVčera 15:46Šéf olympionikov blízky SNS Siekel ide k svojmu golfovému areálu pristavať stovku chát a apartmánovVčera 15:44Glock chce stavať strelnicu v tesnej blízkosti obce Láb, ľudia sa boja hluku zo streľbyVčera 15:39Táňa Pauhofová o svojich chorvátskych koreňoch: Nevie sa o nich, lebo sa ma doteraz na ne nikto nespýtalVčera 15:26Potápačka, ktorá nafotila tragédiu pri freedivingu: Krikom som prebudila Alessiu, Steve však už bol celý šedýVčera 14:52Vývoj bojov (727. deň): Napísal o obrovských ruských stratách v Avdijivke a zastrelil sa, aby ho nemuseli zabiť iníVčera 13:57Šiškinovo RuskoVčera 13:47Francúzske ostrovy Mayotte trápia imigranti. Paríž preto mení ústavu a chce zrušiť „papierové deti“Včera 12:54Farská zo Za slušné Slovensko: Fico je zbabelec, z novinárov naďalej robí terčeVčera 11:28Zelený newsfilter: Veľkofarmári protestujú aj proti zdravším potravinámVčera 10:54Môžete behať celý život, aj tak asi priberiete tuk, tvrdí štúdia. Ukazuje však, ako chudnúť aj vo vyššom vekuVčera 10:46Pokrytectvo a faloš smeráckej úderkyVčera 09:49Komu sa oplatí podať daňové priznanie, aj keď to je nepovinné? Získať sa dá bonus na dieťa alebo na hypotékuVčera 09:38Off the Ice: Tučniak s číslom 68 sa zahniezdil pod stropom štadiónaVčera 09:25Vládnu nám cynici, šarlatáni a úplní hlupáci, vraví sociálny antropológ Buzalka a vyberá päť kníh o modernom Slovensku