NHL

NHL: Adam Ružička bol pri víťazstve Calgary nad Arizonou 3:2, no nebodoval. Raz vystrelil a odohral 14,5 minúty. Martin Fehérváry pre zranenie za Washington nenastúpil. Montreal Juraja Slafkovského ešte hrá vo Vancouveri. (nhl)

Anaheim poslal Pavla Regendu do farmárskeho tímu San Diego Gulls. Pre slovenského hokejistu pôjde o druhé pôsobenie v AHL v sezóne.

Martina Fehérváryho zaradil Washington na listinu zranených hráčov. Slovenský hokejista pre problémy v hornej časti tela bude v NHL chýbať minimálne tri zápasy, vrátiť by sa mohol 12. decembra proti Winnipegu.

Hokejista Pavol Regenda nebodoval v NHL pri prehre svojho Anaheimu s Winnipegom 2:5. 22-ročný útočník odohral v zápase 6 minút a 15 sekúnd, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod. Anaheim prehral šiesty zápas v rade.

Hokejista Adam Ružička strelil gól a dvakrát asistoval pri výhre Calgary nad Washingtonom 5:2. Juraj Slafkovský zaznamenal asistenciu, jeho Montreal prehral s Edmontonom 3:5. Pre Slafkovského to bol siedmy bod v prebiehajúcej sezóne NHL.

NHL: Pavol Regenda bol pri prehre Anaheimu proti Minnesote 4:5 po nájazdoch. Slovenský útočník strávil na ľade vo 4. formácii 10 minút, raz vystrelil. Od polovice 3. tretiny už nehral. Jeho tím prehral piaty zápas po sebe. (nhl)

Hokejisti New Yorku Rangers bez Jaroslava Haláka v bránke prehrali v NHL s Ottawou 2:3pp. O výhre Rangers v predĺžení rozhodol svojím druhým gólom v zápase Brady Tkachuk.

V zápasoch NHL bodovali štyria Slováci. Juraj Slafkovský strelil svoj štvrtý gól pri víťazstve Montrealu v Calgary 2:1. V 2. formácii odohral 12:39 min. Adam Ružička asistoval pri jedinom góle domácich. Skóroval aj Martin Fehérváry a asistenciu si pripísal tiež Erik Černák.

Kanadský hokejista Kris Letang mal druhýkrát v živote mozgovú príhodu. 35-ročný hráč klubu NHL Pittsburgh Penguins prvýkrát prekonal mŕtvicu v roku 2014 a vynechal vtedy dva mesiace sezóny.

Brankár Jaroslav Halák vychytal v NHL prvé víťazstvo v sezóne, jeho New York Rangers zdolal Ottawu 3:1. 37-ročný Slovák chytil 34 z 35 striel súpera a bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu. Halák v tejto sezóne odchytal sedem zápasov.

Martin Fehérváry strelil v NHL prvý gól v sezóne pri výhre jeho Washingtonu and Vancouverom 5:1. 23-ročný slovenský obranca v tejto sezóne odohral 24 zápasov, a okrem jedného gólu zaznamenal aj dve asistencie.

Tomáš Tatar strelil gól a asistoval pri výhre New Jersey na ľade New Yorku Rangers 5:3. Slovenský útočník si pripísal aj 2 plusové body, v drese Rangers nechytal Jaroslav Halák. Tampa Bay v zostave s Erikom Černákom zvíťazila v Buffale 6:5 po predĺžení.

Bývalá zamestnankyňa Vancouveru Canucks podala na klub NHL žalobu za prepustenie z práce na základe diskriminácie. Rachel Doerrieová tvrdí, že pri jej prepustení zohrali úlohu pohlavie, fyzické a mentálne postihnutie. Klub obvinenia popiera.

Hokejista Pavol Regenda nehral v zápase NHL za Anaheim, ktorý prehral doma so Seattlom 4:5. Chicago podľahlo Winnipegu 2:7 a dosiahlo siedmu prehru za sebou.

Adam Ružička strelil gól v NHL pri prehre jeho Calgary s Carolinou 2:3. Slovenský útočník skóroval piatykrát v tejto sezóne a celkovo zaznamenal deviaty bod v 11. zápase.

Slovenský brankár Jaroslav Halák nechytal v NHL za New York Rangers pri prehre s Edmontonom 3:4. Spoluhráči 37-ročného Slováka vyhrávali po dvoch tretinách 3:0, no kanadský klub strelil štyri góly v tretej časti. (nhl)

Tomáš Tatar strelil svoj piaty gól v sezóne NHL, jeho New Jersey vyhralo nad Buffalom 3:1. Erik Černák mal dva plusové body pri výhre Tampy Bay nad St. Louis 5:2.

Juraj Slafkovský pre zranenie nedohral zápas proti Chicagu, Montreal zvíťazil 3:2 po nájazdoch. 18-ročného útočníka v 3. tretine narazil Jason Dickinson, z ľadu mu museli pomáhať spoluhráči. Dovtedy Slafkovský odohral 7 minút a 53 sekúnd.

Vo veku 71 rokov zomrel legendárny švédsky hokejista Börje Salming. Ako obranca odohral 16 zo svojich 17 sezón v NHL za Toronto Maple Leafs (1973 – 1989). V 1 148 zápasoch nazbieral 787 bodov. Ako prvého Švéda ho uviedli do Siene slávy NHL.

Juraj Slafkovský asistoval v NHL pri výhre Montrealu nad Columbusom 3:1 a zaznamenal svoj 5. bod v 15. zápase. Slovenský útočník sa po jednom zápase v 2. útoku Montrealu vrátil do 4. formácie. Proti Columbusu odohral 10 minút a 20 sekúnd.

Jaroslav Halák nechytal v NHL za New York Rangers pri výhre nad Los Angeles 5:3. 37-ročný slovenský brankár v tejto sezóne nastúpil do piatich zápasov a stále čaká na svoje prvé víťazstvo. Dva góly proti Los Angeles dal Američan Chris Kreider.

Juraj Slafkovský dostal pri prehre Montrealu s Buffalom 2:7 prvýkrát väčší priestor v presilovke. Ukázal, že nechce hrať len na istotu, pýtal si puk na strelu a bol najaktívnejší z celej formácie. Nebol ani pri jednom inkasovanom góle, pred posledným však spôsobil oslabenie.

Juraj Slafkovský nastúpi v 2. útoku Montrealu v nočnom zápase proti Buffalu. Slovenský hokejista bude hrať spolu s Christianom Dvorakom a Brendanom Gallagherom, v druhej útočnej formácii nahradí zraneného Mikea Hoffmana. (nhl)

Adam Ružička boduje na úrovni, akú mal naposledy zo Slovákov v NHL Marián Gáborík v sezóne 2009/10. Za jeho progresom je dôvera od trénera Darryla Suttera, ktorý s hokejistami hráva psychologické hry. Aj pri chválení Ružičku sa dal nájsť odkaz pre Jonathana Huberdeaua.

NHL: New Jersey vyhralo trinásty zápas po sebe, keď zdolalo Edmonton 5:2. Tomáš Tatar sa na tom podieľal gólom. Brankár Skinner jeho prvú strelu vyrazil, ale Tatar letiaci puk rukou usmernil na hokejku a skóroval. Pavol Regenda sa nezmestil do zostavy Anaheimu.

Juraj Slafkovský v pondelok trénoval v druhej formácii Montrealu Canadiens s Christianom Dvorakom a Brendanom Gallagherom. 18-ročný útočník vo formácii nahradil Mikea Hoffmana, ktorý má zranenie v dolnej časti tela. Montreal odohrá ďalší zápas v stredu ráno s Buffalom.

Chicago slávnostne vyradilo dres Mariána Hossu s číslom 81 pred zápasom NHL proti Pittsburghu. Slovenský hokejista získal s Blackhawks Stanleyho pohár v rokoch 2010, 2013 a 2015.

Adam Ružička strelil dva góly a asistoval pri výhre Calgary nad Floridou 5:4pp, slovenského hokejistu vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. Juraj Slafkovský odohral 9:26 min, jeho Montreal zvíťazil nad Philadelphiou 5:4.

V prvom sobotňajšom zápase NHL New Jersey zdolalo Ottawu 5:1 a vyhralo tak svoj 12. zápas v rade. Devils sa s 30 bodmi dotiahli na Boston, ktorý je najlepším tímom doterajšieho priebehu sezóny. Tomáš Tatar nebodoval, za víťazné mužstvo odohral vyše 13 minút. (nhl)

Slovenský hokejový obranca Samuel Kňažko sa v AHL podieľal na víťazstve jeho Clevelandu nad Lavalom 7:3 piatimi asistenciami. 20-ročný Kňažko si tak v aktuálnej sezóne vylepšil bilanciu na gól a 9 asistencií v 12 zápasoch. Je najproduktívnejším obrancom farmy Columbusu, ktorý ho draftoval v roku 2020. (ahl)

V jedinom nočnom zápase NHL Vancouver vyhral nad Los Angeles 4:1. Po dva góly strelili Brock Boeser a Elias Pettersson. Kanadský tím podržal brankár Thatcher Demko, ktorý inkasoval iba jeden gól z 37 striel súpera. (nhl)

Jurajovi Slafkovskému odporučili tréneri, aby študoval na videu siedmich hráčov, od ktorých môže odpozorovať detaily do svojej hry. „Najviac si všímam Mikka Rantanena,“ povedal Slafkovský. K fínskemu útočníkovi ho prirovnal už Peter Forsberg počas olympiády.

NHL: Tomáš Tatar v druhom zápase po sebe nebodoval, ale jeho New Jersey vyhralo 11-krát v rade, keď Toronto zdolalo 3:2 po predĺžení. Slovenský útočník dvakrát vystrelil a odohral 14,5 minúty. Martin Fehérváry bol na ľade 22 minút pri prehre svojho Washingtonu so St. Louis 4:5 po nájazdoch. Zaznamenal 5 hitov.

Juraj Slafkovský odohral v noci dvanásty zápas v NHL, získal v ňom svoju prvú asistenciu a celkovo štvrtý bod. Montreal prehral v Columbuse 4:6, Slafkovský nastúpil opäť v štvrtom útoku. Odohral 10 minút a 33 sekúnd a ukázal, že sa zlepšuje v krytí puku.

Rozdiel medzi životom pred a po Novembri sa dá pekne ukázať aj na dvoch Slovákoch, ktorí prišli hrať hokej do kanadskej provincie Quebec, píše Štefan Bugan. Kým Peter Šťastný emigroval s vedomím, že už možno nikdy neuvidí rodinu, Juraja Slafkovského chodia rodičia pozrieť na otočku.

Hokejisti Chicaga prehrali v NHL so St. Louis 2:5. Za Chicago dvakrát skóroval Kanaďan Andreas Athanasiou. St. Louis vyhralo štvrtý zápas v rade. Siedmu prehru za sebou zaznamenalo Buffalo, ktoré podľahlo Ottawe 1:4.

Juraj Slafkovský v prvých 11 zápasoch NHL strelil tri góly, no verí, že má na viac. „Boli to moje prvé zápasy v najlepšej lige sveta, potrebujem sa rozohrať. Od začiatku vidím progres a som rád, že vždy k svojej hre pridám niečo nové.“

Klub NHL Chicago Blackhawks vyradí dres Mariána Hossu pred pondelňajším zápasom s Pittsburghom Penguins. Bývalý slovenský hokejista bude ôsmym hráčom v histórii klubu, ktorý bude mať dres s menom a číslom vyvesený pod stropom štadióna United Center.

Novinár Arpon Basu si myslí, že Montreal by nemal tlačiť Juraja Slafkovského do pozície silového hráča. „Stalo sa mu to, čo všetkým veľkým hráčom, ktorí prídu do NHL. Každý od nich očakáva silovú hru do tela. Lenže on má aj inú stránku a teraz sa učí nájsť balans medzi využívaním svojej postavy a zároveň šikovných rúk,“ hovorí expert na Montreal z The Athletic.

Tomáš Tatar nebodoval v NHL pri výhre New Jersey nad Montrealom 5:1. Slovenský útočník hral v prvom útoku New Jersey, v zápase odohral 16 minút a 21 sekúnd. Do štatistík si pripísal dva plusové body.

Juraj Slafkovský sa vrátil do zostavy Montrealu po dvojzápasovom dištanci. Pri prehre 1:5 s New Jersey bol aj zo štvrtej formácie veľmi aktívny: vystrelil až šesťkrát, z toho trikrát trafil bránku, dvakrát minul a raz mu strelu zblokovali. Fanúšikovia si prajú, aby hrával viac minút a s kvalitnejšími spoluhráčmi.

Juraj Slafkovský po dvojzápasovom treste za faul nastúpi za Montreal v nočnom stretnutí proti New Jersey. Slovenský hokejista bude hrať vo štvrtom útoku s Michaelom Pezzettom a Jakeom Evansom. (nhl)

Do Siene slávy NHL uviedli švédskych hokejistov Henrika a Daniela Sedinovcov, ktorí celú kariéru odohrali vo Vancouveri. Spolu s nimi sú novými členmi aj Roberto Luongo a Daniel Alfredsson.

Počas prípravy sa rozoberalo, či Juraj Slafkovský do kempu neprišiel príliš ťažký a či ho nespomaľovala svalová hmota, ktorú nabral počas leta. Odvtedy schudol štyri kilogramy. „Na konci sezóny budem vyzerať ako Cole Caufield,“ žartoval pri zmienke o tom, že podľa niektorých zdrojov je aj o dva centimetre nižší.

Hokejista Adam Ružička v druhom zápase NHL za sebou zaznamenal gól a asistenciu, jeho Calgary vyhralo nad Los Angeles 6:5. Slovenský útočník strelil víťazný gól a vyhlásili ho za 3. hviezdu stretnutia.

Juraj Slafkovský prvý raz hovoril o svojom faule, za ktorý ho suspendovali na dva zápasy. „Nemal som veľkú rýchlosť, spomaľoval som. Môžete vidieť, že som už ani príliš nekorčuľoval. Je to náročné, keď ste o dvadsať kilogramov ťažší. Ani sa nemusíte príliš snažiť a stane sa takáto vec,“ opísal situáciu Slafkovský, ktorý sa zranenému Mattovi Luffovi ospravedlnil esemeskou.

Aj keď Juraj Slafkovský sa dostal do rubriky Porazený týždňa, ostatní traja slovenskí útočníci v NHL majú za sebou vynikajúci týždeň, píše Športový newsfilter. Z profiligy mizli ako kamaráti z pesničky Bolo nás jedenásť, no Slafkovský a spol. to menia.

Hokejisti Tampy Bay vyhrali doma v zápase NHL nad Washingtonom 6:3. Za domácich nehral pre zranenie Erik Černák, Martin Fehérváry odohral v drese Washingtonu 18 a pol minúty.

Tomáš Tatar strelil gól a asistoval pri výhre New Jersey nad Arizonou 4:2. Slovenský hokejista bodoval v siedmom zápase NHL za sebou a vyhlásili ho za prvú hviezdu stretnutia. Gól a asistenciu zaznamenal aj Adam Ružička, jeho Calgary vyhralo nad Winnipegom 3:2.

Internetom sa v posledných dňoch šírila štatistika, podľa ktorej mal Juraj Slafkovský lepší štart v NHL než Sidney Crosby. Kým Kanaďan strelil 2 góly v 12 zápasoch, Slovák 3 v deviatich. Tabuľka je však skreslená: pri pohľade na získané body vychádza, že Crosby bol oveľa úspešnejší.

Nové na Dennikn.sk

06:37Ekonomický newsfilter: Heger predstavil zázračné riešenie sporu o výdavkové limity 06:13300 slov z MS: Divoké, reagoval na ich dominanciu novinár. Brazíliu však trápili dve dôležité veci 06:10Kamarát napísal na Facebooku, že život už nemá zmysel. Ako mu pomôcť?Včera 21:38Newsfilter: Kríza kríz má meno MatovičVčera 20:05Mikulec neukázal ÚVO doklady a spochybnil vlastnú tlačovku. Pri pomoci na hranici porušil zákonVčera 18:18Graf dňa: Ani kombinácia inflácie a mizivého rastu výrazne nezatrasie trhom práce v strednej Európe, prognózuje ErsteVčera 17:34Hypotekárny trh chladne k úrovni spred pandémieVčera 17:33Rozpočet je neistý, koalíciu teraz drží v šachu TarabaVčera 17:26Je fosílny odvod férový? Slovnaft tvrdí, že nie, a odvoláva sa aj na dohodu, ktorá podľa advokáta už zaniklaVčera 17:19Pre USA nie je problém nájsť sto miliárd na vedenie vojny. Ak však cúvnu, je Európa pripravená brániť Ukrajinu sama?Včera 17:04Shooty: Bojovníci regresuVčera 16:51Historik Hruboň: Tisov mýtus je v cirkvi stále silnýVčera 16:32Ušľachtilý strážca pamäti a slobodyVčera 16:21Jediný imperialista je Putin, nie celý ruský národVčera 15:34Tehotná ukrajinská medička trpela päť mesiacov v ruskom zajatí. Dieťaťu sľúbila, že plakať nebudeVčera 15:11Zdá sa, že len Zuzana Čaputová pochopila zmysel spolupráceVčera 14:25Pred 82 rokmi sa začala Zimná vojna – sovietska agresia proti FínskuVčera 13:58Vláda schválila stabilizačný príspevok pre zdravotníkov. Stáť bude najviac 260 miliónovVčera 13:14Vývoj bojov (284. deň): Ukrajinci zaútočili hlboko na ruskom území na základňu, ktorá terorizuje civilistovVčera 12:44Odkiaľ sa vzali tie úžasné čísla? Od úžasnej vládyVčera 12:40Úplne nový zdroj energie. Pri Trebišove prebudujú staré plynové vrty na získavanie tepla z hlbín zemeVčera 12:27Klientom radím, nech si dajú schváliť hypotéku už teraz, aj keď ešte nenašli byt, ktorý chcú kúpiť, hovorí hypotekárny špecialistaVčera 11:39tl;dr Hlavný problém sociálnych médií? Ľudia sa priveľa rozprávajúVčera 10:50Rodičia sa boja pustiť deti samy do školy. Ako opraviť mestá, aby boli bezpečné?Včera 10:42Nedáte mi víza alebo prácu? Ste fašisti. Aj progresívni Rusi prepadajú kolonizačným praktikám, hovorí politológVčera 10:20Žil pol roka v gete, so skrytou kamerou prenikol medzi pašerákov ľudí. Teraz posiela do kín superhrdinuVčera 09:47Zdražovanie nás vyrušuje viac ako vojna, vysokú infláciu vidíme aj tam, kde ceny rástli najmenej, ukázal prieskum IpsosuVčera 07:34Športový newsfilter: Zdá sa, že Petra Vlhová zmenila stratégiuVčera 06:44Ekonomický newsfilter: Aby prešla nižšia DPH na vleky a tobogany, bude aj na jedloVčera 06:00300 slov z MS: Na Girouda pískali vlastní, teraz prekonal aj Henryho. S Mbappém ťahá Francúzov za obhajobou