Anastasia Kuzminová

Minister Naď považuje za správne, že sú ruskí športovci po útoku na Ukrajinu vylúčení zo všetkých športových súťaží. Hovorí aj o tom, že rozumie Anastasii Kuzminovej, ktorá jasne nepomenovala, že Rusko je agresor. Podľa neho to súvisí s tým, že jej brat je poslancom ruskej Dumy za Putinovu stranu a na sankčnom zozname EÚ. „Ak by ona tvrdo vystupovala, tak by to mohlo mať dosahy aj na jej vlastnú rodinu.“

Anastasia Kuzminová reaguje alibisticky, ale za svojho brata nemôže. Postoj Slovana a DAC je hanba, píše Športový newsfilter. Práve tieto dva kluby sa ako jediné nepostavili za transparent „Stop vojne“ a asi málokoho prekvapí, že sa to stalo práve pri týchto dvoch kluboch.

Medzi ruskými športovcami na sankčnom zozname Európskej únie figuruje aj brat Anastasie Kuzminovej. Bývalý biatlonista Anton Šipulin 15. februára hlasoval v Štátnej dume za výzvu o potrebe uznať nezávislosť Doneckej ľudovej republiky a Luhanskej ľudovej republiky.

Športovkyňou roka 2019 sa stala Petra Vlhová, druhá skončila Anastasia Kuzminová, tretí je Peter Sagan. Najlepším kolektívom sa stala hliadka 3xC1, za Športovú legendu vyhlásili bežca Jozefa Plachého. Divácku cenu získali Petra Vlhová a za neolympijské športy Attila Végh.

Anastasia Kuzminová sa po ukončení kariéry ospravedlnila fanúšikom, trénerkou zatiaľ nebude. „Ak by som teraz musela kvôli svojim zverencom odchádzať z domu, znovu by som obetovala rodinu a deti odsúvala na druhé miesto, čo si nemôžem dovoliť,“ povedala.

Kuzminová na tlačovej konferencii, na ktorej oznámila definitívny koniec kariéry. Foto - tasr

Biatlonistka Anastasia Kuzminová definitívne ukončila kariéru. Na tlačovej konferencii oznámila, že nebude pokračovať ani v štafete. Pôsobenie v individuálnych pretekoch ukončila v apríli po sezóne Svetového pohára.

Ivona Fialková sa rozhodla pokračovať v kariére, 24-ročná biatlonistka uvažovala o jej konci pre problémy s chrbticou. Slovensko tak môže na budúcu sezónu zložiť štafetu, ktorej členkou bude aj Anastasia Kuzminová, ktorá už ukončila individuálnu kariéru. (rtvs)

Definitívne ukončenie kariéry Anastasie Kuzminovej záleží na rozhodnutia Ivony Fialkovej, ktorá ako 24-ročná zvažuje koniec s biatlonom. „Bola by škoda, ak by to ešte neskúsila, hlavne, keď jej sestra Paulína ukázala, aký vie spraviť progres za jeden rok,“ píše Michal Červený v Športovom newsfiltri.

Anastasia Kuzminová potvrdila, že ukončila individuálnu kariéru, pokračovať bude len v štafetách, ak vôbec. „Som rada, že sa už nerieši, či som Slovenka alebo Ruska. Je to bolestivá téma,“ povedala na tlačovej konferencii.

Kuzminová strieľa fantasticky a zatiaľ trafila všetkých 15 terčov. Čaká ju už len posledná streľba; ak by aj na nej bola bezchybná, podarilo by sa jej to prvýkrát v kariére. Slovenská biatlonistka má náskok 1:22 min.

Kuzminová zvládla bezchybne aj druhú streľbu a na čele stíhacích pretekov má náskok 1:14 min. Paulína Fialková spravila opäť dve chyby a priebežne je na 22. mieste.

Anastasia Kuzminová začala stíhacie preteky bezchybnou streľbou a priebežne vedie o 35 sekúnd. Paulína Fialková spravila dve chyby a patrí jej 14. miesto.

V Holmenkollene sa začali stíhacie preteky biatlonistiek v rámci Svetového pohára. Pretekárky štartujú podľa poradia v šprinte: Anastasia Kuzminová je prvá s náskokom 21 sekúnd, Paulína Fialková je tretia. Priamy prenos vysielajú Dvojka, ČT Sport a Eurosport.

Anastasia Kuzminová v nórskom Holmenkollene potvrdila víťazstvo v hodnotení šprintu Svetového pohára a získala malý glóbus za triumf v disciplíne. Preteky vyhrala, tretia skončila Paulína Fialková.

Anastasia Kuzminová je v cieli šprintu SP v Holmenkollene priebežne prvá, druhá je Paulína Fialková. V cieli však ešte nie je väčšina favoritiek. Kuzminová bojuje o potvrdenie malého glóbusu za šprint.

Paulína Fialková mala čistú streľbu v šprinte SP v Holmenkollene, Kuzminová spravila chybu len na prvej položke. Po druhej streľbe patrí zatiaľ Kuzminovej prvé, Fialkovej druhé miesto. Majú však nízke štartové čísla.

Paulína Fialková mala čistú prvú streleckú položku, Anastasia Kuzminová spravila jednu chybu v šprinte Svetového pohára v nórskom Holmenkollene. Fialková je na prvom medzičase tretia, Kuzminová piata, majú však nízke štartové čísla.

Začal sa šprint žien Svetového pohára v Holmenkollene. Paulína Fialková má štartové číslo 12, Anastasia Kuzminová 14, Ivona Fialková 17, Terézia Poliaková 96. Kuzminová dnes môže potvrdiť zisk malého glóbusu za víťazstvo v disciplíne.

Paulína Fialková skončila na 12. mieste v pretekoch s hromadným štartom, keď netrafila päť terčov. Kuzminová pri svojom poslednom štarte na biatlonových MS zaváhala desaťkrát. Zvíťazila Talianka Wiererová.

Paulína Fialková spravila na tretej streľbe jednu chybu a posunula sa na 13. miesto. Na čele je Talianka Wiererová, ktorá ako jediná v náročných podmienkach trafila všetky terče.

Paulína Fialková bola na druhej streľbe bezchybná a posunula sa na 14. priečku. Kuzminová v pretekoch s hromadným štartom opäť netrafila štyri terče a je na poslednom 30. mieste.

Kuzminová ani Paulína Fialková nezačali dobre preteky s hromadným štartom na biatlonových MS. Fialková netrafila dva terče, Kuzminová dokonca štyri.

Slovenské biatlonistky skončili na 6. mieste v štafete na majstrovstvách sveta. I. Fialková, Poliaková, Kuzminová a P. Fialková neabsolvovali trestné kolo, na víťazné Nórsko stratili 53 sek.

Ivona Fialková na prvom úseku štafety. Foto – AP

Anastasia Kuzminová posunula slovenskú štafetu na 7. miesto. Na strelnici spravila tri chyby a finišmanke Paulíne Fialkovej odovzdala so stratou 1:18 min. na prvé Švédsko.

Slovenské biatlonistky sú po druhom úseku na 11. mieste so stratou 1:52 min. na prvé Američanky. Terézia Poliaková spravila na strelnici dve chyby, ktoré následne opravila dobíjaním. Na trati je už Anastasia Kuzminová, ktorá odovzdá Paulíne Fialkovej.

Slovenské biatlonistky odštartovali štafetové preteky na MS v najsilnejšej zostave – I. Fialková, Poliaková, P. Fialková a Kuzminová. Každú biatlonistku čaká 6 km a dve streľby.

Paulína Fialková skončila piata vo vytrvalostných pretekoch na majstrovstvách sveta. Slovenská biatlonistka netrafila posledný výstrel, čo ju pripravilo o zlatú medailu. Kuzminová zaváhala sedemkrát, zvíťazila Hanna Obergová zo Švédska.

Foto – AP

Paulína Fialková netrafila až posledný výstrel vo vytrvalostných pretekoch na majstrovstvách sveta. Slovenská biatlonistka príde do cieľa priebežne prvá, štartovala však štvrtá a môžu ju predbehnúť súperky, ktoré majú ešte trať pred sebou. Kuzminová netrafila celkovo sedem terčov.

Paulína Fialková zvládla bezchybne aj tretiu streľbu. Vo vytrvalostných pretekoch na MS ju čakajú ešte dva trojkilometrové okruhy, ktoré predelí streľba postojačky. Kuzminová spravila na tretej streľbe jednu chybu.

Paulína Fialková sa nepomýlila ani na druhej streľbe, po ktorej je priebežne prvá. Vo vytrvalostných pretekoch ju čakajú ešte dve streľby – v ľahu aj v stoji. Anastasia Kuzminová na druhej streľbe netrafila jeden terč.

Anastasia Kuzminová netrafila na prvej streľbe štyri terče, čo vo vytrvalostných pretekoch na biatlonových MS znamená štyri trestné minúty. Naopak, Paulína Fialková mala prvú streľbu bezchybnú.

Anastasia Kuzminová by napokon mala nastúpiť na dnešné vytrvalostné preteky na MS. „Nasťa síce stále nie je celkom v poriadku, ale nakoniec nastúpi,“ povedal jej strelecký tréner Tomáš Kos. (idnes)

Anastasia Kuzminová obsadila na MS v stíhacích pretekoch šieste miesto, absolvovala sedem trestných okruhov. Zvíťazila Nemka Denise Herrmannová pred Nórkou Eckhoffovou a ďalšou Nemkou Dahlmeierovou.

Anastasia Kuzminová. Foto – AP/Jessica Gow, TT

Anastasia Kuzminová na poslednej streľbe stíhacích pretekov raz minula a je siedma. Vedie Nemka Herrmannová pred svojou krajankou Dahlmeierovou a Nórkou Eckhoffovou. Ivona Fialková je 38.

Anastasia Kuzminová na tretej streľbe stíhacích pretekov pridala ďalšie dva trestné okruhy a je deviata. Vedie Švédka Brorssonová s väčším náskokom pred dvojicou Nemiek Dahlmeierová – Herrmannová. Ivona Fialková je 26.

Anastasia Kuzminová na druhej streľbe stíhacích pretekov minula ďalšie dva terče a je priebežne ôsma. Po druhej streľbe vedie Nemka Herrmannová pred Švédkou Brorssonovou a ďalšou Nemkou Dahlmeierovou. Ivona Fialková je 32.

Anastasia Kuzminová na prvej streľbe stíhacích pretekov dvakrát chybovala a prišla o vedúcu pozíciu, je priebežne siedma. Vedie Nemka Dahlmeierová pred Nórkou Tandrevoldovou a ďalšou Nemkou Herrmannovou. Ivona Fialková je 32.

Na biatlonových MS sa začali stíhacie preteky žien. Anastasia Kuzminová odštartovala ako prvá s náskokom desiatich sekúnd na Nórku Tandrevoldovú. Ivona Fialková pôjde na trať ako 33., Paulína Fialková pre zdravotné problémy neštartuje.

Paulína Fialková pre zdravotné problémy nenastúpi na stíhacie preteky na MS v Östersunde. Anastasia Kuzminová štartuje prvá, Ivona Fialková 33. Preteky sa začnú o 13.45. Priamy prenos odvysielajú Dvojka, Eurosport a ČT Sport. (biatlon-info)

Mať pri biatlone zapálené dýchacie cesty nie je sranda, hovorí bývalá biatlonistka Martina Halinárová. Anastasia Kuzminová podľa nej podala v šprinte fantastický výkon, vypätie pri chorobe ju však môže zložiť do postele.

Kuzminová potvrdila, že tohtoročné MS sú pre ňu posledné. Počas dňa váhala, či pre zdravotné problémy nastúpi na štart. „Nakoniec som si povedala, že by bola škoda nenastúpiť. Šprint je moja disciplína, a sú to moje posledné majstrovstvá sveta,“ povedala po zisku zlatej medaily.

Foto: Kuzminová oslavuje svoj prvý titul majsterky sveta. Po víťazstve v šprinte povedala, že prežíva neopísateľné pocity a splnil sa jej biatlonový sen. Obáva sa však, či pre zdravotné problémy bude schopná štartovať na MS v ďalších pretekoch.

Foto – TASR

Osobnosti reagujú na víťazstva Anastasie Kuzminovej a Petry Vlhovej na MS a vo Svetovom pohári. „Som veľmi rád, že aspoň športovci nám robia radosť, keď už nie politici,“ povedal Jozef Stümpel.

Anastasia Kuzminová sa stala biatlonovou majsterkou sveta v šprinte. Slovenka získala svoj prvý titul svetovej šampiónky napriek zdravotným problémom a jednej streleckej chybe.

Foto - tasr

Anastasia Kuzminová prišla do cieľa na prvom mieste s náskokom takmer 10 sekúnd. Viaceré jej súperky sú ešte na trati, ak Slovenku nepredbehnú, bude biatlonovou majsterkou sveta v šprinte. Paulína Fialková je tesne pred cieľom, na strelnici spravila štyri chyby.

Anastasia Kuzminová trafila na druhej streľbe všetky terče a priebežne je s mankom dvoch sekúnd druhá. Slovenskú biatlonistku ešte čaká jeden 2,5-kilometrový okruh do cieľa. Viaceré jej konkurentky sú na trati alebo ešte nevyštartovali.

Anastasia Kuzminová netrafila na prvej streľbe jeden terč, Paulína Fialková dva. V šprinte na majstrovstvách sveta čaká slovenské biatlonistky ešte streľba v stoji.

V šprinte na MS v Östersunde (začiatok 16.15) sa predstaví aj Anastasia Kuzminová. „Nasťa bude štartovať, no zdravotne to nie je úplne najlepšie, tak uvidíme, ako to dopadne,“ povedal po nástrele pre TASR tréner a manžel Daniel Kuzmin.

O 16:15 štartuje biatlonový šprint na MS v Östersunde. Anastasia Kuzminová má štartové číslo 43, Paulína Fialková 49, Ivona Fialková 69 a Terézia Poliaková 5. Kuzminová nenastúpila na včerajšiu zmiešanú štafetu pre chorobu.

Anastasia Kuzminová pre chorobu nenastúpi do dnešnej zmiešanej štafety na MS v biatlone. Slovensko budú od 16:15 reprezentovať sestry Paulína a Ivona Fialkové, za mužov Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš.

Najčítanejšie teraz

Nové na Dennikn.sk

18:11Ani po zriadení ministerstva informatizácie Slovensko nedokáže držať krok s digitalizáciou v Európskej únii 17:43Minister financií navrhol sestrám vyššie mzdy, v Česku by aj tak zarábali viac 17:42Zelený newsfilter: Šéf inšpektorov životného prostredia ako agent polície pomohol v obvinení prominentných advokátov 16:54Ako berie duševná porucha kúsky identity: Pozerala som do každého zrkadla a bol z toho len plač 16:47Danglár: Športovci 15:43Týždeň v európskej ekonomike: Európa sa musí zbaviť telekomunikačnej závislosti od Číny 15:12Pavel Malovič: Každý deň sa musím niečo nové naučiť alebo vytvoriť. Inak neviem žiť 14:18Graf dňa: Slováci veria elektrine z jadra čoraz viac. Väčšina podporuje aj dokončenie Mochoviec 13:51Vývoj bojov (175. deň): Vojaci ukrajinskej medzinárodnej légie sa sťažujú na zlé zaobchádzanie a zločiny časti veliteľov 12:57Štúdia: Hladomoru by po totálnom jadrovom konflikte podľahli miliardy 12:49Ako porozumieť plaču bábätiek? Dá sa to naučiť jedine praxou, ukazuje štúdia 12:48Holandský výrobca dosiek na osadzovanie čipov si v Novej Dubnici postaví veľký závod za 25 miliónov 12:40Ťažký život nenahraditeľného Matoviča: Ešte aj platy sestier musí vypočítať sám 11:31Čo vedeli Američania pred vojnou: očakávali ruský útok, zo Zelenského mali obavy 11:14Strach, sliny a porno. Nevera a rozklad osobnosti v románe Ivany Dobrakovovej 10:07Matovič sa nemusí obetovať, aj keď by si to určite užíval 09:59Je najvyšší čas prestať vydávať Rusom turistické víza 09:57Ochrana prírody zvyšuje tržby hotelov, národným parkom by pomohli vstupné poplatky či daň za ubytovanie 09:37Zber bioodpadu odľahčil čierne nádoby. S výrobou hnojiva je však problém 09:33Košický primátor: Priznávam, že s akvaparkom som to neodhadol, teraz už termín otvorenia nesľúbim 09:16Klaustrofóbie alebo strachu z lietania sa zbavíte aj pomocou virtuálnej reality, ale psychológov budeme potrebovať aj naďalej 07:00Vinou Putina vedú kočovný život, Ukrajine pomáhajú futbalom. Šachtar Doneck osem rokov uteká pred vojnou 06:40Ekonomický newsfilter: Strane SaS neprekáža, že sa pre drastické šetrenie možno vypnú niektoré funkcie štátuVčera 20:55Kauzu Mýtnik odložili do skrine a my sme ju vytiahli, hovorí odchádzajúci šéf ÚVOVčera 20:02Newsfilter: Nehrajme s Matovičom hru o vete jeho balíčkaVčera 19:46Naozaj postrčenia nedokážu meniť ľudské správanie? Ako sa vyznať v spore o účinnosti vplyvnej vedeckej teórieVčera 18:50Za jeden deň šesť požiarov: plamene zničili v Bratislave aj úrodu hrozna, vinohradníci vyzývajú na pomocVčera 18:18Kľúčový liek, ktorý zachraňuje život pacientom s rakovinou kože, štát stále neuhrádza všetkýmVčera 18:11Za Škriniara zrejme nedostane Inter toľko, koľko by chcel. Prestup však stále nie je úplne vylúčenýVčera 17:58Koaličná kríza a požiadavky SaS maria šancu na zmenu dlhovej brzdy