Štefan Harabin

Rekreačný dom Štefana Harabina v katastri Dunajskej Lužnej už nestojí. Podľa Harabina povolenie na odstránenie stavby vraj nepotreboval, lebo „dom sa zbúral sám“, povedal pre Markízu.

YouTube odblokoval kanál bývalému sudcovi Štefanovi Harabinovi, na ktorom má viac ako 39-tisíc odberateľov. Kanál bol na službe zablokovaný pred viac než dvoma týždňami, dôvody neboli známe.

Shooty: Za mrežami

To najhoršie, čo doma máme, sa opäť pripomenulo, píše o Harabinovi Andrej Bán. „Provokatéra a „nacbola“ Harabina treba pustiť – nech ide do Ruska.“

Štefana Harabina stíha NAKA za facebookový status, ktorý napísal deň po ruskej invázii na Ukrajine a podporil v ňom počínanie Vladimira Putina. Momentálne už nie je na jeho facebookovom účte dostupný.

NAKA zadržala a obvinila Štefana Harabina zo „schvaľovania trestného činu a z extrémistického trestného činu“. „Momentálne vykonávame zaisťovacie úkony. Bližšie informácie poskytneme hneď, ako to procesná situácia dovolí,“ uviedla polícia.

Polícia na zásahu pred domom v Bratislave, kde sa nachádza byt Štefana Harabina. Foto N

Slovenská technická univerzita predala budovy v Gabčíkove, kde štát ubytoval utečencov z Ukrajiny, a to firme, kde je konateľkou Kinga Bitterová, ktorá kandidovala za protiimigrantskú stranu Štefana Harabina Vlasť. „Žiadne nútené vysťahovanie osôb ubytovaných pod gesciou ministerstva vnútra nehrozí,“ oznámili noví vlastníci ubytovní.

Štefan Harabin je podozrivý zo spáchania schvaľovania trestných činov. Trestné oznámenie podal poslanec Ján Benčík, ale pridali sa aj ďalší poslanci.

Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) podal trestné oznámenie na Štefana Harabina pre podozrenie z trestného činu ohrozovania mieru. „Nemôžeme už ďalej stáť a nečinne sa pozerať na to, ako Harabin klame, zavádza a ohrozuje mier v našej krajine,“ povedal.

Európsky súd pre ľudské práva nevyhovel sťažnostiam bývalého šéfa Najvyššieho súdu Štefana Harabina a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Obaja sa sťažovali, že sa nemohli zúčastniť na konaní pred Ústavným súdom.

Ako sa stal Štefan Harabin opäť šéfom Najvyššieho súdu a prečo sa to nemalo stať, vysvetľuje právnik Rudolf Suran. „Justičná stráž pochybila, keď nezasiahla proti človeku, ktorý v budove súdu opakovane rušil poriadok, verejne slovne na ňu útočil a ponižoval ju, obviňoval ju z trestných činov, a to krikom, čím vyvolal rušivý hluk.“

Do pojednávacej miestnosti na Najvyššom súde nevpustili obžalovaného Tibora Rostasa ani bývalého sudcu Štefana Harabina, pretože stále odmietajú nosiť rúško. Pred súdom je tak zatiaľ len Rostasov právny zástupca a prokurátor Honz.

Štefan Harabin a Tibor E. Rostas. Foto N

Na pojednávanie na Najvyšší súd so šéfredaktorom časopisu Zem a Vek Tiborom Rostasom prišiel bývalý sudca Štefan Harabin. Obaja odmietli mať rúško, Harabin sa dostal do konfliktu so Zborom väzenskej a justičnej stráže. Kričal, že páchajú trestný čin a že nemá právnu povinnosť nosiť rúško.

Štefan Harabin prišiel na pojednávanie s T. E. Rostasom. Foto N

Štefan Harabin šíri na Facebooku ďalší vymyslený Putinov prejav, ktorý už zdieľalo vyše 5000 ľudí. Ide o údajnú výzvu ruského prezidenta na odpor proti novému svetovému poriadku a globalistickým elitám. Právnik Daniel Milo upozornil, že text plný konšpirácií je odkopírovaný z dezinformačných webov.

Boris Kollár ide v stopách Harabina, píše Andrej Bán. „Prvý pochopil, prečo druhý v okrese Svidník pred ním uspel.“

Štefan Harabin šíri vymyslený Putinov prejav, z jeho profilu ho už zdieľalo desaťtisíc používateľov Facebooku. V údajne „najkratšej reči“ v dume vraj Putin povedal, že „Rusko nepotrebuje moslimské menšiny“. Daniel Milo z Globsecu upozornil, že Harabinov status vychádza z hoaxu, ktorý sa už v roku 2013 šíril reťazovými mailami.

Branislav Harabin, ktorý odmieta hygienické opatrenia, už nie je trestným sudcom, na Okresnom súde Bratislava I ho preradili do obchodnoprávneho grémia, kde má na starosti najmä konkurzy firiem. V praxi tak už neprichádza do kontaktu s účastníkmi konaní. (sme)

Ministerka spravodlivosti sa „veľmi vážne“ zaoberá synom bývalého predsedu Najvyššieho súdu Branislavom Harabinom. Ten pravidelne ako sudca Okresného súdu Bratislava I. pojednáva bez rúška a po návrate zo zahraničia sa netestoval.

Štefan Harabin si stále myslí, že je sudca. Chcel, aby sa naďalej voči nemu viedli disciplinárne konania a žiadal odškodnenie 50-tisíc. Ústavný súd dal Harabinovi jasnú zamietavú odpoveď.

Sudca Branislav Harabin, syn Štefana Harabina, pojednával bez rúška. Pri náhodnej kontrole to zistil predseda Okresného súdu Bratislava I Ján Golian a aj zamestnanci ministerstva spravodlivosti. Spísali úradný záznam a odstúpili ho Súdnej rade aj regionálnemu úradu verejného zdravotníctva. Sudcovi hrozí pozastavenie výkonu funkcie a disciplinárne konanie. (sme)

Predseda Okresného súdu Bratislava I Ján Golian zvýši kontrolnú činnosť dodržiavania hygienických opatrení sudcom Branislavom Harabinom. Zároveň dodal, že sa nebude a nemieni „vmiešavať do rodinných vzťahov JUDr. Harabina“.

Po Štefanovi Harabinovi pátra polícia. Bývalý šéf Najvyššieho súdu potvrdil, že o policajnom pátraní vie. Vyhlásil, že by malo súvisieť s tým, že nepreberal zásielky od vyšetrovateľa.

Štefan Harabin na proteste 17. novembra 2020. Foto N - Tomáš Benedikovič

Strana Vlasť Štefana Harabina sa obrátila na súdy so žiadosťou o vyhlásenie bankrotu. Súdy jej vyhoveli. „Súd vyhlasuje malý konkurz na majetok dlžníka Vlasť,“ píše sa v obchodnom vestníku. (index)

Jankovskej prevoz do nemocnice môže byť ďalšou vďačnou témou konšpirátorov. Medzi prvými sa ozval Štefan Harabin, ktorý s podporou dezinfowebov špekuluje, či Jankovskej nemohli lieky podstrčiť.

Ministerstvo spravodlivosti podalo dovolanie proti rozhodnutiu, na základe ktorého by malo vyplatiť Štefanovi Harabinovi takmer 90-tisíc eur. Rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave napadlo v celom rozsahu. Zároveň žiada o odklad jeho vykonateľnosti, a to do rozhodnutia o dovolaní.

Štefan Harabin nepoužije takmer 90-tisíc eur, ktoré vysúdil od ministerstva spravodlivosti, na vykrytie dlhu strany Vlasť. „Svoj plat som vždy používal, používam a aj budem používať na krytie potrieb mojej rodiny,“ reagoval Harabin.

Na začiatku rozhodovania o Harabinovej žalobe bola sudkyňa Denisa Cviková, dnes jedna z tvárí korupčnej kauzy Búrka. O žalobe si písal aj Vladimír Sklenka s Marianom Kočnerom cez Threemu. Cvikovej rozhodnutie z januára 2019 teraz v októbri potvrdil Krajský súd v Bratislave, senát Milana Chalupku.

Ministerstvo spravodlivosti musí doplatiť Štefanovi Harabinovi takmer 90-tisíc eur. Je to suma, o ktorú prišiel po disciplinárnom treste z roku 2011 aj s úrokmi. Hoci rozhodnutie v disciplinárnom konaní žiaden súd nezrušil, okresný aj krajský súd mu škodu priznal.

Strana Štefana Harabina Vlasť má takmer miliónový dlh. Harabin sa tvári, že sa ho to netýka: „Ja nie som členom strany.“ Väčšinu peňazí strana získala od viac-menej neznámych prispievateľov. (aktuality)

Námietky Harabina sú špekulatívne a nespôsobilé spochybniť prezidentské voľby, rozhodol Ústavný súd o sťažnosti bývalého sudcu. Ten reaguje tým, že sa odvolá do Štrasburgu. Namietal skutočnosť, že Mistrík sa vzdal v prospech Čaputovej a sťažoval sa na manipulácie s hlasovacími preukazmi.

Ústavný súd odmietol sťažnosti Štefana Harabina na minuloročné prezidentské voľby ako zjavne neopodstatnené. Harabin vo svojich podaniach označil voľby za nezákonné a neústavné, navrhoval vyhlásiť ich za neplatné a opakovať ich.

Dôchodca sa dozvedel, že požičal harabinovcom 100-tisíc až z ich webu. Podľa predsedníčky Vlasti Anny Žatkovej zlyhal ľudský faktor, pôžičku im dal iný Štefan Vavro, ktorý býva v inom meste a na inej adrese.

Štefan Harabin zvažuje ústavnú sťažnosť na priebeh volieb. „Množia sa totiž správy o tom, že priebeh volieb nebol v poriadku, a nie sme sami, ktorí to tvrdia,“ napísal na Facebook.

Strana Vlasť a Štefan Harabin dali od marca 2019 do reklamy na Facebooku a Instagrame viac ako 100-tisíc eur. Svoju kampaň cielia špeciálne aj na čitateľov dezinformačného webu Hlavné správy.

Dezinformačný web Hlavné správy poskytoval informácie o svojich čitateľoch strane Vlasť Štefana Harabina. Strana tak na nich môže efektívnejšie cieliť reklamy na Facebooku. Profesionálne médiá dáta o svojich návštevníkoch politikom neposkytujú, lebo by sa tým vlastne zapojili do ich kampane.

Právnik Rudolf Suran si prečítal tretiu Harabinovu knihu a napísal, čo si o nej myslí. „Nepochovávajme ho predčasne, najmä nie takého bojovníka. Ak sa aj nedostane do parlamentu, bude ešte o ňom počuť, ako sa dobíja do svojej kancelárie na Najvyššom súde, lebo neuznáva tzv. lex Harabin.“

YouTube zrušil a v piatok ráno obnovil oficiálny kanál Štefana Harabina. Účet vraj porušoval autorské práva. Harabinove videá majú na YouTube už dohromady takmer 7 miliónov videní, pred voľbami ich denne vidia desaťtisíce ľudí.

YouTube zrušil kanál Harabinovej strany Vlasť. Informuje o tom stránka Infosecurity.sk.

Štefan Harabin poďakoval za podporu Jánovi Slotovi, ktorý v pondelok kritizoval Andreja Danka a odporučil voliť bývalého sudcu. „Chcel by som sa poďakovať spoluzakladateľovi pôvodnej SNS Jánovi Slotovi za jeho silné slová podpory pre mňa a pre celú stranu Vlasť,“ napísal Harabin na Facebooku.

Bývalý predseda SNS Ján Slota sa po rokoch vyjadril k politike a dva týždne pred voľbami podporil Štefana Harabina. Súčasného predsedu SNS karhá za to, že sa nevenuje maďarskej karte a tituluje ho kapitán Danko.

Boli sme na mítingu Harabina v Detve. Sledovať všetky nezmysly, ktoré vyslovuje, je takmer nemožné. Tvrdí, že do škôl nám idú integrovať pedofilov, že nedovolí sexuálnych zvrhlíkov, že Danko podpísal americké stíhačky, lebo ho Američania vydierali Zsuzsovou. Ružomberský primátor na publikum kričal a rozkazoval mu, čo má robiť.

Foto - Karol Sudor

Zrušenie Ústavného súdu aj Špecializovaného trestného súdu či vypovedanie Istanbulského dohovoru patria medzi priority strany Vlasť pred voľbami. Štefan Harabin to povedal pre agentúru TASR.

Iniciatíva Kresťania proti nenávisti vyzýva veriacich, aby neuverili Kotlebovi a Harabinovi. „Chápeme ľudí, ktorí sa týmto cítia byť ohrození, ale apelujeme na nich, aby nehasili oheň benzínom,“ hovorí Ondrej Druga z iniciatívy Kresťania proti nenávisti.

Kresťanské osobnosti pred voľbami odmietajú zneužívanie kresťanstva Marianom Kotlebom a Štefanom Harabinom. „Sme presvedčení, že rozsievanie strachu a nenávisti je v príkrom rozpore s kresťanstvom – vierou postavenou na nádeji a láske,“ píšu v memorande, ktoré podpísal napríklad František Mikloško, Daniel Hevier či speváčka Janais.

Prečo sa nedarí strane Vlasť Štefana Harabina a drží sa pod tromi percentami: voliči mu neuverili hru na antisystém, nechal sa zosmiešniť Marianom Kotlebom a odmietajú ho nielen strany antifašistickej opozície, ale aj veľká časť voličov Smeru, SNS a ĽSNS.

Agentúra LJ Studio, ktorá pomáha Štefanovi Harabinovi s kampaňou na Facebooku, sa na webe pýšila zoznamom veľkých klientov, napríklad Tatra banka, Slovenská sporiteľňa, Orange či Eset. Všetky tieto firmy však spoluprácu vylúčili, agentúra už zoznam referencií zo svojho webu odstránila. Agentúru vedie Lukáš Fabo, ktorý nehovoril pravdu ani o spolupráci s Harabinom.

Štefanovi Harabinovi robí kampaň na Facebooku Peter Šulek, ktorý zároveň kandiduje do parlamentu za stranu Vlasť. Ďalším správcom Harabinovho účtu bol Lukáš Fabo z agentúry LJ Studio. Fabo najprv tvrdil, že Harabinovi len pomohol pri vytváraní  jedného príspevku, no nebola to pravda, spolupracuje s ním intenzívnejšie.

Štefan Harabin zverejnil rozsudok, ktorým v roku 1985 oslobodil v procese zinscenovanom ŠtB katolíckeho kňaza. Lenže to nie je pravda úplná. Ním zverejnený rozsudok nebol v tejto kauze aj konečný.

Štefanovi Harabinovi 31. decembra zanikla funkcia sudcu, pretože kandiduje v parlamentných voľbách. Harabin mal od 1. decembra prerušený výkon funkcie sudcu, ako dôvod uvádzal odchod do dôchodku.

Sudca Stieranka vyhodil Harabina zo súdnej siene a urobil tak niečo, na čo si dovtedy mnohí jeho kolegovia netrúfli. Harabin pritom roky slovne útočí aj na ľudí, ktorí rozhodujú o jeho disciplinárnych previneniach.

Najčítanejšie teraz

Kollár s Holým ukázali cenovú mapu, koľko majú ľudia platiť za nájomné bytyVývoj bojov (173. deň): Rusi strácajú kontrolu nad vojnou, Krym je po dnešku definitívne bojovou zónouNásledky ruského ostreľovania v ukrajinskom Nikopole. Foto - TASR/APVývoj bojov (174. deň): Rusko predstavuje nové zbrane pre armádu, ale ani táto Potemkinova dedina si na Ukrajine nezabojujeVladimir Putin a Sergej Šojgu na výstave Armija 2022. Oficiálne je nálada dobrá. Foto - TASR/APNewsfilter: Aj Slovensko môže Rusov pripraviť o falošný pocit, že oni za nič nemôžuFoto N - Vladimír ŠimíčekDesiatky umelcov vyzývajú Matoviča na odchod. Treba sa obetovať, hovorí Richard Stanke (+video)Foto N - Tomáš BenedikovičPre klimatickú zmenu sa porušujú naše ľudské práva. Mladí Portugalci berú pred súd 32 krajín, medzi nimi aj SlovenskoNa leteckej snímke hasiči hasia lesný požiar neďaleko obce Saint-Magne na juhozápade Francúzska vo štvrtok 11. augusta 2022. Foto - TASR/APKoľko ľudí sa ešte nenakazilo covidom a ako nás chráni prekonanieFoto N - Tomáš BenedikovičRadšej spolu padnemeMária Šofranko, Igor Matovič a Peter Kremský. Foto - TASRTisíce ľudí odmietajú platiť drahé účty za energie. Británia sa rúti do recesie, ktorá bude dlhá a studenáUkrajinci s HIMARS-om zničili základňu vagnerovcov, prezradila ich fotografia ruského novináraRuskí vojaci na ukrajinskom fronte. Ilustračné foto - TASR/APPoslanec OĽaNO Šudík: Rátame s tým, že SaS bude podporovať menšinovú vládu (+ video)Foto N - Vladimír ŠimíčekRozhodoval o pokarhaní Lipšica: Sudca nemá dávať právne rady, s advokátmi by som nešiel na zabíjačkuFoto N - Vladimír ŠimíčekRozhovor s Volodymyrom Zelenským: Ak by sme ľuďom hovorili, že prídu Rusi, obsadili by nás za tri dniVolodymyr Zelenskyj. Foto - TASR/APPrázdna hala, žiadni sponzori. Juniorský šampionát trápi sexuálny škandál, v ktorom zväz vyplácal milióny, aby umlčal obeteHráči Kanady v zápase s Českom. Foto - TASR/APOdstavenie Slovalca na minimálne rok je nezvratné. V utorok večer o tom definitívne rozhodli jeho akcionáriSlovalco Foto N - Tomáš Benedikovič

Nové na Dennikn.sk

16:58Ako Jankovskú chránila mafia v polícii: Kľúčový svedok opisuje, ako ho prinútili zmeniť výpoveď v jej prospech 16:40Nahnevaný muž píše, ale nie je to manifest 16:35Župani a hradné župy, Slováci a Maďari 16:19Danglár: Trest smrti 16:15Oživenie Slovalca je menej pravdepodobné než to, že sa už nikdy nerozbehne, hovorí šéf zatváraných hlinikární 16:09Potvrdilo sa, že prvé štátne aukcie nahrávajú slnečným elektrárňam. Ich výkon by mohol byť ako sedem percent Mochoviec 15:41Desiatky umelcov vyzývajú Matoviča na odchod. Treba sa obetovať, hovorí Richard Stanke (+video) 15:37Režisérka Tereza Nvotová: Budú nám nadávať do bosoriek, feťáčiek a šľapiek, ale raz spoločnosť prizná, že ženy sú slobodné 15:03Čo prekladáš? Lenka Cinková o ponore do uličiek brazílskej favely  14:37Sovietsky človek zmutoval na Homo putinus. Je to človek cynický a pomstychtivý, vraví ruský sociológ 13:53Vývoj bojov (174. deň): Rusko predstavuje nové zbrane pre armádu, ale ani táto Potemkinova dedina si na Ukrajine nezabojuje 13:51Ešte v apríli boli na nože, no napokon sa nitrianska automobilka s odbormi dohodla a tie si to veľmi pochvaľujú 13:48Motivácia lásky 13:48Rozhovor s Volodymyrom Zelenským: Ak by sme ľuďom hovorili, že prídu Rusi, obsadili by nás za tri dni 13:41Slovensku chýba to, čo Matovič nemá 13:13Odmieta Trumpove lži, stojí ju to miesto v kongrese. Cheneyovej koniec je v skutočnosti nový začiatok 12:24Radšej spolu padneme 11:57V malokarpatských vinohradoch stavajú kilometre plotov, aby hrozno ochránili pred vysokou zverou 11:57Bežná populácia pácha viac trestných činov než ľudia s duševnou poruchou. Stigma však pretrváva, hovorí bývalý odborník z WHO 11:26Olympiáda a draft vytvorili bublinu, ktorá teraz praskla. Handzuš, Lintner, Mikúš a Konečný hodnotia dvadsiatku 10:17Volko o kľukatej ceste k historickému výsledku: Šťastie v nešťastí a zemiak s chuťou zlata 08:43Odstavenie Slovalca na minimálne rok je nezvratné. V utorok večer o tom definitívne rozhodli jeho akcionári 06:53Ekonomický newsfilter: Maďari aj Česi ponúkli za U. S. Steel Košice 0,8 miliardy, Američania chcú raz toľko 06:30Manchester United je zlý, ale nie je to len o Ronaldovi. Jeho odchod všetky problémy nevyrieši 06:00Šéf Šachtara Doneck pre Denník N: Unavení ľudia sú pre nás nebezpeční, potrebujeme pomoc až do oslobodenia posledného územiaVčera 23:58Bojkotovať ruskú kultúru v čase vojny? Rusista Tomáš Glanc vraví, že nie všetku, a vysvetľuje, ako ju rozlišovaťVčera 19:05Newsfilter: Aj Slovensko môže Rusov pripraviť o falošný pocit, že oni za nič nemôžuVčera 18:40Právnik a kriminológ Houdek: Nepoznám prípad, keď by muž opustil ženu, ona by ho dlho prenasledovala a nakoniec zabilaVčera 18:18Graf dňa: Slovenská ekonomika je stále slabšia než pred covidom, a to ju čakajú horšie časyVčera 18:13Tisíce ľudí odmietajú platiť drahé účty za energie. Británia sa rúti do recesie, ktorá bude dlhá a studená