Európska liga

Pri konflikte s futbalovými fanúšikmi Legie sa v anglickom meste Leicester zranilo 12 policajtov. „Takéto správanie je neprijateľné a incident vyšetríme, aby sme páchateľov postavili pred súd,“ povedal Julia Debenhamová, zástupkyňa kapitána polície.

Olympiakos vyhral nad Fenerbahce 1:0 a zaistil si postup do play-off Európskej ligy. Sparta Praha prehrala s Rangers 0:2, za český tím odchytal celý zápas Dominik Holec. Leicester zdolal Legiu Varšava 3:1. (uefa)

Galatasaray Istanbul porazil Olympique Marseille 4:2 a postúpil do vyraďovacej fázy Európskej ligy. V E-skupine postúpilo aj Lazio Rím vďaka výhre nad Lokomotivom Moskva 3:0. West Ham zvíťazil nad Rapidom Viedeň 2:0 a vyhral H-skupinu. (uefa)

Futbalisti Neapola prehrali so Spartakom Moskva 1:2 v skupinovom zápase Európskej ligy. Stanislav Lobotka nastúpil v základnej zostave talianskeho klubu, hral do 78. minúty a spôsobil penaltu. Gól Neapola strelil Eljif Elmas, pred ním dvakrát skóroval hráč Spartaka Alexandr Sobolev. (uefa)

Ferencváros podľahol doma Celticu 2:3, maďarský futbalový klub prehral aj štvrtý zápas v Európskej lige. Braga zdolala Ludogorec 4:2 a dostala sa na prvé miesto F-skupiny, Leverkusen porazil Real Betis 4:0. (uefa)

Olympique Lyon porazil Spartu Praha 3:0 a po štyroch triumfoch vyhral A-skupinu Európskej ligy. Neapol zvíťazil na ihrisku Legie Varšava 4:1, Stanislav Lobotka odohral za taliansky futbalový klub 25 minút. West Ham remizoval v Genku 2:2. (uefa)

Francúzske úrady zakázali fanúšikom Lazia prísť do Marseille na štvrtkový zápas Európskej ligy. „Fanúšikovia Lazia neustále vyvolávajú násilie v okolí štadióna i v centre miest,“ povedal Gerald Darmanin, francúzsky minister vnútra.

Sparta Praha prehrala doma s Lyonom 3:4 v Európskej lige, hoci viedla po dvoch góloch slovenského futbalistu Lukáša Haraslína. Neapol porazil Legiu Varšava 3:0, West Ham United zdolal Genk 3:0 a získal tretie víťazstvo v skupinovej fáze. (uefa)

Betis Sevilla remizoval s Bayerom Leverkusen 1:1, oba tímy majú po troch zápasoch v G-skupine Európskej ligy sedem bodov. Futbalisti Rapidu Viedeň porazili Dinamo Záhreb 2:1, Ludogorec prehral doma s Bragou 0:1. (uefa)

V predohrávanom zápase Európskej ligy Leicester City vyhral na ihrisku Spartaka Moskva 4:3. Anglický klub prehrával už 0:2, ale štyrmi gólmi Patsona Daku skóre otočil. (uefa)

Futbalisti Celticu vyhrali nad Ferencvárosom 2:0 v jedinom utorňajšom zápase Európskej ligy. Tri body pre škótsky tím zariadili Kjógo Furuhaši v 57. minúte a David Turnbull v 81. minúte. Slovák Róbert Mak prišiel na ihrisko v 83. minúte v drese maďarského tímu.

UEFA nezačne disciplinárne stíhanie proti Sparte Praha za správanie fanúšikov v zápase proti Rangers. Vyšetrovateľ uviedol, že nenašiel dostatočné dôkazy, ktoré by preukázali rasistické správanie detí.

UEFA začala oficiálne vyšetrovať údajné prejavy diskriminácie voči Glenovi Kamarovi na štadióne Sparty Praha. Na hráča Rangers FC bučali deti počas zápasu Európskej ligy.

Český minister zahraničných vecí Jakub Kulhánek požaduje od Škótskej futbalovej asociácie ospravedlnenie alebo dištanc pre Marvina Bartleyho, ktorý české deti označil za „skazené ovocie“ po zápase Sparty Praha s Rangers FC.

Český minister zahraničných vecí Jakub Kulhánek uviedol, že si dnes predvolá britského veľvyslanca. Kontroverziu spustil štvrtkový futbalový zápas medzi Spartou Praha a škótskymi Rangers. Na štadióne boli len deti, ktoré sa podľa mnohých Britov správali rasisticky, Česi tvrdia opak.

Manažér glasgowského Rangers Steven Gerrard vyzval UEFA, aby zakročila proti českému futbalu. Počas štvrtkového zápasu Európskej ligy medzi Spartou Praha a Rangers školáci na štadióne pískali na hráčov tmavej pleti. „Za tento večer by sa mala hanbiť česká strana,“ uviedol Gerrard, bývalý anglický futbalista.

Bayer Leverkusen zvíťazil na ihrisku Celticu 4:0 v druhom zápase skupinovej fázy Európskej ligy. Nezaváhali ani futbalisti Lazia na domácom ihrisku proti Lokomotívu Moskva, vyhrali 2:0. Bezgólová remíza sa zrodila v zápase medzi Marseille a Galatasarayom.

Slovenský futbalista Dávid Hancko rozhodol o víťazstve Sparty Praha nad Rangers 1:0 v zápase skupinovej fázy Európskej ligy. 23-ročný obranca skóroval v 29. minúte. Neapol prehral so Spartakom Moskva 2:3, PSV zvíťazilo na ihrisku tímu Sturm Graz 4:1.

Futbalisti Sparty Praha remizovali na štadióne Bröndby Kodaň 0:0 v Európskej lige. V drese Sparty odohral celý zápas Dávid Hancko, Lukáš Haraslín hral 64 minút. Leicester City remizoval na domácom ihrisku s Neapolom 2:2, Rangers prehral s Lyonom 0:2. (uefa.com)

Európska liga: Futbalisti Dinama Záhreb podľahli doma West Hamu 0:2, za anglický klub sa presadili Antonio a Rice. Betis Sevilla porazila Celtic 4:3, Galatasaray Istanbul vyhral nad Laziom Rím 1:0. (uefa.com)

Futbalisti Spartaka Moskva prehrali doma s Legiou Varšava 0:1 v skupinovej fáze Európskej ligy. V prvom zápase C-skupiny rozhodol o výhre poľského klubu v 90.+1 minúte Lirim Kastrati. (uefa.com)

V novom ročníku Európskej ligy sa Lobotkov Neapol stretne s Leicesterom, Spartakom Moskva a Legiou Varšava. Trojicu slovenských futbalistov zo Sparty Praha čakajú skupinové zápasy s Lyonom, Rangers a Bröndby.

Futbalový Slovan Bratislava nepostúpil do skupinovej fázy Európskej ligy. V odvete play-off remizoval doma s Olympiakosom Pireus 2:2. Slovan pokračuje v hlavnej súťaži Európskej konferenčnej ligy.

Futbalisti Slovana Bratislava remizujú s Olympiakosom Pireus 1:1 po prvom polčase v odvete play-off Európskej ligy. Slovan hrá na domácom štadióne od 26. minúty bez vylúčeného Vernona de Marca, v prvom zápase prehral 0:3. (uefa.com)

Slovan Bratislava prehral v prvom zápase play-off Európskej ligy s Olympiakosom FC 0:3. Za grécky tím sa strelecky presadili Mady Camara a Pape Abou Cissé. Vlastný gól strelil obranca Slovana Vasil Božikov.

Foto – TASR/AP

Futbalový Slovan prehráva po 1. polčase v play-off Európskej ligy s Olympiakosom FC 0:1. Jediný gól úvodnej časti strelil Mady Camara v 37. minúte. Hostia z Bratislavy sa nedostali k streleckému pokusu. (uefa.com)

Futbalisti Sparty Praha odohrajú jeden zápas v skupinovej fáze Európskej ligy pred prázdnym hľadiskom pre rasistické prejavy fanúšikov. Incident sa stal 3. augusta v zápase 3. predkola Ligy majstrov proti AS Monaco. Sparta zverejnila, že sa proti trestu neodvolá. Vinníkov incidentu identifikovala a uložila im zákaz vstupu na štadión. (ap)

Futbalisti FK Jablonec prehrali v odvete 3. predkola Európskej ligy na ihrisku Celtic Glasgow 0:3 a budú súperom Žiliny v play-off o účasť v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy. Prvý zápas sa odohrá 19. augusta v Jablonci.

Futbalisti Slovana Bratislava postúpili do play-off Európskej ligy po remíze s gibraltárskym Lincolnom Red Imps 1 : 1 (celkovo 4 : 2). Vďaka tomu majú už istú účasť minimálne v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy.

Futbalisti Slovana Bratislava. Foto – TASR/Pavel Neubauer

Futbalisti Slovana Bratislava po 1. polčase vyhrávajú nad Lincolnom Red Imps 1 : 0. Slovenský majster otvoril skóre odvetného zápasu 3. predkola Európskej ligy v 38. minúte, keď sa po rohovom kope presadil Zmrhal. Prvý zápas vyhral Slovan v Gibraltári 3 : 1. (uefa.com)