Európska liga

„Bolo to skvelé predstavenie, veľké divadlo,“ vravel tréner Slovana Vladimír Weiss st. po vypadnutí v 3. predkole Európskej ligy. Odveta s Olympiakosom ukázala tri dôležité pozitíva, ktoré bude Slovan potrebovať aj o týždeň. Na ihrisku aj na tribúne.

Futbalový Slovan Bratislava prehral s gréckym Olympiakosom v odvete 3. predkola Európskej ligy 2:3 po rozstrele. Na Tehelnom poli videlo vyše 18-tisíc divákov penaltové zaváhania Kucku a Čakvetadzeho. Slovan sa tak prepadol do play-off Európskej konferenčnej ligy, kde nastúpi proti bosnianskému tímu Zrinjski Mostar.

Sklamaní futbalisti Slovana. Foto - TASR/Martin Baumann

Európska liga: Ani predĺženie zápasu Slovana Bratislava proti Olympiakosu nerozhodlo o víťazovi. Slovan bez vylúčeného Abenu najprv inkasoval, keď sa v šestnástke presadil slabo bránený Camara. Domáci vyrovnali po štandardnej situácii, keď bol na konci série hlavičiek Green – 2:2. (uefa)

Slovan Bratislava po riadnom hracom čase remizuje s Olympiakosom 1:1 a odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy sa bude predlžovať. V 2. polčase najprv strelu z diaľky od Zinckernagela nešťastne tečoval za Chovana Kankava, v nadstavenom čase po veľkom tlaku domácich vyrovnal Šaponjić. Slovan bude hrať oslabený o vylúčeného Abenu. (uefa)

Futbalový Slovan Bratislava po 1. polčase remizuje s Olympiakosom 0:0. Prevahu v držaní lopty aj streleckých pokusoch mal Slovan (10:4). Jeden z týchto tímov musí streliť gól na postup do play off Európskej ligy. Ak sa tak nestane v 2. polčase, na Tehelnom poli sa bude predlžovať. (uefa)

Začal sa odvetný zápas 3. predkola Európskej ligy medzi Slovanom Bratislava a gréckym Olympiakosom. Minulotýždňový zápas v Pireu sa skončil remízou 1:1. Jeden z tímov teda dnes musí vyhrať. Stretnutie vysiela Šport RTVS.

Ukrajinský futbalový klub SC Dnipro-1 odohrá v Košiciach všetky jesenné domáce zápasy v pohárovej Európe, teda okrem play-off Európskej ligy aj skupinovú fázu tejto súťaže alebo Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtok sa na tom dohodlo vedenie zrekonštruovanej Košickej futbalovej arény s ukrajinským klubom.

V zápase na ihrisku Olympiakosu v drese Slovana exceloval Giorgi Čakvetadze, ktorý mal ponuku aj od Bayernu Mníchov. Odveta sa hrá zajtra o 20.30. Tréner Vladimír Weiss st. tvrdí, že mu „sám vyhral“ skupinu Ligy národov, keď viedol Gruzínsko. Do Slovana prišiel reštartovať svoju kariéru po zraneniach kolena.

Ukrajinský futbalový klub SC Dnipro-1 odohrá domáci zápas play-off Európskej ligy v Košiciach. Dnipro čaká v 4. predkole Európskej ligy buď cyperský klub AEK Larnaka, alebo srbský Partizán Belehrad.

Futbalový Slovan Bratislava remizoval s gréckym Olympiakosom 1:1 v prvom zápase 3. predkola Európskej ligy. Slovenský majster vyhrával po góle Andrého Greena, keď potrestal chybu súperovho obrancu. V závere vyrovnal hlavou po rohovom kope Youssef El-Arabi.

Slovan Bratislava vyhráva nad Olympiakosom 1:0. V 64. minúte zápasu 3. predkola Európskej ligy potrestal hrubú chybu obrancu Papastathopoulosa britský útočník Slovana André Green.

Začal sa prvý zápas 3. predkola Európskej ligy medzi gréckym majstrom Olympiacosom a Slovanom Bratislava. Oba tímy sa stretli v predkole tejto súťaže aj vlani a úspešnejší bol Olympiacos. Zápas vysiela Dajto. (uefa)

Slovan Bratislava v prípade postupu cez Olympiakos čaká v play-off Európskej ligy horší z dvojice Maccabi Haifa a Apollon Limassol. Lepší z dvojice bude hrať v 4. predkole Ligy majstrov. Úvodný zápas by Bratislavčania odohrali na štadióne súpera.

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt vyhrali prvýkrát v histórii Európsku ligu. V riadnom hracom čase a po predĺžení remizovali vo finále s Rangers 1:1, na pokutové kopy zvíťazili 5:4. Rozhodujúcu penaltu premenil Rafael Borré, ktorý v 69. minúte vyrovnával na 1:1.

Foto - TASR/AP

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt remizujú po skončení riadneho hracieho času s Rangers 1:1, vo finále Európskej ligy nasleduje predĺženie. V 57. minúte strelil úvodný gól Joe Ariba, za Frankfurt o 12 minút neskôr vyrovnal Rafael Borré.

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt remizujú po 1. polčase s Rangers 0:0 vo finále Európskej ligy. Za Frankfurt sa dostal do gólovej šance Ansgar Knauff, ale jeho pokus vyrazil Allan McGregor.

Začal sa finálový zápas futbalovej Európskej ligy. V Seville nastúpili proti sebe Eintracht Frankfurt a Rangers, priamy prenos vysiela Dvojka RTVS. (uefa)

Vo finále Európskej ligy sa predstavia Rangers a Eintracht Frankfurt. Futbalisti Rangers vyradili v semifinále Lipsko, v odvetnom zápase vyhrali doma 3:1. Frankfurt porazil West Ham v obidvoch stretnutiach.

Nemecká polícia zadržala pred odvetou Európskej ligy medzi Frankfurtom a West Hamom vyše 30 fanúšikov. Futbaloví priaznivci zdemolovali bejzbalovými pálkami bar a zranili jeho pracovníka, výtržnosti si vyžiadali minimálne troch zranených.

Komentátorov nemeckej rozhlasovej stanice ARD napadli na štadióne West Hamu počas semifinále Európskej ligy proti Frankfurtu. „Dostali sme niekoľko úderov do zátylku, krku a chrbta,“ povedal Tim Brockmeier.

Futbalisti Eintrachtu Frankfurt zvíťazili na štadióne West Hamu United 2:1 v úvodnom semifinálovom stretnutí Európskej ligy. Lipsko zdolalo Rangers 1:0, o výhre rozhodol v 85. minúte Angeliño.

Fanúšikovia futbalového klubu FC Barcelona budú v pondelok pred štadiónom protestovať. Nepáči sa im, že počas štvrtkového zápasu Európskej ligy bolo na štadióne Camp Nou približne 30 000 priaznivcov Eintrachtu Frankfurt. „Človek sa cíti ako okradnutý vo vlastnom dome,“ povedal tréner Xavi.

Tréner Barcelony Xavi nebol spokojný s veľkým počtom fanúšikov Frankfurtu na štadióne Camp Nou v odvete štvrťfinále Európskej ligy. „Toto nemôžeme dovoliť. Bolo to skôr ako finále s rozdeleným štadiónom,“ uviedol tréner Barcelony. Jeho tím po prehre 2:3 vypadol z Európskej ligy.

FC Barcelona vypadla vo štvrťfinále Európskej ligy. V odvete prehrala doma s Eintrachtom Frankfurt 2:3, úvodný zápas sa skončil remízou 1:1. Do semifinále postúpili aj Lipsko, West Ham a Rangers.

Futbalisti RB Lipsko postúpili do semifinále Európskej ligy. V odvetnom zápase štvrťfinále vyhrali na štadióne Atalanty 2:0, oba góly strelil Christopher Nkunku. Prvý zápas sa skončil remízou 1:1. (uefa)

FC Barcelona remizovala na štadióne Eintrachtu Frankfurt 1:1 v prvom zápase štvrťfinále Európskej ligy. Domáci viedli po góle Ansgara Knauffa, za Barcelonu vyrovnal Ferran Torres. Braga porazila Rangers 1:0, West Ham remizoval s Lyonom 1:1.

Lipsko remizovalo doma s Atalantou 1:1 v prvom zápase štvrťfinále Európskej ligy. Hostia viedli od 17. minúty po góle Luisa Muriela, v 2. polčase si strelil vlastný gól jeho spoluhráč Davide Zappacosta. (uefa)

Moskva sa chystá obmedziť vstup na územie Ruska pre občanov „nepriateľských štátov“, medzi ktoré patria všetky krajiny EÚ. Okrem toho budú nové vízové opatrenia platiť aj voči občanom z Británie či USA, oznámil Sergej Lavrov.

Futbalisti Barcelony budú hrať vo štvrťfinále Európskej ligy s Eintrachtom Frankfurt. Barcelončanov v prípade postupu do semifinále bude čakať postupujúci z dvojice West Ham – Lyon. Ďalšie štvrťfinálové dvojice tvoria Lipsko s Atalantou a Sporting Braga s Rangers.

Olympique Lyon postúpil do štvrťfinále Európskej ligy, po domácej remíze 1:1 vyradil FC Porto vďaka výhre z prvého stretnutia. Futbalisti FC Sevilla vypadli po prehre 0:2 po predĺžení na ihrisku West Hamu United.

FC Barcelona postúpila do štvrťfinále Európskej ligy. Po domácej remíze s Galatasarayom vyhrala na štadióne tureckého klubu 2:1, víťazný gól strelil Aubameyang. V súťaži pokračujú aj Atalanta, Rangers a Braga.

Futbalisti FC Barcelona remizovali v úvodnom zápase osemfinále Európskej ligy s Galatasarayom Istanbul 0:0. Atalanta Bergamo zdolala Bayer Leverkusen 3:2, Rangers porazil CZ Belehrad 3:0.

Futbalisti FC Sevilla v úvodnom zápase osemfinále Európskej ligy porazili West Ham 1:0. Jediný gól strelil v 60. minúte marocký útočník Munir. (uefa)

Futbalisti Olympique Lyon vyhrali na štadióne FC Porto 1:0 v prvom zápase osemfinále Európskej ligy. Jediný gól strelil Paquetá. Real Betis prehral s Eintrachtom Frankfurt 1:2. Skóre otvoril hosťujúci Kostić, a hoci Fekir vyrovnal, už v 32. minúte stanovil konečný výsledok Kamada. (uefa)

Futbalisti Barcelony budú hrať v osemfinále Európskej ligy s Galatasarayom. Rozhodol o tom piatkový žreb. Sevilla si o postup medzi osem najlepších zahrá s anglickým klubom West Ham. Portugalské Porto čaká v osemfinále francúzsky Lyon.

Futbalisti Neapola nepostúpili do osemfinále Európskej ligy. Namiesto nich v ňom bude hrať Barcelona, ktorá v odvetnom zápase zvíťazila 4:2. Stanislav Lobotka nenastúpil za taliansky klub pre svalové zranenie. Medzi šestnásť najlepších nepostúpil Dortmund po remíze 2:2 na ihrisku Rangers.

Zdroj: TASR/AP

Futbalisti Seville postúpili do osemfinále Európskej ligy. Po víťazstve 3:1 v úvodnom zápase prehrali v odvete s Dinamom Záhreb 0:1. Postúpili aj hráči FC Porto, ktorí v odvete remizovali s rímskym Laziom 2:2. Úvodný zápas vyhrali 2:1.

Zdroj - TASR/AP

FC Porto porazilo Lazio Rím 2:1 v prvom stretnutí play-off o osemfinále Európskej ligy, dva góly strelil Toni Martínez. O výhre Atalanty nad Olympiakosom 2:1 rozhodol v priebehu dvoch minút dvoma gólmi Djimsiti.

FC Barcelona remizovala s Neapolom 1:1 v úvodnom zápase play-off o osemfinále Európskej ligy. Neapol viedol po góle Zielińskeho, z penalty vyrovnal Ferran Tores. Stanislav Lobotka za Neapol nehral. Borussia Dortmund prehrala doma s Rangers 2:4.

Manchester City, Liverpool a Tottenham dostali pokuty od UEFA za výtržnosti fanúšikov počas zápasov v európskych súťažiach. Všetky tri kluby musia zaplatiť 5-tisíc eur. Pokutu dostal aj Celtic. Za incidenty zo zápasu Európskej ligy s Bayerom Leverkusen musí vedenie škótskeho klubu zaplatiť 40-tisíc eur.

V play-off o osemfinále Európskej ligy si Stanislav Lobotka s Neapolom zahrá proti FC Barcelona. Ide o súboje tímov na druhom mieste tabuľky skupinovej fázy a tretie tímy zo skupín Ligy majstrov.

V posledných zápasoch skupinovej časti Európskej ligy Ferencváros bez Róberta Maka vyhral nad Leverkusenom 1:0, no ostal posledný a nemecký tím vyhral G-skupinu. V skupine F skončila na 1. mieste Crvena Zvezda Belehrad, ktorá remizovala v Brage 1:1. Na jar pokračujú v súťaži aj West Ham či Záhreb.

V poslednom zápase skupinovej fázy Európskej ligy Sparta Praha vyhrala nad dánskym Bröndby 2:0. Prvý gól strelil slovenský obranca Dávid Hancko. Brankár Dominik Holec neinkasoval. Sparta bude hrať na jar v Európskej konferenčnej lige.

Pri konflikte s futbalovými fanúšikmi Legie sa v anglickom meste Leicester zranilo 12 policajtov. „Takéto správanie je neprijateľné a incident vyšetríme, aby sme páchateľov postavili pred súd,“ povedal Julia Debenhamová, zástupkyňa kapitána polície.

Olympiakos vyhral nad Fenerbahce 1:0 a zaistil si postup do play-off Európskej ligy. Sparta Praha prehrala s Rangers 0:2, za český tím odchytal celý zápas Dominik Holec. Leicester zdolal Legiu Varšava 3:1. (uefa)

Galatasaray Istanbul porazil Olympique Marseille 4:2 a postúpil do vyraďovacej fázy Európskej ligy. V E-skupine postúpilo aj Lazio Rím vďaka výhre nad Lokomotivom Moskva 3:0. West Ham zvíťazil nad Rapidom Viedeň 2:0 a vyhral H-skupinu. (uefa)

Futbalisti Neapola prehrali so Spartakom Moskva 1:2 v skupinovom zápase Európskej ligy. Stanislav Lobotka nastúpil v základnej zostave talianskeho klubu, hral do 78. minúty a spôsobil penaltu. Gól Neapola strelil Eljif Elmas, pred ním dvakrát skóroval hráč Spartaka Alexandr Sobolev. (uefa)

Ferencváros podľahol doma Celticu 2:3, maďarský futbalový klub prehral aj štvrtý zápas v Európskej lige. Braga zdolala Ludogorec 4:2 a dostala sa na prvé miesto F-skupiny, Leverkusen porazil Real Betis 4:0. (uefa)

Olympique Lyon porazil Spartu Praha 3:0 a po štyroch triumfoch vyhral A-skupinu Európskej ligy. Neapol zvíťazil na ihrisku Legie Varšava 4:1, Stanislav Lobotka odohral za taliansky futbalový klub 25 minút. West Ham remizoval v Genku 2:2. (uefa)

Francúzske úrady zakázali fanúšikom Lazia prísť do Marseille na štvrtkový zápas Európskej ligy. „Fanúšikovia Lazia neustále vyvolávajú násilie v okolí štadióna i v centre miest,“ povedal Gerald Darmanin, francúzsky minister vnútra.

Nové na Dennikn.sk

13:56V očiach Sovietov 13:35Kollár vybuchol, Sulík má riešiť ceny energií, predčasné voľby môžu byť skôr ako po Ficovom referende 12:48„Situácia je nadmieru výborná,“ povedal pred 20 rokmi primátor a Prahu zasiahla tisícročná voda 12:01Dotácie zeleným elektrárňam dramaticky klesli. Môže to zmenšiť tlak na budúcoročné faktúry 11:38Danglár: Ministrovo vysvetlenie 10:01Český týždeň: Polícia si robí hanbu a Babiš nazýva demonštrantov fašistami a nacistamiVčera 22:06Za útokom na Salmana Rushdieho nie je len fatva, ale vyhrotený svetVčera 19:40Adiktologička Volfová: Mala som skvelé detstvo, vôbec som nevedela, aký problém s alkoholom má mamaVčera 18:40Vo vypálenom Kališti spomínali aj na zmasakrovanú ukrajinskú BučuVčera 17:07Chodili im výhražné listy a prípad „vyšetrovala“ ŠtB. Nakoniec sa im podarilo utiecťVčera 13:42Dáta z dronov posúvajú armáde: Inváziu sme čakali, z cvičenia sme prešli rovno do akcie, vraví ich hovorcaVčera 12:00Jedine Godla si v NHL nezahral ani zápas, nie všetci sa presadili. Najužitočnejší hráči juniorského šampionátuVčera 10:00Komentátori Denníka N: Ľudia sú zdesení, že celé leto hovoríme o Matovičovi (+ video)Včera 07:39300 slov z MS do 20 rokov: Tréner po dráme s Lotyšmi hovoril o obrovskom charaktere. Stále však čakáme na lepší hokejVčera 07:00Bývalý stopér Anglicka Upson o bránení: Po dobrom sklze je často väčší hluk ako po góle (rozhovor)01.00 19:56Šklbú nohami, hýbu sietnicou. Pavúkom sa možno sníva01.00 19:01Newsfilter: Matovič – zostanem ministrom. Sulík – tak odídeme 01.00 18:41Maks z Minska dva roky po neúspešnej revolúcii: Lukašenko skončí, keď Putin prehrá vojnu na Ukrajine01.00 18:40Scholza čaká ešte ťažké leto. Musí vysvetliť podozrenia z daňových podvodov01.00 17:49Firemný newsfilter: Pixelu zarábajú hry viac, ako sám tušil, GymBeam chradnutie e-shopov nezasiahlo a Kysuciam zhorela píla01.00 17:10Malichernosť postavená na nenávisti, hodnotí postoj SaS Matovič. Sulík počíta s demisiou01.00 15:42High 5ive: Prázdniny v Prahe 1989. Temná krása tanca vo filmoch Pascala Baesa01.00 15:39Graf dňa: Na Slovensku je menej bytov ako vo väčšine Európy a sú najmenej dostupné01.00 15:10Veľa zdravia „soplákom“!01.00 14:29Ó maňo aj Britney Spears. Počas prvého dňa festivalu Grape sa diali veci, ktoré už nezažijete01.00 14:01Vývoj bojov (169. deň): Ak Ukrajinci plánujú naozaj veľkú ofenzívu, kráti sa im čas01.00 13:05Bez varovania a šance niečo vysvetliť. EÚ zmrazila majetok podnikateľa Hambálka, ktorý pomáhal Putinovým vlkom01.00 13:00Volko je pred ME v paradoxnej situácii. Pre zranenie je jeho absolútna rýchlosť zrejme vyššia, hovorí trénerka01.00 11:22Fotogaléria: Historická Kochova záhrada je otvorená, vyniesli odtiaľ desať ton odpadu a plánujú kompletnú obnovu01.00 11:18Kedysi mali Piešťany odvahu, dnes majú hanbu. Kalmusov príves zatiaľ nevystavili