Andrej Danko

Počet húfnic, ktoré Slovensko predá Ukrajine, by mohol byť aj vyšší. Podpísaná zmluva počíta s možnosťou, že sa dohodnutý počet ôsmich kusov môže navýšiť, pokiaľ sa na tom obe strany dohodnú.

Bez nás by žiadne húfnice Zuzana neboli, hovorí Andrej Danko, ktorého nominanti dali tieto kanóny vyrobiť. Denník N sa provokatívne spýtal ministra Naďa, či nechce za to SNS poďakovať. „Nie, keby boli dnes na ministerstve, ešte by ich dali Rusom,“ odpovedal.

Jaroslav Naď predal Ukrajincom húfnice, ktoré paradoxne dali vyrobiť nominanti proruského Andreja Danka. Vďaka tomu, že SNS urobila predimenzovanú objednávku, mala slovenská armáda po vypuknutí vojny k dispozícii „voľné“ kanóny.

Samohybné húfnice Zuzana 2 vyrába štátna akciová spoločnosť Konštrukta Defence. Foto N - Tomáš Benedikovič

Andrej Danko sa vyhol odpovedi, prečo ho v čase, keď bol pri moci, nezaujímalo, odkiaľ mal Robert Fico utajované informácie o prešetrovaní daňových vecí týkajúcich sa Igora Matoviča a Andreja Kisku, za čo lídra Smeru teraz vyšetrujú.

Denník Sme sa rozhodol deaktivovať blog Andreja Danka. „Dlhodobo šíri lži o vojne na Ukrajine, ktorú rozpútala Ruská federácia na príkaz Vladimira Putina,“ napísal denník na Facebooku.

Newsfilter si všíma pozdrav Andreja Danka z mesta Šaštín-Stráže. Predseda SNS na Facebooku napísal, že sa bol pomodliť za mier a „slovanským bratom“ zanechal odkaz: „Ukrajinci a Rusi zvládnite to, odpustite si. My Slováci vám držíme prsty.“ Dodal, že kto seje vietor, zožne búrku, nehovoril to však Putinovi, ale Zuzane Čaputovej a Eduardovi Hegerovi.

Je veľmi pravdepodobnou možnosťou, že zo Slovenska sa môže stať antisystémový mafiánsky štát, myslí si Marián Leško. Súvisí to podľa neho aj s tým, že koncept brániacej sa demokracie je v našich podmienkach vnímaný ako abstraktný a nie veľmi záväzný. „Je vnímaný v štýle – nejako bolo, nejako bude. Aj keď výsledkom môže byť, že bude, ako nebolo.“

Danko možno nie je taký rečnícky zdatný ako Blaha, ale Rusom a ich lžiam poslúžil rovnako, píše Jana Shemesh v Newsfiltri o vystúpení predsedu SNS v debate televízie Joj. „Pred vojnou sa to dalo charakterizovať ako trápnosť, dnes to už hraničí s oveľa vážnejšími skutkami.“

Postoj Andreja Danka k vojne na Ukrajine hraničí s vlastizradou, myslí si štátny tajomník ministerstva obrany Marian Majer. „Je evidentné, čo sa stalo. Rusi útočia na Ukrajinu vrátane miest, ktoré ležia ďaleko od Donbasu. Keď niekto tvrdí opak, je buď strategicky dezorientovaný, alebo sú tam úplne iné motivácie.“

Andrej Danko vyhlásil, že „túto situáciu nie je možné jednoznačne vyhodnocovať ako útok zo strany Ruska“. „Ukrajinská vláda 8 rokov terorizovala ruských obyvateľov v Doneckej ľudovej republike a Luhanskej ľudovej republike. Rusko dlhé obdobie upozorňovalo, že tam prebieha genocída, a že si neželá prítomnosť vojsk z USA v Európe. Rusko sa rozhodlo pomôcť ruskému obyvateľstvu na Ukrajine,“ vyhlásil.

Pán Danko, ak vaše zväzácke srdiečko prahne po ruskej zemi, ak vy cítite blízkosť k prezidentovi Putinovi, nech sa páči, píše spisovateľka Monika Kompaníková. „Môžete sa tam vyhrievať v žiare, ktorou prezident Putin spaľuje svoje okolie.“

Bývalý predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) v tlačovej správe, kde kritizoval Petra Pellegriniho, oznámil, že má covid. „Je to šialená choroba. Vyjadrujem obrovskú úctu každému, kto to prekonal,“ napísal.

Robert Fico a spol. mali informácie priamo z NAKA o vyšetrovaní exšéfa služobného úradu ministerstva obrany Jána Hoľka, ktorý patril medzi najbližších ľudí Andreja Danka. Syn policajného exprezidenta Tibora Gašpara ich mal takmer okamžite po tom, ako Hoľko vypovedal na polícii.

Šéf služobného úradu a priateľ Andreja Danka Ján Hoľko bol kľúčovým človekom na ministerstve obrany, ktorý dohodoval aj vojenské nákupy. Foto N – Tomáš Benedikovič

Kancelária prezidentky sa ohradila voči vyjadreniam Andreja Danka, ktorý opakovane šíri nepravdivé informácie týkajúce sa návštevy pápeža Františka na Slovensku.

Andrej Danko verí, že SNS sa znova dostane do parlamentu: „Pol roka dozadu ste hovorili, že percentá sú jedno až dve. Dnes sú preferencie 3,4 percenta. A na rozdiel od Igora Matoviča môžem po regiónoch chodiť bez ochranky. Môžem na sociálne siete nahrávať videá a vidím, že ich sledovanosť stúpa.“

Video: Ako sa vyšetrovanie korupčnej schémy Martina Kvietika blíži k SNS. Reportéri Denníka N Mária Benedikovičová a Ivan Haluza hovoria s Braňom Bezákom, ako fungovalo úplatkárstvo v rezorte pôdohospodárstva.

Andreja Danka obchádza prízrak Martina Kvietika, píše Juraj Javorský v Newsfiltri. „To, čo sa v uznesení o vzatí siedmich obvinených z gangu Kvietika doslovne nepíše, ale je možné to vyčítať medzi riadkami, je jednoduchá schéma: SNS si ako jeden z volebných víťazov zobrala na starosť celý agrorezort, v skutočnosti však prenechala jeho riadenie ľuďom okolo Kvietika zo Slávie Capital.“

Polmiliónový úplatok a veľa pozemkov od štátu. Aj krátko pred nástupom Matovičovej vlády sa zrejme diali na pozemkovom fonde zlodejiny pod taktovkou finančníka blízkeho SNS Martina Kvietika. Za úplatok pol milióna eur podľa polície reštituoval pozemky pri Nitre vplyvný developer. Kvietikovu skupinu podľa vyšetrovateľov nezastavila ani volebná prehra SNS.

Vyhostenie ruských diplomatov po otrávení Skripaľa v roku 2018 stopol Andrej Danko. Hovorí Peter Kmec, poradca bývalého premiéra Pellegriniho a dnes poslanec Hlasu. „Koaličná situácia bola taká, že nebolo možné dosiahnuť v tejto otázke konsenzus. Takže sa to zrealizovať nedalo.“

Peter Kmec. Foto - Facebook Petra Kmeca

Máme sa cítiť urazení, že Česi ponížili Danka? pýta sa v komentári Roman Pataj. „Bývalý predseda parlamentu sa tešil, že konečne môže znova pomôcť Putinovi, namiesto toho je z neho znova stratený prípad.“

SNS nekomentuje, či bol Andrej Danko informovaný, že plánovaná a následne zrušená cesta českého vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy mala byť len zámienkou. Ide o vnútornú záležitosť Českej republiky, reaguje riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Plánovaná cesta českého vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy bol zastierací manéver. Pre český Deník N to potvrdilo niekoľko vysokopostavených zdrojov z diplomacie a aj samotný Hamáček. „Vedel som vopred, že cesta do Moskvy sa neuskutoční. Išlo o koordinovanú akciu,“ povedal Hamáček, ktorého mal sprevádzať aj Andrej Danko. (deník n)

Slovensko urobilo chybu, že prvýkrát nakúpilo zbytočne veľký objem ruských vakcín, vraví Andrej Danko. „Pozrite sa, ako nakupoval Viktor Orbán“. Podľa neho najprv nakúpil malé množstvo, následne si všetko urovnal na vnútroštátnej úrovni a až neskôr objednal viac vakcín.

Slovensko je v kríze, pretože pán Matovič nepostupoval správne a nemal to premyslené, hovorí v rozhovore Andrej Danko. „Verím, že sa poučíme z Matovičových chýb.“ Danko s českým ministrom Hamáčkom poletí do Moskvy, aby mu pomohol dohodnúť nákup vakcíny Sputnik V. Za úlohu dostal sprostredkovať návštevu u ruského ministra priemyslu Denisa Manturova, ktorého považuje za osobného priateľa.

Prezidentka Zuzana Čaputová za rok 2019 uviedla v majetkovom priznaní príjem 86 541 eur. Z troch najvyšších ústavných činiteľov zarobila v danom roku najviac, hoci nastúpila do funkcie až v polovici roka 2019.

Andrej Danko podľa premiéra Matoviča nemá nič spoločné s objednávkou a dovozom Sputnika na Slovensko. „Nemôžem za to, že Andrej Danko našiel tému, vďaka ktorej vstal z popola,“ povedal.

Keď premiérovi ide viac o tlačovku ako o slušnú politiku. Roman Pataj v komentári píše, že utajená nočná cesta do Moskvy pripomína praktiky podomového zlodeja.

Andrej Danko bez bližších podrobností tvrdí, že budúci týždeň by malo ísť slovenské lietadlo do Ruska pre vakcíny Sputnik. „Vyzývam predsedu vlády, že ak letí lietadlo do Moskvy, mal by priniesť Slovákom aj liek,“ dodal vo videu s tým, že naložiť by mali aj liek triazavirin. Premiérovi aj ministrovi zdravotníctva odporučil, aby si o ňom niečo naštudovali.

Andrej Danko žiada premiéra Igora Matoviča o stretnutie k ruskej vakcíne Sputnik. Podľa neho môže prísť čas, že západné vakcíny nebudú stačiť a bude treba nakupovať vakcínu z východu. Danko tvrdí, že vie pomôcť, odvoláva sa na „nespočetné množstvo“ vzťahov, ktoré v minulosti nadviazal s Ruskom.

Peter Pellegrini hovorí, že rakúska ministerka, ktorá odstúpila pre plagiát, ukázala, ako sa má správať prichytený politik. „Namiesto okamžitej rezignácie u nás plagiátori zostávajú na svojich pozíciách,“ povedal Pellegrini, ktorý bol premiérom v čase plagiátorského škandálu Andreja Danka.

Plagiátori v slovenskej politike neodpovedajú na otázky o rakúskej ministerke, ktorá abdikovala krátko po zverejnení informácií o jej vykradnutej práci. Igor Matovič v utorok povedal, že s titulom urobí to isté, čo minister školstva.

Branislav Gröhling, Igor Matovič a Boris Kollár. Foto – N a TASR

Poslanci schválili novelu, ktorá umožní odoberanie titulov. O neplatnosti štátnej skúšky bude rozhodovať rektor aj v prípade, ak záverečnú prácu alebo jej časť „preukázateľne nevypracoval absolvent“ alebo ak neoprávnene použil predmet ochrany duševného vlastníctva inej osoby.

Andrej Danko sa lúčil s končiacim ruským veľvyslancom bez rúška a v priestoroch pripomínajúcich reštauráciu. Predseda SNS zverejnil fotografiu s Alexejom Fedotovom sám na svojom facebooku. SNS reagovala, že fotografia je staršia.

SNS je proti povinnému celoplošnému testovaniu a zaslala tlačovú správu s titulkom: „Andrej Danko: Pán predseda vlády Matovič, nie sme laboratórne myši. Naše DNA nemôžu dostať farmaceutické firmy.“

„Dankov“ stožiar musel doplatiť štát, zistila kontrola v kancelárii parlamentu. Stožiar pred parlamentom podľa auditu nestál ohlasovaných 60-tisíc eur, ale vyše 80-tisíc. Kancelária Národnej rady vysvetľuje, že rozdiel je daný nákladmi na statický posudok a odvedenou DPH, ktorú tak či tak získal štát.

Jaroslav Paška je po sobotnom sneme SNS prvým podpredsedom strany. Ďalšími podpredsedami sú Eva Milučká, Janka Beňáková Tulisová, Milan Garaj, Ján Krišanda, Zdenko Čambal a Milan Staňo.

Foto – fb.com/stranasns

Andrej Danko po znovuzvolení za predsedu SNS: „Uvedomujem si, že byť predsedom ďalšie štyri roky je obrovská zodpovednosť. Urobím všetko pre to, aby SNS bola alternatívou pre voličov a aby sa vzoprela vláde Igora Matoviča, Richarda Sulíka a Borisa Kollára.“

Ak SNS prežije Andreja Danka, prežije už všetko, píše v komentári o sneme SNS Roman Pataj.

Andrej Danko zostáva predsedom SNS. Na sneme strany v Liptovskom Mikuláši o tom rozhodli delegáti strany. Pre agentúru TASR to potvrdila riaditeľka kancelárie predsedu SNS Zuzana Škopcová.

Za predsedu SNS kandidujú Andrej Danko a Anton Hrnko, snem strany bude v sobotu v Liptovskom Mikuláši. Bývalý poslanec Radovan Baláž, ktorý sa spomínal ako možný Dankov súper, napokon nekandiduje.

Minimálne penzie na budúci rok neporastú. Zmrazia sa na súčasnej úrovni 334,30 eura. Minister práce Milan Krajniak to navrhol v novele zákona o sociálnom poistení. Chce v nej rušiť viaceré zmeny, ktoré presadil Andrej Danko.

Minister práce Milan Krajniak. Foto - TASR

Andrej Danko bude opäť kandidovať na post predsedu SNS. Snem sa koná 12. septembra. „Dozvedel som sa, že v parlamente už nikomu nevadí často kritizovaný rokovací poriadok, rekonštrukcia Bratislavského hradu či slávny stožiar. Nebolo to prvýkrát, keď nám až čas dal nakoniec za pravdu a mediálna kritika utíchla,“ uviedol vo vyhlásení.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Syn Jána Slotu Pavol chce vymeniť Andreja Danka na čele SNS. Stranu čaká snem v septembri, kandidatúru už nevylučuje ani samotný Danko. „Najprv si obídem Slovensko. Musím pochopiť, čo sa deje a dialo. V tejto chvíli nie som rozhodnutý,“ povedal aktuálny predseda pre Hospodárske noviny.

Andrej Danko obieha regióny a podľa Antona Hrnka by mohol opäť kandidovať za predsedu SNS. Danko kandidatúru nepotvrdil, nedávno hovoril, že kandidovať nemieni.

Anton Hrnko zverejnil vyhlásenie, v ktorom sa viacerí členovia SNS dištancujú od nominácií Andreja Danka. „Sme presvedčení, že nesie plnú zodpovednosť za tieto nominácie ako v morálnej, tak i v politickej, poprípade trestnoprávnej rovine,“ reagujú na kauzy Dobytkár či štátne lesy.

Polícia potvrdila, že trestné stíhanie v prípade rigoróznej práce Andreja Danka zastavili. Podľa polície skutok nie je trestným činom. Rozhodnutie vyšetrovateľa je právoplatné.

Andrej Danko tvrdí, že vyšetrovanie jeho rigoróznej práce je ukončené. Povedal to po odchode z pobočky NAKA v B. Bystrici s tým, že má „dobrú správu“. Pred vyšetrovateľom vraj hovoril o kauze Tipos, k Dobytkárovi sa nevyjadril.

Andrej Danko po výsluchu na NAKA povedal, že sa ho vyšetrovatelia pýtali na Milana Čubu, ktorý ako poradca šéfa Tiposu inkasoval tisíce eur mesačne. Danko to uviedol v krátkom stanovisku pre novinárov. Na otázky, či vypovedal aj ku kauze Dobytkár, neodpovedal.

Foto N - Daniel Vražda

Andrej Danko vypovedá na NAKA, informujú Aktuality.sk. Podľa portálu môže ísť o kauzu Dobytkár alebo Tipos. Na otázky Danko nereagoval.

Foto N - Tomáš Benedikovič

Peter Pellegrini bol v čase Dankovho škandálu s rigorózkou premiérom. Ani raz vtedy verejne nepovedal, že by mal skončiť pre plagiát na čele Národnej rady. Danka nekritizoval ani ďalší iniciátor Matovičovho odvolávania – Smer Roberta Fica.

Najčítanejšie teraz

Nové na Dennikn.sk

12:41Nenávisť v F1: Pretekár aj riaditeľ sa báli o život, Verstappenovi fanúšikovia pálili Hamiltonov merch a obťažovali ženy 12:22Ako Uber rozbíjal taxikárske mafie a aj tak sa nestal kladným hrdinom 11:38Danglár: Od nás to nepočuli 10:43Príbehy o Kuffovcoch: Gregor ma škrtil, Filip držal za nohy a Štefan ma udieral do slabín (reportáž) 09:39Euroligy: Sme zúfalí, dáme tam Ronalda. Najbolestivejšia pre United bola povedomosť tej situácie 09:00Aj bez Slafkovského a Mešára máme tri útočné komandá, hovorí tréner Feneš pred MS do 20 rokov 06:58Ekonomický newsfilter: Moody’s zhoršila Slovensku ratingový výhľad na negatívnyVčera 13:59Manžel bol veľvyslanec v USA a ja som doma chľastala. Dnes už viem, že sa viac nenapijem, vraví Martina VondrováVčera 12:32Naď: Sulík nám navrhoval predčasné voľby s tým, že sa oplatia00.00 14:36Český týždeň: Minister financií má človeka, ktorý kontroluje, či sa vo vládnych návrhoch nepíše o gendri00.00 13:14Desaťročný problém vyriešila umelá inteligencia za pár minút. Databáza tvarov proteínov urýchli pokrok ľudstva00.00 12:25K poslednému eko-statusu prezidentky00.00 12:00Dominik Hašek: Ruský novinár mi dal otázku, či som fašista, no odpoveď nezverejnil00.00 08:06Martin M. Šimečka: Ako tulák som šťastný (+ video)00.00 07:00Salzburg má peniaze Red Bullu, ale investuje ich s rozumom a môže byť príkladom pre kluby zo strednej Európy, hovorí miestny novinár00.00 20:54Netflix, Meta a ďalšie giganty znižujú stavy, menej zamestnancov im má zabezpečiť opätovný rast akcií00.00 19:00Newsfilter: Opozičná zmluva neprežila ani ako nápad. Matovič zostáva problémom00.00 18:58Nečakajte, že Putin zomrie alebo ho zničia sankcie, hovorí ukrajinský exprezident Kučma00.00 18:29High 5ive: Hollywood sa vraj má čo učiť. Tri hodiny s najdrahším indickým filmom00.00 18:17Sulík uisťoval, že lacná elektrina z Mochoviec bude. Povolenie však nový blok stále nemá00.00 17:47Je nám teplo: kde sa v Bratislave skryť pred horúčavami? (anketa)00.00 17:14Vypredávajú festivaly v opustených budovách. Nechcú hviezdy, ale začínajúcich umelcov00.00 16:22Môžu vojaci využívať prázdne školy? Kritická správa Amnesty pobúrila Ukrajincov00.00 16:03Cena zlata od vojny na Ukrajine klesla, od ruského zlata chcú dať investori ruky preč00.00 15:43Sérotonín depresiu nerieši, antidepresíva však stále fungujú, hovorí psychiater00.00 15:15Tomáš Tatar rozpráva o ťažobe, ktorú zažíval po drafte, či o tom, na čo si Slafkovský má dať v Montreale pozor00.00 15:02Usvedčila ho školácka chyba obhajcov. Konšpirátor Jones musí zaplatiť štyri milióny za klamstvá00.00 14:51„Mesto? Pre nás je to náš šéf.“ Lesná škôlka v Dunajskej Strede ponúka cestu von z osady pre miestnych Rómov00.00 14:40Spoznaj, kto je tvoj sused alebo Ako v Smolníku fungujú noviny, ktoré si vytvárajú jeho obyvatelia00.00 14:05Danglár: Duch Dzurindu