Športový newsfilter

Päť najdôležitejších športových správ týždňa s komentárom redaktorov Denníka N. Vypočujte si Športový newsfilter ako podcast: Apple, Google, Spotify, Podbean, Youtube a RSS.

Podcast Športového newsfiltra

 • Petre Vlhovej sa nedarí
 • Peter Sagan potichu končí
 • Milan Škriniar prestupuje do PSG
 • Novak Djoković a Aryna Sabalenková vyhrali Australian Open
 • Richard Lintner je opäť funkcionárom

Hľadá sa Petra Vlhová, naposledy ju videli vo Flachau, píše Športový newsfilter. Slovenská lyžiarka nejazdila v slalome tak zle päť rokov, o týždeň ide na majstrovstvá sveta. Jeden jej tréner tvrdí, že nevie, čo sa deje, druhý hovorí, že problém je v hlave.

Podcast Športového newsfiltra:

 • nedozvieme sa, či Montreal pri Slafkovskom spravil chybu,
 • Vlhová menila program,
 • vypadnutia favoritov Australian Open,
 • mizéria slovenských tenistov,
 • možno posledný vzájomný zápas Ronalda s Messim.

Nikdy sa nedozvieme, či sa Montreal pri Jurajovi Slafkovskom rozhodol správne, píše Športový newsfilter. Nie je ťažké si predstaviť, čo by sa dialo, keby Slafkovský doteraz hral na farme a nebol by tam dominantným hráčom. Kritici by tvrdili, že Montreal zničil jeho sebavedomie.

Predstavte si, že by sa takto vulgárne bavila Mikaela Shiffrinová, nie Petra Vlhová, píše Športový newsfilter. Rozhorčenie na slovenskom internete by zrejme bolo enormné, oveľa väčšie ako teraz nad Vlhovou.

Petra Vlhová už nevyzerá ako lyžiarka, ktorá má problém nájsť motiváciu, píše Športový newsfilter. Hoci vlani uvažovala o konci kariéry, minulý týždeň jazdami, vyjadreniami aj gestom v cieli ukázala, ako veľmi chce stále vyhrávať.

Podcast Športového newsfiltra:

 • juniorskí hokejisti zbabrali zápas proti Švajčiarsku, preto budú hrať proti Kanade
 • Vlhovú čaká päť pretekov za sedem dní
 • Pelé nebol len futbalistom
 • Ružička sa v NHL prepadáva, Fehérváry sa vrátil po zranení

Tréner juniorských hokejistov Ivan Feneš bol nefér, keď naznačoval, že si nás Kanada vybrala do štvrťfinále majstrovstiev sveta, píše Športový newsfilter. Neskôr síce dodal, že sme si to asi zaslúžili, no jeho prvý výrok zbytočne vyvoláva vo verejnosti pocit krivdy.

Podcast výročného Športového newsfiltra sa zamýšľa nad tým:

 • že Slafkovský je taký fenomén aj preto, že vyvoláva nostalgiu,
 • že funkcionári zo SZĽH spravili chybu pri hráčoch z KHL,
 • akou evolúciou prechádza Petra Vlhová.

Slovenský hokej dostal v tomto roku tri veľké šance, píše Športový newsfilter. Dve z nich skvele využil – olympiádu a majstrovstvá sveta – a mohli sme byť hrdí, pri tretej si spravil hanbu, a to keď nezákazal reprezentovať hráčom z KHL.

Podcast Športového newsfiltra:

 • nezabúdajme, že víťazom majstrovstiev je aj Katar;
 • nevydarený týždeň Vlhovej;
 • Slafkovský cestuje útokmi, priestoru má stále viac;
 • hokejový zväz stále vyčkáva pri hráčoch z KHL.

Nezabúdajme, že pred tým skvelým finále majstrovstiev sveta nemohol vystúpiť Volodymyr Zelenskyj, upozorňuje Športový newsfilter. Zatiaľ čo pred šampionátom sa veľa hovorilo o katarskej korupcii či o porušovaní práv žien, po ňom si na tieto „drobnosti“ spomenie málokto.

Podcast Športového newsfiltra:

 • Molnár nejde na MS v hokeji, cez týždeň sa pobil,
 • zrejme nepôjde ani Slafkovský, bude to však pochvala od Montrealu,
 • Vlhová sa rozhoduje, aký program zvolí,
 • Messi ťahá Argentínu na MS,
 • Bátovská Fialková bola opäť v top desiatke.

Hokejový zväz minulý týždeň riešil, či na MS do 20 rokov zobrať hráča, ktorý sa pár dní pred zrazom pobil, nakoniec ho neberie, píše Športový newsfilter. Nepravdepodobný je štart Juraja Slafkovského, ak by ho Montreal nepustil, bola by to preňho pochvala.

Podcast Športového newsfiltra:

 • Juraj Slafkovský ukázal, že o jeho rýchlosť sa netreba báť
 • Ivan Kmotrík pre štadión žaluje štát
 • Bátovská Fialková začala sezónu nádejne
 • popradskí hokejisti sú v spore s primátorom.

Zdá sa, že Petra Vlhová zmenila stratégiu, píše Športový newsfilter. V sobotu povedala, že už v decembri absolvuje prvý zjazd, čomu sa dá rozumieť aj tak, že sa začal jej útok na veľký glóbus. Stále to však môže byť len súčasť tréningu.

Podcast Športového newsfiltra: Štyria slovenskí útočníci bojujú o minúty v NHL, Kanaďania sú za svoju hru hodní ceny sympatie na MS vo futbale a Iránci majú za sebou na šampionáte hrdinský moment, keď sa vzopreli režimu.

Aj Mikaela Shiffrinová rieši, kde nájsť motiváciu, a má to o čosi jednoduchšie ako Petra Vlhová, píše Športový newsfilter. Shiffrinová má možnosť každý deň na tréningu súperiť so silnou krajankou a aj stať sa najlepšou v histórii. Vlhová nemá ani jedno z toho.

Petra Vlhová už má iné starosti ako trofeje, v Levi začala poslednú fázu kariéry, píše Športový newsfilter. 27-ročná lyžiarka minulý týždeň povedala, že po olympiáde zvažovala koniec kariéry, a hovorí aj o tom, ako plánuje rodinu.

Podcast Športového newsfiltra: Tenistky nesklamali, hokejistom sa na Nemeckom pohári darilo menej. Martin Dúbravka debutoval v drese Manchestru United a Slovan prvýkrát vyhral na ihrisku Stropkova.

Aj keď Juraj Slafkovský sa dostal do rubriky Porazený týždňa, ostatní traja slovenskí útočníci v NHL majú za sebou vynikajúci týždeň, píše Športový newsfilter. Z profiligy mizli ako kamaráti z pesničky Bolo nás jedenásť, no Slafkovský a spol. to menia.

Podcast Športového newsfiltra: UEFA akoby ušila súťaž na mieru Slovana Bratislava, dozvedeli sme sa okolnosti smrti Mareka Svatoša, ktorý trpel ochorením mozgu. Tento týždeň sa hrá Billie Jean King Cup aj so Slovenkami.

Prekonanie hranice deviatich zápasov, keď Jurajovi Slafkovskému začne plynúť kontrakt, ani nie je témou, píše Športový newsfilter. Slovenský hokejista tento týždeň navyše môže dostať šancu aj vo vyššom ako štvrtom útoku.

Podcast Športového newsfiltra: Petre Vlhovej zrušili preteky, no ešte predtým zdieľala dôležité posolstvo o duševnom zdraví. Simonu Halepovú obvinili z dopingu, šachistu Magnusa Carlsena žalujú o sto miliónov a do špeciálneho programu NHL nastúpil ďalší hráč.

Progres Juraja Slafkovského ukazujú už aj čísla, všíma si Športový newsfilter. Ide o pokročilé štatistiky, ktoré sú výrazným zlepšením „plus-mínus“, konkrétne Corsi, Fenwick, očakávané góly alebo kvalita šancí.

Podcast Športového newsfiltra: Deň po vražde hral Slovan pred 20-tisíc ľuďmi, no na štadióne neprišlo ani k minúte ticha. Keď sa nevyjadril klub, spravili to zaň ultras, ktorí píšu: „Diskriminácia nie je skutočný problém. Problém je, že nemávame spolu s nimi dúhovými vlajkami a nepodporujeme LGBTI mimovládky. Že dlhodobo odmietame naskočiť na ich vlnu.“

Montreal pracuje s Jurajom Slafkovským ukážkovo, ak to porovnáme so situáciou Šimona Nemca a Shanea Wrighta, píše Športový newsfilter. „V Devils sa so mnou veľmi nekomunikuje. O nominácii do prvého tímu som sa dozvedel z Facebooku,“ povedal Šimon Nemec.

Podcast Športového newsfiltra: Futbalový Slovan sa dostal do dvoch rubrík, je víťazom aj porazeným týždňa. Dozvedeli sme sa, že o hokejistoch z KHL sa na zväze naozaj nehlasovalo, a písali sme aj o škandále v kanadskom hokeji.

Ak by Juraj Slafkovský začal svoju zámorskú kariéru na farme, neznamená to pre ňu takmer nič, píše Športový newsfilter. Slafkovského si Montreal vo finále vybral aj pre jeho psychickú odolnosť a práve tá rozhodne o tom, či bude alebo nebude hviezdou NHL. Nie to, kde odohrá pár zápasov ako 18-ročný.

Podcast Športového newsfiltra: Obaja noví funkcionári Slovana Bratislava – Róbert Tomaschek a Róbert Vittek – v minulosti pracovali pod Vladimírom Weissom st. a aj tretie meno, o ktorom sa špekuluje (Stanislav Strapek), s ním má spoločnú minulosť.

Juraj Slafkovský zistil, o čom je život draftovej jednotky, píše Športový newsfilter. Hokejista odohral dva zápasy, v ktorých bol nevýrazný, no oba boli špecifické a nedajú sa z nich robiť veľké závery. Lenže v Montreale ich už mnohí robia.

Podcast Športového newsfiltra: Výkon Petra Sagana na majstrovstvách sveta zniesol prísne kritériá, čo sa však už nedá povedať o futbalistoch v Lige národov. Vypočujte si aj o konci kariér Zdena Cháru a Rogera Federera.

Koniec Ivana Kmotríka ml. v Slovane ukázal, kto bol v klube skutočným šéfom. Keď vyhodil trénera Vladimíra Weissa st., ten bol o pár dní späť, píše Športový newsfilter. Kmotríka ml. si aj tak budeme najviac pamätať podľa toho, že hajloval.

Podcast Športového newsfiltra: Jurajovi Slafkovskému nevyšiel prípravný turnaj nováčikov tak, ako by si predstavoval. Nedal gól a po jeho chybe prišiel gól vo vlastnej presilovke. Napriek tomu sú ohlasy na jeho výkony prevažne pozitívne.

Michal Handzuš spravil gesto tak, že sa od neho môžu učiť aj politici, píše Športový newsfilter o vývoji kauzy hokejistov v KHL. Ďalší člen výkonného výboru zas napísal status, ktorý ukazuje, ako zväz bude môcť zacúvať – Branislav Semančík tvrdí, že sa vlastne ešte o ničom nehlasovalo.

Podcast Športového newsfiltra: Energetická kríza ovplyvňuje aj šport, najviac sa ozýva hokej. Košice sa presúvajú do menšej haly, Nové Zámky tvrdia, že ak sa nič nezmení, klub od 1. januára končí.

Hokeju opäť pomáhajú zachraňovať česť peniaze, píše Športový newsfilter. Začalo sa to minulý rok, keď Škoda povedala, že nebude sponzorovať majstrovstvá sveta, ak budú v Bielorusku. Teraz partner hokejového zväzu Orange hovorí, že je „výrazne znepokojený“ tým, že Slovensko môžu reprezentovať hráči z KHL.

Slovenskí hokejisti zo „znepriateleného“ Západu pomáhajú Putinovej propagande aj bez toho, aby agresiu voči Ukrajine priamo podporovali, píše Tomáš Čorej v Športovom newsfiltri, ktorý sa venuje udalostiam celého leta. Častým argumentom slovenských hokejistov je, že tam „iba“ zarábajú peniaze.

Podcast Športového newsfiltra: Máme tri dobré správy pre Saganov zelený dres na Tour de France:

 • na majstrovstvách Slovenska ukázal, že po treťom covide je zdravotne v poriadku;
 • Mathieu Van der Poel sa zrejme nebude snažiť o získavanie bodov;
 • Wout van Aert nie je zdravotne v poriadku.

Športový newsfilter: Futbalový Slovan Bratislava, ktorý angažoval Juraja Kucku, je stále na predaj. Jeho majiteľ Ivan Kmotrík st. vysvetlil aj to, prečo sa jeho hráči nepostavili pred transparent Stop vojne. Podľa neho by tým „kvalita športového vyžitia išla dole“.

Športový newsfilter: Aj keď sa to najprv nezdalo, napokon sme minulý týždeň videli Petra Sagana ako za starých čias, keď vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska. Preteky však napokon nedokončil, lebo mal už tretíkrát pozitívny test na covid. Nie je isté, či stihne majstrovstvá Slovenska a Tour de France.

Podcast Športového newsfiltra: Ladislav Borbély vytiahol národnostnú kartu, keď výkon rozhodcu spájal s jeho českou národnosťou. Známy televízny expert to spravil na majstrovstvách Európy v malom futbale po tom, ako Slováci vypadli vo štvťfinále.

Ján Kováčik kritikom nadáva do klaunov, pritom cirkus vyrobil on, píše Športový newsfilter. Kováčik nemusí s každým názorom súhlasiť, no takto ho zhadzovať je lacné. Namiesto silných slov o klaunoch by mal prísť so silnými riešeniami. Rozdiel v dôvere verejnosti voči smerovaniu hokeja a futbalu sa stále prehlbuje.

Podcast Športového newsfiltra: Štefan Tarkovič je sklamaný, že Dávid Hancko pred reprezentovaním uprednostnil narodenie syna. Ak ho sklamalo, že Hancko dal prednosť jednému z kľúčových momentov života pred zápasmi proti Bielorusku, Kazachstanu a Azerbajdžanu, oprávnené sklamanie je namieste skôr na druhej strane.

Športový newsfilter: Ak niečo odlišuje Shauna Wrighta a Juraja Slafkovského, sebavedomie to nie je, píše agentúra AP. „To si myslí on, ja si myslím niečo iné,“ reagoval Slovák na tieto slová Kanaďana: „Som súťaživý, vždy chcem byť prvý, vždy chcem byť najlepší.“

Podcast Športového newsfiltra: Slovenskí hokejisti sa stali tímom využitých šancí, a to Vladimira Putina, IIHF či covidu. Ešte pred tromi rokmi pritom prevládal názor, že Craig Ramsay v kľúčových momentoch zlyháva.

Viktor Orbán sa vzdal organizovania budúcoročného hokejového šampionátu, na ktorom opäť nebudú hrať Rusi, všíma si Športový newsfilter. Hlavným dôvodom má byť inflácia a šetrenie, no špekuluje sa aj o tom, že ide o geopolitickú kalkuláciu.

Podcast Športového newsfiltra: Začína sa tenisový grandslam Roland Garros a slovenská jednotka Alex Molčan je vo forme. Ak zvládne prvé kolo, narazí na Novaka Djokovića, čo by bola zaujímavá udalosť, keďže Molčana teraz trénuje jeho bývalý tréner Marián Vajda.

Sexistické otázky sú neprijateľné aj na Slovensku, len to ešte nie všetci chápu, píše Športový newsfilter v reakcii na kauzu redaktorky RTVS Barbory Žiačikovej. Sexizmus v športe však nie je len problémom Slovenska. Keď Andy Murray oznámil, že ho bude trénovať žena, konkurent žartoval, že nabudúce to môže byť pes.

Podcast Športového newsfiltra: Miroslav Šatan vyhral voľby a teraz môže všetko. Vďaka jasnej väčšine vo výkonnom výbore má voľnú ruku na presadzovanie reforiem. Jeho kritici však nezmizli a citlivou témou naďalej zostáva extraliga.

Nové na Dennikn.sk

08:19Ak niekde existovalo peklo, tak práve tu. Reportáž z obcí, ktoré každý deň ostreľujú Rusi 08:15Nehádajte sa s partnermi v kuchyni, tam sa to vyhrotí raz-dva, hovorí súdny lekár 07:42Košické oceliarne padli do straty už v lete, no koniec roka ich bolel ešte viac. Prerobili počas neho vyše 60 miliónov 06:45Ekonomický newsfilter: Ak chcete robiť pre štát a mať vysoký plat, dorovná vám ho oligarchaVčera 23:55V Tatrách je veľké lavínové nebezpečenstvo, evakuovali Žiarsku chatu. Do vyšších hôr nechoďteVčera 22:48Filmový Titanic má 25 rokov a opäť ide do kín. Môže ešte dnes niekoho zaujať?Včera 21:11Podpredseda parlamentu Grendel: Dotlačiť Matoviča k odchodu? Poslanci na to nemali vplyvVčera 20:45Korupcia vo vojnových časoch – dve hlavné mestá, dva prístupyVčera 19:35Newsfilter: Ukrajinci, myslite na nás a prestaňte sa konečne brániťVčera 19:17Ministerstvo financií môže prísť o stovky miliónov, ktoré pomáhali lepiť diery v rozpočte po atómovkáchVčera 19:11Graf dňa: ECB dvíha úrokové sadzby nezmeneným tempom aj napriek poklesu inflácieVčera 18:51Volgograd sa na deň opäť zmenil na Stalingrad. Putin v ňom obhajoval vojnu, ktorú vedie proti UkrajineVčera 18:31Lengvarský zastavil vzdelávanie pediatrov v rezidentskom programe. Tvrdí, že pre peniazeVčera 18:16Klusovo miesto v Luxemburgu: V roku 2021 cez koalíciu neprešiel, po odchode SaS z vlády áno. Nebol jediný záujemcaVčera 17:22Budaj zostane ministrom. Tvrdí, že podpisom spolupráce s ŠtB nestratil dušu (+ video)Včera 17:18Magoni by už nedal rozhovor, po ktorom ho Vlhová vyhodila: Možno som urobil chyby, ale zaslúžim si rešpekt ako človekVčera 16:35Dedoles má schválený ozdravný plán. Nezaistení veritelia dostanú 65 percentVčera 16:12Aj vy čakáte mesiace na vybavenie príspevku na obnovu domu? Agentúra konečne začala posielať rozhodnutiaVčera 15:59My riešime politiku, Európska komisia naše ekologické restyVčera 15:47Čoho sa bojí slovenský spotrebiteľVčera 15:38Toto vystrihneme: Danteho Quattro FormaggiVčera 15:19Vývoj bojov (343. deň): USA vyzbroja Ukrajincov „lietajúcimi bombami“. Doletia ďalej než čokoľvek, čo dnes majúVčera 15:18Ako vyzerá tajná porada médií a prečo je Kočner obetný baránok? Prečítali sme knihu o Hlavných správach, aby ste vy nemuseliVčera 15:02Ďalší Putinov útok na Kyjiv sa zadrhne na prvých kilometroch, vraví ruský opozičný politikVčera 15:00Záhorský výrobca káblov pre dlhy z covidu a vojny padá do reštrukturalizácie. Neodvrátili ju ani jeho rakúski vlastníciVčera 14:58Pelech mu dajte do šatníka. Osem rád, ako zvládnuť psa v byteVčera 14:54Nevravte im, nech si hneď kúpia nové. Ako pomôcť blízkym prekonať stratu domáceho zvieraťaVčera 14:46Školský týždeň: Hrozí, že ministerstvo školstva premrhá šancu na zlepšenie škôlokVčera 14:05Mapa týždňa: O tom, či patríme na Východ alebo na Západ, Slováci hlasovali aj pred sto rokmiVčera 13:35Druhé stratené desaťročie? V Británii reálne mzdy nerástli už 15 rokov, susedné štáty jej utekajú