Športový newsfilter

 • Športový newsfilter publikujeme vždy v pondelok dopoludnia, píšu ho redaktori Denníka N
 • Vyberajú a komentujú päť najdôležitejších správ týždňa (tu si aktivujte newsletter)
 • Športový newsfilter si môžete vypočuť v aplikácii Denník N a môžete si ho nechať posielať ako e-mail

Športový newsfilter: Opäť musel prísť tréner zo zahraničia, aby nás poučil, že nie sme takí malí. Podľa trénerov a expertov sme si nemohli dovoliť hrať ofenzívne. Ukázalo sa, že to nemusí byť o základni, ale aj o odvahe a trénerskej vyspelosti. Veď aj Chorvátov je len päť miliónov.

Športový newsfilter: Aj keď vyhrali obe, Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová si odnášajú rôzne odkazy. Kým Shiffrinová vie, že aktuálne stále má čo doháňať, Vlhová môže byť napriek vypadnutiu sebavedomá z toho, ako lyžuje. Aj v nedeľu smerovala za výhrou, no po chybe vypadla.

Športový newsfilter: Ďalší dôkaz, že víťazka Petra Vlhová je späť, už netreba. V Söldene obsadila tretie miesto napriek zdravotným problémom, po pretekoch však naznačila, že jej cieľom bolo vyhrať. Vlhová má aj nový cieľ: chce malý glóbus za obrovský slalom.

Športový newsfilter: Mauro Pini hovorí, že Petra Vlhová je opäť v mentálnej pohode. „Je na tom podľa mňa tak ako pred dvomi rokmi,“ povedal tréner. Vlhová mala problémy s motiváciou po zisku veľkého krištáľového glóbusu a olympijského zlata.

Po prvých troch zápasoch Juraja Slafkovského od januára sa hovorilo o kritike a tlaku, všíma si Športový newsfilter. Slafkovský vyhlásil, že sa na kritike len smeje. „Konečne hral ako draftová jednotka,“ povedal novinár Tony Marinaro.

Miroslav Šatan, Marián Gáborík a Boris Valábik spomínali na staré zlaté časy, keď šikana zoceľovala, píše Športový newsfilter. Podľa Valábika si obete šikanovania musia uvedomiť, že „to nie je sranda, lebo niekomu ničia život“.

Športový newsfiter: Keď sa Martin Kohút stal prezidentom hokejového zväzu, hovoril, že to bolo aj kvôli výzve od zosnulého kamaráta Martina Filka, tvorcu napríklad reformy cenotvorby liekov. Kohút získal povesť hokejového reformátora, no minulý týždeň ho zadržala NAKA pre podozrenia z prania peňazí.

Športový newsfilter: Výhra slovenských tenistov v Davisovom pohári nad Stefanosom Tsitsipasom bola ako z čias Dominika Hrbatého, ktorý v tejto súťaži pravidelne zdolával svetové hviezdy. Pre Lukáša Kleina a Alexa Molčana bude kľúčové, aby aj na iných turnajoch hrali pravidelne tak dobre.

Športový newsfilter: Hokejista Dávid Skokan z kandidátky KDH prirovnal kvír ľudí k alkoholikom a potom kvír moderátora označil za zaujatého. K dúhovým témam sa vyjadroval aj Andrej Sekera, no kým on je súkromná osoba, Skokan čoskoro môže byť v parlamente a schvaľovať zákony.

Športový newsfilter: Slovan a Spartak dosiahli historický úspech, no len ak história trvá tri roky. Oba kluby budú hrať v Európe, no v súťaži, ktorá vznikla len pred tromi rokmi ako tretia v hierarchii. Navyše, keby Slovan nezlyhal, hral by v oveľa kvalitnejšej Európskej lige.

Športový newsfilter: Slovenský futbalový funkcionár Jozef Kliment priniesol do Moskvy nádej. V mene prezidenta UEFA pozdravil ruských funkcionárov a odkázal im, že hádam už čoskoro nebudú vo futbalovej izolácii. Rusi sa potešili, no nevylučujú, že budú hrávať medzinárodné súťaže v Ázii, nie v Európe.

Športový newsfilter: Adam Húska ukázal, že absolútne netuší, prečo sa na Ukrajine bojuje a čo spôsobuje tým, že hrá v Putinovej lige. A ak hovorí, že na to nemá na Slovensku negatívne reakcie, aj sa mu dá veriť. Bohužiaľ.

Športový newsfilter: Aj keď by mal urazený Vladimír Weiss ml. pravdu, jeho reakcia na trénera Fancesca Calzonu je neprofesionálna. Hráč odmietol reprezentovať a na Calzonu reagoval slovami, že „zažil veľa trénerov, ale nikto ho tak neurazil ako súčasný reprezentačný tréner“.

Športový newsfilter: Livio Magoni je späť vo Svetovom pohári, ale bude si musieť zvyknúť na úplne iné ciele. Taliansky tréner prichádza do tímu Martiny Dubovskej, ktorá nemá za cieľ žiadne glóbusy a jazdí iba slalom. V minulosti naznačila, že potrebuje prísneho trénera.

Športový newsfilter: Ľubomír Višňovský sa zastal hráčov v KHL a nahral tým Smeru. „Aj Američania pomáhajú vojne. Prečo nespravia krok a nevyhodia všetkých ruských hráčov z NHL?“ vraví. Smer zdieľal časť Višňovského rozhovoru s titulkom „Višňa má náš rešpekt, pretože sa nezľakol a povedal, ako sa veci majú“.

Športový newsfilter: Keď Šatan pri vzniku novej súťaže hovoril o „podlom geste voči reprezentácii“, pripomenul tým výhovorku Roberta Fica. Extraligové kluby oznámili deň pred štartom MS založenie novej súťaže, obe strany pritom vedeli, že situáciu treba vyriešiť do 31. mája.

Športový newsfilter: Tréner Dunajskej Stredy Adrián Guľa si po prehre so Slovanom zakonšpiroval, tvrdil, že televízna služba neopakuje sporné momenty, keď hrá Slovan. Sťažoval sa na rozhodcu, ten podľa rozhodcovskej komisie spravil chybu v neprospech oboch tímov.

Športový newsfilter: Dalibor Dvorský ukázal, že budúcnosť slovenského hokeja nie je len Juraj Slafkovský. Na MS do 18 rokov sa dostal do All Star tímu turnaja, v drafte do NHL mu odhadujú aj piate miesto. Expert dokonca tvrdí, že ani jeho doterajšia slabina (korčuľovanie) už nie je takým problémom.

Podcast Športového newsfiltra:

 • Košice začali sezónu roztopením ľadu
 • hokejová reprezentácia sa pred MS posilňuje
 • Adam Ružička profesionálne zareagoval na trénera
 • Inter so zraneným Škriniarom je v semifinále Ligy majstrov
 • Rusi si robia natruc svoje MS v hokeji

Športový newsfilter: Majstrovská sezóna sa začala tým, že v Steel aréne pre ceny energií roztopili ľad. Po zastropovaní cien a pomoci od sponzorov sa Košice vrátili na svoj štadión, postupne sa zlepšovali, až dominovali vo finálovej sérii proti Zvolenu.

Športový newsfilter: O hokejovú extraligu je veľký záujem a nepomohol jej iba príchod Martina Réwaya. Sledujeme zaujímavý a vyrovnaný hokej, ku ktorého atraktívnosti mimoriadne prispeli silné športové príbehy. Predovšetkým v podaní porazených semifinalistov – Michaloviec a Spišskej Novej Vsi.

Športový newsfilter: Väčšina extraligových klubov hovorí, že sa môže odtrhnúť od zväzu a vytvoriť vlastnú súťaž, v ktorej by nebol Slovan, Zvolen či Michalovce. Kluby sú dlhodobo nespokojné s tým, ako zväz riadi súťaž, nepáči sa im napríklad limit na cudzincov.

Podcast Športového newsfiltra:

 • z KHL vlastne ani nemal kto prísť na MS v hokeji
 • na olympiáde možno budú Rusi a Bielorusi
 • Spišská Nová Ves prekvapila v extralige
 • Indonézia nechcela Izrael, prišla o futbalové MS do 20 rokov
 • Maďarsko posiela ďalšie peniaze do Komárna

Športový newsfilter: Brankár Adam Húska prezradil, že z KHL vlastne ani nemá kto prísť na majstrovstvá sveta, dilema teda absolútne nebola o ideáloch. Zatiaľ to teda vyzerá tak, že keby hokejový zväz nemal chuť vyjadriť čo i len štipku solidarity s obeťami ruskej agresie na Ukrajine, nesprával by sa inak.

Podcast Športového newsfiltra:

 • Calzona je mimo reality alebo to výborne zahral;
 • Slovan šokujúco vypadol z play-off;
 • Slováci bodujú v NHL viac ako pred rokom;
 • slovenský rozhodca, ktorý pochybil, dostal vyhrážky smrťou;
 • Hejková má predposlednú šancu na šiesty euroligový titul.

Športový newsfilter: Francesco Calzona bol mimo reality alebo to výborne zahral. Ak to zahral na Josého Mourinha a svojimi výrokmi ochránil hráčov, tak mu to vyšlo. Ak však nebude mať výsledky, bude to len chlapík, ktorý nevie, čo robí. Víťazstvo nad Bosnou a Hercegovinou ukázalo, že on aj jeho mužstvo majú potenciál.

Podcast Športového newsfiltra:

 • Slovan má dilemu s brankárom, ktorého ultras netolerujú
 • Vlhová zakončila sezónu typicky
 • v tenise sa opäť mieša šport s politikou
 • Calzona do nominácie nezaradil Weissa
 • v extralige zobrali hráči B. Bystrice krivdu do vlastných rúk

Športový newsfilter: Slovan Bratislava má dilemu, čo s brankárom, ktorého už ultras nie sú ochotní tolerovať. Ak sa ho klub zastane a nasadí do ďalšieho zápasu, riskuje jeho mentálne zdravie. Hrozí, že Chovan by si vypočul urážky nielen od svojich, ale aj od fanúšikov súpera, keďže sa stal ľahkým terčom.

Športový newsfilter: Patrikovi Rybárovi je vo vojnovom Rusku dobre, hokejový brankár predĺžil zmluvu so Spartakom Moskva. Analýzy hovoria, že kým útočníkov a obrancov nahradíme, s brankármi z KHL to bude ťažšie. Takéhoto však nepotrebujeme.

Športový newsfilter: Ľudia si po takom derby medzi Slovanom a Trnavou len ťažko obľúbia našu ligu. Práve strach slušného fanúšika o svoju bezpečnosť je jedným z kľúčových dôvodov, prečo sa návštevnosť nezlepšuje. Ani derby nebolo vypredané.

Športový newsfilter: Máme dobrú správu o Petre Vlhovej, aj keď 22. miesto tak na prvý pohľad nevyzerá. Je to však viditeľné zlepšenie oproti jej predošlému zjazdu. Bude dôležité, aby mala dostatok motivácie pokračovať. A práve preto je dobré, ak bude mať na záver sezóny z lyžovania radosť.

Podcast Športového newsfiltra:

 • trápenie Petry Vlhovej
 • pomýlený René Fasel
 • odvážny Jakub Jankto
 • naivný Tomáš Kovács
 • návrat európskeho futbalu.

Je faktom, že Petra Vlhová v tejto sezóne jazdí slabo, no ľudia v snahe zistiť, čo sa deje, kladú aj nemiestne otázky, píše Športový newsfilter. Za každých okolností pri každom človeku medzi ne patria témy ako kríza vo vzťahu či tehotenstvo.

Podcast Športového newsfiltra:

 • dve Vlhovej šance na majstrovstvách sveta;
 • prvý týždeň MS boli plné prekvapení;
 • pokračuje tlak na olympijský výbor ohľadom Rusov;
 • Slovan sa vrátil po zimnej prestávke;
 • LeBron James má rekord v počte bodov v NBA.

Až tento týždeň ukáže, ako budeme hodnotiť sezónu Petry Vlhovej, píše Športový newsfilter. Jej doterajší priebeh sa dá označiť za neúspešný, no stačí jedna medaila a zrazu sa všetko môže otočiť. Vlhovú vo štvrtok čaká obrovský slalom, v sobotu slalom na majstrovstvách sveta.

V medzinárodnom aj našom olympijskom výbore nechápu, že štart na olympiáde nie je ľudské právo, píše Športový newsfilter. Plošný zákaz pre ruských športovcov možno nie je úplne spravodlivý, ale to nie je ani vojna proti Ukrajine, ktorú ich krajina vedie.

Podcast Športového newsfiltra

 • Petre Vlhovej sa nedarí
 • Peter Sagan potichu končí
 • Milan Škriniar prestupuje do PSG
 • Novak Djoković a Aryna Sabalenková vyhrali Australian Open
 • Richard Lintner je opäť funkcionárom

Hľadá sa Petra Vlhová, naposledy ju videli vo Flachau, píše Športový newsfilter. Slovenská lyžiarka nejazdila v slalome tak zle päť rokov, o týždeň ide na majstrovstvá sveta. Jeden jej tréner tvrdí, že nevie, čo sa deje, druhý hovorí, že problém je v hlave.

Podcast Športového newsfiltra:

 • nedozvieme sa, či Montreal pri Slafkovskom spravil chybu,
 • Vlhová menila program,
 • vypadnutia favoritov Australian Open,
 • mizéria slovenských tenistov,
 • možno posledný vzájomný zápas Ronalda s Messim.

Nikdy sa nedozvieme, či sa Montreal pri Jurajovi Slafkovskom rozhodol správne, píše Športový newsfilter. Nie je ťažké si predstaviť, čo by sa dialo, keby Slafkovský doteraz hral na farme a nebol by tam dominantným hráčom. Kritici by tvrdili, že Montreal zničil jeho sebavedomie.

Predstavte si, že by sa takto vulgárne bavila Mikaela Shiffrinová, nie Petra Vlhová, píše Športový newsfilter. Rozhorčenie na slovenskom internete by zrejme bolo enormné, oveľa väčšie ako teraz nad Vlhovou.

Petra Vlhová už nevyzerá ako lyžiarka, ktorá má problém nájsť motiváciu, píše Športový newsfilter. Hoci vlani uvažovala o konci kariéry, minulý týždeň jazdami, vyjadreniami aj gestom v cieli ukázala, ako veľmi chce stále vyhrávať.

Podcast Športového newsfiltra:

 • juniorskí hokejisti zbabrali zápas proti Švajčiarsku, preto budú hrať proti Kanade
 • Vlhovú čaká päť pretekov za sedem dní
 • Pelé nebol len futbalistom
 • Ružička sa v NHL prepadáva, Fehérváry sa vrátil po zranení

Tréner juniorských hokejistov Ivan Feneš bol nefér, keď naznačoval, že si nás Kanada vybrala do štvrťfinále majstrovstiev sveta, píše Športový newsfilter. Neskôr síce dodal, že sme si to asi zaslúžili, no jeho prvý výrok zbytočne vyvoláva vo verejnosti pocit krivdy.

Podcast výročného Športového newsfiltra sa zamýšľa nad tým:

 • že Slafkovský je taký fenomén aj preto, že vyvoláva nostalgiu,
 • že funkcionári zo SZĽH spravili chybu pri hráčoch z KHL,
 • akou evolúciou prechádza Petra Vlhová.

Slovenský hokej dostal v tomto roku tri veľké šance, píše Športový newsfilter. Dve z nich skvele využil – olympiádu a majstrovstvá sveta – a mohli sme byť hrdí, pri tretej si spravil hanbu, a to keď nezákazal reprezentovať hráčom z KHL.

Podcast Športového newsfiltra:

 • nezabúdajme, že víťazom majstrovstiev je aj Katar;
 • nevydarený týždeň Vlhovej;
 • Slafkovský cestuje útokmi, priestoru má stále viac;
 • hokejový zväz stále vyčkáva pri hráčoch z KHL.

Nezabúdajme, že pred tým skvelým finále majstrovstiev sveta nemohol vystúpiť Volodymyr Zelenskyj, upozorňuje Športový newsfilter. Zatiaľ čo pred šampionátom sa veľa hovorilo o katarskej korupcii či o porušovaní práv žien, po ňom si na tieto „drobnosti“ spomenie málokto.

Podcast Športového newsfiltra:

 • Molnár nejde na MS v hokeji, cez týždeň sa pobil,
 • zrejme nepôjde ani Slafkovský, bude to však pochvala od Montrealu,
 • Vlhová sa rozhoduje, aký program zvolí,
 • Messi ťahá Argentínu na MS,
 • Bátovská Fialková bola opäť v top desiatke.

Hokejový zväz minulý týždeň riešil, či na MS do 20 rokov zobrať hráča, ktorý sa pár dní pred zrazom pobil, nakoniec ho neberie, píše Športový newsfilter. Nepravdepodobný je štart Juraja Slafkovského, ak by ho Montreal nepustil, bola by to preňho pochvala.

Najčítanejšie teraz

Nový riaditeľ Nemocnice sv. Michala Kužela: Kaliňák mi prišiel zagratulovať na svadbu, poznám väčšinu ministrovLadislav Kužela (vpravo) s Matúšom Šutajom Eštokom. Foto - Ministerstvo vnútraFicovi ľudia zneužili protitotalitnú pieseň, aby dehonestovali expertov na propagandu. Skupina Bez ladu a skladu sa ohradilaBez ladu a skladu majú dôkladný archív. Je v ňom aj jeden z prvých portrétov kapely, ktorý vznikol v detskej izbe Kaščákovcov v roku 1987. Foto – O. Nepily
Návrh Ficovej vlády zaslaný do Bruselu hovorí o zrušení špeciálnej prokuratúryFoto N - Tomáš BenedikovičNewsfilter: Ficova pomsta Lipšicovi už má konkrétnu podobuRobert Fico, Peter Pellegrini a Robert Kaliňák po hlasovaní o dôvere vláde v parlamente. Foto - TASR„Pláva“ v dunách a nepotrebuje piť vodu. Vedci objavili jedinečné zviera považované za vyhynutéZlatokrt Wintonov. Foto - TASR/APNad Slovenskom sa bude opäť dať vidieť polárna žiara. Ako vzniká a kde sa dá sledovať?Polárna žiara vo Fulianke pri Prešove 5. novembra 2023. Foto - TASR/Veronika Mihaliková Týždeň v práve Rada Procházku: Slávni muži stoja pred súdomFoto – TASRVývoj bojov (646. deň): Vrátilo sa nás 35 zo 100, ako to môže byť úspech? Ruskí zajatci opisujú boje v AvdijivkeNina Nikiforova plače v Kyjive na pohrebe svojho syna, ktorý padol na fronte. Foto - TASR/APBritov doháňa koloniálna minulosť, nechcú vrátiť vzácne artefakty. Afrika rezignovala, ale Gréci sa vzbúriliŽeny stoja pri mramorovej soche nahého mladíka, ktorý podľa všetkého predstavuje gréckeho boha Dionýza (uprostred) z východnéhoParthenónu. Foto - TASR/APSmer po prevzatí moci prekvapilo, že na úrade vlády dodnes vedú Erika Tomáša ako šéfa tlačovéhoErik Tomáš. Foto N - Tomáš BenedikovičPrichádzajú k nám aj mamičky, ktoré majú problém s pitím, lebo sa cítia osamelo, hovorí odborník na liečbu závislostíMarián Huštaty. Foto - archív M. H.V jednej dávke sú štyri kávy. Aj slovenské deti už pijú energetický nápoj s desivými vedľajšími účinkamiInternetová osobnosť KSI je jedným z majiteľov značky Prime. Foto - TASR/APŠimkovičová a hoaxy: už ste videli muchu, ktorá by prispela na kúpu mucholapky? (udalosti týždňa)Príhody šoféra po Ukrajine: ako sme doviezli sanitky do blízkosti frontovej línieV lese na Donbase. Foto N – Vladimír ŠimíčekRáno s NHL: Slafkovský dostal novú úlohu a pripomenul Ramsayho výrok o dobrých chlapcoch. Perry sa ospravedlnilJuraj Slafkovský proti Floride nebodoval, hoci sa štyrikrát dostal do výbornej pozície. Foto TASR/AP

Nové na Dennikn.sk

Včera 21:34Nový riaditeľ Nemocnice sv. Michala Kužela: Kaliňák mi prišiel zagratulovať na svadbu, poznám väčšinu ministrovVčera 19:34Nad Slovenskom sa bude opäť dať vidieť polárna žiara. Ako vzniká a kde sa dá sledovať?Včera 19:16Newsfilter: Ficova pomsta Lipšicovi už má konkrétnu podobuVčera 19:12Ficovi ľudia zneužili protitotalitnú pieseň, aby dehonestovali expertov na propagandu. Skupina Bez ladu a skladu sa ohradilaVčera 19:01Hraničný priechod do Užhorodu blokuje hŕstka kamionistov, ktorým prekáža ukrajinská konkurenciaVčera 18:44Bývalý administrátor Facebooku polície Púchovský: Tri minúty po zverejnení príspevku mi volali, že ministrovi sa nepáčiVčera 18:12Mnohí Maďari na Slovensku sa k svojej identite nepriznávajú, hovoria tvorcovia seriálu o zahraničných MaďarochVčera 16:45„Pláva“ v dunách a nepotrebuje piť vodu. Vedci objavili jedinečné zviera považované za vyhynutéVčera 16:224:3 a trhlina na dôveryhodnosti a dobrej povesti slovenskej justícieVčera 15:33Izrael a Palestína: Stručné dejiny konfliktu, ktorý nemá obdobu ani riešenie. 7. časť (audio)Včera 14:59Šimkovičová a hoaxy: už ste videli muchu, ktorá by prispela na kúpu mucholapky? (udalosti týždňa)Včera 14:35Danglár: Kultúrna revolúciaVčera 14:35Vývoj bojov (646. deň): Vrátilo sa nás 35 zo 100, ako to môže byť úspech? Ruskí zajatci opisujú boje v AvdijivkeVčera 14:10Svoje „nie“ nemusíte vysvetľovať. Psychologička radí, ako nebyť people-pleaseromVčera 13:46Odmietnutie podpory Ukrajine životnú úroveň na Slovensku nezvýšiVčera 13:22Graf dňa: Stúpajúca cena uránu potvrdzuje, že jadro je späť v hreVčera 12:37Návrh Ficovej vlády zaslaný do Bruselu hovorí o zrušení špeciálnej prokuratúryVčera 12:33Nebazírujte na výslovnosti a s mobilom počkajte. Ako pomôcť deťom k lepšej komunikáciiVčera 11:15Poslanec SaS Szalay: Práca opozičného poslanca je niekedy strata časuVčera 11:15Stráži chuligánov Slovana: Máme medzi nimi špiónov. Davovú psychózu spustí pár agresorov, oddelíme a spútame ichVčera 11:00Týždeň v práve Rada Procházku: Slávni muži stoja pred súdomVčera 10:47Putinov zabijacký patriotizmusVčera 10:46O čom hovoríme, keď hovoríme o slobodeVčera 10:31Off the Ice: Kane vezme Detroit pod svoje krídlaVčera 09:09Svetový newsfilter: Po zlej nálade prišla vysoká podpora. Putinova popularita skrýva jeden paradoxVčera 09:03Politická kultúra v Rimavskej Sobote: galéria má šetriť, primátorovi Šimkovi navýšili platVčera 08:43Časť politikov sa snaží o prepísanie udalostí novembra 1989Včera 08:13Česko-slovenské slovo týždňa: miminko v. bábätkoVčera 08:08Prečo majú architekti radi biele steny? Radíme, ako pracovať s farbami v interiériVčera 08:00Otehotnela na vrchole kariéry. Každý odchod od dcéry som znášala veľmi ťažko, hovorí olympionička Hrašnová