Športový newsfilter

Päť najdôležitejších športových správ týždňa s komentárom redaktorov Denníka N. Vypočujte si Športový newsfilter ako podcast: Apple, Google, Spotify, Podbean, Youtube a RSS.

Podcast Športového newsfiltra: Máme tri dobré správy pre Saganov zelený dres na Tour de France:

  • na majstrovstvách Slovenska ukázal, že po treťom covide je zdravotne v poriadku;
  • Mathieu Van der Poel sa zrejme nebude snažiť o získavanie bodov;
  • Wout van Aert nie je zdravotne v poriadku.

Športový newsfilter: Futbalový Slovan Bratislava, ktorý angažoval Juraja Kucku, je stále na predaj. Jeho majiteľ Ivan Kmotrík st. vysvetlil aj to, prečo sa jeho hráči nepostavili pred transparent Stop vojne. Podľa neho by tým „kvalita športového vyžitia išla dole“.

Športový newsfilter: Aj keď sa to najprv nezdalo, napokon sme minulý týždeň videli Petra Sagana ako za starých čias, keď vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska. Preteky však napokon nedokončil, lebo mal už tretíkrát pozitívny test na covid. Nie je isté, či stihne majstrovstvá Slovenska a Tour de France.

Podcast Športového newsfiltra: Ladislav Borbély vytiahol národnostnú kartu, keď výkon rozhodcu spájal s jeho českou národnosťou. Známy televízny expert to spravil na majstrovstvách Európy v malom futbale po tom, ako Slováci vypadli vo štvťfinále.

Ján Kováčik kritikom nadáva do klaunov, pritom cirkus vyrobil on, píše Športový newsfilter. Kováčik nemusí s každým názorom súhlasiť, no takto ho zhadzovať je lacné. Namiesto silných slov o klaunoch by mal prísť so silnými riešeniami. Rozdiel v dôvere verejnosti voči smerovaniu hokeja a futbalu sa stále prehlbuje.

Podcast Športového newsfiltra: Štefan Tarkovič je sklamaný, že Dávid Hancko pred reprezentovaním uprednostnil narodenie syna. Ak ho sklamalo, že Hancko dal prednosť jednému z kľúčových momentov života pred zápasmi proti Bielorusku, Kazachstanu a Azerbajdžanu, oprávnené sklamanie je namieste skôr na druhej strane.

Športový newsfilter: Ak niečo odlišuje Shauna Wrighta a Juraja Slafkovského, sebavedomie to nie je, píše agentúra AP. „To si myslí on, ja si myslím niečo iné,“ reagoval Slovák na tieto slová Kanaďana: „Som súťaživý, vždy chcem byť prvý, vždy chcem byť najlepší.“

Podcast Športového newsfiltra: Slovenskí hokejisti sa stali tímom využitých šancí, a to Vladimira Putina, IIHF či covidu. Ešte pred tromi rokmi pritom prevládal názor, že Craig Ramsay v kľúčových momentoch zlyháva.

Viktor Orbán sa vzdal organizovania budúcoročného hokejového šampionátu, na ktorom opäť nebudú hrať Rusi, všíma si Športový newsfilter. Hlavným dôvodom má byť inflácia a šetrenie, no špekuluje sa aj o tom, že ide o geopolitickú kalkuláciu.

Podcast Športového newsfiltra: Začína sa tenisový grandslam Roland Garros a slovenská jednotka Alex Molčan je vo forme. Ak zvládne prvé kolo, narazí na Novaka Djokovića, čo by bola zaujímavá udalosť, keďže Molčana teraz trénuje jeho bývalý tréner Marián Vajda.

Sexistické otázky sú neprijateľné aj na Slovensku, len to ešte nie všetci chápu, píše Športový newsfilter v reakcii na kauzu redaktorky RTVS Barbory Žiačikovej. Sexizmus v športe však nie je len problémom Slovenska. Keď Andy Murray oznámil, že ho bude trénovať žena, konkurent žartoval, že nabudúce to môže byť pes.

Podcast Športového newsfiltra: Miroslav Šatan vyhral voľby a teraz môže všetko. Vďaka jasnej väčšine vo výkonnom výbore má voľnú ruku na presadzovanie reforiem. Jeho kritici však nezmizli a citlivou témou naďalej zostáva extraliga.

Majiteľ Slovana Rudolf Hrubý dáva najavo silu značky aj peňazí, jeho vyhlásenia však vyzneli arogantne, komentuje Športový newsfilter. Menším klubom sa musel ťažko počúvať jeho nápad „koľko titulov, toľko hlasov“. Hrubý si tak skomplikoval cestu k ďalšej spolupráci.

Pri voľbe prezidenta hokejového zväzu medzi Miroslavom Šatanom a Ľudovítom Jurinyim nie je často zhoda ani v rámci jedného klubu, všíma si Športový newsfilter. Jurinyiho podporuje extraligový Trenčín, no trenčianska mládež Šatana. Rovnaké je to aj v Banskej Bystrici.

Bývalý výborný tenista Boris Becker je odsúdený na 2,5 roka vo väzení za to, že po vyhlásení bankrotu v roku 2017 nepriznal a ukryl majetok v hodnote takmer troch miliónov eur. Beckerov pád opäť upriamil pozornosť na dlhodobý problém, o ktorom sa hovorí oveľa menej ako napríklad o duševnom zdraví – finančná gramotnosť športovcov je vo všeobecnosti nízka.

Slovenský futbalový zväz dal Spartaku Trnava zámienku, aby ho detinsky trolloval, píše Športový newsfilter. V týždni konania finále Slovnaft Cupu stále nie je jasné, či naň budú môcť prísť fanúšikovia. SFZ za tú možnosť bojuje, hoci v lige dal obom klubom zákaz fanúšikovskej podpory na zápasoch vonku.

Podcast Športového newsfiltra: Fínska Liiga píše o Jurajovi Slafkovskom ako o „slovenskom Jágrovi“. 18-ročný hokejista sa stal šiestym najmladším strelcom finálových sérií fínskej Liigy, z cudzincov najmladším.

Ja nič, ja športovec cez vojnu neplatí. Neférový nie je Wimbledon, ale Vladimir Putin, píše Štefan Bugan v Športovom newsfiltri. Ruské a bieloruské tenistky a tenisti dostali zákaz účasti na turnaji, s čím nesúhlasia ATP, WTA ani legendy ako Martina Navrátilová, no britská verejnosť zákaz schvaľuje.

Podcast Športového newsfiltra: Aj keď slovenské súťaže zvykneme podceňovať, hokejové play-off je naozaj vydarené. Výbornú atmosféru na vypredaných štadiónoch však pokazili vulgarizmy fanúšikov Košíc na adresu Slovana Bratislava.

Keďže na „béčkové“ MS do 18 rokov neprišiel Juraj Slafkovský, vyniknúť mohol 16-ročný talent Dalibor Dvorský, všíma si Športový newsfilter. Pôsobí vo švédskom AIK Štokholm, kde už prekonal napríklad aj rekord Davida Pastrňáka. Budúci rok by si ho kluby NHL mohli vybrať v prvom kole draftu.

Podcast Športového newsfiltra: Od Petry Vlhovej opäť nebudeme môcť čakať boj o veľký krištáľový glóbus od začiatku sezóny, vyplýva to zo slov jej otca Igora Vlhu. Ten povedal aj to, že skorý odchod z olympiády bolo rozhodnutie trénera Maura Piniho.

Martinovi Kližanovi sa nepodarilo to, čo Miroslavovi Šatanovi, ale v slovenskom tenise čosi rozhýbal, komentuje Športový newsfilter a upozorňuje na Igora Mošku. Práve on ako generálny sekretár robil a pri prezidentovaní Miloša Mečířa aj naďalej bude robiť kľúčové rozhodnutia.

Martin Kližan chce byť prezidentom tenisového zväzu a nebol to prvý apríl, komentuje Športový newsfilter. Bývalý tenista je známy homofóbnym výrokom na adresu Martiny Navrátilovej či tým, že Karola Kučeru nazval potkanom.

Kandidatúra Miloslava Mečířa na prezidenta STZ je prejav obáv terajšieho vedenia, že by mohlo prehrať voľby, píše Športový newsfilter. V polarizovanom hnutí padlo aj trestné oznámenie, no na tenisovú revolúciu to v tejto chvíli nevyzerá. Minulý týždeň sa oslabila pozícia skupiny okolo Martina Kližana a posilnila sa pozícia podporovateľov Igora Mošku.

Delegáti na hokejovom kongrese spravili proti Miroslavovi Šatanovi učebnicovú obštrukciu, všíma si Športový newsfilter. Ukazuje sa, že ani v hokeji nerozhoduje reprezentácia, ale skôr chlebové témy, a Šatan musí svojho súpera Ľudovíta Jurinyiho začať brať vážne.

Petru Vlhovú čaká posledný týždeň sezóny, čísla naznačujú, že veľký krištáľový glóbus neobháji, píše Športový newsfilter. Ak by však sťahovala manko na Mikaelu Shiffrinovú tempom ako posledný víkend, Vlhová by glóbus získala.

Novak Djoković skončil s Mariánom Vajdom „po vzájomnej dohode“. Ak to vyzeralo ako pred piatimi rokmi, nemusel to byť príjemný koniec, všíma si Športový newsfilter. „Už to raz bez Vajdu vyskúšal a nevyšlo to. Pre Djokovića bol ako Gandalf, ktorý mu určoval smer,“ napísala francúzska novinárka Carole Bouchardová.

Anastasia Kuzminová reaguje alibisticky, ale za svojho brata nemôže. Postoj Slovana a DAC je hanba, píše Športový newsfilter. Práve tieto dva kluby sa ako jediné nepostavili za transparent „Stop vojne“ a asi málokoho prekvapí, že sa to stalo práve pri týchto dvoch kluboch.

Daniil Medvedev si po prehre vo finále Australian Open zakonšpiroval, všíma si Športový newsfilter. Fanúšikovia ho vraj rušili, lebo je Rus, čo je podobná hlúposť ako tvrdenia, že Djokovića deportovali z Austrálie, pretože je Srb, či to, že Sagana vylúčili z Tour de France, lebo je Slovák.

Štefan Tarkovič sa ocitol vo zvláštnej pozícii, píše Športový newsfilter. Staronovým trénerom futbalovej reprezentácie sa stal preto, že Vladimír Weiss st. nemohol. A Tarkoviča teraz čaká rok plný tlaku, hoci to tak na prvý pohľad nevyzerá.

Bývalý tenista Martin Kližan chcel po fotkách s Petrom Pellegrinim zaujať obranou Novaka Djokovića, namiesto toho však len homofóbne urazil Martinu Navrátilovú, píše Športový newsfilter. A aj keď príspevok vymazal, treba si ho pamätať, ak by sa stal politikom.

Omikron im zrušil vrchol kariéry, juniorskí hokejisti však stále majú nádej, píše Športový newsfilter. Predčasne ukončené MS do 20 rokov by mohli dohrať v lete, no tento plán má viacero úskalí: hráči budú po sezónach rozlietaní a unavení, mnohých čaká draft a zároveň bude vrcholiť Stanleyho pohár.

Petra Vlhová bola na konci roka vo výbornej forme, no pred februárovou olympiádou sa obáva koronavírusu, píše Športový newsfilter. Na podujatí v rakúskom Lienzi skritizovala organizátorov za slabé opatrenia. Tvrdí, že aj keď je zaočkovaná, neznamená to, že ju covid obíde.

Ľudia potrebujú počuť, že aj tí najlepší športovci – symboly sily – majú problémy ako každý iný, píše výročný Športový newsfilter. Redaktori Denníka N zhŕňajú, čo ich potešilo, čo ich naštvalo či kto bol ich hrdinom alebo antihrdinom.

Hokejisti do 20 rokov vstúpia do majstrovstiev sveta s nádejným tímom a aj s krivdou, píše Športový newsfilter. „Všetci nás podceňujú aj tým, že nám dávajú horší rozpis a podobné veci. My to môžeme iba využiť v náš prospech,“ povedal obranca Samuel Kňažko.

Slovenský hokej zasiahla kauza, v ktorej takmer o nič nešlo a nikto v nej ani nič nezískal, píše Športový newsfilter. Prezident SZĽH Miroslav Šatan a prezident HK Nitra Miroslav Kováčik si posielali odkazy cez svoje verejné kanály. Najhoršie je, že z celkového pohľadu je jedno, kto mal pravdu.

Petra Vlhová robí krok vzad, aby mohla urobiť dva kroky vpred, komentuje Športový newsfilter. Vlhová definitívne ukázala, že nejde obhajovať veľký glóbus, ale sústredí sa na olympiádu. Je to risk, lebo v Pekingu jej to nemusí vyjsť, ale je už natoľko skúsená, že ona aj jej tréner Mauro Pini vedia, čo robia.

Športový víťaz aj porazený minulého týždňa je z cyklistiky. Kým porazeným je Peter Sagan a kauza, ktorá sa dostala na verejnosť, vítazmi sú cyklisti na slovenských cestách. Okrem bezpečnejšieho predchádzania autami budú môcť legálne jazdiť aj v skupine vedľa seba.

Žiadna americká konšpirácia proti Vlhovej, uškodilo jej počasie, ktoré jej predtým aj pomohlo, píše Športový newsfilter. Slovenská lyžiarka v sobotu výrazne predbiehala domácu Mikaelu Shiffrinovú, a tak zrušenie pretekov sprevádzali rôzne špekulatívne vysvetlenia slovenského internetu.

Nad novými opatreniami sa rozčuľuje aj Marek Hamšík, píše Športový newsfilter. Slovenským klubom sa nepáči maximálna kapacita dvesto divákov, Ivan Kmotrík ml. ponúkol aj riešenia: plná kapacita pre zaočkovaných či obmedzenie počtu divákov v jednotlivých sektoroch.

Petra Vlhová sa emancipovala a zatiaľ jej to vychádza, píše Športový newsfilter. Slovenská lyžiarka mala pochybnosti, či rozhodnutie vymeniť trénera aj upraviť filozofiu bolo správne, po víťazstvách v Levi to vyzerá, že zmena je zatiaľ úspešná.

Veľká časť futbalovej verejnosti dúfa, že Štefan Tarkovič skončí na pozícii trénera reprezentácie, všíma si Športový newsfilter. Prezident SFZ Ján Kováčik naznačil, že to tak aj bude, viac informácií verejnosť dostane 7. decembra po výkonnom výbore.

Petra Vlhová síce minulý týždeň neštartovala v paralelnom slalome, no zaujala niečím iným, píše Športový newsfilter. „Nevadí mi, ak ma vy nezaočkovaní budete odsudzovať,“ napísala na Instagrame, kde zdieľala výzvu ministerstva zdravotníctva. Po kauze Maroša Kramára znova ukázala, že sa nebojí vyjadrovať ani k spoločenským témam.

Minulý týždeň ukázal, že slovenská tenistka Viktória Kužmová ešte nie je stratený prípad, všíma si Športový newsfilter. Na Billie Jean King Cupe zrazu hrala o niekoľko úrovní vyššie a zdolala aj 42. hráčku sveta či bývalú členku top 10.

Hokejový klub iClinic Bratislava Capitals minulý týždeň zasiahli dve úmrtia – útočníka Borisa Sádeckého a viceprezidenta Dušana Pašeka ml., píše Športový newsfilter. Sádeckého rodina špecifikovala, že išlo o problémy so srdcom, a vylúčila spojitosť s ochorením covid-19. Špekulácie o následkoch očkovania označila za „prázdne“.

Slovanisti obišli trest a ukázali, že kým platí, je to ešte nebezpečnejšie, píše Športový newsfilter. SFZ zakázal kúpiť lístky na vonkajšie zápasy klubu, no nie jednotlivcom, čo priaznivci Slovana využili cez víkend v Trenčíne.

Pri pohľade na Mikaelu Shiffrinovú to vyzerá, že Petra Vlhová zvolila dobrú stratégiu, píše Športový newsfilter. Ak si Shiffrinová udrží nastolenú formu, bude veľmi ťažké zdolať ju v dlhodobej súťaži, no reálnejšie na jednorazovej – olympijských hrách. A tie sú sú tento rok Vlhovej prioritou.

Vo včerajšom derby medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava okrem všetkého zlyhala aj komunikácia hosťujúceho klubu, píše Športový newsfilter. Slovan vyslal jasný signál – nepripúšťa ani náznak toho, že jeho fanúšikovia by mohli mať nejaký podiel viny na marazme, ktorý sa udial na ihrisku. Pritom keby sa autor stanoviska, Ivan Kmotrík ml., pozrel do minulosti (aj vlastnej), minimálne trochu mohol zneistieť.

Petru Vlhovú zachránila výmena trénera, aj keby sa jej zhoršili výsledky, píše Športový newsfilter. Na vrcholovej úrovni chce lyžovať ešte niekoľko rokov, a preto je dôležité, aby nevyhorela. Pod Magonim by jej to na základe jej slov vážne hrozilo.

Tím Štefana Tarkoviča mal na viac, no rok s novým trénerom má aj pozitíva, hodnotí športový newsfilter. Súhrn dôležitých udalostí týždňa je aj o miliardároch v Newcastli, o Matejovi Tóthovi či o dopingu v Rusku.

Najčítanejšie teraz

Paradoxy ministra financií: Nemá účet ani kartu a tvrdí, že nikdy nepoužil účet OĽaNO s miliónmiIgor Matovič je predsedom OĽaNO, odkedy ho založil v roku 2011. Foto N - Tomáš BenedikovičVývoj bojov (130. deň): Kým Rusi obsadzujú Donbas, Ukrajinci im systematicky ničia skladyProruský obyvateľ ukrajinského Lysysčanska s ruskou vlajkou na balkóne svojho bytu po ústupe ukrajinských vojakov. Foto - TASR/APZvrat v kauze Martina Macka. Najvyšší súd skritizoval sudcov, ktorí ho označili za vinníka fekálnych útokovFoto N - Tomáš BenedikovičVíťaz Superstar Adam Pavlovčin: Do súťaže som išiel s väčšími predsudkami, než som muselFoto N - Tomáš BenedikovičNa hranici už stojí múr proti utečencom. V poľských lesoch a litovských táboroch sa však stále odohráva drámaFoto - TASR/APUkrajinu čaká smutné a krvavé leto: Rusko „oslobodilo” Luhanskú oblasť a chýba mu skoro polovica Doneckej Lysyčansk, leto 2022. Foto - TASR/AP300 slov z Tour: Sagan je definitívne späť, navyše sa zdá, že je viac nad vecouFoto – APNajskôr ho Rusi zatkli a potom mu dali neznámu injekciu. Hviezda KHL sa pritom už chystala do USANa archívnej snímke z 20. februára 2022 brankára ruského olympijského výboru Ivan Fedotov. Foto - TASR/APNalákal k sebe ľudí a strieľal. Útok v Kodani šokoval krajinu, vraví Slovenka z DánskaFoto - TASR/APSaS je blízko ultimáta na odchod Matoviča, v stredu z koalície zrejme neodíduMinister hospodárstva Richard Sulík. Foto N - Tomáš BenedikovičNewsfilter: SaS možno dopraje Matovičovi ešte posledné letoIgor Matovič a Richard Sulík. Foto N – Tomáš BenedikovičŽiadny Messi z osady. Päť bodov, ako Matovičov balíček nepomôže deťom z najchudobnejších rodínFoto N - Tomáš HrivňákBieloruský denník: Opäť od nás letia rakety na Ukrajinu. Bolo by všetko inak, keby Bielorusi v roku 2020 zvrhli Lukašenka?Protesty v Bielorusku. Foto - TASR/APZverejnili finalistov ocenenia CE ZA AR. Pozrite si najlepšiu slovenskú architektúruČo treba vedieť o financiách na dovolenke v zahraničí (súhrn rád o platení a poistení)Ilustračné foto N - Denisa Čimová

Nové na Dennikn.sk

Včera 21:54Zverejnili finalistov ocenenia CE ZA AR. Pozrite si najlepšiu slovenskú architektúruVčera 18:58Newsfilter: SaS možno dopraje Matovičovi ešte posledné letoVčera 18:36Danglár: Novodobá hlaholikaVčera 18:06Spoločnosť introvertov podceňuje. Aj ja som bol závislý od túžby stať sa extrovertom, hovorí konzultant Oto KóňaVčera 17:43SaS je blízko ultimáta na odchod Matoviča, v stredu z koalície zrejme neodíduVčera 16:56Graf dňa: Z dvoch miliárd z daní navyše na Matovičov balík nezostane, štátu rastú pre infláciu aj výdavkyVčera 16:38Letáky reťazcov sa už zmenili, malé fotky slovenských potravín nahradil písomný oznamVčera 16:29Tenis je v dobrých rukách, ukázal zápas budúcich hviezd Sinnera a Alcaraza. Hlavne v porovnaní s fraškou ich starších kolegovVčera 16:27Demokrati majú problém. Bidena a jeho dvojku ľudia voliť nechcú, no nikoho lepšieho nemajúVčera 15:44Pre vojnu rapídne schudol a zdevastovali mu dom. Ukrajinský šampión opustil armádu, aby sa pripravil na obhajobu tituluVčera 15:11Cyrilo-metodská tradícia je mýtusVčera 15:03Jazdec sa kĺzal dole hlavou po asfalte. „Svätožiara“ opäť zachraňovala jazdca formuly 1Včera 14:01Ukrajinu čaká smutné a krvavé leto: Rusko „oslobodilo” Luhanskú oblasť a chýba mu skoro polovica Doneckej Včera 13:58Vývoj bojov (130. deň): Kým Rusi obsadzujú Donbas, Ukrajinci im systematicky ničia skladyVčera 13:57Šéfka realitky Rážová: Do konca roka očakávame výrazný pokles dopytu po bytoch (+video)Včera 13:21Nalákal k sebe ľudí a strieľal. Útok v Kodani šokoval krajinu, vraví Slovenka z DánskaVčera 13:14Poetka Mila Haugová: Aj na krátke básne potrebujete celý životVčera 13:02Veterinárka radí, čo so psom, keď sa bojí búrky: nemaznať, ale upokojovať, upriamiť pozornosť na niečo inéVčera 12:50Kontroverzné situácie z Tour de France rozmaže aj Netflix (+ odporúčania na športové dokumenty)Včera 10:41Čo treba vedieť o financiách na dovolenke v zahraničí (súhrn rád o platení a poistení)Včera 10:38Zvrat v kauze Martina Macka. Najvyšší súd skritizoval sudcov, ktorí ho označili za vinníka fekálnych útokovVčera 09:17Právnička Debrecéniová o sťažnostiach v zdravotníctve: kultúra ticha je u nás veľmi silnáVčera 09:16Hekeri číhajú nielen na koncerny. Zvolenský výrobca korenín opisuje, ako sa ubránil útoku s polmiliónovým výpalnýmVčera 08:00Paradoxy ministra financií: Nemá účet ani kartu a tvrdí, že nikdy nepoužil účet OĽaNO s miliónmiVčera 06:43Ekonomický newsfilter: Volvo bol vraj príklad vzornej spolupráce Matoviča so SulíkomVčera 06:36Víťaz Superstar Adam Pavlovčin: Do súťaže som išiel s väčšími predsudkami, než som muselVčera 06:00300 slov z Tour: Sagan je definitívne späť, navyše sa zdá, že je viac nad vecou00.00 21:56Český týždeň: Ombudsman stratil zábrany a šikanuje zástupkyňu, odvolať ho je nemožné00.00 16:59Žiadny Messi z osady. Päť bodov, ako Matovičov balíček nepomôže deťom z najchudobnejších rodín00.00 15:05Najskôr ho Rusi zatkli a potom mu dali neznámu injekciu. Hviezda KHL sa pritom už chystala do USA